Nieuw hulppostkantoor te Nieuwerkerk geopend Brandweerwedstrijden in Kerkwerve trokken veel belangstelling DE ZIERIKZEESCHE COURANT Maar Sirjansland nog zonder postvoorziening Kernenergie centrale weer in bedrijf na inspektie WA> W* PÊ BI tr Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Eremedaille in goud Het CDA-raadslid L. Tieleman te Haamste de kreeg de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. (Pag. 3) Eilandelijke muziekdag Piepklein kansje Desillusie De eilandelijke Muziekdag, in het kader van Doordat Bram Roks in blessuretijd de zelf- Het herenvolleybalteam van Mevo '80 be- het 100-jarig bestaan van Witte van beheersing kon opbrengen om een straf- leefde zaterdag een dubbele desillusie door Haemstede georganiseerd, werd een groot schop te benutten, behoudt SKNWK nog twee keer een unieke kans op promotie te succes. (Pag. 4) een piepklein overlevingskansje. (Pag. 6) vergooien. (Pag. 8) MAANDAG 9 MEI 1983 139ste jaargang Nr. 23316 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1899) Oefening is arbeid zonder afmatting. Johnson NIEUWERKERK - De officiële opening van het nieu we hulppostkantoor in Nieuwerkerk, een fraai gebouw aan de Badhuisstraat, werd vrijdagmiddag vooraf ge gaan door een feestelijke bijeenkomst in gebouw „Sa lem" van de Gereformeerde Gemeente aan de Mo lenstraat. Een feestelijke bijeenkomst met hier en daar een wat droeve klank over het feit, dat nu toch nog één Duivelandse kern - Sirjansland - van postvoorziening verstoken blijft. Direkteur van het postdistrikt Zee land en Noord West-Brabant, de heer J. L. de Wild, kon niet anders doen, dan mede te delen, dat het hem be treurde Sirjansland nog niet in de route van het rijdend postkantoor te kunnen opnemen. Hij zegde echter toe, de postale wens van deze Duive landse kleine kern in het achterhoofd MIDDELBURG/BORSSELE - De kernenergiecentrale van denv PZEM te Borssele is vorige week, na een stilstand van zes dagen, weer ,,op het net" gekomen. De reden van de stilstand was, dat de bedrijfsleiding een inspektie heeft laten uitvoeren op een tussen 23 maart en 18 april uit gevoerde reparatie. De reparatie bestond uit de vervanging van een aantal drukontlastkleppen op de drukhouder in het primaire systeem van de centrale, aldus deelde de di- rektie van de nv PZEM mee. De vervanging van de kleppen was nodig, omdat er roestvorming in deze kleppen wasgekonstateerd. Omtrent de oorzaak hiervan was de hypothese opgesteld, dat de roest veroorzaakt werd door chloor, dat was gevormd tengevolge van een chemische reak- tie in vetoplossende middelen die tij dens de grote „stop" van de centrale zijn gebruikt. Aangenomen werd dat er resten van deze middelen in het primair systeem moesten zijn achter gebleven. De recente inspektie was nodig, aldus de bedrijfsleiding, om de juistheid van deze hypothese aan te tonen. Welnu - de a innemelijkheid ervan is aangetoond, zo hèeft de be drijfsleiding bekendgemaakt. Men gaat er van uit dat de centrale zonder verdere onderbrekingen zal doordraaien tot de volgende jaarlijk se splijtstofwisselig. Deze is voorzien voor 19 maart 1984 - een maand later dan volgens het schema vereist wordt. Dit komt omdat de splijtstof in de reactor gedurende de vier we ken stilstand ongebruikt is gebleven en dus een maand langer warmte kan produceren. te houden en in te zullen spelen op nieuwe mogelijkheden, zodra die zich voordoen. Burgemeester J. van Bommel, die zich uiteraard verheugd toonde over het nieuwe hulppostkantoor in Nieu werkerk en graag bereid was de offi ciële opening te verrichten, liet toch ook duidelijk doorklinken niet ge lukkig te zijn met het ontbreken van een postvoorziening op Sirjansland. „Wij zullen u aan uw belofte herinne ren", hield hij de direkteur van het postdistrikt voor. Met bloemen Voor de heer C. Karremans, direk teur van het postkantoor te Zierik- zee, betrof de plechtigheid in Nieu werkerk zijn eerste officiële optre den in zijn nieuwe funktie. Hij begon dat optreden met het uitdelen van een boeket bloemen aan mevrouw Schiettekatte, echtgenote van de postkantoorhouder te Nieuwerkerk. De heer Karremans sprak een warm welkomstwoord tot het aan wezige publiek, dat bestond uit leden van het gemeentebestuur van Duive- land, de direkteur en adjunkt-direk teur van het postdistrikt, de archi- tekt, de bouwer, klanten van het P.T.T.-kantoor en vele P.T.T.-mede- werkers. De heer Karremans sprak over een belangrijke dag zowel voor Nieuwer kerk als voor de P.T.T. Hij was in het recente verleden gedoken om aan te geven hoe de postvoorziening in Nieuwerkerk voorheen was gere geld. Zo was de P.T.T. altijd te gast ge weest bij iemand, die zelf de beschik king had over een eigen kantoor. „Alleen als men een kantoor had, kon men ook postkantoorhouder worden", aldus de direkteur. Hij me moreerde, dat anno 1935 voor de huur van zo'n kantoor per jaar slechts 70,- werd betaald. Toen de voorgaande kantoorhou der te Nieuwerkerk de heer C. P. van Putten per 1 januari 1980 met pensi oen ging, kwam de P.T.T. voor de taak te staan een nieuwe kantoor ruimte te realiseren. N ood voorzieningen In de afgelopen jaren werden nood voorzieningen getroffen in de vorm van een caravan op het Dorps huisplein en later met een zogenaam de porte a cabine in de Burgemeester Van Eetenstraat. Met de opening van het nieuwe kantoor in de Bad huisstraat - door de heer Karremans omschreven als „een juweel van een gebouw" - is nu een einde gekomen aan die tijdelijke situatie. Om aan te geven, dat er in de loop der tijden heel wat is veranderd, citeerde de di rekteur ook nog enkele saillante pun ten uit een oude arbeidsovereen komst met een postbesteller. Zo'n man verdiende toen 0,40 per uur of maximaal 3,- per dag. De arbeidso vereenkomst kon bovendien van dag-tot-dag worden opgezegd. De heer De Wild, direkteur van het postdistrikt kon bevestigen, dat de tijden inderdaad veranderd zijn. Ook hij was in het verleden gedoken en had vastgesteld, dat 1 oktober 1869 de eerste vestiging van een hulppost kantoor in Nieuwerkerk een feit werd. Hij citeerde enkele van de toen geldende instrukties. Verder liet de heer De Wild weten, dat het kantoor in Nieuwerkerk in 1896 verrijkt werd met de uitvinding Op donderdag 12 mei a.s. (He melvaartsdag) zal de „ZIERIK ZEESCHE NIEUWSBODE" niet verschijnen. Het kantoor van de krant zal op deze dag gesloten zijn. Advertenties voor de editie- van vrijdag 13 mei a.s. dienen uiterlijk woensdag 11 mei vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. van Bell en in 1905 de telegrafie- voorziening een feit werd. Na de wa tersnoodramp in 1953 verzorgde de heer Van Putten ook een post-nood- voorziening aan het Beijersdijkje. Het nieuwe kantoor, dat vervolgens in Nieuwerkerk verrees kon volgens de heer De Wild toen reeds een gea vanceerd gebouwtje genoemd wor den. De postdistrikt-direkteur liet ver der weten verheugd te zijn over het feit, dat door middel van een porte cabine de P.T.T.-dienstverlening ge waarborgd kon blijven gedurende de periode van nieuwbouw van het hui dige kantoor. Resultaat De plannen voor die bouw dateren reeds van 1972, maar pas in 1981 kon tot aankoop van de grond worden overgegaan. De direkteur toonde zich zeer tevreden over het resultaat van het werk van architektenbureau Jocker en Jocker van Dam te Nieu werkerk aan de IJssel. Verder sprak hij waarderende woorden tot Bouw bedrijf De Delta te Middelburg en tot de firma Tamse te Goes, die de elek trische installatie verzorgde. Dienstenpakket De heer De Wild liet de kans niet voorbij gaan tijdens deze bijeen komst eens te wijzen op het uitge breide dienstenpakket van de P.T.T.: geldhandelingen; verzorging over heidsmaatregelen ten behoeve van de gemeenschap (rijksdienst voor het wegverkeer, strippenkaarten en uit keringen ineens); werkzaamheden in de rekreatieve sektor (visakten, reis verzekeringen) en - een nieuwe akti- viteit, die hij kon aankondigen: het aanbieden van jaarkollekties postze gels. Ten slotte wilde hij de gemeente Duiveland nog even attent maken op het feit, dat de P.T.T. ook gemeente lijke handelingen kan verrichten in die kernen, waar het gemeentehuis niet is gevestigd. Kostbaar Van dit aanbod zal de gemeente Duiveland voorshands overigens geen gebruik maken, zo bleek uit de woorden van burgemeester Van NIEUWERKERK - Burgemeester J. van Bommel opent de deur van het nieu we hulppostkantoor in Nieuwerkerk. Even daarvoor mocht hij de sleutel in ontvangst nemen van de jeugdige Jolanda Schiettekatte, die voor deze gele genheid in fraaie Duivelandse klederdracht was gehuld. Achter Jolanda de nieuwe direkteur van het postkantoor te Zierikzee, de heer C. Karremans. Bommel. Hij noemde dat een vrij kostbare zaak, die wat haaks staat op de bezuinigingspolitiek, die de ge meenten van het rijk krijgen voorge schoteld. Duivelands eerste burger spande vrijdagmiddag de kroon met het te rugblikken in het verleden; hij ging zelfs terug tot de zeventiende eeuw, toen de postvoorziening nog in han- Vervolg pag. 3 Korps uit Ovezande werd winnaar Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. 3» Eén van de deelnemende brandweerkorpsen ..onder het mes" tijdens de brandweerwedstrijden in Kerkwerve KERKWERVE - Zaterdag zag het in Kerkwerve rood, geel en blauw van brandweerauto's met zwaailicht. Al om negen uur 's morgens klonk de eerste drietonige hoorn en wel van de brandweer uit Kerkwerve, die de spits mocht afbijten bij de brandweerwedstrijd 1983, die voor het eerst in Kerkwerve werd gehouden. Als wedstrijd-pand was Weelweg 8 uitgekozen, een leegstaande winkel met bovenwoninge. 's Morgens kwamen na Kerkwerve nog aan de beurt: Westerschouwen, Middenschouwen I (Scharendijke), Zierikzee I, duiveland en Zierikzee II. Om half één 's middags begon een pauze. De jury en genodigden werden door burgemeester en wethouders van Middenschouwen ontvangen in „De Heerenkeet" aan het haventje Flaauwers. Om kwart over twee werd de wedstrijd voortgezet en tra den de korpsen van Brouwershaven, Zeelandia, Ovezande, Arnemuiden en Bruinisse voor het voetlicht. Er bestond de hele zaterdag veel be langstelling voor het gebeuren dat gelukkig kon plaatsvinden onder goede weersomstandigheden. Rond zes uur zaten zo'n honderd- veertig „mensen uit het brandweer leven" aan de broodmaaltijd in het verenigingsgebouw aan de Bea- trixstrat. Dank De voorzitter van de Vereniging van Bevelvoerenden, de heer Kraa.v- enbrink bedankte na de maaltijd o.m. het gemeentebestuur van Mid denschouwen, het korps van Kerk werve dat alles tot in de puntjes had geregeld, „slachtoffers" Rinus van de Velde én Ad van Langeraad, het administratie-team bestaande uit Willemien van Sluyters, de heer A. van der Schelde en M. de Vos en allen die verder hadden meegewerkt om de wedstrijddag soepel te kunnen la ten verlopen. Wedstrijdleider Schout maakte enkele algemene opmerkin gen over de wedstrijd. Na alle korpsleden voor hun inzet bedankt te hebben, vertelde hij op welke basis de ploegen waren beoordeeld. Verder deelde hij op welke basis de ploegen waren beoordeeld. Verder deelde hij mee dat in 1984 de brandweer wedstrijd in nieuwe stijl gehouden zal worden, d.w.z. in kleine bezet ting, met zes man. Uitslag De heer Boogaard nam voorts met alle korpsen de brand nog even door. Zo kreeg na een dag vol spanning ein delijk iedereen te horen hoe de brand eigenlijk geblust had moeten wor den. Er was blijkbaar niet goed ge noeg gekeken want de spreker stuur de alle brandweerkorpsen terug naar de plaats des onheils om het vuur nu eens „echt" te gaan blussen. De be velvoerders werd gevraagd om het toneel te betreden zodat zij door bur gemeester Den Boer „uit de brand" geholpen zouden worden wat de uit slag betreft. Deze luidde: 1. Ovezande, 603 pun ten; 2. Zierikzee II, 574 punten; 3. Duiveland, 567 punten; 4. Midden schouwen II (Kerkwerve) 563 punten; 5. Brouwershaven, 561 punten; 6. Middenschouwen I, 551 punten; 7. Ar nemuiden, 546 punten; 8. Bruinisse, 544 punten; 9. Westerschouwen, 540 punten; 10. Zierikzee I, 514 punten; 11. Zeelandia, 495 punten. Een extra beker was er voor het korps van Zie rikzee, dat voor de vijfde keer in de prijzen viel. De vier brandweerkorpsen die het hoogst op de ranglijst staan, gaan door naar de gewestelijke wedstrijd die in Rucphen gehouden zal worden op zaterdag 25 juni. ROTTERDAM - De 37-jarige C. M. Frummel en de 25-jarige P. D. A. Del- tentre zijn zondag in hun woning in Rotterdam om het leven gekomen door koolmonoxydevergiftiging. Een zelf aangelegde geiser is volgens de politie de oorzaak van het ongeluk. Beide slachtoffers werden in de dou che gevonden. Verwachting tot dinsdagavond: Nu en dan buien Nu en dan buien afgewisseld door enkele opklaringen; minimumtem peratuur ongeveer 6 graden; middag- temperatuur circa 14 graden; matige, aan de kust nu en dan krachtige zuid westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 13 nici Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Minimumtemp.: 7 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: zuidwest 5 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Minimumtemp.: 7 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Kans op neerslag: 507r. Minimumtemp.: 7 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 10 mei Zon op 5.55, onder 21.18 Maan op 5.28, onder 18.22 Nieuwe Maan: 12 mei (21.25) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 10 mei 2.30 15.13 8.23 20.42 Springtij: 15 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er komt nog altijd wei nig verandering in het koele weer. Er kunnen dinsdag buien vallen. Tussen de buien door komt nu en dan ook de zon tevoorschijn. Het weer wordt bepaald door een diepe en vrij aktieve depressie. De depressie lag maandagochtend nog boven het zeegebied ten zuiden van IJsland. Hij verplaatste zich echter vrij snel naar de Britse eilanden. Dinsdag wordt de depr< 1 r- land verwacht. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1