WA/W <i (,51, C Krammersluizen staan eind mei onder water Z O C-voorzitter Verhage: Blijven streven naar verbeteringen DE ZIERIKZEESCHE COURANT VAKWERKBEURS vaf Zoekaktie naar 8-jarig meisje in grensgebied Inbrekers opgepakt in Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bootverbinding Westerschelde VVV Bruinisse Afscheid comptabele Aartsrivalen GS van Zeeland vinden de tarieven voor de Het WV-bestuur van Bruinisse verwijt, bij Pieter M. van den Berg neemt, als compta- De hockey-ontmoeting tussen de aartsriva- veren over de Westerschelde te hoog en de monde van haar sekretaris, de gemeente bele, afscheid van de gemeente Midden- Jen HSD en Goes leverde opnieuw winst op rijksbijdrage te laag. (Pag. 2) onvoldoende financiële steun. (Pag. 3) schouwen. (Pag. 4) voor de Zierikzeese heren. (Pag. 9) DONDERDAG 14 APRIL 1983 139ste jaargang Nr. 23302 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Als mensen niet voor de toekomst zorgen, zul len zij weldra voor het heden moeten zorgen. Spreekwoord Weer belangrijke stap in voltooiing Deltawerken BRUINISSE - Met het onder water zetten van de Krammersluizen bij Bruinisse, waarmee eind deze maand wordt begonnen, is weer een belangrijke mijlpaal bereikt in de voltooiing van de Deltawerken in zijn geheel. Het gaat hier om een enorm slui- zenkomplex, dat onderdeel uitmaakt van de Philipsdam, een van de twee zogenoemde compartimenteringsdammen in het Oosterscheldebekken. Ongeveer vier weken later zal dit grootste waterbouwkundige projekt dat naast de pijlerdam van de stormvloed kering in de OOsterschelde op dit moment in uitvoering is, voorgoed onder water zijn verdwenen, aldus het ministerie van verkeer en waterstaat, dat om die reden de pers dinsdag in de gelegenheid stelde de bouwplaats te bezoeken. Het sluizenkomplex in de Philips dam, die Sint Philipsland en de Gre- velingendam met elkaar verbindt, telt twee duwvaartsluizen en twee jachtsluizen. Maar de grootsheid van dit sluizenkomplex zit vooral in het uitgebreid en ingewikkeld rio- lenstelsel met doorlaatwerken en dubbele geperforeerde sluisbodems, die tezamen een systeem vormen om het zoute en zoete water te scheiden. Dat is om reden van waterbeheersing en vooral miliebeheer van groot be lang. Uitstel Of de compartimenteringswerken, waarvan de Philipsdam en de Oester- dam tussen Tholen en Zuid-Beveland deel uit maken, volgens schema in 1985 geheel worden voltooid, is nog de vraag. Om bezuinigingsredenen wordt er op het ministerie van ver keer en waterstaat gedacht aan uit stel van deze werken. Minister Smit-Kroes heeft de raad van de waterstaat hierover advies gevraagd. Dat advies wordt medio mei verwacht, waarna de Tweede Kamer zich met deze kwestie gaat be zig houden. Het is de bedoeling dat de besluitvorming omtrent een even tueel uitstel van de compartimente ringswerken aan het einde van de eerste helft van dit jaar zal zijn afge rond. Komt het inderdaad tot uitstel, ter wijl de bouw van de stormvloedke ring gewoon doorgaat, dan zal dit zeer tegen het zere been zijn van de milieubeweging. De milieubeweging ziet in met name de twee dammen een garantie dat het milieu in de Oosterschelde ondanks de afsluiting door de stormvloedkering zo min mo gelijk schade wordt aangedaan. De compartimenteringsdammen zorgen er namelijk onder andere voor dat een voor het natuurlijk mi lieu noodzakelijk geacht getijver- schil op de Oosterschelde in stand blijft. Ook in die zin zijn de storm vloedkering en de compartimente ringswerken onverbrekelijk met el kaar verbonden. BRUINISSE-PHILIPSDAM - De twee grote sluizen (24 x 280 meter), geschikt voor vier- en zelfs zesbaksduwvaart, zijn zover dat dit bouwdok onder water kan worden gezet. Dé dam opzich is nog niet klaar, uitstel hangt boven het hoofd van de bouwers. Advertentie glas - verf - behang kunstschildersmateriaal voor DOE-HET-ZELVER en VAKMAN vrijdag 22 en zaterdag 23 april GARAGE BRAAL Zierikzee Zierikzee staat volop in de belangstelling, maar toch moeten we alert blijven Nieuwe Boogerdstraat 27 Telefoon: 01110-2210, Zierikzee TEL AVIV - Een Israëlische soldaat is woensdag in Libanon gedood en een gewond, toen hun voertuig van achteren onder vuur werd genomen. ZIERIKZEE - ,,We mogen ons de laatste tijd verheugen in een ruime belangstelling voor de stad Zierikzee. Ik denk daarbij aan de radio- en televisieopnamen, die heb ben plaatsgehad of binnenkort zullen plaats hebben, en aan de koninklijke bezoeken in februari. Dat komt Zie rikzee alleen maar ten goede. We moeten ons nu echter niet op de borst slaan met de gedachte dat we er zijn. Er staat ons nog een lange, moeilijke weg te wachten, zeker gezien de heersende economische recessie. Er is geen en kele reden tot doemdenken, maar we moeten wel alert blijven. Niet zeggen: „We komen er wel", maar blijven streven naar verbeteringen, bijvoorbeeld in de presenta tie en de bediening." V k| -Pij Ifp-'s i 1 - i. fi Iftr t/f V a* ZIERIKZEE - De rekonstruktie van de Hoofdpoortstraat vordert goed. De hoofdbestrating van de nieuw aangelegde bochtkonstruktie is bijna klaar. Op de hoek Hoofdpoortstraat-Ravestraat wordt een plateau gemaakt, waarlangs bo men worden geplant. Ter bescherming worden ook enkele stenen palen neergezet. Door de nieuwe bochtkonstruktie is de parkeerplaats naar schatting zeven tot tien parkeerplaatsen kwijtgeraakt. Volgens direkteur gemeentewerken, D. D. J. van der Poel is de totale rekonstruktie eind volgende week klaar. Zoals bekend waren de trillingen in de Hoofd poortstraat, veroorzaakt door het te hard rijdende verkeer, aanleiding voor een rigoreuze aanpassing van de straat. Met deze woorden opende voorzit ter P. Verhage dinsdagavond de voorjaarsvergadering van de Zierik zeese Ondernemers Centrale (Z.O.C.). De heer Verhage roemde Zierikzee met haar goede en aantrek kelijke winkelcentrum, waarbij hij de kanttekening maakte dat de leegstand, met name in de Passage, een bron van zorg is. Het voortduren de verkeersprobleem in de bin nenstad, dat gevaar blijft opleveren voor het winkelend publiek, is vol gens de ZOC-voorzit ter een zaak, die blijvende aandacht vereist. ,,We heb ben echter als middenstanders ook de taak om onze klanten de gelegen heid te bieden om hun vervoermiddel zo dicht mogelijk bij het centrum te parkeren." De regio-funktie van Zierikzee als koopcentrum moet, volgens de heer Verhage, voorop blijven staan: ,,Het midden- en kleinbedrijf is de groot ste werkgever van het eiland. Daar om moet u, samen met het bestuur, die stappen blijven ondernemen die leiden tot handhaving van de regio- funktie van Zierikzee". Akties In verband met de besluitvorming ten aanzien van de te voeren winkel- aktie in het komend najaar, voerde na de pauze de heer W. J. Perquin het woord. In zijn funktie van direkteur van de B.V. Maatschappij Verkoop bevordering Midden- en Kleinbedrijf (MVMK) schetste de heer Perquin de aanweizge ZOC-leden een groot aan tal mogelijkheden waarop de komen de najaarsaktie gehouden kan wor den. Hij stak tevens een waarschu wende vinger op in de richting van de met zekerheid te verwachten ver koopbevorderende aktiviteiten op Schouwen-Duiveland op initiatief van het winkelcentrum Rotterdam- Zuidplein. „Promotie van de mid denstand is uiterst belangrijk. We spreken tegenwoordig in dit verband niet meer van management- verkenning, maar van „slagveld"- verkenning. De kracht van de kollek- tieve promotie wordt helaas nog wel eens onderschat. De konsument kun je tegenwoordig niet meer aantrek ken, die moet je kopen. Iedere onder nemer moet er aan meewerken dat er een gezamenlijke noemer wordt ge vonden waardoor voldoende liquide middelen worden gevonden om die promotie voor 100 te laten slagen. We moeten niet doemdenken, maar er alles aan doen om het dal van de huidige ekonomische recessie, dat volgens de deskundigen dit jaar op het dieptepunt is aangekomen, zo goed mogelijk door te komen." Toeristendagen De voorzitter van de Evenementen- Vervolg pag. 3 VELSEN - Bij het Hoogovens Staalconcern in Velsen zullen de ko mende tijd nog eens 1000 ar beidsplaatsen moeten verdwijnen naast de 1300 die het concern medio vorig jaar al noemde. Bij Hoogovens werken ongeveer 18.000 mensen. Dit heeft bestuurder H. Peperkamp van de industriebond FNV woensdag des gevraagd bevestigd. De mededeling van de 1000 extra arbeidsplaatsen die bij Hoogovens op de tocht komen te staan is de vakbonden vorige week donderdag gedaan tijdens een gesprek met de Raad van Bestuur. HILVERSUM - Van 9 tot en met 13 mei wordt door de politiekorpsen in het Gooi een internationale politie- week gehouden, waarvan de op brengst geheel bestemd is voor de Stichting Multiple Scolerose. PUTTE - Een legertje van 300 man van de rijkspolitie en van de Belgi sche rijkswacht heeft woensdag ver geefs in het grensgebied bij Neder lands en Belgisch Putte gezocht naar de 8-jarige Wendy Willems uit het Belgische plaatsje Stabroek. Het meisje is zoek sinds ze op de middag van tweede paasdag een bijeenkomst van de Chiro's (de Belgische gidsen) bezocht in Belgisch Putte, vlakbij de Nederlandse grens. Dit heeft de rijkspolitie meegedeeld. Sinds haar verdwijning ontbreekt van Wendy ieder spoor. Het enige aanknopingspunt dat de politie heeft is de verklaring van een vriendinnet je. Zij verklaarde dat ze Wendy na de Chirobijeenkomst in een beige auto heeft zien stappen. Eerdere zoekak- ties van buren, de politie en de vrij willige brandweer van de Belgische grensgemeenten in de bosrijke omge ving hebben niets opgeleverd. De po litie sluit niet uit dat het meisje niet meer in leven is. SCHUDDEBEURS - De rijkspoltie Zierikzee heeft de 24-jarige J. P. en zijn 19-jarige vrouw D. P.-G., uit Zie rikzee aangehouden op verdenking van inbraak. Beiden werden ingeslo ten, terwijl de jongen, beroepsmili tair, later werd overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee in Vlis- singen. De politie kon de twee aanhouden, nadat een tip was ontvangen over een auto, die zich verdacht ophield op de Donkereweg te Schuddebeurs. Na onderzoek bleek in de woning van de familie L. uit Aken te zijn inge broken. Door een ruit in te slaan kon den de twee de zomerwoning binnen komen. Op aaftwijzing van omwo nenden kon de rijkspolitie het echt paar aanhouden in hun woning te Zierikzee. Diverse goederen en kost baarheden uit de woning van de fa milie L. werden daar aangetroffen. De ontvreemde spullen werden in beslag genomen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. ffih PE Bltr Verwachting tot vrijdagavond: Geleidelijk meer zon Droog en perioden met zon; mini mumtemperatuur ongeveer 4 graden; middagtemperatuur omstreeks 12 graden; matige, aan zee af en toe vrij krachtige westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 18 april. Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: zuid 4 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: zuid 5 Maandag: Kans op neerslag: 607- Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 15 april Zon op 6.45, onder 20.36 Maan op 8.02, onder 23.20 Eerste Kwartier: 20 april (10.58) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 15 april 5.25 18.01 11.15 23.29 Springtij: 15 april HET WEERO VERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied, dat vannacht nog west van Ierland lag, wordt morgenavond boven noord-Frankrijk verwacht. Een uit loper ervan komt dan dicht bij Ne derland te liggen. De kans op neerslag is dan ook klein. Er trekken wel wolkenvelden over maar gelei delijk komt er meer zon. In de nacht daalt de temperatuur tot omstreeks 4 graden, overdag loopt zij op tot ongeveer 12 graden in de middag. De wpstelijke wind is matig. Een depressie tussen IJsland en Groen land breidt in de komende dagen haar invloed naar de Noordzee en de Britse eilanden uit. Een andere de pressie trekt vanuit de wateren west van noord-Afrika naar zuidwest Eu ropa. De wind komt daardoor bij ons in de zuidhoek terecht en gaat warmere lucht aanvoeren, waarin de tempera tuur rond 16 graden wordt. Na een zonnige zaterdag komt be wolking opzetten en neemt de kans op regen toe. WASHINGTON - President Reagan hoeeft woensdagavond in het Ameri kaanse congres twee nederlagen gele den bij stemmingen over ammande- menten op de zogenoemde ..Nuclear Freeze"-resolutie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1