u Enkele tegenvallers bij restauratie Gravensteen Renovatie zwembad ,,Dol-fijn" Deelnemende gemeenten vrezen te grote financiële offers bij beheer van Grevelingen AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. liouqw DE ZIERIKZEESCHE COURANT Geen extra krediet nodig I I v cRietnisse Bestuurlijke aanvaring binnen Raad van Bestuur 27 parkeerplaatsen aan de noordzijde van de Grote Kerk, die direkt vanaf Kerkhof noordzijde bereikbaar zijn. Voor de realisering van dit schetsplan zal te zijner tijd nog mede werking moeten worden verkregen van het rijk en de Stichting Oude Zeeuwse Kerken, omdat deze instan ties eigenaar zijn van respektievelijk het terrein rond de toren en de kerk. Advertentie BEL VOOR AUTOSCHADE NAAR: Kloosterweg 2 4317 AL Noordgouwe Telefoon 01112-1347 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 20 MEI 1983 139ste jaargang Nr. 23322 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Opbouwwerk De welzijnscommissie van Middenschou- wen adviseert het kollege om in de raad nogmaals van gedachten te wisselen over het voortbestaan van het opbouwwerk. Toeristendagen Op 12 juli zal de eerste Toeristendag in een serie van zeven worden georganiseerd. Een programma-overzicht staat op pagina 3. Jaarmarkt Op woensdag 1 juni zal de traditionele jaar markt van Zierikzee worden gehouden. (Pag. 3) Zeeuwse titel De A-junioren voetbalploeg van Zierikzee miste op de valreep alsnog de Zeeuwse titel door na verlenging met 1-2 te verliezen van RCS. (Pag. 6) De mammon is de grootste slavenhouder. Frederic Saunders ZIERIKZEE - Tijdens de uitvoering van de restauratie van het Gravensteen is gebleken dat een aantal onderde len van dit werk meer maatregelen vergde dan in het bestek was voorzien. Tot de tegenvallers behoorden on der andere het metselwerk aan de oostgevel, het inboet- werk van de binnenmuren, het herstel van de tuinmuur en het herstel van de vloeren op de verdieping en de zol ders. Verder zijn met het oog op het toekomstig gebruik van het Gravensteen als onderkomen voor het maritiem museum enige extra kosten gemaakt. Voorts blijkt het achteraf gewenst te zijn alsnog de keldergewelven te restaureren. In oktober vorig jaar stelde de raad een krediet beschikbaar voor de uit voering van herbestratingswerk- zaamheden in enkele straten in de wijk Malta. Op aandrang van de PvdA-fraktie in de raad werden de bewoners ge hoord alvorens de herbestratings- werkzaamheden in uitvoering te ne men. Tijdens die hoorzitting hebben enige bewoners alternatieve plannen voor de herbestrating/herinrichting van de Mulockstraat ingediend. Deze alternatieven zijn inmiddels op hun technische en financiële merites on derzocht. De kommissie publieke werken wordt gevraagd er advies over uit te brengen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Al deze extra werkzaamheden kun nen binnen het bestaande krediet worden opgevangen, met name als gevolg van het feit, dat de restaura tie voor een aanmerkelijk lager be drag is aanbesteed dan begroot was. Deze korte voortgangsrapportage wordt nader besproken in de openba re vergadering van de kommissie pu blieke werken, dinsdagavond 24 mei, aanvang 19.30 uur. Rekonstruktie Lange Blokweg De kommissie zal tijdens deze ver gadering advies gevraagd worden over een plan tot rekonstruktie van de Lange Blokweg ten behoeve van de ontsluiting van het nieuwe sport- veldenkomplex. In het totaal be schikbaar gestelde krediet van 1.602.500,- voor de uitvoering le fa se aanleg nieuw sportveldenkomplex was een uitgaaf van 100.000,- begre pen voor het maken van een ontslui ting. Voor de uitvoering van de re konstruktie is de medewerking no dig van de provincie, omdat de Lange Blokweg een provinciale weg is. Alternatieven Het alternatief plan voor de her bestrating van de Mulockstraat tus sen de Kaersemakerstraat en Caustraat voorziet in de aanleg van parkeerhavens (insteekhavens en parkeerstroken). Hiervoor zal een deel van de aanwezige groenvoorzie ningen moeten worden opgeofferd. De extra kosten van dit alternatieve plan worden geraamd op 17.500,-. Het alternatief plan voor de her bestrating van het deel van de Mu lockstraat, gelegen tussen Kaersema kerstraat erf Schuurbeque Boei- jestraat, voorziet eveneens in de aan leg van parkeerhavens en wel ten noorden van de in dit straatgedeelte gelegen gemeenschappelijke tuinen. De in het oorspronkelijke plan voor ziene verbreding van de straat be hoeft geen doorgang te vinden. D,e extra kosten van dit alternatieve plan worden geraamd op 11.500,-: Tenslotte wordt de kommissie ge vraagd advies uit te brengen over de te voeren kapitaalwerken in 1984 t/m 1987. Terwijl het zwembad ,,Dol-fijn" enige tijd geleden werd opgengesteld voor gebruik na het afronden van de eerste fase van renovatie, wordt thans gewerkt aan het aanbrengen van buiten-isolatie-voorzieningen, die op zich een primeur kunnen worden genoemd. Bouwisolatie Zeeland B.V. voorziet de buitenzijde van het zwembad momenteel van isola tie met Foamglas-isolatieplaten. Met het bekleden van de gevel met dit niet dampdoorlatend isolatie-materiaal wordt voorkomen dat inwendige condensatie optreedt na het isoleren. Deze condensatie kan ontstaan door het vrij hoog hou den van de binnentemperatuur gekoppeld met een hoog vochtigheidsgehalte en het feit dat de buitenmuur is opgetrok ken van steens metselwerk. Het isolatiepakket voor de buitengevel is als volgt opgebouwd. Na reiniging van de gevel worden de Foamglas-isolatieplaten geplakt. Hierop wordt naadloos een hechtingslaag aangebracht. Deze laag heeft een zeer hoge elasticiteit en een bijzonder goede weersbestendigheid. Over dit alles volgt een tweede laag, waarna de eindafwerking wederom naadloos kan plaatsvinden. Dit compact buitenisolatie-systeem biedt grote voordelen. Dank zij de volledige water- en waterdampdichtheid van het isolatiemateriaal kan gesproken worden van een definitief goe de en blijvende oplossing. Bovendien is de stootvastheid van deze constructiewijze dermate groot, dat alle normaal te verwachten belastingen zonder problemen kunnen worden uitgeoefend. Verwachting tot zaterdagavond: Tijdelijk regen Veel bewolking en enige tijd regen, later op de dag enkele opklaringen; minimumtemperatuur ongeveer 10 graden, middagtemperatuur om streeks 15 graden; matige, aan de kust vrij krachtige, naar noord draaiende wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 24 mei: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: noord 3 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30%>. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: noord 4 Dinsdag: Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: n.west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 21 mei Zon op 5.39, onder 21.35 Maan op 15.03, onder 4.02 22 mei Zon op 5.37, onder 21.36 Maan op 16.23, onder 4.10 23 mei Zon op 5.36, onder 21.38 Maan op 17.40, onder 4.37 24 mei Zon op 5.35, onder 21.39 Maan op 18.57, onder 4.55 Volle Maan: 26 mei (20.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee 21 mei 22 mei 23 mei 24 mei Hoogwater 11.40 - 0.04 12.58 1.15 14.06 2.17 15.00 Laagwalcr 5.03 17.42 6.20 18.54 7.25 19.56 8.16 20.45 Doodtij: 22 mei COLOMBO - Tijdens verkiezingen in Sri Lanka hebben schietpartijen aan tenminste zes mensen het leven ge kost Circa 500 mensen raakten dak loos als gevolg van brandstichtingen. Eén uur na sluiting van de stembussen trad de noodtoestand in werking en heeft het leger in het hele land posities ingenomen. LUNCH: DINER: Iedere avond geopend KORTE GROENDAL 2 ZIERIKZEE TELEFOON 01110-2165 10 en de tien deelnemende gemeen ten samen 5 Elke duizend gulden, die de gemeenten van hun bijdrage aftrekken, zal derhalve resulteren in een totale verlaging van 200.000 gul den. En dat is niet gering." Geen cent teveel In antwoord op deze vingerwijzing voerde de heer Van Bommel het woord namens de gemeente Duive- land: „Elke cent, die onze gemeente meer moet betalen, is voor mij te veel. Want waar moeten wij dat geld vandaan halen? Dat gaat ten koste van de inwoners van mijn gemeente, zonder dat die een duidelijk aanwijs baar profijt behalen van de Grevelin- gen." Deze woorden vonden bijval van de zijde van wethouder L. J. van Gastel van Zierikzee. Ook burge meester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer van Westerschouwen voel de wel iets voor de argumenten, die burgemeester Van Bommel aanvoer de: .Laten we de begroting van het totale beheersplan afstemmen op de teruglopende financiële mogelijkhe den van rijk, provincie en gemeen ten. Regeren is tenslotte vooruitzien." De heer Hoek van Dijke ging ech- Vervolg pag. 5 Advertentie rn Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten Advertentie pOOQOOQOQOOQflPOQOQQQQOQOQCH RESTAURANT Belangstellende leden van de Voorlopige Raad van Bestuur voor de Grevelingen maakten woensdagmiddag, vooraf gaande aan de avondzitting van de Raad, een excursie naar de Slikken van Flakkee. De excursie werd gemaakt vanuit de beheersboerderij bij Melissant. GOEDEREEDE - „Het is duidelijk dat de kosten, die worden gemaakt bij de inrich ting en het beheer van de Grevelingen, op de een of andere manier de pan uit zullen rij zen. Wij maken ons bezorgd dat de kosten straks niet meer in verhouding zullen staan tot de uitgaven, die de betrokken gemeenten zich zullen kunnen veroorloven." Deze woorden sprak burgemeester J. van Bommel van de gemeente Duiveland woensdag avond tijdens de zesde vergadering van de Voorlopige Raad van Bestuur voor de Gre velingen, die werd gehouden in het gemeentehuis van Goedereede. Aan de orde was op dat moment de brief met het commentaar van de tien deelnemende gemeenten in de Raad op het concept-beheersplan voor het Grevelingenbekken. Raadsvoorzitter J. Hoek van Dijke trachtte de heer Van Bommel gerust te stellen door mee te delen dat het geraamde nadelige saldo van de be heerskosten ter grootte van 2,5 mil joen gulden, waarvan men in 1978 is uitgegaan, in 1990 vooralsnog niet (met 1 miljoen gulden) zal worden overschreden zoals de gemeenten in hun commentaar naar voren laten komen. De heer Hoek van Dijke liet daarbij een waarschuwend geluid ho ren: ,,De konstruktie van dit schap mag rustig uniek voor Nederland ge noemd worden. De deelnemende ge meenten betalen gezamenlijk uitein delijk slechts vijf procent van de be heerskosten, en verder niets. Dat is destijds afgesproken en vastgelegd in de verdeelsleutel: Rijksoverheid 60 provincie Zuid- Holland 25 provincie Zeeland Aan de orde komt ook het plan tot doortrekking van de looproute Westbrug-Weststraat-Kerkhof ZZ naar Poststraat en inrichting terrein rond Grote Kerk. Het is gebleken, dat de ligging van de Varreput een belemmering vormt voor het kreëren van een logische looproute. De stedenbouwkundig adviseur van de gemeente heeft thans een eerste schets voor'de doortrekking van de looproute en de inrichting van het terrein rond de Grote Kerk ont wikkeld. Volgens deze schets wordt de looproute vanaf de Weststraat tus sen de Varreput en het parkeerter rein aan de Balie gelegd en vervol gens in een min of meer rechte lijn doorgetrokken over het terrein van de Sint Lievens Monster toren en de Grote Kerk naar de Wilhelminalin- de. Parkeerplaatsen In het schetsplan wordt voorts re kening gehouden met de aanleg van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1