Zeeuws afdelingselftal klopt Zierikzee in leuke oefenpartij Tennisteam LTC Zierikzee werd ongeslagen kampioen Omloop van de Grevelingen werd geslaagd evenement ANDRÉ VAN DER LOUW NIEUWE STERKE MAN BETAALD VOETBAL Biljarttoppers in aktie 7 Coach Ben Pauwels: ,,Dit is een goede ploeg" Adrie van der Poel neemt wraak.... Het Zeeuws afdelingsteam, dat een fraaie zege boekte op Zierikzee. Na een 2-2 ruststand klopte de selektie van coach Ben Pauwels (geheel rechts) de ploeg van Bas de Zeeuw met 4-2Op de achterste rij ook de twee Schouwen-Duiveland- se vertegenwoordigers, derde van links Rinus Roon van DFS en links van doelman Kees Pladdet René Waardenburg van Ouwerkerk. ZIERIKZEE - De keuzeheren voor een Zeeuws afde lingselftal zijn er opnieuw in geslaagd om een zeer ak- septabele ploeg op de been te brengen. Dit moet ge- konstateerd worden uit het zeer redelijke optreden van de ploeg van coach Ben Pauwels tegen derde klasser Zie rikzee op sportpark Bannink. Weliswaar zat er in het be gin van de tweede helft een fase in de wedstrijd, waarin het een stuk minder voorspoedig ging, maar toen deze periode voorbij was richtte de blauwe equipe zich weer aardig op om uiteindelijk met 4-2 de meerdere te blijven over de ploeg van coach Bas de Zeeuw. Zierikzee deed er nagenoeg alles aan om met een positief resultaat uit de strijd te komen, maar de Zeeuwse equipe met Chris Bal (Heinkenszand), Wim Goedegebure ('s-Heer Arendsker- ke) en Adriaan Nieuwenhuize (Kruiningen) in een hoofd rol fungeerde als zeer gelijkwaardig opponent. ,,Ik denk dat we met deze ploeg een zeer redelijke gooi kunnen gaan doen naar prolongatie van de nationale titel", meende Ben Pauwels na afloop vergenoegd. „Het valt na een wedstrijd moeilijk te bepalen, maar duidelijk mag zijn, dat er een zeer akseptabele formatie op het veld stond". Na enige schermutselingen op het spits Eric de Keijzer opnieuw zijn middenveld bewees Kruiningen- waarde als rommelaar in vijandelij- ZIERIKZEE - Het derde damesteam van LTC Zierikzee is op een wel zeer overtuigende manier tenniskampioen geworden. In een driekamp met de teams van TC Westerschouwen TV Jacoba van Beieren uit Sint Maartensdijk kwamen Marjo Verburg, Marijke Klijnsma, Trees Geleynse en Riet bij de Vaate in zes duels tot een totaalskore van 24-0. Het team promoveert nu naar een hogere klas, waar in het vast en zeker wel voor zwaardere problemen gesteld zal worden. Het kampioensteam van de LTC Zierikzee. Zowel het eerste als tweede heren team van TV Bru-Tèn werd dezer da gen eerste in hun poule. Het eerste team won probleemloos met 0-6 van De Schelde in Vlissingen. Willem Vonk, Rinus Geense, Thom van Gel der en Peter Coppoolse moeten zater dag in een beslissingsduel aantreden voor de Zeeuwse titel in de hoofd klasse. Het tweede team van de Bruse tennisvereniging boekte een zwaar bevochten overwinning op TSI uit Goes. Frank Mous en Sjaak van Opstal wonnen hun enkelspel, ter wijl de dubbels Mous l Huizeren Van Opstal Korstanje voor de resteren de winstpunten zorgden. Dit team strijdt zaterdag om een plaats in de hoofdklasse. Het derde herenteam boekte op de valreep een 4-2 zege op Kruiningen. In de tweede klas van de distrikts- kompetitie boekte het team van de LTC Zierikzee in de afsluitende wedstrijd een 5-1 zege op De Schenke uit Arnemuiden. In deze poule werd het team van Brouwershaven eerste met twaalf punten uit de zes ontmoe tingen. Zierikzee werd met vijf pun ten minder tweede en De Schenke en Noord-Beveland sluiten met drie en twee punten de rij. ke strafschopgebieden. Tussen drie Zierikzee-verdedigers in slaagde De Keijer er in om zijn hoofd tegen een puike pass van Chris Bal te krijgen en stonden de roodzwarten al na vijf minuten op een 0-1 achterstand. Zie rikzee trok er onmiddellijk op uit om de onverwchte achterstand ongedaan te maken. In de twaalfde minuut had Kees Verkaart pech, dat Adriaan Nieuwenhuize precies in de baan van een fraaie omhaal stapte en luttele minuten later verknalde Martin Quist een ideale mogelijkheid van een fraaie opzet van de opvallend ij verige Wim Overweel in samenwer king met Rob Wijnstekers. In de 25e miuut kwam Theo Wittenberg een fraktie te laat om een inzet van Over weel te verzilveren, maar zeven mi nuten later had hij meer sukses al spatte zijn inzet op de vuisten van doelman Kees Pladdet terug het veld in. Jan-Leen Boot hoefde toen nog slechts in te schuiven: 1-1. Volkomen vrij Zierikzee was nog niet tevreden en bleef gewoon doorgaan op weg naar nog een beter resultaat. In de 38e mi nuut had Kees Verkaart sukses. An dermaal was Wim Overweel de be denker van dé puike aanval. Hij flitste langs drie verdedigers en lan ceerde een uitstekende voorzet, die door twee ploeggenoten kon worden afgerond. Theo Wittenberg dook onder het leer door, maar tegen de krachtige kopstoot van de volkomen vrijgela ten Verkaart moest ook Kees Plad det zwichten: 2-1. Amper twee minu ten later was de voorsprong evenwel weer weg, nadat Adriaan Nieuwen huize zich met de aanval was gaan bemoeien en hij de bal voor de voeten van Chris Bal gewerkt kreeg. De ta lentvolle Heinkenszand-spits had weinig bedenktijd nodig en een frak tie later mocht doelman Ronald Lie- vense voor de tweede keer vissen: 2- 2. De ploegen bleken vermoeid en de laatste vijf minuten leverden dan ook geen skoringsmogelijkheden meer op. Even leek het er in het begin van de tweede helft zelfs op, alsof men totaal was uitgeblust, maar na dat de zes wissels enigszins waren in gespeeld ontspon zich opnieuw een aantrekkelijk gebeuren, dat in de 18e minuut een derde Zeeuwse treffer tot gevolg had. Chris Bal passeerde Mar tin Quist met een fraaie aktie en sprintte vervolgens met de bal aan de voet richting strafschopgebied. Een uitstekende pass op Wim Goedegebu re volgde, Han van de Sande werd uitgespeeld en stand-in-doelman Car los de Mendonza was kansloos op de venijnige inzet: 2-3. Naar het einde van de wedstrijd kreeg Zierikzee nog een aantal skoringskansen om van te watertanden, maar Marco Does, Theo Wittenberg en Kees Verkaart (oog in oog met doelman Jan Mut- saers) faalden. Vier minuten voor tijd was het laatste woord opnieuw voor Eric de Keijzer, die achter een terugspeelbal van Wim van der Maas aansprintte en vervolgens een missertje van Car los de Mendonza afstrafte: 2-4. Verdiend ,,De skore is misschien wat aan de hoge kant, maar ik geloof dat we wel een overwinninkje verdienden", konstateerde Ben Pauwels. ,,In de eerste helft had Zierikzee het beste van het spel, voornamelijk omdat bij ons de linies niet goed aansloten, maar dat was in de tweede helft een flink stuk beter verzorgd. Toen kwa men de Zierikzeeënaren er nauwe lijks meer door en konden ook de spelers, die in de eerste 45 minuten enigszins tegenvielen een rol van be tekenis spelen". Lovende woorden had Pauwels ook voor de twee Schouwen-Duive- landse spelers, die deel uitmaakten van de Zeeuwse ploeg. Ouwerkerk- spits René Waardenburg kon in de eerste helft weliswaar niet geweldig zijn draai vinden op het middenveld, maar speelde in de tweede 45 minu ten een degelijke partij. ,,Hij werd ook meer in het spel betrokken". Ri nus Roon speelde slechts een helft, omdat hij daags tevoren nog met DFS had moeten spelen. Wat hij moest doen, deed de Burgh- Haamsteedse spits betrouwbaar en ook hij lijkt een terechte keus voor de ploeg, die vanavond over een week tegen en in Hoek speelt. Op 31 mei ontmoet de Zeeuwse afdc- lingsploeg het team van Noord- Brabant in Zevenbergen en op 11 juni gaat men in Ede trachten de nationa le titel te prolongeren. BOEDAPEST - De Hongaarse voet balbond heeft dertien spelers toestem- "ting gegeven te onderhandelen over een professional-kontrakt in West- Europa SINT-NIKLAAS - Adrie van der Poel heeft woensdag in het Belgische SintrNiklaas weer wraak genomen voor de zege welke hij deze week werd ontnomen in de Grote Prijs van Frankfurt wegens het gebruik van verboden middelen. Desgevraagd ver klaarde Van der Poel dat hij de over winning op een wel erg lullige manier is verspeeld. Van het verboden mid del werd in één liter urine amper 1 milligram terug gevonden waarvan hij niet kan begrijpen hoe het er in is gekomen. Volgens Van der Poel kan dit alleen via het eten zijn gebeurd, wat volgens hem inhoud, dat men straks alleen nog brood kan eten zonder wat erop. Door de gang van zaken was hij byzonder gebrand op de overwinning in Sinb-Niklaas om een sportieve revanche te nemen. Goed gesteund door zijn Belgische ploegmakkers Franky de Gendt en Mark Diederickx waren zij dan ook present toen na 50 km te hebben afge legd een uit vijftien renners bestaan de kopgroep werd gevormd die de be slissing wisten te forceren. Tot aan de finish bleef deze kopgroep in takt waar door in de eindsprint om de zege moest worden gestreden. Mark Dierickx nam hierin als eerste het initiatief in han den waarbij Van der Poel zich uitein delijk de snelste toonde. De uitslag: 1. Adrie van der Poel de 149 km in 3.23' 2. Ludo Schhurgers (Bel)' 3. Alain Hoornwerder (Bel); 4. Ronnu Claes (Bel)' 5. Eric Staes (Bel); 6. Mario van Vlimmeren (Ned); 15. He- die Nieuwdorp (Ned); 24. op 10 sec. Martin Havik (Ned); 27. Wies van Dongen' 28. Emiel Kerstens (Ned); 29. Jaak vanHoydonck(Ned). Aan de wed strijd werd door 125 profs deelgeno- is?w ifiM RENESSE - Door de Rijwiel Toer Club Schouwen-Duiveland werd zondag vanuit Renesse voor de vijfde keer in haar bestaan de Omloop van de Greve lingen georganiseerd, een toertocht over een afstand van 110 km. Ondanks de bijzonder gunstige weersomstandigheden, een goede temperatuur en weinig wind, waaronder te 9.00 uur bij restaurant De Wig werd gestart viel de be langstelling met rond de 90 deelnemers wel wat tegen. De tocht ging in eerste instantie via Brouwershaven en Dreischor aan op Bruinisse en vervolgens over de Grevelingendam-Oude Tonge naar Stad aan 't Haringvliet. Over de zeedijk ging het van hier over Middelharnis naar Dirksland waar na 67 km te hebben afgelegd in café „Loggen" de koffie werd genuttigd. Na de inwendige mens weer wat te hebben versterkt ging de tocht verder over Melissant en Stellendam via het Havenhoofd door het fraaie duingebied van Goedereede en Ouddorp. Was de tocht tot nu toe voorspoedig verlopen, op de Brouwersdam pakten zich donkere wolken samen, welke zich ontladen in een fikse regenbui die in het zicht van de aankomstplaats Renesse de pret niet meer kon bederven. Voor de mensen in de materiaalwagen was het een bijzonder rustige dag daar de enige pech welke onderweg viel te noteren enige gesprongen spaken in een wiel van een der deelnemers was. Zoals te doen gebruikelijk was de or ganisatie bij de toerclub Schouwen-Duiveland weer in goede handen waar door de tocht in een voor een ieder te volgen tempo kon worden verreden. ARNEMUIDEN - De A-juniorenploegen van Zierikzee en RCS moeten donderdagavond 19 mei om 19.00 uur op het terrein van VV Wissenkerke on derling gaan uitmaken wie zich kampioen van Zeeland mag noemen. In de laatste kompetitieronde kwam Zierikzee met veel kunst- en vliegwerk met een 3-3 gelijkspel vrij gelukkig weg bij Arnemuiden, terwijl RCS via een 4-1 zege op Kloetinge het ene punt achterstand op de ploeg van Peter Goedegebu re wegwerkte. De onderlinge duels in de normale kompetitie hoeven niet di- rekt maatgevend te zijn voor het beslissingswedstrijd, maar het lijkt toch aar dig te weten, dat RCS op eigen terrein met 5-2 de meerdere bleef over Zierik zee, terwijl de return op sportpark Bannink uitdraaide op een 2-2. Zierikzee, dat bol stond van de ze- Binnen vijf minuten werd de 0-1 ver- nuwen, begon het duel in Arnemui den aanvankelijk goed. De thuisploeg werd fiks onder druk ge zet, maar Arjan Visser en Rini Ver west misten uitstekende mogelijkhe den. In de twaalfde minuut had Ver west alsnog sukses, toen hij raak kopte. Zierikzee gaf hierna het initi atief uit handen, hetgeen zich voor namelijk manifesteerde op het mid denveld. Arnemuiden werd steeds sterker en kreeg een drietal uitgele zen mogelijkheden, maar de bezoe kers hielden de 0-1 voorsprong tot halverwege vast. Het begin van de tweede helft dreigde Zierikzee fataal te worden. anderd in 2-1 door twee fouten in het centrum van de verdediging van de Zierikzeese ploeg. Vanaf het begin van de tweede helft had Peter Goedegebure Rini Ver west naar het middenveld gediri geerd om daar wat meer grip te krij gen. In de 20e minuut dreigde Arne muiden definitief door te stoten, maar de toegekende strafschop werd recht in de handen van doelman Mar co Lievense geschoten. Vijf minuten later was de gelijkmaker een feit. Opnieuw was het Rini Verweest, die een fraaie voorzet van René Dekker tussen de palen kopte: 2-2. Met nog twaalf minuten te gaan dreigde alsnog de nederlaag voor de Zierikzeese kampioenspretendent. Een Arnemuidense hoekschop werd teruggelegd en van de zijkant op goed geluk ingeschoten. Via Marco Saman werd de inzet ongelukkig van richting veranderd en Marco Lieven- se was voor de derde keer geklopt. „Wat ik eigenlijk niet meer voor mo gelijk had gehouden, gebeurde vier minuten voor tijd toch nog", vertelde Peter Goedegebure. Siebrand Alke made prikte 3-3 binnen en in de slot minuut werd een inzet van Patrick de Broekert nog van de doellijn ge haald. „Het was natuurlijk schitte rend geweest, maar het zou niet ver diend zijn", merkte de coach lachend op. „Het wordt nu opnieuw een kwestie van welke ploeg de sterkste zenuwen heeft in het beslissingsduel". GLASGOW - Charlie Nicholas is gekozen tot Schotlands voetballer van het jaar. De 21-jarige aanvaller van Celtic maakte in kompetitie en bekertoernooien in totaal 51 doel punten. Nicholas werd nu gekozen door de spelersvakbond, eerder wees de sportpers hem als de beste van het jaar aan. AMSTERDAM - Frank Rijkaard zal de komende vier jaar bij Ajax blijven voetballen. De 20-jarige vrije verde diger verlengde dinsdag zijn overeen komst met de Amsterdamse formatie. UTRECHT - André van der Louw is maandagavond in Utrecht tijdens een vergadering van de Federatie van Betaald Voetbal Organisaties tot voorzitter gekozen. Hij volgt daarin Eric Vilé op, die op 22 april zijn aftreden aankondig de. Van de zijde van de klubs werden verder in het bestuur benoemd Jacques Hogewoning als sekretaris* Henk Put als penningmeester en Renze de Vries en Ton Harmsen als leden. Namens de werkgeversorganisaties zitten Karei Janssen en Cees van de Berg in het bestuur en is Jan Huijbregts full-tiine se- kretaris. BURGH - In het afgelopen week end hebben de biljartliefhebbers met volle teugen kunnen genieten van de demonstratie welke door de biljart vereniging ,,'t Grote Zwijn" in het gelijknamige café-restaurant te Burgh werd georganiseerd. Aan deze demonstratie werd deel genomen door de veelvoudig Bel gisch wereldkampioen Raymond Ceulemans, de ex-kampioen van Ne derland Herman Popeyus, Ger Monster uit Ouwerkerk en Piet Koek uit Kwadendamme, voorheen woon achtig te Burgh-Haamstede. Voor de aanvang van de demonstratie-partijen werd Ceule mans door de organiserende vereni ging bloemen aangeboden voor het een week eerder behaalde wereld kampioenschap. Ceulemans en Po peyus toonden hierna hun kunnen op het groene laken tegen resp. Monster en Koek in het spelsoort driebanden, waarna de beide prominenten voor de afsluiting zorgden met een de monstratie „fantasie classique". De nieuwe voorzitter Van dei- Louw, die als kamerlid en minister van CRM bezwaren tegen het bestaande vergoedingssysteem had, verklaarde zich voor zijn toetreding tot het bestuur bereid met de nieuwe beleidsnota, waarin het transfer systeem alleen aangepast kan wor den via internationale regelingen. Binnen het nieuwe bestuur zullen Ton Harmsen en Renze de Vries zich voor een belangrijk deel bezighou den met de versterking van de finan ciële situatie van het betaalde voet bal. Of, zoals Harmsen het zei: „Wij zullen het vuile werk opknappen. Maar in dit bestuur zal er meer geza menlijk worden opgetreden, anders dus dan bij de vorige groep. Toen wist vaak de linkerhand niet wat de rechter deed. Het vergoedings systeem zal voorlopig gehandhaafd moeten blijven. Wij kunnen niet an ders, we zitten in Nederland niet op een eiland". Bedenktijd Volgens Lemmens (FBO) heeft de nieuwe voorzitter Van der Louw eni ge bedenktijd nodig gehad om „ja" te zeggen, nadat Sparta's Cor van Rijn zich had teruggetrokken als kandidaat-voorzitter. „Van der Louw moest overleg ple gen binnen de Rijnmondraad, waar van hij voorzitter is, en hij moest zich bovendien oriënteren op de stand punten van zijn politieke groepering. Die noodzaken hebben ons gedwon gen zijn kandidatuur, waarmee hij op Hemelvaartsdag instemde, ge heim te houden". De beleidsnota van het nieuwe bestuur, van de vijf werkgeversver tegenwoordigers althans, spreekt in de richting van het onmisbaar zijn van de eerste divisie. Als voor naamste uitgangspunt in het be leidsplan staan het organiseren van een kompetitie van twee afdelingen van achttien klubs, onder verschil lende voorwaarden weliswaar. Daar naast zal een zo goed mogelijke rela tie met het amateurvoetbal worden nagestreefd, mede om in overleg met de amateurs een promotie/degrada tie regeling te kunnen scheppen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7