bezorg(st)er Een jongen beneden haar stand Dit biedt de beeldbuis Journalisten richten verzoek tot minister Van den Broek Drs. H. Eversdijk: Behoudt en stimuleer visserij STREEKNIEUWS Eenmalige uitkeringen sterk gestegen Gemeenten maken Nederland te duur vakantieland Man schiet vriend van echtgenote neer u INGEZONDEN STUKKEN RENESSE Noodsignaal voor toenemend aantal plankzeilers gewenst Mogelijkheden in Indonesië voor Nederlands bedrijfsleven 4 K ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maa„dag 9 mei 1983 Nr. 23316 5 „Ga niet naar El Salvador" AMSTERDAM - Bijna alle Neder landse journalisten die zich bij kran ten, weekbladen, radio en televisie bezighouden met Latijns-Amerika hebben er in een brief bij minister Van den Broek van buitenlandse za ken op aan gedrongen af te zien van zijn voorgenomen bezoek aan de re gering van El Salvador en een ont moeting met de minister van buiten landse zaken van dat land. Dit heeft Aafke Steenhuis van de Groene Amsterdammer namens de onderte kenaars zondagavond meegedeeld. DEURNE - Petra Kelly, een van de fraktieleiders van de Groenen in de Westduitse Bondsdag, heeft zondag op een vredesfestival in het Brabant se deurne gepleit voor een internatio nale samenwerking van de vredesbe wegingen in diverse landen. Volgens haar is het van uitermate groot be lang dat er bij voortduring geweld loos verzet wordt geboden tegen de bewapeningswedloop en de niet- militaire toepassingen van kernener gie. De plannen om door te gaan met het zogenaamde Kalkarprojekt noemde ze verwerpelijk. UTRECHT - De hulpverlening aan meisjes die het slachtoffer zijn ge worden van incest (gedwongen sexu- ele kontakten met vader, oudere broer of stiefvader) schiet in veel ge vallen tekort. De hulpverleners zijn vaak onbekend met incest, schrikken er voor terug om de sexuele mishan deling binnen het gezin ter sprake te brengen en hebben moeite met de sa menwerking met de kinder- en ze denpolitie. Daardoor blijven incest- slachtoffers vaak hulpeloos en in grote geestelijke en lichamelijke ver warring achter. DEN HAAG - De visserijsector is voor de Nederlandse ekonomie van enorme betekenis. Regering en parle ment dienen zich dan ook tot het ui terste in te spannen om deze be drijfstak te behouden en te stimule ren. Gewaakt moet worden voor een overheidsbeleid dat onnodige hin derpalen oplevert voor de visserij. Dit zei zaterdag H. Eversdijk, voor zitter van de vaste kamerkommissie voor de visserij, in de visafslag van Scheveningen ter gelegenheid van de door hem 'uit te reiken jaarlijkse pro- duktschapsprijzen. Eversdijk betreurde de plannen van minister Smit Kroes (verkeer en waterstaat) om de Oesterdam in de Oosterschelde uit te stellen. „Dat is niet alleen het plakken van een pleister op een houten been, maar het is een maatregel die uiterst nadelig is voor de visserij", zo meent Evers dijk. Hij merkte op dat een nauw samen gaan tussen het produktschap, het visserijschap en het bedrijfschap voor de groothandel in vis en aan verwante bedrijven op handen is. De belangen van de aanvoer en de han del liggen volgens Eversdijk in el- kaars verlengde. „Juist in een tijd als deze is samenwerking daarom het middel tot behoud", aldus Eversdijk. Mogelijkheden testen DEN HAAG - De Federatie van Brandingwatersporters is op zoek naar een soort noodsignaal voor het steeds groter wordende aantal plank- zeilers op zee, waarmee zij kunnen aangeven dat ze in moeilijkheden verkeren. Een dergelijk aandachts- sein is vooral nodig voor de nog niet zo ervaren surfer en voor diegenen die niet zijn aangesloten bij een vere niging. Dat zegt de onlangs afgetreden se- kretaris H. J. Stiekel van de federa te, die regelmatig kontakt heeft met het reddingwezen over de veilig heidsmaatregelen voor de branding watersporters. De federatie telt 12 tot 13.000 leden, onder wie ongeveer 1.000 surfers. Het aantal zeesurfers en catamaraanzeilers neemt volgens Stiekel hals over kop toe. „Sky-blazer" Stiekel verwacht overigens niet In El Salvador zijn sinds 1979 meer dan 40.000 mensen door het militaire apparaat gedood. El Salvador is een land waar na de dubieuze verkiezin gen van 1982 de militairen nog steeds de dienst uitmaken, waar de voorzit ter van de grondwetgevende verga dering, D'Aubuisson een „pathologi sche moordenaar" (term van de vori ge Amerikaanse ambassadeur White) is. Hij is onder meer verantwoorde lijk voor de moord op aarstsbisschop Romero, aldus de brief van de jour nalisten. De ondertekenaars van de brief roepen de minister in herinne ring dat vorig jaar vier van hun colle ga's tijdens de uitoefening van hun beroep in El Salvador zijn neerge schoten. Deze week zijn in El Salvador 206 mensen voor het merendeel „burgers en geen strijders" gedood als gevolg van het geweld in het land. Dit heeft de hulpbisschop van San Salvador Mgr. Gregorio Rosa zondag gezegd. Zeker 170 van hen kwamen om bij militaire operaties en confrontaties tussen het leger en de gewapende verzet. De geestelijke noemde de am nestiewet die vorige week is aange nomen, „een kleine kans op vrede". MIDDELBURG Muziek en onderwijs Gedeputeerde staten van Zeeland stellen in de vergadering van vrijdag 27 mei voor deel te nemen aan een ex periment „Muziek en primair onder wijs". Dit experiment is erop gericht de deskundigheid bij het onderwij zend personeel van het kleuter-, lager- en buitengewoon onderwijs te vergroten. Het (toenmalige) ministerie van CRM heeft ervoor gezorgd dat aan de conservatoria van Maastricht, En schede en Alkmaar speciale opleidin gen zijn gegeven voor muziekconsu- lenten. Eind augustus van dit jaar zullen 50 studenten hun opleiding voltooien. Zeeland krijgt van het mi nisterie van Welzijn volksgezond heid en cultuur een bedrag van onge veer 70.000,— om één arbeidsplaats te bekostigen. In eerste instantie was geld beloofd om twee functionaris sen aan te treken. Gs spreken de hoop uit dat dit alsnog mogelijk zal zijn. Nu stellen zij de staten voor één consulent te benoemen en hem of haar onder te brengen bij het Zeeuws steunpunt voor kunstzinnige vor ming en volwasseneneducatie. Het beschikbare rijksgeld wordt dan naar de begroting van deze instelling .overgeheveld ZIERIKZEE Vergadering verkeerskommissie uitgesteld De vergadering van de verkeers kommissie in Zierikzee, die voor dinsdagavond 10 mei stond gepland, is verschoven naar dinsdagavond 17 mei. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis, aan vang 19.30 uur. De vergadering is voor iedereen toegankelijk en voor afgaand aan elk agenda kan het pu bliek met toestemming van de voor zitter het woord voeren. dat er deze zomer als een speciaal noodsein komt. Diverse mogelijkhe den zijn reeds uitvoerig gestest, maar wat nou het beste is, daar zijn we nog niet uit. Ook zijn we afhankelijk van wat de markt brengt. Er is onder andere gesproken over de zogenaamde „Sky-blazer", een soort vuurpijltje, die de Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Red dingsmaatschappij (KNZHRM) ook gebruikt. De betrouwbaarheid daar van staat echter niet vast. Volgens direkteur C. van der Zweep van de KNZHRM is Amerika, waar ze van daan komen, gevraagd ze te verbete ren. De KNZHRM moest vorig jaar 318 keer uitvaren om hulp te verlenen op de Noord- en de Waddenzee en op het IJsselmeer, In 1981 was dat 329 keer. In een aantal gevallen ging het om hulp aan surfers. Autokraak In de nacht van zaterdag op zondag is een vrachtauto, die geparkeerd stond op het parkeerterrein aan de Scheldestraat, opengebroken. De chauffeur van de auto, die eigendom is van de firma Mooi te De Lier, konstateerde dat er een aantal dozen met blikjes limonade vermist wer den. Van de daders ontbreekt elk spoor. DEN HAAG - De drie grootste par tijen in de Tweede Kamer zullen zich niet verzetten tegen de gedachte de exploitatie van het openbaar vervoer in de vier grote steden aan die steden zelf over te laten. Dit bleek zaterdag in Vara's Rooie Haan. PvdA- woordvoerder Castricum zei van har te vóór deze door de Amsterdamse wethouder van verkeer en vervoer geopperde gedachte te zijn als een eerste stap naar de beheersbaarheid van de uitgaven en de tarieven. DEN HAAG - Dit jaar organiseerde de ANWB in samenwerking met de TROS en de VVV voor de tiende maal de Landelijke Fietsdag. Die dag, 7 mei, viel samen met de Nationale Molendag. Dit jaar waren er ruim 317.000 deelnemers ofwel 32.000 meer dan in 1982. Dit betekent geen re- kord. Het rekord werd bereikt in 1981 met ruim 320.000 deelnemers. AMSTERDAM - „Onze toeristische organisaties ontwikkelen zonder twijfel vele nuttige initiatieven ter stimulering van het toerisme. In 1983 is er echter geen toeristische mani festatie zoals wij eerder hebben ge kend: Rembrandtjaar, monumenten jaar enz. Wij moeten konstateren dat het ontbreken van een toeristisch thema, vooral in deze tijd van ekono- mische recessie, een regelrechte mis ser is". Dit schrijft de direktie van Grand Hotel Krasnapolsky in liet jaarverslag. GRONINGEN - Staatssekretaris drs J. F. Scherpenhuizen van verkeer en waterstaat heeft zaterdagmorgen in Zoutkamp het eerste verhuurstati- on voor huifboten officieel geopend. De huifboot is een nieuw type re- kreatievaartuig met een groe leef ruimte en een linnen kap, die naar beneden geklapt kan worden. Daar door is de minimale doorvaarhoogte 1,30 meter, zodat het schip ook onder lage bruggen door kan varen. AMSTERDAM - Ongeveer veertig jongeren hebben zaterdag een pand aan de Singel nij de Bloemenmarkt in Anisterdam gekraakt. Zij hebben dit gedaan uit vrees dat een gekraakt pand aan de Herengracht ontruimd zal worden, omdat de rechtbank daartoe onlangs heeft besloten, aldus heeft een woordvoerdster van de kra kers meegedeeld. Zowel het pand aan de Singel als dat aan de Herengracht zijn eigendom van de handelaar in onroerend goed Van Cruyssen. DEN HAAG - In 1982 zijn door de gemeenten vijftig procent meer een malige uitkeringen toegekend aan huishoudens met de laagste inko mens dan in 1981. Het aantal huis houdens dat deze uitkering ontvan gen heeft, bedroeg 468.000 in 1982 tegenover 313.000 in 1981. Dit blijkt uit voorlopige resultaten van een steekproefonderzoek dat door het Centraal Bureau voor de Statistiek is gehouden naar de ont vangers van de eenmalige uitkering. Voor de eenmalige uitkering 1982 kwamen huishoudens in aanmerking die over niet meer dan het minimum loon of een minimumuitkering kon den beschikken. De gemeentelijke uitkering is bedoeld ter ondersteu ning van de koopkracht en bedraagt 450 gulden voor gehuwden en samen wonenden, vierhonderd gulden voor eenoudergezinnen en driehonderd gulden voor alleenstaanden. Bij een hoger inkomen dan de norm wordt het surplus in mindering gebracht op de uitkering. De grootste toename van het aantal huishoudens dat de eenmalige uitke ring ontvangen heeft, is te zien bij de alleenstanden. In 1982 is hier in 242.000 gevallen een uitkering toege kend (1981: 138.000). Het aantal echt paren en samenwonenden is van 1981 op 1982 met ongeveer de helft toege nomen en wel van 96.000 naar 143.000. DEN HAAG - De lokale en en regio nal e overheden zorgen ervoor dat het al dure Nederland als vakantieland nog duurder wordt. Dat komt voor de sterk groeiende lokale en regiona le belastingen en heffingen. Terwijl de regering jaarlijks tien tallen miljoen guldens besteedt om buitenlandse toeristen naar Neder land te halen, drukken de lagere overheden een groot stempel op re creatie en toerisme in ons land door de hoge tarieven. Dat stelt de ANWB in het vaktijd schrift „Recreatie en Toerisme". De rijksoverheid spaart kosten noch hioeite om Nederlanders in eigen land te houden en het wekt volgens de bond dan ook verbazing dat de lo kale en regionale overheden dat lij ken af te straffen. Ook verschillen de meeste be lastingen en heffingen onderling aan zienlijk, omdat die gemeentelijk of regionaal worden vastgesteld. Bo vendien is helemaal niet duidelijk hoe de uit de recreatie en toerisme verkregen gelden door de belastin- ginners worden besteed. OLDENZAAL - Een 3f]-jarige inwo* ner van Velp heeft in de nacht van zondag op maandag in Oldenzaal een 28-jarige inwoner van het Twentse Weerselo neergeschoten. De Weerseloër werd door vijf ko gels uit een vuurbuks getroffen en moest met spoed worden geopereerd in het Enschedese ziekenhuis „Zie kenzorg". Zijn toestand is inmiddels redelijk, volgens de Oldenzaalse po litie. Het motief van de man uit Velp om de Weerseloër neer te schieten was dat deze een verhouding heeft met zijn vrouw. In verband met huwe lijksproblemen woonde zij reeds in Oldenzaal. De dader heeft zichzelf bij de politie in Oldenzaal gemeld. SCHEEPVAART Acila, 4-5 te Sharjah verw. Acmaea, 6-5 te La Pallice verw. Acteon, 6-5 te Djibouti. Nedlloyd Amersfoort, 5-5 1365 west zuid west Los Angeles naar Cbimbo- te. Nedlooyd Dejima, 5-5 van Jeddah naar Suez. Nedlooyd Rotterdam, 6-5 te Abu Dhabi. Onoba, 5-5 730 noord oost Martini que. Minister Smit-Kroes: DEN HAAG - Indonesië biedt een veelbelovende markt voor het Neder landse bedrijfsleven. Om de kansen die hier liggen te benutten, is het noodzakelijk dat het bedrijfsleven de zaken goed coördineert en niet met elkaar „rollend over straat gaat". Coördinatie is ook een ver eiste voor de betrokken ministeries. Economische zaken zou daarbij het voortouw moeten nemen. Dit zei mi nister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat heden, maandag, op een persconferentie in Den Haag naar aanleiding van haar bezoek van vori ge week aan Indonesië. Die veelbelovende markt ligp-niet name iri de Verwezenlijking van het' honderden-milj'oëheflpïan dat ondèr andere voorziet in de modernisering en uitbreiding van de scheepvaart verbindingen tussen de eilanden, de aanlet van 43 havens, het opzetten van telecommunicatiesystemen en herstructuering van de scheepsbouw. Volgens Smit-Kroes is het zeker de 10 „Hij is de enige, bij wie ik me- i zélf kan zijn." „Kind haar stem klonk smartelijk „kun je dat dan nér gens, ook niet hier?" „Bij u, jabij de anderen verstop ik me maar. Ze weten alles zo goec ze zijn zo geslaagd zelfs vader, ik wéét dat hij van me houdt, maar ik moet zo dik wijls denken aan dat verhaal van het lelijke jonge eendje „Jij bent geen lélijk eendje „Nee, gelukkigik lijk op u, hè moeder?" Maria Wagenborg glimlachte zonnig, zulke dingen kon Liesbeth zeggen, en heel haar hart ging op dit ogenblik naar haar jongste dochter uit. „Alléén" zei de moeder „dat eendje, dat wegzwom, kwam uit een vréémd ei, en jij bent ons éigen kind. Als we jóu zien weg zwemmen vaar we je niet kun nen volgen „O moeder, ik zwem zo vér niet weg. Ik hoop altijd in de buurt te blijven. Want ik kan u óók niet missen!" Maria Wagenborg maakte een gebaar, als wilde ze iets dat tus sen hen stond verjagen. Ze schoof haar stoel dichterbij. „Liesbeth" zei ze met een vreemd-vaste stem „laten we er geen doekjes om winden. Jij zegt, dat je van die jongen houdt. En ik geloof je. Houdt hij van jou?" „Ja". Weer die stralende blik „Hoe weet je dat? Heeft hij het gezegd?" „Jahet kwam er uit. Hij wou niet. Hij wilde het mij be sparen alle moeite die er uit zou voortkomen. Hij zei dat we een te ongelijk span waren." „Dat heeft hij goed gezien. En tóch „Ja. Tóch. Want ik wist het. dat hij van mij hield. Ik wist het zéker. En ik wist dat dat en dat alléén hem tegenhield. Toen heb ik hem gevraagd of hij het geluk geen strijd waard vond. Toen heb ik gezegd, dat ik wel voor m'n ge luk wou vechten!" „Zo glimlachte de moeder en in haar ogen was weer de blij de verwondering. Héar Liesbeth! Geen tere, luxe kasplant, maar een vrouw die de strijd aandurf de. Dan had zij het toch altijd wel goed gezien, toen zij ondanks Paardenverhuur In uw editie van 29 april jl. komt een verslag voor van een vergadering der commissie grond- en pachtzaken van de gemeente Westerschouwen. Ondergetekende voelt zich ge kwetst door het gezegde van de heer Janse, dat „de" maneges paarden verhuren zonder begeleiding, het geen inhoudt dat „alle" maneges in deze gemeente dit zouden doen. Ondergetekende stelt er prijs op bij deze nadrukkelijk te verklaren, dat de paarden van zijn manege nooit zonder begeleiding worden ver huurd. Ondergetekende is het overi gens eens met de heer Janse, dat paarden-verhuur zonder begeleiding wél plaatsheeft en een verwerpelijke zaak is! Het komt voor, dat op onver antwoorde wijze tussen de strandbe- zoekers door wordt gecrosst en door ruiters veelvuldig op fiets- en voet paden wordt gereden, daarbij vaak de onbeleefdheid hebbende de fiet sers en wandelaars naar de verkeers weg te laten uitwijken. Daarbij nog te bedenken dat bedoelde paden door de paarden worden bevuild, dan laat het zich indenken dat fietsers en wandelaars weinig ophebben met paarden en hun berijders. Door bovengenoemde handelwijze is het volgens ondergetekende niet uitgesloten dat, met name op et strand, de mogelijkheden voor rui ters nog meer zullen worden beperkt. En dit terwijl we in feite juist zo ge baat zouden zijn bij een verruiming van de huidige mogelijkheden. M. C. Gelijnse Manege.,,de Maire" Haamstede bedoeling dat dit plan wordt verwe zenlijkt, maar wel in een langzamer tempo dan oorspronkelijk de opzet was.. Zware konkurrentie Het is niet zo, aldus Smit-Kroes, dat Nederland verwezenlijking van dit plan in de schoot is geworpen. Er is zware konkurrentie, onderandere van Korea en Japan. Maar de mi nister meent tijdens haar bezoek aan Indonesië veel „goodwill" voor Ne derland te hebben bespeurd bij de In donesische autoriteiten. Het bedrijfsleven moet het zelf ma ken, aldus de minister. Maar volgens Smit-Kroes is het een goede zaak als de Nederlandseopyei-heid tussen be drijfsleven en Indonesië een bemid delende rol speelt. In Indonesië wordt dit op prijs gesteld, zo heeft zij kunnen opmaken uit gesprekken met diverse Indonesische bewindslieden, onder wie president Soeharto en mi nister Habibie (research en techniek). alles haar vertrouwen bewaarde in deze dochter. Liesbeth koos niet de weg van de minste weer stand, zoals Gijs hoonde, ze was geen buitenbeentje, zoals Bertha zei, ze was doodgewoon een vrouw, die gelukkig wilde zijn, en voor dat geluk wilde en durfde vechten. Het leek of het jaren- verschil tussen hen weg viel, en moeder Wagenborg besefte, dat ze tijdens dit gesprek vlak naast haar dochter was komen te staan En dat vervulde haar met vrees, want zij voorzag het conflict. En in dat conflict kon zij niet neu traal blijven, haar plaats was naast Liesbeth. Het meisje kwam naar haar moeder toe, vleide zich op de leuning van haar stoel, sloeg de arm om haar heen. Haar blonde haren streelden de moeder in 't gezicht. „Moeder", zei Liesbeth „ik heb alléén maar u." „En Jaap dan?" vroeg de moe der met een halve glimlach. „Ik heb alléén maar uaan déze kant van de grenslijn" ver volgde het meisje. „Jaap zal aan zijn kant z'n handen vol hebben. Want eh ik heb zo gedacht gelooft u, dat ze bij Borst erg in genomen zouden zijn met mij als schoondochter en schoonzuster?" „Gunst kind, waarom niet?" „O moeder, wat kent u de men sen slecht. Arme mensen hebben zo hun eigen standsbegrippen. Hun eigen trots, hun eigen voor oordelen. Echt, ik geloof dat Jaap het huis net zo moeilijk zal heb ben als ik en misschien den ken ze wel, dat hij het doet om om mijn geld „Zoveel geld heb je niet kind. Al ons geld zit in de zaak." „Dat wéét Ik, maar dat weten zij niet! Ik ben een rijke dochter van Wagenborg voor hèn." „Nou ja" weerde de moeder af „maak je daarover maar geen zorg. Heus, we zullen hier moei lijkheden genoeg hebben." Liesbeth veerde op. „We" had moeder gezegd. „We" dat waren moeder en zij. Dus moeder liet haar niet alleen staan. In een plotselinge opwelling sloeg ze bei de armen om de oudere vrouw heen en kuste haar. „Schat" zei ze innig. Dinsdag 10 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.00 uur Schooltelevisie 15.30 uur RVU 16.00 uur Het hart op de tong 16.50 uur Er was eens de ruimte 18.25 uur Teleac 18.55 uur Kleine dieren op avontuur 19.00 uur Matthew Star. Matthew wordt ingeschakeld om een spoor loos verdwenen top-econoom op te sporen. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Tv show. Show waarin het medium televisie centraal staat. Spe ciale gast is Simon van Collem. 21.15 uur Falcon Crest. Cole is op vri je voeten gesteld en Chase wil gaarne proberen een nieuwe wijngaard op te zetten en daar is natuurlijk een hoop geld meegemoeid. 22.10 uur Aktua tv 22.45 uur Harten 2. Het tweetal wordt gekonfronteerd met een sterf geval 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur EO kinderkrant 19.40 uur De Waltons. Opa Walton heeft zijn rug bezeerd en zoekt gene zing in de warmwaterbron. 20.30 uur Van U wil ik zingen. Koor zangprogramma. 21.10 uur Metterdaad 21.35 uur Tenslotte 21.40 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.20 uur Nieuws voor doven KERKNIEUWS Nederlandse Herv. Kerk KERKWERVE - Donderdag 12 mei, Hemelvaartsdag: gezamenlijke dienst van Kerkwerve en Scharendij- ke om 09.30 uur ds. J. B. Duk gaat voor in deze dienst. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Gouda: G. H. Abma, Ederveen; te Heteren (toez.): K. W. F. Borsje, predikant voor buitengewo ne werkzaamheden (diakonaal con sulent) wonende te Lunteren. Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Hoogmade: H. L. Boonstra, Markelo; te Bussum: J. Windig, eme ritus predikant te Den Helder. Aangenomen naar Westerwird (toez.): R. Klooster, Rottevalle en Drachtstercompagnie en Boornber- gum. (Het beroep van ds. Klooster naar Hol werd is onjuist.) Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Boskoop: H. Hofman, Gorinchem. Bedankt voor Oosterland: R. Boogaard, Leiden. door TOM LODEWIJK Moeder Wagenborg knipte met de ogen. Haar dochter dat te ho ren zeggen dat was de strijd waard Die avond zat Maria Wagen borg, hoge zeldzaamheid, alléén met haar man in de kamer. Hij las een' middenstandsorgaan, zij naaide. Zacht speelde de radio, achtergrondmuziek. Maria Wa genborg bereidde zich voor op de strijd. „Laat mij éérst met je vader praten," had ze tegen Liesbeth gezegd. En Liesbeth had dank baar toegestemd. „Henk," zei Maria, „zou je mis schien even je krant willen neer leggen. Ik moet vat met je be praten." Met gefronsd voorhoofd legde Hendrik Wagenoerg het blad neer, zag zijn vriuw verwondend aan. Maar die verwondering maakte snel plaats voor 'n zach tere blik, want zoals >e daar zat, de lamp schijnend on haar ben de haar, waartussen reeds zuver begon te glinsteren, kon hij zich zo best, zo opperbest begrijpen, dat hij indertijd geen steei' op de andere had gelaten, om ait meisje de zijne te noemen.. „Het gaat over Liesbeth," zei ze. Hij viste zijn sigarenkokc) uit zijn binnenzak, knipte met ?org het puntje van zijn s'gaar Moe der Maria ademde verlicht op. Henk ging er voor ritten.ge lukkig. Maar ze wist ook, dat Liesbeth. al was ze zijn „zorgen kind" nein toch zéér ui aan het hart lag. Voor haar probteiren zou hij tijd en aandach'. hebben. „Liesioelh.' begon dmoeder, moeilijk zoekend naar woerden, „heeft k-nnis gemaakt met een jongeman „Zozó," zei de vader en haalde geamuseerd de wenkbrauwen op, „dat is de éérste, niet' Ik was al bang dat ze over zou schieten. Ze is ook al negentien!" „Ja.... ze is al negentien,' herhaalde de moeder zacht, baar ogen ver weg starend. Waar bleef de tijd? Nog zag ze zichzelf bui gen over de wieg. waarin dat kleine poppetje te slapen lag „Wie is het?" informeerde de vader, gewend recht op zijn doel af te gaan. Wordt vervolgd) Per 1 juli a.s. vragen wij een voor de bezorging van dit blad in een gedeelte van Sollicitaties: (schriftelijk, mondeling of telefonisch) Zierik- zeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11,4301 HH Zierikzee, t.a.v. de heer J. van Loon, tel. 01110-6551.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5