Ook Grevelingendam krijgt kampeerinformatiecentrum BURGEMEESTER J. VAN BOMMEL REIKTE VERKEERSDIPLOMA'S UIT OPEL-SHOP© Fiets-fakkeltocht in de regen nederland Autobedrijf Akkerdaas BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT V isseri jkopstukken vergaderen in Willemstad In Dorpshuis Nieuwerkerk De winkel die méér rijplezier verkoopt NIEUWSBODE Vergelding De Zuidafrikaanse luchtmacht heeft maan dagmorgen een vergeldingsaktie uitge voerd in Mozambique. Zeker vijf mensen kwamen daarbij om. (Pag. 2) Opbouwwerk Het kollege van Duiveland stelt de raad voor om het besluit tot uittreding uit het op bouwwerk te handhaven. (Pag. 3) Bekerfinalist Afdelings derde klasser Ouwerkerk zorgde maandagmiddag voor een enorme verras sing door via een 3-2 zege op Volharding Zeeuws bekerfinalist te worden. (Pag. 5) WK-generale Watersportvereniging Brouwershaven le verde in het weekeinde een puike generale af via de North Sea Regatta met het oog op de WK Cadetklasse. (Pag. 7) DINSDAG 24 MEI 1983 139ste jaargang Nr. 23323 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een goed doel kan s'lechts door goede middelen bereikt worden, en een doel dat daarmede niet bereikt kan worden moet slecht wezen. Dickens Waarschijnlijk per 1 juli: ZIERIKZEE - Louter alleen vanwege de drukke werk zaamheden op en langs de Grevelingendam, heeft Noord- Zeeland (net als bij Kruiningen-Perkpolder) nog geen kampeerinformatiecentrum. Direkteur van de provinci ale V.V.V., de heer J. P. de Regt deelde mee, dat als de plannen technisch ten uitvoer kunnen worden gebracht, dit centrum per 1 juli in gebruik zal worden genomen. Het wordt een informatiecentrum, waar inlichtingen verkrijgbaar zijn over alle soorten van logies in de gehe le provincie (plus Tholen), waarbij naar verwachting de nadruk zal komen op het kamperen. w 1 De exakte plaats waar het informatiecentrum zal komen, is nog niet be kend. In overleg met Rijkswaterstaat en Provinciale V.V.V. zijn drie lokaties langs de Grevelingendam voorgesteld, alle drie in de nabijheid van het A.C.- restaurant. De heer De Regt verwacht dat het parkeerterrein bij het restau rant een heel goede kans maakt voor de vestiging, omdat voor de andere twee lokaties speciale wegverharding zou moeten worden aangebracht, dat op (fi nanciële) bezwaren stuit. ling om als extra V.V.V.-kantoor te gaan fungeren. Er zal slechts een be perkte algemene informatie worden verstrekt; voor meer uitgebreide in formatie wordt verwezen naar de plaatselijke V.V.V.'s of streek-V.V.V. in Renesse. Wie de kosten van het projekt zal gaan betalen is nog een open vraag volgens de heer De Regt. Een en an der vergt een investering van een halve ton. Maar, de provincie Zee land heeft toegezegd dat de V.V.V.- direkteur ,,er alle vertrouwen in mag hebben dat de provincie financieel over de brug komt", hetgeen in de praktijk er op zal neerkomen dat de provincie de kosten voor zijn reke ning zal nemen, althans voor een deel. De V.V.V. zelf heeft in ieder ge val de begroting nog niet rond. BRUINISSE - Heden (dinsdag) wordt in Willemstad een vergadering gehouden van kopstukken van Direc tie Visserijen en Domeinen enerzijds en anderzijds de Vervoex oesterkwe kers, de sportvissers (Delta Federa tie), Ned. Ver. van Sportvissers en de Beroepspalingvissers op de Grevc- lingcn om over het Grevelingenme^ een nieuwe werkplan op te zetten. ZIERIKZEE - Enkele honderden demonstranten hebben maandagmiddag, tweede pinksterdag, bij de hoofdpoort van het slapende vliegveld De Peel een vredesvuur ontstoken. Het vuur was middels fietsestafettes onder andere uit de provincie Zeeland naar Venray gebracht. Op Schouwen-Duiveland werden de fakkels aangevoerd vanuit de Westhoek, Brouwershaven en Bruinisse. In Zierik- zee werden de fakkels overgedragen om, over de Zeelandbrug, richting Goes te worden vervoerd. Slechts een handje vol belangstellenden nam, door het bar slechte weer, deel aan de fietstocht op Schouwen-Duiveland. Op het parkeer terrein aan de Scheldestraat in Zierikzee was een tent opgesteld, waar de fietsers op een hartversterkend kopje koffie werden onthaald. Hier stond ook de volgende ploeg klaar om de fakkels naar Goes te brengen. Het parkeerterrein aldaar is trou wens in meer opzichten geschikt, om dat dit terrein via het tunneltje van twee kanten te bereiken is, een zaak die uit oogpunt van verkeersveilig heid van groot belang is. Weliswaar zou het centrum op deze plaats niet direkt langs de weg liggen en daar door misschien wat minder opvallen, maar de heer De Regt verwacht dit probleem te kunnen opvangen door een goede bewegwijzering naar het centrum. In eerste instantie werd ge kozen voor het V.V.V.-vignet op de borden, maar Rijkswaterstaat stak hier een stokje voor. Nu wordt het het internationale bord voor infor matie: de letter i, met daaronder: toe rist informatie. Reserveren Zoals gezegd zal er hier over alle logies-vormen informatie worden verstrekt, maar ook reserveren vol gens het L.I.D.-systeem (Logies In formatie Dienst) is mogelijk. Zo kan men ter plaatse voor de eerste nacht reserveren (en betalen) waardoor meer zekerheid voor hotelier of cam pinghouder wordt verkregen, maar ook voor de toerist. Deze kan dan eerst op z'n gemak er gens gaan eten en dan pas het (gere serveerde) nachtverblijf opzoeken. Een systeem dat in de praktijk heel goed werkt, en beter is dan alleen maar melden waar nog plaats is, en het risico voor de toerist latend dat deze plek inmiddels is bezet. Het centrum zal uiteraard ook tele fonisch bereikbaar worden. Als on derkomen is gekozen voor een zoge naamde ,,Porto-Cabin" een gemak kelijk plaatsbare ruimte voor het personeel. De bemanning is overi gens nog niet rond, maar de V.V.V.- direkteur verwacht tegen de tijd dat het centrum operationeel zal zijn, voldoende personeel te hebben. Openingstijden FJet kantoor zal geopend zijn in de weekeinden: vrijdag van 14.00 tot 20.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 20.00 uur, zondag van 10.00 tot 14.00 uur en eventueel ook maandag van 10.00 tot 18.00 uur, met ingang van 1 juli tot en met 28 augustus als de grootste va- kantiedrukte voorbij zal zijn. Overigens ligt het niet in de bedoe- Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. NIEUWERKERK - Het zal je maar gebeuren: door je eigen burgemeester een diploma uitgereikt krijgen! Dat beleefden 120 Duivelandse kinderen vrijdagmiddag in Ons Dorpshuis van Nieuwerkerk, waar burgemeester J. van Bommel het op 21 april gehouden verkeersexamen bekroonde, door aan alle leerlingen persoonlijk het wel verdiende en fel begeerde diploma te overhandigen. Het betrof hier leerlingen van de lagere scholen van Ouwerkerk (o.l.s.), Nieuwerkerk (o.l.s. en chr.l.s.) en Oosterland (o.l.s. en chr.l.s.). De school uit Sirjansland was niet in het dorpshuis, want deze school houdt ,,op eigen hout je" een verkeersexamen zonder de begeleiding van de Rijkspolitie. „Maar dat komt nog wel", zei opperwachtmeester en postkommandant van Duiveland M. Leoire, die de kinderen verwelkomde. Voor het officiële en belangrijke ogenblik gekomen was (na de limo nade) kondigde de heer Leoire de nieuwste film aan van de Rijkspoli tie, over alles wat rijdt, loopt of vliegt. Een Duivelandse première dus, met als gast-ster adjudant Hoek man, de „grote baas" van Schouwen- Duiveland waar het de politie be treft. Een film over het werk van de Rijkspolitie, die een heel goede in druk geeft wat de politie allemaal doet. Dat is niet alleen „boeven vangen" zoals sommigen wel denken. Een heuse achtervolging, kompleet met zwaailichten en sirene vormde het begin van de film, direkt gevolgd door het laten zien hoe vingerafdruk ken genomen worden van een ruit die bij een inbraak gesneuveld was. De snelle Porche-groep kwam vervol gens in beeld, maar ook een terrein wagen die gebruikt wordt om klan- destiene jagers in hun kraag te vat ten. De Rijkspolite beschikt over 70 paarden, die met hun berijders de be reden politie vormen; ook hiervan waren schitterende beelden. Dat de politie ook aan dierenbescherming doet weten misschien niet velen, maar in de film kwam dit werk ook goed naar voren bij het kontroleren van een ketting-hond. Verder bleek, dat de politie natuur lijk niet alleen maar spannende din gen beleeft, maar geplaagd wordt met veelvuldig (soms erg saai) buro- werk. Vernielingen, aanzeggen van overlijden (b.v. bij een ongeluk): alle maal taken van de politie, behorend onder het hoofdstuk „Bescherming van de burgers". De verkeerskontro- le (Nederland heeft 4 miljoen auto's!) hoort daar ook bij. Want de Neder landers hebben recht op bescher ming. Zo bleek de taak van de Rijkspolitie niet simpel, maar wel erg nodig. Vervolg pag. 4 ffih PB 6 ar Advertentie NIEUWERKERK - Een belangrijke middag voor de Duivelandse kinderen in het Dorpshuis van Nieuwerkerk. Op de foto (v.l.n.r.): Knmmandant J. Hoekman, burgemeester J. van Bommel, postkommandant M. Leoire, wachtmeester F. Wondergem en V.V.N.-bestuurslid H. Barendse en kinderen, bij de uitreiking van het verkeersdiploma. Alles voor uw auto Nu t/m 31-7 '83 15% inlroduklie-voordeel Kloosteiweg 2 - 4317 AL Noondgouwe Telefoon 01112-1347 Verwachting tot woensdagavond: Regen Veel bewolking en enige tijd regen; minimumtemperatuur ongeveer 8 graden; matige noordenwind, kracht 4, aan de kust af en toe krachtig, 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 28 mei: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: noord 5 Vrijdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: noord 5 Zaterdag: Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: n.west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 25 mei Zon op 5.34, onder 21.41 Maan op 20.13, onder 5.13 26 mei Zon op 5.32, onder 21.42 Maan op 21.28, onder 5.35 Volle Maan: 26 mei (20.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwaler 25 mei 3.10 15.45 8.59 21.28 26 mei 3.59 Springtij: 29 mei 16.19 9.39 22.04 HET WEEROVERZICHT DE BILT - Woensdag is de kans dat het droog blijft maar heel klein. Een storing die dinsdagochtend boven Zuid-Duitsland lag komt dichterbij en wordt woensdag boven Noord- Duitsland even ten oosten van ons land, verwacht. We moeten daarom rekenen op veel bewolking en perio den met regen. De wind blijft noorde lijk: in het binnenland matig, en.aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig. De middagtemperatuur wordt ongeveer 16 graden. Ook donderdag zijn de regenkan sen nog heel groot, maar daarna op vrijdag en in het weekend, worden ze kleiner. Er komen dan ook af en toe opklaringen, en de wind neemt wat af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1