/(c'7 w Plannen voor subtropisch zwem- en speelparadijs Examentijd, spannend voor 470 leerlingen sïaF ZORGWONINGEN RUSTHUIS DUINOORD OPGELEVERD üT *i«tni«s« DE ZIERIKZEESCHE COURANT Recradelta v.o.fin Bruinisse Hele jaar geopend Zeelandbrug geramd 5> r;Ym* V/At Wjt PE AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Financiëel wanbeleid „Jeugd en Muziek Zeeland" zal verdwijnen Direktiewisseling L O Afdelingsbeker Zoute Grevelingen Drukkerij Lakenman Ochtman krijgt een OFS uit Burgh-Haamstede verraste in het In de discussie over een zoet of zout Greve- als het aan GS van Zeeland ligt. Financieel nieuwe direkteur. De heer D. L. van 't Leven afdelingsbekertoernooi door na strafschop- lingenmeer heeft de Kamer van Koophan- wanbeleid is daarvan de oorzaak. (Pag. 2) volgt de heer R. A. Huneman op. (Pag. 3) pen Heinkenszand uit te schakelen. (Pag. 5) del voor Midden- en Noord-Zeeland geko zen voor het laatste. (Pag. 9) VRIJDAG 6 MEI 1983 139ste jaargang Nr. 23315 ®JSëTALE ai^ior "^t\ WAARIN OPGENOMEN (1797 - 18891 Een goede dosis optimisme is reeds het halve slagen: het steunt, het bemoedigt, het helpt moeilijkheden uit de weg ruimen. James Howard BRUINISSE - Vermoedelijk dit jaar wordt in Bruinis se begonnen met de bouw van een subtropisch zwem- en speelparadijs. Langs de Rijksweg N 59 en de Molenweg- zal over een oppervlakte van 6000 m2 een gigantisch rekreatie-terrein verschijnen, dat gedurende het hele jaar geopend is. Het wordt eigendom van Recradelta v.o.f. Het projekt biedt werkgelegenheid voor honderd mensen, onder wie dertien part-timers. De heer I. Spit ters, procuratie-houder van Recradelta heeft al kontakt gehad met het ministerie van economische zaken, de NMB, Gedeputeerde Staten van Zeeland en het kollege van b. en w. van de gemeente Bruinisse. ZIERIKZEE - Gisterochtend rond half tien heeft de ,,KG 6" van de fir ma A. Bout te Kortgene het schuina- flopende gedeelte van de Zeeland- burg geramd aan de Zierikzeese kant. Hierbij verloor de zeekotter een gedeelte van de mast en braken de tuigdraden van de gieken waar door deze met donderend geraas naar beneden- kwamen-. -De stuurboord giek kwam boven de stuurhut te recht en veroorzaakte een enorme ra vage. De roerganger werd niet ge wond. Vervolgens liep de kotter, vlak voor de Val bij Zierikzee, op de glooiing. De van zee komende kotter had als bestemming z'n thuishaven Co- lijnsplaat op Noord-Beveland zodat het vooralsnog onverklaarbaar is dat het schip onder de wal van Zierikzee de brug ramde. Een bemanningslid had even tevoren per marifoon de thuishaven nog verwittigd dat de binnenkomst op half tien was ge pland. De reparatie aan de kotter zal bij Padmos Bruinisse gebeuren, waar het schip gistermiddag arriveerde. Binnen verschijnt verder een restaurant, een kinderrestaurant, een snackbar, een souvenir-winkel, een kinderverzorgingsruimte en een discokelder. Ook worden bruis- en kruidenbaden, wisselbaden, sauna's, zonnehemels en zonnebanken aange legd. Buiten komen terrassen en een. speeltuin. In dien de bouwkosten be neden de tien miljoen gulden blijven komt er onder de grond ook nog een hele rekreatie-afdeling. Er bestaan plannen om zes bowlingbanen, een fitness-centrum en een zaal voor aerobic-dancing te realiseren. In de spelletjes-afdeling bestaan mogelijkheden voor tafeltennis, bil jarten, squash-tables en computer spelletjes. Slecht-weer-voorziening ,,De mensen moeten zich de hele dag kunnen vermaken, dat is de op zet. Op Schouwen-Duiveland is het met de slecht-weer-voorzieningen niet zo best gesteld, dus wat dat be treft voorziet dit park uitstekend in de behoefte," zegt de heer Spitters. De mensen kunnen een dagkaart ko pen voor het hele terrein, uitgezon derd de bowling-banen, maar ook voor elk onderdeel afzonderlijk kan worden betaald. De heer Spitters heeft de plannen voor het projekt zelf ontworpen, maar de verdere uit werking gebeurt in overleg met interieur-architekt de heer T. Heeg uit Bruinisse en bouwbedrijf Prince uit Burgh-Haamstede. De kans is groot dat dit bouwbedrijf ook de op dracht krijgt om het park te bouwen, maar de onderhandelingen daarover zijn nog niet afgerond. De hele opzet past in het bestem mingsplan van de gemeente Bruinis se. Alle rekreatievormen worden aangepast aan rolstoelen. De bouw van het projekt zal acht a negen maanden in beslag nemen. Woensdag heeft de commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, de plannen ondertekend, die nu naar het Economisch Techno logisch Instituut worden gestuurd. Over het zogenaamde haalbaarheids rapport moet een uitspraak worden gedaan. De heer Spitters vertelt dat indien de uitspraak positief is, de fi nanciering van het projekt een stuk makkelijker zal worden. Hij denkt onder meer aan gelden uit het werkgelegenheidsfonds en aan rijkssubsidie. De financiering van het f 10 miljoen kostende rekreatie-park is nog niet rond, maar Spitters heeft er alle vertrouwen in dat de zaak voor elkaar komt. Wil het projekt blijven draaien, wanneer het eenmaal staat dan is een mini maal aantal bezoekers van 336.000 per jaar noodzakelijk. Het streven is de bouw in september van dit jaar te laten starten, maar de heer Spitters verwacht dat deze aanvangsdatum vermoedelijk wel iets op zal schui- Zwembad met glijbaan Het park biedt vele mogelijkheden om de rekreanten de hele dag bezig te .houden. Binnen zal een peuterbad en een golfslagbad worden aangelegd. In het binnenbad komt een droömei- land met een heuse vuurtoren. Als extra attraktie krijgt het zwembad een zestig meter lange glij baan, overdekt met plexiglas. De glijbaan begint in het zwembad en mondt daar ook weer in uit. Gedeel telijk naast het zwembad worden twee overdekte terrassen aangelegd, waarop dansvloeren zijn gesitueerd. Het ligt in de bedoeling op elke woensdag- en zaterdagavond de dansvloeren in gebruik te nemen. ZIERIKZEE - „Zul je voor me duimen?". Hoe vaak zal deze vraag de afgelopen week zijn gesteld. Zware tijden zijn aangebroken voor in totaal 470 leerlingen van het voortgezet onderwijs in Zierikzee. Examentijd. Bijna twee weken lang wordt het uiterste gevraagd van de examenkandidaten van de Rijks Scho len Gemeenschap, de LTS en de christelijke MAVO en LHNO. Sommigen lopen weken lang op hun tenen, ande ren vullen met gemak de juiste antwoorden in, maar spannend blijft het, voor alle leerlingen. Van de Christelijke Scholengemeen schap doen in totaal 79 leerlingen examen. Dit zijn 53 HAVO kandida ten en 26 LHNO leerlingen. Als op de RSG alles op rolletjes loopt, dan verlaten 112 leerlingen de school met een HAVO-diploma, 53 leerlingen met een Atheneum- 4/^ 'M ryrMt Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. NIEUWERKERK - De heer J. Vane, Ooststraat 25 te Nieuwerkerk, deed woensdag in zijn tuin op het volkstuinencomplex aan de Rijksweg een verras sende ontdekking. De natuur had. op bijzondere wijze van zich doen spreken met maar liefst acht bloemkolen op één stam. Het uitzonderlijke produkt bestaat uit een grote en zeven kleine kolen. BURGH-HAAMSTEDE - De 24 zorgwoningen nabij rusthuis Duinoord in Burgh-Haamstede worden van daag opgeleverd. Tot en met augustus 1984 dienen de wo ningen als tijdelijke huisvesting voor de bewoners van de voorkant van het oude gedeelte van rusthuis Dui noord, dat zich in een grote verbouwing bevindt. Voor wie de zorgwoningen in de toekomst bestemd zijn is nog niet bekend. De appartementen zijn geschikt voor twee mensen, die straks aan de Kloostertuin een geheel zelfstandig leven zullen leiden. diploma en verder doen momenteel 89 hun uiterste best om jet MAVO- diploma te behalen. Zwoegen Op de LTS is het examen dit jaar een duidelijke mannenzaak. Van de in totaal 137 examenkandidaten, Examenkandidaten, uiterst geconcentreerd aan het werk in de chr. scholenge meenschap. LTS-examenkandidaat Leo de Brui ne toont een beetje trots zijn examen werkstuk. werken er 85 voor het B-diploma en 41 voor het C-diploma. Verder probe ren 11 jongens dit jaar het praktijk C- diploma te behalen. Het is kortom een spannende tijd, niet alleen voor de examenkandidaten, maar net zo goed ook voor ouders, familieleden of anderen die met de leerlingen mee leven. Ze hebben nog meer dan een week zwoegen voor de boeg dus een harte lijk gemeend sterkte is hier wel op z'n plaats De huurders beschikken over een woonkamer, een slaapkamer, een keuken, een douche- en toiletruimte en een bergingshok, waarvoor zij tus sen de 300 en 400 kale huur per maand zullen gaan betalen. De bewoners hebben in wezen niets met rusthuis Duinoord te maken, maar voor noodgevallen kan altijd worden teruggegrepen op het verzor gend personeel van het rusthuis. In de 24 kamers aan de Kloostertuin komt dan ook een communicatie systeem, dat in verbinding staat met Duinoord. Deze maand worden de zorgwoningen schoongemaakt en gestoffeerd. Maandag 30 mei begint de verhuizing van de bewoners, die vier weken in beslag zal nemen. In augustus 1984 is de verbouwing van het rusthuis zelf klaar. Momen teel verkeert de grootse verbouwing in fase 1, die half februari van dit jaar begon. Volgens de direkteur, de heer A. Kort is het pand grondig aan verbeteringen toe en zijn met name de kamers en de sanitaire voorzienin gen sociaal versleten. De kamers zijn te klein (12, 13.5 en 18 mJ en dan nog zonder voorzieningen) en wat het sa nitair betreft is het helemaal droevig gesteld. Per tien personen is er één toilet-douche unit. Elke kamer wordt vergroot, minimaal 4 m bij 3.90 m, waar nog bijkomt een apart hoekje voor het bed, een hal, een keuken en sanitair. Half februari werd begonnen met de afbraak van de oude vleugel, waarin de linnenkamer, de opbaar ruimte, de garderobe, het magazijn. de groentekeuken en kamers voor het intern personeel waren ge vestigd. Voor het interne personeel zijn in de nieuwbouw slechts vier ka mers gepland. De heer Kort vertelt dat de behoef te aan intern wonen afneemt, waar door ook het aantal kamers vermin derd is. Op de plaats van de oude vleugel verrijst nu een nieuwe. Daarin ko- men de keuken met magazijnen, een ruimte voor fusten en containers, een fietsenbergplaats, een technische ruimte en de aula. Op de bovenver dieping komt een personeelsrestau- rant en een garderobe. Tot nu toe kende rusthuis Duinoord geen apart restaurant voor het personeel. Na de bouwvakvakantie start de afbraak van de rest van het gebouw (fases). De nieuwbouw moet in au gustus 1984 klaar zijn. Daarin komen de administratie plus de receptie in de hal, een vernieuwd communicatie systeem, de kantoren van de directie en het hoofd van de huishouding, de linnenkamer, de gasketels en de kap persruimte. Rusthuis Duinoord krijgt ook een aantal voorzieningen, die het ge bouw voorheen niet kende. Dat is on der meer een ziekenafdeling met zes bedden, inklusief dokterkamers, een toko (winkeltje) en een activerings ruimte. De receptie in de hal is trou wens ook nieuw. Verder wordt de op pervlakte van de rekreatiezaal ver dubbeld en komt er een verjaardags kamer bij. Tot fase twee behoort ook de nieuwbouw van een vleugel voor 35 bewoners, met zowel één als twee persoonskamers. In deze vleugel be vinden zich ook twee logeerkamers en enkele ruimten voor mensen in een rolstoel. In het kader van de energie-bespa ring krijgt Duinoord een totem-in stallatie. Deze installatie draait op gas en wekt tegelijkertijd stroom op. De motor geeft warmte af aan de warm waterinstallatie en bespaart 15.000-20.000 per jaar op de energie kosten. De bouw van de zorgwoningen kost 2 miljoen en de nieuwbouw van Duinoord is op 7.5 miljoen ge raamd. Het rusthuisgedeelte uit 1974 blijft staan. Deze vleugel voor zestig bewoners wordt enigszins aangepast. Ondermeer worden de badkamers en het communicatiesysteem ver nieuwd Verwachting tot zaterdagavond: Overgang naar koeler weer Veranderlijke bewolking en een enkele bui, mogelijk met onweer; mi nimumtemperatuur omstreeks 8 gra den; middagtemperatuur ongeveer 10 graden; matige zuiden wind, in de middag draaiend naar zuidwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 10 mei: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: west 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 mei Zon op 6.00, onder 21.13 Maan op 4.38, onder 14.44 8 mei Zon op 5.58, onder 21.15 Maan op 4.56, onder 15.55 9 mei Zon op 5.56, onder 21.16 Maan op 5.12, onder 17.07 Nieuwe Maan: 12 mei (21.25) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 7 mei 12.17 5.37 18.09 8 mei 0.25 13.27 6.42 19.12 9 mei 1.32 14.25 7.38 20.02 Doodtij: 7 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Zaterdag stroomt er van het zuidwesten uit koelere oceaan- lucht over ons land. Het wordt dan ook minder warm dan vrijdag. Hel binnendringen van de oceaanlucht gaat gepaard met bewolking, waaruit plaatselijk een regen- of zelfs een onweersbui kan vallen. De koele lucht wordt naar ons toe gestuurd door een depressiesysteem dat zich ten westen van de Britse ei landen ophoudt. Op warm en besten dig voorjaarsweer mogen we de ko mende dagen dan ook nog niet reke nen. In verband met de afscheids receptie van onze direkteur, de heer R. A. Huneman, zijn onze kantoren maandagmid- dag 9 mei a.s. vanaf 15.30 uur gesloten. Direktie Drukkerij Lakenman Ochtman Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten Advertentie BEL VOOR AUTOSCHADE NAAR: Kloosterweg 2 4317 AU Noordgouwe Telefoon 01112-1347

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1