KOLLEGE WESTERSCHOUWEN REGELT KAMPEERBELER) „Blauwe Keet" op weg naar nieuwe eigenaar Passeren Zeelandbrug vraagt om precisiewerk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vernielingen aan school in Zierikzee in Zierikzee Aanbesteding renovatie kom Noordwelle Westerschouwen geeft donatie aan zeehonden opvangcentrum NIEUWSBODE Visserij-controle Het ministerie van Landbouw en Visserij heeft een strenge controle aangekondigd op het vissen binnen de 12-mijls zone. (Pag. 2) Begroetingsdag Haamstede Het toeristenseizoen in Burgh-Haamstede wordt op 23 april geopend met een begroe tingsdag. Er is een feestelijk programma opgesteld. (Pag. 4) Beleidsplan recreatie Het eerste deel van een provinciaal be leidsplan ten aanzien van recreatie en toe risme in Zeeland wordt vandaag openbaar gemaakt. (Pag. 4) Derde kampioenschap De A-meisjesformatie van hockeyclub HSD kwam zaterdag dicht bij een derde titel door zelf met 7-1 te winnen en het verlies van Breda. (Pag. 6) DINSDAG 19 APRIL 1983 139ste jaargang Nr. 23305 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Al gaat het nu ook slecht, daarom behoeft dat in de toekomst nog niet zo te zijn. Horatius Voor Pinksterweekeinde en zomerseizoen WESTERSCHOUWEN - De opvang van het kamperen in de gemeente Westerschouwen tijdens de piekperioden heeft maandagavond in de raad tot heel wat over en weer gepraat geleid. Het kollege heeft na breedvoerig overleg op juridisch en politioneel niveau besloten tot het toe staan van een verdichting op de daarvoor in aanmerking komende kampeerterreinen, het verlenen van toestem ming voor de ingebruikname van enkele overloopter reinen, grenzende aan kampeerterreinen en het verrui men van de mogelijkheden voor het kamperen op boeren erven en in boomgaarden. De regeling voor dit jaar geldt voor het Pinksterweekeinde (20-24 mei) en voor de periode 16 juli-15 augustus. Het kollege wilde tijdens de raadsvergadering de mening van de frakties peilen. Om voor tijdelijke ontheffing van het verbod ex art 158 A.P.V. in aan merking te komen moet worden vol daan aan: - de landschappelijke inpassing moet tijdelijk aanvaardbaar zijn; ZIERIKZEE - Aan het schoolge bouw van de LHNO aan de Caustraat in Zierikzee werden door nog onbe kenden vernielingen aangericht. Vandalen hebben voor f 3200.— scha de aangericht. Vijf ruiten werden ka pot geschoten, drie ruiten werden in gegooid en verder werd de omhei ning gedeeltelijk vernield. Dit gebeurde waarschijnlijk in het afgelopen weekend. - er moeten voldoende sanitaire voorzieningen zijn of worden aage- legd; - er moet een indelingsplan worden voorgelegd, hetwelk de goedkeuring van het kollege van b en w nodig heeft en - van de beschikbaar komende staanplaatsen moet 50% worden uit gegeven aan jongeren. De WD-fraktie had grote moeite met het voorstel en had met name tegen het laatste punt onoverkomelijke bezwaren. „Er zijn ook campingbedrij- ven, die helemaal geen jongeren wil len", zei fraktie-voorzitter dr. H. J. van Zuijlen. „Trouwens, als we al deze besluiten doorvoeren kunnen er bur gers zijn die overlast krijgen". Burge meester J. L Niemantsverdriet-Leen heer antwoordde daarop dat de jon geren verspreid moeten worden om enigszins te voorkomen dat er ghetto's van jongeren ontstaan. „Als er op een camping geen plaats is moeten ze niet maar aan het strand gaan liggen", aldus de burgemeester. De heer P. M. van den Aarsen (CDA) zei juist wel een voorstander te zijn van het uitgeven van 50% van het aan tal plaatsen aan jongeren. De eigena ren/gebruikers van boerenerven en boomgaarden, waarvoor een onthef fing ex artikel 158 'A.P.V. is verleend zullen in de gelegenheid worden ge steld om uitsluitend voor de piekpe riode een verruiming van deze onthef fing aan te vragen. Verruiming Voor een bedrijf met drie eenheden wordt een verruiming toegestaan tot een totaal aantal van ten hoogste negen eenheden, voor een bedrijf met vier eenheden wordt dit twaalf en voor een bedrijf met vijf of meer eenheden wordt dit ten hoogste tien. De PvdA was het niet met het voor nemen van het kollege eens. „U vindt dat daar waar mogelijk verruiming van de aantallen moet worden toegestaan. Maar iedereen zal beweren plaats te hebben. Onze fraktie vraagt een her overweging van uw voornemens, te meer ook daar vergroting van de aan tallen (verdichting) in strijd is met de KprjL- kwaliteitsverbetering. Daarbij dient AIllJl dliCfil voorop te staan: 1) milieuhygiënische aspekten; 2) verbetering van de sport en speelmogelijkheden en 3) land schappelijke inpasbaarheid. Wij geven aan enkele grote opvangterreinen de voorkeur", sprak PvdA-raadslid J. C. Hendrikse. zei Hendrikse dreigend. Hij voegde er wel aan toe de reaktie van de PvdA als een positieve bijdrage te zien. „Wat wij met dit voorstel tegengaan, is het illegale kamperen. Met Pasen zijn al veertien bekeuringen uitge deeld en met de Pinksteren en in de zomervakantie wordt het een chaos als we niets doen", voorspelde de burge meester. Van Zuijlen was van mening dat als dit voorstel wordt toegepast er in de gemeenschap moeilijkheden worden gemaakt Politie-dwang Het CDA was het met het voorstel eens, net als de RU overigens, en dacht dat de kontrole dusdanig scherp zal worden. Niemantsverdriet-Leenheer zei dat de kontrole dusdanig scherp zal zijn dat bij een overtreding poütie- dwang zal worden toegepast „Dit jaar is getracht een groot over loopterrein aan de Kabbelaarsbank te krecren, maar dat is niet gelukt Het overleg daarover is nog gaande, maar ik zie het somber in. Deze rege ling, die voor één jaar geldt, moet voorkomen dat de mensen overal gaan staan", aldus de burgemeester. "U heeft tegen ons gezegd: regel het en dat hebben we gedaan". „Dat is zowel juridisch als politio neel juister en voor de gemeente ter kontroleerbaar. Mocht uw kolle ge toch besluiten het voorgestelde ten uitvoer te brengen dan distan tieert onze fraktie zich van enige ver antwoordelijkheid inzake dit beleid", ENSCHEDE - De Islamitische Ge meenschap in Nederland telt ongeveer 300.000 ledea Hiervan wonen er 25.000 in de provincie Overijssel. ZIERIKZEE - ln de nacht van maandag op dinsdag werd in garage Nobelpoort ingebroken. Twee jon gens werden op heterdaad betrapt. De jongelui, afkomstig uit Zwolle werden door de rijkspolitie ingeslo ten. Verder deed M. F. D. uit Zierikzee aangifte van diefstal uit een in aan bouw zijnde schuur aan de Julia- nastraat. Gereedschap en veertig li ter dieselolie worden vermist. OOST ER LAND - Onder grote belangstelling u-erd vrijdag ten over staan van notaris mr, W. H. Klaas sen te Zierikzeeopenbaar ver kocht bij opbod krachtens artikel 1223 lid 2 van het Burgerlijk Wet boek, het café-restaurant „De Blauwe Keetaan de Rijksweg 6 te Oosterlandmet bijbehorend woonhuisparkeerterreinerf en bouw land. De veiling vond plaats in één zittingin twee instantiesbeide bij opbod. Het hoogste bod, gedaan in eerste veiling, werd in tweede instantie niet meer overtroffen. Hoogste bieder was de Nederlandse Middenstands Finan cieringsmaatschappij voor Bedrijfsobjekten met een bedrag van 780.000,—. Na de openbare verkoop werden de deuren van „De Blauwe Keetgesloten. Het bedrijf blijft voor ongeveer twee weken gesloten in verband met de ver dere overdracht naar de uiteindelijke eigenaar en in verband met een interne verbouwing. ZIERIKZEE - Vorige week vrij dagmorgen ging de Zeelandbrug open om de Norfolk ferry uit Har wich (Eng.) te laten passeren. Een secuur karwei voor de bemanning op de sleepboten van het sloop- en bergingsbedrijf M. van de Marei uit Ouwerkerk, want de Norfolk is het grootste zeeschip dat sinds de aanleg van de oeververbinding de Zeelandbrug heeft gepasseerd. Op de kentering van het getij ging de brug open en werd het schip langzaam en behoedzaam door de opening gemanoeuvreerd. De bemanningsleden van de sleepboten De Banjaard en De Lu gano leverden goed werk af, want de 18,74 m brede ferry passeerde zonder problemen de brug. Het schip zal door Van de Marei wor den gesloopt. De Norfolk werd vanuit Enge land, West-Murphy, overgebracht naar Nederland door sleepboot Bankert van sleepbedrijf V. d. Akker uit Vlissingen. Vrijdag- ochten vroeg werd het schip door Van de Marei bij de corridor over genomen. De ferry heeft jarenlang dienst gedaan als transportmiddel voor het overbrengen van treinen. Aan dek zijn ook de rails te zien waarin de wagons het schip op werden gereden. Aan boord kon den vier rijen wagons naast el kaar worden opgesteld. Het werk gebied van de ferry richtte zich op de overvaart Harwich-Ostende en Sheerness-Ostende. Ongeveer een jaar geleden werd het zeeschip uit de vaart genomen. De Norfolk heeft een lengte van 123 m en de moter heeft een vermogen van 6400 pk. De heer M. van de Marei vertelde telefonisch zo snel moge lijk met de sloop te willen begin nen. WESTERSCHOUWEN - Het straat- makersbedijf L. C. van Cingel te Nieuwerkerk is met een bedrag van 249.000 gulden de laagste inschrijver gebleken met betrekking tot de reno vatie van de kom van Noordwelle. Een en ander werd vanmorgen be kend gemaakt tijdens een bijeen komst op het gemeentehuis van Westerschouwen. Er waren in totaal drie inschrijvin gen binnengekomen op deze aan besteding op uitnodiging. Op de tweede plaats kwam de firma Van Dijke uit Zierikzee met een bedrag van 264.500 gulden. De hoogste in schrijving kwam van het aannemers bedrijf W. Wandel te Nieuwerkerk: 268.500 gulden. De gunning van het karwei werd door het kollege van B. en W. van Westerschouwen aangehouden. BURGH-HAAMSTEDE - De raad van Westerschouwen is maandag ac eoord gegaan met een donatie aan het zeehondenopvangcentrum Lenie 't Hart te Pieterburen. Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer vertel de dat het gebruikelijk is dat het op vangcentrum de gemaakte kosten voor het vervoer van een zeehond aan de gemeente teruggeeft De burgemees ter stelde voor het bedrag als een do natie te schenken. Vrijdagavond werd bij het Verklikkerstrand te Haamste de een 150 kilo zware zeehond, die 's middags was aangespoeld, in een vrachtwagen gelegd en vervoerd naar het vliegveld Zestienhoven. Het ge reedstaande vliegtuig kon het dier niet vervoeren en daarom werd het per vrachtwagen naar Pieterburen gere den. Wethouder A. J. Padmos maakte maandagavond bekend dat de bruine zeehond het uitstekend maakt Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. WA> ffih PE Bitr Verwachting tot woensdagavond: Perioden met zon Perioden met zon; later op de dag vanuit het zuiden meer bewolking en mogelijk regen; minimumtempera tuur ongeveer 5 graden, middagtem- peratuur omstreeks 14 graden; mati ge zuidwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 19 april: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: variabel 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: zuid 4 Zaterdag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 april Zon op 6.34, onder 20.45 Maan op 11.51, onder 3.55 21 april Zon op 6.32, onder 20.47 Maan op 13.10, onder 4.37 Eerste kwartier: 20 april (10.58) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 20 april 9.04 21.23 2.33 15.07 21 april 10.26 22.49 3.45 16.30 Doodtij: 22 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen zijn er perioden met zon. Al een aantal dagen is de druk laag boven grote delen van west-Europa. Heel langzaam trekt dit uitgestrekte gebied naar het oosten. Verschillende regengebieden trekken over ons land, afgewisseld door opklaringen. Morgen zijn er eerst zonnige perioden maar later op de dag neemt vanuit het zuiden de be wolking weer toe en valt er mogelijk weer regen. De minimumtemperatuur daalt vannacht tot omstreeks 5 graden, morgenmiddag wordt een tempera tuur van 14 graden verwacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1