wm PZEM koopt tweede grote windturbine Een jongen beneden haar stand Dit biedt de beeldbuis Ontslagen gasfabriek Sas van Gent Belangstelling voor Ster-reklame loopt terug Zeeuwse veerboot uit de vaart Geen nieuwe reparatiewerf in Rotterdam Overleg ketelbouw afgelast Bedrijfsschool Schelde Aandacht mensenrechten buitenlands beleid 6 MIDDELBURG - De Raad van Bestuur van de n.v. Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij heeft een crediet van een miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de aanschaf van een tweede grote windturbine, die on der de naam „PEP-3" in het Sloegebied zal komen te staan. De ,,windlokatie" van de PZEM, naast M&T- chemicals, gaat daardoor in de loop van dit jaar twee grote windturbines omvatten. Advertentie Maak dit zinnetje af en stuur 't voor 15 juni in voldoende gefrankeerde enveloppe naar Friskwis, Postbus 236, 8901 BA Leeuwarden, met twee platgedrukte doppen van Rlvella of E10 flessen. U mag zo vaak meedoen als u wilt. Vergeet uw naam en adres niet. Prijzen: 150 cheques ter waarde van f 50,-goed voor een bezoek aan een schoonheidsspecialiste. Een deskundige jury beloont de origineelste inzendingen. Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 4 weken na de sluit- datum persoonlijk bericht. een paar apart met héél weinig calorietjes Het is de bedoeling van de PZEM om met de twee windturbines verge- lijkingsgegevens te vergaren. De eerste windturbine in het Sloe, „PEP-2" is van het fabrikaat FDO, terwijl de machine waarvoor de bestelling inmiddels geplaatst is, van het fabrikaat Polenko is. Beide Nederlandse opwekeenheden hebben specifieke eigenschappen, maar een vrijwel identiek elektrisch vermo gen (circa 300 kiloWatt). Computer De FDO-windturbine heeft een zeer geavanceerd regelsysteem, waarvan het hart wordt gevormd door een computer. De windturbines van Polenko zijn voortgekomen uit eenvoudiger molenconsepten. Het gaat hier, aldus L. G. Sisouw de Zil- wa, adjunct-direkteur van de nv PZEM en hoofd van de PZEM-wind- Bonden niet akkoord Volgens CNV-districtsbestuurder S. Jorritsma gaat het ditmaal om 76 personeelsleden. De glasfabriek is nog bezig met de uitvoering van een eerdere reorganisatie, waarbij ne gentig personen werden ontslagen. De bonden zeggen het collectief ontslag niet te kunnen accepteren. We willen eerst de financiële resulta ten van het bedrijf inzien en de uit komsten van het marktonderzoek, dat het bedrijf kortgeleden heeft af- DEN HAAG - Konsumenten Kon- takt en het Nederlands Verbond van Huurders adviseren om de huurver- hoging van 1 juli niet te betalen als de verhuurder geen rente vergoedt over de waarborgsom, die moet worden be taald bij het huren van een woning. Beide organisaties hebben dit in een gezamenlijk communique verklaard. MIDDELBURG - De veerboot „Prinses Irene" van de verbinding Vlissingen-Breskens over de Wester- schelde is momenteel uit de vaart. Het ziet ernaar uit dat het schip met Pinksteren weer beschikbaar zal zijn. Het ontbreken van de „Prinses Ire ne" zou in verband met toeristische drukte problemen kunnen geven op Hemelvaartsdag, te meer daar de veerboot „Prinses Juliana" niet kan worden ingezet vanwege reparaties aan de walinrichting. Een goed alternatief voor de over steek over de Westerschelde, zeker voor degenen die Zeeland binnenko men via rijksweg A58, is de veer dienst Kruiningen-Perkpolder, waar met dubbeldeksveerboten wordt ge varen. (Op Hemelvaartsdag wordt een uurdienst onderhouden). De „Prinses Irene" heeft proble men met de voortstuwingsgenerato ren. Het schip ligt ter reparatie bij de werf „Scheldepoort" in Vlissingen- Oost. groep, in feite om twee verschillende „scholen" van molenbouwers. Om deze scholen (onder meer in het be lang van de advisering aan verbrui kers die zelf windturbines willen ex ploiteren) te kunnen vergelijken is een opstelling van twee turbines naast elkaar noodzakelijk. Neeltje De PZEM heeft al een Polenko- molen, namelijk een 60 kW-exem- plaar, dat op het werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschelde staat. Deze heeft in de maand april zijn 100.000ste kiloWattuur geprodu ceerd. Dat staat gelijk aan de jaar lijkse elektriciteitsbehoefte van cir ca 30 gezinnen. De 60 kW-turbine draait sinds augustus van het vorige jaar. De afkorting PEP staat voor: PZEM Energie Projekt. gerond. Volgens Jorritsma is het on aanvaardbaar dat nu opnieuw op zo grote schaal personeel de laan uit vliegt. „In januari van dit jaar heb ben de werknemers 2,6 procent prijs compensatie ingeleverd voor het be houd van arbeidsplaatsen. Een aan tal van hen wordt nu ontslagen. Dat noem ik nu dubbel pakken", aldus Jorritsma. De bonden vragen zich overigens af of het bedrijf dat aanvankelijk over ruim 400 personeelsleden beschikte de zaak met de 175 overblijvende per soneelsleden nog wel rendabel kan laten draaien. Grote zorgen Jorritsma maakt zich grote zorgen over de werkgelegenheid in de Zeeuwsvlaamse Kanaalzone. De af gelopen tijd zijn er honderden ar beidsplaatsen verloren gegaan bij de cokesfabriek in Sluiskil en bij Zuid Chemie in Sas van Gent en nu weer bij de glasfabriek. Het zijn allemaal dochteronderne mingen van Franse bedrijven. Vorig jaar heeft Frankrijk een groot aantal bedrijven in Frankrijk genationali seerd. Nu het stof dat deze nationalisatie heeft doen opwaaien optrekt, blijkt steeds duidelijker wat de positie wordt van de Nederlandse dochter bedrijven. Het ziet er naar uit dat men daar drastisch aan het inkrim pen is. Kwetsbaar Dan blijkt Zeeland wel een heel kwetsbare positie in te nemen, aldus Jorritsma, die aankondigde een de zer dagen een gesprek te willen met de directie van de glasfabriek over de voorgenomen ontslagen. LONDEN - Graaf Grey - de „Eari Grey" wiens familie haar naam heeft gegeven aan een befaamde Engelse theemelange - is woensdagmorgen door de politie ondervraagd in ver band met de inbeslagneming van pornografisch materiaal bij de firma waarvan hij een der directeuren is. DEN HAAG - Het minimumloon wordt per 1 januari mogelijk lager vastgesteld. Dat valt op te maken uit een adviesaanvrage aan de Sociaal Economische Raad(SER) van minister De Koning en staatssecretaris De Graaf van sociale zaken en werkge legenheid. Volgens het huidige sy steem worden het minimumloon en de sociale uitkeringen vastgesteld op ba sis van de gemiddelde loonontwikke ling in de CAO's. ROTTERDAM - Uit een winkel aan de Kleiweg in Rotterdam is in de nacht van dinsdag op woensdag voor bijna honderdduizend gulden aan kleding gestolen. Volgens de Rotterdamse po litie kwamen de dieven via het dak van de winkel binnen door het inslaan van een lichtkoepel. De politie is op zoek naar de inbrekers, maar mist nog elk spoor van hea ROTTERDAM - De oprichting van een nieuwe reparatiewerf in Rotter dam, waar 500 ontslagen werkne mers van de failliet verklaarde RDM- reaparatiewerf een baan zouden kunnen kragen, gaat definitief niet door. Dat heeft de Rotterdamse ha venwethouder drs R. den Dunnen woensdag meegedeeld. Op een perskonferentie woensdag in het Rotterdamse stadhuis verklaar de Den Dunnen dat de gemeente Rot terdam als verui^ de belangrijkste po tentiële deelnemer in de nieuwe werf; onvoldoende financiële medewerking heeft gekregen van de ministeries van ekonomische zaken, sociale zaken en van de bedrijfsvereniging metaalin dustrie. „Op ruim twee miljoen gulden na zou Rotterdam alle risico's moeten dragen", aldus Den Dunnen. Belangrijk struikelblok is volgens de Rotterdamse wethouder de voor Rotterdam en de bedrijven Scanma rine en de Boele onaanvaardbaar hoge vraagprijs geweest, die enomische za ken heeft gehanteerd voor de dokken van de oude RDM-reparatiewerf: on geveer tien miljoen gulden. Den Dunnen konstateerde dat de lasten van de gemeente Rotterdam bij de oprichting van de nieuwe reparatie werf in eerste instantie 22 a 23 mil joen gulden zouden bedragen De ge meenteraad had echter als uiterste in breng een grens van vijftien miljoen gulden vastgesteld. DEN HAAG - Het overleg van de Vaste Kamerkoirimissie voor ekono mische zaken met minister Van Aar- denne over de toekomst van de zware ketelbouw dat voor woensdagmiddag op de agenda stond is afgelast Minis ter Van Aardenne kon voor dit overleg geen tijd op zijn overvolle agenda in lassen De Kamerkommissie heeft besloten dat de minister schriftelijk om opkel- dering zal worden gevraagd over zijn brief waarin de installatie van een werkgroep van deskundigen wordt aangekondigd die advies zal uitbren gen over de ketelbouw. Zo wil de kommissie weten welke deskundigen zullen worden aange trokken en over welk mandaat zij zul len beschikken VLISSINGEN - De bedrijfsschool van de Koninklijke Maatschappij De Schelde (KMS) zal waarschijnlijk be houden kunnen blijven. Directie en vakbonden hebben een princie-over- eenkomst bereikt over de vorm waarin dit zou gebeuren. De proble men bij de KMS - dochter van RSV - zouden ondermeer ontslag tot gevolg hebben voor alle 160 leerlingen en le raren van de bedrijfsschool van de KMS in Vlissingen, de enige bedrijfs school in zijn soort in Zeeland. SAN JOSE - Costa Rica gaat de or ganisatie van Amerikaanse staten (OAS) donderdag vragen een Latijns- Amerikaanse vredesmacht te vor men om zijn grens met Nicaragua te bewaken. Dit heeft de waarnemend minister van buitenlandse zaken, Ekhart Peters woensdagavond ver klaard. Het vredesleger zou gevormd moeten worden uit eenheden van de legers van Venezuela, Mexico, Pana ma en Colombia. AMSTERDAM - De Vereniging Vluchtelingenwerk Nederland heeft in een brief van de Vaste Kamerkom missie voor buitenlandse zaken meer aandacht bepleit voor de mensenrech ten in landen, waarmee ons land be trekkingen onderhoudt Volgens haar is het beleid tegenstrijdig. Zo uit ons land wel kritiek op schending van de mensenrechten in Turkije, maar heb ben vluchtelingen uit dat land de groot ste moeite om hier asiel te krijgen. De vereniging stelt in de brief een aantal verbeteringen voor. Zij zal die voor stellen vrijdag toelichten tijdens een hoorzitting van de kommissie. Volgens de kommissie moeten de werkzaamheden van de diverse afde lingen van het ministerie van buiten landse zaken beter op elkaar afge stemd worden. WENEN - Een goeroe uit India heeft woensdag in Wenen gezegd dat hij in september in een „uitermate licht vliegtuigje" over de Berlijnse muur gaat vliegen op een vredesmis sie die moet aantonen dat kunstmati ge grenzen niets betekenen. De 55- jarige „Swami" Visjnoe Devananda, die in de jaren vijftig yoga hielp po pulair maken in het Westen, zei dat hij van plan was in Oost-Berlijn te landen met bloemen. „Wij willentot uitdrukking brengen dat wij grenzen niet kunnen oversteken met wapens, alleen met bloemen", aldus de goe roe. DEN HAAG - De conjuncturele te ruggang is ook tot uiting gekomen in de vraag en aanbodsituatie in de tele visiereclame. Zowel het aantal ge vraagde seconden als het aantal aan vragen vertoont een geleidelijke da ling. Maar hierdoor is ook de vraag/aan- bodspanning afgenomen, een positief effect voor de adverteerders, omdat dit resulteert in een stijging van het gemiddeld per aanvraag beschikbaar aantal seconden. Dit staat in het woensdag gepubliceerde jaarverslag van de Stichting Etherreclame (STER). De Ster heeft in 1982 een wijziging in geadverteerde produkten ge constateerd. Ten opzichte van 1981 8 „Wat denk ik dan?" vroeg hij trachtend het plagend te doen klinken, maar te zeer gespan nen. „Dat kan ik niet zeggen" ant woordde ze, „Maar ik weet het tóch wel." „En als je het dan weet", op eens keerde hij zich tot haar fel, hartstochtelijk, „als JU dan pre cies weet wat ik denk, waarom ga je dan nu niet metéén van me weg? Waarom laat je me niet schieten? Wat kan het jóu sche len wat ik denk, wat kan het jóu schelen wat ik vind? Je wéét toch wie ik ben? Jaap Borst van de Haven. Oudste uit een slonzig gezin. Mto vader met 'n dronken kop over boord gevallen. M'n moeder kan het niet an. M'n zus dweilt langs de straat. Het is een armoedzoodje by ons thuis. En da&r hoor ik, daar aan de Haven. En jij hoorthéél ergens anders. WAArom doe je dan nu net of dat zo niet is? WaArom ben je zo? Had me met rust gelaten, dan was ik inü niet Haar gezicht was heel bleek In de maneschyn, schaduwen van boomtakken streepten het spook achtig, maar hij zag haar ogen vreemd glinsterentranen? „Huil nou niet", probeerde hy opeens goedig-brommend te sus sen, „als één van ons tweeën het moest doen, waarom dan jij en opeens was er zo'n wanho pige klank in ztyn stem, dat haar handen hem vastgrepen, haar vingers zich klemden in de ruige stof van zyn jas. „jy zei ze alleen maar „jy...." Hy zag haar aan, verwonderd, koppig proberend zyn stemming van woedende drift te bewaren. „jy" herhaalde ze, „bent pre cies zo alléén als Ik". Op dat ogenblik zonken alle gedachten en overleggingen uit het brein van Jaap Borst weg. Heel voorzichtig, met een haast teder gebaar, greep hy die slan ke meisjeshanden, zy-n ogen zochten de hare en ze zag hem recht aan, een spanning in haar blik als wachtte ze op een ver lossend woord. „Llesbeth" zei hy schor, „ik kan het beter niet zeggen, maar het helpt niet of ik het pro beerik zou alles, alles willen Vrijdag 6 mei Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Bijbels prentenboek 16.10 uur Brand 16.20 uur Snuitje 18.25 uur Teleac 18.55 uur Pippi Langkous 19.20 uur Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma 20.00 uur Journaal 20.28 uur Achter het nieuws 21.15 uur Vijf dagen in december. De Duitse atoomgeleerde wordt nog steeds door de milieu aktivisten ge vangen gehouden. 22.00 uur Man alleen. Ruiter en Loui se gaan steeds meer met elkaar om en hun houding wordt hartstochtelij ker. Mevrouw Welling heeft daarom slapeloze nachten, terwijl Hein het stoom- en strijkvak steeds beter on der de knie krijgt. 22.30 uur Sonja op vrijdag. Praats how 23.25 uur Journaal was er een toename van de produkt- groepen voedingsmiddelen, chocola de, snoepgoed, lichaamsverzórging, terwijl de sectoren alcoholvrije dran ken, produkten voor huis en tuin, media, vrije tijd terugliepen. Vorig jaar besteedde ruim de helft van de adverteerders minder dan 300.000 gulden aan tv-reclame, aldus de STER. Concurrentie Over concurrentie-effecten schrijft de STER dat het kijken naar buiten landse zenders, ondanks de toename van ontvangstmogelijkheden, nog steeds van relatief geringe betekenis is. „Maar dit beeld kan worden ge wijzigd zodra buitenlands tv-aanbod doen om jou een béétje gelukkig te makenik zou naar je wil len luisteren, naar je willen kij ken, ik zou tevreden zyn als je tegen me glimlachte, ik zou ge lukkig zyn als je er alleen maar was. Vanavond, toen ik op het toneel stond en jij naar me keekLiesbeth, je had toen zo'n lief gezichtmaar het kan niet Liesbeth, hét kan niet. Wy zyn een té ongehjk span. Wy passen niet by elkaar „jy bent de éérste" zei ze met ongewone beslistheid, „die me het gevoel geeft dat ik ergens by pasby iemand pas dat had ik tóen al, op die weg „Ja maar Liesbeth", pleitte hU dringend, „het kan niet, lieve ling". „Wat zei je daar?" vroeg ze en opeens was haar gezicht zo schalks, dat hy haast kermde van onmacht. „Ik zei: lieveling" herhaalde hy. „Neem me niet kwalijk, ik had „Méénde je dat?" vroeg het meisje. „Ja" zei hy moeliyk. „Meen je dat écht, Jaap?" „Ja". „Bedoel jebedoel je dat Je van me houdt?" „Ja!" riep hy „Ja en ja en Ja! Nu wéét je het. Ik ben een zot, ik ben niet wUs, om je dat te zeggen, want het is niks en het wordt nooit niks Het leek of ze hem niet hoorde. „Bedoel je, Jaap" nu was haar gezicht vlak by het zyne, haar ogen schenen te boren ln de z0ne „bedoel je dat je écht van me houdtdat jy denkt dat je met mygelukkig zoudt kun nen zyn?" „Ja". Het klonk als een zucht. Ze liet hem los. Hy stond daar, als iemand die zyn vonnis wacht. „Kom" zei ze, greep zyn arm en trok hem mee. Hy volgde haar, automatisch zyn voeten verzet tend, zichzelf verwensend dat hy het zo ver had laten komen. Toen stoorde haar stem zyn overpein zingen. „Weet je Jaap" zei ze „dat is het wat ik weten wou. Geloof JU dat mensen die écht van elkaar houden, die weten dat het is: JU en geen ander, dat die nooit uit 23.40 uur De orkestrepetitie. Een Ita liaanse film van de hand van de be roemde Fellini. Het verhaal handelt over een zeer chaotische orkest repe titie en de dirigent is een ware tiran. Langzaam groeit het aan tot een oproer. Als het tot een uitbarsting dreigt te komen last de dirigent een pauze in Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 17.50 uur WK tafeltennis 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Tedshow. Koppeiquiz waarin zullen optreden George Ba ker selection, Sandra Reemer, Jolan- da v. d. Laan en Linda Williams. 20.40 uur Zaalvoetbal 21.30 uur Momentopname. Thema van dit keer is Sport en sportverdwa- zing. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Namens onze ouders. Een uitzending van het IKON. 23.30 uur Nieuws voor doven van eenzijdig amusementskarakter op Nederland wordt gericht en toege laten". Ook kan eventuele introductie van lokale, regionale en/of abonneetele visie een dalend effect hebben op de nationale kijkcijfers.' Het netto-resultaat van de STER over 1982 bedroeg bijna 237 miljoen gulden. In 1981 was dat bijna 210 mil joen. TEL AVIV - Bij toegenomen guerrilla-overvallen op het Israëli sche leger in Libanon zijn woensdag negen Israëlische militairen gewond. Het aantal gewonde Israëliërs is daarmee in twee dagen gekomen op twaalf. De overvallen zijn samenge vallen met het overleg van de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken Shultz in Libanon. door TOM LODEWIJK de weg moeten gaan voor voor niets?" Hy zweeg lange tyd. „Ja" zei hy toen, maar het klonk niet overtuigd „want er kan zóveel in de weg komen, dat het geluk verkeert in ongeluk. Je kunt je niet tegen Alles ver zetten, je levensloop is voor je uitgestippeld en van die baan moet je niet afwyken Hy haatte zichzelf, hy hoorde de stem van zyn moeder „Een dub beltje wordt nooit een kwartje". Maar hy moest Liesbeth geen moeiiykheden gaan bezorgen. „Zo" zei ze effen „dat ben ik dan niet met je eens. Dacht je, dat als ik het geluk gevonden had, dat ik het dan weer afgaf, voor wie ook of voor wat ook? Dat vind je maar eens, en dat mag je niet weggooien!" „Ik dacht" zei hy en vond zyn schertsende toon weer terug „dat jy geen persoonhjkheid was" „Jy dacht" weerlegde ze op de zelfde toon „dat ik het wèl was. Maar je merkt nu, dat je je ver gist hebt, zie ik". „Hoezo?" „jy gelooft niet dat lk zou willen vechten voor m'n geluk". „Wéét je dan wat je geluk is?" Hy vroeg het schynbaar achte loosmaar het was of de we reld één ogenblik stilstond, zo gespannen wachtte hy op haar antwoord. „Ja" zei ze. „Ik wéét het nu. Geluk is, Iemand te hebben, die altyd naast je staat, die je helpt, die je troost, die met Je lacht en die met je kibbelt maar waarvan je altyd weet dat je el- geniyk één bent. Je andere helft, je wederhelft, zeggen de mensen. Een mens alléén is maar een half mens, maar op iedere helft past ook maar één andere helft „Liesbeth, je wordt poëtisch" probeerde hy te schertsen. „Lach niet", zei ze opeens scherp. „Ik méén het. En als JU nu zo Iemand vond, zou JU dan die Iemand niet de moeite waard vinden om er voor te vechten, desnoods tegen alles en leder- een?" „Ik heb zo Iemand gevonden" zei hy „en ik durf wel vechten, maar lk wil het haAr besparen". Wordt vervolgd) 30 april 1983 'tls vrêêd! Dea bin'k dae kwart over zesse m'n bed uut gekomme! Wat dee d'r op? 'k A vergete m'n auto van 't Aevenplein t' aelen. In je weet, dae vinde 't gros van de fèêstelijkéden plaes! In noe mö je wete, die stieng noe net op de plekke wae de veróging most komme, wae de burgemèêster in consorten de mén sen most toespreke...! Zó vroeg bin'k nie dikkels op straete! Md... 't wds 'n belevenis! In de éérste plaes: je zie g'n méns...! Al léén 'n stel mèèuwen op 't Aevenplein.... In dan dat zachte ochendlichtDe zonrte tuas nog net nie op! 'k Wil je vertèlle, da's 'n belevenis op z'n eige! Zö vre dig. zó goed, lieve mensen op zo'n moment geloaf je nie in raketten in toestanden...! Dan bi je alléén md dankbaer, dd je mag leve in dd je dat mag zie in bele- ve....' Zö begon vö mien dertig april! Md dat was nog md 't begin!!! Éérst óór je de prebêérsels mi de microfoon! Tuut, tuut, tuut... Je mót 't md doe!! Die mensen bin ók vroeg op om de zaek vó mekoare te kriegenWant strak gae de burgemèêster 'n praetje ouwede voor zitter van de oranjeverêêneging, in gae md deu...! In di3 mó ómae goed te verstae weze. In wat dienk je! Aol die mensen van de gemèènte, die die iezere ekkens motte zette in 'n podium motte bouwe mi boompjes d'r rond, meschien wé van de Zille, om 't ómae te versierenGae je gang mAÜ Afijn ik docht bie m'n eige, êêl Zierikzêêë ad motte komme kieke. vó de moeite alléén d! Noe m'n gelukkig mooi wéér! 't Oranjezonnetje scheen, in toen 'tspul begon, wae re d'r gelukkig toch nog d wat mensen, die kwaeme kieke in luustere. Wat dienk je, tegen tiene was Kunst in Ëêr anwezig in 'n partei mooie meisjes van Rust Roest van de gimmestiek ók mltd'r eige meziek in spullen bie d'r in dd stieng dae zömd op dat zonovergote Aevenplein in d'r mooie pakken mi vaendels bie d'r... 'k d'r mi volle teugen van genote... De toespraeken, de me ziek... Mooi ée, dat Wilèllemus! De pelisie mi z'n and an z'n pette! De ouwere ménsen, neme dan d'r oed af! Dan krieg 'k toch 'n bitje 'n kroppe in m'n kéle... In wat dienk je van t tonêêl, wae z'n eige dat 6m- mae op afspeelt...! Mi karrevrachten is 't ochendlicht deu de Nóórd in Zuudaevenpöörte nae binne ge- brocht...! 't Eit de prachtige gevels van de patriciërs- uusen op d'Ouwe Aeven in langs 't Aevenpark mit licht bestréke. de bienae ontloke tullepjes in 't Ae venpark gekust, in straelt dan uut over dat Aeven plein mit z'n pas gehéve vlagge, laet de vonken sprienge van de gouwe mantel van Neptunis, die óóg bovenop de staduustören neerkiekt op dat féést, spoelt de Poststraete af, om d'n dikken töóren in 't zuiver te zetten in gae dé 'n vloed over Schouwen, van de Flaauwers tot Brouwersaeven, van Schaeren- dieke tot Westerschouwen orVi z'n eige tenslotte in de oneindigheid van de zêêë te verliezen... 30 april, féést! God zij dank nog mogelijk in Zierik- zêêë in overd in 't land...! Gelukgewenst ménsen mit zó'n voorrecht.'! AR JOAN SAS VAN GENT - De vakbonden in Zeeland zijn bijzonder verontwaardigd over de tweede golf van collectieve ontslagaanvragen die de glasfabriek in Sas van Gent bij het Arbeidsbureau in Terneuzen heeft gedeponeerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6