IIBBmiBHIll Bijmakelaardij kampioen en Ouwerkerk mee naar de le klas Herenteam Kwiek stelt p/d-wedstrijden veilig Snelschaakkampioenschap zaterdag in Bruinisse Dapper Renesse zat Philippine voet dwars: 1-1 Dali schildert rampen INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 april 1983 Nr. 23301 5 ZIERIKZEE - In de tweede klas van de Schouwen-Dui- velandse zaalvoetbalkompetitie zijn aan de kop de beslissingen gevallen. Bijmakelaardij herstelde zich van de 2-4 nederlaag van de vorige week tegen Ouwerkerk door nu met 10-0 uit te halen tegen het inkomplete ZZ'72 I. Bijmakelaardij is nu uitgespeeld en kan door Ouwer kerk niet meer worden ingehaald, zodat de Bijmakelaardij-ploeg naast de al eerder veroverde pro motie nu ook het kampioenschap op zak heeft in de twee de klas. Ouwerkerk moet nog twee wedstrijden spelen - tegen Dreischor en Brogum - maar is inmiddels ook on bereikbaar voor de tweede plaats, waardoor Ouwerkerk ook naar de eerste klas promoveert. Stella Boys en SKNWK (mits men in Nieuwerkerk tenminste alsnog een ploeg op de been krijgt) gaan het volgend jaar vanuit de eerste klas in de tweede klas spelen. In de tweede klas klopte Country Club II de ploeg van De Steeg met 2- 1. Skol Boys II pakte een belangrijk winstpunt door met 2-2 gelijk te spe len tegen Die Gouwe, de nummer drie op de ranglijst. Om het vege lijf te redden zal Skol Boys II op 18 april moeten winnen van Dreischor, dat als laatste evenwel ook de punten hard nodig heeft. Vijf dagen eerder speelt Dreischor nog tegen promo- Eerste verliespunt voor damesteam WIK bij Smerdiek ZIERIKZEE - Het Nieuwerkerkse SKNWK heeft de topper in de eerste klas van de Zeeuwse damesvoetbal kompetitie tegen Veere met 1-1 gelijk gespeeld. In de eerste helft onder schepte Petra Rouw een terugspeel bal, waarna Mariette Bolkenbaas haar pass afrondde tot 1-0. Na der tien minuten in de tweede helft kreeg de thuisploeg de gelegenheid om de finitief afstand te nemen van de Veerse dames, toen Mariette Bolken baas in de gevaarlijke zone werd neergelegd. Keepster Margot Capelle schoot goed in, maar haar kollega aan de andere kant had een even goe de reflex in huis. Amper een minuut later kwamen de bezoeksters naast zij, toen Petra Vermeulen profiteer de van misverstand in de Nieuwer kerkse verdediging: .1-1. Vijf minu ten voor tijd knalde dezelfde speelster nog op de lat boven Margot Capelle. Koploper GDW won met 8-1 van VCK en heeft het kampioenschap nu voor het oprapen. Vlissingen kon niet spelen door een tekort aan speelsters, waardoor Hoek een vrije dag kreeg. Patrijzen en Yerseke deel den de punten zusterlijk (1-1) en Oostkapelle won met 3-0 van Zeelan- dia. De stand in de eerste klas: vendus Ouwerkerk. Ook ZZ'72 met tien punten uit vijftien wedstrijden en Brogum met elf punten uit veer tien ontmoetingen zijn nog niet vei lig. ZZ'72 speelt nog tegen Country Club II op 18 april, terwijl Brogum achtereenvolgens krijgt af te reke nen met Country Club II en Ouwer kerk. De soosploeg heeft aan een punt voldoende om in veiligheid te komen. De stand in de tweede klas: Bijmakelaardij .16 13 0 3 69-25 26 (kampioen en gepromoveerd) Ouwerkerk 14 8 4 2 41-34 20 (gepromoveerd) Die Gouwe 16 8 4 5 42-27 18 De Steeg 16 7 3 6 43-30 17 Country Club II 14 6 3 5 35-36 15 Brogum I 14 5 1 8 36-61 11 ZZ'721 15 4 2 9 27-53 10 Skol Boys II 15 2 5 8 26-51 9 Dreischor 14 3 2 9 29-36 8 GDW 13 13 0 0 65- 6 26 Vlissingen 14 11 1 2 62-10 23 SKNWK 14 10 1 3 31-14 21 Veere 14 9 2 3 42-19 20 Oostkapelle 14 4 4 6 20-19 12 Patrijzen 12 3 4 5 11-25 10 Hoek 13 3 2 8 12-28 8 VCK 13 2 2 9 14-47 6 Zeelandia 13 1 3 10 9-45 5 Yerseke 13 0 3 10 4-57 3 Tweede klas In de tweede klas liet koploper WIK het eerste kompetitiepunt lig gen bij het zwakke Smerdiek, die twee weken eerder zelfs bij Drei schor klop kregen. De Thoolse ploeg hield de koploper op 1-1. Dreischor boekte winst en verlies. Waarde werd met 1-0 geklopt door een doelpunt van de 14-jarige Marjan de Reus. Bij Kruiningen verloor de ploeg van coach Adrie Geelhoed met 2-0, terwijl er wel mogelijkheden in hebben gezeten om een puntendeling te bewerkstelligen. Waarde had na een vrije dag, omdat Hansweertse Boys niet kwam opdagen. De stand in de tweede klas: WIK 11 10 1 0 49- 4 21 Krabbendijke 12 9 0 3 54-12 18 Wemeldinge 9 8 0 1 52- 4 16 Kruiningen 12 6 0 6 24-14 12 Smerdiek 12 4 1 7 22-48 9 Dreischor 13 3 0 10 8-34 6 Waarde 9 2 0 7 7-23 4 Hansw. Boys 10 1 0 9 6-83 2 Derde klas In de derde klas knokken theore tisch nog drie ploegen voor de twee promotieplaatsen naar de tweede klas. Morgenavond (woensdag 13 april) kan Oosterschelde Mondra- gon echter in een klap de promotie en de titel pakken door in de openings wedstrijd van de avond minimaal ge lijk te spelen tegen Renesse. Maandagavond won de koploper simpel met 9-1 van ZZ'72 II. Ook de beide andere promotiekantidaten moeten het nog opnemen tegen ZZ'72 II, terwijl Bijmakelaardij II boven dien nog krijgt af te rekenen met Stella Boys II. Ook de doelsaldi van de drie koplopers ontlopen elkaar bijzonder weinig, zodat het zaak wordt om flink produktief te zijn. FC Kerkwerve op 13 april van start in toernooi Zeeuwse voetbalbeker MIDDELBURG - De eerste ronde van de Zeeuwse zaalvoetbalbeker is ook weer vastgesteld. De wedstrij den beginnen op vrijdag 8 april om 20.45 uur in sporthal De Kruitmolen in Middelburg met Dauwendaele- Eksakt (Terneuzen). Op maandag 11 april om 20.00 uur spelen RRS en Feesthuis uit Goes in Sas van Gent en 't Oude Raedthuis en De Ster uit Hulst in Oostburg. Op woensdag 13 april gaat de Schouwen-Duivelandse bekerwinnaar FC Kerkwerve in Axel binnen de lijnen tegen Verpoor- te. De wedstrijd begint om 20.45 uur. De Ster plaatste zich via een voor rondewedstrijd dankzij een 6-2 over winning op Roovers sport uit Vlissin gen. De Hulsterse ploeg heeft uiter mate stoute plannen, want na het binnenhalen van de Zeeuwse zaal- voetbaltitel is de ploeg er alles aan gelegen om voor het eerst de begeer de double te halen. In een beslissings wedstrijd won De Ster in Kruiningen met 6-3 van titelverdediger Country Club. In de periode van 18 tot en met 30 april worden de halve finales afge werkt voor de bekerkompetitie. Mocht FC Kerkwerve de eerste ronde overleven dan speelt de ploeg in Zie- rikzee tegen de winnaar van Dau- wendaele tegen Eksakt. De finale is in de eerste twee weken van mei. BRUIN1SSE - Het herenteam van Kwiek heeft door een gelijkspel tegen Kangoeroes uit Brielle de tweede plaats in de derde klas veilig gesteld. De Bruse formatie is nu gerechtigd om promotie/degradatiewedstrijden te spe len voor een plaats in de tweede klas. De damesploeg van Kwiek klopte in Middelhamis Alexandria met 3-1 en is nu zeker van de derde plaats in de eerste klas op eerbiedige afstand van de beide koplopers Pendrecht en Spirit. De Bruse dames spelen hun laatste wedstrijd aanstaande zaterdagavond in Barendrccht tegen Spirit. Als Kwiek er in slaagt de Barendrechtse ploeg een punt te ontfutselen is Pendrecht kampioen. Bij de herenwedstrijd tussen Kwiek en Kangoeroes ging het in de eerste set gelijk op, maar Kwiek had de langste adem en pakte via rustig spel de set. Ook de tweede set kwam simpel in Bruse haven, al was de eindstand allerminst overtuigend: 15-13. Omdat men hiermee het beno digde ene winstpunt binnen had, vloeide de konsentratie weg. Kan goeroes profiteerde hiervan en kwam in de derde set steeds meer in hun spel. De Brielse ploeg haalde de set daarom ook overtuigend binnen. De tegenstand van Kwiekzijde was ook in de vierde set ver te zoeken. Het verlies van deze set was dan ook een logische zaak. waarmee de eindstand op 2-2 werd gebracht. In de tweede ronden van de dis- trikts volleybalbeker speelt de heren- ploeg van Kwiek een thuiswedstrijd tegen Krimpen II. De datum staat vooralsnog niet vast. Voor de Bruse dames staat de tijd wel vast, maar nog niet de tegenstander. Het is wel een vaststaand feit, dat de ploeg van coach Arensman het op vreemde bo dem moet zien te runnen. Kwiek speelt op 21 april tegen Tenaco of op 23 april tegen SVM. In beide gevallen ligt een Bruse overwinning voor de hand, terwijl de opgave voor de her- enploeg te sterk lijkt. De formatie van coach Tonnie van Breda zal zijn huid evenwel zo duur mogelijk trach ten te verkopen. Zeelandia klopte in zijn voorlaatste wedstrijd Renesse met 3-1 en Ouwer kerk II klopte Mevo II met 4-3. Mevo II stuntte de vorige week nog tegen Zeelandia via een 2-1 zege op de mede-koploper. De stand in de derde klas: VV Oost./Mon. 15 12 1 2 59-25 25 Zeelandia 15 10 3 2 57-23 23 Bijmakelaard. II 14 10 1 3 56-28 21 Renesse 14 6 2 6 46-43 14 Mevo II 14 6 2 6 36-36 14 Ouwerkerk II 15 5 2 8 47-64 12 Stella Boys II 14 4 2 8 26-32 10 Brogum II 15 4 1 10 25-44 9 ZZ'72 II 14 1 0 13 21-66 0 (twee punten in mindering) Bekerwedstrijd Bruse Boys opnieuw uitgesteld BRUINISSE - De voor heden (dins dag) avond vastgestelde beker wedstrijd Bruse Boys-Smerdiek is wegens een noodlottig ongeval van een van de Smerdiek spelers uit gesteld tot volgende week ainsdaga- vond om 18.30 uur. De 20-jarige Dick Weggémans reed zondagavond rijdend op de:provinci- aleweg van Stavenisse nkar Sint- Maartensdijk omstreeks 21.30 uur door een tot nu toe nog onbekende oorzaak frontaal tegen een langs de weg staande boom. Naar eerst t^ zijn overgebracht naar het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zpom werd hij hierna overgebracht ^aar het Dijkzigtzie- kenhuis te Rotterdam waar hij maandagmiddag is overleden. RENESSE - Hoewel Renesse er reeds zeker van is dat het in het vol gend seizoen haar geluk zal moeten gaan beproeven in de 2e klasse blijft het met een bewonderingswaardige inzet spelen. Een belangrijk pluspunt bij de ploeg uit de duinstreek is ongetwijfeld het feit, dat ondanks de tegenslagen welke men in dit seizoen heeft moeten ver werken er een voortreffelijke geest in het team heerst. Ook in de zondag tegen Philippine, nummer twee op de ranglijst gespeelde wedstrijd werd door het team van Renesse weer een geweldige inzet aan de dag gelegd. Ondanks het feit dat men zonder doelman Rinus Boogerd (ziek) en voorstopper Ad Wandel (rugklach ten) moest aantreden slaagde men er in de bezoekers de helft van de inzet (1-1) afhandig te maken. Een uitstekend resultaat daar dit niet werd bereikt door defensief spel, maar in een open wedstrijd waarbij de aanval niet werd ge schuwd. In de eerste helft had de thuisklub zelfs overwegend het beste van het spel en kreeg het ook de besté scoringskansen. Volkomen in over eenstemming met de krachtsverhou ding in het veld slaagde Renesse er in de 35e minuut in voorsprong te ne men. De mee naar voren opgerukte rech tervleugelverdediger Kees Verweel plaatste vanaf de vleugel de bal scherp voor doel waarbij een van de verdedigers van Philippine, op de huid gezeten door twee Renessena- ren, de bal wilde onderscheppen waarbij hij het leder verkeerd op zijn schoen waardoor deze in het verlaten doel verdween (1-0). De verwachting, dat Renesse na de rust wel door de knieën zou gaan werd niet bewaarheid. Wel wisten de bezoekers na een kwartier spelen door Peter Veldhoven de stand in evenwicht te brengen (1-1), maar ver der liet de goed ingrijpende Renesse- verdediging, waarin de doelman van het derde elftal, Johan Hendrikse, een betrouwbare indruk maakte, het niet komen. J. Hart winnaar hengelwedstrijd HSV De Krabbe BURGH-HAAMSTEDE - De hen gelsportvereniging De Krabbe hen gelde in wedstrijdverband op het strand aan de Scholderlaan in Renes se. Er werd goed gevangen, namelijk 99 bovenmaatste en 28 ondermaatse vissen. Winnaar werd J. Hart met een totaalontvangst van 2259 gram. Chr. de Graaf klasseerde zich als tweede met 2190 gram, terwijl L. Ste- ketee met 2176 gram erg dicht in de buurt bleef als derde. De verdere uitslag was als volgt: 4. J. Kruithof 2100 gram; 5. A. D. van Leenen 1990 gram; 6. M. Wessels 1890 gram; 7. D. van der Bijl 1800 gram; 8. M. A. van de Wielen 1618 gram; 9. A. de Rijke 1423 gram; 10. W. Akkema 1420 gram; 11. J. Stoutjesdijk 1369 gram; 12. D. Jeroense 950 gram; 13. F. Broekhuizen 937 gram; 14. J. P. van Leenen 810 gram; 15. N. Plandsoen 700 gram. Bij de junioren werd Arjan van der Zande winnaar met een vangst van 1718 gram. Martin de Graaf werd met 1313 gram tweede en S. Kruit pakte met 400 gram de derde plaats. TOKIO - Jimmy Conners heeft in de finale van het demonstratietoernooi in Tokio Björn Borg met 6-3, 6-4 versla gen. Voor 15.000 toeschouwers speel de zich anderhalf uur een goede wed strijd af, die uiteindelijk in het voor deel van Connors eindigde. De Ameri kaan verdiende met zijn zege 250.000 gulden. HILVERSUM - De strijd om de na tionale jeugdtitels schaken is nog niet beslist Zowel bij de jongens ais bij de meisjes eindigden twee deelnemers gelijk Bij de jongens moeten Klaas Landsman en Friso Nijboer een be slissingstweekamp spelen, bij de meisjes Pernette Cameron en Heieen de Greef. Klub- kampioenschappen BC Zierikzee ZIERIKZEE - De Zierikzeese bad- inintonklub hield zijn klubkampi- oenschappen voor rekreatieve spe lers en speelsters en voor jeugd en pupillen. Bij de rekreanten werd Jan van Vossen kampioen in het heren enkelspel door een overwinning op Rob Moerman. Dameskampioene werd EHy Bruggeman. zij klopte in de finale Corry Kloet. Het dames dubbelspel was voor Corry Kloet en EHy Bruggeman door winst op Nel Melieste en Adrie van der Have. Huub Bruggeman en Jan van Vossen pakten samen de heren dubbeltitel via een zege op Johan Holm en Aad Melieste en Jan van Vossen haalde met Corrie Kloet zijn derde titel door de gemengd dubbelspel finale win nend af te sluiten tegen Nel en Aad Melieste. Bij de jeugd klopte Anthonie van der Zande in de finale Hanco de Vos en werd Inge Bruggeman dameskam pioene door winst op Conny Hui- bregtse. De beide enkelspelfinalisten wonnen samen het dames dubbelspel via een overwinning op Janita Gle- rum'en Monique van der Veken. Het heren dubbelspel ging naar Mark Sayers en Jan Neyehuis via winst op Erik de Vos en Roger van der Veken en broer en zus Monique en Roger van der Veken sloten het gemengd dubbelspel winnend af door Inge Lupgens en Edwin Eggink te klop pen in de eindstrijd. Bij de pupillen werd Tammo Clar ke winnaar bij de heren door Andrê Kloet te kloppen en Anniek van An- raad eiste de damestitel op door van Natascha Lupgens te verslaan. An niek van Anraad en Natascha Lup gens wonnen ook het dames dub belspel. Marloes Koster en Angeli- que van der Have waren de verlie zende finalisten. Het gemengd dub belspel ten slotte leverde winst op voor Natascha Lupgens en Hanco de Vos. Anniek van Anraad en Jethro van As kregen in de eindstrijd klop. Tenniskompetitie van start BURGH-HAAMSTEDE - Tennis- vereniging Westerschouwen ging het afgelopen weekeinde van start met de eerste kompetitiewedstrijden. Het eerste herenteam won thuis met 4-2 van LTCNB uit Kortgene met ^4-2. Het tweede team verloor even eens thuis met 5=1 jzan_Kspelle en het derde team kreeg in Oostkapelle met 6-0 klop van De Sprink II. ZIERIKZEE - Onze Totoïsten van de 21e Nieuwsbode-Toto waren het deze week wel ontstellend goed met elkaar eens, althans wat het aantal goed voor spelde wedstrijden betrof. Kees Berrevoets, Jos Quaak en Jaap de Haan voor spelden alle drie zeven ontmoetingen zoals ze uiteindelijk werden. Opmerke lijk was het grote aantal van zes gelijke spelen. Verrassingen waren er daar entegen ook weer volop, hetgeen voor een belangrijk deel de niet al te hoge skores verklaart. Het drietal belandt in het algemeen klassement van ons Toto-seizoen op een positie ergens middenin. Bruse Boys speelde een uiterst zwakke wedstrijd bij Oranje Wit. Doordat de Dordtse ploeg er normali ter al niet erg veel van bakt sleepte de ploeg van Jan Englebert alsnog een 2-2 gelijkspel uit het vuur. Jos Quaak en Jaap de Haan tipten juist. Kees Berrevoets voorspelde een ge lijkspel bij Mevo-Nieuwland. Doel man Adrie de Putter van Nieuwland zorgde er persoonlijk voor dat er in derdaad een 1-1 skore op het bord bleef. SKNWK is enorm in de proble men geraakt, als het dat al niet was, door op eigen terrein met 0-1 te ver liezen van Yerseke, dat zelf een heel goede zaak deed. Kees Berrevoets en Jaap de Haan tipten hier juist. Optimistisch Duiveland en VCK kwamen ook al een puntendeling overeen al leek het er zeer lang op, dat Piet Roks en de zijnen tot winst zouden komen. In de voorlaatste minuut kwam de Koude- kerkse formatie alsnog verdiend naastzij. Drie foutieve voorspellingen wer den nu een feit. Voor WIK wordt het uiterst problematisch na de 0-1 ne derlaag tegen Middelburg. Ook hier louter foutieve voorspellingen. Jaap de Haan was de enige, die het voor DFS niet zag zitten bij koploper 's Heer Arendskerke. De 1-0 nederlaag was overigens niet helemaal nodig geweest. ZSC klopte op eigen veld Borssele met 2-1. Kees Berrevoets en Jos Quaak zaten hier juist. Brou wershaven had een lange adem bij koploper Bevelanders maar moest tenslotte tocht met 2-1 kapituleren. Jos Quaak was als enige te opti mistisch, Renesse speelde op eigen veld voor de vijfde keer gelijk. Kanshebber Philippine liet al met al een lelijke steek vallen. Drie foutieve voorspel lingen waren het gevolg. Zierikzee hielp Kees Verkaart aan een sportie ve revanche op de keuzeheren voor het Zeeuwse elftal. Steenbergen werd na een puike wedstrijd met 3-0 geklopt. Jos Quaak zag het allemaal juist. De Mevo '80 volleybaldames speelden weer eens een keer gelijk, nu tegen het laag geklasseerde Ber- nisse. Drie foutieve voorspellingen opnieuw. Jos Quaak zag als enige de winst zitten van de Mevo'80-heren bij Hollemare. Het werd tenslotte 1-3 en de ploeg van Marco Reedijk kan zich opmaken voor de p/d-wedstrijden. Debuut jaar De damesploegvan Kwiek heeft zich door een 3-1 zege verzekerd van de derde plaats in de eerste klas, het geen voor een debuutjaar uitstekend genoemd mag worden. Drie keer een juiste voorspelling bij de 3-1 winst van de Bruse dames was het gevolg. Ook drie juist voorspellingen kwa men er uit de bus bij de korfbalont moeting tussen hekkesluiter All Rea dy en Blauw Wit. De Zierikzeese ploeg won met 9-5. De vijftiende wedstrijd uit de rij, de damesvoet balwedstrijd tussen SKNWK en Vee- re leverde ook nog eens drie juiste tips op. De dames van Jaap Goud speelden met 1-1 gelijk tegen de ploeg, die door een tekort aan dames het volgend seizoen niet meer terug keert op de voetbalvelden. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Ede (toez.): A. Kool, Utrecht; te Maassluis: H. O. Mole naar, Nieuwveen. Aangenomen naar Enschede (toez.): D. H. L. M. B. van Zijll Langhout, Oosterend-Texel. Gereformeerde Kerken Beroepen te Koog-Zaandijk (part time): mevr. J. A. Verheule, kand., Amsterdam, die dit beroep heeft aan genomen. Aangenomen naar Delft-Abts- woude: W. J. Plantjes, Westerlee. Beroepbaarstelling: mevr. J. A. Verheule, Weth. Frankeweg 34 hs 1098 LB Amsterdam. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Sassenheim: W. van 't Spijker, kand., Utrecht; te Kornhorn en te Purmerend: A. Brons, kand., Apeldoorn; te Doetinchem: G. Bij kerk, Enschede-oost. Aangenomen naar Siegerswoude- de Wilp: J. W. Wüllschleger, kand., Zeist. Bedankt voor Hilversum-oost: J. Germs, Winschoten. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Haarlem en voor Poortugaal: M. Burggraaf, kand., Rotterdam; voor Puttershoek: H. Hofman, Gorinchem. Gereformeerde Gemeenten OOSTERLAND - De Gereformeer de Gemeente in Oosterland heeft een beroep uitgebracht op ds. Bogaard uit Leiden, Dit werd maandagavond besloten. DEN HAAG - De omzet van relatie artikelen is in 1982 in vergelijking met het jaar daarvoor met 5,5 procent ge stegen. De bij de Nederlandse Ver eniging van Groothandelaren in rela tiegeschenken, premiums (toegift-arti- kelen) en reklame-artikelen (Verecla) aangesloten bedrijven waren vorig jaar goed voor een totale omzet van 65 miljoen gulden, aldus vrijdag een me dedeling van deze vereniging. MADRID - De Spaanse schilder Salvador Dali heeft onlangs in het kasteel van Pubol, waar hij sinds de dood van zijn vrouw Gala op 10 juni van het vorig jaar als een kluizenaar leeft, een reeks schilderijen vervaar digd over het thema rampen. In een vraaggesprek met het week blad ,,Cambio 16verklaarde de kunstenaar die op 11 mei 79 jaar hoopt te worden, onlangs: „Wat ik nu schilder valt binnen het kader van de catastrofes en het is het diepste en duurzaamste van mijn gehele pro- duktie. Het zijn essentiële werken. Het is niet meer de verbeelding die in dienst van de gril of de droom wordt gesteld, of een automatisme, maar werken die aan mijn eigen bestaan, mijn ziekte en al mijn herinneringen zijn ontleend Zijn jongste zes schilderijen vor men een serie met als algemene titel ,,Bed en twee nachtafeltjes die wilde worden aangevallen door een violon- ceï". Een ander doek draagt de naam Lucifer en Cotelet". Op 15 april wordt in Madrid een grote overzichtstentoonstelling van het werk van Dali geopend. De mi nister van cultuur, Javier Solana, be zocht de meester vorige week met een boodschap van koning Juan Car los, waarin deze de hoop uitsprak Dali persoonlijk bij de opening te mogen begroeten. Volgens de mi nister was Dali zwak maar volkomen helder van geest. GOTHENBURG - Rob Ehrens heeft zich als enige Nederlandse springrui ter weten te plaatsen voorde finale van de wereldbeker springen, die van 20 tot en met 24 april in Wenen wordt gehouden. Ehrens verzamelde 41 pun ten en eindigde daarmee op de ge deelde veertiende plaats. De eerste zestien ruiters plaatsten zich voor de eindstrijd- Jan Tops kwam vijf punten te kort. Hij reikte nu met 35 punten niet verder dan de negentiende posi tie. HOOGEVEEN - Ron Snijders uit Zwanenburg heeft de amateurklassie- ker de Ronde van Drenthe gewonnen. Snijders won de eindsrpint van een kopgroep van vier renners, die vijftien seconden voorsprong had op een ach tervolgende groep. Snijders legde de 191 kilometer af in 4 uur32 minuten en 44 seconden. Bert Wekeman uit Peize bezette de tweede plaats en Jannes Slendebroek werd derde. HAARLEM - Rob Clerc heeft de nationale damtitel geprolongeerd. In de elfde en laatste ronde won Clerc van Bies en verzamelde zestien punten. Jos Stokkel kwam tot hetzelfde totaal. Het reglement schrijft voor, dat bij gelijk eindigen de titelhouder opnieuw kampioen is. HOCKENHEIM - In de laatste trai ning van de Formule Ford voor de ,,Jim Clark"-wedstrijden van zondag op het circuit van Hockenheim is de Westduitse Karl Kirts erastig ge wond geraakt bij een ongeluk. Op het einde van het rechte stuk voor de hoofdtribune reed hij met volle snel heid rechtdoor, de vangrails in. SCHEEPVAART Aldabi, 11-4 van Le Havre naar Rou en Nedlloyd Delft, 11-4, te Singapore Nedlloyd Nassau, 11-4, te Hongkong Zafra, 12-4, te Teesport BRUINISSE - Aanstaande zater dag 16 april worden de Open snel schaakkampioenschappen van Schouwcn-Duiveland verspeeld in het Ned. Hervormd verenigingsge bouw aan de Deestraat in Bruinisse. De organisatie van dit gebeuren is in handen van de Bruse schaakvereni ging TOG in samenwerking met schaakvereniging Zierikzee. Het speeltempo van dit toernooi bedraagt zeven minuten per persoon per partij. Er worden twee voorron den gespeeld waama er finalepoules worden gevormd. Voor de eerste drie per groep zijn er prijzen beschikbaar. De kampioen ontvangt de Schouwen- Duiveland wisselbeker. Voor dit toernooi zijn de nieuwste schaakregels van toepassing. Het toernooi is toegankelijk voor klub- schakers en thuisschakers. Een en ander begint om 13.00 uur. Opgaven kunnen tot en met donderdag 14 april worden gedaan bij C. van de Berge, Hertsbekestraat 36, 4311 GT in Brui nisse. Telefonisch kan ook, nummer 01113-2243. O.l.s. Zonnemaire met schoolkamp naar „De Koebel" in Burgh Maandagmorgen 28 maart stonden 27 leerlingen van de Openbare Lage re School Zonnemaire gepakt en ge zakt om 3 dagen op schoolkamp te gaan. Aangekomen in ,,de Koebel" werden de kinderen verdeeld in 4 groepen, die allen een naam moesten verzinnen die betrekking had op de lente. Het werden: „de zaphtgekook- te eitjes", ,,de kuikens", ,,de bunny's" en „de smurfen". Nadat ieder een bed had uitge zocht, werd er begonnen aan een op- drachtenspel door het dorp, die uit gezet was door het hoofd van de school, de heer K. Mandemaker. Deze tocht voerde langs de molen, het Slot Haamstede en de bunkers terug naar „de Koebel", 's Middags had de Paas haas zich verstopt in de Domeinen. Iedere groep had een eigen kleur en overal waren in die kleuren paaseie ren verstopt, zodat vanzelf het hol van de Paashaas gevonden werd. 's Avonds werd er in het halfdon ker in het bos een dierenspel gespeeld, wat voor de allerkleinsten wel heel erg spannend was. Dinsdag morgen, na een matige nachtrust, werden de leerlingen om 10 uur opge wacht door de boswachter van Staatsbosbeheer, die voorlichting gaf over de bossen en de natuur in de vorm van dia's en een excursie. Dins dagmiddag was er een spelleneircuit buiten op het grasveld. Dit was ei genlijk als slechtweervoorziening gepland, maar door het schitterende weer kon alles buiten plaatsvinden. Dinsdagavond was er een feesta vond, omdat er tijdens het kamp drie kinderen jarig waren. Deze avond werd gevuld met film, play-back en bingo. Woensdagmorgen werden er spel letjes gedaan in de duinen, om enkele moeders de gelegenheid te geven „de Koebel" weer schoon af te leveren. Tot slot werden er in een restaurant pannekoeken gegeten en werden de kinderen een ijsje aangeboden door de fam. Duinhouwer. Half 2 was het hele gezelschap terug bij school, waarna ieder, moe maar voldaan huiswaarts keerde. Het onderwij zend personeel, de heer K. Mandema ker, mevrouw A. van Oeveren-de Wit en juffrouw Mieke van Vossen, heb ben de kinderen een onvergetelijk schoolkamp bezorgd. Na de paasvakantie is er voor de kinderen veel werk te verzetten. Zij moeten n.l. 3000 loten proberen te verkopen ten bate van de school. De trekking zal zijn op de afscheidsa vond op woensdag 29 juni. Deze trek king zal worden verricht door de wethouder van onderwijs, mevrouw S. Loschacoff-de Kanter. De op brengst zal besteed worden aan de aankoop van leermiddelen, die nu fi nancieel nog buiten bereik liggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5