Mevo door Nieuwdorp in tweede helft gemakkelijk geklopt: 4-1 Bruse Boys toont karakter tegen pover Good Luck: 2-1 KEES VAN DE LINDE: „STRAKS BLIJVEN WE MET ELF PUNTEN TOCH NOG IN DE VIERDE KLAS" Overtuiging ontbrak bij Schouwse formatie TOTO DFS vlak voor tijd toch nog op verlies: 0-1 ZSC in tweede helft naar ruime 3-0 zege Duiveland te karig beloond bij Apollo: 3-2 Degradatie perikelen bij WIK na 4-3 uitnederlaag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 18 april 1983 Nr. 23304 5 NIEUWDORP - Het promotiesprookje is uit voor Mevo in de vierde klas van de KNVB. Tegen kampioenskandi- i%Vr daat nummer een, Nieuwdorp, verloor de ploeg van trai- I ner Toon van Tiggelhoven kansloos met 4-1, nadat men in de eerste wedstrijdhelft toch volledig had overheerst. ,,Ik weet niet of het een sprookje was", stelt de oefen- meester lakoniek. „Een sprookje is onwerkelijk, maar de kans op een promotie heeft er wel degelijk dik in geze ten, ook al vinden diverse zwartkijkers, dat Mevo boven zijn stand voetbalde. Ik heb gedurende de hele kompeti tie geen tegenstander gezien, waar we echt van zouden moeten verliezen. Zo liggen de zaken niet. De manier waarop we met name bij Nieuwdorp de boot in gingen, staat me evenwel niet erg aan. We werden te gemakke lijk naar de slachtbank geleid. Toen we eenmaal achter stonden, werd het moede hoofd in de schoot gelegd in plaats van er nog eens lekker tegenaan te gaan. Dat is jammer en het getuigd niet van een al te beste instelling". In de eerste helft domineerde Mevo volledig. Nieuwdorp liet de Zierik- zeese ploeg komen, maar slofte tot twee keer grandioos, toen eerst een schot van Mart Koopman via binnen kant lat het veld terug in stuitte en even later Peter van de Linde tegen de paal kopte. Nieuwdorp liet ons maar aanpartijen. Voor hen was het gewoon zaak om ieder mogelijk punt te pakken. Met een gelijkspel waren ze dik tevreden geweest, maar zo ver hadden we het nooit hoeven te laten komen. Ze zijn in de eerste 45 minu ten niet of nauwelijks bij ons doel ge weest. We kunnen echter geen doel punten meer skoren. Na de win terstop is het op dat gebied helemaal weggeëbd. Waar het in zit is onver klaarbaar, maar het breeks ons wel lelijk op", stelde Van Tiggelhoven vast. Desastreus De tweede helft begon desastreus Groningen-Helm. Sp Fortuna S-Feyenoord GA Eagles-Utrecht Haarlem-AZ'67 NAC-Roda JC Excelsior-PEX Zwolle Sparta-Twente PSV-NEC Den Bosch-SVV Graafschap-Vitesse MVV-Heerenveen Den Haag-VVV De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 1-1-1-3-3-2-2-1-1 - 1 - 1 - 3 Prijzenbedrag: 152.000. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 11 -15 - 17 - 24 - 25. Toegevoegde wedstrijd: 7. Prijzenbedrag: 15.000. Lotto De winnende getallen zijn: 2 - 14 - 23 - 28 - 30 - 41; en het reservegetal is: 18. Aantal deelnemers: 618.046. Inleg: 3.200.000. Prijzengeld: 1.525.073. Cijferspel Winnend in het cijferspel is: 757285. Eredivisie FC Groningen-Helmond Sport 4-2; Fortuna S-Feyenoord 1-0; Go Ahead Eagles-FC Utrecht 4-0; Ajax-Willem II 8-2; Haarlem-AZ '67 3-3; NAC-Roda JC 2-2; Excelsior-PEC Zwolle 0-1; Sparta-FC Twente 2-3; PSV-NEC 2-0. Ajax 30 23 5 2 51 91-32 Feyenoord 30 20 8 2 48 62-32 PSV 30 19 9 2 47 76-29 Groningen 30 9 14 7 32 55-50 Roda JC 30 12 8 10 32 49-44 Haarlem 30 12 8 10 32 39-42 Fortuna S 30 11 9 10 31 33-37 Sparta 30 9 12 9 30 55-50 Excelsior 30 12 6 12 30 40-37 FC Utrecht 30 10 9 11 29 45-48 AZ '67 30 10 7 13 27 42-34 Helmond Sport 30 8 8 14 24 40-60 PEC Zwolle 30 8 7 15 23 38-53 GA Eagles 30 7 9 14 23 36-56 Willem II 30 7 7 16 21 40-53 FC Twente 30 5 10 15 20 30-53 NEC 30 4 12 14 20 30-55 NAC 30 5 10 15 20 29-65 DS'79 26 14 8 4 36 53-33 Volendam 26 15 4 7 34 66-37 MVV 27 12 9 6 33 49-29 Den Bosch 26 13 6 7 32 41-26 Cambuur 26 13 6 7 32 43-29 Den Haag 26 11 9 6 31 54-34 FC VVV 26 12 3 11 27 44-50 Heerenveen 26 7 12 7 26 37-43 Eindhoven 26 9 6 11 24 35-47 Vitesse 27 10 4 13 24 38-37 SVV 27 7 10 10 24 37-54 Veendam 26 6 11 9 23 35-37 Wageningen 27 9 4 14 22 40-56 Graafschap 27 8 4 15 20 32-48 Telstar 27 6 6 15 18 33-51 Heracles 26 7 2 17 16 37-64 voor Mevo met Jan-Leen van Liere in een negatieve hoofdrol. Uit een goed lopende aanval over recht kwam de bal bij Jaap de Vos, die in één keer inzette. Van Liere stond erbij en keek ernaar. Vij minuten later was het pleit he lemaal beslecht. Een vrije trap werd via Bert Schrier over de mistastende Mevo-doelman in de touwen gekopt: 2-0. „Toen geloofden de Mevo-spelers het wel en juist daar erger ik me nog al over. Als we met z'n allen de rug gen hadden gekromd en dan hadden verloren, dan had ik er vrede mee ge had, maar niet zo. Je zelf af laten slachten kon je altijd nog, maar niet als je voor je laatste kans knokt. Dan moet je ook knokken", konstateerde de teleurgestelde oefenmeester. Mevo ging na de tweede treffer een tegen een spelen met de lange Dirk van der Sleen in de punt van de aan val, maar er kwam weinig gevaar meer uit de aanvalsopzetten. Nieuw dorp profiteerde echter met volle teugen van de gaten, die er nu verde digend vielen. Gerrie Baas en Adrie Buteijn troffen nog doel. Tussendoor had Martin Quist van afstand de spreekwoordelijke eer gered, maar Mevo was in het hart geraakt. Nieuwdorp kan nu freewheelend naar het kampioenschap en de derde klas. „Och, het is een lichte te leurstelling als je uitgaat van je posi tie na de eerste kompetitiehelft. Voor de kompetitie had ik echter ge tekend voor dit resultaat. Gezien de kwaliteit en de kwantiteit aan spe- BURGH - DFS heeft in de thuis wedstrijd de kans laten liggen om het bezoekende Kruiningen met lege handen naar Zuid-Beveland terug te sturen. Mede door gebrek aan pro- duktiviteit in de aanvalslinie moesten de oranjehemden door een drie minuten voor tijd gescoord doel punt genoegen nemen met een 1-0 ne derlaag. DFS, dat met invallers moest aan treden voor Simon Blom, Johnny Quaak en Leo Bom, kreeg in de eerste helft een aantal goede moge lijkheden om de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. Al vrij snel na het beginsignaal kwam Ad Minaard geheel vrij voor het Kruiningse doel waarbij hij het doel echter te hoog zocht. Ook de weer als steeds aktieve Rinus Roon kreeg enige goede moge lijkheden welke echter onbenut ble ven. Na de hervatting wist Kruiningen de verdediging van DFS even onder druk te zetten zonder dat het er in slaagde invaller doelman Sjakkie van Rees, die zijn doel voortreffelijk verdedigde, in ernstige probelemen te brengen. Terwijl een ieder er al op rekende dat het treffen in een doel puntloos gelijkspel zou gaan eindi gen, wist Kruiningen drie minuten voor tijd toch nog de beslissing te for ceren. Aanvoerder Adriaan van Nieuwen- huize gaf een pass op maat naar de op links vrijstaande Sjaak Stroosnij- der, die even kon doorgaan en ver volgens met een zeer fraai schot doel man Van Rees kansloos liet (0-1). Ge zien de krachtsverhouding in het veld had een puntenverdeling hier van een betere weergave geweest, maar doelpunten beslissen nu een maal de wedstrijd. Eerste Divisie Heracles-Eindhoven 3-2; FC Den Haag-SVV 1-0; De Graafschap-Vites se 3-1; Wageningen-Telstar 0-1; MVV- Heerenveen 4-0; DS '79-Veendam 1-0; FC Den Haag-FC WV 1-1. Peter van de Linde schoot voor Mevo in de eerste helft op de paal, kort na dat Mart Koopman de lat had uitge test. In de tweede helft zou de Zierik- zeese ploeg dik onderuit gaan: 4-1. lersmateriaal bij Mevo moeten we ei genlijk tevreden zijn. Met een beetje versterking in aanvallend opzicht hadden we het ver gebracht", besluit Toon van Tiggelhoven. SCHARENDIJKE - Hoewel de cij fers 3-0 het niet zouden doen vermoe den heeft ZSC toch wel enige moeite gehad om de thuiswedstrijd tegen het Middelburgse Dauwendaele in winst om te zetten. Op zich viel er door de bezoekers niets op de over winning van het team uit Scharendij- ke af te dingen. Praktisch gedurende de gehele wedstrijd had ZSC overwe gend het beste van het spel waarbij het slechts mankeerde aan een afwer- ker in de aanvalslinie. Reeds in de eerste helft kreeg ZSC tal van mogelijkheden om de wedstrijd in haar voordeel te beslis sen welke echter alle onbenut ble ven. Pas na een kwartier spelen in de 2e helft, nadat voordien weer enige kansen om zeep waren geholpen, bleek ZSC toch in staat te zijn om te kunnen scoren. Uit een vrije trap van Marco van Oeveren kon Ronald van Oeveren ZSC een 1-0 voorsprong geven. Nu er een schaap over de brug was volgden er spoedig meer. Binnen de kortste tijd kon ZSC de overwinning veilig stellen. Uit een voorzet van André Flohil kon Ronald van Oeveren nummer twee laten aantekenen (2-0) waarna Kees Snoek vervolgens door de ver dediging van Dauwendaele soleerde en de eindstand op 3-0 bepaalde. Ronald van Oeveren skoorde twee keer voor ZSC. dat de ontmoeting te gen Dauwendaele met 3-0 won. LE CASTELLET - De Fransman Alain Prost, snelste in de training heeft op het circuit Paul Ricard met een Renault-Turbo de Grote Prijs van Frankrijk tellend voor het wereldkam pioenschap formule 1-coureurs ge wonnen. De Braziliaan Nelson Piquet was met een Brabham BMW tweede en de Amerikaan Eddie Cheever met een Renault-Turbo derde. DEN HAAG - De 10 km hardloop wedstrijd op de Scheveningse Boule vard voor dames is zaterdag gewon nen door de Limburgse atlete Wilma Rusman. Zij zegevierde in 34.07 vóór Joke van Gerven. VENLO - Na de 37-jarige Peter Res- sel heeft ook de één jaar oudere Pleun Strik het kontrakt dat hem bindt aan de eerste divisieklub VW met één jaar verlengd. Ook de 34-jarige doelman van de Venlonaars Gerrit Vooys te kende voor een jaar bij. 's-GRAVENPOLDER - Duiveland is definitief uit de race, daar waar het in het achterhoofd nog illusies koesterde op een mogelijke promo tiemogelijkheid naar de vierde klas van het KNVB-gebeuren. Bij Apollo verloor de ploeg van trainer Piet Roks met 3-2 van een geladen thuisploeg. De Oosterlanders ver zuimden om de volle negentig minu ten voor een goed resultaat te knok ken. Toen de ploeg even goed aanzet te lukte het wel, maar toen was het geluk de thuisploeg beter gezind en moest Duiveland alsnog beide pun ten inleveren. In de eerste helft domineerde Apol lo voor een belangrijk gedeelte. Doel punten kwamen er echter niet, óm dat de Oosterlandse verdediging re delijk goed staande bleef. Pas toen Peter Braam twee minuten voor het rustsignaal werd neergelegd, konden de Apollo-mannen hun overwicht in een voorsprong omzetten. Doelman Eddy ten Klooster had geen verweer tegen de strafschop van Arcenio van Aerden: 1-0. De eerste minuten van het tweede bedrijf waren ook nog voor Apollo. Pas nadat Peter Braam nummer twee in de touwen had ge werkt, nam de thuisploeg gas terug, hetgeen hen bijna opbrak. Duiveland schraapte alles bij el kaar om alsnog een redelijk resultaat te bewerkstelligen. Hans Rotte depo neerde de eerste Duiveland-treffer achter de Apollo-doelman en Jan Stouten had verrassend de gelijkma ker op de voet. Tussendoor hadden paal en lat ai een eerdere gelijkma ker verijdeld. Duiveland meende na de 2-2 voldoende respijt te hebben ge had van een bevlieging van een half uur. Dit brak alsnog op. Luttele mi nuten voor tijd greep Apollo min of meer teleurstellend alsnog de volle buit, toen Rinus Dekker volkomen vrijgelaten mocht inkoppen: 3-2. .oo COLIJNSPLAAT - Door een 4-3 ne derlaag in de uitwedstrijd tegen Co- lijnsplaatse Boys is WIK in ernstige degradatie zorgen verzeild geraakt. Beidé ploegen ontliepen elkaar bij zonder weinig en een puntenverde ling had zeker een betere afspiege ling geweest van de krachtsverhou ding in het veld. Gesteld kan worden dat uiteinde lijk de gelukkigste ploeg met de winst is gaan strijken wat overigens een schrale troost is voor de ploeg uit Kerkwerve. Door een treffer van Han van der Sande kon WIK voor sprong nemen (0-1). Met een fraai schot in de kruising van Kees Verwei bracht de thuisklub de stand weer in evenwicht (1-1). Toch kon WIK de eerste helft met voorsprong afsluiten uit een door doelman Peter Noordijke benutte strafschop (hands) 1-2. Direkt na de thee kwam de balans door Kees Tazelaar weer in even wicht (2-2) waarna Kees Verwei uit een benutte strafschop de thuisklub voorsprong kon geven (3-2). De strijd leek gestreden toen Ad den Boer weer voor evenwicht had gezorgd (3- 3), maar Wim de Fouw wist met een kopbal in de slotfase de wedstrijd in het voordeel van Colijnsplaatse Boys te beslissen (4-3). BRUINISSE - Met uitzondering van het eerste kwartier heeft Bruse Boys de wedstrijd tegen het Raainsdonksveerse Good Luck volledig beheerst. De ploeg van trainer Van de Broek kwam in die openingsfase overigens wel op voorsprong door een fraaie treffer van Peter Iiofkens, maar had daarmee wel zijn kruit verschoten. Bruse Boys daarentegen leefde nadat Good Luck enigs zins was uitgeraasd pas goed op. Via een aantal individueel sterke prestaties werd Good Luck met perioden van het kastje naar de muur gestuurd en moch ten de Brabanders uiteindelijk bijzonder blij zijn, dat de Bruse voorwaartsen wel bijzonder lakoniek met de talrijke skoringskansen omsprongen, waar door de skore beperkt bleef tot een aanvaardbare 2-1 nederlaag. „De pijp is bij ons volledig leeg", stelde Van de Broek. „Er hangt een sféer van „we zien wel" over de ploeg. Ik geloof niet, dat we nog veel punten halen". Cees Willemse speelde tegen Good Luck een voortreffelijke wedstrijd voor Bruse Boys. De gebaarde middenvelder strooide uitgebreid met knappe pas ses en toonde zich een goed spelmaker. Aanmerkelijk beter tevreden was Jan Englebert. Na de uitermate pove re vertoning bij Oranje Wit een week eerder had de Steenbergse oefen- meester de ploeg flink aangepakt. „Wat de plpeg. toen liet zien was te gek. Daar moest onmiddellijk veran dering in komen en ze hebben het ook goed begrepen. Er werd vandaag weer hard gewerkt en daarnaast ook nog herhaaldelijk slim gevoetbald. Good Luck had kompleet niets in te brengen. Ik snapte overigens niet zo goed, waarom de Brabanders er zo verschrikkelijk de beuk in gooiden. Er was toch niks meer te winnen of te verliezen". Veel ruimte Tot de eerste goede daad werd doel man Cor Pruyssers gedwongen op een kopstoot van Eddy Schild. Twee minuten later was het evenwel aan de andere kant raak. Peter Hofkens kreeg plotseling veel ruimte op een dieptepass van Gert Kerstens en benutte de moge lijkheid ook prompt. Steef van de Velde - in het keurig roodwit - was kansloos: 0-1; Erg lang mocht Good Luck niet genieten van de voor sprong. Tonnie van de Berge flitste voortdurend langs Johan de Bont en uit een van die passeer-akties prikte hij de bal op het hoofd van Wim Ge luk, die niet aarzelde en Cor Pruys sers de verkeerde hoek instuurde: 1- 1. Bruse Boys kreëerde zich kans op kans, maar vooral Adrie de Jonge was bepaald niet trefzeker. De rech terspits kwam zelfs drie keer oog in oog met doelman Pruyssers zonder tot resultaat te komen. Na achttien minuten in de tweede helft viel de beslissende treffer. Opnieuw stond Tonnie van de Berge aan de basis. Een scherp ingezette hoekschop werd door Cor Pruyssers gemist, waarna Eddy Schild kon inkoppen. Johan Baayens probeerde nog wel de bal te vangen, maar het leer vloog precies tussen zijn handen door. Good Luck bleef het ook na de opgelopen achter stand wel geloven en kwam nog slechts een enkele keer voor de veste van doelman Van de Velde. Vinnig duel Individueel leverden diverse Bruse Boys-spelers een puike partij af. Met name Cees Willemse toonde zich bij zonder aktief en verzette bergen werk. Bovendien strooide hij uitge breid met gave passes. Ook Leen Olree en Leen van der Bijl speelden een uitmuntende wedstrijd, waarbij niet werd geke ken op een metertjes meer of minder lopen. De beide verdedigers waren overigens wel bij herhaling het mik punt van grove Good Luck-overtre- dingen, waarbij vooral Henk Lan- klaar zich terdege manifesteerde. Invaller-scheidsrechter Tas uit Haaf- ten had het, gezien de importantie, veel te vinnige duel uitstekend onder kontrole. BREDA - Bij wedstrijden in het ka der van de opening van de nieuwe kunststof atletiekbaan bij de Bredase vereniging „Sprint" heeft Typhoon- atleet Erik de Bruyn het Nederlands rekoid kogelstoten verbeterd. Hij kwam tot de afstand van 18,17 meter. Het oude rekord stond sinds 21 sep tember 1982 al op zijn naam, toen hij in een juniorenwedstrijd in Zwitserland 17,99 meter stootte. SKNWK naar verdiende nederlaag bij Wolfaartsdijk WOLFAARTSDIJK - Het kan soms raar verkeren in de voetballerij. Tegen het einde van de kompetitie ontstaan daarom dan ook soms de vreemdste spekulaties over hoe een kompetitie kan worden besloten. Neem nou bijvoor beeld SKNWK-traincr Kees van de Linde. De Goese oefenmeester had na afloop van de wedstrijd tegen Wolfaartsdijk nauwelijks een goed woord over voor wat zijn ploeg in het Bevelandse dorp presteerde, „maar toch", zo meende hij, „moetje straks niet raar opkijken, als SKNWK zich met elf punten alsnog weet te redden. We hebben nog twee thuiswedstrijden tegen respektievelijk Klundcrt en Vcere en tussendoor de uitwedstrijd bij mede-degradatiekandi daat SNS. Op zich een veel gunstiger programma dan de Flakkeese ploeg, die behalve SKNWK ook nog Smerdiek en Yersekc krijgen. Dus wie weet redden we het nog. Ik zal mezelf en de ploeg de komende week nog eens lekker trachten op te peppen". Dat lijkt duidelijk nodig, want de Nieuwerkerkse formatie zette in Wolfaartsdijk een uiterst zwakke prestatie neer, die terecht beloond werd met 2-1 verlies. Volendam, Cambuur en FC VVV zijn periodekampioen. Peter Fooy in duel met een speler van Kruiningen. De Burghse forma tie stelde teleur door het thuisduel onnodig te verliezen: 0-1. „Gedurende het hele seizoen is het veldspel best wel aanwezig gebleven", merkte Van de Linde na de dertiende nederlaag van zijn ploeg op, „maar daar was vandaag ook totaal niets van te zien. Er werd door de meesten maar wat rondgehangen. Je kunt geen wed strijd winnen als er maar een paar spelers willen werken. Dat is geen basis om van uit te gaan". Wolfaarts dijk wilde onbewust wel een helpend handje bieden aan het in degradatie nood verkerende SKNWK. De ploeg kwam binnen de lijnen met een expe rimentele opstelling met zelfs een vijf tienjarige juniorendoelman tussen de palen. „Mijn Wolfaartsdijkse kollega liet terdege doorschemeren, dat hij met zijn ploeg wel het een en ander wilde uitproberen. Voor hen was er toch niets meer te winnen of te verlie zen. Na afloop wist hij het echter ook niet meer. Je kunt toch niet verwach ten, dat we de andere kant in gaan voetballen, stelde hij vast Als je zo zwak speelt als SKNWK, dan blijft er inderdaad niet anders over dan maar een stap terug doen". Angstvoetbal SKNWK startte overigens voortref felijk. Al in de derde minuut kwam de ploeg op voorsprong door een inzet van René van de Zande en kort erna ont stonden er twee unieke mogelijkhe den v<4or Leo Wandel om definitief afstand te nemen. „Nadat wc tien minuten lekker aanvallend hadden gevoetbald, be gon de ploeg meer en meer terug te plooien. Een en al angst Ik heb me schor geschreeuwd om ze tot andere gedachten te brengen, maar er was nog nauwelijks beweging in te krij gen", konstateerde Van de Linde. Tot tien minuten na rust leek het spel van de angst sukses op te gaan leveren, maar toen stortte SKNWK in. Uit een doelworsteling skoorde Wim Rein- houdt de gelijkmaker en een kwar tier later produceerde Jan de Blaaij met een lob over dertig meter de tweede Wolfaartsdijkse treffer. In de slotminuten kreeg Wolfaarts dijk nog enkele mogelijkheden om de skore nog op te k rikken, maar voor hen hoefde het allemaal niet zo nodig SKNWK verscheen overigens met vervangers voor de geblesseerde Huib de Valk, de geschorste Kees Da lebout en voor Arie Kristaleijn, die moest werken. Er resten nu nog drie wedstrijden. „Aanslaande zaterdag zouden we moeten kunnen winnen van Klundert Dan zie ik nog best moge lijkheden, al zullen we het een week later tegen SNS ook bepaald niet ge makkelijk hebben, maar winst tegen Klundcrt biedt vooralsnog goede pers- pektievcn en dan zul je zien, dat we ons met elf punten redden. Het lijkt wel een soort droom, maar niet iedere droom is bedrog", onderkent Kees van de Linde gniffelend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5