Volop turntalenten voor de toekomst bij GV Delta Sport Simpele 3-0 winst op Pollux in slotduel herenteam Mevo '80 Nynke Botterweg en Edith Gerards winnen Gym Grand Prix-duel Marco Reedijk: ,,Ik laat de ploeg nooit in de steek Ouwerkerk op een been naar 5-0 zege Nipte 1-2 zege v voor Zönïïefriaire Steven Rooks is voor niemand bang ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maande 18 april 1983 Nr. 23304 7 ZIERIKZEE - Het hoeft inmiddels voor niemand meer een geheim te zijn, dat de Zierikzeese turnvereniging Delta Sport via topturnster Carianne Berrevoets ook landelijke bekendheid heeft gekregen. Vast lijkt inmiddels ook te staan, dat deze bekendheid - of misschien liever vermaardheid - zich binnen afzienba re tijd nog schijnt te gaan uitbreiden. De eerste Gym Grand Prix-toernooien van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond in Goes en Rotterdam hebben dit onweerlegbaar aangetoond. Trainer Ron de Waal en zijn assistenten zwaaien de scepter over een wel bijzonder getalenteerd groepje turnsters, die binnen nu en een aantal jaren niet alleen de opvolgsters, maar mogelijk zelfs de konkurrentes kunnen worden voor de „eigen" Carianne Berrevoets. Edith Ge- rards, Sandra de Keyzer (beiden klasse II) en de klasse III-turnsters Nynke Bot- terweg, Wendy van de Velde en Miriam van Tiggelhoven lijken voorbestemd om heel hoog te gaan stijgen op de nationale turnladder. 19.65 punten van Rotterdam haar een zevende positie opleverde. In klasse II had Edith Gerard in Goes bijzonder veel pech op de balk, waardoor zij een vrijwel zekere eerste plaats verspeelde. De 20.90 punten werden uit eindelijk nog overvleugeld doorTOOS-winnares Na- tasja Bresser en Delta Sport-klubgenote Sandra de Keyzer, die uitkwam op 21.75 punten en die eveneens op de balk flink moest inleveren. De Bruse turnster had wel de allerbeste sprong in huis van de dertig deelneemsters in klasse II. In Rotterdam zette Edith Gerards orde op zaken. Met 25.15 overvleugelde de voltallige konkurrentie via een regelmatige vier kamp. Op zowel de brug als de balk toonde zij zich de beste van alle klasse Il-turnsters. Sandra de Keyzer herhaalde haar zwakke balk-oefening van Goes en eindigde achter Jeanet Houttuin van KVR en Esther Hovenk van Moba Zutphen als vierde met een pun tentotaal van 22.80 punten. Uitschieters In Goes kwamen ook nog Delta Sportsters in aktie in de andere klassen. In de jeugdklasse waar patricia Jansen van Pro Patria Zoetermeer afgetekend win nares werd eindigde Astrid van der Spek als achtste en moest Monique van der Spek na drie onderdelen afhaken. In klasse I klasseerde Irene Buys zich als zesde, ruim zeven punten achter winnares Debby Grant van ASTT Eindhoven. In de juniorklasse waren Hen- nie Kloet en Erna van der Spek van de partij. De Bruse turnster eindigde op een zevende plaats met 27.80 punten over de vierkamp met als uitschieters de 9.10 punten voor de sprong, de hoogte notering van alle deelneemsters in deze klasse, en de 5.20 pun ten op de brug. Hennie Kloet werd tiende. Winnares werd hier Esther Kivits van ASTT Eindhoven. Een zeer akseptabele vierkamp draaide Rilana Bolier in klasse IV A, de allerjongste wedstrijdturnsters. In klasse IVB kwam Francis Klink met 15.45 punten in de bovenste helft van het klassement. Nynke Botterweg: klasse III. In de eerste twee Gym Grand Prix-toernooien plaatste vooral Nynke Botterweg zich terdege op de voorgrond door zowel in Goes als in Rotterdam als klassewinnares uit de bus te komen. In Goes werd zij op de tweede plaats gevolgd door klubgenote Miriam van Tiggelhoven, terwijl in Rotterdam Wendy van de Velde het dichtst in haar buurt bleef. Zij zorgde er in Goes voor, dat het erepodium louter Delta Sportsters bevatte via een derde positie. In beide ge vallen demonstreerde Nynke Botterweg vooral een uitmuntend vrije oefening. De Goese jury beloond ehaar met 6.65 punten, terwijl het resultaat in Rot terdam met 6.75 puntens zelfs nog iets beter was. De maximale skore in de klasse III is 7.50 punten. Regelmatig Nynke Botterweg toonde op de eerste twee toer nooien aan bijzonder regelmatig te zijn. In Goes le verde de vierkamp haar 23.40 punten op, terwijl Rot terdam goed was voor 23.75 punten. Regelmaat typeert ook de prestatiekurve van Wen dy van de Velde. In Goes kwam zij als derde tot 22.45 punten. De vierkamp in Rotterdam leverde haar 22.55 punten op. Miriam van Tiggelhoven presteerde op haar benrt voortreffelijk in de Goese sporthal De Bevelanden, waar zij een puntentotaal boekte van 23.20 punten. In Rotterdam kwam zij op alle onderdelen minder goed uit de verf, hetgeen een totaal van precies 20.00 punten tot gevolg had en een zesde plaats in de eindklassering. Silvia van Aalst werd in Goes negende met 18.85 punten, terwijl de Edith Gerards: klasse II. ZIERIKZEE - Intermezzo uit Middclharnis en Mevo '80 uit Zierikzee hebben er in de slotronde van de kompetitie in de tweede klas van het volleybaldistrikt zeventien alles aan gedaan om de titel alsnog in Zierikzee en niet in Spijkenisse te doen belanden. Na een uitermate boeiend duel, waarin Intermezzo zich gedurende drie sets volledig leegknokte, verloor de Flakkecsc formatie met 1-3. In de derde set was de ploeg enkele keren zeer dicht bij een 2- 1 voorsprong, maar Spivo drukte uiteindelijk door, waarna de kampioen in de vierde en laatste set slechts vijftien punten hoefde te verzamelen, omdat Intermezzo toen geen verweer meer had. Op het moment, dat de einduitslag in sporthal Onderdak bekend werd, leidde Mevo '80 tegen het laaggeklasseerde Pollux reeds met 2-0 via uitmuntend volleybal. Even maakte een portie teleurstelling zich meester van de Zierikzeese formatie, hetgeen een 2-6 achterstand tot gevolg had in de derde set, maar toen herpakte de oranje ploeg zich weer en was het in een mum van tijd gebeurd met de povere tegenstander 3-0. ZIERIKZEE - Door de vele verrassende (en teleurstellende) resultaten van de zaterdagploegen is de skore van onze drie afdelingsscheidsrechters, die een rijtje invulden van de 22e Nieuwbode-Toto erg laag uitgevallen. Zowel Dick Leering als Maarten Tuinman kwamen tot zeven goede voorspellingen, ter wijl Cees Gieskes het tot zes juiste aankruisingen bracht. Dankzij Renesse, Dreisclior en Ouwerkerk werd het geen komplete debacle voor het drietal. Zij boekten in ieder geval de resultaten die zij voorzagen. Al met al kwamen de koplopers Marcel van Grunsven en Tonny Tetteroo kompleet niet in de pro blemen. Mevo '80 kan nu de kroon op een uitstekende kompetitie zetten door via promotie/degradatiewedstrijden een stapje hoger te gaan. Op zaterdag7 mei speelt de ploeg in een halve kompetitie in de Rotterdamse sporthal De Enk (waarschijnlijk) daartoe tegen Jon Penderecht uit de havenstad en SVM uit Meerssea De winnaar van dit mini- toemooitje mag evenals kampioen Spivo naar de eerste klas. „Een even tuele promotie zou wel bijzonder snel een feit zijn, maar ik denk dat het wel een terechte beloning voor de ploeg zou betekenen", meent coach Marco Reedijk. „We hebben een sterke kom petitie gespeeld. Alleen Spivo was in cidenteel beter. Juist in de wedstrij den tegen Mevo '80 kwamen zij uiter mate sterk voorde dag, terwijl ze tegen mindere ploegen puntén lieten liggea Bij ons was het eigenlijk een stuk regelmatiger". Vooroordeel Dat eventuele promotie terecht zou zijn, leidt Reedijk af uit de marges die er zijn met de volgende ploegen op de ranglijst „Ploegen als Ibis, Kangoeroes en Hollemare, die vlak onder ons zijn geëindigd, werden door ons kompleet opgerold. Als je dit bekijkt is het gewoon sneu, dat er slechts een ploeg rechtstreeks promoveert Over het hele seizoen genomen waren we ze ker gelijkwaardig aan Spivo, maar ik heb er alle vertrouwen in, dat we het via dc p/d-wedstrijden alsnog redden. Een belangrijke faktor is zeker of de ploeg de spanning van een dergelijk toernooitje aankan. In de twee wed strijden tegen Spivo is gebleken, dat de spanningen wel eens te groot kun nen zijn, maar ik zie dat nu veel minder, omdat Spivo eigenlijk al een soort „angstgegner" was vooraleer er een bal geslagen was. Dat is nu veel minder het geval. Er is nu geen sprake van een soort vooroordeel te gen de medegegadigden". Voor Marco Reedijk betekende de wedstrijd tegen Pollux eigenlijk zijn officiële laatste daad als coach, al ko men er nog een paar extraatjes. Aan staande vrijdag krijgt de herenploegin sporthal Onderdak een zware dobber in het bekerduel tegen promotieklas- ser Hou Stand en op 7 mei zijn er ge- memorreerde p/d-wedstrijden. Dan is het echt uit Althans„Ik weet dat er be stuurlijk erg hard wordt gewerkt om een opvolger voor mij te vinden", ver telt Reedijk. „Vooralsnog is het blijk baar bijzonder moeilijk om tot een afronding te komen. De afgelopen da gen hebben zich nieuwe gegadigden aangediend. Daar wordt de komende week mee gesproken. Lukt het alle maal niet, dan dringt natuurlijk de vraag zich op of ik ook echt zal stop pen. Na vijfjaar vond ik het welletjes, maar ik ben te veel verweven met de vereniging, dat ik ze nu niet in de steek zal laten, als er geen opvolger komt Daar ben ik de man niet naar". Tegen Pollux speelde Ad Hagesteijn HOOGEVEEN - Het Nederlands voetbalelftal van vijftienjarigen heeft zaterdag voor 3000 toeschouwers in Hoogeveen met 1-2 verloren van En geland. Bij rust was de stand gelijk: 1- 1. Het skoreverloop: 33. Neil Rimmer 0-1, 45. Joop Lauret (Terneuzen) 1-1, 46. Neil Rimmer 1-2. Scheidsrechter Akse. BOEKAREST - Wereldkampioen Italië brengt er bij de voorronden van het Europees kampioenschap niets van terecht. Zaterdag verloren de „Az- zuri" in Boekarest met 1-0 van Bulga rije. De Italianen hebben uit de vier tot dusverre gespeelde wedstrijden slechts drie punten gehaald. OUWERKERK - Ouwerkerk be leefde zondag een goed voetbaldagje. Niet alleen won de ploeg van trainer Bertus Bleyi simpel met 5-0 van Vol harding, maar bovendien ging naaste rivaal Zierikzee III bij de reserves van Renesse met 4-2 onderuit, waar door er nu een gat van vier punten is ontstaan tussen de nummers een en twee op de ranglijst. Met het onder linge treffen aanstaande zondag op het programma kan de Ouwerkerk- se champagne inmiddels al koud worden gezet, ook al levert winst de ploeg nog geen titel op. Daarvoor zul len de Ouwerkerkers nog een weekje langer moeten wachten. In de eerste helft kon Volharding via counters nog wel van tijd tot tijd voor gevaar zorgen voor de veste van doelman Michel Begemann, maar tot echte moeilijke reddingen hoefde de Ouwerkerkse sluitpost toch niet te komen. Na een kwartier kwam de thuisploeg op voorsprong door een gètruckt genomen vrije trap van Re- né Waardenburg. Hij misleidde de komplete verdediging door te doen alsof hij op William Remeeus wilde plaatsen. Via een venijnig schot pas seerde hij echter via de paal de Ove- zandse doelman: 1-0. Zes minuten later was het pleit in feite al beslecht en andermaal speel de Waardenburg een hoofdrol. Vanaf de flank liet hij een strakke pass los, die in een keer door William Re meeus op de slof werd genomen en onhoudbaar in de touwen plofte. Tot aan de 25e minuut in de tweede helft voerde Ouwerkerk wel doorlopend het bewind, maar door onnauwkeuri ge afwerkingen van de aanvallen bleef de skore op 2-0 gehandhaafd. Een bevlieging van drie minuten le verde toen evenveel treffers op van René Waardenburg (twee keer, waar van een uit een strafschop, nadat Wil liam Remeeus was neergelegd) en William Remeeus op aangeven van Peter Bezemer. Ernst Begemann werd door arbiter John Pantekoek genoteerd wegens het wegsmijten van de bal. GOES - Door een kleine maar dik verdiende 2-1 overwinning op Robur IV heeft Zonnemaire haar kansen op de kampioenstitel behouden. Over het geheel genomen werd er te hard gespeeld wat het spel zeker niet ten goede kwam. In de eerste helft, welke met blan ke stand werd afgesloten, zag Zonne maire niet minder dan drie doelpun ten, een van Niek Deist en twee van Peter de Munnik, door de arbiter geannuleerd. Uit een voorzet van Wim Fonteine kon Niek Deïst na de rust Zonnemaire voorsprong geven (0-1). Toen Wim Fonteine even later in het strafschopgebied werd gepakt kon de scheidsrechter niets anders doen dan de bal op de stip leggen waarvan Stoffel Duinhouwer raak schoot (0-2). Acht minuten voor tijd werd het nog 1-2 toen een van de aan vallers van Robur in zuivere bui tenspelpositie mocht doorgaan en. skoorde. Dik verdiend, maar toch nog benauwd. opnieuw twee sets mee als spelverde ler. Hagesteijn wordt momenteel als zodajiig uitgetest als mogelijke opvol ger voor Piet Zoon, die wegens ver huizing de ploeg zal gaan verlaten. „Het is beslist nog niet zo, dat Ad Hagesteijn al de man is voor die stek. Er is nog een gegadigde, maar Her- bert Schwhrtz heeft zijn kans nog niet gehad. Ook hij zal nog worden uitgeprobeerd. Daarna pas valt de definitieve beslissing", stelt Marco Reedijk. Een mogelijk afvaller was ook Gerrit van Splundcr, omdat de 19-jarige speler in Rotterdam gaat studeren. „Ik denk, dat voor hem al een pasklare oplossing is gevonden, trouwens dat geldt tot een bepaalde hoogte ook voor een aantal andere spelers. Een van de twee trainings avonden wordt waarschijnlijk verzet naar de vrijdagavond en dan is het probleem, ook in dc ogen van Van Splunder zelf voorbij". Minder goed heeft de damesploeg van coach Hans Boot, die overigens ook al in januari te kennen gaf met de coaching van de damesploeg te willen stoppen, het seizoen besloten. De ploeg kwam eigenlijk met uitzonde- ring van de eerste wedstrijden, de hele kompetitie niet lekker door. Indivi dueel hebben de speelsters stuk voor stuk aardig wat klasse in huis, maar als ploeg bleef het een kwestie van los zand. Grote handikap was bovendien het vele switchen binnen de ploeg door blessures en andere perikelen, waar door het team nooit goed op elkaar ingespeeld raakte. Dat bleek opnieuw in de wedstrijd tegen hel Hellevoet- sluise Ibis, dat in sporthal Onderdak aantrad, omdat het geen zaal ter be schikking had in eigen gemeente. De Mevo '80-dames werden kompleet zoek getikt door de gemotiveerde te genstander, hetgeen resulteerde in een regelmatige 3-0 zege voor Ibis. De setstanden waren 15-10,15-10en 15-9. Bruse Boys boekte tegen Good Luck de tweede thuiszege via treffers van Wim Geluk en Eddy Schild (2-1). Dick Leering en Cees Gieskes tipten hier juist. Mevo verloor bij bijna- kampioen Nieuwdorp kansloos. Na een doelpuntloze eerste helft klapte de ploeg in het begin van de tweede helft in elkaar. Drie keer een foutie ve voorspelling was het resultaat. Drie juiste voorspellingen leverde de nederlaag van SKNWK op. Wol- faartsdijk was toeschietelijk, maar zelfs dat was niet voldoende voor de Nieuwerkerkers om het 2-1 verlies te voorkomen. Teleurstellend De wedstrijden vier tot en met ze ven leverden louter foutieve voor spellingen op, omdat DFS, WIK en Duiveland verloren en Brouwersha ven voor het eerst won. DFS kreeg op eigen terrein klop van Kruiningen (0-1), WIK skoorde nu wel drie keer, maar moest vier treffers innemen van het in opmars zijnde Colijnsplaatse Boys en Duive land verloor redelijk teleurstellend bij Apollo (3-2). Brouwershaven zag een fikse portie werklust beloond met de eerste seizoenzege. SSV LUIK - Drie dagen nadat de 22- jarige Steven Rooks zijn definitieve kontrakt met graaf Jean de Gribaldy op zak kreeg, heeft de Noordhollan der op een niet mis te verstane ma nier de laatste voorjaarsklassieker Luik-Bastenaken-Luik op zak gesto ken. Rooks bleef nuchter onder het huldebetoon wat hem na afloop ten deel viel. Zijn suksessen in de Ronde van de Middellandse Zee en Parijs- Nice hadden hem het definitieve kon trakt opgeleverd. Als blijk van waar dering voor het vertrouwen, dat de ploegleiding in hem stelde leverde Rooks zondag een puike prestatie af. Steven Rooks won zondagmiddag verrassend de laatste voorjaarsklas sieker Luik-Bastenaken-Luik. R.ooks kwam alleen aan de meet. Rooks is een van de zeldzame „ver gissingen" van Peter Post De Amstel- veense ploegleider lijfde hem halver wege het vorige seizoen in, maar vond dat de Noordhollander niet in het systeem paste. Hij zou volgens Post te eigenzinnig zijn. Die eigenzinnigheid bracht Rooks echter sneller dan ver wacht aan de top. Hij zegevierde in een van de zwaarste klassiekers in de wie lersport Hij was steeds voorin te vinden tij dens de 247 kilometer lange koers. Hij mocht zeven minüten nemen, maar na 130 kilometer was er niets van over. Een groep van 27 renners met alle groten scheidde zich af van de meute. Na de hergroepering opende Regis Clere de aanval en hij kreeg de Noor Willman, de Ier Roche en de Neder- lander Rooks met zich mee. Op de klimmetjes ging Rooks en Willman het gemakkelijkst naar boven. De ontketende hoofdmacht met Hi- nault Kuiper, Zoetemelk en Saronni slokte iedereen op, behalve Rooks. Hij bekroonde een solo over bijna twintig kilometer met de hoofdprijs in de be langrijkste Waalse klassieker. Rooks werd de vierde Nederlander, die een voorjaarsklassieker won. Eerder slaagden Jan Raas, Leo van Vliet en Hennie Kuiper hierin. Dit zegt wel iets over de kracht van het Nederlandse wielrennen in de breedte. De uitslag van de 69e Luik-Baste naken-Luik is: 1. Steven Rooks (Ned) 247 km in 6 uur 44 min. 12 sec.; 2. Giuseppe Saronni (Ita) op 10 sec.; 3. Pascal Jules(Fra) z.L; 4. Phil Anderson (Aus) z.t.; 5. Henk Lubberding (Ned) z.t.; 6. Hennie Kuiper (Ned) op 12 sec.; 7. Adrie van der Poel (Ned) op 27 sec,; 8. Fons de Wolf (Bel) z.t; 9. Rene Bittinger (Fra) z.t; 10. Guido van Cal- ster (Bel) z.t ELDA - Marco Zanetti heeft als eer ste Italiaan in de gescheidenis een Europese biljarttitel veroverd. Zanet ti werd zondag in Elda (Spanje) Euro pees kampioen in het kader 47/2, door in de finalegroep ook zijn slotpartij, tegen Hose, in twee sets te winnen. Vultink eindigde als derde na winst tegen de Belg Bracke. mocht met 2-1 verlies terug naar Goes. ZSC scoorde in de tweede helft kort achter elkaar drie keer tegen Dauwendaele, hetgeen ruimschoots toereikend was voor een 3-0 zege. Drie juiste voorspellingen in dit ge val. Een gehavend Zierikzee kon het niet redden bij Roosendaal. In de slotfase drukten de Brabanders door naar een 2-1 zege. Opnieuw gingen de drie gokkende arbiters de mist in. Regelmatig verliep het allemaal bij Volharding tegen Renesse, waar de Westhoekers met 3-0 verloren. Ook de nederlaag van Dreischor bij Dom burg was niet verrassend. De koplo per won echter slechts met 3-1. Ou werkerk stevent op het kampioen schap af. Na de 5-0 overwinning op Volharding II en het verlies van Zie rikzee III ontbreekt de Ouwerkerkse ploeg nog een punt. Ook Zonnemaire is dicht bij de titel. Bij Robur IV werd een lastige klip omzeild via een 1-2 zege. Alleen Dick Leering voor spelde Zonnemairse winst. Maarten Tuinman was de enige juiste gokker bij de verloren damesvoetbal wedstrijd van SKNWK. Vlissingen was via 3-1 te sterk. WIK achterhaal de Wemeldinge vlak voor tijd en op nieuw was Maarten Tuinman de eni ge die de puntendeling voorzag. AIX EN PROVENCE - De Zweed Mats Wilander heeft zijn zegereeks op gravelbanen zondag onverdroten voortgezet In Aix en Provence pakte de pas achttienjarige tennisprof zijn derde toernooiwinst op rij. In de eind strijd van het van het met „slechts" 75.000 dollar (ruim 200.000 gulden) gedoteerde toernooi versloeg de Zweed in twee sets de Spanjaard Ser gio CasaL De setstanden waren 6-3, 6- 2. Eerder deze maand zegevierde Wi lander in Monte Carlo en in Lissabon. Damesteam van TV Bru-Tèn sterk van start: 3-3 BRUINISSE - Het eerste da mesteam van tennisvereniging Bru- Tèn uit Bruinisse heeft een goed re sultaat neergezet in de eerste kompe titiewedstrijd in de Zeeuwse eerste klas. Het sterke Goes I werd met 3-3 bedwongen, waarbij maar liefst vier van de zes partijen uitdraaiden op drie setters. Om tot een beslissing te komen was twee Tceer een tiebreak noodzakelijk. Corrie de Waai won haar enkelspel tegen Joyce Scholten via een tie break in de derde en beslissende set. Cora de Waal kreeg weinig vat op het spel van Corrie van Dalen en verloor kansloos met 0-£6 en 1-6. De voortref felijk op dreef zijnde Adrie de Looff won haar partij tegen Corrie Nobels in twee sets. Twee keer wees het sko- rebord 6-4 aan in het voordeel van de Bruse tennister. Joke Groeneveld verloor haar en kelspel tegen Na Groenendijk op het nippertje. Net als bij de partij van Corrie de Waal moest de tiebreak in de derde set beslissen. Dit keer trok de Bruse speelster aan het korste eind. De twee dubbels, beide drieset ters, leverden een zege op voor elk team. Het tweede team van Bru-Tèn, dat dit jaar voor het eerst in kompetitie- verband uitkomt won de uit wedstrijd in en tegen Sint-Annaland met 0-6. De dames Wies van der Doe, Loes Vleugel, Joyce van Gelder en Iet Korstanje stelden in hun debuut wedstrijd meteen orde op zaken. Marion van Dongen winnares van tweede Mistral-duel MONNIKENDAM In Monniken- dam organiseerde WSV Henimeland de tweede Mistral-wedstrijd voor het nationaal kampioenschap. Na de ze ge van Liesbeth Kort in de eerste wedstrijd boekte Haamsleedsc Mari on van Dongen nu een triomf voor dc nieuwe Windsurfvereniging Greve- lingen. Op de tweede plaats eindigde Liesbeth Kort. Bij de dames werden slechts vier manches gevaren, die hierdoor alle maal meetelden voor het eindklasse ment. In de eerste en tweede manche hadden de surfsters een lekker wind je, kracht drie tot vier, maar in de derde wakkerde deze aan tot wind kracht zes. In de vierde en laatste manche zakte hij weer terug naar drie. Dat Marion van Dongen het door haar geringe gewicht niet moet hebben van al te veel wind bleek uit haar overwinningen in de eerse twee en de laatste manche. Liesbeth Kort trok de derde manche naar zich toe. Alle overige surfsters moesten zeer veel toegeven op de beide Schouwen- Duivelandse vertegenwoordigsters. Ook in de beide herenklassen wer den slechts vier manches afgewerkt. In de klasse van de lichtgewichten eindigde Erik Potman als eerste via twee overwinningen, een elfde en een achtste plaats. Juniorsurfer Jeffrey Koetsier klasseerde zich als tweede met evenveel punten als Potman, maar werd naar de tweede plaats verwezen, omdat hij slechts een man chezege boekte tegen zijn oudere ri vaal twee. Erik-Jan Kort van de WSV Grevelingen eindigde als twin tigste in een veld van 25 surfers met een vijftiende en zestiende klasse ring in dc twee laatste manches als beste resultaten. De zege in de zware klasse was met overmacht voor Mar cel van dc Zwart voor Paul Bieb.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7