Sportveld in Zonnemaire krijgt grote opknapbeurt LEUKE JEU GDMU SIC AL HOOGTEPUNT OUDERAVOND DE ZIERIKZEESCHE COURANT Weer verdacht vat in Dordtse gifwijk Postkantoren dicht op 5 mei Voorstel b. en w. Brouwershaven Nieuw plan rekonstruktie Pauwstraat Noordgouwe Klubgebouw van wsv Brouwershaven wordt uitgebreid Matroos dood na val op veerboot Henst Papier Eerbeek failliet DINSDAG 26 APRIL 1983 139ste jaargang Nr. 23309 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Voor hem, die zeker is van zichzelf, bestaat de beste diplomatie in openhartigheid. Comtesse Diane Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Verwachting tot woensdagavond: Veranderlijke bewolking Veranderlijk bewolkt en af en toe een bui; minimumtemperatuur circa zes graden; middagtemperatuur on geveer veertien graden; matige zuid oostelijke wind, kracht drie. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 26 april: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: zuid 5 Vrijdag: Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 27 april Zon op 6.20, onder 20.57 Maan op 21.15, onder 6.49 28 april Zon op 6.18, onder 20.59 Maan op 22.32, onder 7.06 Volle Maan: 27 april (8.31) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 27 april 3.52 16.57 10.00 22.17 28 april 4.37 17.27 10.44 22.56 Springtij: 29 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer in ons land wordt nog steeds in belangrijke mate bepaald door een depressie ten zuid en van Ierland, die nog maar weinig van plaats verandert. Bovendien neemt de depressie langzaam in bete kenis af. Rond dit druksysteem trek ken gebieden met regen of buien, die van tijd tot tijd ook over ons land trekken. Ook onweer is daarbij niet uitgesloten. De regenzones worden echter afgewisseld door opklari'ngs- gebieden, zodat de kans op zon ook aanwezig is. De temperatuur blijft echter een paar graden te laag voor eind april. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KMS-motie De Blauwe Keet Stemgedrag Puike organisatie Minister van Aardenne lapt het standpunt Het vorige week geveilde restaurant „De Wethouder H. Schot van Bruinisse geeft Biljartvereniging Bommenede organiseerde van de Tweede Kamer inzake de toekomsti- Blauwe Keet" te Oosterland is eigendom een toelichting opzijn stemgedrag inzake op een puike manier de nationale titelstrijd ge bezetting van de KMS-werf aan zijn geworden van de heer N. J. W. van der de vestiging van een supermarkt in Bruinis- in de eerste klas libre. (Pag. 6) laars. (Pag. 2) Zwan. (Pag. 3) se. (Pag. 3) DORDRECHT - Bewoners van de wijk Merwedepolder hebben maan dagavond in een geluidswal bij de Wielingenstraat in hun wijk een vat. gevonden met een .uiterst verdachte inhoud", vermoedelijk afval van de chemische industrie Rijnmond. Dit heeft de secretaris van de Vereniging Actiecomité vervuiling Merwedepol der, H. Vermeulen, maandagavond laat meegedeeld. Volgens hem is de vondst gedaan in een deel van de wijk waarin volgens de overheid geen afval van de chemi sche industrie ligt, maar „slechts" havenslib dat is verontreinigd met zware metalen. Het vat werd door met metaaldetectoren gewapende be woners van de wijk dicht onder de oppervlakte gevonden. Van een afdeklaag van een paar meter op het onder de wijk gestorte puin is volgens Vermeulen geen spra ke. Het afval ligt dertig tot vijftig centimeter onder de oppervlakte, zo zei hij. DEN HAAG - Behalve voor „vitale diensten" is 5 mei voor de PTT een vrije dag, aldus heeft de regering besloten. Voor de post houdt dat in dat behalve een vierhonderdtal grote kantoren, alle andere postkantoren gesloten blijven. Volgens de PTT wordt de postbestelling echter zoda nig uitgevoerd dat nadelen voor het bedrijfsleven worden voorkomen. Ook de stukken voor postbushouders worden in de postbussen gelegd. Bij de telefoondienst en de postgiro- /rijkspostspaarbank wordt een mini male bezetting gehandhaafd. Daar door kunnen op die dag vitale, niet uitstelbare aktiviteiten zoals infor matiediensten storingsdienst en spoedeisende handelingen, doorgang vinden, aldus de PTT. BROUWERSHAVEN - Als de raad Brouwershaven volgende week maandag 2 mei akkoord gaat, zal dit jaar nog het hoofdveld van het sportterrein Zonnemaire wor den verbeterd. Het kollege stelt voor hiervoor een kre diet beschikbaar te stellen van 12.500,—. Het bestuur van de sportvereni ging had al enige tijd klachten over het sportterrein in Zonnemaire. De gemeente vroeg advies aan de Neder landse Sport Federatie te Arnhem, die van mening was dat de vlakheid van het veld veel te wensen overlaat. De toplaag is zandig, terwijl ook het profiel een zandige opbouw heeft. Na overleg en het afwegen van allerlei meespelende faktoren is gebleken dat renovatie van het hoofdveld overbleef als prioriteit. BROUWERSHAVEN - In de raads vergadering van de gemeente Brou wershaven aanstaande maandag zal het voorstel aan de orde komen de klublokaliteit van de watersportver eniging Brouwershaven in het Ton- nenmagazijn uit te breiden. De bouwkosten (zonder toebehoren en inrichting) worden begroot op 16.081,-. De watersportvereniging huurt al enige jaren een gedeelte van de bo venverdieping van het Tonnenmaga- zijn. Tijdens de zomermaanden staat deze ruimte ter beschikking van de passanten die de jachthaven bezoe ken. Alleen via de beheerder van het Tonnenmagazijn was het mogelijk zwak- en niet alcoholische dranken en kleine etenswaren te bestellen. De beheerder heeft echter te kennen ge geven door de vele aktiviteiten in de gemeenschapsruimte niet meer in staat te zijn tevens de klublokaliteit van de watersportvereniging te behe ren. Om die reden wil het bestuur van deze vereniging de lokaliteit zo danig uitbreiden, dat deze voldoet aan de eisen van de Drank- en Hore- cawet. Een eigen beheerder, die in het bezit is van de benodigde diplo ma's zal worden aangesteld. De kosten komen voor rekening van de watersportvereniging. Het kollege stelt de raad voor aan het verzoek van de wsv medewerking te verle nen. Het ligt in de bedoeling de opknap beurt dit jaar nog te realiseren, wan neer de voetbalcompetitie is afgelo pen. Uitkijken De voetbalvereniging Zonnemaire zal van het veld in het seizoen '83/'84 geen gebruik'kunnen maken, de ver eniging zal moeten uitwijken naar het sportveld in Noordgouwe. De ad vieskommissie voor rekreatie en openbare werken heeft reeds een po sitief advies uitgebracht. Verder komt tijdens deze raadsver gadering een rekonstruktieplan aan de orde voor de Pauwstraat te Noord gouwe. Door de bouw van de gemeen schapsruimte en het gereedkomen van de 15 huurwoningen zal het ver keer over de Pauwstraat veel druk ker worden. De Pauwstraat is vrij smal, er liggen geen trottoirs. Naar aanleiding daarvan heeft gemeente werken een rekonstruktieplan op gesteld. Dit is eveneens gebeurd in overleg met de dorpsbewoners tij dens een hoorzitting begin dit jaar. Breder De straat wordt een meter breder, met parkeerhavens waarop 10 voer tuigen geparkeerd kunnen worden. Een voetpad wordt aangelegd langs deze parkeerhavens. De in slechte staat verkerende brandgangen ach ter de 9 na-oorlogse woningen (die binnenkort worden gerenoveerd) zijn eveneens in het plan voor een op knapbeurt betrokken. Om dit werk te kunnen realiseren is een bedrag nodig van 82.250,—. De gemeente hoopt in het kader van verbetering van de woonomgeving een bijdrage te kunnen ontvangen van het rijk. Parkeren Het instellen van parkeerverboden in de nieuwbouwwijk te Zonnemaire is terug op de agenda. Al eerder kwam dit in de raad aan de orde. De raadsleden gingen toen (gedeeltelijk) niet akkoord met het voorstel van het kollege. Het bezwaar gold met name de maatregel in de Julia- nastraat, namelijk dat parkeren is toegestaan voor de bejaardenwonin- gen. Volgens de raad zou daar een parkeerverbod moeten gelden, zodat voertuigen aan de overzijde gepar keerd konden worden. De meerder heid van het kollege blijft echter van mening dat dit de verkeersveiligheid niet ten goede komt. Het voorstel zo als dat 18 janauri werd gedaan, blijft gehandhaafd. DEN HAAG - Minister De Koning van sociale zaken en werkgelegen heid ziet problemen voor verdere verkorting van de arbeidsduur. Naarmate de inflatie kleiner is zal het moeilijker zijn, aldus de minister maandag na afloop van het overleg tussen een delegatie uit het kabinet en de werkgevers en werknemers in de Stichting van de Arbeid. PERKPOLDER - De 55-jarige J. van Burg uit Kruiningen, matroos bij de provinciale stoomboot dienst Zeeland, heeft maandag tijdens werdzaamheden op de veerboot Kruiningen-Perkpolder een dodelij ke val gemaakt. De man was bezig met een karweitje bovenop de stuw- hut toen hij zijn evenwicht verloor en drie en een halve meter naar beneden' stortte. Daarbij brak hij zijn nek. Veerboot, die in de haven van Perk- polder klaar lag voor Vertrek liep door dit ongeval geruime tijd vertra ging op. KERKWERVE - Dicht bij De Heerenkeet. het visserscafé aan de Ooster- schelde, is Rijkswaterstaat bezig een telluro-meter te bouwen. Zoals op de fo to te zien is, is dat een torentje" met een radar-installatie. De telluro-meter, waarvan er ook een wordt opgebouwd op de vuurtoren te Haamstede, kan - in geval van nood - worden gebruikt als plaatsbepalings systeem voor de mattenlegger Cardium. Normaliter gebeurt het plaatsbepalen door middel van meetwagentjes langs de wal, maar wanneer er mist optreedt worden de infrarode golven daarvan gestoord. Komt er dus mist opzetten, dan kan onmiddellijk worden teruggegrepen op het nu gebouwde noodsysteem, waarvan het radiografische signaal geen hin der van dergelijke weersomstandigheden ondervindt. Jan Wouter van den Doelschool Een scene uit de musical De geheime piratenzender. In de studio wordt druk gediskussieerd over wat er moet worden uitgezonden. ZIERIKZEE - In het gebouw van de christelijke lagere Jan Wouter van den Doelschool werd donderdag en vrij dag een ouderavond gehouden. Op beide avonden vorm den de leerlingen het middelpunt van de belangstelling, want om hen draaide het allemaal. Voor de pauze kwa men de kinderen van de lagere klassen in aktie en na de pauze was het tijd voor de jeugdmusical ,,De geheime pi ratenzender", opgevoerd door klas vijf. Na de openings-f woorden van de heer A. van Oosterom, hoofd van de school, volgde een optreden van het schoolkoor. Kirsten van Bergum en Janneke van Veeren traden samen op in het kattenduet, oftewel Quetto buffo di duo gatti. Beide meisjes waren ver kleed als kat en bouwden een conver satie op in kattentaal, waarbij de tekst uiteraard beperkt bleef tot „miauw". Achtergrondmuziek bege leidde de bewegingen van de „kat ten", die een leuk optreden brachten. Toen was het tijd voor een heuse modeshow, compleet met boyspea ker. De variëteit in getoonde kleding was groot. Het liep van Jane en Tar- zan, tot aan geluid- en waterdichte regenpakken. In het kader van bezui nigingen liep één van de modellen in een vuilniszak, voorzien van allerlei zakjes, waarin van alles paste. Ook de discomode en de zomermode kwa men aan bod. Handige tip voor de niet-zwemmers: een body-warmer als zwemvest en omgekeerd. In het laatste programma-onder- deel voor de pauze werden de ouders ingeschakeld. Tien vragen over spreekwoorden, dans en liedjes moesten worden beantwoord. De antwoorden werden uitgebeeld door de leerlingen met behulp van enkele hulpstukken. Musical De vijfde klas voerde de jeugdmu sical De geheime piratenzender op. Een erg leuke musical, welke volgens de heer Van Oosterom een knipoog gaf naar de piratenzenders van de volwassenen. „Wat is er op tv? Oorlog en proble men en gezeur over ww", aldus de ge zongen tekst. Dus moest er op tv een piratenshow voor de kinderen ko men in kindertaal. „Wij willen pro gramma's, die een kind ook kan ver staan." De kinderen dachten bij hun plan nen een studio op te zetten, program ma's uit te zenden en een aparte plaats te bezetten in de tv-wereld hulp te krijgen van Lekkerman, de kindervriend. Hij wist wat een kind verdient, snoepgoed voor en snoep goed na. Lekkerman bood financiële hulp in ruil voor reclame voor zijn snoepgoed. Dat wilden de kinderen niet. Maar Lekkerman liet zich niet één, twee, drie uit het veld slaan en bleef op allerlei manieren proberen om met zijn snoepgoed op de tv te ko men. Uiteindelijk nam een politie agent alle apparatuur in beslag. De NOS was de reddende engel. In het belendende perceel opende de NOS een kinderzender. Een positief slot dus voor deze leuke musical. De spontaniteit en het enthousiasme van de kinderen heeft veel aan het welslagen van de uitvoering bijge dragen. EERBEEK - De directie van pa pierfabriek Henst Papier Eerbeek B.V. in het Gelderse Eerbeek, voor tzetting in afgeslankte vorm van de in 1980 failliet verklaarde gelijkna mige papierfabriek, heeft besloten opnieuw het faillissement van onder neming aan te vragen. De afzet van produkten stagneert onder meer we gens een zwakke markt, het groten deels wegvallen van export en een veranderd kwaliteitsbegrip. Om de kwaliteit van de produkten te verbe teren en daarmee de afzetmarkt te vergroten zijn echter forse investe ringen nodig en een lange, verliesge vende aanloopperiode, die de finan ciële mogelijkheiden van het bedrijf verre te boven gaan, aldus de directie van Henst Papier dinsdag. Volgens bestuurder A. Addink van de Industriebond FNV betekent het faillissement van de papierfabriek waarschijnlijk het ontslag voor alle zeventig werknemers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1