Sekretaris T. C. Gebraad verwijt gemeente willekeur FNV-leden solidair met niet-werkenden Vierduizend gulden voor Zierikzeese ziekenomroep ZOC moet blijven streven naar verbeteringen Jaarvergadering- VVV-Bruinisse Aquadelta grote afwezige Voorlichting over energie in Nieuwer kerk Kotter bracht kanon boven water Anjerfonds deelt uit STREERNIEUWS Mogelijk vakbondsschool in Zierikzee I Colombaioni ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 april 1983 Nr. 23302 3 BRUINISSE - „Extra financiële steun van de zijde van de gemeente is onontbeerlijk om het V.V.V.-kantoor in Bruinisse goed te kunnen runnen en de toerist tevreden het kantoor kan verlaten", aldus T. C. Gebraad, sekreta ris van de V.V.V. Bruinisse tijdens de jaarvergadering dinsdagavond in café Bru. „Dat die toerist nog steeds te vreden het kantoor verlaat en verder alles goed is verlo pen is te danken aan de uitstekende samenwerking en de grote inzet van mevrouw Jumelet en de heer Chr. Bolijn". De sekretaris, die in z'n jaarverslag puntsgewijs de statuten van de V.V.V. aanhaalde, zag bij het samenwerken met de overheid en andere daarvoor in aanmerking komende lichamen toch wat donkere wolken boven Bru hangen. Als voorbeeld haalde de sekretaris het verzoek van het gemeentebestuur aan om het kantoor van het V.V.V. onder te brengen in het gebouw van de Cultu* rele Stichting Bruinisse. ,,Dit verzoek kwam de onderlinge verstandhouding niet ten goede en heeft zelfs wantrouwen veroorzaakt". Volgens Gebraad was het V.V.V. hogelijk verbaasd over de aangevoerde argumenten: Natuur lijk heeft het V.V.V. alle begrip, in- NIEUWERKERK - De Coördinatie groep Energiebesparing Zeeland (CEZ) organiseert voor dinsdag 26, woensdag 27 en donderdag 28 april in het dorpshuis in Nieuwerkerk een Energiecentrum. In dit centrum kunnen belangstel lenden terecht voor informatie en do- kumentatie over een zuinig- en veilig energiegebruik in woning en bedrijf. Er wordt veel aandacht besteed aan het isoleren van woningen, het dich ten van tochtkieren en het aanbren gen van voorzetramen. Ook de doe- het-zelver kan in het centrum van veel tips gebruik maken. Verder wordt informatie verstrekt over ver warmingsapparatuur, de regelingen voor de temperatuur en de nieuwe gashaarden. De openingstijden op dinsdag, woensdag en donderdag zijn van 15.00-17.30 uur en van 19.00-21.00 uur. Burgemeester J. van Bommel van de gemeente Duiveland verricht dinsdagmiddag 26 april om 15.00 uur de opening van de energie-aktie. BRUINISSE - Zelfs zeer oud wa pentuig kan nog gevaarlijk zijn. Dat bleek onlangs weer eens, toen Wim Otte, opvarende van de Noordzeekotter van Van Kooten, twaalf mijl uit de kust ter hoogte van.Westkapelle een 4 inch kanon van een scheepswrak in zijn net ten kreeg. Wim Otte bracht het ge vaarte in Stellendam aan de wal en kwam op het idee om het uit 1915 daterende kanon aan te bie den aan het oorlogs- en ver zetsmuseum in Bruinisse. Sekre taris van de Culturele Stichting Bruinisse, welke stichting het museum beheert, de heer B. de Groot kwam op de gedachte de Explosieve Opruimings Dienst (E.O.D.) te Culemborg te waar schuwen voor onderzoek. Deze dienst konstateerde dat er nog een op scherp staande granaat in het kanon aanwezig was. De E.O.D. heeft de granaat op het terrein van Padmos-Stellendam onscha delijk gemaakt. Na een opknap beurt zal de 5»/2 meter lange loop van het kanon een plaatsje krij gen voor het museum. dien een gemeente in een tijd van ekonomische recessie diverse subsi dies en andere bijdragen, in welke vorm dan ook, tracht te verminde ren. Doch indien meh dit door wille keur wil verwezenlijken bewandelt men niet de juiste weg. Hieruit blijkt dat de gemeente de Culturele Stich ting, (die hoewel gefinancierd door de gemeente, toch een zelfstandige stichting is), laat preveleren boven de V.V.V.een betreurenswaardige zaak, waarbij men er ook aan voorbije gaat dat de service aan de toeristbe- langrijk zal verminderen", aldus de sekretaris. Dag en nacht In de huidige opzet is het kantoor, hoewel niet officieel, 7 dagen per week en 24 uur per dag bereikbaar, hetgeen uniek is in de regio. Dit zal door samenvoeging niet meer moge lijk zijn, waardoor met name de overnachtingen door de dagtoerist enorm zullen terug lopen. Het bestuur hoopte dat de gemeen te het V.V.V. in 1983 dermate finan cieel zou steunen dat het werk op de vanouds gebruikelijke manier kan worden voortgezet, waarbij Bruinis se in al haar facetten zoveel mogelijk wordt gepromoot. Overigens is de V.V.V. nog in onderhandeling met het gemeentebestuur over de verho ging van de bijdrage van een kwart ambtenarensalaris tot een half sala ris. Dit zou het nadelige saldo dit jaar kunnen beperken tot f 2800,00. Bij het financiëel overzicht plaatste voorzitter L. Ottens echter de kanttekening dat Aquadelta zijn kontributie nog niet had betaald over 1982. Streekpromotie Als Aquadelta geen lid zou willen blijven, wat Ottens overigens zou be treuren, kan Aquadelta ook geen lid zijn van de Stichting Promotie Schouwen-Duiveland hetgeen bete kent dat een geweldig stuk streek promotie voor Aquadelta zou weg vallen. In zijn openingswoord heette de heer Ottens bijzonder welkom burge meester T. C. Hekman, wethouder v. d. Velde, gemeentesecretaris B. de Groot, de raadsleden A. J. Bal en C. v. Liere en de heer J. Holm als verte genwoordiger van de streek V.V.V. Grote Afwezige Als grote afwezige noemde Ottens de direkteur van Aquadelta, de heer C. J. Galjé. Deze zou op de vergade ring een causerie houden over de stand van zaken bij Aquadelta maar had kort voor de vergadering afge beld. Ottens noemde dit een betreu renswaardige zaak. De verwachtingen die het V.V.V.- bestuur had voor 1982 zijn nagenoeg uitgekomen, aldus de voorzitter, de loop naar het kantoor neemt nog steeds toe, alsook de telefonische in lichtingen. De heer T. C. Gebraad komplimen- teerde de sekretaris van de Stichting Festiviteiten Bruinisse, Jan Braber, met het schitterende programma over 1982 waarvan, vooral wat de or- ZIERIKZEE - Het Anjerfonds Zeeland, een afdeling van het Prins Bernhardfonds, heeft woensdag bekend gemaakt 67.800,- beschikbaar te stellen voor kulturele aktiviteiten in de provincie Zeeland. Dc Zierikzeese ziekenomroep Ra dio Nomen Nescio ontvangt 4.000,- voor de aanschaf van apparatuur. De omroep heeft onlangs een eigen stu dio geopend in het Rode Kruis Zie kenhuis en werkt momenteel nog met geleende apparatuur van Nomen Nescio te Goes. 'Verder gaat 40.300,- naar vereni gingen en muziekgezelschappen. De Koninklijke Muziekvereniging „Wit te van Haemstede" ontvangt 1000.- voor een speciaal evenement, name lijk de viering van 100-jarig bestaan. Overige dorpen en steden die in aanmerking kwamen voor een bij drage zijn. ganisatie betreft, het overgrote deel op zijn schouders terecht kwam. Om een indruk te geven van de toe- ristendrukte gaf Gebraad ook cijfers vrij: Het aantal passanten in de jach thaven Aquadelta: 13.500; w.s.v. Bru: 2570; vluchthaven: 2929; Gemeente haven: 331. In de Grevelingensluis werden 46.170 rekreatievaartuigen geschut. Aquadelta had in zijn appar tementen, hotel en bungalows in to taal 410.000 overnachtingen, Cam ping Bru 4500, camping Onze Hoeve 15.500, jeugdherberg De Stoofpolder 7.400 overnachtingen. In Bruinisse is nog steeds gebrek aan akkommodaties voor logies en ontbijt. Ondanks enkele partikulie- ren die deze service verlenen, moeten er toch gasten doorverwezen, aldus de sekretaris. Bij de bestuursverkiezing werden de heren L. Ottens en Chr. Bolijn her kozen. De heren H. Kok en A. J. Bal hadden de kas in orde bevonden. Invloed gemeente In de rondvraag werd de vraag gesteld hoe groot de invloed is van de gemeente in de Stichting Recreatie Aquadelta, dit mede in verband met de massale aankoop van huisjes door Duitsers. Burgemeester Hekman zei in een toelichting dat in deze stich ting drie belanghebbenden zitten: al le vertegenwoordigers van clusters (huurders, vereniging van eigenaars), de gemeente en de Wilma. Het werken in de stichting ervoer de burgemeester als positief. Omtrent de verkoop van huizen (de Tong is voor 100% verkocht) heeft de stichting geen enkele zeggepschap, al ervaart ze het niet als prettig. Het zijn legale verkooptransakties. Na de vergadering werd de film van 'mevrouw v. d. Berge-Hooger- heide gedraaid waarin Dies de Ronde met de Bru 27 een vrachtje mosselen op het Wad ging halen en afleverde op Yerseke. SCHOUWEN-DUIVELAND Vergadering Stichting Samenlevingsopbouw gaat niet door De algemene bestuursvergadering van de Stichting Samenlevingsop bouw vanavond, donderdag, die in Serooskerke zou worden gehouden, gaat niet door. De bestuursvergade ring zal nader worden aangekondigd. ZIERIKZEE Begeleidingsgroep borstkankerpatiënten Maandag 18 april wordt om 14.00 uur in de koffiekamer van het Rode Kruis Ziekenhuis een bijeenkomst gehouden van de begeleidingsgroep borstkankerpatiënten. Mevrouw De Raadt geeft een uiteenzetting over de mogelijkheden van een prothese. Be langstellenden zijn van harte wel kom. Zangdienst in Gasthuiskerk Zondagavond 17 april wordt in de Gasthuiskerk een zangdienst gehou den. Medewerking wordt verleend door het Hervormd Kerkkoor, orga nist Mar van der Veer en voorganger is ds. De Rooy. De dienst begint om 19.00 uur en dus niet om 19.15 uur zo als in ons dinsdagnummer stond ver meld. Samenzang vanaf 18.45 uur. Eervolle vermelding voor Alje Mol Alie Mol uit Zierikzee verdiende een eervolle vermelding op de krea- tieve tentoonstelling die tijdens de huishoudbeurs in de RAI Amsterdam zal staan opgesteld. Zij kreeg deze vermelding zowel in de kategorie poppen (karakterpop met porselein) als in de kategorie handwerken. De huishoudbeurs is van 15 april tot en met 24 april geopend. Aanrijding op rotonde Op de rotonde bij Zierikzee botsten woensdag twee wagens op elkaar. Automobilist A. U. uit Den Bosch kwam van de rotonde en reed rich ting Haamstede. Hij had zich echter vergist in de afslag en wilde op de Nieuwe Kooiweg draaien om alsnog Zierikzee in te kunnen slaan. Op het moment dat hij wilde keren, passeer de automobiliste A. d. J.-d. M. uit Kerkwerve waardoor een botsing ontstond. Beide voertuigen liepen materiële schade op. Vergadering Philatelica Maandag 18 april vergadert in het Huis van Nassau te Zierikzee de ver eniging Philatelica. Tevens zal dan een veiling worden gehouden en een verloting. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Tjeu Strous, distriktsbestuurder: ZIERIKZEE j „De FNV-leden bewijzen hun solidariteit aan de niet- werkenden met de portemonnee door een gedeelte van de prijscompensatie en de vakantietoeslag in te leveren. Het afbraakbeleid van de regering brengt het beleid van de FNV in moeilijkheden. De geneigdheid binnen de FNV om de solidariteit door te voeren wordt daardoor op de proef gesteld", zei Tjeu Strous, distriktsbestuurder van de FNV Zeeland. Hij sprak woensdagavond voor de FNV Schouwen-Duiveland over de vraag of er nog solidariteit bestaat tussen de werkenden en de (betaald) niet werkenden. Strous wilde hier graag het een en ander over zeggen, omdat hij steeds (vervolg pag. 1) Leegstand, met name in de Passage, is een bron van zorg Breskens, Colijnsplaat, Groede, Kloetinge, Koewacht, Koudekerke, Krabbendijke, Middelburg, Nieuw en St. Joosland, Oud Vossemeer, Phi lippine. Sint Philipsland, Vlissingen en Wemeldinge. Het bedrag is bestemd voor aan schaf instrumenten, aanschaf ge luidsinstallaties en uniforme kleding en muzikale evenementen. Voor de inrichting van een vereni gingsgebouw in Vecre werd 2000 beschikbaar gesteld. Een oudheid kundige pubtikatie over veldnamen op Walcheren wordt mogelijk ge maakt met een bijdrage van 2000,-. commissie, de heer H. Lindhout, gaf toelichting op de aktiviteiten, welke de komende zomermaanden zijn te verwachten. Hij begon zijn toespraak met de mededeling dat de braderie, die zal worden gehouden tijdens de opname van het Tros-programma „Fiets 'm d'r in" op 28 juni nog niet is volge boekt. „Er zijn nog maar 15 gegadig den uit Zierikzee voor deze braderie. Wanneer wij als ondernemers niet zelf de braderie kunnen bemannen, worden we genoodzaakt om mensen van buitenaf aan te trekken." het programma voor de Toeristen- dagen werd vervolgens summier uit de doeken gedaan. De genoemde bra derie moet als openingsaktie voor het zomerseizoen gaan dienen. „Be halve de artiesten die de Tros laat op treden, zullen nog een aantal andere artiesten acte de presence geven. Ver der staan er voor de komende toe- ristendagen doorlopende kinderpro gramma's op papier, die zullen wor den gebracht door mensen, die het klappen van de zweep kennen. Met name in de St. Domusstraat zullen attrakties worden georganiseerd, bijvoorbeeld in de vorm van een con cours voor straatmuzikanten. De or- gelwandelconcerten zijn door Mar van der Veer sterk uitgebreid; daar bij staan orgelconcerten in de katho lieke kerk op het programma, terwijl in dat kerkgebouw ook een concert zal worden gegeven door een be roemd jongenskoor. Midden in het seizoen is bovendien een grote feest avond gepland op het Havenplein, met veel muzikaal- en showgebeuren door een groot aantal kleinere groe pen. Een tribune zal worden ge bouwd aan de kant van de Beuzc en aan de kant van de muziektent." Ten aanzien van de invulling van de tra ditionele „Laatste avond" liet de heer Lindhout weten dat één van de hoofdmoten bestaat uit de Wielerron de van Zierikzee. Tevens staat een show van „Rust Roest" op het pro gramma, gevolgd door dansmuziek. Goede zaak Bij de vergadering was ook burge meester Th. H. de Meester aanwezig. In een korte toespraak pleitte de heer De Meester voor meer avonden in het zomerseizoen, waarop eenzelfde soort programma wordt gebracht als dat tijdens de laatste toeristendag gebeurt. ,,U moet proberen om de topmaanden van het seizoen zo veel mogelijk benutten. Laat desnoods het programma starten in het voor jaar en dan doorlopen tot ver in au gustus. De Zierikzeese middenstand moet het toch medé hebben van het zomerseizoen. De goede onderne mersgeest, zoals die vanavond voel baar is, is een heel goede. Om daarop voort te borduren is eën goede zaak." Afscheid Aan het slot van de vergadering deelde voorzitter Verhage de verga dering mee, dat de heer B. Waaijen- berg heeft besloten om zijn „funktie" van adviseur neer te leg gen. „Wij zijn u enorm dankbaar voor de vele hulp, die u het ZOC in de afgelopen jaren hebt geboden in de vorm van adviezen op velerlei ter rein. U heeft het bestuur altijd nauw terzijde gestaan." Als blijk van er kentelijkheid mocht de heer Waai- jenberg een zeer welkom geschenk, in de vorm van een vlakschuurma- chine, in ontvangst nemen. In zijn dankwoord wenste de heer Waaijen- berg het bestuur en de leden van de ZOC een goede toekomst. „Ik heb mijn werk voor uw organistie altijd met veel plezier gedaan." Opvolger van de heer Waayenberg als adviseur is de heer Th. H. van Wijk. die tot aan deze vergadering tevens de funktie vervulde van onbezoldigd sekretaris. Tijdens de gehouden bestuursverkie zing werd dc heer T. Volkeri gekozen in de dubbelfunktie van sekretaris penningmeester. De aftredende en herkiesbare bestuursleden J. Lit- tooy, F. dc Jager en H. de Vries wer den acclamatie herkozen. meer geluiden hoorde dat het FNV zich het lot van de uitkeringsgerech tigden te weinig aantrekt. Ook werd steeds vaker gevraagd in hoeverre FNV-leden bereid zijn offers te bren gen aan niet-werkenden. Strous ken merkte de FNV als een brede vakbe weging. De FNV richt zich op de ver betering van de bestaanszekerheid en streeft naar een verbetering van de kwaliteit van het bestaan van de werknemers. Collectieve voorzieningen Spreker zei dat het systeem van de collectieve voorzieningen langzamer hand dergelijke vormen aanneemt dat we ons moéten afvragen of we daarmee door moeten gaan. De groot ste stijging van de collectieve uitga ven wordt volgens Strous veroor zaakt door de stijging van de AOW, waaraan van de FNV niet mag wor- dén getornd. „We moeten niet het sociale systeem af gaan breken. We zijn ook tegen de ongestuurde ingrepen in de uitkeringen. Wat dan wel? Het aan tal uitkeringsgerechtigden moet worden teruggebracht middels ar beidstijdverkorting", sprak Strous. Hij kondigde aan dat de FNV voor 11 juni in Utrecht een grootscheepse demonstratie organiseert, dat tegen het beleid van de regering is gericht. Vrijwilligerswerk Vrijwilligerswerk staat de laatste tijd nogal in de belangstelling. De FNV heeft tegen vrijwilligerswerk als zodanig geen bezwaar, maar de vakbond is wel van mening dat vrij willigerswerk nooit tot het nog meer verdwijnen van arbeidsplaatsen mag leiden. De projketen mogen dan ook niet concurrerend zijn. Dat werkt een verslechtering van de positie van de werknemers in de hand. Strous zei dat de toetsing van het vrijwilli- gersprojekt bovengemeentelijk moet plaatsvinden, omdat de gemeenten niet objektief zijn, de gemeenten ge neigd zijn een eigen beleid te voeren en de wildgroei wordt bevorderd, waardoor het overzicht verdwijnt. Strous deelde mee dat de Provinciale Stuurgroep werkloosheid bereid is tot drie werkgroepen voor Zeeland te komen. Het overleg hierover is gaan de. ZIERIKZEE - De FNV Schouwen- Duiveland is hard bezig om in het na jaar in Zierikzee een vakbondsschool van de grond te krijgen. Tenminste vijftien deelnemers kunnen een alge mene opleiding volgen, waarmee zij zich eventueel bij het kader kunnen aansluiten. De kursus is bedoeld voor vakbondsleden en duurt vij fentwintig avonden. Dat deelde de heer J. S. van Oorschot mee tijdens de jaarvergadering van de FNV Schouwen-Duiveland. De heer Van Oorschot werd overigens gekozen tot voorzitter. Mej. M. Blom uit Scharen- dijke werd gekozen tot secretaresse. De heer J. M. de Man was aftredend en niet herkiesbaar. Het FNV- bestuur heeft de laatste tijd nogal te kampen gehad met bestuurswisselin gen. Op enkele plaatsen na is dit pro bleem opgelost. Van de tweeduizend aangesloten leden bij de afdeling Schouwen- Duiveland waren er slechts een klei ne 15 aanwezig. Het is bekend dat veel akteurs vaak problemen hebben om voor een matig bezette zaal hun show goed uit de verf te laten komen. Het spelen voor een groot aantal lege plaatsen zorgt vaak voor een soort beklem ming, waardoor van een op zich sprankelende voorstelling veel ver loren kan gaan. Daar bleek woensdagavond in de Concertzaal te Zierikzee echter niets van tijdens de voorstelling van de wereldberoemde clowns Carlo en Al berto, die tezamen het Italiaanse clowns-duo I Colombaioni vormen. Hoewel er misschien hooguit hon derdvijftig theatersbezoekers geteld konden worden, etaleerde het duo met grote vakmanschap een werve lende voorstelling van hun nieuwe theatershow „Scaramacaï". Het eni ge negatieve, dat na afloop van de show gekonstateerd kon worden, was dat er niet meer mensen gekozen hadden voor dit heerlijk ontspan nend avondje theater, Zelfs het feit dat I Colombaioni zich bedient van haar moedertaal, het Italiaans, doet aan de show geen enkele afbreuk. Met een verfijnde vakmanschap wer den de verschillende skteches aan eengeregen, waarbij het niet begrij pen van de gevoerde konversatie geen enkele afbreuk kon doen aan de duidelijkheid van hetgeen bedoeld werd. De titel Scaramacaï is afkomstig uit de wereld van het circus en bete kent „knoeier" of „mislukkeling". Met name Carlo typeert in de afwis selende reeks van sketches op een ra ke manier de minder getalenteerde, waardoor tesamen met een uitgeba lanceerde professionele samenwer king een serie komische situatie's ontstaan. Het eerste gedeelte van de avond was gestoeld op het genre van het af schrikwekkende, het bovenmenselij ke en de angst, belichaamd door het horror-elemet vampier. Met name in de eerste act werd op komische wijze, waarbij het publiek volop daadwer kelijk werd betrokken, met het af schrikwekkende de spot gedreven. De tweede act was toegespitst op on grijpbare, waarbij de magie als lei draad werd gebruikt. De angst tenslotte kwam op lachwekkende wijze aan bod in de derde act, waar bij het duo als, door Engeland geïnspireerd, politie-ambtenaren jacht maakt op de vampier. Na de pauze werden in een drietal onderdelen zaken aan de kaak gesteld als onderwerping en over heersing, de televisie en de psychia trie. Op treffende wijze wordt getoond hoe een arm, maar gelukkig levende ziel wordt gekonfronteerd met aller lei technisch hoogstaande zaken, waarmee hij uiteindelijke niets kan doen. Komt hij daartegen uiteinde lijk in opstand, dan volgt, bijna auto matisch, de onderwerping en over heersing door het systeem waarom hij niet heeft gevraagd. De televisie krijgt een veeg uit de pan door middel van een opname-set voor de serie „Dallas", waarbij op komische wijze treffend dë draak wordt gestoken met het weinig in houdelijke van eindeloos doorlopen de T.V.-series. Zelfs de televisie reclame wordt daarbij niet vergeten. Tot slot volgt een sketch, waarbij de behandeling van een psychia trisch patiënt, kompleet met dwang buis, pillen en spuiten wordt ontleed. De behandeling van de patiënt is op geen enkele wijze gericht op de prak tijk na de genezing. Wanneer de pa tiënt tenslotte wordt ontslagen, blijkt dan ook dat hij de praktijk, „de maatschappij buiten de poort" totaal niet aankan. Zelfs het gezel schap van de behandelende psychia ter kan daar niets aan veranderen. In tegendeel, de laatste komt daarbij tot de ontdekking dat hijzelf buiten deze maatschappij staat, waarna bei den besluiten om te kiezen voor het veilige, vertrouwde en geheel opzich- zelf staande leven „achter de muur". Het is voor de theater-beminnende bewoners van Schouwen-Duiveland te hopen dat het duo I Colombaioni nog eens opnieuw een dergelijk, ra zend knappe, show brengt in de Con certzaal. Want het is en blijft jammer dat maar zo'n handje vol publiek ge niet van t en bewijs van terecht ver diende wereldwijde vermaardheid, zoals I Colombaioni dat gisteravond leverde. Marien Kaat Uitgever. B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: R. A. Huneman, D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719. 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f37,00; per jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 45 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3