Uitbreiding- parkeerruimte belangrijk voor Zierikzee Zeeuwse kampeer- informatiecentrale aan Rijksweg 58 Laatste pijlers staan al met voeten in Oosterscheldewater DE ZIERIKZEESCHE COURANT V erkeerskommissie Nieuwe mogelijkheid op plaats van oude LTS Bouw stormvloedkering WA> ffih PÊ biet ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Pinkster-drukte V.V.V. Zierikzee Tijdens de Pinksterdagen wordt door de ot- Opnieuw staat de V.V.V. Zierikzee in de be- ficiële instanties een grote drukte ver wacht, zowel op de weg als in de toeristi sche sfeer. (Pag. 2) langstelling. Ex-informatrice mevrouw M. Stuurgroep Werkloosheid Zeeuws afdelingsteam Woensdag werd in het stadhuis van Zieriz- Het Zeeuws afdelingsvoetbalteam speelde kee de regionale stuurgroep werkloosheid in en tegen Zierikzee een eerste oefenduel van der Pol beschuldigt het bestuur van geïnstalleerd. Tot voorzitter werd gekozen op weg naar eventuele prolongatie van de fraude. (Pag. 3) de heer J. Groen. (Pag. 6) nationale titel. (Pag. 7) DONDERDAG 19 MEI 1983 139ste jaargang Nr. 23321 WAARIN OPGENOMEN (179? - 1889) Was doen even gemakkelijk als te weten wat goed is om te doen, dan waren kapellen kerken, en hutten paleizen. Shakespaere ZIERIKZEE - Voor de verkeerskommissie Zierikzee telt uitbreiding van verkeersplaatsen in de Zierikzeese binnenstad erg zwaar, want bovenaan het lijstje van wensen staat sinds dinsdagavond uitbreiding van het parkeerterrein Mosselboomgaard (met ongeveer 45 par keerplaatsen) en daar mee gekombineerd de aanleg van een nieuw op de plaats van de oude L.T.S. Geheel bovenaan de lijst van de zogenaamde middel lange termijnplanning stond een jaar geleden nog de re- konstruktie van de Hoofdpoortstraat, maar die is inmid dels met sukses achter de rug. Als tweede stond de herin richting stratenplan Malta I en II genoteerd, maar daar wordt thans volop aan gewerkt. Nu dus bovenaan uitbreiding par keerplaatsen, gevolgd door doortrek ken Raamstraat van Regenboog- straat tot aan de Laan van St. Hilai- re. Uitbreiding parkeerterrein West- brug volgt dan in belangrijkheid, al thans volgens de advieskommissie, waarna de aanleg van een fietspad van de Westbrug langs de Laan van St. Hilaire naar de Hoofdpoortstraat op de lijst werd geplaatst. De termijnplanning (van '84 tot '87) wordt gekompletteerd met aanleg parkeerterrein voor vrachtauto's buiten de bebouwde kom, rekon- struktie voetpad van de Houwers- weg tussen de Zuidwellebrug en de Nieuwe Kooiweg, verkeerslichtenin stallatie bij de Westbrug-Laan van St. Hilaire en (toegevoegd) herinrich ting d'Aillystraat. Het parkeerterrein op de plaats van de oude LTS (op de hoek Janne- wekken-'t Vrije) zou een doorbraak kunnen krijgen naar het huidige par keerterrein Baden Powellweg, zo hield voorzitter Th. H. de Meester de vergadering voor. Bovendien ver dwijnt daar minstens één kleuter school. Het kan echter nog wel een jaar of twee duren eer dit plan zou zijn gerealiseerd, maar dan betekent het tevens een goede aanzet tot de oplossing voor de problematiek van de winkeliers aan de Lange No- belstraat. Lange Nobelstraat Deze winkeliers hadden reeds tij dens een recente vergadering van de advieskommissie Middenstand een plan ontvouwd om hun straat meer bij de binnenstad te betrekken. Ook nu weer vroeg de heer B. Waayen- berg aandacht voor deze zaak, even als de heer J. Jonker zich van de pu blieke tribune af inspande om de kommissie inlichtingen te verschaf fen. De betreffende ondernemers vestigden er vooral de aandacht op, dat de Lange Nobelstraat thans slechts als een uitgaande weg van de binnenstad uit wordt gebruikt. Wan neer er ook inkomend verkeer wordt toegelaten, dus tweerichtingsver keer mogelijk zou zijn, zou er al wor den bereikt dat het winkelend pu bliek reeds in de Lange Nobelstraat met inkopen begint. De heer Jonker wees er op, dat er nodig een oplossing moet komen, ge zien de leegstand die zich ter plekke reeds voordoet. Wanneer over twee jaar de uitbrei ding van het parkeerterrein Mossel- boomgaard en het nieuwe op de plaats van de oude LTS zouden zijn gerealiseerd zou dat voor de onderne mers aan de Lange Nobelstraat al een positieve invloed kunnen betekenen. Bovendien is garagehouder M. P. Glerum bereid zijn parkeerterrein beschikbaar te stellen. Het is thans zelfs een zodanige si tuatie in de Lange Nobelstraat, liet de heer Jonker weten, dat auto's ook aan de linkerzijde, de niet-toegestane kant, staan geparkeerd. Dat betref fen dan hoofdzakelijk voertuigen van bezoekers, waardoor het zicht op# de winkels wordt belemmerd. Toeristendagen De problematiek tijdens de toe ristendagen, wanneer de Lange No belstraat zich niet bij de aktiviteiten voelt betrokken, zou moeten worden opgelost met het bestuur van de Zie rikzeese Ondernemers Centrale, ad viseerde de vergadering. Komman- dant J. Hoekman van het korps Rijkspolitie verzekerde dat de poli tie geen bezwaar heeft wanneer er ook in deze straat aan één zijde kra men worden geplaatst. De advieskommissie betoonde in elk geval goede aandacht voor het plan van de Lange Nobelstraat- ondernemers, dat - met de neven verkeersmaatregelen - zal worden bestudeerd. Hoge kosten zijn er in elk geval niet mee gemoeid. ,,Een perfekte oplossing is voor de ze binnenstad niet te vinden, er moet altijd met kompromissen worden ge werkt", hield burgemeester De Meester de aanwezigen nog voor. Dertig kilometer Een dergelijke verzuchting had ook de heer H. Asma al eerder geslaakt. ,,Deze middeleeuwse stad is niet geschikt voor gemotoriseerd verkeer", beklemtoonde hij nog eens toen het agendapunt Aanwijzing we gen voor 30 km regeling werd behan deld. Burgemeester De Meester hield het er op dat eigenlijke voor heel Zierik zee binnen de wallen een maximum snelheid van 30 km zou moeten gel den. Helaas is dat niet mogelijk vol gens de wet. De voorwaarden voor het plaatsen van dergelijke gebodsborden zijn dermate uitgebreid en ingewikkeld samengesteld, dat Zierikzee in dat opzicht wettelijk geen poot heeft om op te staan. Het adviesbord aan de pas gere- konstrueerde Hoofdpoortstraat heeft weliswaar een positieve in vloed van ongeveer dertig procent, maar om dergelijke borden door de hele stad te plaatsen stuit eveneens op bezwaren. Middeleeuwse stad Asma vond, dat Den Haag maar eens klaarheid zou moeten brengen in deze zaak, waarbij dan uitgegaan zou moeten worden van hét principe? dat Zierikzee een middeleeuwse stad is. Burgemeester De Meester had ge hoopt dat met deze nieuwe wetge ving een oplossing zou kunnen wor den gevonden voor althans de meest knellende situaties, maar ook dat zou niet mogelijk zijn. Weinig effekt voor Zierikzee dus door déze wetge ving, voorzover het er nu uitziet. Kapellestraat Parkeeroverlast in de Kapel lestraat werd aangekaart in verband met een brief van de eigenaar van een garage, die volgens hem onbruik baar is doordat hem de vrije toegang wordt belemmerd door geparkeerd staande auto's. Ook de koelcellen van mosselhandel Schot zijn daar door niet te bereiken van de kade af, maar moeten via een omslachtige omweg worden benaderd. Er geldt voor die straat vanwege de breedte (of eigenlijk de „smalte") so-wie-so al een parkeerverbod, maar dat schijnt niet voldoende te zijn. De par keerders zijn, met of zonder borden, al in overtreding, liet politiewoord voerder C. E. Welij weten. De heer W. F. Sprengelmeijer liet op informatie van de publieke tribune weten, dat meest bewoners daar parkeren. De meerderheid van de kommissie adviseerde toch een parkeerverbod voor beide zijden in te stellen, maar voordien zal op korte termijn een briefje aan de bewoners worden gestuurd om ze op deze zaak te atten deren. De parkeersituatie in de Lange Nobelstraat is de daar gevestigde middenstanders een doorn in het oog. Door het (niet- toegestane) tweezijdig parkeren verliest de straat haar aantrekkelijkheid voor het winkelend publiek. De gebruikelijke loopstratenperio- de, van 15 mei tot 15 september, be hoeft volgens de verkeerskommissie niet te worden uitgebreid tot een lan gere termijn. Van de zijde van de ZOC werd geen „schreeuw" om uit breiding vernomen, want een vraag om informatie leverde het antwoord „in principe geen bezwaar tegen ver lenging" op. De middenstand heeft er dus kennelijk geen behoefte aan, zo werd gekonstateerd op dit ant woord van het ZOC-béstuur. Plan Aktie Comité Havenkwartier In dit kader werd de instelling van een blauwe zone in de St. Do- musstraat behandeld, waar het Ak tie Comité Havenkwartier kompleet achter staat, liet woordvoerder 't Mannetje weten. Dit comité is. bijna gereed met een heel plan voor deze omgeving en de advieskommissie vond het nuttig om daar even op te wachten voordat ze haar mening te kennen gaf. De voorzitter wees op de vergaan de plannen tot aanleg van een voet pad door de tuin van de Grote Kerk dat van de Weststraat naar de Poststraat komt te lopen. Voetgangers werden ook in deze vergadering meermalen in bescher ming genomen door de heer Asma, die tevens voor een parkeergelegen heid voor fietsers in de binnenstad pleitte. De Huijbertstraat Aan De Huijbertstraat zullen par keerhavens worden aangelegd, zo deelde direkteur gemeentewerken D. D. J. van der Poel mee. Waarschijn lijk wordt daarmee de parkeerpro- blematiek aldaar opgelost. De kom- VLISSINGEN - De provinciale VVV in Zeeland opent vrijdag een kampeerinformatiecentrale aan Rijksweg 58. Bij deze post, op het parkeerterrein voor de afslag naar de pont Kruiningen-Perkpolder, is alle informatie over nog openstaande kampeerplaatsen in Zeeland be schikbaar. Directeur J. de Regt van de provin ciale Zeeuwse VW zei donderdag te verwachten dat Zeeland met de Pinksteren vol loopt. Zeeland telt ongeveer 160 grote en zo'n 180 tot 200 kleine campings met in totaal 130 tot 135.000 kampeer plaatsen. De andere kampeerinformatiecen trale, die op de Grevelingendam bij de tweede Zeeuwse invalweg moet komen, komt pas voor de grote va- kantiedrukte in juli gereed. NEELTJE JANS - Woensdagochtend werd op het werkeiland voor de Stormvloedkering Oosterschelde een begin gemaakt met het onder water zetten van de bouwdokken II en III, waardoor de kant-en-klare pijlers aldaar langzaam door Oosterscheldewater worden om spoeld. Met behulp van een hevel wordt het Oosterschelde-water in de bouwdokken gebracht. Pas in de bouwvakvakantie zal de dijk van de bouwdokken worden weggebaggerd. Door een pijpleiding wordt het wa ter van bouwdok I, dat in augustus '81 onder water werd gezet, naar het tweede en derde bouwdok geheveld. Woordvoerder Jos Geluk van Rijks waterstaat verwachtte, dat de bouw dokken in de eerste 24 uur al een me ter of twee onder water komen te staan. Pas na de bouwvakvakantie wordt dan de dijk tussen de bouw vakken doorgegraven. De excursies naar het werkeiland worden voortaan niet meer door de bouwdokken van de pijlers geleid, maar krijgen een route langs objec ten op Neeltje Jans. De bouw van alle 66 pijlers is nu klaar. Ze staan in drie bouwdokken in een grote bouwput bij het eiland. Van bouwdok I uit is een proeven- programma afgewerkt voor het hef fen en plaatsen van de pijlers. De eerste pijler wordt in de tweede helft van dit jaar geplaatst in de stroom- geul Hammen. Het vierde bouwdok bij Neeltje Jans wordt voorlopig niet onder wa ter gezet. Daarin worden momenteel de zogenaamde dorpelbalken (grote betonnen kokers) gebouwd, die de voeten van de pijlers met elkaar zul len verbinden. missie wilde even afwachten hoe het effekt van die parkeerhavens zal zijn, waardoor misschien geen par keerverbod tussen Caustraat en De Brauwstraat nodig zal blijken. Parkeermeters zijn voor Zierikzee geen haalbare zaak, aldus een mede deling van de heer De Meester. Aan leg en exploitatie zijn te duur voor eemkleine stad als deze. Het blauwe zóne-systeem is van alle magere mo gelijkheden nog de beste. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden een ook een en kele bui; minimumtemperatuur on geveer acht graden middagtempera- tuur omstreeks 16 graden matige wind uit uiteenlopende richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 23 mei. Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: n.west 3 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40^ Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: noord 3 Maandag: Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 20 mei Zon op 5.40, onder 21.34 Maan op 13.42, onder 3.41 Volle Maan: 26 mei (20.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 20 mei 10.18 22.46 3.41 16.21 Doodtij: 22 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Naast zonnige perioden blijft de kans op een bui morgen nog aanwezig. In aantal en hevigheid zul len die buien waarschijnlijk minder zijn dan de afgelopen dagen het geval was. Dat hangt samen met een lang zame opvulling van de depressie, die al dagenlang boven zuid- en midden- Engeland ligt. Dit proces verloopt zo langzaam dat ook tijdens de Pinksterdagen nog geen grote weers veranderingen te verwachten zijn. Het ziet er naar uit dat storingen met wat langduriger regen de komende dagen vanuit de Alpen vooral naar Duitsland zullen trekken. Mogelijk krijgt ook ons land daar wat van mee, maar daarnaast moet ook op pe rioden met zon worden gerekend. De temperatuur blijft zo'n graad of twee onder normaal, dat wil zeggen omstreeks 16 graden in de middag. Het is echter niet uitgesloten, dat in het Pinksterweekeinde een zwakke wind vanuit zee gaat waaien. Dat zal dan vooral in de kustgebieden een la gere temperatuur kunnen brengen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1