DUIVEL AND Regio-kunstenaars tonen werken in „De Eenhoorn' Diplomauitreiking Nieuwerkerk STREEKNIEUWS 4 B. uit Duisburg (BDR), tweede J. v. B. uit Rossum en P. v. O. eveneens uit Rossum. De laatste zette zijn rem men te laat in bedrijf en schoof op 2, die daarbij doorschoot op de eerste. De 3 auto's liepen schade op, waarbij de tweede er het slechtst aan toe was. BRUINISSE Rode Kruis-wandeltocht Vrijdag 27 mei organiseert de Bru- se afdeling van het Rode kruis de tra ditionele wandeltocht over 5, 10 of 15 km. De wandeltocht, die zich elk jaar in een groeiende belangstelling mag verheugen, voert door de Bruse lanen en dreven en laat de deelnemers en kele van de mooiste plekjes uit de omgeving zien. Inschrijven vanaf 18.00 uur bij het Rode Kruisgebouw aan de Molenstraat, voor alle leeftij den. Ook het meelopen per school klas of groep is mogelijk. De start is om 19.00 uur. (vervolg pag. 1) „Vervelend" optreden Burgemeester J. van Bommel zei voor de uitreiking van de diploma's te hopeh, dat de kinderen het geleer de ook in praktijk zullen brengen. Daarmee wordt het soms „verve- Wend" optreden van de politie voor komen, want het is natuurlijk niet leuk als je een bekeuring krijgt. Als je nu niet vergeet wat je zojuist hebt geleerd zullen er ook minder onge lukken gebeuren", was de overtui ging van de burgemeester. De post-kommandanl maakte ver volgens bekend dat er maar een paar waren, aan wie het diploma niet kon worden uitgereikt, omdat er echt wel te weinig punten verzameld waren. Het hoogst aantal punten was 40; elf leerlingen van de lagere scholen wisten dit aantal te behalen en slaag den derhalve „cum laude" voor hun examen. Miranda Vijverberg was de eerste van de 120. Ze behaalde 32 punten. Een luid applaus was haar beloning, een applaus dat 120 keer door de ver sierde zaal van het dorpshuis klonk. Evenzovele handen werden er ge schud, diploma's uitgereikt, een pen, een button (Ik heb meegedaan aan de verkeersproef) en een appel (voor de dorst?). Weldra vulde de zaal zich met appel-etende kinderen, die met een met het klokhuis-probleem kwa men te zitten Sirene Buiten had de verkeersgroep Mid delburg zich in slagorde opgesteld. Motoren en auto's, ze stonden ervoor om eens nader kennis te maken met het materieel. Sommige kinderen kenden de binnenkant van de auto al, maar dat werd even vergeten. Na veel handen schudden tot afscheid en (vooral de heer Hoekman) bedanken voor het diploma (erg sympatiek!) en met, bij het passeren van de uitgang, een ijsje tot slot, namen de kinderen bezit van de verkeersgroep, waarbij uiteraard de sirene uitgeprobeerd moest worden. Een politionele aktie in een kinderleven, die bijzonder op prijs gesteld werd. Overigens kwam de middag tot stand en waren waren de kinderen te gast van Veilig Verkeer Nederland afdeling Duiveland (vertegenwoor digd door het bestuurslid H. Barend- se) en de Rijkspolitie van Duiveland. Verder werkte mee: de Rabo-bank, die de limonade en andere versnape ringen voor zijn rekening nam. Dc V.V.N.-afdeling heeft een paar jaar weinig aktiviteiten ontplooid, maar daar is met deze middag veran dering in gekomen. Andere plannen (na de vakantie) zijn: een verkeers- kurus en een verlichtingskontrole. Tot slot nog de melding dat het diplo ma alleen behaald werd voor het the oretisch deel van het examen: het praktisch komt nog, dat ook in sa menwerking tussen R.P. en V.V.N. verzorgd zal worden. Wanneer dit ge houden zal worden is nog niet be kend. genoemde regionale kunstenaars op deze wijze gezamenlijk iets van hun werken te presenteren. Verfijnde afbeeldingen in frêle kleuren vindt men er van Han van de Broek. Vooral zijn „Koninginnepa- ge" en „Twee lieveheersbeestjes in een landschap met weegbree" trek ken de aandacht. Voor een verrassend kontrast zorg de Miems van Citters met haar aqua rellen „Bomen", „Hutje Pertuis" en „Pertuis" en daar tegenover de ro buuste etsen „Zeelandbrug" en „Oosterschelde". Wat die laatste be treft: een zeer eigen interpretatie van de kunstenares. Opmerkelijke potloodtekeningen worden geëxposeerd door Waalko Dingemans. Heel boeiend verder, maar veel eenvoudiger van uitvoe ring van deze kunstenaar ook enkele aquarellen, zoals „Winter, Zee en Duin" en „Zonnige Winter- namiddag". Verrassend Peter Jansen treedt met een drietal macabere werkjes naar voren: „Hommage Raoul Hynekes", Felis Domestieus" en „Hydrochlorie Acid". Bij de werkjes van Marja de Lange, zullen „de kenners wat langer stilstaan. Een verrassende, iets ge durfder stijl van deze Zierikzeese kunstenares voorheen vaak presen teerde. Met „Pop zonder kop" weet ze een duidelijke tragiek op te roepen en van het fraaie „Madelieven" gaat een zweempje ontroering uit. Tessa Braat is vertegenwoordigd met enkele zeer mooie keramiek schalen en kleine vaasjes. In de hal van het naastliggend bankgebouw twee fraaie beelden van Ad Braat: „Kip met gouden eieren" en „Zaaier". Jammer dat die laatste wat geld in de hand kreeg geplakt, zelfs in de hal van een bankgebouw bleek dat niet geheel passend. Deze tentoonstelling „De Een hoorn" is dagelijks geopend van 11.00 - 17.00 uur, behalve zondags. ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. Op woensdag 18 mei kwam de afde ling Zierikzee van de N.C.V.B. in ver gadering bijeen. Met het zingen van Psalm 21 werd de vergadering geopend. Na gebed en schriftlezing, Lukas 44 en Handelin gen 2, verzorgde de presidente me vrouw Tuitman-van der Maas de me ditatie getiteld „Lied van de Geest". Als instemming werd gezongen lied 477. De gastspreker op deze bijeen komst was de heer C. Martens, voor lichter van de fa. Biohorma te El- burg. Op boeiende en sympathieke wijze vertelde de heer Martens over de plant als geneesmiddel. Hij vertoon de hierbij een film over de verwer king van planten en bloemen tot ge neesmiddel. Dr. Vogel, de bekende Zwitserse homeopaat heeft al jaren lang ernstig gewaarschuwd tegen het ongelimiteerd gebruik van chemi sche medicijnen en gewezen op de voordelen van natuurlijk leven en genezen. Zijn scherp waarnemings vermogen, zijn studiereizen naar na tuurvolkeren, gevoegd bij zijn ken nis welke hij verwierf, vormen de ba sis voor een diepgaand inzicht in de waarde van de plant voor de gezond heid. Na een woord van dank sloot de presidente de vergadering met dank gebed. Strenge controle op parkeren Tijdens de Pinksterdagen is zeer streng gecontroleerd op het fout par keren in de stad en speciaal op plaat sen voor invaliden die door niet- invaliden ingenomen waren. Dit ge beurde o.a. op de parkeerplaats aan de Havenweg en andere parkeer plaatsen. Fout parkeren kostte aan ca. 25 automobilisten een bekeuring. Kop-staart botsing Bij de stoplichten aan de Nieuwe Kooiweg reden zondagmiddag 3 au to's op elkaar. Als eerste stopte W. Een voorproefje ZIERIKZEE - In „De Eenhoorn", de tentoonstellings ruimte naast de Nutsspaarbank aan het Havenpark, wordt tot en met 11 juni een mini-expositie gehouden door zeven regionale kunstenaars, die - op een enkele uit zondering na - verbonden zijn aan de Zeeuwse Kunst Kring. Deze kleine tentoonstelling vormt dan ook een voorproefje op de grote expositie van leden van de Zeeuwse Kunst Kring, die in de tweede helft van juni in het gerestaureerde Gra vensteen zal worden gehouden. In „De Eenhoorn" zijn thans wer ken te zien van Tessa Braat, Ad Braat, Han van de Broeke, Miems van Citters, Waalko Dingemans, Pe ter Jansen en Marja de Lange. Wie de tijd neemt even een bezoekje te bren gen aan dit aardige tentoonstellings zaaltje, zal ongetwijfeld erkennen, dat het een goed initiatief was van ZIERIKZEE - Kijkje op de kleine expositie van zeven regionale kunste naars. Op de voorgrond keramiek schalen van Tessa Braat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4