Koninginnedag: Zierikzee geeft Oranjevereniging hoop voor de toekomst Feestelijk waterballet" in Noordgouwse gracht Oranjemarkt in Zierikzee: sfeervol, druk en gezellig Cl^lC DE ZIERIKZEESCHE COURANT V/VÈ R BA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Marion van Dongen 1 mei-demonstratie Koninginnedag Degradatie-perikelen In het kader van de 1 mei-viering is in Mede dankzij het schitterende weer is de DFS en WIK zijn in de eerste klas van het De zestienjarige surfster Marion van Don- Amsterdam een demonstratie gehouden, viering van Koninginnedag op geheel zaterdagse afdelingsvoetbal danig in de de- gen toonde zich In de strijd om de Benelux- Ruim 3.000 mensen deden er aan mee. Schouwen-Duiveland een groot succes ge- gradatiezorgen beland. SKNWK vervult een cup sterker dan alle dames en heren. (Pa9- 2) worden. (Pag. 3, 4 en 5) sleutelrol. (Pag. 5) (Pag. 6) MAANDAG 2 MEI 1983 139ste jaargang Nr. 23312 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De liefde tot syn lant is jieder aengeboren. Vondel Verheugend aantal deelnemers aan verschillende aktiviteiten ZIERIKZEE - Hoewel de dag stralend was begonnen en de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer al een drie kwartier durende rondgang door de stad Zierikzee had gemaakt, net als de showband Rust Roest, viel er om tien uur toch een kleine schaduw over de zonnige dag. De heer T. Simmers, voorzitter van de Zierikzeese Oranje vereniging moest aan het begin van de dag, op het Ha venplein, enkele teleurstellende mededelingen doen. Hij vertelde dat bij het traditionele vlaghijsen een aantal verenigingen het hadden laten afweten. „De Zierikzeese Oranjevereniging probeert elk jaar zoveel mogelijk ver enigingen te krijgen, want bij de rondgang van Kunst en Eer en Rust Roest hoort nu eenmaal een stoet met vereni gingen", aldus de heer Simmers. a'ftï* tenspel voorgeschoteld met als rode draad het tapijtspel. De belangstel ling voor dit Zeskamp-gebeuren was niet overweldigend, maar de men sen, die er stonden hebben zich goed vermaakt, vooral bij het kussenge vecht en het waterdragen. Luchtkussen In de Beuse vond het openlucht schaak plaats, georganiseerd door de schaakvereniging Zierikzee. Be langstellenden konden gratis met he le grote stukken een partijtje scha ken. Op sportpark Bannink was er voor de jeugd van negen tot en met veertien jaar sport en spel. De orga nisatie was in handen van Delta Sport. De gymnastiekvereniging Delta Sport had op het Havenplein een enorm luchtkussen neergezet, dat uitstekend in de smaak viel bij de kleintjes. Vijf minuten lang moch ten ze springen, duikelen en rollen dat het een lieve lust was. ZIERIKZEE - De optocht, die zaterdagmiddag gehouden werd in Zierikzee, trok een grote belangstelling. Zowel de toeschouwers als de deelnemers ware in groten getale aanwezig. Deze kleutertjes op een versierde boerenwagen geno ten met volle teugen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ZIERIKZEE - Tijdens de Zeskamp op het Havenplein in Zierikzee waren de nodige toeschouwers aanwezig. Zelfs Sinterklaas trotseerde het Oranjezon netje. Burgemeester Th. H. de Meester was daarentegen vol optimisme, om te beginnen omdat het de eerste keer was sinds hij in Zierikzee woont dat hij zonder jas vanaf het Havenplein een toespraak kon houden. De burge meester voorzag voor de komende ja ren wat de Zierikzeese Oranje Ver eniging betreft geen problemen. Het aantal verenigingen dat zaterdag deelnam aan de aktiviteiten vond hij verheugend. De heer De Meester besloot zijn toespraak met een drie werf hoera voor het Koningshuis en Koningin Beatrix. De Mr. Bakkergroep te Zierikzee stond paraat voor het vlaghijsen, waarna Kunst en Eer en Rust Roest gezamenlijk twee coupletten van het Wilhelmus speelden. Burgemeester De Meester kreeg een extra ovatie van Kunst en Eer, wegens zijn Ko ninklijke Onderscheiding, die hij vrijdag in ontvangst mocht nemen. Daarna werd het Havenplein ge reed gemaakt voor het Zeskamp spektakel, georganiseerd door jeugd soos Brogum. De deelnemers waren: Mevo, Rust Roest, voetbalvereniging Zierikzee, volleybalvereniging Me- vo'80, gymnastiekvereniging Delta Sport en Brogum zelf. Deze volgorde van teams geeft tevens de uitslag van de Zeskamp aan, die dus werd ge wonnen door Mevo. De deelnemers kregen een hindernisbaan, een bal- lonspel, een kussengevecht, een ver- kleedspel, waterdragen en een krat- ZIERIKZEE - Al van afstand was zaterdagavond de feeststemming op het Havenplein zichtbaar en hoorbaar. Terwijl het Zierikzeese Trio 1 onder de Beuze omringd door belangstellenden voor gezellige muziek zorgde, pro beerden tientallen verenigingen, klubs en andere organi saties de kas te spekken. En dat moet aardig zijn gelukt want op de Oranjemarkt heerste dit jaar een bijzonder gezellige drukte. Door de brandende flambouwen zag het plein er prachtig uit en de fakkels zorgden zelfs ook nog voor wat (plaatselijke) warmte. Niet dat het zo bar koud was, maar vergele ken met de temperaturen van die middag, was het toch wat rillerig 's avonds. Het bleef gelukkig, ondanks de minder optimistische weers voorspellingen, droog en dat was heel belangrijk voor de opkomst. Voor de jeugd was er een gigan tisch springbed, waar veel be langstelling voor bestond. Verder na tuurlijk tientallen kraampjes van de plaatselijke verenigingen en het zou te ver voeren ze allemaal te noemen. Maar naast sport- en muziekvereni gingen, waren ook Unicef, wereld winkel, dierenbescherming en de Li- ons aktief om geld in te zamelen. Laatstgenoemde organisatie zette zich in om geld bijeen te krijgen voor de aanschaf van een vakantiewoning voor gehandicapten. Kop van Jut De Mr. Bakkergroep stond ook in Brede Bagijn ZIERIKZEE - De feestvreugde liep soms zo hoog op, dat zelfs de ouderen zich lieten verleiden tot een spelletje zaklopen, zoals bij de buurtvereniging ,,De Het ging nogal eens expres mis.... NOORDGOUWE - Noordgouwe toonde zich weer als een hechte gemeenschap bij de festiviteiten ter gelegen heid van Koninginnedag. Waren al vele inwoners op de been, toen burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwers haven 's ochtends met een toespraakje de vlag officieel hees, 's middags werd het nog drukker op de Ring bij de volksspelen waaraan jong en oud kon meedoen, 's Avonds werden de feestelijkheden binnenshuis voortge zet. In het Dorpshuis schaarden zich vele dorpelingen aan een mosselmaaltijd, terwijl in de kantine van cam ping De Stern de „Band X" de aanwezigen prettig bezig hield. De ongeveer veertig Noordgouwse schoolkinderen waren 's ochtends na het vlaghijsen al aan de beurt met plezierige spelletjes, die op het sport veld werden gehouden. Ze waren al in de stemming gebracht door de vro lijke klanken van de Noordgouwse muziekvereniging „Con Amore", die ook het Wilhelmus ten gehore had ge bracht bij het vlaghijsen op het kerk plein. Burgemeester Slabbekoorn wees in zijn toespraakje op de span ningen die gezinnen, het land en de wereld in deze moeilijke tijden door maken. Spanningen die ook het ko ninklijke gezin niet onberoerd heb ben gelaten door de depressies van prins Claus. Eensgezinde inzet noem de hij noodzakelijk om de moeilijk heden in alle opzichten het hoofd te kunnen bieden, zodat met een recht vaardig beleid en met elan aan her stel kan worden gewerkt. Een fijne dag zou in ieder geval een positief resultaat hebben op de kon takten tussen de bevolking, aldus de burgemeester. En Noordgouwe toon de die eensgezindheid in de loop van de dag weer duidelijk. Het schitterende weer van zater dag had uiteraard zijn invloed op het verloop. Vooral het sprietlopen over de gracht, dat in het middagprogram ma was opgenomen, ontaardde in een spontaan waterballet van vele deel nemers. Bij slechtere weersomstan digheden zouden ze hoogstwaar schijnlijk wel wat voorzichtiger heb ben gehandeld! Tevoren was begonnen met ringste ken. Dat gebeurde met twee .hobbel- fietsen" die door „Piet de fietsenma ker" speciaal waren gekonstrueerd, waardoor een komische handicap ontstond. Toen het tweede spelonderdeel, het skilopen, aan bod kwam zat de stem ming er dan ook stevig in en groeide de animo voor de deelname. Vanwe ge de vele deelnemers werd er zo veel uitgelopen op het tijdschema, dat drie programma-onderdelen moesten vervallen. Alleen het kussengevecht ging door en daarin bestreden de winnende teamleden van het skilo pen elkaar. Zonder mastklimmen kan Noord gouwe niet, dat is traditie. Ook dit maal bestond daarvoor een grote be langstelling. Voor de meesten was het een hele toer om boven te komen, maar de mast werd toch gauw leegge plukt. Advertentie de belangstelling met z'n ouderwetse Kop van Jut. Door de felle lampen, behorende bij de video-apparatuur, viel ook de Zierikzeese ziekenom roep op, die zowel in Haamstede als in Zierikzee een grootse donateurs- aktie hield. Er was kortom van alles te zien en te beleven zaterdagavond en velen zullen met armen vol prijzen naar huis zijn gegaan. ffih Pt gji.r CAFERESTAURANTPAVIUOEN Ouwerkerk (Zld.) Tel. 01114-1575 Voor: BARBECUE FONDUE PARTIJEN LEKKER ETEN MANAGUA - De Nicaraguaanse re gering heeft besprekingen met de Verenigde Staten voorgesteld om de geschillen tussen beide landen te re gelen. STAVANGER - De Noorse marine heeft haar zoekactie naar een vreem de onderzeeër voor de Noorse west kust op een lager pitje gezet nadat proefnemingen uitwezen dat aan de wateroppervlakte ontdekte olie niet afkomstig was van een duikboot. Dit heeft een woordvoerder van het mi nisterie van defensie bekendge maakt. Verwachting tot dinsdagavond: Enkele opklaringen Enkele buien, afgewisseld door op klaringen: minimumtemperatuur omstreeks vijf graden; middagtem- peratuur ongeveer twaalf graden: matige westenwind, aan de kust nog krachtige wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 6 mei Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 6 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Opklaringen Kans op neerslag: 50%. Minimumtemp.: 7 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Kans op neerslag: 60%. Minimumtemp.: 8 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 3 mei Zon op 6.08, onder 21.07 Maan op 2.42, onder 10.18 Laatste Kwartier: 5 mei (5.43) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 3 mei 7.50 20.01 1.27 13.53 Doodtij: 7 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komende etmaal komt er niet veel verandering in het weerbeeld. Wij blijven onder invloed van een depressie boven de zuidelij ke Noordzee, die bij ons voor een westelijke luchtstroming zorgt. In de aangevoerde lucht ontwikkelen zich nu en dan buien, maar deze worden afgewisseld door opklaringen. De middagtemperatuur is morgen onge veer twaalf graden. De windsterkte neemt geleidelijk af tot matig, kracht vier. Na morgen is het echter met de grootste kou gedaan. De depressie boven de Noordzee trekt naar het oosten weg, waarna zijn rol wordt overgenomen door een nieuwe de pressie, die zich nu nog boven de At lantische Oceaan bevindt. De wind draait hierdoor naar zuidwest en voert zachtere lucht aan. De neerslagkans blijft echter tot het weekend hoog. MANAGUA - Bij militaire akties van opstandelingen in Nicaragua zijn in de buurt van de grens met Hondu ras 33 personen, onder wie een West- duitse arts die werkte voor een hulp organisatie, om het leven gekomen. Dit is zondag van officiële zijde in Managua bekendgemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1