deurloo mode Sportcentrum Krayestein voor bouwvakantie open Echtpaar Van den Berg is nagenoeg kampioen ZBC STREEKNIEUWS Maximale zege voor herenteam TV Bru-Tèn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 april 1983 Nr. 23306 5 De aanvoer van de enorme staatstukken voor de hallen ondervindt flink wat hinder van de bomen, die de Krayesteinweg omzomen. Met een enorme kraan moeten de stukken over de bomen heen het bouwterrein worden opgemanoeu- vreerd, omdat de al even kolossale vrachtwagenkombinaties het terrein niet opkunnen. (vervolg pag. 1) de gevallen is het karwei in een ruk afgewerkt, 's Morgens om acht uur begonnen we 's nachts omstreeks vier uur was het gebeurd", vertelt Jan Verhagen. Op 18 april kwamen de eerste gedeelten van de enorme staalkonstruktie aan bij de hallen en gisteren (woensdag 20 april - red.) werd gestart met de opbouw van de konstruktie, eerst aan de restaurant zijde. Flitsen uit het buitenland KAMPALA - De autoriteiten van Oeganda houden op de luchthaven van Entebbe een Belgisch vracht vliegtuig aan de grond dat op scherp gestelde munitie aan boord heeft die niet op de vrachtbrief staat vermeld. BRUSSEL - Milieuvraagstukken worden een belangrijke faktor tij dens de tweede rechtstreekse verkie zingen voor het Europees Parlement, juni 1984. Tot deze conclusie kwam woensdag in Brussel, de voorzitter van de milieucommissie van het par lement, de Ierse socialist Ken Col lins. PARIJS - De Franse communisti sche leiders hebben zich woensdag uitgesproken voor voortzetting van de coalitie met de socialisten, on danks het verzet van vooraanstaande militanten in de partij tegen het straffe soberheidsbeleid van de rege ring. KAAPSTAD - Premier Pieter W. Botha van Zuid-Afrika heeft woens dag gezinspeeld op uitstel van het te houden referendum onder de blan ken over zijn omstreden plan de In diërs en zuidafrikanen van gemengd bloed een rol in de regering te geven. Op 26 april wordt gestart met het metselwerk. In totaal 160.000 stenen verdwijnen in het hele komplex. Als de planning goed blijft verlopen wordt op 17 mei begonnen met het aanbrengen van de dakbedekking, in totaal 3700 m2 groot. Vilttapijt De onderhandelingen met de diver se Schouwen-Duivelandse sportver enigingen verlopen, zoals het zich nu Iaat aanzien, goed tot zeer goed. „We hebben diverse positieve ge luiden ontvangen over de interesses, die er zijn. Het is daarom dan ook van essentieel belang, dat we de mo menteel geplande data kunnen aan houden. Dan zijn we namelijk ruim schoots gereed voordat de officiële bondskompetities in de diverse tak ken van sport van start gaan", legt Robert-Jan Pothaar uit. „Wat het tennisgebeuren betreft is dat geen probleem, want de tennissers gaan pas op 24 september naar binnen, maar wat de andere zaalsporten aan gaat zullen we echt wat eerder moe ten zijn. Dat lukt evenwel vrijwel ze ker ook. Op de dag van de officiële opening draaien we als het goed is al een week of vier en dat is ruim schoots vroeg genoeg". In de tennis- hal komt een vloer van vilttapijt te liggen en de multi-funktionele hal krijgt een Desco Pulastic P9 bedek king, wat er voor zorgt dat alle spor ten (inklusief het zo verlangde zaal hockey) er gespeeld kunnen worden. BEIROET - Volgens Iran is de scha de door Iraakse raket aanvallen op Iraanse oliebronnen al opgelopen tot ruim 2 miljard gulden. Het islamiti sche bewind in Teheran beschuldigt Irak van een nieuwe aanval op de oliebronnen. PARIJS. - De Franse regering heeft woensdag op haar wekelijks beraad besloten tot een volledig verbod op gokmachines. Zij aanvaardde een wetsvoorstel waarin het invoeren, vervaardigen, in het bezit hebben, in stalleren of exploiteren van dergelij ke apparaten waarmee geld kan wor den gewonnen, wordt verboden. BUENOS AIRES - Een Argentijn die zij dat hij sprak uit naam van een extremistische beweging in zijn land heeft woensdag gedreigd met het ver moorden van meer dan 100 leden van de Britse kolonie in Buenos Aires als een schip met aan boord verwanten van Argentijnse oorlogsdoden op weg naar de Falklandeilanden door de Britse marine zou worden „aange vallen". BEIROET - De tol van de bom aanslag van maandag op de Ameri kaanse ambassade in Beiroet is woensdag gestegen tot 49 doden en vermisten, van wie zeventien Ameri kanen. Dit heeft de Amerikaanse am bassadeur, Robert Dillon, verklaard tijdens een persconferentie voor het deels verwoeste ambassadegebouw. MIDDELBURG Expositie Joke Noest De Zierikzeese kunstenares Joke Noest exposeert van zaterdag 30 april tot en met donderdag 26 mei in het Zeeuws kunstenaarscentrum. En kele van haar ten toon te stellen wer ken zijn: Gemengde technieken, li monade in zand, ingelijste grappen en dansjes, 1 omgekeerde executie en Hoe hond uit het water kwam. De opening is zaterdag 30 april om 16.00 uur. Hans Troost speelt op de viool. De openingstijden zijn: dinsdag en donderdag 10.00-17.30 uur, woensdag en vrijdag 13.30-17.30 uur en 19.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Op Hemelvaartsdag is het Zeeuws kunstenaarscentrum gesloten. Israël-avond Het Israël Comité Nederland orga niseert voor maandag 25 april in de Stadsschouwburg in Middelburg een Israël-avond in het kader van de her denking van Israëls 35-jarige onaf hankelijkheid, welke op 18 april viel. De voorzitter van het ICN, afdeling Zeeland, de heer I. C. Havenaar spreekt een welkomstwoord, waarna de heer J. Nechushtan, ambassadeur van Israël in Nederland een toespraak houdt over „wat betekent onafhankelijk voor Israël". Drs. P. A. Wolters, burgemeester van Mid delburg spreekt over het ICN in Zee land. Voor de pauze voert het Zeeuwse volksdanstheater Israëlische muziek en dans op. De heer F. P. Derks, KNVB-scheidsrechter uit Breda ver telt waarom hij achter Israël staat, gevolgd door een ander optreden van het Zeeuwse volksdanstheater. Drs. H. Eversdijk, lid van de tweede ka mer voor het CDA houdt een toespraak over „Israël en christelij ke geloof". Aanvang 20.00 uur. ZIERIKZEE - Sinds het overlijden van de heer M. J. Bij de Vaate heeft de Zierikzeesche Nieuwsbode het moeten stellen zonder een rubriekje in het Zeeuws dialekt. Dat wordt van veel kanten als een gemis gevoelt. We zijn als redaktie dan ook blij dat we een tweetal „gastschrijvers" hebben kunnen vin den, die regelmatig een aflevering zullen schrijven voor ,,'t Zêêuwse Oekje". Want dat is denaam van de rubriek, waarin we deze bijdragen zullen gaan plaat sen. Onder het pseudoniem Arjoan zult u werk aantref fen van de heer A. Leijdekkers te Zierikzee, terwijl het werk van de heer J. Hubregtse zal worden onder tekend met Jaokob. Om de zaak verantwoord te houden, zal dr. A. de Vin als dialektikus het werk van beide heren „kon- troleren". We hopen dat u, als lezer, erg veel plezier mag bele ven aan deze rubriek. M. KAAT Das noe gek. maansen, md soms krieg ik 't zö ma op m'n eupen, om papier in 'n penne te pakken, in 'n aordig stikje in ons dialect te schrieven. As tat noe in de bode kwam, dan konne jullie 't ao- lemale nog leze ók! Noe mok zaage, dat 't nie zó sim pel is as je dienkt, o'm aol die raore klanken, die ier gebruukt worre, op papier te kriegen. 'k Weet nog wè. as ik. as kind mit 'n koutje op zol der in bédde lag, dan kwam m'n moeder of omoe kie- ke in zei dan: ,,Oe ist noe, melieven?" Mar in die ,,ie" van ..melieven" zat zö'n bochtje. In in dat bochtje zat vee waaremte in genegeneid. op- geslote. Mar zet dat noe toch is zwart op wit mit die 26 letters, die d'r bin op je kladblaedje... Afijn, julder motte d'r mar bie dienke, oe je omes in tantes, die nog leve, aoles uutspreke, dan komme m'n d'r wè. ee! 'k dr. De Vin gevroge, om d'r nog is mit róód pot lood deu te lópen, ofter 'n beetje op liekent. In Joop Volkeri zou 't dan aolemaele netjes op z'n tiepmes- jien doe. Je zie wè. dattet 'n êêl geveugel is om zo'n stikje bie de krante te kriegen. 'k Ope, da'k is wat van julder zal oore over de dien gen van êêl vroeger, in van noe. waer'k over kan schrieve. Goeie brieven of kwaeje, da gee nie. Allee maansen, de groeten van JAOKOB 'n Nieuwe lente 'n oud geluud! 'n Nieuw geluud dat óórt zö bie maerte, d'n êên 'n twintigsten. Da's a jaeren zó. MA wae 'k 't over wou da's over dd geluud! Da Zêêuwse geluud! Noe ei dat 'n partei mi varrióasies! Noe êk mit die menêèr van de bode afgesproke, dd m'n 't 'n bitje leesboer moste ouwe. want me stikke in de import, in die ménsen wille toch ök wè kunne leze, wat Arjoan te verabbestikken eit! Lae m'n noe 's éérlijk weze, je'n eige kinders spreke bekant g'n Zêêuws mi! Néé, neem noe 't Engels!! Da's in 't Ollandse dêêg geschote as krenten in 'n krentebroad: J'ad bevoor- beeld 's motte zégge: ,,Opa, dae stae 'n container in de straete!" De goeie man ad nie gewéte wae j't over ad j'n tik vö je kop gegeve omdat 'n docht, dat j'n vies wóórd zei'. Ja, me leve in 'n êêl andere tied. Me motte andere wóórden gebruke om mekaore te kunnen verstae. Zö weet je bevoorbeeld dd je chips kan éte in me komme d'r langsaemerand achter, dat wi andere „chips" je wèrkelöös kunne maeke, zódat je nie mi op de pay rollvan je zaek voarkomt, de loanlieste zd'k ma zégge, md terugvoalt op de pleerolletuus, want dae ka je dan zitte koekeloere... Noe, om 'n bitje in deze ruge tied mekoare 'n bitje tróóst te bringen schrief ik zö noe 'n dan in onze moers tael, da's gezellig in bovendien eige! Lieve ménsen 't is 'n tied! Me néme md wat. 't Gas, bevoorbeeld! Weet je nog van vroeger 't gas? J'ad dan 'n méter stae in 't gang kasje, in dae kö je dan munten in góöie. Ja wacht even! Èllef cent kostte Zö'n dieng mi 'n gleuve. Dan mós je zo'n dieng in 'n sleuve in de meter stéke in ja de lampe brandde in 't gasstel gieng dn! „Gin geld gin Zwitsers", zeie ze vroeger, dus oak g'n gas! Ddn köje prebêêre je n' aerepels gaer te krie gen op de sleekachel of op de driepitter, pétroliestel zd'k md zégge! Néé, dae kon g'n acceptgirokaerte te genop! Op was op, in dae was 't méé gedae! 't Gas kwam gewoon uut dezèlfde pupe, md van de ouwe vertrouwde gasfabriek - je wéét wè, van die vervuling - waevan je vö de directeur je n' oed af nam, terwijl je wist, ds je g'n centen dd je je muntjes mit d'r gleuve wè kon vergéte! 't Was éérst betaele in dan aele, begriep je. In noe is't net andersomme! Néé nog gekker! Éérst aele in dan nie betaele! Ja, ja, dan gieng vroeger pas om zeven ure de lam pe dn. Mó je nie gelóóve! Tot dien tied wier 'r dan ge schemerd! Néé nie mi schemerlampen 6, md zóma bie 't licht dat nog 'n béetje deu 't raem kwam! Wou je dan wat léze, gieng je op je buuk op de grond lègge mit je boek in 't lichtplekje op de vloer van het pook- gat van de sleekachel! In dan, oh wonder, dan gieng 't licht dn...! De petrolielampe. mi z'n móóie kraeletjes rond z'n witte porseleine kapje in z'n wat gelige licht, in Zoe ter de gaslampe mi z'n kousje 'n suzend wonder, mi z'n witte licht! 't Spannendse moment was vö mien aoltied ds m'n mossels aete! As dan de panne ópegieng in de damp opstéég nae 't kousje dan docht ik: „Noe gaet 't licht uut"! Ja, ie verwémelde wè éven, md ie bleef jammer genög brande... Tjonge, awêê 'n nieuw lente! Lae m'n md vol bluve ouwe! 'k Ê's 'n boek geléze over de laóste lente! Noe ik bluve optimistisch! Ik de appelboamen in drieen- vuuftig zie bloeie in 't zêêwaeterJa goed, ze gienge dóód, md... ze binne d'r wi!!! Alléz ménsen, kop op: 'n nieuwe lente...! Me zie wè! ARJOAN SCHEEPVAART Acmaea, 19-4 24 oost Gibraltar naar le Havre Moordrecht, 21-4 te Singapore ver wacht Nedlloyd Adelaide, 19-4 van Luderitz naar Durban Nedlloyd Amersfoort, 19-4 te Kobe Nedlloyd Delft, 19-4 30oost KaapGu- ardafui naar Suez Nedlloyd Rotterdam, 19-4 25 noord oost Malta naar port Said Nedlloyd Tasman, 22-4 te Dubai ver wacht. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nunspeet: L. Schaap, Schoonhoven; te Zuidwolde (Dr.) (toez.): G. A. Radersma, Streekge- meente Vredewold-Westerdeel; te Randwijk: J. R. Volk, Bleskens- graaf. Aangenomen naar Harskamp: W. Roos, Veen; naar Winsum en Baard en Oosterlittens: mevr. G. C. Eppink, kand., Utrecht; naar Hengelo (Gld.) (toez.): P. Hendrikse, kand., Den Dol- der, die bedankte voor Emmer-Com- pascum. Bedankt voor Houten: W. J. op 't Hof, Ouddorp; voor Amstelveen- Buitenveldert: Joh. Richter, Bode graven. Gereformeerde Kerken Beroepen te Marrum: drs. N. J. Dekker te Olst; te Amsterdam-Zuid: dr. P. N. Holtrop, Emmen (voor de missionaire dienst, docent aan de Theologische Hogeschool te Ujung Pandang, Indonesië); te Scheemda: drs. G. Douma, Niawier; te Rijssen (2e predikantsplaats): drs. G. J. Beu ker, Uelsen (Gld.). Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Terneuzen: B. Rein- ders, Hardinxveld-Giessendam; te Oud-Beijerland: R. Boogaard, Lei den, die bedankt voor Terwolde de Vecht. MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 19 april 1983 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tarwe, basis 16 uit opslag handel en coö peratie 54,50 - 55,00; tarwe, basis 16 uit eigen opslag 54,50 - 56,00; zomergerst (brouwgerst), ba sis 16 57,50 - 58,50; voergerst, basis 16 50,25; haver 46,50; erwten (kleine groene) 77,50 - 83,50; Capucijners 69,50 - 77,50; Schokkers 77,00 -ƒ 87,50; bruine bo nen, vrij van grond en halve bonen, 18 vocht, 122,50 - 130,00; kar- wij, boerenschoon, 219,50 - 223,50; karwij, prima doorsneekwaliteit 226,00 - 240,00; blauwmaanzaad, geschoond en droog 285,00 - 360,00. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldsgewas, directe leve ring, op auto geleverd'/"lO,75 - 11,75 per 100 kg. Bintje, 0 mm opwaarts, binnenlandse kwaliteitseisen 11,50 - 12,25 per 100 kg. Voederaardappe len 9,00 - 10,00 per 100 kg. Exklu sief b.t.w. Notering Rotterdamse Beurs dd. 18 april 1983: Bintje 35-50 mm 13,50 - 14,00 per 100 kg; Bintje 50 mm op waarts/ 16,00-/ 17,00 per 100 kg. Ex klusief b.t.w. Uien Zaaiuien, fijne partijen 2,00 - 15,00 per 100 kg. Zaaiuien, grove partijen 15,00 - 25,00 per 100 kg. Op auto geleverd. Exklusief b.t.w. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 300,— - 350,—; dijkhooi 225,300,—; tarwestro 140, 165,—; gerstestro 160,175, haverstro 110,— - 120,—; Rood- zwenk 190,— - 210,—; Rietzwenk 190,- - 210,-; Veldbeemd 220,- 250,—; Raaigrassen 220,— -ƒ 235,—. Op auto geleverd en exklu sief b.t.w. De Eierveilingen BARNEVELD, 20-4. Coöp. Veluw- se Eierveiling. Aanvoer 2.052.000 stuks. Stemming: rustig. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 9,40 - 9,55; 55-56 gram 11,60; 60-61 gram 12,80; 65-66 gram 11,55 - 13,35. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 20-4. Totaalaanvoer: 8807 dieren, waarvan: runderen 3311, graskalveren 1174, vette kalveren 48, nuchtere kalveren 2210, schapen 1127, lammeren 282, geiten 71, slacht - runderen 1555. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 2400 - 3250; guiste koeien roodbont 2200 - 3200, zwartbont 2100 - 2900; klamvaarzen 1775 - 2200; guiste vaarzen 950 - 1850; graskalveren 650 -ƒ 1400; nuchtere kalveren voor fok en mesterij rood bont 140 - 500; zwartbont 100 - 325; weideschapen 100 - 200; lammeren 50 -ƒ 150; Holsteiners 50 - 250; vette schapen 100 - 220; zuiglammeren 100 - 180; overhouders 230 - 335. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 8,60 - 9,35, 2e 7,60 - 8,60; vaarzen le 7,60 - 8,75, 2e 6,00 - 7.60; koeien le 7,65 - 8,65, 2e 6,70 - 7,65, 3e 6,40 - 6,70; worstkoeien 5,80 -ƒ 7,05. Prijzen per kg levend gewicht: vet te kalveren le 6,35 -ƒ 6,50, 2e 6,20 - 6,35, 3e 6,05 -ƒ 6,20; slachtzeugen le 2,65 - 2.80, 2e 2.50 - 2,65, 3e 2,25 - 2,50. Overzicht: melk- en kalfkoeien: aanvoer gelijk, handel normaal, en prijzen gehandhaafd; guiste koeien: aanvoer groter, handel vlot, en prij zen hoger; graskalveren: aanvoer groter, handel lui, en prijzen gehand haafd; vette kalveren: aanvoer ge lijk, handel normaal, en prijzen ge lijk; nuchtere kalveren: aanvoer kleiner, handel flauw, en prijzen ge lijk; schapen en lammeren: aanvoer groter, handel traag, en prijzen ge lijk; slachtvee: aanvoer groter, han del vlot, en prijzen hoger. Advertentie BASKETBALL Dames Mevo '80 winnen opnieuw, maar promoveren niet ZIERIKZEE - Het herenteam van basketballvereniging Mevo'80 heeft zijn laatste kompetitiewedstrijd te gen Dynamo'70 met 41-24 verloren. Het damesteam daarentegen boekte voor de zesde keer in suksessie een overwinning. Dit keer werd in sport hal Onderdak met 27-20 gewonnen van Jumping Crabs uit Bergen op Zoom. Het tweede damesteam ver loor in Oostburg met 25-12 van Ope- ratie'71 en verlies was er ook voor de meisjes-junioren van Mevo'80. Smokkelhoek won met 22-29 in Zie rikzee. Het herenteam van Mevo'80 speel de in de afsluitende kompetitie wedstrijd in Middelburg erg zwak. Vooral skorend kwam de ploeg bij zonder matig voor de dag. In de eerste helft bleef de produktie steken bij elf punten. Peter van Bemden en Ronald Scherpenzeel waren de eni gen die voor de produktie zorgden. In de tweede helft was het vooral Leo Kouijzer die voor treffers zorgde. Even kwamen de Zierikzeeënaren nog naast Dynamo'70, maar toen stortte de ploeg in en konden Middel burgers weglopen tot 41-24. Het eerste damesteam had nog the oretisch mogelijkheden om te promo veren, maar het is na de zege op Jum ping Crabs duidelijk geworden, dat de eindrush te laat werd ingezet. De laatste zes wedstrijden werden stuk voor stuk gewonnen, maar omdat Marathon de laatste wedstrijd even eens winnend afsloot, komt Mevo'80 twee punten te kort om op een van de promotieplaatsen beslag te leggen. Tegen Jumping Crabs speelde vooral Marian Mol een ijzersterke wedstrijd. In de eerste helft ging de strijd gelijk op, hetgeen resulteerde in een 12-12 skore. In de tweed.e 25 minuten drukte Mevo'80 plotseling door naar de 27-20 overwinning, waarbij de volledige produktie (op een basket na) voor rekening van Hetty Mol. VOLLEYBAL Damestean Kwiek niet opgewassen tegen Spirit: 0-3 BARENDRECHT/BRUINISSE - Het eerste damesteam van de Bruse volleybalvereniging Kwiek heeft de kompetitie afgesloten met een 3-0 ne derlaag tegen mede-koploper Spirit uit Barendrecht. De Bruse dames ga ven wel goed partij, maar konden het net niet bolwerken. De Bruse heren- ploeg van Kwiek lijkt zich duidelijk te prepareren op de p/d-wedstrijden die men moet gaan spelen. Het zwak ke Sparta/H uit Middelharnis mocht daardoor een winstpunt mee naar huis nemen: 2-2. De ontmoeting tussen de da- mesploegen van Kwiek en Spirit was zeer duidelijk het aanzien waard. Kwiek begon in de eerste set met veel opslagfouten, een euvel waaraan het zeer nerveus spelende Barendrechtse team zich overigens ook schuldig maakte. De fantiek spelden Bruse dames kregen hier door toch een 8-12 voorsprong. Nadat de grootste plankenkoorts was was weggeëbd bij de Zuidhollendse da mes gingen zij sterker spelen. Kwiek had niet veel meer in te brengen en verloor de set met 15-13. In de tweede set drukte Spirit dui delijk door en kreeg Kwiek nog nau welijks vat op het voortreffelijk spel van de tegenstanders, de thuisploeg won derhalve ruim met 15-6. In de derde set leken de rollen aanvanke lijk omgekeerd. Kwiek kwam voor met 0-5, maar Spirit zette toen aan vallend aan voor een laatste krachts inspanning. De thuisploeg liep uit tot 13-7, maar een fel Kwiek kwam nog een keer naastzij bij 15-15. Toen sloeg de thuisploeg de set en de wedstrijd uit: 17-15 en 3-0. Inspiratie De inspiratie bij de Bruse heren- ploeg was duidelijk bijzonder ver te zoeken. Een week eerder veroverden de mannen van coach Tonnie van Breda de p/d-wedstrijden en dat miste zijn uitwerking nu niet. Door slecht stopwerk van de Kwiek-heren kon Sparta/H de eerste set simpel binnenhalen via 15-11. In de tweede set leek Kwiek er wat meer zin in te hebben, getuige de 14-0 tussenstand. Vooraleer de thuisploeg echter het laatste punt binnenhaalde skoorde Sparta/H nog acht keer. Ook de derde set werd vrij eenvou dig door de Bruse ploeg gewonnen mede dankzij goed verdedigend werk. Sparta/H kwam nu niet ver der dan negen tegenpunten. In de vierde en laatste set geloofde de thuisploeg het evenwel weer en kon den de Middelharnisser spelers als nog een verdiend gelijkspel uit het vuur slepen via een 15-7 set overwinning: 2-2. TENNIS BRUINISSE - Het eerste ten- nisteam van Bru-Tèn maakte zater dag korte metten met het zwakke Kapelle. In een eenzijdige wedstrijd wonnen Willem Vonk, Rinus Geense, Thom van Gelder en Peter Coppoolse probleemloos van de zwakste ploeg uit de hoofdklasse (6-0). Door deze ze ge is de Bruse herenploeg leider ge worden in de Zeeuwse hoofdklasse. Het herenteam van Scelveringhe uit Renesse, bestaande uit P. Ver speek, R. Rutgers, V. Verspeek en M. de Jong, was veel te sterk voor het derde team van Bru-Tèn. Harco van der Ark, Piet Schuller, Han Vierge ver en Helmuth Meyer moesten met 6-0 het onderspit delven tegen de Wésthoekers. De herenploeg van Brouwershaven boekte ook zijn tweede zege. De Schenge II uit Arnemuiden was geen partij voor de Brouwenaren. Slechts een keer had men een derde set nodig om aan 6-0 te komen. De Brouwse ploeg bestond uit Jan van der Weyde, Johan Roskam, Melvyn Atoon en Jan van de Weele. Zaterdag speelt Brou wershaven tegen LTV Noord-Beve land. Gelijkspel Het heren distriktsteam van LTC Zierikzee speelde uit bij LTC Noord- Beveland. Het werd een 3-3 gelijkspel, waar door beide ploegen nu de laatste plaats delen. Joop Verburg en Ido Klijnsma wonnen beiden hun partij, terwijl Dick Dool en Henk Speelman aan het kortste eind trokken. Ook van de dubbelspelen werd er een ver loren en een gewonnen. Het eerste damesteam van Bru-Tèn kwam in de eerste klas tot een over winning op De Stoof uit Koudeker- ke. Joke Groeneveld, Corrie de Waal en Cora de Waal wonnen ieder een en kelspel, terwijl Joke Groeneveld met Adrie de Loof f samen voor het vierde Bruse punt zorgde: 4-2. Het damesteam van TV Duiveland verloor met 0-6 van het tweede da mesteam van Bru-Tèn. De Nieuwer- kerkse ploeg bestond uit Leni Bege- mann, Jetty Rippe, Petra Ruiten beek en Marion Schiffer. De winnen de formatie werd gevormd door Joy ce van Gelder, Iet Korstanje, Wies van der Doe en Dianne Jonker. Bridge ZIERIKZEE - Tijdens de voorlaatste kompetitiewedstrijd van de Zierikzee se Bridge Club behaalde het echtpaar Van den Berg opnieuw een overwin ning. Hierdoor is dit team met nog een wedstrijd te gaan vrijwel zeker van het kampioenschap van de ZBC. Behalve de overwinning van het echtpaar Van den Berg boekten ook de heren Eekman en Viergever een zege in groep II en het echtpaar Schults en mevrouw Van den Berg en de heer Does in de derde groep. De resultaten van de vijftiende kompetitiewedstrijd zijn als volgt: Groep I 1. echtpaar Van den Berg, 137 pun ten (63,3 2. heren Blonk-Van Hengstum, 127 punten; 3. echtpaar Pomper, 123 punten; 4. echtpaar Akerboom, 117 punten; 5./6. dames Kops-Tuinman en mw. Sleegers-heer Nolet, 111 punten; 7. mw. Van de Zande-heer Kloet, 97 punten; 8. mw. Heuser-heer Boot, 93 punten; 9./10. heren Duindam-Van de Post en Van der Mark-De Wit, 82 punten (108 is 50 Groep II 1. heren Eekman-Viergever, 93 punten; 2. dames Geluk-Van de Zan- de, 91 punten; 3. dames De Graag- Schiettekatte, 85 punten; 4. t/m 7. (gedeeld) dames Goedhart- Terwisscha, dames Does- Hendriksen, dames Eekman-Van Geesbergen en heren Meulstee- Besamusca, allen 83 punten; 8. dames Born-Sluijter, 71 punten (84 is 50 Groep III Noord-zuidlijn: 1. echtpaar Schults, 145 punten; 2. heren Hendrikse-Sweere, 140 punten; 3. da mes Van Oeveren-Tennekes, 126 pun ten; 4. dames Van Groningen- Schaalje. 122 punten; 5. heren Turel- De Vries, 111 punten; 6. dames Besamusca-Lievense. 76 punten. Oost-westlijn: 1. mw. Van den Berg-heer Does, 140 punten; 2./3. da mes Becu-Van der Post en Gaanderse-Klompe, 135 punten; 4. heren 't Hart, 118 punten; 5. dames Hoets-Weber, 100 punten; 6. dames Van 't Leven-de Vos, 92 punten (120 punten is 50

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5