Kom met suggesties voor funktioneel gebruik Grote of Nieuwe Kerk Zierikzee alc<aiftaif<§ Rode Kruis doet tandem en tent kado aan kinderkliniek MEI-AANBIEDING ^Ilolty* tijode j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE STREEKNIEUWS Afdeling Schouwen Een duidelijke oproep: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 mei 1983 Nr. 23314 Advertentie BLAZERS, JASJES SPENCERPAKJES nu f 100,- reduktie MANTELS EN MANTELCOSTUMES nu f 250," reduktie ook voor hoeden en shawls Dam 15-19 - Zierikzee Telefoon: 01110-2816 BROUWERSHAVEN Oud papier Zaterdag 7 mei wordt 's ochtends vanaf 9.00 uur oud papier opgehaald in Brouwershaven door de sportver eniging. Graag het papier gebundeld gereed zetten. Adviescommissie welzijnsbeleid De Adviescommissie voor het wel zijnsbeleid in de gemeente Brouwers haven houdt op maandag 9 mei een openbare vergadering in de gemeen schapsruimte aan de Haven Noord zijde 38 te Brouwershaven. De verga dering begint om 20.00 uur. Op de agenda staat de advisering inzake het al dan niet heroverwegen van de in 1981 door de gemeenteraad genomen beslissing tot opzegging van de deelname in de Stichting Sa menlevingsopbouw Schouwen-Dui- veland met ingang van 1 januari 1984. DREISCHOR Bejaardenreis Het bestuur van de Bejaardenreis „Dreischor" heeft het programma voor de jaarlijkse reis, te houden op woensdag 15 juni, vastgesteld. De reis gaat via Hellegatsplein en Gorinchem, waar een koffiepauze wordt gehouden, langs Tiel naar de Westerbouwing. Daar wordt vertrok ken voor een vaartocht over de Rijn. Het diner zal worden genuttigd in de Postbank, waarna een rondrit door het Land van Maas en Waal wordt ge maakt. De koffie- en theepauze wordt gehouden in de Bommeler- waard. Men hoopt omstreeks 18.30 uur weer in Dreischor terug te zijn. Opgave is mogelijk op de,volgende nummers: 01112-1345, 1209 of 1233. BRUINISSE Aanbesteding strandje Dinsdag meldde de Zierikzeesche Nieuwsbode het resultaat van de in schrijving voor de aanleg van strand je bij Aquadelta te Bruinisse. Als laagste inschrijver kwam uit de bus het aannemingsbedrijf J. D. Janse te Middelburg met een som van 399.000 gulden. De gunning heeft nog niet plaatsgevonden. De oppervlakte van de genoemde zwemkom bedraagt 15.000 vierkante meter. GOES Jaarvergadering Kerkvoogdijen De afdeling Zeeland van de Vereni ging van Kerkvoogdijen houdt op maandag 9 mei haar jaarvergadering in ,,De Prins van Oranje" te Goes; de aanvang is gesteld op 19.30 uur. Tijdens deze vergadering zal ds. W. H. van der Zee, sekretaris van de Raad voor de herderlijke zorg, een inleiding houden met als titel „De kerkvoogd in de kerk van de toe komst". Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Dlrektie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktle: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor. Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhulsaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur); 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f37,00; per jaar f141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 45 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. zee. De receptie begint om 17.00 uur en duurt tot 18.30 uur. Er zal tevens de mogelijkheid wor den geboden om kennis te maken met de heer D. L. van 't Leven, die is be noemd tot opvolger van de scheiden de direkteur. Kommissie onderwijs De kommissie onderwijs van de ge meente Zierikzee houdt maandag 9 mei een vergadering in het stadhuis. Op de agenda staat aanpassing van het gebouw aan de Raamstraat, in formatie over uitbreiding en aanpas sing van de J. L. de Jongeschool en de ontwerpbegroting 1984 van de Zeeuwse dag- en avondscholenge meenschap. Aanvang 19.30 uur. Kommissie financiën De kommissie financiën van de ge meente Zierikzee houdt woensdag 22 mei een vergadering in het stadhuis. Opde agenda staat de verzekering van molen De Hoop, de verbouw van het pand Meelstraat 4-6, de aanschaf van mobiele geluidsapparatuur in het stadhuis en de aankoop van het pand 4 in de Manhuisstraat. Aanvang 17.00 uur. Geslaagden In het Zweedse Rode Kruisziekenr huis slaagden op woensdag 4 mei de volgende kandidaten voor het certifi caat uitgebreide reanimatie: J. A. v. Beveren, A. P. Braai, M. P. Dalebout, L. M. P. van Hevele, J. E. Hulsker- Zwang, M. C. T. de Jonge, H. N. Korstanje, D. Kik, A. Krijger, G. C. J. M. Mens, W. P. E. Tuns. Het examen werd afgenomen door drs. A. Gedrojé, (anesthesist). Tij dens de opleiding uitgebreide reani matie, die georganiseerd was voor verpleegkundigen leert men ver trouwd omgaan met de reanimatie- technieken met gebruik making van de in het ziekenhuis aanwezige mate rialen voor dit doel. De diploma's werden uitgereikt door broeder M. J. den Haan, anes- thesie-verpleegkundige die de cursus begeleidde. Het interieur van de Grote of Nieuwe Kerk ligt er kaal en troosteloos bij. Een goede funktie van het gebouw zou ongetwijfeld bijdragen tot de mogelijkheid van subsidie voor de noodzakelijke restauratie. ZIERIKZEE - „Kom met ideëen voor een funktioneel gebruik van de Grote of Nieuwe Kerk", was een aanmoe diging, die wethouder L. J. van Gastel dinsdagmiddag liet horen tijdens een openbare vergadering van de midden standskommissie in de raadzaal van het stadhuis. Hij zei dit in verband met de wens van ondernemerszijde meer slechtweervoorzieningen in Zierikzee en omgeving ge realiseerd te krijgen. Z.O.C.-woordvoerder de heer B. Waayenberg zei te erkennen, dat der gelijke voorzieningen niet op initia tief en op kosten van de gemeente gekreëerd zullen worden. Hij wilde deze wens op de middellange termijn planning derhalve als volgt omschrij ven: „het bevorderen en initiëren van plannen, die kunnen leiden tot het realiseren van slechtweervoorzie ningen". De Z.O.C. stelt deze prioriteit direkt achter de belangrijkste wens: het ver beteren en uitbreiden van de parkeer- mogelijkheden in de binnenstad De heer Wijsman, konsulent detail- handel- en ambachten was van me ning, dat de gemeente meestal niet veel meer kan doen op het gebied van slechtweerakkommodaties dan voor- waarden-scheppend-bezig-zijn, met andere woorden: er bijvoorbeeld voor zorgen, dat de gemeentelijke musea ook in het voor- en naseizoen geopend zijn en dat die openingstijden goed op elkaar zijn afgestemd Overleg met burgemeesters Wethouder Van Gastel merkte op, dat na een uitspraak van staatssekre- taris Van Zijl over eventuele subsidie mogelijkheden vorig jaar toch overleg tot stand is gekomen tussen de burge meesters op Schouwen-Duiveland over de mogelijkheden een slechtweer- voorziening te kreëeren in de buurt van het werkeiland Neeltje Jans. Verder memoreerde de wethouder de moeite, die werd gedaan om het in formatiecentrum betreffende de Oos- terscheldewerken in de Grote Kerk gesitueerd te krijgen. De heer Van Gastel zei overigens niet te kunnen ontkennen, dat de huidige lokatie op het werkeiland zelf daar een geschiktere plaats voor is gebleken. Wel maakte hij de onder- nemers nogeens attent op die aan zienlijke ruimte en mogelijkheden, die de Grote of Nieuwe Kerk te bie den heeft de Noordhavenpoort, die straks zal vrijkomen als de kollektie van het Ma ritiem Museum verplaatst zal worden naar het gerestaureerde Gravensteen. Hoewel de Noordhavenpoort zijn be perkingen, heeft in, verband njet d<=rt hoge vochtigheidsgraad achtte.de heer-. Van der Wekken. h.et niet zinvol het gebouw zonder meer^op slot te doem Ook hier gold dat suggesties over mo gelijk gebruik, welkom zijn. De heer Wijsman zag in dit verband mogelijkheden door er bijvoorbeeld enkele oude ambachten te laten uit voeren en die aktiviteiten in het kader van stadswandelingen te laten bezich tigen. Jachthaven Het bevorderen en initiëren van plannen, die kunnen leiden tot het rea liseren van een jachthaven gold bij de Z.O.C. als derde prioriteit op de mid dellange termijnplanning» De voorzit ter legde de heer Wijsman in dit ver band de vraag voor of er inmiddels geen sprake is van onderbezetting van de jachthavens in Zeeland. De konsu lent moest erkennen dat in sommige kommerciële havens inderdaad spra ke is van onderbezetting en dat er in de huidige plannen nog wel wat kapaciteit over is. Desalniettemin achtte de heer Wijsman het niet verstandig op grond van die overwegingen de gehele plan vorming stop te zetten. .Hij adviseerde dan ook in elk geval eventuele plannen verden te ontwikkelen. tin- De heer Van der Wekken verwees in dit verband naar het beleidsplan Oosterschelde, waar Zierikzee in wordt genoemd als plaats waar uit breiding van de jachthavenakkom- modatie zou kunnen plaatsvinden. Verder wees hij op de struktuur- schets buitengebied waar mogelijke Illegaal venten De heer C. Legemaate zei tijdens de rondvraag de indruk te hebben, dat er de laatste tijd veelvuldig illegaal wordt gevent in Zierikzee. Hij verzocht eens een overzicht van de afgegeven vent vergunningen te verstrekken. De voor zitter adviseerde hem zelf de politie in te schakelen als zioh volgens hem een geval van illegaal venten voordeed. ZIERIKZEE Afscheid direkteur drukkerij Lakenman en Ochtman Op maandag 9j5Q£ijal de héér'R* A. Huneman officieel afscheid nemen als direkteur van drukkerij uitge verij Lakenman Ochtman te Zie rikzee. De heer Huneman gaat we gens het bereiken van de 65-jarige leeftijd met pensioen. Ter gelegenheid van zijn afscheid wordt die dag een receptie gehouden in de foyer van het restaurant Mon- dragon aan de Oude Haven te Zierik- Zomerbeurs voor kinderkleding In de kleuterschool De Speeldoos aan de Kabbelaarsbank wordt vrij dag 6 en zaterdag 7 mei een zomer- beurs voor kinderkleding gehouden. Vrijdag kan tussen 19.30 - 21.30 uur kleding worden ingeleverd en de ver koop is zaterdag tussen 10.00 - 12.00 uur. Het afhalen van deniet verkoch te kleding en de afrekening kan tus sen 14.00 - 15.00 uur plaatsvinden. BURG-HAAMSTEDE Kommissie welzijn In het gemeentehuis te Burgh- Haamstede wordt dinsdag 10 mei de vergadering van de kommissie wel zijn gehouden. Op de agenda staat het bespreken van het rapport van de Stichting Samenlevingsopbouw be treffende de voortzetting van het op bouwwerk 1984. Aanvang 19.00 uur. Fietstocht NCVB Dinsdag 10 mei organiseert de Ne derlandse Christenvrouwenbond een fietstocht naar de bloeiende boom gaard van A. Leeuwe te Noordwelle. Start vanaf de gereformeerde kerk in Haamstede om 14.00 uur. RENESSE - Het bestuur van het Rode Kruis afdeling Schouwen heeft woensdag ochtend op de vakantieboerderij aan de Rampweg te Renesse een tandem en een tent aangeboden aan de Kinderkliniek Beatrix Irene te Rotterdam. Deze kliniek voor geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen maakt gedurende het hele jaar ge bruik van de vakantieboerderij. De Stichting Bouwend Rotterdam, die zich bezig houdt met het bijeen brengen van geld om bepaalde doelen te dienen huurt de grond en het gebouw van de Stichting Renesse. Bouwend Rotterdam stelt het terrein ter be schikking van de kinderkliniek. Woensdagochtend overhandigde de presidente van het Rode Kruis, afde ling Schouwen, mej. A. C. Houtman, samen met de penningmeester jonk heer J. Laman-Trip, een fraaie nieu we tandem en een grote tent voor het vakantieterrein. De tent is bedoeld als extra slaap akkommodatie voor het zomerseizoen, wanneer ook wei eens twee groepen tegelijk naar Re nesse op vakantie komen. De kado's werden in ontvangst genomen door mevrouw G. Ophof, coördinatrice ontspanning van de kliniek en de heer H. J. Linden, bestuurslid van de Stichting „Bouwend Rotterdam" en het „Prinses Beatrixfonds". Mej. A. C. Houtman legde uit dat enige tijd geleden kontakt is ont staan tussen de mensen van de kli niek en het Rode Kruis in de West hoek. Het was trouwens binnen de afdeling van het Rode Kruis al eer der opgevallen dat er in de boerderij altijd kinderen op vakantie kwamen en dat er best nog wel iets was dat men goed zou kunnen gebruiken. Me vrouw C. de Vrieze, coördinator van het Jeugd Rode Kruis in de afdeling, heeft contact opgenomen en zo is men tot de keuze van de kado's gekomen. Tot slot sprak mej. Houtman de hoop uit dat men erg veel plezier zal hebben van de beide geschenken. Het kerkgebouw is, zoals bekend, eigendom van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken, die er graag een goede bestemming aan gegeven zou zien. Door de inspanningen van deze Stichting Oude Zeeuwse Kerken kon de Grote of Nieuwe Kerk met behulp van subsidies en financiële bijdragen van diverse instanties een restauratie van het exterieur ondergaan, zodat het gebouw voor verder verval behoed kon blijven. Pogingen ook geld los te krij gen voor een noodzakelijke restaura tie van het interieur zijn voorlopig op niets uitgelopen. Welke funktie? De vraag welke funktie het gebouw een totale restauratie zou moeten krijgen, speelt bij deze kwestie een be langrijke roL Lid van de middenstands kommissie de heer L. Becu liet dins dagmiddag doorschemeren, dat de Stichting Oude Zeeuwse Kerken wel willend zal staan tegenover suggesties en initiatieven voor funktioneel ge bruik van dit kerkgebouw. Noordhavenpoort De heer D. van der Wekken vestigde in het kader van de slechtweervoor zieningen oók de aandacht op ruimte in Een leidster van de kinderboerderij neemt samen met een belangstellend toekijkende pupil de tandem in ontvangst. Tweede van rechts is mej A. C. Houtman van het Rode Kruis, afdeling Schouwen. Nieuwbouw Vervolgens werd kort het woord gevoerd door de heer H. J. Linden. Hij vertelde dat de exploitatiekosten van het gebouw, o.a. door de slechte isolatie, erg hoog liggen (zo'n 2000,— per groep er week exclusief de huur). Verder zullen er nogal wat kosten moeten worden gemaakt om o.a. het dak te vernieuwen. Daarom worden de mogelijkheden overwo gen om tot nieuwbouw over te gaan. De heer Linden legde uit dat men ar- chitechten bereid heeft gevonden hiervoor een plan te maken. Men denkt een eventueel nieuw gebouw te scheiden in twee afdelingen zodat het gehele jaar door twee groepen te gelijkertijd gebruik van het gebouw kunnen maken. Het zou dan moge lijk zijn om ook de geestelijk zwaar gehandicapte kinderen uit het Sophi- aziekenhuis in Rotterdam gebruik van de accommodatie te laten ma ken. Tot slot deelde de spreker nog mee dat de Rotary uit Zierikzee heeft aan geboden voor een nieuwe afrastering te zorgen. Het is de bedoeling dat uit dit kon- takt een blijvend kontakt groeit tus sen de kinderkliniek Beatrix Irene en de jeugdafdeling van het Rode Kruis afdeling Schouwen. De jeugd afdeling heeft aangeboden om waar nodig de leiding te hulp te komen. De heer B. Waayenberg bracht naar voren, dat sommige deelonder zoeken van een D.P.O. vaak zeer in teressante gegevens kunnen opleve ren. Geadviseerd werd ten slotte het D.P.O. op de vierde plaats van het prioriteitenlijstje te handhaven. lokaties in staan omschreven en naar het beleidsuitgangspunt van de ge meente Zierikzee, dat bestaande lo katie eerst dienen te worden uitge breid en/of verbeterd alvorens de aan leg van een nieuwe jachthaven aan bod kan komen. D.P.O. Een distributie-planologisch-onder- zoek (D.P.O.) stond destijds hoog op het prioriteitenlijstje van de Zierikzee- se ondernemers. Wethouder Van Gas tel vroeg zich af of het nog steeds als punt op de middellange termijnplan ning moet blijven prijken. De heer J. Littooy antwoordde: „Een D.P.O. is een goede zaak mits er ook richtlijnen zouden zijn dat een gemeente met de gegevens werkelijk iets zou kunnen doen". De heer Littooy doelde hier op maatregelen als branchebeperking. De heer Wijsman merkte op, dat een D.P.O. niet geschikt is voor een beleid ten aanzien van branchevestiging, maar wel gebruikt kan worden voor een beleid ten aanzien van vloeroppervlak te voor het totale winkelbestand. Vooruitlopend op de vergadering van de verkeerskommissie op dinsdag 10 mei, waar het punt „uitbreiding loopstratengebied" aan de orde zal komen, informeerde de heer Van der Wekken hoe de ondernemers daar zelf over dachten. De heer Littooy ant woordde wel voor uitbreiding van het loopstratengebied te zijn als daar dan ook een goede kontrole op uitgeoefend zou worden. Hij liet weten zich duide lijk te storen aan het feit, dat de maat regel van het loopstratengebied in de huidige vorm al talloze malen wordt overtreden. De voorzitter schreef een en ander toe aan de onderbezetting van het politiekorps op Schouwen- Duiveland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3