SKNWK in blessuretijd alsnog naast SNS, waardoor piepklein ontsnappingskansje er blijft Zierikzee via 1-2 winst bij tam Gastel behouden voor derde klas KNVB B-junioren Zierikzee rond hun beker Kostbaar winstpunt voor DFS bij geladen GPC: 1-1 ZSC-SSV na een uur voetbal besloten: 1-1 Mevo naar 2-2 gelijkspel met Woifaartsdijk 6 i der van ZSC, Olivier Verwest, in kennis had gesteld Wat er nu precies gaande was. Vooraf was er totaal niets voorge vallen en door beide ploegen, waar voor niets meer op het spel stond, werd er een gemoedlijk partijtje voetbal gespeeld met als inzet „de baard van de koning". In de 10e mi nuut had ZSC voorsprong kunnen n emen toen Olivier Verwest met een schot van 30 meter in de bovenhoek de Goese doelman kansloos liet (1-0). Nadat Kees Snoek nog eens op de lat had geschoten wist 10 minuten voor het verstrijken van de eerste helft SSV de stand in evenwicht te bren gen (1-1). OUD-GASTEL - Zierikzee is er uiteindelijk dan toch in geslaagd oin het derde klasserschap van het zondagvoetbal veilig te stellen. Na een doelpuntloze eerste helft boekte de ploeg van de vertrekkende trainer Bas de Zeeuw een 1-2 overwinning bij SC Gastel, dat slechts een ver plicht nummertje afwerkte. „Gastel speelde vandaag, zoals Zierikzee de voorbije weken heeft gespeeld", meende Bas de Zeeuw na het laatste fluitsignaal van de Vlissingse arbiter Sol. „De thuisploeg hoefde niet zo nodig. Er werd erg tam gespeeld, maar dat neemt niet weg, dat Zierik zee hard hééft gewerkt en uiterst gekonsentreerd bezig was. Men wist drommels goed wat er op het spel stond, zeker toen de ruststanden van de wedstrijden, waarbij andere degradatiekandidaten betrokken wa ren, bekend werden. Duidelijk werd toen, dat we minimaal een punt bij Gastel weg moesten halen, omdat ons bij verlies een nakompetitie bo ven het hoofd hing. In de tweede helft heeft deze wetenschap meege werkt. Er werd aanzienlijk beter druk uitgeoefend en er moesten wel doelpunten vallen. Het openingsdoelpunt van Jan-Leen Boot beteken de een berg opluchting". Ondanks de positieve benade ring van de Zierikzeese- oefenmeester hoeft het allerminst betoog, dat de passieve houding van de thuisploeg voor een niet onbelangrijk deel heeft bijgedra gen tot de winst van de roodzwar te ploeg. „Het valt niet mee om een ploeg nog dusdanig te motive ren, dat ze er tegen een degrada tiekandidaat nog een flink tegen aan gaan als je zelf niets meer te winnen of te verliezen hebt", stel de Gastel-trainer Jos Haneveer, die zijn eerste seizoen bij de Gastelnaren afsloot na een schit terend kampioenschap een jaar eerder bij Halsteren. „Zierikzee speelde zeker in de eerste helft ook niet best. Met dit spelersma teriaal moet er veel meer uit zo'n ploeg te halen zijn, maar ik denk dat de zenuwen en de angst om een tegendoelpunt te krijgen in dat opzicht niet weg te cijferen faktoren zijn, maar daar kan ik niet over meepraten. Ik heb nog nooit met een ploeg in een derge lijke situatie gezeten". Besluiteloos Min of meer verrassend was de opstelling van Kees Verkaart in het Zierikzee-team. Pas na de warming-up besloot de Zeeuw de finitief om de spelbepaler, zij het met een goed ingepakt boven been, op te stellen. Zeker in wedstrijden met de belangen als Gastel-Zierikzee bewijst Ver- kaart zijn waarde terdege. De eerste kans van de wedstrijd kwam er voor Willy Mol, maar Ronald Lievense stond goed op zijn post bij de inzet van de vleu gelspits van de thuisploeg. Ook later in het eerste bedrijf zou Mol de gevaarlijkste aanvaller blijken te zijn. De Zierikzee- mogelijkheden waren niet talrijk, voornamelijk door een portie besluiteloosheid wanneer het om de beslissende inzet ging. Bart Helbers kwam een keer goed door en Theo Wittenberg moest door laatste man John Bieriks van bo ze bedoelingen worden afgehou den. De beste kans kwam er voor Jan-Leen Boot, maar nadat hij een aantal verdedigers van zich af had geschud, ontbrak het hem aan de kracht om nog tot een goed schot te komen. In de eerste 25 minuten van de tweede helft speeldde het gebeu ren zich louter af op de Gastel helft, zonder dat er evenwel sko- ringskansen van importantie ge- kreëerd werden. Pas in.de 28e mi nuut resulteerde een typische Kees Verkaart-aktie indirekt in de openingstreffer. Verkaart flitste langs aanvoer der Harrie Verlaan en vervolgens moest ook Jac Tax zijn meerdere erkennen, waarna een breedte pass op maat volgde, die Jan-Leen Boot slechts hoefde in te prikken. Kort na het doelpunt werd cen trumspits Johan Sulkens met eni ge bloemenhulde gewisseld voor Jac van Meeren. Sulkens verlaat SC Gastel om het volgend seizoen speler/trainer te worden bij zaterdag-derde klasser Dinte- loord. Eerder was Sulkens be roepsvoetballer bij het Belgische Turnhout. Van Meeren maakte zijn rentree na een lange afwezig heid wegens een blessure en deed dat uitstekend. Hij was nog maar twee minuten in het veld, toen hij van dichtbij mocht inschieten op een puike dieptepass van Rini Seebregts. De komplete Zierik- zee-verdediging tastte mis en Van Meeren had weinig moeite om ook Ronald Lievense het nakijken te geven: 1-1. Strafschop Na de gelijkmaker wisselde Bas de Zeeuw Han van de Sande voor Marcel van Grunsven, die nog een kwartiertje mee mocht doen. Ne gen minuten voor tijd viel uitein delijk de beslissing. Theo Witten berg speelde zijn direkte tegen stander Rini Seebregts uit via een een-twee met Jan-Leen Boot en wurmde zich het strafschopgebied John Bieriks versperde hem evenwel via een overtreding de weg en arbiter Sol deponeerde de bal lakoniek op de voor Gastel fa tale stip. Aanvoerder Wim Ovcr- weel mocht het vonnis vellen. Doelman Erik van Nuncn had geen verweer en Zierikzee was de finitief gered. Wel kreeg Gastel via de tweede invaller Kces de Rooy nog een unieke mogelijk heid om naastzij te komen, maar de skore bleef zoals hij was: 1-2. De overwinning bleek achteraf ook broodnodig, want BSC en RCS kwamen via respekticvclijk een 0-2 zege bij Steen en een doel puntloos gelijkspel beide op ne gentien punten, het totaal wat Zierikzee voor de wedstrijd bezat. Jong Ambon bleef uit hel strijdge woel door bij het reeds gedegra deerde Ria W. met 1-6 flink uit te halen. BSC en RCS spelen een beslissingswedstrijd om de twee de degradant aan te wijzen. Arie Kristaleijn door zwakke arbiter weggestuurd STAD A/H HARINGVLIET - SKNWK leeft nog steeds, al heeft de ploeg wel kunstmatige ademhaling nodig om in leven te blijven. In eerste instantie was het de uiterst zwak leidende arbiter Bert Cattel die de ploeg van trainer Kees van de Linde een eerste portie extra lucht gaf door in de 47e minuut van de tweede helft van het degradatietreffen tegen SNS uit Stad aan het Haringvliet een strafschop toe te kennen aan de Nieuwerkerkers, nadat de verdediger Cees Leijdens met een ferme schop Jan Brasser onderuit haalde in de gevarenzone. Bram Roks bracht luttele sekonden later vanaf elf meter de 1-1 eindstand op de borden. De aktie van Cattel was evenwel een soort vereffening voor de diverse nadelige beslissingen, die hij ten opzichte van SKNWK beging in het eerdere verloop van de wedstrijd. Tot drie keer toe floot de man in het zwart alleen doorgebroken Nieuwerkerkers wegens vermeend buitenspel op eigen initiatief terug en halverwege de tweede helft wenste hij bij een dubbelblanke stand een geheide strafschop tegen René van der Zande niet te geven. Wegens praten ver dween aanvoerder Arie Folmer al in de eerste helft in het notitieboekje van Cattel, na een kwartier in de tweede helft gevolgd door Arie Kristaleijn. Toen SNS vijf minuten voor tijd toch nog vrij onverwacht op voorsprong kwam en Kristaleijn de arbiter opnieuw met enig kommentaar opzadelde, mocht hij voortijdig vertrekken. Met z'n tienen verzamelde SKNWK eigenlijk voor het eerst alle krachten en kwam er alsnog een puntendeling in blessuretijd. SKNWK speelde een onbegrijpelijk taktisch kon- sept. Gedurende een uur trok de ploeg zich voorna melijk in de verdediging terug en speelde eigenlijk alleen Jan Brasser in de aanvalspunt. „Dat lijkt in derdaad wat vreemd", merkte Kees van de Linde na de wedstrijd op. „Ik wil allereerst in het midden la ten of het inderdaad wel zo was, maar bovendien moet je wel spelen naargelang je mogelijkheden rei ken. Het ontbreekt SKNWK nu eenmaal aan speci fieke vleugelspitsen en dan ben je min of meer ged wongen om met twee spitsen te spelen en het zaakje te laten opvullen door opkomende middenvelders. Ik dacht dat René van der Zande en ook Arie Krista leijn dat van tijd tot tijd zeer redelijk gedaan heb ben. Optisch lijkt het inderdaad op een verdedigend konsept, maar dat is geen moment de opzet geweest. Ik denk dat het voor een belangrijk deel de ver dienste van SNS is geweest, dat we ook veelal in de defensie gedrukt werden". Hekkesluiter Ook SNS-trainer Kees Stoutjesdijk toonde zich verbaasd over de speltaktiek van de Nieuwerkerkse hekkesluiter, die toch slechts een doel voor ogen ge had zou mogen hebben: winnen en voor de laatste kompetitieronde op gelijke hoogte komen met SNS. ZIERIKZEE - De B-junioren van voetbalvereniging Zierikzee wonnen recentelijk de Zeeuwse juniorenbeker in deze leeftijdsgroep via een 2-1 zege in de finale op HVV '24 uit Hulst. De spelersgroep wordt vergezeld door trainer/coach Kees Kommer, geheel links. VLISSINGEN - Een hardwerken en met tijd en wijle goed voetballend DFS heeft bij GPC allerminst kado gekregen. „Ik ben erg blij met het ene punt", meldde kees Rijnberg, „maar we hadden er eigenlijk twee verdiend. Duidelijk werd weer eens, dat je als je onder aan de lijst hangt ook nog terdege rekening hebt te houden met de pechduivel. Twee keer haalde een verdediger van GPC de bal van de doellijn en in de laatste minuut werd ons een strafschop onthouden, omdat iedereen behalve de scheidsrechter konstateerde, dat een van de Vlissingse verdedigers de bal met de hand speelde. Het blijft zo wei 1-1. Op zich leuk maar nog geen garantie dat we het ook gaan redden in de eerste klas". DFS speelde vanaf het begin gretig Overmacht en rook herhaaldelijk aan een voor- Dit bleek een oede ingreep", sprong, die er echter niet kwam. Minof konstateerde Kees Rijnberg. „Leo meer tegen de verhouding in werd het Rijnber.g speelde een erg sterke wed- v ak voor rust zelfs 1-0 voor de thuis- strjjd en was zonder twjjf£., de uitWin. ploeg toen Hubert Vermeulen doel- ker van het ve|d.. DpS had overigens man Jacky van Rees passeerde. In de echi dat Ad Minnaar na de rust in de tweede 45 minuten domineerde DFS kicedkamer moest blijven vanwege de wedstrijd totaal, hetgeen nog op- een hjnder|ijke blessure, merkelijker werd nadat er een interne omzetting had plaatsgevonden. Leo Ondanks de overmacht die DFS Rijnberg verwisselde zijn laatste man- aan de dag legde duurde het nog tot positie voor een stek op het midden- tien minuten voor tijd vooraleer Leo veld, terwijl Jan-Piet van Waveren op Rijnberg de Haamstecdse ploeg de positie vlak voor doelman Van Rees naastzij kon brengen. Hij mocht dat ging innemea doen in een eefi-tegen-cen-duel met „Ik snapte het inderdaad niet erg", meende hij. „Ik had verwacht dat SKNWK furieus ten aanval zou trekken, maar verdedigend hebben we het nau welijks moeilijk gehad. Doelman Arie de Bruin heeft maar een moeilijk schot te verwerken gehad en dat was de strafschop". Ondanks het feit, dat zijn ploeg de marge van twee punten met SKNWK hand haafde, toonde Stoutjesdijk zich teleurgesteld over de wedstrijd en de gevolgen, die er uit voortvloeien. „Ik geloof vast, dat we SKNWK nog een derde keer tegenkomen", konstateerde hij. „Wij moeten zelf volgende week naar Yerseke toe, dat plotseling kam pioenskandidaat nummer een is geworden nu Nieuwdorp van slag is, terwijl SKNWK bezoek krijgt van Veere, dat niets meer te winnen of te ver liezen heeft. Winst voor hen en verlies voor ons le vert die derde wedstrijd op. Hoe het dan afloopt is uiterst dubieus. Het zou me heel wat waard zijn als we deze ontmoeting mis zouden kunnen lopen". Voornaamste beweegreden voor het pessimisme waarmee de SNS-coach een eventuele beslissings wedstrijd tegemoet ziet is de mentaliteit van zijn spelers. „Het interesseert een flink aantal spelers nauwelijks hoe een wedstrijd afloopt. Als ze toeval lig een nieuwe broek moeten kopen, zeggen ze ge woon af voor een kompetitiewedstrijd. Je krijgt er gewoon wat van. Ik heb geloof ik niet een wedstrijd met dezelfde elf spelers afgewerkt. Dan kan of wil Jantje niet spelen, de volgende week is het Pietje en de derde keer Keesje. Ze leven niet echt meer voor de klub. Het zal ze een zorg zijn hoe het loopt. Degrade ren ze: pech, blijven ze erin dan is het lekker meege nomen". Rommelig Ondanks de ogenschijnlijk ontspannen sfeer voor de wedstrijd, overheersten de zenuwen het duel van de waarheid voor beide ploegen. Door het optreden van scheidsrechter Cattel, die werkelijk niets te veel was om de irritatie van beide ploegen op te wekken, verergerde dit alleen maar, waardoor er een bijzon der rommelige ontmoeting ontstond, die gedurende grote perioden nauwelijks de benaming voetbal wedstrijd mocht hebben. Regelmatig verzandde het gebeuren in Babbeloni- sche spraakverwarringen tussen de beide aanvoer- Afie.Kristaleijn werd vijf minuten voor het-einde van het door het optreden van 'scheidsrechter Cattel ontsierde duel tussen SNS en SKNWK wegens pra ten uit het veld gestuurd. In blessuretijd kwamen de Nieuwerkerkers alsnog naastzij. ders Arie Folmer en Diek Visser en de fluittist. Doel- rijpe kansen waren er nauwelijks en als die er al wa ren dan riep een snerpend arbitraal fluitje iedereen weer tot de orde, veelal om de meest onbenullige overtredinkjes, die schijnbaar alleen in het spelre gelboekje van Cattel voorkwamen. Aan beide kan ten moest een keer reddend worden ingegrepen. Piet Dupree haalde een inzet van Jan Tierie van de lijn en hetzelfde deed Joop Wandel op een kopstootje van Gilles Breur. Verder viel alleen het goede verdeel werk van Adrie Melaard aan SNS-zijde en het uitste kende spel van Leo Wandel en Martin de Valk aan Nieuwerkerkse zijde op. In de tweede helft had SKNWK aanvankelijk iets meer van het initiatief dan de thuisploeg, zeker na dat Jan van de Velde als derde aanvaller was inge bracht voor Joop Wandel. Een serieuze kans kreeg Leo Wandel, toen Jan Brasser de bal ontfutselde aan doelman De Bruin, maar Wandels inzet rolde voor langs. Luttele minuten later werd René van der Zan de onderuit gehaald door Cees Leijdens, toen hij al leen op De Bruin dreigde af te gaan, maar iedereen behalve Cattel zag er een strafschop in. Negen minu ten voor tijd bracht Stoutjesdijk zijn troef Kees Arensman in, ondanks het feit, dat deze fiks geble- seerd was. Het bleek een gouden greep. Amper twee minuten later had hij al sukses, toen Adrie Melaard in het strafschopgebied omver werd getrokken en hijzelf een indirekte vrije trap mocht nemen. Een zacht tikje op Arensman volgde en de bal plofte met een doffe dreun onder Toon Wandel, die overigens een puike wedstrijd keepte, door in de touwen. SNS leek binnen, maar Bert Cattel had ook voor SKNWK nog een onverwacht presentje dat Bram Roks in bles suretijd met beide handen gretig aannam: 1-1. ZIERIKZEE - Voor Mevo en Wol- faartsdijk stond er zaterdagmiddag op het sportpark Bannink niet meer op het spel waardoor zij er een ge moedelijk partijtje voetbal van kon den maken. Mevo moest zelfs aantre den zonder Martin Quist, Dirk van de Sleen en Dick Lunenburg waardoor Piet Verscure nog eens moest aantre den om het team van de oranjehem den te kompleteren. Het uiteindelijk resultaat was een 2-2 puntenverde ling waarmee beide partijen vrede konden hebben. Na een half uur spelen in de eerste helft kon Jan Blok de bezoekers voorsprong geven (0-1) waarna drie minuten voor het verstrijken van de eerste helft Tonny Schults de stand weer in evenwicht kon brengen. Ne gen minuten na de hervatting veroor zaakte een van de achterspelers van Mevo geheel onnodig hands waarna Louis van der Maas uit de toegeken de strafschop Woifaartsdijk naar een 2-1 voorsprong schóót. Nadat Mevo enige goede mogelijkheden om de ba lans weer in evenwicht te brengen had laten liggen, kon Mart Koopman in de 28e minuut de stand weer in evenwicht brengen (2-2). SCHARENDIJKE - De ontmoeting tussen ZSC en het Goese SSV werd zaterdagmiddag niet tot een goed einde gebracht. Na zestien minuten spelen in de tweede helft nam de scheidsrechter in een veler ogen won derlijke beslissing door de wedstrijd plotseling te staken. Voor de aan vang van de wedstrijd had de arbiter al aangekondigd dat hij vijf minuten eerder wou beginnen en dat hij de rust niet langer dan vijf minuten zou laten duren daar hij tijdig ergens aanwezig moest zijn. Wat schetst de verbazing van de spelers van ZSC en SSV, toen hij na zestien minuten spelen in de tweede helft SSV bij een 1-1 stand plotseling een strafschop toekende toen Marco van Oeveren met een sliding een bal had weggewerkt waarna enige tellen later een speler van SSV over zijn been viel. Bram Coomans voelde zich geroepen om hierover een opmerking te maken tegen de arbiter die, alsof hij hierop had gewacht, dit een reden vond om het verder maar voor gezien te houden zonder dat hij de aanvoer- de Vlissingse keeper, omdat even- tevoren een verdediger de bal uit de doelmond sloeg. DFS heeft nog twee duels te gaan. Donderdagmiddag speelt de ploeg in Burgh-Haamstede tegen koploper en kandidaat-KNVB- er Heinkenszand en twee dagen later komt WIK op bezoek op hetzelfde terrein. Dan zal de strijd om de de gradatieplaatsen beslist worden. Leo Rijnberg ivas niet alleen in het bekertreffen tegen Heinkenszand (waar van hier een opname) de uitblinker in de DFS-ploeg. maar toonde zich ook bij GPC een onmisbare pion.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6