P O P c E R ^nbbelnwc Opel bereikt mijlpaal met vijf miljoenste Kadett de Akkerdaas Kadett Coldsteel Friends op Klomppop O R N PLAAT-PRAET LP voor goed doel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 mei 1983 Nr. 23315 1 NOORDGOUWE - Bij de Opelgara- ge Akkerdaas in Noordgouwe wordt in alle stilte een beetje feest gevierd. Reden hiervan is dat eind april de vijf miljoenste (in Bochum gebouwde) Opel Kadett van de band is gelopen. Van dit aantal werden er anderhalf miljoen gemaakt van de huidige Ka dett serie. Een mijlpaal dus bij Opel, die eigenlijk in Noordgouwe onopge merkt voorbij gaat. Dat is niet het ge val met de zomershow die Akkerdaas organiseert van 20 tot 28 mei. Alle nieuwe modellen kunnen in de show room worden bekeken en tevens kun nen er proefritten worden gemaakt. De Kadett is al vele ja ren de meest gekochte auto in Nederland. Het is een model met een lan ge traditie. De eerste Ka dett werd in 1936 geïn- troduceerd, leverbaar als sedan en convertible. De motor leverde 23 pk en de topsnelheid be droeg nota bene 93 kilo meter. Het ontwerp en de techniek van de Ka dett waren uitzonderlijk voor die tijd: zelfdragen de stalen carrosserie, hy draulische remmen, schokdempers en ballon banden. Dit oudje is links op de foto te zien. Tot en met 1940 werden 107.000 stuks van dit mo del gebouwd. In 1962 kwam eem nieuw model op de markt: de eerste na oorlogse Kadett die ook wel het A-model werd genoemd. Het was uitge rust met een lOOOcc, 40 pk motor. Van dit model met zijn „uitzonderlijk goed uit zicht en overzichtelijke hoeken" werden in to taal 649.517 stuks ge bouwd. De prijs in Ne derland bedroeg 5490,-. Maar dat is allemaal een beetje nostalgie. Op "de foto op de voorgrond staat het nieuwste Opel- Kadett model, gepresen teerd in het voorjaar van '83. Voor de genoemde 1936 Kadett nam het vier jaar om 100.000 exempla ren te produceren. Het huidige model had hier slechts vier maanden voor nodig. Een beetje nostalgie: de eerste Opel Kadett links op de foto. Een prachtig model uit 1936. Achteraan een Kadett uit 1962 en op de voorgrond het nieuwste model Kadett GTE. Speciale Opel uitvoering: NOORDGOUWE - Tijdens de voorjaarsshow van garage bedrijf Akkerdaas in Noordgouwe van 20 tot 28 mei wordt een laag geprijsde Kadett gedemonstreerd: de Akker,daas Kadett. Het is een speciale uitvoering, herkenbaar aan z'n handige derde deur en z'n sportieve striping. Deze wagen wordt in- klusief afleverings- kosten en vele extra's aangeboden voor 18.795,—. Extra acces soires zijn een opvallen de voorspoiler, dakspoi ler, sportstuurtje, zonne dak, hoofdsteunen, ver- stralers, achterklepsier plaat en als gezegd deco- ratiestrepen „Kadett". Onder de motorkap zit een 1.2 S motor. Een Ka dett in deze uitvoering zou 19.495,— moeten kosten, maar bij Akker daas kan dus voor 700,worden bespaard. Attentie Tijdens de show staan verder tentoongesteld: de Corsa, de Kadett Eco noom, de Ascona Flair, de snelle Manta GTE, de Opel Rekord (station) en de Senator in luxe uit voering. Degenen die tussen 20 en 28 mei een proefrit komen maken, krijgen als attentie het Elseviers Reisboek met 22 toeristische routes. Ook voor de kinderen liggen er verrassingen klaar. ZIERIKZEE - Jullie hebben het waarschijnlijk druk gehad op konin ginnedag. Er was zoveel te doen in de dorpen en in Zierikzee. En als je van plan was dit weekend helemaal niets te gaan doen, dan heb je het mis. Want zondag is het moederdag en dat bete kent dat de rollen voor één dag wor den omgedraaid, 's Ochtends vroeg uit bed om voor je moeder (en meteen ook maar voor vader) een lekker kopje thee te zetten met beschuit. Als je thuis een tuin hebt, pluk dan een paar bloemetjes en zet ze in vaasje. Dan be gint de dag al goed. Mocht je op school nog niets hebben gemaakt voor je moeder, dan zul je snel aan de slag moe ten. Maak bijvoorbeeld een vrolijk schilderij van een dier, een' bloem of een ander voorwerp waar je moeder van houdt. Om je een beetje te hel pen, kun je ook de bloe men uit deze krant ge bruiken. Kleur ze vro lijk en knip ze daarna heel voorzichtig uit. Zoek een stukje karton en teken daar een mooie vaas op. De bloemen kun ja daarna zelf schikken zodat een mooi boeket ontstaat. Jubileum in Slagharen In Slagharen is het be kende ponypark ook weer open. Dit jaar voor de twintigste keer, een jubileumjaar dus. Mis schien ben je er weieens geweest. Dit jaar zijn er met het-oog-op het feest, een paar nieuwtjes. Zo is er een groot water- orgel opgesteld in één van de vier grote hallen en nog net op tijd voor de opening arriveerde het „schip van staat". Een reusachtig schip dat flink kan schommelen en zelfs over de kop gaat! Precies zo als „Het Schip van Staat", waar mee de regering bedoeld wordt. Misschien komt de minister-president ook wel een keertje naar Slagharen om de minis ters te harden in het va ren in woelig water. Dit jaar werd ook de kunst ijsbaan in gebruikge- nomen in de Koepelhal. Schaatsen meenemen hoeft niet, want ze lig gen daar klaar. Verder is er elk weekeinde een or kest, demonstraties ge vechtsporten samen met Anton Geesink en zal er ook veel aan circus ge daan worden. Zeehondjes Ik vind het goed wat Greenpeace doet. Want ik vind het zielig dat er zeehondjes gedood wor den met knuppels. Daar om vind ik dat ze niet ge dood moeten worden voor bontjassen. Als Greenpeace strepen met groene verf over de zee hondjes verven vind ik het goed. Dan kunnen ze dat bont niet gebruiken. (Pascal van Vliet) Zoek- spelletje Corine Hanzen uit Oosterland stuurde ons een raadseltje. Ontdek de beroepen uit deze acht vreemde woorden, ebor - odkert - dmis - rsalge - repakp - rakkeb - teesmer - rtinemmam. We hebben inmiddels ge merkt dat jullie van al lerlei puzzeltjes houden. Daarom hieronder nog een doolhofspelletje. Welke weg moet Mientje Mier lopen om in haar holletje te komen. E.T. in Zierikzee Wie van jullie heeft nog nooit van E.T. gehoord. Dat zullen er weinig zijn. Als de film nog niet hebt gezien, kan je zater dag en zondag je kans waarnemen. Op beide dagen is E.T. te zien in de concertzaal te Zierik zee. De film begint om twee uur 's middags. E.T. is een film voor, zo wel volwassenen als voor kinderen. Het gaat over een buitenaards wezentje van een andere planeet. Met een ruimte schip komt E.T. op aarde te.recht. Hij verdwaalt en terwijl de andere we zentjes vertrekken blijft hij alleen achter. Vrij snel wordt E.T dooi de 10-jarige Elliot ont dekt. Ze worden vrien den en langzaam maar zeker leren de jongen en het wezentje met elkaar te praten. Het is span nende en ontroerende film met ook veel komi sche momenten. Als je tijd hebt en genoeg zak geld moet je hem echt gaan zien. AIMUSHtON CAR 70 7 tucMtu/y**- Unrf r& 'T CLLuUr 707 j Ciud'irL/ycl fail j r.uaa- U JfujAim&r iamjïx, n Zalf rM ïfM, j C/JUA-?JL>I iu&Ly.dfif /uxrJk f-uxdtn- rrjJjjM OÜimLLU/- Hier zie je één van de vele inzendingen van kinderen, die samen met hun vader de auto van de toekomst moesten tekenen. Het ging om een wedstrijd van Ford en Corgi. Het is een luchtkussen-auto geworden, met gezondheidsstoelen, een luchtroer en naar boven openklappende deuren. De motor loopt volgens deze te kening op waterstof, dat milieu-vriendelijk is. Zonder er ook een wedstrijd van te gaan maken, wie tekent er voor de Zeeuwse Babbelaars ook eens iets derqe- lijks? HEINKENSZAND - voor de derde keer organiseert jongerensoos „De Klomp" uit Ovezande het jaarlijkse „Klomppop"-festival. Ook dit jaar weer op Hemelvaartsdag, donderdag 12 mei, in sporthal „De Stenge" in Heinkens- zand. Het derde festival, dat van twaalf tot twaalf duurt, heeft een iets nadere opzet dan de twee voorgaande festivals. Deze festivals presenteerden zoveel mo gelijk Zeeuwse bands in korte tijd. On danks dat deze formule tweemaal een volle sporthal opleverde met 750 bezoe kers is nu gekozen voor het aantrekken van een bekende publiekstrekker en een aantal Zeeuwse popgroepen, die nog niet eerder op Klomppop te zien waren. Daarmee is een gevarieerd en aantrek kelijk programma ontstaan. Juist ook, doordat er enkele speciale attrakties zijn, zoals het optreden van Herman Brood His Wild Romance, maar zeker ook door het speciale Schouwse Coldsteel-projekt. Eindelijk is Herman Brood te zien op de Bevelanden. De top-act van het derde Klomppop-festival. Brood is weer hele maal terug op weg naar de internationa le top. Optredens door heel Europa be wijzen dat. Met de nieuwe bezetting van de Wild Romance komt Brood beter uit de verf dan ooit tevoren. In de band spe len nu zanger saxofonist komponist Bertus Borgers, gitarist David Hol- lestelle, bassist Renee Lopez, zangeres Maureen Wilson, zanger Robbie Schmitz en drummer Nico. Tijdens het optreden, dat uit twee sets bestaat worden een enorm aantal rock roll-songs gespeeld, van oud tot nieuw material. Ook Borgers' invloed is merkbaar. Na Herman Brood His Wild Roman ce die tussen half negen en half elf het podium vullen wordt het derde Klomp popfestival van elf tot twaalf uur beslo ten door Coldsteel Friends, de Schouwse band, die het vorig jaar het Loosdrecht-festival won en daarmee een optreden „versierde" op de beeldbuis. De geroutineerde muzikanten Jan Kouijzer, Bill Hillebrand, Chris Videier en Lou Brondgeest hebben speciaal voor dit festival hun band uitgebreid tot een elfmans-bezetting met onder andere Kees Schipper op gitaar, twee zangeres sen en een komplete blazerssektie. Het belooft een swingende afsluiter van het festival te worden met een mix van funk, jazz, rock en vooral soulmuziek. Voorafgaand aan de beide hoofdnum mers treden nog zeven groepen of groep jes op. Om half een 's middags opent Coldsteel Friends in de origine- le samenstelling. V.l.n.r. Jan Kouijzer, Chris Videier, Lou Brondgeest en Bill Hillebrand. Op Klomppop wordt de groep uitgebreid tot elf personen H.B.Square, een nieuwe Middelburgse band la Gruppo Sportivo, het festival. Een uur later staat het eerste optreden van het Rotterdamse duo Fred Piek en Wim Kerkhof op het programma. Deze twee Amazing Stroopwafels komen la ter op de middag nog twee keer aan bod. Van twee tot drie uur speelt de reggae- band The Gideons, een achtmans-forma- tie uit Vlissingen en van half vier tot half vijf is het de beurt aan The View, een Bevelandse new-wave band. Feed Back is een bekende Walcherse rock groep, die van vijf tot zes optreedt en tussen half zeven en half acht speelt de Molukse groep H-Gang. Voordat Her man Brood losbarst komt tussen half acht en half negen Surrender aan bod. Dit is een band uit Heinkenszand, die dus een thuiswedstrijd speelt in De Stenge. Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag vanaf 20.00 uur in de feesttent op de Bea- trixweide live-optredens van Urban Heroes en New Adventures; zater dag van 20.00 tot 24.00 uur; zondag van 14.30 tot 18.00 uur en van 20.00 uur tot 24.00 uur; woens dag soos voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 23.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00-24.00 uur; zaterdag soos voor jongeren van 11 tot en met 15 jaar van 14.30 tot 17.00 uur, ouderen van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur gezellige avond met klaverjassen, schaken of dobbelen. ZIERIKZEE - Ter gelegenheid van het vijftien jarig bestaan en tevens vanwege het ontbinden van de Nederlandse groep „Solution" verschijnt vanaf vandaag (vrijdag 6 mei) een speciale dubbel-elpee van wat gerust een „monument" in de Nederlandse popwereld genoemd mag worden. Recentelijk maakte „Solution" een uitgebreide afscheidstournee door het land. Gedurende drie optredens werden live-opnamen gemaakt van gi tarist Harry Hardholt, alt-saxofonist en keybo ardspeler Tom Barlage, bassist zanger Gus Wil- lemse, drummer Hans Waterman en keybo ardspeler Willem Enner. Een selektie van deze drie optredens is nu bijeen gebracht op deze af- scheids-dubbel-elpee. Ongetwijfeld zullen de vele duizenden Solution-fans deze live-dubbelaar in hun bezit willen hebben. ZIERIKZEE - Recentelijk werd een maxi-single uitgebracht van Patrick Cowley, die een drietal maanden geleden aan kanker overleed. Op de maxi-single werden zijn beste nummers bijeenge bracht. Op aandrang van de echtgenote van de overle den zanger moest de opbrengst van deze plaat ter beschikking worden gesteld voor de bestrijding van de ziekte, waaraan haar man overleed. Pa trick Cowleys Megatone Mix is verkrijgbaar voor 21,95.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 11