\.'±m\ 3!r!)U Ouwerkerk op karakter voorbij eerste klasser Volharding in halve finale afdelings-beker VV De Steeg overtuigend winnaar eigen toernooi Bruse Boys zorgt voor seizoenrekordskore in slotwedstrijd met NEO William Remeeus schiet derde klasser van 1-2 naar 3-2 WIK zonder te spelen naar tweede klas Dreischor besluit met 3-3 gelijkspel Negende Pinksterweekeinde Fortuna met hindernissen „We hadden nog wat goed te maken..." ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 mei 4983 Nr. 23323 KORTGENE - Het kan dit jaar gewoon niet op voor Ouwerkerk. Na het overtuigend binnenhalen van het kampioenschap in de derde klas sloop de formatie van trainer Bertus Bleyi maandagmiddag als een heus cupfighter de finale binnen van het toer nooi om de Zeeuwse zondagbeker. In een boeiend duel en een nog boeiender verlenging bleef de blauwwitte equipe eerste klasser Volharding verdiend met 3-2 de baas. Zon der een Ouwerkerkse speler te kort te doen, mag William Remeeus onbetwist de man van de wedstrijd genoemd worden. Al na 35 sekonden bediende hij René Waardenburg voor 1-0 en met nog acht minuten te gaan en een 1-2 achterstand manoeuvreerde Re meeus zich door de hele verdediging om Ouwerkerk weer terug in de wedstrijd te brengen. Als extra toegift tekende hij in de 108e minuut ook nog hoogstpersoonlijk voor de winnende treffer en het was daarom dan ook in het geheel niet vreemd, dat juist hij de meeste gelukwensen in ontvangst mocht nemen voor de enorm verrassende uitslag. „Het is voor mij eigenlijk een dubbele triomf", meende hij na afloop. „Na een bijzonder hardnekkige knieblessure ben ik eigenlijk pas weer een week of zes echt te rug in de basis. Dat ik dit vandaag voor de ploeg mag doen is grandioos, maar dat wil niet zeggen, dat ik iets bijzonders ben, want de hele ploeg was groots". De eerste helft van het treffen op het zonovergoten terrein van Cortge- ne was kompleet voor Ouwerkerk. De ploeg werd daarbij gesteund door de bijzonder vroege treffer. Nog voordat een Ovezandse speler de bal had kunnen toucheren, mocht doel man Dick Jeras de bal al uit de tou wen halen. William Remeeus bracht de bal aan de zijlijn op, waarna hij een puike pass op maat losliet pre cies op de krullebol van Reneé Waar denburg, die dergelijke mogelijkhe den traditioneel niet pleegt te missen en dat dus ook nu niet deed. „Het is wat vroeg en het zal zeker niet best zijn voor de rust in de ploeg, maar we hebben nog bijna negentig minuten t>m de zaak weer recht te breien", meende Voharding-trainer Schep- mans. Het doelpunt kwam blijkbaar harder aan, dan de Ovezandse trai ner had kunnen vermoeden, want de onrust sloop meer en meer in zijn ploeg en een en ander kon pas wor den rechtgetrokken tijdens de rust periode tussen de beide wedstrijd helften. Chaotisch In het eerste bedrijf behield Ou werkerk konsekwent het initiatief, maar tot uitgespeelde kansen kwam men met uitzondering van een fraaie poeier van Jakkie Bezemer niet meer. Zo onstuimig als Ouwerkerk in de eerste helft aanvallend was be gonnen, zo chaotisch zette de forma tie van Bertus Bleyi het tweede be drijf verdedigend in en al na drie mi nuten kreeg de ploeg het loon voor deze chaos. Over links kwam een onschuldige inzet van Hans Vermeulen, die pro bleemloos weggewerkt had kunnen worden. Noch Piet Vreeke, noch Mi chel Begemann wenst echter ade- kwaat op te ruimten en Willy Ver beek kon simpel intikken. Amper een minuut later was het al bijna 2-1 voor Volharding, maar een schot van Frank Vermeulen vloog rakelings naast het doel. Na het onstuimige openingskwartiertje van Volharding keerde de rust binnen de Ouwerkerk se formatie weer grotendeels terug en de ploeg durfde ook weer ten aan val te trekken. In de 25e minuut had Ouwerkerk geluk, toen Michel Begemann door een kopbal van Willy Verbeek werd verrast, maar Piet Vreeke alsnog van de doellijn kon trappen, maar twee minuten later bleek het lot toch beze geld voor de Ouwerkerkers. In eerste instantie stuitte een kopstoot van Kees Lous via binnenkant paal het veld weer in, maar luttele sekonden i. V William Remeeus speelde in de halve finalewedstrijd tegen Volharding een absolute hoofdrol. De lang geblesseerde speler (links) tekende vooreen assist in de openingsminuut en nam de beide andere treffers zelf voor zijn rekening. Aanstaande zondag speelt Ouwerkerk de eerste finalewedstrijd op eigen ter rein tegen Oostburg en een week later gaat men op bezoek bij deze formatie voor de return. later kon Giel van Gestel, die als in valler nog niet aan de bal was ge weest een puike pass van Willy Ver beek binnenkoppen: 1-2. Volharding wilde hierna doordrukken, maar had duidelijk buiten de waard gerekend, de waard die in de persoon van Willi-, am Remeeus wel degelijk terdege" aanwezig was. In de 37e minuut prik te René'Waardenburg vanaf het mid denveld een pass precies in de voeten van William Remeeus, die zich in een beweging vrijmaakte van Kees Bek en vervolgens het strafschopgebied in sprintte. Met een tegenstander rechts en links en doelman Jeras voor hem kon Remeeus alsnog een voetje tegen de bal krijgen en de ver lengingen waren weer in beeld: 2-2. Verlenging-en Bijna ontliep Ouwerkerk deze ver lengingen zelfs nog, toen Peter Beze mer, die ook al zo'n puike partije speelde na een zwakke start, tot bij na op de doellijn door mocht gaan. Juist op het momen dat hij Dick Je ras wilde beproeven gleed Jos David- se hem de bal van de voet. Al in de tweede minuut van de eerste verlenging opnieuw een schit terende Ouwerkerkse mogelijkheid, maar René Waardenburg kopte uit een voorzet van Niek Hesp op de lat. In de 13e minuut een knappe rush van Peter Bezemer, besloten met een goede inzet waarbij doelman Jeras evenwel zijn klasse demonstreerde. In de derde minuut van de tweede verlenging uiteindelijk de verdiende winnende treffer^ Het begon aller maal met een overtreding op Chris van de Bosse. René Waardenburg prikte de bal in de voeten van de doorgelopen Van de Bosse, die op zijn beurt William Remeeus bedien de. In een rush sprintte Remeeus om de volledige verdediging heen om vervolgens met een diagonale schui ver doelman Jeras voor de derde keer te kloppen. Volharding probeerde nog wel wat, maar de overtuiging was weg. „Het is onvoorstelbaar wai deze ploeg allemaal kan", meende de uit erst tevreden trainer Bleyi. „En dan te bedenken dat het bijna allemaal vreselijk moeilijke jongens zijn. Ik ben er namens de ploeg trots op wat ze dit seizoen hebben gepresteerd. De degradatie was het vorig jaar uiterst onverdiend en ze hebben nu duide lijk revanche genomen, maar natuur lijk speelt daar de komst van René Waardenburg en de come-back voor een niet onbelangrijk deel in mee. Opvolger Peter Goedegebure krijgt een leuke ploeg, waarmee beslist leu ke resultaten te behalen zijn in de tweede klas, dat het met name het bekergebeuren aangetoond. Tenslot te hebben we eerste klasser Renesse geklopt, het naar de KNVB gepromo veerde Zierikzee II de weg versperd en nu Volharding uit de finale gehou den". ROME - De Italiaanse ex-internati- nal Giorgio Chinaglia wil zijn vroe gere club, Lazio Roma, voor zeven miljoen dollar (achttien miljoen gul den) kopen. Het aanbod geldt alleen indien Lazio naar de hoogste afde ling promoveert. Chinaglia is werk nemer bij de Amerikaanse club New York Cosmos. Vier wedstrijdronden voor het einde van de kompetitie neemt Lazio in de tweede divisie de derde plaats in. Drie jaar geleden is Lazio wegens een aandeel in het ge ruchtmakende omkoopschandaal uit de Italiaanse topliga gezet. SAO PAULO - Santos heeft zondag 'in Sao Paulo met 2-1 gewonnen van Flamengo in de eerste finale wedstrijd om het Braziliaanse voet balkampioenschap. Pita en Serginho scoorden voor Santos. Baltasar maakte het tegendoelpunt. De twee de wedstrijd wordt zondag in Rio gespeeld. APELDOORN - Fred Buitenhuis uit Apeldoorn heeft zondag achter gangmaker Ruiter een stayers wedstrijd op de baan in zijn woon plaats over twee manches gewonnen. Pierre van der Eng (Groningen) ein digde als tweede. Derde werd de door Koch gegangmaakte Wessel van Keuk (Amsterdam). Een klasse mentswedstrijd over vijftien kilome ter leverde een zege op voor Ralph Greuping uit Coevorden. Tweede werd Dick van Egmond uit Nijver- dal, derde Rudi de Graaf (Apeldoorn). Van Egmond won een afvalrace. GANSOREN - Jan van Houwelin- gen won een wedstrijd voor beroeps renners in Ganshoren. De 202 kilome ter gingen in 5 uur en 3 minuten. Gui- do Bayens uit België werd op één lengte tweede, zijn landgenoot Willy Teirlinck op vijftig seconden derde. YVOIR - Johan van de Velde is tij dens een wegwedstrijd in Yvoir als derde geëindigd. De overwinning was voor zijn Belgische ploeggenoot Ludo de Keulenaer, die voor de 168 kilometer 4 uur en 35 minuten nodig had. Van de Velde eindigde op 48 se conden. Theo de Rooy werd achtste op vier minuten. ZIERIKZEE - Zonder zelf in aktie te komen is WIK uit de eerste klas ge degradeerd. Colijnsplaatse Boys. speelde met 1-1 gelijk bij medeijc^fcl^ "per Heinkenszand en kan nu niet meer worden bijgehaald door de- for matie van Adrie Noordijke, dat de wedstrijd bij DFS zag afgelast. SVD klopte VCK met 0-2 en gleed daardoor ook nog voorbij WIK, maar moet het volgende seizoen toch ook naar de tweede klas. Het duel tussen 's Heer Arendskerke en Kruiningen werd afgelast. Bij winst is 's Heer Arendskerke kampioen na het ver lies van een punt van Heinkenszand. De stand in de eerste klas zaterdagvoetbal: ZIERIKZEE - Voor de zaalvoetbalvereniging De Steeg heeft het tradi tionele jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi in de sporthal Onderdak te Zierikzee een bijzonder suksesvol verloop gehad. Naast een vlot en suksesvol verloop van het toernooi slaagde het er ook nog in op overtuigende wijze hierin als overwinnaar te voorschijn te komen, In haar poule eindigde het met één punt voorsprong op V. en M.-Sport uit Oudenbosch op de eerste plaats. Van Ouwerkerk werd met 2-1 gewonnen, V. en M.-Sport werd met 4-1 aan de zegekar gebonden en tegen T.T.F. uit Roosenburg werd met 1-1 gelijk gespeeld. In de andere poule zorgde het team van Oosterschelde voor een verras sing door hierin als eerste te eindigen waarmee het de winnaar van het vorig jaar, Toren Boys, uitschakelde. Alle drie haar te spelen wedstrijden wist het Oosterschelde team in winst om te zetten. De eerste de beste wedstrijd tegen Toren Boys leverde al meteen een verrassende 2-0 overwinning op. Vervolgens werd de Bevelanden met 1-0 geklopt waarna nog in een doel puntrijke en spannende strijd met 4-3 van J.G.C. uit Roosendaal werd ge wonnen. Finales In de finale tussen de twee poule winnaars toonde De Steeg zich met een 4-0 zege duidelijk de sterkste. Voor het bezetten van de 3e- en 4e plaats won Toren Boys afgetekend met 3-0 van T.T.F. Bijzonder produk- tief waren de teams van J.G.C. en V. en M.-Sport in de strijd voor de 5e- en 6e prijs welke uiteindelijk in een 7-6 overwinning voor J.G.C. eindigde. Voor de 7e- en 8e prijs bleef Ouwer kerk met 4-2 de baas over de Beve landen. De prijsuitreiking vond plaats in bar-diskotheek De Steeg waar de heer .LW.'t Mannetje voor hij tot de prijs uitreiking over ging allen dank bracht die aan het slagen van het toernooi hun medewerking hadden verleend. De resultaten: Poule A: Toren Boys- Oosterschelde 0-2; J.G.C.-Bevelanden 3-1; Oosterschelde-Bevelanden 1-0; Toren Boys-J.G.C. 5-0; Bevelanden- Toren Boys 0-2; Oosterschelde-J.G.C. 4-3. Poule B: Ouwerkerk-V. en M.-Sport 2-3; De Steeg-T.T.F. 1-1; Ouwerkerk- De Steeg 1-2; V. en M.-Sport-T.T.F. 2- 1; T.T.F.-Ouwerkerk 1-1; De Steeg-V. en M.-Sport 4-1. De Steeg V. en M.-Sport T.T.F. Ouwerkerk 3 2 1 0 7-3 5 3 2 0 1 6-7 4 3 0 2 1 3-4 2 3 0 1 2 4-6 1 Oosterschelde Toren Boys J.G.C. Bevelanden 3 3 0 0 7- 3 6 3 2 0 1 7- 2 4 3 1 0 2 6-10 2 3 0 0 3 1- 6 0 GRONINGEN - In de provincie Groningen moet een koördinatiecen- trum voor de muziek komen. Tot die konklusie komt een werkgroep waarin vertegenwoordigers van di verse organisaties en muzikale stro mingen zitting hebben. Het rapport, waarin de noodzaak van een derge lijk centrum uiteen wordt gezet, is aangeboden aan provincie en ge- :.\:.meëntè. DEN HAAG ~Oud-minister van de fensie Hans van Mierlo is door de le den van D'66 als eerste kandidaat ge kozen voor de nieuwe Eerste-Kamer- fraktie van de partij. D'66 heeft op grond van de laatste statenverkiezin gen recht op zes zetels in de Senaat. Dat zijn er thans nog vier. DEN HAAG - De een wel, de ander niet. De „dubbel" voor de Neder landse deelnemers zat er bij de tege lijkertijd gehouden Europese beker toernooien voor dames- en heren landskampioenen in Den Haag op Klein Zwitserland niet in. Evenals in 1982 verloor nationaal kampioen Klein Zwitserland van Dinamo Alma Ata: 2-4. Even daarvoor nam HGC de beker voor de dames over van Amsterdam (nu derde) door een zege in de finale op leverkusep met 2-0 (na verlenging). DREISCHOR - Dreischor heeft op tweede pinksterdag het seizoen af gesloten met een 3-3 gelijkspel tegen de reserves van Walcheren. Voor bei de elftallen stond er in deze ontmoe ting niets meer op het spel, Walche ren II was reeds zeker van degradatie naar de 3e klasse door de 3-2 neder laag welke het in de afgelopen week van stadgenoot Vlissingen IV kreeg te inkasseren, terwijl Dreischor Hierdoor in veiligheid kwam. De thuisklub heeft in dit treffen de kans laten liggen en het voor haar ze ker ziet vlekkeloos verlopen seizoen met een overwinning af te sluiten. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Dreischor zonder al te veel proble men op de overwinning afging. Na dat Bas terpstra voor een 1-0 voor sprong had gezorgd wist Adrie Geel hoed deze voorsprong op te voeren tot 2-0. Toen hierna een van de aan vallers van de Scheldestad bewoners in het strafschopgebied werd ge vloerd bracht Walcheren de achter stand tot 2-1 terug. Met dëze stand wérd de eerste speelhelft afgesloten. Na de rust werd het door Bas Terpstra 3-1 waarmee het met de pro- duktiviteit van de thuisklub was ge daan. Walcheren wist de achterstand weer tot één doelpunt te reduceren 3- 2, waarna het nog een cadeautje van de scheidsrechter kreeg toen het bij een overtreding van een van de Dreischor-spelers, enige meters bui ten het strafschopgebied, een straf schop kreeg toegewezen waarmee het de stand in evenwicht bracht (3-3). Heinkenszand 22 10 8 4 37-25 28 's Heer Arendsk. 21 c 3 32-23 27 Duiveland 22 9 6 7 44-35 24 GPC 22 7 7 7 35-34 22 Middelburg 22 7 8 7 37-36 22 VCK 22 7 7 8 25-29 21 Apollo 22 8 5 9 38-38 21 Kruiningen 21 7 6 8 35-31 20 DFS 21 8 4 9 29-32 20 Colijnspl. Boys 22 8 4 10 29-36 20 SVD 22 6 6 10 23-36 18 WIK 21 4 9 8 25-36 17 Massale regenval voor belangrijk punt spelbreker BURGH-H AAMSTEDE - Voor wat het sportieve gedeelte betreft heeft de Vlaardings voetbalvereniging Fortuna het niet getroffen met het Pinkster- weekeinde dat het met haar C-junioren in de Schouwse westhoek heeft door gebracht. Door de overtollige regenval was het sportpark van Zuijen on bespeelbaar geworden waardoor het voor de 2e Pinksterdag geplande toer nooi voor het grootste gedeelte letterlijk en figuurlijk in het water viel. Zoals wij konden konstateren bevinden de speelvelden op het sportpark Van Zuijen zich niet in een al te beste staat en het is zelfs reeds nu de vraag of het toernooi om de Schouwen-Duiveland-trofee wel op het sportpark doorgang zal kunnen vinden. Wanneer er niet meer te veel regen valt zal waarschijnlijk het hoofd- veld nog wel bespeelbaar zijn, maar met het tweede veld, waarop ook zal moe ten worden gespeeld, ziet het er bepaald somber uit. Het Schouwen-Duivelandse C-juniorenteam, dat slechts een helft gelijke tred kon houden met de leeftijdgenoten van Fortuna VI. Na een 1-0 ruststand werd het een 1-4 nederlaag. In het afgelopen weekeinde kon men nog uitwijkmogelijkheden vin den te Serooskerke en op het nood- veld aan de Jonge Jan Boeyesweg te Haamstede. Op het uitstekend bespeelbare terrein te Serooskerke speelden zaterdag de C-junioren van Fortuna een wedstrijd tegen een se- lektieteam van Schouwen-Duiveland waarin het Schouwen-Duivelandse- team duidelijk door de mand viel. In het kader van het Jeugdplan Neder land was het regionale team samen gesteld uit spelertjes welke in het ko mende seizoen ook nog C-junior zul len zijn. Dit hield in, dat men niet met het sterkse C-team binnen de lijnen kon verschijnen. Gezien het huidige spel peil bij de C-junioren was dit zeker noodzakelijk geweest om een team als dat van Fortuna op gelijk niveau partij te kunnen geven. Een speel helft kon men nog aardig gelijke tred houden met de Vlaardingse jongens maar in de tweede helft kwamen zij praktisch niet meer aan de bak en speelde de wedstrijd zich voorname lijk op de Schouwen-Duivelandse helft af, wat uiteindelijk resulteerde in een dik verdiende 4-1 overwinning voor Fortuna, nadat de eerste helft nog met een 1-0 voorsprong voor het selektieteam was afgesloten. Al in de 2e minuut was Abbie Dek ker van DFS erin geslaagd om zijn team een 1-0 voorsprong te geven welke tot aan de rust met sukses kon worden verdedigd. Voortreffelijk werk leverde vooral de kleine ZSC-doelman Johan van der Horst die met een aantal knappe reddingen zijn doel schoon wist te houden. Na de rust was door de zwa re druk welke door Fortuna op de verdediging werd uitgeoefend de weerstand snel gebroken. Al binnen vijf minuten slaagden zij erin de 1-0 achterstand om te zetten in een 2-1 voorsprong waarna het volkomen in overeenstemming met het spelbccld nog twee treffers aan toe wist te voe gen. Vooraf speelde WIK Cl tegen Fortuna CU welke ontmoeting, na dat de rust nog met blanke stand was afgesloten, met 2-0 door WIK junio ren werd gewonnen. Daar op tweede pinksterdag, on danks de aanzienlijk betere weers omstandigheden zoals reeds gezegd de speelterreinen van het sportpark Van Zuijen nog onbespeelbaar waren werd er uitgeweken naar de Jonge Jan Boeyesweg. Daar dit terrein door de vele door de konijn gegraven gaten een groot gevaar voor blessu res inhield moest om het bespeelbaar te maken nog het nodige werk wor den verricht. Maandag voormiddag togen dan ook een aantal leden van Fortuna aan het werk om de gaten te dichten en zo goed als mogelijk was bespeelbaar te maken. Dit hield wel in dat het oorspronklijk geplande programma, waarmee te 10.00 uur zou worden gestart, kwam te verval len. Besloten werd een klein toernooi op de middag te organiseren waaraan met twee teams werd deel genomen door de C-junioren van Zie rikzee, DFS en Fortuna. Bij de Cl teams toonde Fortuna zich zoals reeds van te voren ver wacht mocht worden zich op duidelij ke wijze de sterkste. DFS Cl kreeg met 5-0 klop, terwijl van Zierikzee Cl met 4-0 werd gewonnen. De ontmoe ting tussen DFS Cl en Zierikzee Cl eindigde in een 2-0 overwinning (twee strafschoppen) voor het team uit de Westhoek. Bij de CII teams ging de eerste prijs naar Zierikzee CII. Van Fortuna CII wist het Zierikzeese team met 3-1 te winnen, terwijl het in het treffen met DFS CII nipt met 1-0 aan het langste eind trok. De ontmoeting tussen DFS CII en Fortuna CII eindigde in een 2-0 overwinning voor de junioren van DFS. Na afloop vond de prijsuitrei king plaats in de kantine op het sportpark Van Zuijen. Voor Fortuna was het voor de negende achtereen volgende keer dat het een pinkster- weekeinde in de Schouwse westhoek doorbracht. BRUINISSE - Bijzonder veel punten haalde Bruse Boys in het seizoen 1982/1983 niet binnen op eigen terrein. Zaterdagmiddag heeft de ploeg van trainer Jan Englebert in Bruinisse alsnog voor een seizoenrekord gezorgd in de tweede klas. Degradant NEO'25 kreeg in de laatste wedstrijd van de kompetitie een 9-0 nederlaag aan de broek, een skore die probleemloos nog boven de dubbele cijfers uit had kunnen komen, maar toen de Boys na vier minuten in de tweede helft al zeven treffers voorbij de 19-jarige doelman Toine van Esch had gedeponeerd, werd er zichtbaar gas teruggenomen en duurde het uiteindelijk nog bijna een half uur voordat de beoogde rekordskore werd binnengehaald. Overi gens verdient de verliezende formatie een enorm kompliment voor de manier, waarop men alles in het werk bleef stellen om de eer te redden, hetgeen vrij onfortuinlijk niet wilde lukken. Halverwege het eenzijdige duel leidde Bruse Boys al met 5-0, maar een grandiozer misser van NEO'25-zijde was hier voor een niet onbelangrijk deel debet aan. Bij de stand 1-0 (een eigen doel punt van de 17-jarige Sjaak Ramsteen) kreeg dezelfde speler een uitgelezen mogelijkheid om de partijen op gelijke hoogte te trekken, maar het doel was nog te klein. Bruse Boys kreeg het na de Sprang-Capelse misser op zijn heupen en vooral vleugelspits Adrie de Jonge bleek in een enorm gretige bui. Van de vier Bruse treffer, die er voor het pau zesignaal van arbiter Karei Pleu- nis nog kwamen nam Adrie de Jonge er drie voor zijn rekening. Tussendoor tekende aanvoerder Wim Geluk 3-0 aan. Nonchalant Al in de tweede minuut van de tweede helft werd het doelpun- tenfestival vervolgd. Met een aan tal schitterende bewegingen pas seerde Wim Geluk doelman Van Esch voor de zesde keer nog geen honderd sekonden was het op nieuw raak en andermaal was het Adrie de Jonge, die voor het laatste toucheetje zorgde. Bruse Boys ging hierna aanmer- kelijker nonchalanter spelen en solliciteerde geruime tijd naar een Brabantse tegentreffer, die er desondanks niet kwam. Het dichtst bij was opnieuw Sjaak Ramsteen, maar zijn inzet beland de op de lat boven doelman Steef van de Velde. Na een klein half uur pakten de boys de draad weer op. Tonny van de Berge dolde de komplete verdediging en liet ver volgens een pass in het straf schopgebied belanden, die door Adrie de Jonge werd ingeschoten, maar via het standbeen van doel man Van Esch het veld weer inka- ramboleerde. Uit de rebound skoorde Leen van der Bijl 8-0 en een paar minuten voor tijd zorgde Cees Willcmse met een doffe dreun voor de 9-0 eindstand. „We hadden nog iets goed te ma ken", vertelde Jan Englebert. „De 7-0 bij Arnemuiden zat me nog echt dwars. Trouwens ook een aantal spelers zag het bepaald niet lekker. Vooraf werd al ge praat over een monsterskore te gen NEO'25 en de ploeg verdient best een kompliment, dat men er geen soort „verplicht nummertje" van gemaakt heeft. Bovendien heb ik al vast wat uitgeprobeerd. Wiebren Wiebrens speelde voor het eerst een hele wedstrijd; met het oog op de toekomst mag je ge rust zeggen". NEO'25-trainer Jan de Ruiter vertrekt na tweeëneen half jaar bij de ploeg, waarmee hij twee keer uit de tweede klas de gradeerde en een keer er naar toe promoveerde. Het vertrek aan hét begin van het seizoen van vijf van de betere spelers heeft de vereni ging niet op kunnen vangen, „maar ik ben er trots op, dat we in het hele seizoen slechts boekingen hebben gekregen", liet hij weten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5