OPEL-SHOP© Straatverlichting Zierikzee blijft toch tot elf uur aan Veel belangstelling voor afscheidsreceptie van L O-direkteur Huneman KAPSALON PANDORA Autobedrijf Akkerdaas BV fSifC DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kommissie P.W. kwam terug op advies Revlon computer permanent voor de perfecte krul WA> ffiï Pt Bi ir De winkel die méér rijplezier verkoopt - o ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Druk Hemelvaarts-weekerid Verhuizing Samenlevingsopbouw De ANWB verwacht, ondanks de minder De Nutskleuterschool teZierikzeeziet geen Zowel het kollege van Zierikzee als de wei- gunstige weersvoorspellingen, een grote heil in een verhuizing naar het schoolge- zijnskommissie van Brouwershaven is in verkeersdrukte tijdens het komende wee- bouw aan de Raamstraat. (Pag. 3) meerderheid tegen de voortzetting van de speelterrein. (Pag. 5) kend. (Pag. 2) St. Samenlevingsopbouw. (Pag. 4) Voetbalveld Renesse Het bestuur van v.v. Renesse maakt zich er nstig zorgen over de toestand van het DINSDAG 10 MEI 1983 139ste jaargang Nr. 23317 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Keer uw gelaat niet anders naar 't verleden dan om te leren hoe gij de toekomst moet ontmoe ten. Melati van Java ZIERIKZEE - De straatverlichting in Zierikzee zal toch tot elf uur 's avonds blijven branden. Dit in tegen stelling tot het advies dat de kommissie publieke wer ken enkele weken geleden uitbracht om de lantaarns reeds om tien uur 's avonds te doven, hetgeen een bespa ring van 4.500,zou opleveren. Wethouder van publie ke werken de heer P. de Rijke erkende maandagmiddag tijdens een openbare kommissievergadering, zich terug gefloten te voelen door vele inwoners van Zierikzee, die zich zorgen maakten over dat uur vroeger doven van de straatverlichting. ,,De eerste dagen na dat advies van de kommissie publieke werken, heeft de telefoon roodgloeiend gestaan. Vooral wat oudere mensen, die regelmatig vergaderingen bezoe ken, hadden moeite met het advies", aldus de wethouder. Hij voelde het derhalve als zijn plicht het voorstel opnieuw in overweging te geven aan de leden van de kommissie publieke werken en vond zelf, dat die 4.500,— besparing dan maar elders gezocht moet worden. ,,Ik ben node meegegaan met het tussenvoorstel bij wijze van proef voor een jaar de straatverlichting om tien uur te doven, maar ik heb dat handenwringend gedaan", liet de heer W. F. Sprengelmeijer (R.U.) we ten. Direkt daarna had hij zich afge vraagd of dat nu wel verstandig was geweest. Nu was hij tot de konklusie gekomen, er toch voor te voelen de lantaarns gewoon om elf uur 's avonds te doven. De heer J. J. Geleijnse (VVD) had zich wel kunnen vinden in het advies duidelijk als proef dat eerdere uur van doven eens door te voeren. Hij had er ook voor gepleit, daar de erva ringen van de politie bij te betrek ken. De heer Geleijnse zei er echter geen moeite mee te hebben de situa tie nu toch maar te handhaven zoals hij is. De heer L. S. P. van Velthoven (CDA) zei vooraf al eens met de rijkspolitie over deze zaak te hebben gesproken. Volgens zijn bevindingen vond de politie dat eerder doven he lemaal niet zo'n onsympathiek voor stel, gezien de grote mobiliteit, die de meeste mensen tegenwoordig toch hebben. Het argument, dat sommige men sen zich eerder bedreigd zouden voe len, ging volgens de CDA-woord- voerder ook niet op en hij verwees naar twe'£ gevallen, dat een vrouw werd.lastig gevallen in de buurt van Advertentie Alleen op Schouwen-Duiveland bij de biosthetisch kapsalon Lange Nobelstraat 22 - Zierikzee - Telefoon 01110-2183 de Havendijk op klaarlichte dag. ,,'s Ochtends om half tien branden geen lantaarns", aldus Van Velthoven. Desalniettemin wilde ook hij op zijn eerder uitgebrachte advies te rugkomen. Al lopen er maar tien of vijftien mensen in Zierikzee, die zich wat veiliger zouden voelen doordat de lantaarns tot elf uur branden, dan moeten we dat eerder doven maar he lemaal gauw vergeten", aldus Van Velthoven. „Gasbranders weg" De heer H. Asma (PvdA) liet weten direkt al tegen het voorstel te zijn ge weest. (In de voorgaande vergade ring adviseerde zijn plaatsvervanger echter wel voor het eerder doven, maar op dat advies werd tussentijds weer teruggekomen, Red.) De heer Asma wist ook aan te geven waar die bezuiniging van 4.500,— dan maar gezocht moest worden: ,,Doe de gas branders op het Havenplein weg". Daarmee raakte hij een gevoelig snaartje b-ij de voorzitter, die altijd heeft getoond de gasbranders een warm hart toe te dragen. Het verwij deren van die objekten zou volgens de voorzitter zo'n besparing ook niet opleveren. De kommissie bracht een positief advies uit ten aanzien van het voor stel tot aankoop van het pand Man huisstraat 4. Het pand wordt namens de Staat der Nederlanden te koop aangeboden door de Dienst der Do meinen te Goes voor een bedrag van 40.000,—. Door aankoop van het in slechte staat verkerende pand wordt, vol gens het kollege van b. en w. bereikt, dat de toegang tot het toekomstige parkeerterrein op de plaats van dit pand kan worden gelegd en dat de in goede staat verkerende vleugel van het schoolgebouw van de voormalige R.S.G. niet behoeft te worden afge broken. De heer Van Velthoven was van mening, dat van deze kans gebruik gemaakt moet worden en adviseerde voor de aankoop. Snel slopen Dat deed ook de heer Geleijnse. Hij drong echter tevens aan op een spoe dige sloop, omdat het pand anders wellicht een aanfluiting voor de om geving zal worden. „Misschien wordt het niet direkt dit jaar gesloopt. Vervolg pag. 3 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. ZIERIKZEE - De straatlantaarns blijven gewoon zoals altijd 's avonds tot elf uur branden. De kommissie publieke werken is teruggekomen op haar advies de verlichting bij wijze van proef een uur eerder te doven. (Foto: Johan Berre- voets jr.) Advertentie voor uw auto Nu t/m 31-7 '83 15% introduktie-voordeel Kloosterweg 2 - 4317 AL Noordgouwe - Telefoon 01112-1347 Verwachting tot woensdagavond: Aanhoudend koud Wisselend bewolkt en enkele bui en; minimumtemperatuur omstreeks 9 graden; middagtemperatuur onge veer 15 graden; matige zuidenwind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 14 mei: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 mei Zon op 5.53, onder 21.20 Maan op 5.45, onder 19.39 12 mei Zon op 5.51, onder 21.22 Maan op 6.04, onder 20.59 13 mei Zon op 5.50, onder 21.23 Maan op 6.28, onder 22,21 Nieuwe Maan: 12 mei (21.25) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 mei 3.18 15.51 9.01 21.16 12 mei 3.55 16.24 9.37 21.49 13 mei 4.32 16.56 10.13 22.25 Springtij: 15 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer in ons land wordt beïnvloed door een diepe de pressie vlakbij Ierland. Om deze de pressie heen stroomt koude en onsta biele lucht waaruit buien vallen vooral in de middag en avond. De middagtemperaturen komen hier door niet hoger dan 12 tot 14 graden. Deze temperaturen worden ook be reikt in de ons omringende landen. In Engeland en in Scandinavië komen zelfs lagere temperaturen voor. Voor iets beter weer met temperaturen van rond de 20 graden moet men naar de streken rond de Middellandse Zee gaan. In de Costa del Sol zelfs tempe raturen van boven de 25 graden. ZIERIKZEE - Met een drukbezochte receptie heeft de heer R. A. Huneman als direk- teur afscheid genomen van drukkerij uitgeverij Lakenman Ochtman b.v. te Zie rikzee. Na een bijna 28-jarig dienstverband gaat de heer Huneman met pensioen. Tij dens de receptie bestond voor de genodigden tevens de gelegenheid om kennis te ma ken met de nieuwe direkteur, de heer D. L. van 't Leven. Als eerste werd tijdens de receptie het woord gevoerd door de heer J. Coumou, namens de Raad van Com missarissen van het bedrijf. Hij gaf in het kort een overzicht van de loop der gebeurtenissen tijdens het dienstverband van de heer Hune man. ,,Er is in deze afgelopen 28 jaar meer gebeurd met het bedrijf dan in een meervoud van jaren daarvoor. Het is een aaneenschakeling geweest van grote vooruitgang, zowel ten aanzien van de technische kant van de zaak als wat betreft de bedrijfs ruimte. Het moet voor u een grote voldoening zijn, op deze uitbouw te kunnen terugzien. U hebt dat natuur lijk niet alleen gedaan, maar het moet ook gezegd worden dat deze voortstuwing nooit van onderaf komt, maar altijd van boven". De heer Coumou stipte in zijn toespraak tevens het feit aan dat, hoewel de tijd niet altijd meewerkte, de heer Huneman er toch in geslaagd is om het bedrijf in alle opzichten kerngezond te houden. ,,U laat een bloeiend bedrijf achter, waar meer dan veertig mensen hun brood kun nen verdienen." Namens de Raad van Commissaris sen bood de heer Coumou een ge schenk aan. Vervolgens sprak de heer Coumou de nieuwe direkteur, de heer D. L. van 't Leven, toe. „Met uw aanstel ling als direkteur hebben de commis sarissen geen blindelingse greep ge daan. In de loop van de vele jaren, die u al bij het bedrijf werkzaam bent, hebt u bewezen dat u zowel naar buiten toe als binnen het bedrijf zeer aanspreekbaar bent. Wij kunnen de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet zien. We hopen dat u La kenman Ochtman tot grote bloei zult brengen, niet alleen in het be lang van alle betrokkenen, maar ook in het belang van stad en regio." Goede samenwerking De heer Van 't Leven dankte in zijn toespraak de heer Huneman voor de periode van goede samenwerking. „Gedurende de zeven jaar, die ik als adjunkt-direkteur werkzaam ben ge weest, heeft u mij alle ruimte gelaten om die dingen te doen, die ik in het belang van het bedrijf noodzakelijk achtte. Daarvoor mijn welgemeende dank." Ten aanzien van zijn aanstelling tot direkteur dankte de heer Van 't Leven de commissarissen voor het in hem gestelde vertrouwen. „Ik zal met genoegen mijn nieuwe funktie aanvaarden. Ik weet dat ik daarbij op uw steun kan rekenen." De nieu we direkteur merkte op dat er ten aanzien van de bedrijfsvoering geen schokkende veranderingen te ver wachten zijn. „Al zal ik een aantal dingen op mijn eigen wijze aanpak ken. Ik doe hierbij een beroep op alle medewerkers van L O om samen de zaak op de goede wijze te kontinu- eren en verder uit te bouwen." Waarschuwing De heer Huneman sprak in zijn dankwoord waardering uit voor de wijze warop vele mensen hem in de uitoefening van zijn taak met raad en daad ter zijde hebben gestaan. Hij wenste zijn opvolger erg veel sterkte toe bij zijn taak om Lakenman Ochtman te leiden én in de goede richting te blijven stuwen. Vervolgens stond de heer Hune man stil bij datgene, wat gedurende Namens de Raad van Commissarissen van Lakenman Ochtman b.v. over handigt de heer J. Coumou een geschenk aan de heer Huneman. De vertrekkende direkteur K. A. Huneman (r.) en de nieuive direkteur D. L. van 't Leven (l.), vergezeld van hun echtgenote's. (Foto: Johan Berrevoets jr.) zijn direkteurschap is bereikt. „Ik heb geen dagboek bijgehouden; daar door zal ik nog wel eens iets verge ten. De echte hoogtepunten in mijn loopbaan zullen me echter altijd bij blijven." In zijn toespraak had de scheiden de direkteur een waarschuwing ver weven: ,,De maatschappelijk finan ciële veranderingen van de laatste ja ren is voor geen enkel bedrijf een ze gen. De kruik gaat net zolang te wa ter tot hij barst." Zaken als ar beidstijdverkorting en de, zeker in het verleden toegepaste, loonsverho gingen en uitbreiding van vrije da gen noemde de heer Huneman „op den duur funest voor het bedrijfsle ven". Namens het personeel van Laken man Ochtman werd de vertrekken de direkteur toegesproken door de heer M. J. Willemse, waarna een ge schenk werd overhandigd. Aansluitend aan het officiële af scheid door personeel en commissa rissen werd een receptie gehouden. Talloze belangstellenden maakten van deze gelegenheid gebruik om af scheid te nemen van de scheidende direkteur en om kennis te maken met de nieuwe direkteur. MANAGUA - Vanaf 1 oktober zullen de Verenigde Staten jaarlijks nog maar 6000 in plaats van 51.789 ton suiker uit Nigaragua importeren, aldus een bekendmaking van het ministerie van buitenlandse zaken in Managua. Tot deze maatregel heeft Washington volgens het ministerie besloten om Nicaragua te straffen voor zijn optre den in Midden-Afrika ASHLAND - De Amerikaanse pre sident Reagen heeft maandag een dringend beroep gedaan op het con gres zijn goedkeuring te hechten aan zijn programma voor de plaatsing van de intercontinentale MX-raketten waarvan zoals hij zegt de nationale veiligheid van de Verenigde Staten afhangt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1