„Op Drift" bereidt zich voor op 25-jarig bestaan Jongerenkoor „Share" treedt op in Gereformeerde Kerk Zierikzee Een jongen beneden haar stand Dit biedt de beeldbuis Vergadering toneelvereniging Installatie Adviesraad Omroep Zeeland op 25 mei Menselijke ketting Zaterdag 28 mei ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag n mei 1983 Nr. 23320 5 RENESSE - Verleden week werd in De Wig te Renesse de jaarlijkse ledenvergadering gehouden van de toneel vereniging Op Drift. De slechts zeer matig bezochte bij eenkomst werd geopend door de voorzitter, de heer W. Lokker. Hij verwelkomde de aanwezigen en dankte alle leden voor de inzet in het afgelopen verenigingsjaar. Hij merkte op dat het afgelopen afgelopen jaren heeft die in deze om- seizoen het derde stuk is komen te geving stilgelegen en men wil probe- vervallen in verband met de verbou- ren deze collecte ook in deze regio wing van het dorpshuis. De twee an- weer van de grond te krijgen. Ter sti- dere stukken zijn redelijk vaak mulans kon nog worden meegedeeld gespeeld, hetgeen de kas ten goede is dat 25 van de opbrengst die men gekomen. Dit bleek ook uit het finan- bepaalt aan de eigen vereniging ten cieel verslag van secretaris - penning- goede komt. Enkele leden boden meester, de heer D. S. Kooman, want spontaan hun medewerking aan en het batig saldo is met 600,— ge- eind juli zal dus weer gecollecteerd groeid tot 3000,93. worden voor hét Anjerfonds. Via de gemeente was een verzoek van het Anjerfonds binnengekomen Jubileum om medewerking te verlenen aan de jaarlijkse collecte van dit fonds. De Vervolgens werd gesproken over MIDDELBURG - Op woensdag 25 mei a.s. on) 15.00 uur installeert de heer drs. Minne Dijkstra - lid van de Raad van beheer van de NOS, belast met regi onale zaken - de Adviesraad Omroep Zeeland. De installatie vindt plaats in de Statenzaal in de Abdij te Middelburg. Deze eerste bijeenkomst van de Advies raad is - evenals de volgende vergaderingen - openbaar. Na afloop biedt het provinciaal bestuur een receptie aan. Vrijdag 20 mei, 21.50 uur, Nederland 1: „Man alleen". IJf Blokker als Rui ter in het stamcafé. De raad wordt het adviesorgaan voor Omroep Zeelahd. Voorlopig brengt de raad zijn adviezen uit aan de Initiatiefgroep Omroep Zeeland, die - samen met NOS - voor een regio nale radio-omroep in de provincie ij vert. Zodra Omroep Zeeland kan worden gerealiseerd zal de initiatief groep plaats maken voor een pro grammaraad. De Adviesraad zal dan deze programmaraad van advies die nen. De Adviesraad wordt ingesteld ter uitvoering van één van de konklusies van de konferentie over streekradio in Zeeland op 10 oktober 1981 in Ka- Het grootste gedeelte van de veer tig enthousiaste koorleden bestaat uit heilsoldaten, zaalbezoekers van het Leger des Heils, maar ook uit jon gelui van verschillende kerken, zo dat van een oecumenische samenstel ling sprake is. Er wordt bij de uitvoe ringen dan ook geen uniform gedra gen. „Share" bracht eerder een concert in Zierikzee; toen bleek het koor in staat verschillende stijlen te bren gen. De leden zingen liederen van het Leger des Heils, maar ook onder meer van Andrae Crouch en van Ani ta Kerr. Ze hebben rustige en swin gende nummers, maar ook klassieke. Eigen combo Het jongerenkoor staat onder lei ding van Harm Dijkstra, broer van de oprichter. Het begeleidende com bo bestaat: Hans de Soet (piano elektrische piano), Chris Tjerks (bas gitaar) en Jurry van Nee (drums). pelle. Toen is uitgesproken dat er een breed samengesteld platform dient te komen, dat op belangrijke momen ten in de ontwikkeling van Omroep Zeeland zijn stem kan laten horen. Later kan dit platform zich ook uit spreken over de uitzendingen van Omroep Zeeland. De Adviesraad is samengesteld na uitvoerig overleg met een groot aan tal organisaties en de gemeente besturen in Zeeland. De raad telt 39 leden uit alle sektoren van de Zeeuw se samenleving. Ook de verschillen de delen van Zeeland zijn zo goed mo gelijk vertegenwoordigd. Verder treden enkele vokale solisten op. Bij sommige liederen zorgen ko perblazers voor extra begeleiding. Tijdens de uitvoeringen wordt ge bruik gemaakt van geluidsappara tuur. De liederen worden door de leden zelf ingeleid. Bij de Engelstalige nummers zal voor een vertaling wor den gezorgd. Hoogtepunt van het programma vormt ongetwijfeld een selektie uit de musical „Living Wa ter" van Peter Fandwall en Lars Mörlid. Het concert op zaterdag 28 mei wordt verder verzorgd door het Zeeuws Koperensemble, bestaande uit Paul C. van Belzen, Jan Terpstra, Alco Bouwense, Leo Geelhoed en Jos Mol. Dit ensemble werd opgericht door Paul C. van Belzen, voorheen le raar aan de Muziekschool regio De Bevelanden Tholen. Het Zeeuws Koperensemble ver zorgt regelmatig concerten in Neder land, maar maakt ook concertreizen het 25-jarig bestaan van de vereni ging op 17 september van dit jaar. Het heugelijke feit zal op 26 novem ber in het nieuwe dorpshuis van Re- nesse worden gevierd met de opvoe ring van het blijspel „Miranda". Voor aanvang van het spel, dat voor deze gelegenheid gratis toegankelijk is, zal een receptie worden gehouden. Er werd besloten alle oud-leden per soonlijk uit te nodigen het feest bij te wonen. De avond zal met een bal worden afgesloten. Tevens zal een verloting worden georganiseerd. Naast het stuk voor de jubileum avond zullen nog twee spelen op het repertoire worden genomen. Voor de muziekuitvoering zal de klucht „Vrijen met Amerika" worden in gestudeerd en ten slotte zal eind april 1984 het ernstige toneelspel „De zon tegemoet" worden gespeeld. De geanimeerde vergadering werd met de rondvraag besloten. Hierbij werd door een der aanwezigen nog eens opgeroepen om toch vooral de repetitieavonden trouw te bezoeken. TILBURG - Ongeveer vierhonderd mensen hebben maandagavond bij het Centraal Station in Tilburg gede monstreerd tegen de komst van twee dekamerlid Janmaat van de Cen trumpartij naar deze stad. Rectificatie ZIERIKZEE - Het artikeltje in de Zierikzeesche Nieuwsbo de van vrijdag 13 mei jongstle den, onder de kop „Ontslag VVV-informatrice per 1 juli 1983", behoeft een rectificatie. De laatste regel van het vet gedrukte gedeelte luidt: door mevrouw Van der Pol". Daar had moeten staan: te gen mevrouw Van der Pol". De laatste zin van het artikel tje dienst als volgt gelezen te worden: „Omdat er volgens mevrouw Van der Pol sprake was van een langdurige ar beidsovereenkomst, spande het VVV-bestuur een kort ge ding aan om duidelijkheid te verkrijgen". naar Duitsland en Engeland. Verder werkte het ensemble mee aan de op name van een verzamelelpee samen met de Koninklijke Militaire Kapel, de Koninklijke Luchtmacht Kapel en het Residentie Bachorkest. Gitarist Verder zal tijdens deze avond een solo-optreden worden gegeven door Dik de Koning (gitaar) uit Bruinisse. Dik de Koning studeert aan het Rot terdams Conservatorium en geeft gi taarlessen in Middelharnis, Zierik zee en Bruinisse. In deze regio ver wierf hij de afgelopen winter enige bekendheid door zijn bijdrage aan de Ars-Musica concerten. Kaarten voor dit concert in de Ge reformeerde Kerk (aanvang 19.30 uur) zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het Leger des Heils gebouw „De Lichtboei" in de Poststraat en 's avonds voorafgaand aan het concert in de kerk. Houders van C.J.P.-pas poorten hebben recht op een korting op de toegangsprijs. Het jongerenkoor „Share" treedt vervolgens nog op tijdens de inter kerkelijke dienst op zondag 29 mei in de Gereformeerde kerk. Het thema van de dienst is „Blij zijn". Zondags ochtends zal het koor ook te beluiste ren zijn in de Leger des Heils dienst in „De Lichtboei". HAMBURG - Het concert van de Wiener Philharmoniker in Hamburg is maandag het hoogtepunt gewor den van het festival ter herdenking van het feit dat Johannes Brahms daar 150 jaar geleden geboren werd. Het publiek bracht orkest, dirigent Lorin Maazel en pianist Maurizio Pollini een ovatie die een kwartier aanhield. VENRAY - Vredesgroepen uit de omgeving van het slapende vliegveld De Peel, welke luchtmachtbasis wordt genoemd als plaats waar nieu we kernraketten zullen worden ge plaatst, willen een menselijke ket ting leggen van het dorpje America bij Horst naar de streek Siberië vlak bij de slapende vliegbasis. Een en an der zou moeten plaatsvinden op 20 augustus. Verder wordt momenteel nagegaan of het .mogelijk is bij de vliegbasis een vredeskamp te stichten. Daaro ver heeft inmiddels overleg plaats gevonden met de burgemeester van Venraij. Binnenkort is het ook de be doeling kontakt op te nemen met diens ambtgenoot in Bakel. Vlieg veld De Peel strekt zich uit over het grondgebied van beide gemeenten. Het overleg is vooral bedoeld om na te gaan waar een dergelijk vredes kamp het beste zou kunnen worden ingericht. Woensdag 18 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 15.00 uur Pensioen in zicht 15.30 uur Kinderbios 18.25 uur Teleac 18.55 uur De zesde klas 19.20 uur Kenmerk 19.46 uur Socutera 20.00 uur Journaal 20.30 uur Nomadic lives. Een Duitse film die een man en zijn vrouw volgt op hun trektocht door Amerika, zoe kend naar werk. 21.25 uur Tijdverschijnselen. Thema vanavond is de positie van de gastar beiders in Nederland. 22.15 uur Chelsea Hotel. Een doku- mentaire over dit befaamde artiesten hotel te New York. 23.15 uur Nieuws 23.20 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Staatsloterij 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.12 uur Politieke partijen 19.22 uur Van gewest tot gewest. Een bezoek wordt gebracht aan Katwijk, waar een kijkje wordt genomen in de Nederlands Hervormde kprk. v 20.10 uur Zoals thuis. Een jonge stu dent keert na enkele jaren studie in Boedapest terug naar zijn geboorte dorp. Hij ontmoet daar zijn jeugd liefde die echter niets meer van hem moet hebben. 22.00 uur Den Haag vandaag 22.30 uur journaal 22.45 uur Studio Sport 23.45 uur Nieuws voor doven 14 „Ons toch óók" protesteerde Bertha, verschrikt om de toon van haar vader. „Maar het is jullie zaak niet. Je houdt je er buiten. Fens en voor al. Is dat goed begrepen, Gijs, Bertha?" Beiden zwegen en aten door met verstoorde gezichten. „Ik vraag of dat goed begrepen is en ik verwacht een antwoord." Dat wr.s vader Wagenborg, heer en meester in zijn gezin, de on verbiddelijke, strenge doorzetter. En ze herkenden de toon. „Ja vader" meesmuilden beiden, als gestrafte kinderen. „Dat is dan afgesproken" stelde Hendrik Wagenborg vast. „Ga jij even naar Lies, moeder, 't Is jam mer, anders is het juist altijd zo gezellig, 's zondagsavonds, jyllie allemaal thuis. Maar ik merk het wel, kleine kinderen kleine zor gen, grote kinderen grote zor gen Maar zijn vrouw streelde, onder het voorbijgaan, zijn schouder. En hij wist dat hij zijn zorgen niet alléén droeg. Vader Wagenborg, makkelijk in zijn fauteuil en eveneens ge nietend van het geurige kruid, luisterde met een welwillende glimlach naar het gepraat. Het gesprek liep hoofdzakelijk tussen Bertha, Gijs en Karei. Karei had een appreciërende blik voor Ber tha, een flinke, intelligente meid, zakelijk, geen fratsen. Zag er goed uit. Waarom bleef zo'n kind op zo'n dorp! Doch wel gingen telkens zijn ogen naar de hoek waar moeder en dochter zaten. Wat leken die twee op elkaar! En dat jongste meisje, Liesbeth, ja, die had toch ietsdat was een apart kind. Als je de moeder niet kende, zou je zeggen dat ze hier een vreem de was, met die geslaagde zaken man tot vader en zo'n schran dere, zakelijke broer en zuster. Gijsbert bleef waakzaam. Hij hield zijn doel in 't oog. Het zou toch wel leuk zijn, als Karei Meertens belangstelling kreeg voor Liesbeth.ja, of desnoods voor Bertha. Want zus Bertha was vanavond ook wel op haar best. Die leefde gewoon óp, wan neer ze de scherpe degen van haar intelligentie kon kruisen Donderdag 19 inei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Iepen skoallc 16.00 uur Aktua matinee 16.15 uur Sons and daughters 17.00 uur Jan Pellcboer 18.55 uur Yakari 19.05 uur Silas 20.00 uur Journaal 20.28 uur King's Royal. De schoon zoon van Fergus King, Tom neemt weer dienst en vertrekt met het leger naar Ierland. Gwen blijft alleen ach ter. Ook de zaken voor Robert drei gen niet goed af te lopen, maar dan neemt Fergus een besluit 21.20 uur Hier en Nu 22.00 uur Maggie Forbes. Op het bu reau krijgt Maggie bezoek van een ze kere Josie wier man in voorarrest zit Josie heeft van de dokter te horen ge kregen dat zij ongeneeslijk ziek is en wil nu haar man vrij krijgen 22.50 uur Verstoten maar niet verge ten. Een film over de werkzaamhe den van de stichting Terre des hom mes in Sierra Leone. 23.20 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.12 uur Minibios 19.25 uur Zigeunerland bestaal.niet. Aangrijpende d.okumentaire1 over de vervolging t'en t'ijclé van de nazi's. 20.15 uur Mark Telford.De vrouw van Mark krijgt te kampen met moeilijklieden rond een theaievpvo- duktie en krijgt te maken met op dringerigheid van Tim Hart 21.00 uur Dit is Majorie. Registratie van het optreden van de jazz zangeres Marjorie Barnes. met een gelijkwaardige partner. En ook Gijsbert vroeg zich een ogenblik verwonderd af: Waarom bleef Bertha hier hangen? Waar om probeerde ze niet, elders zich een nieuwe werkkring en vrien denkring te scheppen? Maar uit eindelijk, hield Gijsbert zichzelf voor, was Liesbeth de dreiging. Liesbeth moest van die jongen van Borst af. Daarvoor had hij Karei meegenomen! En zo liet Gijsbert zich als ter loops ontvallen, dat Liesbeth schilderde. Meteen was Karei Meertens' belangstelling gewekt. Liesbeth kleurde, stamelde dat het maar een beetje gelief hebber was. Karei drong aan, ze moest iets laten zien. Liesbeth smeekte bijna: „Nee nee.... het is toch niets.het is maar een beetje gepruts." Karei Meertens kreeg sympa thie voor dit tè bescheiden meis je. Ook al had haar werk geen artistieke waarde, dan zou het misschien iets van haar innerlijk openbaren. Hij schoof zijn stoel dichter naar haar toe. „Hoor es Liesbeth," zei hij met een samenzweerders - glimlach, „ik snap best dat jij er niks voor voelt, hier te zitten etaleren met werk, dat uiteindelijk een stukje is van jezèlf." Verrast keek ze hem aan, en nu ontdekte hij dat ze toch wel heel bijzondere ogen had. „En wij allemaal kijken," ging hij glimlachend voort, „en na tuurlijk zeggen dat we het mooi vinden, of héél aardig, of bijzon der. dat zegt men tegenwoor dig als men er niets van snapt, dan is het bijzonder.' Liesbeth glimlachte Hij was toch aardiger dan ze had ge dacht,- die Karei Meertens. Hij had begrip. „En toch zou ik het wel graag zien," ging hij voort, „gewoon om het eens te bekijken.ik houd zelf èrg veel van schilderijen, modern maar ook de oude ren. Ik zou het wel leuk vinden, als je me, morgen bijvoorbeeld, es een paar dingetjes liet zien. Maak je maar niet ongerust hoor, als het niks is, zal ik ze wel af kraken." 21.30 uur Terig naar af. Een dokumenlaire-reeks over de werken de bevolking. Vanavond wordi hel tijdperk 1948 tol 1955 onder de loep genomen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Sludio Sport 23.25 uur Nieuws voor doven Praatshow werd |l vechtshow SAO PAULO - Een praats- 1 i how op de Braziliaanse televi- I sie is zaterdagavond uitgelo- j i pen op een vechtshow Lusseti j i twee parlementsleden. Een II studiopubliek en duizenden tv- Ji kij.kers waren er'getuige van J i dat Domingos Leonelli. lid van ij een oppositiepartij, op de vuist ji t ging met Jose Botelho van de J i arbeiderspartij. i Leonelli beschuldigde de ar- i beiderspartij ervan de kiezers i te verraden door toe te treden i tot een coalitie met de militai- i i re regering. Botelho beant- c J i woordde die beschuldiging i i met de kreet ,,U bent een leu- genaar". Het tweetal ging el- i kar daarop met vuisten en voe- i ij ten te lijf. De vechtersbazen werden tenslotte door andere deelnemers aan het debat van j i i elkaar gescheiden. A/WWWWWIAAAAAAA/VW WARSCHAU - Naar de dood, twee dagen na door de politie te zijn opge pikt en verhoord, van een 19-jarige Poolse student, wordt een onderzoek ingesteld door het parket te War schau. Dit is maandag meegedeeld door een woordvoerder van de hoofd stedelijke gemeentepolitie. 1101011090^ door TOM LODEWIJK „Dat is een hele geruststel ling," lachte Liesbeth. Haar on rast ebde weg. Hij was menselijk. En als hij er om vroeg, zou ze hèm morgen wel graag een paar dingen laten zien, alleen om te horen wat hij er van dacht. En die zondagmiddag wipte Karei Meertens stilletjes omhoog, in een complotje met Liesbeth, naar haar gezellige meisjeska mer, die hij waarderend opnam, en daar toonde ze hem een paar kleine doekjes, waarop ze haar krachten had gewaagd. „Je techniek is nog lang niet je dat," zei hij keurend, en ze stond er zonder verlegenheid bij. Hij kwam hier niet om het mooi te vinden en haar een compli ment te maken, hij £.tond daar heel gewoon, heel nuchter, en zocht de beste lichtval. „Maar je kleuren," zei hij, „die zijn stérk. Wonderlijk, eigen lijk. mag ik éérlijk zijn, Lies beth?" „Dat móet je zijn" antwoordde het meisje. „Ze passen eigenlijk niet bij jou. Jij bent. nee. <e lijkt zo teruggetrokken, zo stil, zo teer... je zoudt van jou meer tere tin ten verwacht hebben dan dit „Dat zegt Jaap ook." Ze schrok er zelf van. „Wie Is Jaap?" Ze slikte. en toen, opeens, barstte de stroom van woorden, recht uit haar hart, naar deze vreemde, die ze nauwelijks ken de. Ze leunde tegen het kozijn, haar ogen als starend in de ver te en hij zat op de punt van de tafel, achteloos, het schilderijtje nog in de hand. starend op die kleurencompositie die verried, dat achter dit schijnbaar neu trale uiterlijk een mens leefde met eigen gedachten en een diep zieleleven. Hij was een beetje onthutst over haar vertrouwe lijkheid. Maar scherp opmerker dit hij was en zo Jong nog. reeds ge traind mensenkenner, begreep hij: juist omdat hij een vreem de was. stortte Liesbeth haar hart uit. Tegen hèm durfde ze zeggen wat ze de eigen mensen nooit kón zeggen. OWordt vervolgd „Share" werd in 1982 winnaar van het landelijk gospelfestival. Ten gevolge van dat sukses werd een televisie-opname gemaakt. ZIERIKZEE - Zaterdag 28 mei geeft het Jongerenkoor „Share" uit Amsterdam een concert in de Gereformeer de kerk, Sint Domusstraat te Zierikzee. „Share" is ver bonden aan het Leger des Heils in Amsterdam-West en werd in 1970 opgericht door Piet Dijkstra, de huidige lui tenant van het Leger des Heilskorps in Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5