Besluit uittreding Stichting Samenlevingsopbouw handhaven Grootse oefening voor Zeeuwse kust Gezellige sportdag voor Kerkwervenaren MODESHOW JOUJOU BLONK UIT DOOR MOOIE EIGEN ONTWERPEN Voorstel aan gemeenteraad Duiveland STREEKNIEliWS filmband te zetten die door de WDR op 18 juni des MEI-AANBIEDING f 250,- Standwerkers- concours tijdens Paardenmarkt in Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 mei 1283 Nr. 23323 3 DUIVELAND - Het kollege van b. en w. van Duive land stelt de gemeenteraad voor het in november 1981 genomen besluit tot uittreding uit de Stichting Samenle vingsopbouw Schouwen-Duiveland te handhaven. Het kollege zegt, na het rangschikken van ervaringen en me ningen met en over het opbouwwerk, tot de konklusie gekomen te zijn, dat de motieven die tot dat raadsbesluit hebben geleid, thans nog gelden. Ook de welzijnskommissie van de gemeente Duiveland adviseerde in meerderheid het eerder ingenomen standpunt tot uittreding te handha ven. Het voorstel komt aan de orde in de gemeenteraadsvergadering van donderdag 26 mei. Een minderheid van het kollege heeft de wens te kennen gegeven de, door beëindiging van de subsidie aan het opbouwwerk, vrijkomende mid delen (al dan niet gedeeltelijk) te bestemmen voor aktiviteiten binnen de welzijnssektor. Een meerderheid van het kollege wil de vrijkomende middelen laten vloeien naar de alge mene dienst, zoals opgenomen in de meerjarenbegroting. PZEM-uitkering De raad wordt verder voorgesteld akkoord te gaan met de uitkering uit de algemene reserves van de PZEM en deze uitkering te bestemmen voor de Koninklijke Maatschappij De Schelde, ter behoud van de werkgele genheid van vierduizend mensen. In dit verband wordt tevens voor gesteld akkoord te gaan met de oprichting van de Stichting voor Ekonomische Ontwikkeling Zee land. In het voorstel van b. en w. wordt gewezen naar het klemmend beroep dat gedeputeerde staten op de gemeentebesturen hebben gedaan. G.S. stellen, dat de belangen van de gehele Zeeuwse bevolking in termen van werkgelegenheid en ekonomi sche ontwikkeling en daarmee wel vaart en welzijn deze financiële ope ratie rechtvaardigen. Naar aanleiding van een vonnis van de kantonrechter te Zierikzee wordt voorgesteld een wijziging door te voeren in de Verordening op kam peerplaatsen en op kampeermidde len. De kantonrechter verklaarde een dergelijke verordening van de ge meente Middenschouwen onverbin dend, omdat in deze verordening geen uitzondering is gemaakt voor het plaatsen of geplaatst hebben in openlucht, dat wil zeggen op of aan de openbare weg, van een kampeer wagen en een aan een auto gekoppel de caravan. Deze kampeermiddelen zijn voertuigen in de zin van de we- genverkeerswetgeving. In deze wet geving is, aldus de kantonrechter, het plaatsen en geplaatst hebben van voertuigen op of aan een openbare weg uitputtend geregeld. De kam- peerverordening verbiedt derhalve wat de wegenverkeerswetgeving toe laat. Vergelijking B. en w. lichten toe, dat de onver- bindend-verklaring tot gevolg heeft, dat ook tegen alle andere overtreders (tenten, caravans, of kampeermidde len op andere plaatsen dan kampeer terreinen) niet meer kan worden op getreden op grond van genoemde be paling. Na vergelijking met de voor de gemeente Duiveland geldende verordening, is het kollege^ tot de konklusie gekomen, dat het aanbeve ling verdient een wijziging door te voeren. Schoolbegeleidings dienst Het bestuur van de Stichting Bege leidingscentrum Gereformeerd Schoolonderwijs te Hendrik-Ido- Ambacht verzoekt om subsidie voor het jaar 1983 in de kosten van bege leiding van de aangesloten bijzonde re kleuter- en lagere scholen in Dui veland. Het bestuur vraagt om een bijdrage van 25,— per leerling, ge zien de uitbreiding van het perso neelsbestand en de stijging der kosten. In 1982 werd een subsidie van 20,— per leerling verleend. Het kollege stelt voor dit bedrag ook voor 1983 te handhaven. B. en w. achten het niet reëel mee te gaan met de kostenstijgingen, die reeds in de aanloopperiode van deze schoolbege leidingsdienst plaatsvinden. In dit verband telt volgens het kol lege ook, dat de kosten van het R.P.C.Z. op hetzelfde peil blijven, waarbij voortdurend de vinger aan de pols wordt gehouden bijvoorbeeld met personeelsuitbreiding. Verder wordt erop gewezen, dat de stichting bovendien nog niet is opge nomen in de Rijksregeling Subsidië ring Schoolbegeleiding. Voorgesteld wordt derhalve een subsidie van 20,— per leerling te verstrekken, hetgeen neerkomt op een totaalbe drag van 6.160,—. De raad wordt verder gevraagd een krediet van 174.885,96 beschikbaar te stellen ten behoeve van de aan koop van de opstallen van mevrouw G. N. Vijverberg-Kuijper en me vrouw A. L. Kuijper-van der Velde, beiden in Ouwerkerk, Voor het ne men van energiebesparende maatre gelen aan de schoolgebouwen wordt een krediet van 68.570,— gevraagd. Rioleringswerken Daar het in de bedoeling ligt om in het kader van het besluit vèrfijning Algemene Uitkering riolering, riole ringswerken uit te voeren aan de Deltastraat, Middenweg, Oude Nieuwlandseweg, Rijksweg, Hoge- en Lage Maireweg en de Oud Heili- genweg, wordt thans een vporberei- dingskrediet van 15.000,— ge vraagd voor een opdracht aan de Grontmij. Het totaal aantal aanslui tingen die voor de vefijningsregeling in aanmerking komen, bedraagt 49 stuks. Door de beschikbaar komende uitkeringen, kunnen deze werken te zijnder tijd kostendekkend worden uitgevoerd. De agenda vermeldt verder onder meer voorstellen tot: vaststelling sa menwerkingsovereenkomst werk- loosheidsprojekt, verlening ontslag parttime onderwijzeres mevrouw J. E. M. Streefkerk-van Buijsen en be schikbaarstelling krediet voor ver betering woonomgeving Korte Ach terweg te Oosterland. DEN HAAG - De Europese Com missie bereidt verdere maatregelen voor tegen de zogenaamde „zure re gens", verontreinigde neerslag die door verzuring van water de dood van vissen kan veroorzaken en bos sen doet afsterven. Deze maatregelen hebben ten doel de uitstoot van zwa- veldioxyde (S02), Nox (stikstof- oxyde) en zwevende deeltjes door vaste installaties te beperken. Dit blijkt uit het antwoord van de commissie, het .dagelijks bestuur" van de Europese Gemeenschap, op vragen van het Westduitse lid van het Europees Parlement, de liberale Mechthild von Alemann. BURGHSLUIS - Zaterdagmiddag hield de Kon. Zuid- Hollandse Mij tot Redding van Schipbreukelingen een groots opgezette oefening voor de Zeeuwse kust, waaraan door alle reddingsposten in dit bereik werd deelgenomen. Tevens maakten cameraploegen van de Belgische Radio en Televisie (B.R.T.) en de West Deut sche Rundfunk (W.D.R.) gebruik om deze oefening op avonds 20.15 uur (3e programma) wordt uitgezonden, ge volgd door een latere uitzending op 2 juli. De BRT zendt deze opnamen uit op 27 juni, des avonds 21.15 uur in het programma „Kijk, mensen". Het is een uitzending van de Dienst Wetenschappen. SCHOUWEN-DUIVELAND Landelijke handwerktentoonstelling Ie Goes KERKWERVE - De tweede Pink sterdag hoefde voor de inwoners van Kerkwerve geen uitgaansdag te zijn. De evenementenkommissie van de sportvereniging W.LK. had voor deze dag namelijk een sportdag georgani seerd, die, begunstigd door het mooie weer, uitliep op een sukses. 's Morgens traden tweeëndertig jeugdigen, in leeftijd variërend van zes tot en met vijftien jaar, in het strijd perk. Er waren acht verschillende sportieve aktiviteiten afgewerkt, zo^ wel door de jeugd, als door de deel nemers van zestien jaar en ouder die 's middags aan de beurt kwamen. Er moest met de bal worden gegooid (liefst zo ver mogelijk), een bank moest wor den aangetikt, verder werd er hardge- lopen, op het doel geschoten en vei> en hooggesprongen. Bij het laatste spel werd een enkele deelnemer letterlijk over het touw geholpen. Tenslotte was er een behendigheidsspel waarin de bekende hobbelfiets een rol speelde. Op de sportdag was de publieke be langstelling gering, doch de gezellig heid troef!! De winnaars De volgende deelnemers vielen in de prijzen: Jeugd 6-7 jaar: 1. Eelco Berrevoets; 2. Lennert den Boer, 3. LeonKooman. Jeugd 8-9 jaar 1. Marco Kristalijn; 2. Ciska Berrevoets; 3. Mi- relkla Stouten. Jeugd 10-11 jaar 1. Elmar Verhage; 2. Pascal van Sluys; 3. Miranda Kristalijn. Jeugd 12-13 j aar 1 Bas van Vossen; 2. Jan-Kees Noor- dijke; 3. Edwin Ganzeman. Jeugd 14- 15 jaar 1. Arco Dalebout; 2. Cor Berre voets; 3. Jan Elzinga. 's Middags werd de groep verdeeld in dames en heren. Van de elf deel nemende dames stonden de volgen den op de eerste drie plaatsen: 1. Diana de Bil; 2. Anja van der Wekken; 3. Petra. Noordijke. Dat betekent dat-. Diana de Bil opnieuw de yrisselbeker in ontvangst mocht nemen. Twintig heren streden om het kam pioenschap. Eerste werd Peter Noor dijke; 2. Adrie Noordijke; 3. Joost De Wisselbeker verhuisde van per soon, maar blijft in dezelfde woning, hij ging namelijk van vader (Adrie Noordijke) naar zoon (Peter Noordijke). Alle andere winnaars werden een me daille rijker. Zo werd het een gezellige en sportieve dag. mede dankzij de ge trooste inspanningen van de evene mentenkommissie van de s.v. W.I.K. WILLEMSTAD - Prinses Margriet zal op donderdag 16 juni een gedeelte van de feestelijkheden bijwonen van het het 400-jarige bestaan van Wil lemstad. Dat heeft de Rijksvoorlich tingsdienst meegedeeld. De landelijke handwerkten toonstelling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen zal dit jaar ge houden worden in de Grote Kerk te Goes op 31 mei en 1, 2 en 3 juni. Ongeveer 2000 inzendingen uit ge heel Nederland, waaronder ook werkstukken van leden van Schou wen-Duiveland, zullen hier te zien zijn in alle denkbare technieken, zo als o.a. quilten, patchwork, Hardan- ger, kantklossen en open naaiwerk. Bovendien worden er dagelijks de monstraties gegeven. Deze ten toonstelling is niet alleen toeganke lijk voor leden van de Bond van Plat telandsvrouwen, maar iedereen is van harte welkom. De openingstijden zijn: 31 mei: van 13.00 tot 21.00 uur, 1 juni: van 10.00 tot 21.00 uur, 2 juni: van 10.00 tot 21.00 uur en vrijdag 3 juni van 10.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE Diefstal surfplank Van een aan de Boerenweg gepar keerd staande auto van de Duitser W. G. uit Muens is een surfplank gesto len ter waarde van ca. 2500,—. Lantaarns vernield Ter hoogte van de Rijks Scholen Gemeenschap aan het Hatfieldpark zijn 2 lantaarns vernield. De waarde bedraagt 500,—. Open dag Zeeuwse dag- en avondscholengemeenschap Donderdag 26 mei wordt door de Zeeuwse dag- en avondscholenge meenschap voor volwassenen een open dag, in het gebouw aan de Man huisstraat 2 gehouden. Om half drie tot drie uur en van half acht tot acht uur wordt voorlichting verstrekt over de verschillende studiemoge lijkheden, die deze scholengemeen schap biedt. Van drie tot vier^ijuvapi - acht tot negen uur kan voorts*-' fri: tte'"1 1 school rondgekeken .worden en een kopje koffie genuttigd worden en ook kunnen de werkstukken beke ken worden van de eerste- en tweede jaars kursisten van de studierichting textiele werkvormen. Vanzelfspre kend zijn alle belangstellenden wel kom! Aktiviteiten U.V.V. De Stichting Unie van Vrijwilli gers afdeling Zierikzee houdt don derdag 26 mei een kontaktavond in het U.V.V. ontmoetingscentrum. Op maandag 6 juni wordt weer de jaar lijkse bustocht gehouden met socië teitbezoekers en U.V.V.-sters. Deze keer wordt een trip gemaakt door Zuid-Beveland. Na terugkeer volgt een koffiemaaltijd. De U.V.V. doet verder een oproep tot het sparen van koffiebonnen ten behoeve van de De oefening begon met de Presi dent Jan Leis, die met een 30-tal jon gelui, leden van de Reddingsbrigade Zierikzee, Duiveland en van de Schouwse Onderwatersportvereni ging ..Scaldis" uit Zierikzee, uit Burghsluis richting Noordzee voer, waar de jongesn en meisjes over boord werden gezet. Zij moesten zich via het klimnet weer uit het koude water pogen in veiligheid te stellen, hetgeen natuurlijk gebeurde. De ,,Lels" werd aarbij omringd door de kleinere boten .Dolfijn" uit Burghsluis, .Griend" uit Ouddorp en „Bruinvis" uit Terheide. Advertentie BLAZERS, JASJES SPENCERPAKJES nu f 100 reduktie MANTELS EN MANTELCOSTUMES reduktie Holty" fijode ook voor hoeden en shawls Dam 15-19 - Zierikzee Telefoon: 01110-2816 aanvulling, van de porceleinkast in het. U.V.V.-ontmoetingscentrum. Vergadering Schoolraad De gemeenschappelijke schoolraad van Zierikzee vergadert donderdag avond 26 mei, aanvang 20.00 uur in het stadhuis. De agenda vermeldt on der meer: „De toekomst van Binnen de Veste" en „Kontinuering lidmaat schap Kleine en Kleiner Wordende School". Reisje C.P.B. De Chr. Plattelandsvrouwenbond afdeling Zierikzee maakt dinsdag 31 mei het jaarlijkse reisje, 's Ochtends wordt een bezoek gebracht aan het Streekmuseum Hoekse Waard, 's Middags staat een bezoek aan de zij derupsspinnerij in de Wouwse Plan tage op het programma. Men ver trekt om 8.30 uur vanaf het Z.W.N.- busstation. BURGH-HAAMSTEDE - Dat exclusieve mode ook betaalbaar kan zijn werd in Burgh-Haamstede bewezen door Nelly Hoek-van der Torre, die de gevarieerde kol- lektie van haar boetiek Joujou met een modeshow pre senteerde. Dat gebeurde in de Konditorei van bakkerij Hogenaar, een plezierige entourage voor een dergelijke presentatie. Nelly Hoek heeft slechts een klein enkel stuk slechts in één maat ver gedeelte van haar kollektie, zoals koopt en voor een andere maat dan beeldige badpakken en T-shirt achti- toch weer een andere stof gebruikt, is ge minimode, kant en klaar inge- exclusiviteit gewaarborgd. Behalve kocht. Het overgrote deel is eigen een enkele uitzondering, bijvoor ontwerp. Omdat zij bovendien een beeld wanneer van één soort dessin heel verschillende japonnetjes waren gemaakt, zijn dus louter enkele stuks voorradig. „Lage ruggen" Opvallend in de ontwerpen van Nelly Hoek zijn de details. Met een enkele garnering op een schouder, in de taille, of een rond zoom-afwerking worden opmerkelijke resultaten ge boekt. Bijzondere aandacht verdie nen de afwerkingen van de rugpan den. vaak diep en in een punt uitge sneden. Een voorbeeld daarvan waren en kele japponnetjes in een matro- zenstijltje in verschillende kleurstel lingen, die ook onder de kragen een degelijk uitsnijding vertonen. Heel mooi was ook een witte kok- kerrok van stretch linnen, die bij uit zondering wèl in verschillende ma ten verkrijgbaar is. In de show werden er twee smaak vol gecombineerd met een tikkeltje doorzichtige katoenen bloezes, in hard en in zacht rose met witte tip- peltjes. Ook een eigen ontwerp: chique spor tieve mode, charmant gepresenteerd. De gebruikte stoffen van de kollek tie zijn katoen en linnen, beide soms met een synthetische toevoeging en vaak in de bekende zachte modetin- ten. Daarvan ontwierp Nelly Hoek stijlvolle combinaties van (broek) rokken, pantalons, topjes en jasjes (met bijzondere belijningen), die ook apart kunnen worden gecombineerd en gekocht. Leer Bij de leren kleding, ook zelf ont worpen, was een prachtig vallend wijd mini-broekrokje van pigskin, dat samen met een zijden roze bloeze een schitterende combinatie vormde. Een grijs zachtleren pakje viel op door de geschulpte zoom van rok en jasje. De show eindig-de met het meer ge klede genre, zoals een wit smoking- pak, overslagjaponnetje van onder andere piepkleine zwart-wit ruitjes, wijdvallende jurkjes niet overbloe- zende taille van voile en wat oosters aandoende zijden combinaties. Anja Leeuwenburg verstrekte op charmante wijze de informatie bij de modellen. De zes mannequins waren gekapt door Wout Lokker; zijn echt genote Magda verzorgde de make-up en Verton Zierikzee leverde de bij passende schoentjes. Hoedjes ^De hoedjes, meest van stro, waren er in alle soorten en maten en worden door Loulou-mode zelf verkocht. De stijlvolle bloemstukken in de Kondi torei waren van bloemisterij Jonker. Voor de deelnemers en cameramen sen een bijzonder koude opdracht, en iedereen was blij dat in de kantine van Rijkswaterstaat te Burghsluis warme soep en broodjes met koffie wachtte. Daar sprak Insp. der Red dingsmaatschappij, de heer B. R. de Jong dankwoorden tot de vele vrij willige medewerkers en tot Rijkswa terstaat voor het beschikbaar stellen van de kantine. Ook de dames, echte lieden van de bemanning der „Leis", die voor de maaltijd zorgdroegen werden bedankt. De vrijwilligers kregen een certificaat voor hun klim partij tegen het net en hun vereni ging elk een schild. Na de middag zette de oefening zich voort voor de Flakkeese kust waar een visserschip op de Midden plaat in nood verkeerde. Hulp en opsporing werd verleend door de Zeemanspot uit Stellendam en de kleinere reddingboten en een klein vliegtuigje, een z.g. hangglider met motortractie, afkomstig van de Amsterdamse Zeilvliegschool. Ook de vuurtorens van Westen- schouwen en Ouddorp namen aan de oefening deel. Rond 17.00 uur was de geslaagde oefening afgelopen. ZIERIKZEE - Tijdens de traditio nele paardenmarkt, dit keer op woensdag 1 juni, wordt een stand werkersconcours gehouden. Tussen de talloze kramen op de Balie en de Lammermarkt zullen de zes deelne mers aan dit concours staan op gesteld om hun waren op de meest lu dieke manier aan de man te brengen. Onder hen bevindt zich ook de Eu ropese kampioen: Bertus de Regt, een bekende in Zierikzee. Vorige zo mer werd hij winnaar van de stand werkerswedstrijd, die tijdens één van de toeristendagen werd gehou den. Op de meest overtuigende wijze wist hij toen zijn groenteschaven te slijten. Woensdag 1 juni zal Bertus de Regt het moeten gaan opnemen tegen C. Broeren (koperpoets), C. J. van Oosterwijk (vonkenversterker), H. A. N. M. Reijdinga (zeem), J. Fioole (doorslagapparaat) en C. T. Brouers (uienkam). Jury De inspanningen van deze deelne mers zullen worden beoordeeld door drie juryleden, te weten de dames Verhage en Vlinkevleugel en de heer Amkerk, sekretaris van de markt - kommissie in Zierikzee. De Zierik- zeesche Ondernemers Centrale (Z.O.C.) stelt een beker beschikbaar voor de winnaar. Ook voor degenen, die op de tweede en derde plaats ein digen, zal een beker beschikbaar zijn. De prijsuitreiking wordt om streeks 15.00 uur verricht door Z.O.C. voorzitter, de heer P. Verha ge. Twee bijzondere japonnetjes uit de kollektie van Joujo Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Dlrektie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 37,00; per jaar 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 45 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3