Koninginnedag Scharendijke trok veel belangstelling Koninginnefeest was rustig in Kerkwerve VOSSENJACHT EN LAWAAI- OPTOCHT IN OOSTERLAND Dit biedt de beeldbuis Een jongen beneden haar stand I h Lampionoptocht, oranje kermis en koraalmuziek Sobere Koninginnedag Koninginnedag in Renesse Gezellige Koninginnedag in Dreischor STREEKNIEUWS In Brouwershaven SCHARENDIJKE - Het was al vroeg een drukte van belang op het Zwarte Plein in Scharendijke. Mede dank zij het prachtige weer was er veel belangstelling voor de acht versierde wagens, die daar stonden opgesteld. Het was voor de jury, de dames Kloet, Kunst, v. Wijck en de heren Duk en Jasperse, een moeilijke taak de mooiste uit te kiezen. Rond 9.00 uur vertrok de optocht richting Gemeente huis waar burgemeester W. den Boer zijn toespraak be gon met een compliment aan het oranje-comité voor de organisatie en aan alle mensen die zoveel werk hebben gemaakt van de versierde wagens. ,,Het is altijd weer opmerkelijk", aldus de burge meester, „dat op een dag als deze een gevoel van saam horigheid duidelijk waarneembaar is. Ondanks alle ver scheidenheid, die wij ook ter plaatse kennen, is ons koningshuis nog steeds een samenbindend element, dat wij zeker mogen beschouwen als een groot goed. Wij zul len daar dan ook bijzonder zuinig op moeten zijn". Na de toespraak van de burge meester werden er vaantjes overhan digd. Daarna trok de stoet verder door het dorp. De bewoners van de Dorpsstraat hadden hun straat en de stoep voor het gemeentehuis getooid met rood-wit-blauw-oranje vlaggê- tjes, wat aan het geheel een feeste lijke aanblik gaf. De uitslag van de jury was om 10.30 uur bekend. De le prijs was voor de wagen van klas 3 en 4 van de lagere school, de 2e prijs voor de landbouwvereniging en de 3e prijs voor klas 1 en 2 van de lagere school. Een eervolle vermelding ging naar de wagen van jeugdsoos Trace". Om 11.00 uur was er film in de „Putmeet". Leden van jeugdsoos .Trace" zorgden ervoor dat de volle zaal kon genieten van ,,De Tover drank van Oom Ferdinand". Na de film werd de jeugd getrakteerd op een zakje gevuld met snoep en de tra ditionele oranje appel. Kinderspelen De jeugd was om 14.00 uur weer aan de beurt om zich in te spannen voor de spelen op het „Putmeetveld- je". De kinderen werden in groepen verdeeld en er was heel wat af te wer ken, de allerkleinsten werden hier en daar wat geholpen. Het ging er erg vrolijk aan toe. De inzet werd be loond met een lekker rood-wit-blauw ijsje. Na de spelen gaf in de Putmeet, om 16.00 uur, de Volksdansgroep „Leti- tia" o.l.v. mevr. Joke Hillebregts een staaltje van' hun kunnen ten beste. Aan het eind van de show was het de beurt van de toeschouwers om hun kunnen te tonen. Groot en klein pro beerde de passen, die mevr. Hille bregts voordeed, na te doen, hetgeen de moeite waard was om te zien. De oriëntatierit voor auto's ging om 18.00 uur van start. Er verschenen 58 auto's aan de start, dus een drukte van belang. Het was een gezellige rit die uitgezet was door de heren Ver jaar, v. Wijck en v. d. Linden. Na deze inspanning was het tijd voor ontspanning. In de overvolle „Putmeet" ging het er tijdens het Oranjebal met bingo zeer gezellig aan toe. Al met al een zeer geslaagd een fijne dag in Scharendijke. ZIERIKZEE - Ook in Kerkwerve werd weer aandacht geschonken aan de Koninginnedag, een jaarlijks terug kerend feest dat iedereen op de been brengt. Het was ech ter rustiger dan andere jaren omdat het middagprogram ma kwam te vervallen. Het oranjekomitee had verwacht dat er op deze bijzondere zaterdag gevoetbald zou wor den en dat er dan te weinig belangstelling zou zijn op de Ring waar een zeepkistenrace zou worden gehouden, iets nieuws voor Kerkwerve. Helaas was er nu geen race, maar ook geen voetbal! 's Ochtends was het wel gezellig druk op de Ring waar traditiege trouw de lagere-school-kinderen uit de klassen één tot en met vier spelle tjes deden. Er werden bussen ge gooid, men kon sjoelen, hinkelen, ezeltje prikken, enz. Van de meisjes van de eerste klas kregen de meeste punten: 1. Manon Kloet, 2. Charlotte Wittenberg, 3. Co- rieke van der Sluijs. Van de jongens uit klas één en twee kwamen het ver st: 1. Wilbert Huigens, 2. Jeröme Bogh, 3. Richare van Ballen. Meisjes klas 2: 1. Miriam Kristalijn, 2. Lean- ne Dekker, 3. Carolien Stouten. Jon gens klas drie: 1. Marco Kristalijn, 2. Dennis Coomans, 3. Stephan Ge- schiere. Meisjes klas drie: 1. Ciska Berrevoets, 2. Petra Stouten, 3. Mari anne de Regt. Jongens klas vier: 1. Pascoal van Sluys, 2. Johnny Ha- gesteijn, 3. Yuri Mathey. Meisjes klas vier: 1. Conje Kristalijn, 2. Nan- RENESSE - Zaterdag 30 april werd in Renesse de gehele dag feest gevierd. De festiviteiten begonnen al om acht uur, toen herauten te paard door het dorp trokken om de bevolking te attenderen op het feestelijk karakter van de dag. Volgens traditie werd om negen uur vanaf de kerktoren koraalmuziek ten gehore gebracht door leden van het fanfarekorps Luctor et Emergo. Vanaf half tien tot elf uur werden kinderspelen georganiseerd voor de schooljeugd van kleuter- en lagere school. Voor de kleuters van De Duinkonijntjes en de leerlingen van de klassen 1 en 2 van 't Staepel'of" betekende dat leuke spel letjes op het speelterrein rond de kleuterschool. Voor de oudere leerlingen was er een vossenjacht, waarbij de kinderen verdeeld in groepen 8 vossen (le den van de oudercommissie) moesten zoeken. Voor alle kinderen was er een traktatie en limonade en tot slot was er nog een ijsje. OOSTERLAND - Na de klanken van het volkslied op de Markt werd Konin ginnedag luidruchtig ingezet in de vorm van een lawaai-optocht met versierde fietsen, voorafgegaan door Oosterlands Fanfare. Een bijzondere vermelding kregen Monica en Anoek Beije. Voor alle deelnemertjes aan de aansluitende kinderspelen op de ..Saële" stelde de Oranjevereniging een attentie beschik baar. De eveneens voor 's ochtens ge- plande wedstrijd ringsteken te paard werd afgelast, omdat de belangstel ling van deelnemers zijde te gering was. Slechts een zestal ruiters had ingeschreven. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot. 's Middags van 2 tot 5 was er een oranje kermis die, mede dankzij het fraaie weer, van begin tot eind veel belangstelling trok. Men kon er te recht voor allerlei spelletjes, die werden verzorgd door de verschillen de verenigingen in Renesse. Naast bekende spelletjes als sjoelen, pijl- tjeswerpen en ballen gooien waren er ook leuke zelf bedachte spelen. Tijdens de oranje kermis werden ook wedstrijden gehouden om o.a. het kampioenschap zaklopen en hoe pelen voor 20 plussers. Eerst ge noemd spel werd gewonnen door Mo nica de Jong en Martin Krijger legde beslag op de titel „hoepel- kampioen". 's Avonds werd door de C.J.V. een hindernisrace voor fietsers georgani seerd. Kees Kraaijenbrink bracht het er van de zestien deelnemers het beste af en legde beslag op de eerste prijs. Het feest werd afgesloten met een grote lampionfakkeloptocht, die met Luctor et Emergo voorop om negen uur van start ging vanaf 't Trefpunt. De lampionnen en fakkels werden door het oranjecomité gratis ter be schikking gesteld. Na een rondgang door het dorp vond de optocht zijn einde op het bouwterrein nabij de Oranjehof, waar bij het naderen van de stoet een groot vreugdevuur werd ontstoken. Bij het vuur zorgde Luc tor et Emergo nog voor een gezellig muziekje, zodat de uitstekend geslaagde dag rond half elf een sfeer vol einde vond. cy Matthijsse, 3. Annette Moelker. Voor alle kinderen was er een prijsje en verscheidene versnaperingen. De jongens en meisjes uit de twee hoogste klassen puzzelden in het dorp. De meeste punten waren voor de volgende groepen: 1. Monique van Baaien en Jeanet van der Wekken, 2. Jacco Coomans, 3. Patricia Berre voets, Gerrie van den Hoek en Anne- marie Boot. Kleuters De kleuters waren zaterdag niet bij het feest betrokken. Zij vierden vrij dag in eigen kring het koninginne feest. Zij mochten hun fiets meebren gen die later op de dag werd versierd. Ook werden dia's bekeken en voor alle kleuters was er een presentje. Zoals gezegd was er geen middag programma zodat ieder in de gele genheid was een ander dorp te bezoe ken. 's Avonds om half zeven vertrok de eerste auto voor de puzzelrit. Vier endertig wagens namen hieraan deel. deel. De volgende personen vielen in de prijzen: 1. J. M. van Langeraad, 2. A. Lj.| Hendrikse, 3. A. Bevelander (H.J. zn.). In het verenigingsgebouw werd 's avonds n<Jg het rad van avontuur gedraaid. Verder werd bekendge maakt wie een prijs had gewonnen onder de bejaarden. Want ook aan de ze groep bewoners was gedacht door het oranjekomitee. Voor hen wam er twintig leuke vragen om te beant woorden. Een greep daaruit: Hoeveel inwoners heeft Kerkwerve?; Van welke „stad" was koningin Beatrix burgemeester? Verder vragen over Oranjehuis, gemeente en provincie die soms flink wat zoekwerk teweeg brachten. Helaas kwamen er slechts 12 formulieren terug. De volgende dorpsbewoners vielen in de prijzen: 1. Fam. J. J. van der Have-de Jonge, 2. Fam. W. A. Wessels-Verhagen, 3. Fam. L. den Boer-Post. Hiermee kwam een eind aan de Koninginne dag 1983 een rustig, maar schitteren de voorjaarsdag. DREISCHOR - Koninginnedag in Dreischor begon met klokgelui, waarna de muziekvereniging Cres cendo met de schoolkinderen een rondgang maakte door het dorp. De kinderen waren als Indianen ver kleed. Terwijl Crescendo het Wilhel mus speelde hesen twee schoolkinde ren, geassisteerd door burgemeester C. Slabbekoorn en J. Kiesenberg, de vlag. Op het grasveld rond de kerk waar een door het onderwijzend personeel en leden van de ouderkommissie di verse spelletjes uitgezet voor de lage re school-leerlingen. Voor de kleu ters was er een poppenkastvoorstel ling. In de middag werden behendig heidsspelen voor de ouderen gehou den. Zes ploegen van zeven mensen namen hieraan deel. De spelen wa ren: skilopen, ballen gooien, touw trekken, steltlopen, hindemisbaan, hellingbaan en theorievragen. De groene ploeg onder leiding van Ed Dijst won dit op Zeskamp gebaseer de spel. Om half zeven 's avonds begon de oriënteringsrit voor fietsers. Er wa ren 141 deelnemers. In de categorie 13 jaar en ouder won R. Huijbrechts de eerste prijs. In de categorie tot en met 12 jaar was Marielle Luteijn de winnares van de eerste prijs. Daarna was er in het dorpshuis een gezellige Oranje-disco. ZIERIKZEE Botsing Bij de stoplichtenbatterij de Tol op de N 59 reden zaterdagochtend om 10.00 uur 2 auto's met de flanken te gen elkaar, waardoor schade aan bei de voertuigeh ontstond. De Duitse E. A. C. uit Vierssen zou te laat hebben gezien dat een voor haar rijdende E. S. uit Den Haag richting Goes af sloeg, maar moest stoppen voor het rode licht. Zij reed tegen S. aan, na nog gëprobeerd te hebben deze te ont wijken. OUWERKERK Koninginnedag Ouwerkerk startte Koninginnedag met een rondgang van Muziekvereni ging „Nieuw Leven", waarna om twee uur de Oranjemarkt werd geo pend op de Ring. Deze markt zorgde voor een gezellig aangezicht, waarop diverse spelletjes werden gespeeld. Enkele winnaars: „brandkast kra ken": Marco Juisn; „Bijltje hakken": Krista Zijp; „hengelen": Johnny Ha- ge en „bonen raden": Ineke v. d. Ha mer en Agien Koster. Voor de kinde ren had de Oranjevereniging „Prin ses Beatrix" een attentie in de vorm van een katoenentas met de opdruk „Koninginnedag 1983 Ouwerkerk". Een bijzondere attraktie vormde het paalklimmen met 25 deelnemers, die op een hoogte van 6 m. enkele versnaperingen moesten vinden. Aan de avond-puzzeltocht namen zo'n 130 puzzelaars deel, waarbij talrijke prijzen vielen te verdienen. De dag werd besloten met een lampion optocht, voorafgegaan door „Nieuw Leven". KERKNIEUWS Oud Gereformeerde Kerk Bruinisse Donderdag 5 mei, 19.30 uur dhr. A. D. Muilwijk, Sliedrecht. Direct van school naar een baas, Aagje had niet in betrek king gewild, die ging naar de fabriek, maar had veel nodig voor de goedkope sier waarmee ze zich oppronkte. Aagje zwierf trouwens veel te veel langs de straat, dacht Jaap, dat loopt nog es verkeerd af. Zijn broer Gijs was ook bij een baas, maar dat beviel niet erg. Hij had al vier patroons versleten: grote mond, lui, oneerlijk. De anderen waren gelukkig nog op school Jaap had kans gezien de avondschool te volgen. Hij had, zeldzame weelde, een kamertje alléén, zij het dan een afgescho ten hokje op zolder. Daar stond zijn gierig bijeengezameld rijtje boeken. Daar blokte hij avond aan avond. Hij maakte weinig geld op, maar spare^. was er óók niet bij, het huisgezin verslond zoveel Soms verloor hij bijna de moed. Dan vroeg hij zich af waar om hij er niet uittrok, als emigrant, zich losmaakte van dit alles. Maar wanneer hij dan 's zaterdags avonds het moede hoofd van zijn moeder gebogen zag boven de zorgvuldig uitgetelde guldens en tientjes, wanneer ze hem deelge noot maakte van haar zorgen, dan wist hij dat hij in dit gezin een taak had. Zijn moeder be greep hem niet, met haar kon hij niet praten, maar ze klemde zich aan hem vast als de man in dit gezin. En hij wist dat hij de zoon was waaraan ze het meest hing, al kon ze niet waarderen zijn streven om zich omhoog te wer ken. „Een dubbeltje ordt toch nooit een kwartje" was haar ar- moe-filosofie. Daarom, zo had Jaap Borst bij zichzelf vastgesteld, moest hij de ontmoeting met Liesbeth Wa genborg vergeten. Maarnu zag hij haar wéér. Hij had haar het eerst gezien en geprobeerd haar te ontwijken. Hij wilde niet het risico lopen, dat ze hem een beetje neutraal gedag zou zeggen. Maar warem pel ze kwam zélf naar hem toe! Op dat ogenblik vond hij haar een schaten was hij verloren. AI deze gedachten stormden door zUn brein, terwijl hij te genover het meisje adn het café- tafeltje zat. In de voormiddag joeg de jeugd driftig op de vossen, die in komische uitrusting „onopvallend" door het dorp wandelden. De le prijs bij de jongens ging naar Fabian Lodder, bij de meisjes naar Elise v. d. Haven. De Tansan Broozie band zorgde voor een muzikaal intermezzo door een optreden op het gazon van het dorpshuis „Oosterhof". Voor het spektakelstuk op deze dag tekenden de deelnemers aan de wielerronde van Oosterland, waarin een groot aantal premies te verdie nen viel. Over 15 ronden ging de le prijs in de categorie „gewone fietsen" naar René v. d. Werf (tevens leidersprijs), 2e en 3e werden respek- tievelijk Dolf Roks en Wim Dorst. In de categorie race- of trimfietsen ging na een spannende koers de eindzege naar Jack v. d. Werf vóór Hans de Jonge (2e) en Marco Goudzwaard (3e). De leidersprijs werd gedeeld door laatstgenoemde en Rini Braber. Trimloop De trimloop met hindemissen in de vroege avonduren gaf de volgende uitslag te zien: leeftijd tot 14 jr./jongens: 1. Leo Burgers; 2. Jop Wesdorp en 3. Bart v. d. Hulle. Meis jes: 1. Petra Roks. Trimloop (heren): 1. Jaap Beije; 2. „Wat ben je stil" zei Liesbeth opeens. „Moe?" „Moe?Nee!" lachte hij „Zeg Jaapzeg es eerlijk" zei ze opeens en haar heldere blauwe ogen zagen hem recht aan, „had je liever gewild dat ik niet naar je was toegekomen?" Hij schokte op bij die vraag en zag haar aan, geschrokken, maar ook vreemd-blij om deze vraag, waaruit bleek hoe fijn dit meisje de situatie aanvoelde. „Eerlijk gezegd, ja!" zei hij ruw. Ziezo, nu zou ze wel opstaan en zeggen: „Dan spijt het me dat ik je lastig gevallen heb" en be ledigd weggaan, en bij zichzelf denken dat die Jaap toch maar een onbeschofte vlegel was, en dat ze van zo'n jongen uit dat rare gezin aan de haven toch ook niet anders verwachten mocht. Maar Liesbeth bleef zit ten. „We lopen ook wel érg uit me kaar, niet? zei ze zacht. „Te veel" zei hij met diezelfde harde stem, maar zijn hart bons de. „Dat wil zeggen" ging Liesbeth voort, „als je naar het uiterlijk kijkt. Voor de restze aar zelde. „Weet jje, wat jij die mid dag zei, over mijn persoonlijk heiddat kan ik niet verge ten". Hij voelde de blos opstijgen in zijn gezicht. ,,'t Is niet de moeite waard om te onthouden" probeerde hU te schertsen. „O maar" zei ze en nu zag hij haar gezicht vol naar hem opge heven, „dat is niet zo. Nee Jaap, Je weet niet half, hoe ik dóór- over heb nagedacht. Weet je ik bén geen persoonlijkheid". Hij dacht aan de manier waar op ze naar hem toegekomen was, tussen al die mensen, zij de dochter van Wagenborg, hij Jaap Borst de kruideniersknecht. HU dacht aan haar houding van zo even, haar begrip voor zijn schijnbare ruwheid. „JU niet?" zei hU warm. „Nouóf je dat bent. En een goeie ook. Neem dat van mU an, Liesbeth Wagenborg". „Misschien ben jU de eerste die het ontdekt" zei ze verlegen. „Dan hebben de anderen zand in d'r ogen" antwoordde hij. Jasper Bal en 3. Jaap Brekelmans. Dames: 1. Mariëtte Bolkenbaas, 2. Lies Roks en 3. Marie Holtrop. De laatste bijdrage aan de sportie ve gebeurtenissen op deze dag lever de de Sportvereniging Duiveland met een springdemonstratie op de Markt, waarvoor veel belangstelling bestond. Ter afsluiting van deze geslaagde dag stond voor de kinde ren een aantrekkelijke lampion optocht op het programma, voorafge gaan door Oosterlands Fanfare. In „Neffen d'Eule" was inmiddels het Oranje-bal van start gegaan m.m.v. het Schelde Trio. Dinsdag 3 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.00 uur Schooltelevisie 15.30 uur RVU 16.00 uur Het hart op de tong 16.40 uur Er was eens de ruimte 18.25 uur Teleac 18.55 uur Kleine dieren op avontuur 19.00 uur Matthew Star. Deze keer wordt Matthew te grazen genomen door bankrovers die wel wat in hem zien als hulp bij hun eigen aktivitei- ten. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Dog day afternoon. Ameri kaanse speelfilm uit 1975. Drie vrien den bereiden zich voor op een banko verval. Een van hen durft het toch op het laatste nippertje niet aan en haakt af. Dat ondermijnt uiteraard het moreel van de andere twee vrien den, de stemming wordt er uiteraard niet beter door. 22.40 uur Falcon Crest. Alles wordt in het werk gesteld om de baby van Melissa in leven te houden. 23.25 uur Aktua TV 00.05 uur Journaal 00.10 uur Nieuws voor doven 00;015 uur Sport extra: tennis Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur D'r kan nog meer bij 19.25 uur Mrs Livingstone, naar ik aanneem? Engelse dokumentaire over het leven van de vrouw van de bekende ontdekkingsreiziger. 20.20 uur Tijdsein 20.55 uur Speelkwartier. Het muziekinstrument de fagot wordt in deze aflevering nader bekeken. 21.10 uur Het evangelie naar Johan nes 21.40 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Socutera „Of jij bent bevooroordeeld" glimlachte ze met iets van coquetterie. Hij vond haar aller liefst. „Nou, dat wil ik dan nog aan nemen", hij leunde voorover over het tafeltje, daar heb ik m'n reden voor. Ik weet niet hoe an deren over jou denken, maar ik...." Ze zag hem èo verwachtingsvol aan, dat hij beschaamd zweeg. Fel ringde de bel door de kof fiekamer. „We moet en weer beginnen" zei hij en dronk haastig zijn koffie leeg, blij met de afleiding. Liesbeth keek teleurgesteld. „Ik vond o»ns gesprek juist zo interessant worden" zei ze. Hij zag haar onderzoekend aan. Zat ze nu een beetje te flirtennéé. Dat was niets voor haar. Dit kinddaar keek je dwars door heen. Die was zo open als een boek. Opeens gloeide in hem een golf van stoutmoedige durf. „We kunnen het voortzetten" zei hij. „Tja., wannéértwijfelde ze. „Mag ik je vanavond thuis brengen?" vroeg hij gespa»nnen. Het zou moeite kosten, tijdens het laatste nummer verkleden, metéén weg, niet even blijven nabomenhinderde niet, dit ging vóór. „Kón dat?" vroeg ze. „Hoe bedoel Je?" De argwaan kreeg hem weer te pakken. Het kon natuurlijk niet, Liesbeth Wagenborg thuisgebracht door Jaap Borst! „Noumoet Je nog niet na afloop „O nee" zei hij, verheugd- ge rustgesteld „dat fiksen we wel. Goed, Liesbeth?" „O best" zei ze zo spontaan, dat hij de grootste moeite had op datzelfde ogenblik niet rlj«n sterke armen uit te strekken en dat frêle figuurtje tegen zich aar. te drukken. „Goed" antwoordde hij ver ward „ik zie je dan nog wel" en weg was hij. Trillend stond hij enkele minu ten later achter de neergelaten schermen. (Wordt vervolgd BROUWERSHAVEN - Brouwershaven heeft, ondanks het stralende weer op sobere wijze Koninginnedag gevierd. Om half negen werd op het Markt plein de vlag gehesen, waarna met klokgelui de feestdag werd begonnen. Een groot aantal ingezetenen, onder wie de kinderen van de lagere- en kleuter scholen begaf zich naar de Nicolaas Kerk, waar de brassband Apollo onder leinding va de heer H. P. Everwijn musiceerde. Een aantal hymnens, All in the April Evening en het Naher mein Gott zu Dir werden op fraaie wijze ten uitvoer gebracht, daarbij gehol pen door de acoustiek. Naast deze muziek was er ook een grote potpour ri van Nederlanse schoolliederen, welke door de aanwezigen werden meegezongen. De voorzitter van de Oranjevereni ging, de heer C. v. d. Velde sprak bij de aanvang van dit muzikale gebeu ren een welkomstwoord. Burge meester C. Slabbekoorn sprak een gelukwens uit en riep de bevolking op vierkant achter de Koningin te staan, die in deze moeilijke tijd v^n economische crisis ons aller steun no dig heeft. Tevens sprak hij de beste wensen uit voor Prins Claus. Met een driewerf „Leve de Koningin" werd de toespraak van de burgemeester besloten. Apollo speelde hierna het Wilhelmus, het Zeeuwse en het Schouwse Volkslied. Kinderspelen Voorafgegaan door de drumband en majorettes werden de schoolkin deren naar de grote botenloods van de gebr. Van Ast begeleid waar o.a. een poppenkast en kinderspelen het ochtendprogramma vulden. De kinderen kregen tractaties en een oranjegeschenk. In de middagu ren was het heel stil in Brouwersha ven, wat de oranjeaktiviteiten be treft. Des avonds zeven uur werd op het sportveld een korfbalwedstrijd gespeeld door oud-spelers. In de pau ze traden de drumband en de majo rettes met een show op, dat bijzonder in de smaak viel. Een dankwoord werd gesproken tot de uitvoerenden en de leiding, mevr. Van Ast-Ravia en de heer Scherpenisse. Met deze sportmani festatie kwam een einde aan het pro gramma in Brouwershaven. door TOM LODEWIJK

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8