Aktiemodellen bij Peugeot Opkrikken voortaan zonder enige moeite Muskee Gang in Brogum Lisa in Dirksland PLAAT-PRAET Peugeot 205 laat op zich wachten Dubbelkonsert bij Big „S" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 aprii 1993 Nr. 23311 11 ZIERIKZEE - De hogere klassen van o.l.s. ,,'t Kofschip" aan de Schel- destraat in Zierikzee zijn al sinds de herfstvakantie bezig met het instude ren van een toneelstuk, dat handelt over een heuse zeemeermin. Donder dag 26 mei zal de eerste uitvoering worden gegeven op het schoolplein, in de open-lucht dus. De Zeeuwse Babbe laar nam een kijkje op een van de re petities, die 's maandags na schooltijd worden gehouden. Dat deden we, om jullie een beetje nieuwsgierig te ma ken, want tijdens de opvoering moet er natuurlijk wel publiek komen! m Op de repetitie was het dolle pret. Allemaal verkleed in de figuur die de leerlingen moeten gaan uitbeelden: metse laars, visvrouwen, klan ten op de markt, twee spionnen en een burge meester. De metselaars zijn bezig in opdracht van de burgemeester van Westenschouwen (erg lang geleden) om een toren te bouwen, die hoger moet worden dan de St. Lievensmonster- toren in Zierikzee. Dat is de kern van het verhaal: de onderlinge strijd tus sen de twee plaatsen. een zeemeermin in hun netten. De man van de zeemeermin vindt dit niet zo leuk en voor spelt: „Schouwen, Schouwen, het zal je be rouwen, dat je nam mijn schone vrouwe". Hoe het allemaal verder af loopt moeten jullie maar zelf gaan zien op 26 mei. Dan kun je meteen zien hoe mooi de decors ge worden zijn, en hoe mooi de poppen (marionet ten), alles gemaakt op handarbeidles. Trou wens: de leerlingen heb ben ook zelf de tekst ge schréven, en dat is na tuurlijk héél erg knap. En: er komt zelfs een onderwater-scène aan te pas. De Musical Op 15 april was de uit voering van onze musi cal. Het begon om half acht en alles liep gesmeerd. Het ging over een koning, die koning was over het land van de zingende mensen. Hij had dus de mooiste stem van het land, maar hij kon niet tegen valse no ten, en zijn dochter zingt valse noten. Daarom heeft hij haar in de toren opgesloten. Een ontdek kingsreiziger werd smoorverliefd op de prinses nadat hij het land had ontdekt. Daar om schaakte hij haar, maar de politie kwam net op tijd. Toch moch ten ze weg. Na de musi cal werd er geld opge haald. Wel 200,-, een mooi bedrag, dat bestemd is voor de 26 kinderen in een kinder tehuis in Kenia, die onze kerk heeft geadopteerd. (Nicole de Jonge). Zo, de Zeeuwse Babbe laar is weer vol voor de ze week. Toch nog maar weer even een herhaling van wat we vorige week ook schreven: de brie venbus is leeg.' Doen jul lie er wat aan? Er zijn vast wel onderwerpen te bedenken waar jullie een verhaaltje over kun nen schrijven: school, huisdieren, sport, va kantieplannen en ga zo maar door. Jullie laten ons toch niet in de kou staan? Het adres: De Zeeuwse Babbelaar, Zie- rikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA in Zierikzee. Tot de volgen de week maar weer, en denk om de brievenbus! is. Bovendien is de druk per vierkante centime ter véél geringer dan bij de conventionele krik. Niet meer vastzitten Belangrijk voordeel is ook, dat de ondergrond er helemaal niets meer toe doet: bij het meest onregelmatige wegdek, in rul zand, in modder of in diepe sneeuw, overal werkt de Air-Jack even perfect. Dat heeft als ne venvoordeel, dat ook vastgeraakte voer- of vaartuigen er weer mee op gang geholpen kun nen worden. Er bestaat geen enkele gevaar, dat het luchtkussen zal kun nen barsten, want dit is gefabriceerd van onver woestbaar met PVC overtrokken canvas en de Air-Jack heeft een hefvermogen van 1400 kg. Omdat de Air- Jack geheel van flexibe le kunststof is vervaar digd kan hij in tegenstel ling tot de metalen krik, niet roesten en ook heel handig in bijvoorbeeld het reserve-wiel, worden opgeborgen. De Air-Jack kost 99,50 (adviesprijs) en is in auto-shops, wa renhuizen (o.a. alle V&D-filialen) en benzine-stations (o.m. Shell) verkrijgbaar. in Westenschouwen snappen ze maar niet, waarom Zierikzee steeds groeit, vooral de vissers vloot. Maar dat komt, omdat de vis in Westen schouwen veel te duur betaald wordtVoor een makreel vragen de vis vrouwen maar liefst 50,—! Als het laatste schip de haven uitvaart om vis te gaan vangen, krijgen de (luie) vissers Raadseltje Irma Pieper uit Oosterland stuurde ons (alweer een paar weken geleden) een zelfge maakt raadseltje. Ze kwam eens een wegwij zer tegen, die pas op nieuw was geschilderd. Maar de namen van de plaatsen had de schilder helemaal verkeerd ge schilderd. Wie weet de namen in de juiste volg orde te zetten? Eerst zelf proberen, maar als het helemaal niet gaat, dan de krant omdraaien. Dan zie je de oplossing staan. Sukses er mee en Irma bedankt voor je raadsel. De verkeerde namen zoals Irma ze zag zijn: LOOS, HEGDAAN, SURBELS, NYBERL en RUGBAMH. •DHdaWVH 'T3S -snaa 'dvvh Naa 'oiso 'Nfnaaa -BUS}ERld Suissoido ZIERIKZEE - Bij de Peugeot dealer staan de maanden april en mei in het teken van twee nieuwe Peugeot-aktie- modellen. Een speciale versie van de suksesvolle gemoderniseerde Peugeot 305 zal in een kleine oplage aan het Ne derlandse publiek worden aangebo den onder de naam 305 super S. Het bijzondere van dit model is z'n uiterlijk, de biesjes op de flank, vier lichtmetalen velgen met TRX-banden, elektrisch schuifdak, spoiler op de koffer en de metallic kleur waarin de 305 S wordt geleverd. Het in terieur van de 305 super S onderscheidt zich van de andere 305 modellen door zijn grijs zwarte veloursbekleding. Tenslotte is dit model uitgerust met de nieuwe XU-benzinemotor met een cilinderinhoud van DETROIT - Uit de cij fers over het eerste kwartaal van dit jaar van de drie grote autofa brikanten in de Verenig de Staten blijkt, dat de produktie 38,2 procent groter is geweest dan in het eerste kwartaal van vorig jaar. De gezamen lijke produktie van per sonenwagens kwam uit op 1.427.679 stuks, tegen 1.032.691 een jaar gele den. 1580 m\ een vermogen van 69 DIN-kw en een 5- versnellingsbak. De prijs is vastgesteld op 26.950,-. 505 Select Het tweede aktiemo- del is de Peugeot 505 Se lect. De 505 GL met de twee liter motor werd gekozen als basis voor dit model. Deze versie wordt ook in een zeer be perkt aantal op de markt gebracht. De ak- tiewagen is uitgevoerd met een elektrisch schuifdak, stereo casset tespeler, van binnenuit verstelbare buitenspie gels, rubberen stootstrippen op de flan ken, wielplaten van het type SR, tweedbekle ding en een grijze metal- lickkleur voor de carros serie. De prijs van dit model is 28.495,—. Dit type zal in mei bij de Peugeot dealer te bestel len zijn. Als gezegd, het aantal is zeer beperkt, dus wie het eerst komt Een van de twee aktiemodellen van Peugeot: de 305 Super S, een exclusieve sportsedan. ZIERIKZEE - De nieu we Peugeot 205 Iaat nog even op zich wachten. Volgens planning zou dit nieuwe model aan het begin van deze zomer op de Nederlandse markt worden gebracht, maar dit wordt uitgesteld tot september/oktober. Reden hiervan is dat Peugeot de produktie van de 205 eigenlijk niet aan kan. In Frankrijk namelijk is de wagen al te koop en de verkoop loopt dermate goed, dat Nederland voorlopig ge woon niet aan bod komt. In een maand tijd wer den in Frankrijk 35.000 Peugeot 205 modellen besteld. Dat komt op een gemiddelde bestelling van meer dan 1000 auto's per dag. In Zwitserland, de tweede Europese markt waar deze auto werd geïntroduceerd, zijn de cijfers ook zeer aanmoedigend: meer dan 40 205 modellen per dag. De produktie zal dus moeten worden ver hoogd en dan is de kans groot dat we begin herfst de wagen ook in Zierikzee kunnen bestel len. De klub van Steekje Kezeltee ventiel wordt geopend om de Air-Jack weer ge lijkmatig leeg te laten lopen. De Air-Jack heeft bo vendien het voordeel, dat hij onder ieder punt van de auto kan worden aangebracht. D^t is vooral belangrijk bij Ou dere auto's, waarbij het krik-punt nog wel eens verroest of afgebroken „Air-Jack" heet de nieuwe vinding, waarmee zon der enige krachtsinspanning een auto, boot of cara van binnen één minuut kan worden opgekrikt. De „Air-Jack" bestaat uit een soort luchtkussen, dat wordt opgeblazen door een slang even tegen een uit laat van een lopende motor te drukken. De uitlaat gassen vullen dan razendsnel het luchtkussen en het voer- of vaartuig wordt in een minimum van tijd en zonder lichamelijke inspanning om hoog gebracht. „Hier, houdt deze tas even open, even wachten". Flipje verdween in de ton en even later kwam hij weer terug. „Hier, pak aan". Eerst kwam er een tafeltje, toen een stoeltje, een kaars, een stapel Donald-Ducken, een doosje lucifers, een doos met luchtgaten en een kikker erin. „Dat is mijn huisdier", zei Flipje Ka chelhout. „O, ja, ik ben nog wat vergeten" en hij kwam terug met een doosje. „Dit is mijn klubkas; ik spaar elke week mijn zakgeld en dan ga ik meestal zater dags om een patatje met kechup". Toen begonnen ze alles over de hut te vertellen en legde de tonnetjes in de koelkast. Na een eindje lopen zeiden ze: „Nu hebben we eigenlijk al een klupje opgericht. Zullen we Keesje Kinderwagen en Waggel Winkie ook in de klub doen? En Arie Bengel, dan zijn we met z'n vijven". „Ja, en dan maken we een vlot en roeispanen en een zeil, en dan gaan we zeero- vertje spelen". De klub werd nog aangevuld met Jim Bogota en Jantje Beton. Ge wapend met lakens, zwaarden, spijkers en hamers gingen ze naar de hut. De kaarsen van Flip werden aan de muur gespijkerd zodat ze voldoende licht had den om te spijkeren en te zagen en te schaven en op het laatst was er een pracht van een vlot. Kompleet met zeilen, een kraaienest en een stuurhut. Daarna gin gen ze de koelkast te water laten en jawel hoor; hij bleef drijven. Steekje zei dat er maar voor vier plaats was op het vlot, zodat ze nog een vlot moesten bouwen. Maar, honderd meter verder wist iemand een oud wrak van een roeibootje te lig gen bij de werf, bijna net zo groot als de koelkast, met maar een paar gaatjes. „Weet je wat? We maken twee groepen: één groep in de koelkast en één groep in het roeibootje". De leiders van de groepen werden Steekje en Jim. Bij de werf vonden ze het bootje. „Dat nemen we mee jongens" zei Steekje, „jammer dat morgen de vakantie voorbij is, maar de volgende vakantie gaan we er weer mee spelen.'' Einde. Is dat eenmaal ge- lopen, want een te- beurd, dan hoeft de mo- rugslagklep houdt de tor verder niet te blijven spanning vast totdat een BURGH-HAAMSTEDE - Op vrijdag 6 mei organiseert jeugd soos Big „S" uit Burgh-Haamste- de een dubbelkonsert met de Ne derlandse groepen Urban Heroes en New Adventures in een feest tent in deze gemeente, die is op gesteld op de Beatrixweide. De aanvang is om 20.00 uur.' DIRKSLAND - Op 26 januari 1956 werd Lisa in Breda als dochter van een Amerikaanse moeder en een Neder landse vader. Na de middelbare school en de Akademie voor Expressie volgde zij een driejarige opleiding aan het konservatorium met als hoofdvak zang. Regelrecht gevolg was, dat zij veelvuldig gevraagd werd als back- groupzangeres bij tal van groepen. In 1979 kwam Lisa bij American Gypsy terecht. Een jaar later volgde de overstap naar The Houseband, waar zij leadzangeres werd. In begin 1983 volgde de grote solistische door braak met .Break It Out". Deze eersteling stond we kenlang op welke hitparade ook. Op zaterdag 30 april komt Lisa naar de Victoriahal in Dirksland op uitnodi ging van de Thunderbirds Diskoshow. De avond begint om 19.30 uur en het optreden van Lisa zelf begint om streeks 21.30 uur. ZIERIKZEE - Het kan soms raar gaan in de wereld van de muziek. In 1961 werden jour nalist Harry Muskee en fotograaf Eelco Gelling door hun baas „De Drentsche en Asser Courant" vanwege hun té lange haren ontslagen en het tweetal besloot samen een band te formeren. De eerste elpee van „Cuby The Blizzards" kwam in november 1966 uit, heette „Desolation" en werd prompt bekroond met een Edison. Er volgden zeven vette jaren met optredens over heel Europa en met talloze elpees. vanzelfsprekend nog steeds onder de noe mer „Rhytm Blues", de muziek waarin Muskee zich als een waar expert weet te manifesteren. Vele nieuwe muziekstromin gen blijken maar al te vaak modeverschijn selen te zijn. Eind 1973 was het afscheidskonsert van „Cuby" in Assen. Na enige jaren van be trekkelijke stilte en een paar pogingen van Muskee om met een nieuwe band de draad weer op te pakken, komt hij begin 1982 toch plotseling met een verrassend goede band voor de dag met daarin verscheidene pro minenten uit de muziekwereld. Zelf bespeelt hij de mondharmonika en „pleegt" hij de zang. Drummer Hans La- faille en Herman Deinum zijn eveneens ex- Cuby-leden en Rudi van Dijk speelde ook al op de tenorsax in Blues Dimension. Gita rist Paul Schmeenk verdiende zijn sporen in Sweet d'Buster en enkele weken geleden kwam ex-Massada-trompettist Peter Kuyt in de „Gang" ter vervanging van de zieke Jeff Reynolds. Het repertoire van The Muskee Gang valt Slechts weinig stromingen blijven het pu bliek door de jaren heen boeien. De Rhytm Blues is er één van. De rauwe stem van Harry Muskee herinnert heerlijk ouder wets aan de grote suksessen van Cuby The Blizzards, zoals die bijvoorbeeld klon ken op „Groeten uit Grollo", „Appleknoc- kers Flophouse", „Simple Man" en „Too Blind To See". Harry Muskee is met zijn Gang op zaterdagavond 30 april te gast in jeugdsoos Brogum. Omstreeks half tien, tien uur weerklinken de eerste onvervalste Rhythm Blues-klanken. Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 20.00 uur tot 24.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 23.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00-24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur met daarin een live-optreden van de Muskee Gang, dat om streeks half tien begint; zondag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur gezellige avond met klaverjassen, schaken of dobbelen. ZIERIKZEE - April 1983 brengt ons het vervolg op de avonturen van de Oost-Groningse rockband ITie New Adventures. In 1982 veranderde de groep van label en werd er bovendien een perso- neelswijziging doorgevoerd. Drummer Henk Tor pedo werd vervangen door Peter Waaldrecht en de vorige platenmaatschappij door WEA. Het eerste New Adventures-produkt dat WEA uit brengt is de single „Ragfever", een waardige op volger van de grootste hit van dé groep tot nu toe: „Com On". The New Adventures worden gevormd door een zeer energiek trio onder leiding van gitarist zan ger Peter Bootsman. De gitaar staat centraal in de sound van de groep en met recht, want Bootsman's gitaarspel mag er zijn. Bootsman is geïnspireerd door kollega gitarist als Jimi Hen- drix, Alvin lee, Rory Callagher en Eric Clapton. Deze invloeden heeft hij weten te verwerken tot een eigen stijl, die op de nieuwe single en de daar op volgende elpee goed uit de verf komt. De groep treedt op vrijdagavond 6 mei op uitno diging van de Haamsteedse jeugdsoos Big „S" sa men met de Urban Heroes op in een feesttent in Haamstede. Het optreden wordt zo ongeveer de laatste try-out voor de nieuwe vierde elpee van The New Adventures, die medio mei gaat ver schijnen. De titel is nog niet bekend, maar wel staat als een paal boven water, dat deze groep, die vooral ook live bijzonder goede dingen doet, een produkt af gaat leveren, dat de drie voorgaande elpees kwalitatief nog zal overtreffen. Peter Bootsman, bassist Harry de Winter en drummer Peter Waaldrecht weten wat het is een goed pro dukt te leveren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 11