Bruse raad gaat (weer) stemmen over supermarkt Raadsvergadering 27 mei: STREEKNIEUWS MEI-AANBIEDING allcaiftaira njpde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 mei 1983 \r, 23321 5 rigen op ruime afstand. Al jaren een boeiend schouwspel, telkens op het zelfde plekje. Een veel gefotografeerd tafereel, maar (met een beetje trots) zoals ónze fotograaf dit prille geluk vastlegde, verdient een ere-plaatsl (Foto: Johan D. C. Berrevoets) ZIERIKZEE - Zomaar langs de openbare weg, vlak bij de drukke rotonde heeft de Zierikzeese zwaan het karwei geklaard: na weken geduldig broe den en (vooral) waken, werden met zacht geweld de eieren gebroken en za gen een aantal donzige dingetjes voor het eerst de Grachtweg. Pa zwaan sleepte in die tussentijd het eten aan voor zijn eega en hield al te nieuwsgie- BRUINISSE - Vrijdagavond 27 mei komt de vestiging van de Prijsknijper weer in de raadsbelangstelling, als het Bru's kollege komt met het vervolg van de raadsver gadering 22 april: stemming over het (nu aangepast) kol- legevoorstel betreffende de vaststelling tweede planver andering bestemmingsplan „West". Zoals wellicht be kend gaat het hier over de grootte en plaats van een nieuw te vestigen supermarkt, waartegen vooral de S.G.P. bezwaren indiende en in de februari-raad met een eigen voorstel kwam. Nadat dit voorstel in stemming werd gebracht en de stemmen toen staakten (5-5) en in april opnieuw een stemming volgde, waarbij wethouder H. Schot (C.D.A.) een ommezwaai maakte, werd het S.G.P.-voorstel aangenomen, het geen inhoudt dat er wèl een supermarkt gebouwd mag worden, echter met een maximale grootte van 600 m2 en meer richting Stenen Pad van het onderhavi ge terrein. Voor deze raadsvergadering had de eigenaar van de „Prijsknijper" reeds gemeld dat het S.G.P.-voorstel voor hem onaanvaardbaar was. Direkt na de stemming vroeg het kollege een maand bedenktijd, om zich te beraden op de nu ontstane si tuatie. Op 3 mei volgde een gesprek met de heer J. M. A. van Veldhuizen (eigenaar Prijsknijper) waaruit bleek dat een brutto bedrijfsopper- vlak van 600 m2 te beperkt van om vang is en niet passen in de plannen van de ondernemer. Niettemin blijft de heer Van Veldhuizen bereid om met het kollege van gedachten te blij ven wisselen over een eventuele vestiging van de supermarkt aan het Stenen Pad. Rest de raad nu nog het vaststellen van het aangepast kollege-voorstel, waarin verwerkt de S.G.P.-gedachte, dat als volgt luidt: Een maximale bedrijfsopper- vlakte van 600 m2, waarmee groten deels aan de ingediende bezwaren te gemoet is gekomen, de 600 m2 is een brutto oppervlak, dat wil zeggen dat hier nog het magazijn en kantoor af moet, en de bepaling dat de opper- vakte niet via een wijzigingsbe voegdheid van het kollege mag wor den vergroot. Het lijkt er op, dat hiervoor een meerderheid van de raad te vinden is. Of de eigenaar van de Prijsknijper hiermee akkoord gaat zal in de toekomst blijken. In ie der geval zal de raadsvoorzitter geen dabat meer toestaan en dienen de raadsleden zich te beperken tot stem men. De Vang Op voorstel van het kollege zal het verlengde van de Molenstraat (de weg achter het Dorpshuis en langs de tennisbanen) De Vang gaan heten. Een Vang is een onderdeel van een molen. De weg had tot heden nog geen naam. Als vervolg op het principe-besluit van 25 februari stelt het kollege voor in te stemmen met de konsept-over- eenkomst inzake de regionale stuur groep werkloosheid. De overeen komst wordt aangegaan voor de peri ode van één jaar met stilzwijgende verlenging van telkens één jaar. In de regionale stuurgroep hebben alle zes gemeenten van Schouwen-Duive- land zitting, alsmede Sint Philips- land. Het kollege stelt de raad verder voor een artikel 19-procedure te star- te om medewrking te verlenen aan de bouwplannen van de heer J. C. Schot die een woning naast het be drijfspand wil bouwen aan de Dorps weg. Het vigerend bestemmingsplan dient hiervoor gewijzigd te worden waarvoor de procedure in gang zal worden gezet, indien de raad zijn goedkeuring hieraan kan hechten. Gymnastiekzaal Ten behoeve van de zaalsportak- kommodatie in de gemeente spreekt men in Bruinisse al jaren over een uitbreiding. Met de toezegging van de drie ton 300.000,—) tele-bingo- gelden, kwam dit gesprek in een stroomversnelling, hetgeen niet heeft geresulteerd in de bouw van een sporthal waarvoor het geld be schikbaar werd gesteld. De telebingo-gelden zijn nu vervallen. Op 30 juni besloot de raad aan fondsvorming te gaan doen om toch iets te doen voor de zaalsport. Jaar lijks wordt nu 100.000,— gereser veerd. Het Bru's kollege komt nu met ccn voorstel een voorbereidingskredict beschikbaar te stellen, groot 10.000,— om globale plannen voor een nieuwe gymnastieklokaal aan de Nieuwstraat verder uit te werken. Tot slot zal de raad zich buigen over de kollegevoorstellen verbete ring woningen aan de Pr. Bea- trixstraat (waarvoor Rijkssteun moet worden aangevraagd), de be noeming van mevrouw M. Maaskant van Popering tot ambtenaar van de burgerlijke stand, de konsept-nota Bewoningspatroon '83, een subsidie ad 750,— ten behoeve van de ver eniging van vogelliefhebbers „De Nachtegaal" (voor het houden van een tentoonstelling) en het verlenen van eervol ontslag met ingang van 1 augustus '83 uit de funktie van hoofdleidster van de openbare kleu terschool. De vergadering begint om 19.30 uur. KEKKWERVE Verzorgde reis voor Kerkwerfse bejaarden Dinsdagmoren vertrok vanuit Kerkwerve een bus vol bejaarden en begeleiding, in totaal vierenvijftig personen. De jaarlijkse reis, zoals ge bruikelijk georganiseerd dóór het Oranjekomitee, ging ditmaal rich ting de Betuwe. Rond half tien werd een kop koffie genuttigd in Tiel. Een uur later was men met een dame van het V.V.V. in één van de vele veiling hallen van tiel. Er werd duidelijk uitgelegd hoe het er op de veiling toe gaat. De deelnemers aan de reis mochten ook zelf aan de veiling mee doen. Op dat moment werden er aardbeien geveild. Na dit eerste interessante uitstapje vervolgden de bejaarden de reis naar tinfabriek „Metawa". Daar werd al lereerst door middel van dia's beke ken hoe de diverse tinnen voorwer pen gemaakt worden. Sommige reizi gers konden het niet laten om iets van tin de bus in te smokkelen (na be taling uiteraard!). Na een rondrit door het stadje Tiel werd er gelunchd in een wegrestau rant. Daarna ging men een kijkje ne men in de Oranjestad Buren. Er werd daar een wandeling gemaakt, en een bezoek gebracht aan het museum der Koninklijke Marechaussee en het Boerenwagenmuseum, wat de be jaarden best aansprak. Door het prachtige landschap bracht de bus het gezelschap naar Culemborg, waar het prachtige raadhuis en een weeshuis werden bezocht. Ook werd hier thee gedronken, en kon ieder nog een half uur winkelen. Langza merhand zakte men weer richting Zeeland af maar eerst werd nog gedi neerd in Zuilichem. Een indrukwek kende dag is het geworden, met over het algemeen goed weer. Rond negen uur 's avonds arriveerde de bus weer in Kerkwerve, en bracht, mede door de goede zorgen van Oranjekomitee, chauffeur en wijkzuster, een tevre den gezelschap thuis. BROUWERSHAVEN/ ZONNEMAIRE Pinksterdienst Op eerste Pinksterdag wordt o,m 10 uur in de Grote St. Nicolaaskerk te Brouwershaven een gezamenlijke Pinksterdienst gehouden van Gere formeerd en Hervormd Brouwersha- ven-Zonnemaire. Voorganger zal zijn ds. R. H. Stut voet; medewerking wordt verleend door de muziekvereniging „Nut en Uitspanning" te Zonnemaire. Er is voor de kleinsten een crèche ingericht in de school naast de kerk; bij de ingang van de kerk worden de ze kinderen opgevangen. DUIVELAND Burgerlijke stand Geboren 8. Jans Pieternella, d.v. A. de Brui ne, en van P. Flikweert (Oosterland); 8. Jacob Adriaan, z.v. A. J. Bal, en van M. A. van 't Hoff (Oosterland); 8. Albert Cornelis, z.v. H. A. ten Klooster, en van J. M. Boogert (Ou- werkerk); 22. Aartje Christina, d.v. C. van der Valk, en van K. C. van Prooijen (Sirjansland) geboren te Zierikzee; 23. Chantal, d.v. O. J. Ver west, en van E. M. Schiemann (Ou- werkerk); 30. Johan, z.v. J. W. Pad mos en van A. E. Bouwman (Nieu- werkerk). Gehuwd 15. Cornelis van den Ouden (Oost- flakkee), en Marina Bouwman (Oosterland); 22. Maximiliaan Geuze (Nieuwerkerk) en Joanne Marie Ver hoek (Oosterland). Overleden 1. Cornelis Stoutjesdijk, oud 56 jaar, e.v, Reintje van de Geest (Nieu werkerk) overleden te Zierikzee; 13. Barthelina Kik, wed. van Jan Zeger Meerman, oud 90 jaar (Oosterland) overleden te Zierikzee; 13. Lamber- tus van Vessem, oud 80 jaar, e.v. Jan na Goudzwaard (Oosterland) overle den te Zierikzee; 14. Willem Stoutjes dijk, oud 66 jaar, e.v. Anthonia Jan netje Bogerd (Nieuwerkerk) overle den te Zierikzee; 21. Johanna Wilhel- mina Folmer, oud 86 jaar, e.v. Wil lem Verton (Nieuwerkerk). BRUINISSE Fakkel-Fiets-Estafette Wie tegen kernenergie in het alge meen en de plaatsing van kernraket ten met kernkoppen in het bijzonder is kan op zaterdag 21 mei op een spor tieve manier zijn protesten kracht bij zetten. Dan organiseert namelijk de Werkgroep Vrede en Ontwikkeling van het IKV uit Goes een fiets-fak- kel-estafette die in Zeeland start en als einddoel heeft de Peel in Brabant. Op een „slapende" basis in de Peel wordt overwogen, volgens het IKV, om nieuwe meer-koppige kernwa pens te nstalleren. Volgens de werk groep kan iedereen aansluiten en af haken onderweg op een hem of haar gewenst moment, zodat niet iedereen perse tot de Peel meehoeft. De start zaterdag voor Bruinisse is om 10.00 uur. Advertentie BLAZERS, JASJES SPENCERPAKJES nu f 100 reduktie MANTELS EN MANTELCOSTUMES nu f 250 ,- reduktie ook voor hoeden en shawls Dam 15-19 - Zierikzee Telefoon: 01110-2816

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5