Concentratie ketelbouw catastrofaal voor Zeeland Noodweer in Kanaal en Frankrijk Aanbevelingen van Reagans MX-kommissie Ondernemingsraad KMS: Reserves OPEC voldoende tot 2033 Prijzen met 0,2 procent gestegen Lubbers: Dieptepunt ekonomie moet nog komen Benzine weer duurder Cosbo: Regeringspartijen plegen woordbreuk Vredesplan Reagan De Vries tot VVD: Sociale uitkeringen niet vogelvrij Bouwbond CNV hekelt kabinetsbeleid VLISSINGEN - Het wegtrekken van de ketelbouw bij de Koninklijke maatschappij De Schelde in Vlissingen ten gunste van de ketelbouw bij Stork Hengelo (MESK) gaat in Zeeland net zoveel arbeidsplaatsen kosten als in Hengelo. En niet zoals enkele dagen geleden tijdens een protestbijeenkomst in Hengelo werd gesteld door drs. G. Bernelot Moens, direkteur van Stork in Hengelo, dat vijfduizend arbeidsplaatsen in Hengelo en maar enkele honderden in Vlissingen zouden verdwijnen. Dat vindt de ondernemingsraad van de Koninklijke maatschappij De Schelde in Vlissingen. De OR gaf maandagavond een persconferentie. OR-voorzitter D. de Leeuw protes teerde tegen de wat hij noemde zeer onjuiste voorstelling van zaken vanuit Hengelo. De ketelbouwbedrijven in Hengelo en Vlissingen hebben in de afgelopen jaren ieder vijftig procent van het in Nederland geïnstalleerde elektrische vermogen gerealiseerd Met volgens de Leeuw dezelfde aan tallen personeel. Volgens de Leeuw heeft de SEAN (Stichting Engergie Apparaten Neder land) in 1981 op verzoek van de minis ter van ekonomische zaken een reor- ganistieplan opgesteld, dat neerkwam op concentratie van de ketelbouw in Hengelo voor tachtig procent, waarna twintig procent restte voor De Schel de. Dat was voor De Schelde ekono- misch onaanvaardbaar. Een Stelling die door de Tweede Kamer werd on derschreven. Overeenkomst in het slop In 1982 hebben de drie ketelbouw bedrijven - VMF, Stork en KMS - ge zamenlijke overeenkomst gesloten, waarbij werd bepaald dat de opdrach ten voor de ketelbouw op fifty-fifty- basis tussen de bedrijven in Hengelo en Vlissingen verdeeld zouden wor den. Die zaak is door het debacle van RSV in het slop gekomea Maar, zegt de Leeuw, de overeen komst tussen de bedrijven staat nog steeds overeind. Het wachten is nu op de beslissing van de regering. w(j zijn als Schelde absoluut niet uit op verdwijning van de ketelbouw uit Hengelo. Concentratie van deze zwa re tak van energie bij een bedrijf zou een zeer slechte zaak zijn, die de concurrentiepositie van Nederland ten opzichte van het Buitenland ern stig aantast Plaats voor twee Er is volgens de Leeuw plaats voor twee ketelbouwbedrijven in Neder land. De samenwerkende ketelbou wers MESK Hengelo zullen zich net als bij De Schelde al jaren ge beurt zich ook op andere artikelen dan ketels moeten toeleggen in de toekomst De ketelbouwpootis namelijk onlosmake lijk verbonden aan de KMS. Door de diversiteit is de KMS in staat geweest nog steeds winstgevend te draaien. Haal je de ketelbouw weg bij de KMS, dan haal je het verband uit de KMS- constructie en dat is catastrofaal voor de hele koninklijke maatschappij De Schelde, aldus de Leeuw. UTRECHT - De bonden ABVA KABO en CFO hebben maandag het overleg met de werkgeversverenigin gen voor bejaardentehuizen over ar beidstijdverkorting afgebroken om dat de werkgevers (nog) geen drie ex tra vrije dagen willen toekennen in ruil voor de prijskompensatie van ja nuari (2,06 pet.). Werkgevers en bon den beschuldigen elkaar ervan, dat ze verder overleg over arbeidstijd verkorting blokkeren. UTRECHT - Voorzitter A. C. de Jong van de Christelijke Bond van Ambtenaren en trendvolgers CFO heeft maandag op een persconferen tie in Utrecht verklaard, dat de CFO niets voelt voor verder inleveren in 1983. Dit naar aanleiding van de Voorjaarsnota van het kabinet, waarin per 1 oktober voor ambtena ren een trendvolgers een salarisver laging met twee procent wordt voor zien. DEN HAAG - De kosten van le vensonderhoud zyn van midden fe bruari tot midden maart met 0,2 pro cent gestegen. Vooral de prijzen van niet seizoengebonden kleding en dameszomerkleding gingen omhoog. Verder werd vers fruit naar verhou ding duurder. Goedkoper werd voor al benzine, terwijl ook de prys van varkensvlees daalde, aldus het mini sterie van ekonomische zaken. De dalende tendens van het tempo van de prijsstijgingen houdt aan, zo blijkt uit een vergelijking van gemid delden van recente periodes van twaalf maanden. In de periode april 1982-maart 1983 bedroeg de stijging 5,0 procent, tussen maart 1982 en fe bruari 1983 5,4 procent, van februari 1982-januari 1983 5,7 procent en van januari 1982-december 1983 5,9 pro cent Ten opzichte van december 1982 is het prijsindexcijfer van de gezinscon sumptie met 0,3 procent gestegen. Sinds eind vorig jaar was er een daling in de prijzen van voedingsmiddelen, dranken en tabak, kleding en schoeisel en verkeer en vervoer. Geen prijsver- andering vond plaats bij meubelen, huishoudelijke apparaten en gereeds- schappen en dagelijks onderhoud. De groepen huur en bijkomende kosten, verwarming, verlichting, ontwikkeling en ontspanning en overige goederen en diensten stegen meer dan gemid deld HILVERSUM - Premier Lubbers meent dat het dieptepunt in onze eco nomie nog niet is bereikt. Wel is het volgens de premier zo, dat het iedere maand minder slecht gaat. Dat zei hij maandagavond in een televisie-uit zending van KRO's Brandpunt in de markt. Volgens Lubbers hebben we de tijd, waarin de achteruitgang zich steeds versnelde achter de rug, ,,je ziet het eigenlijk nog maar een klein beetje slechter worden. Dat is een aankondiging dat we op het diepte punt aan het komen zijn en dat het daarna gaat verbeteren", aldus de premier. Wat betreft de korting op de sociale uitkeringen per 1 oktober, herhaalde Lubbers nog eens dat die alleen zeker doorgaat wanneer straks de ambte naren en trendvolgers bereid zijn te komen tot arbeidstijdverkorting met inlevering van salaris. Zo niet, dan is die maatregel dit jaar „onmogelijk", aldus Lubbers. Daarmee stelde hij zich achter „zijn" fractievoorzitter B. de Vries van het CDA. Deze zei maandaga vond tijdens een bijeenkomst in Warffum aan het adres van VVD- fraktievoorzitter Nijpels dat over dit punt bij Nijpels „kennelijk een mis verstand is gerezen". Hij doelde hier op de bewering van Nijpels dat de korting op 1 oktober hoe dan ook een feit zal zijn. ROTTERDAM - Enkele oliemaat schappijen en de Nederlandse organi satie van olie- en kolenhandelaren NOVOK (vrije pompen) hebben maandag een nieuwe verhoging van de prijzen voor benzine en dieselolie aangekondigd. Met ingang van woensdag 13 april worden super- en normale benzine twee cent per liter duurder. Dieselolie gaat 2,4 per liter meer kosten. Sinds 1 maart zijn de prijzen van benzine met ongeveer 9 cent per liter verhoogd, inclusief een accijnzenstij- ging van ruim vier cent. Verwacht wordt dat ook de overige maatschappijen hun prijzen de ko mende dagen zullen verhogen. De nieuwe prijsaanpassingen zijn veroorzaakt door stijgende noterin gen op de Rotterdamse produkten- markt. In oliemarktkringen wordt een serie nieuwe prijsverhogingen de komende weken niet uitgesloten geacht, gezien de ontwikkelingen op die markt en de blijvend sterke posi tie van de dollar. Het aantrekken van de prijzen heeft, zo wordt in kringen van de Rotterdamse vrije markt gezegd, vooral te maken met het sterk terug lopen van de voorraden, zoals dat de afgelopen maanden is gebeurd. De handel is nu bezig om die voorraden, met de zomer in het vooruitzicht, aan te vullen. Ook de vraag naar benzine uit Amerika heeft de prijsstijgingen op de vrije markt veroorzaakt. DEN HAAG - De ouderenbonden verwijten de regering regelrecht woordbreuk. Ze zijn woedend over het niet nakomen van wat de CDA en VVD in hun verkiezingsprogram ma's hebben beloofd: het ontzien van de minima en de AOW-uitkeringen. Dit blijkt uit de brief die het Cen traal Orgaan Samenwerkende Bon den van Ouderen in Nederland (COS BO) dinsdag minister-president Lub bers en de Tweede-Kamerfrakties van CDA en VVD heeft gestuurd. In het COSBO werken samen de Landelijke Algemene, Katholieke en Protestants-Christelijke bonden voor ouderen. Ze tellen 400.000 leden. De bonden wijzen erop, dat het los koppelen van lonen en uitkeringen voor hen onaanvaardbaar is. De koopkracht van ouderen en met na me van hen die alleen een AOW-uit- kering hebben, is er de laatste jaren hard op achteruit gegaan. Een kor ting op de uitkering brengt vele ou deren aan de rand van hun bestaan, aldus het COSBO. Iedere maandag Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30 - 20.00 uur. Renesse Gymzaal. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00 - 16.45 uur. Iedere dinsdag Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00 - 22.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -20.00 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth". Uitlenen van boeken. Van 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -20.00 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Hotel-café-restaurant Haamstede. Klaverjassen „Haamstede". 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Rechtswinkel, Havenplein 24. 19.00 - 20.00 uur. Dinsdag 12 april Zierikzee Restaurant Mondragon. Voorjaars vergadering ZOC. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Haamstede Ned. Ver. van Huisvrouwen afdeling Westerschouwen, bezoek aan zuive ringsinstallatie Koudekerkseweg. vertrek 13.45 uur parkeerterrein AMRO-bank. Noordwellc Dorpshuis. Algemene ledenvergade ring PvdA Westerschouwen. 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Informatiebijeen komst energie en energiebeleid. 20.00 uur. Woensdag 13 april Zierikzee Verenigingsgebouw. NCVB bejaar denmiddag. 14.30 uur. „Huis van Nassau". Fraktie- en be stuursvergadering van de V.V.D. 19.00 uur. „Huis van Nassau". Jaarvergadering FNV Schouwen-Duiveland. 19.45 uur. Concertzaal. Voorstelling I. Colom- baioni. 20.00 uur. Iona, Poststraat 25. Lezing Geestelij ke groei. 20.00 uur. Renesse Trefpunt, Oude Moolweg. Kleding en speelgoedbeurs peuterspeelzaal. 15.00 - 17.00 uur. Donderdag 14 april Zierikzee Stadhuis. Vergadering welzijnsad- vieskommissie. 19.30 uur. Herv. verenigingsgebouw. Bijeen komst Herv. Vrouwengroep Wees een zegen. 20.00 uur. Serooskerke Dorpshuis. Vergadering Stichting Samenlevingsopbouw Schouwen- Duiveland. 20.00 uur. Vrijdag 15 april Zierikzee Concertzaal. Donateursconcert „Kunst en Eer". 20.00 uur. „Huis van Nassau". Bingo-dansant voor alleenstaanden en paren. 20.00 uur. Zeeuwsche Pannekoekenhuys, Ap pelmarkt 6. Prijsklaverjassen. Aan vang: 20.00 uur. Scharendijke Ned. Herv. Kerk. Koor- en samen- zangavond „Sursum Corda". 20.00 uur. Dreischor Muziekvereniging „Crescendo" haalt oud papier op, vanaf 18.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Uitvoering „Ooster- lands Fanfare". 19.30 uur. Zaterdag 16 april Zierikzee Oudeweg 25. Stekkenruilbeurs, Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. 11.00 - 16.00 uur. Maandag 18 april Zierikzee „Mondragon". ZVU-kursus Ken uw recht. 20.00 - 21.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Diskussiebijeen- komst Energie- en energiebeleid. 20.00 uur. Dinsdag 19 april Zierikzee Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Herv. verenigingsgebouw. Vergade ring C.P.B. 19.45 uur. Woensdag 20 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Jaarfeest C.F.O. in samenwerking met NCVB. 19.30 uur. Iona, Poststraat 25. Lezing Astrolo gie. 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Bijeenkomst Ned. bond van plattelandsvrouwen. 20.00 uur. Donderdag 21 april Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur. J. W. v. d. Doelschool. Feest-ouder- avond. 19.30 uur. Vrijdag 22 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw; 50-jarig jubileum Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen", 16.00 uur. J. W. v. d. Doelschool. Feest-ouder- avond. 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Uitvoering L.R. en P.C. Westelijk Schouwen. 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Uitvoering S.V. Ouwer kerk. 20.00 uur. Zaterdag 23 april Brouwershaven Markt. Start Rode Kruis wandel tocht. 14.00 uur. Maandag 25 april Zierikzee „Mondragon". ZVU-kursus Ken uw recht. 20.00 - 21.30 uur. Dinsdag 26 april Haamstede Konditorei Hoogenaar. Vergadering en demonstratie bloemschikken. Ned. Ver. van Huisvrouwen afdeling Westerschouwen. 19.30 uur. Woensdag 27 april Zierikzee Zeeuwsche Herberghc. Havenpark 2. Openbare bestuursvergadering. Stichting Jeugd. 19.30 uur. Vrijdag 29 april Renesse Bowlingcentrum Renesse. Bowling avond CPJ. 20.00 uur. WENEN - De oliereserves van de organisatie van olie-exporterende landen (OPEC) zijn waarschijnlijk voldoende voor nog vijftig jaar en kunnen dus mee tot het jaar 2033, zo blijkt uit een statistische analyse van de OPEC. In deze raming gaat de groep uit van een olieproduktie van 22,5 miljoen vaten (van 159 liter) per dag, evenveel als in 1981. Als de pro- duktie minder dan de vijftien mil joen vaten per dag van het ogenblik blijft gaan de reserves nog langer mee. Eind 1981 hadden de dertien leden van de OPEC tezamen oliereserves van 436 miljard vaten en omvatten de wereldreserves 671 miljard vaten. Saoedi-Arabië had de beschikking over 167,85 miljard vaten en Iran over 57 miljard vaten. Buiten de OPEC bevonden zich in de westerse industrielanden reserves van 64 mil jard vaten, in kommunistische lan den 86 miljard en in andere landen, waarbij Mexico, 85 miljard vaten. WASHINGTON - President Ronald Reagan is druk doende te proberen zijn vredesplan voor het Midden- Oosten weer in het rechte spoor te krijgen. Het plan dreigt te misluk ken als gevolg van de weigering van koning Hoessein van Jordanië de Pa- lestijnen bij de vredesonderhande lingen inzake het Midden-Oosten te vertegenwoordigen. Reagan voerde persoonlijk tele foongesprekken met in dit kader erg belangrijke leiders als koning Hoes sein, koning Fahd van Saoedi-Arabië en koning Hassan van Marokko. De woordvoerder van het Witte Huis zei dat nog meer prominenten van de Arabische wereld op het telefoon lijstje van de president staan en dat hij „de onderste steen boven zal ha len" om de leiders in het Midden- Oosten tot samenwerking te bewe gen. De bedoeling van Reagan is, al dus de woordvoerder, hen ervan te overtuigen dat een akkoord nog steeds mogelijk is. Het Witte Huis benadrukt in dit verband dat koning Hoessein van Jordanië en PLO-Ieider Arafat op het punt stonden tot overeenstemming te komen toen de fanatieke vleugel van de Palestijne organisatie onaan vaardbare voorwaarden ging stellen. WASHINGTON - Een door presi dent Ronald Reagan in januari in gestelde commissie van deskundigen heeft met klem geadviseerd honderd nieuwe intercontinentale MX- raketten in bestaande ondergrondse bunkers (silo's) op te stellen terwijl in de komende jaren een nieuwe en kleinere intercontinentale raket met één kernkop wordt ontwikkeld. De MX is uitgerust met tien kernkop pen. De aanbevelingen, die ongetwij feld de discussies over de Ameri kaanse defensiepolitiek zullen ver hevigen, zijn gedaan door de commis sie voor de strategische strijdkrach ten, door Reagan gevraagd zich uit te spreken over de kwestie hoe de nu cleaire afschrikkingsmacht van de Verenigde Staten versterkt kan wor-1 den. Volgens een maandag'Verschenen rapport van de commissie dienen de honderd MX-raketten geplaatst te worden in de bunkers waarin nu de oudere Minuteman III en Titan II ra ketten staan opgesteld. Op den duur, de commissie denkt aan het begin van de jaren negentig, dienen kleine re raketten op mobiele lanceerinstal- laties te worden ingevoerd. Ze heb ben maar één kernlading. De kosten daarvan zijn over een periode van vijf jaar gerekend ongeveer drie mil jard dollar minder dan van het oor spronkelijk door Reagan voorgestel de MX-programma. De MX-raket is negentig ton zwaar, zijn kleine op volger weegt „slechts" vijftien ton. MOSKOU/BOEDAPEST - De Sowjet-Unie is vrijdag begonnen met een grote publiciteitscampagne tegen de plaatsing van nieuwe Amerikaan se kernwapens in Europa, zo menen westelijke diplomaten in Moskou. Als onderdeel daarvan zal een bro chure verschijnen, die voornamelijk in West-Europa zal worden ver spreid. Vrijdag werd de brochure met als titel „Hoe de dreiging in Eu ropa te voorkomen" gepresenteerd op een persconferentie in Moskou. LONDEN-PARIJS - Als gevolg van een zware storm in het gebied tussen Zuid-Engeland en de Franse kust en grote overstromingen vooral in Oost- Frankrijk en de streek rondom Parijs zijn zeker twee doden gevallen, terwijl dertien mensen worden vermist. Volgens de Britse kustwacht werden in 24 uur tijd zeker 53 zeelieden gered. In het Engelse Kanaal kwamen een Panamese vrachtboot, een Grieks vissersvaartuig en ettelijke jachten door de buien met windkracht acht tot negen in nood. De vissersboot St. Michael uit Brest pikte de zes opva renden van de Griekse Georgios Va- soilis op, terwijl hefschroefvliegtui- gen van de Britse marine een even groot aantal bemanningsleden van de Panamese Shutting One haalden, die na door een reusachtige golf te zijn getroffen met zware slagzij op circa 160 km voor de kust bij Brest dreef. De overige negen opvarenden werden gered door de onder Ameri kaanse vlag varende Axel Johnson. Vrachtschip in brand Bij de zuidwestpunt van Cornwall raakte het Panamese vrachtschip Bayclub in brand. Van de 28 opvaren den die in de sloepen moesten, toen het vaartuig slagzij ging maken, be zweek er een van de koude, terwijl de overigen werden gered door een Brit se vrachtboot. Ter hoogte van het Kanaaleiland Guernsy sloegen twee opvarenden van een Frans vissersvaartuig door een zeven meter hoge golf overboord. Maandagochtend werd nog naar hen gezocht. In Oost-Frankrijk verdronk bij Be- sancon een zevenjarig kind in de bui ten haar oevers getreden rivier de Doubs. In Lotharingen werd een man vermist die met zijn auto in het over stromingswater terecht was geko men. In de Elzas en in Lotharingen moesten talrijke gezinnen hun hui zen verlaten. Vijf dorpen raakten verstoken van elektriciteit doordat hoogspanningsmasten het begaven. In de omgeving van Straatsburg en rondom Parijs komt steeds meer land onder water te staan. Bij de hoofdstad steeg het peil van de Seine in de nacht van zondag op maandag nog met 40 cm. De wegen langs de oe vers zijn onbegaanbaar. In Melun, ten zuiden van Parijs, stortte een deel van de vestingwallen uit de 12de en 13de eeuw in nadat het daar twee etmalen onafgebroken had geregend. Naar de commissie meent wijst het Sowjetrussische strategische pro gramma er niet op dat dit land een kernoorlog wil, maar dienen de Ver enigde Staten toch alles te doen om hun nucleaire afschrikking in stand te houden. Zij beveelt daarom aan de zogeheten triade van kernwapens op land, op onderzeeërs en in bommen werpers in stand te houden. Men verwacht dat Reagan de voor stellen van de commissie van des kundigen in grote lijnen zal overne men. Begin volgende week wordt zijn reactie erop verwacht. BANGKOK - Een Thailandse jacht bommenwerper is bij Con Cham aan de Cohïbodjaanse/Thailandse grnes door een Vietnamese luchtdoelraket neergeschotn. 9b na i WARFFUM - CDA-fraktievoorzit- ter Bert de Vries heeft zijn coalitie partner Ed Nijpels (WD) maandag avond laten weten dat voor het CDA de sociale uitkeringen niet vogelvrij zijn. Tijdens een politieke bijeenkomstin Arffum zei De Vries „aan het adres van onze coalitiepartner": „Dat zou ook voor de WD moeten gelden. Samen hebben we enkele jaren geleden de wet aanpassingsmechanismen aange nomen, waarin de rechten van de uit keringstrekkers in dit land zijn vast gesteld". Juist daarom kan en mag het, vol gens de CDA-fraktievoorzitter, niet zo zijn dat financiële tegenvallers van de overheid eenzijdig worden afgewen teld op mensen Se van een sociale uitkering moeten rondkomen. „Het stelt ons teleur dat de WD kennelijk niks meer te maken wil hebben met de verplichtingen die zij zich bij de aan vaarding van de WAM op zich heeft genomen". Over de aangekondigde verlaging van de sociale uitkeringen per 1 okto ber met 2 procent is volgens De Vries bij de WD-fraktievoorzitter „kenne lijk een misverstand gerezen". Nijpels beweert dat de ontkoppeling - de kop peling op afstand noemt hij dat - op 1 oktober een feit zal zijn. UTRECHT - „Als de overheid zo doorgaat betekent dat een volledige afbraak van de totale bedrijfstak". Aldus voorzitter D. van Commenee van de Hout- en Bouwbond CNV maandag na afloop van de vergade ring van de verbondsraad van het CNV in Utrecht. Op het ogenblik is al 40 procent van de bouwvakkers werkloos, met per regio en sektor uitschieters naar 75 procent. Als de plannen van de overheid doorgaan zal het aantal werkloze bouwvakkers volgens Van Commenee oplopen van 143.000 tot 160.000 en zal er nog meer vakman schap verloren gaan. „Een kabinet dat dat voor zijn verantwoording durft te nemen verdient geen dag lan ger te blijven zitten", aldus Van Commenee. „mensen zijn meer waard dan een harde gulden". Hij verweet het kabinet en met na me minister Winsemius (volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer) „dwars door allerlei af spraken heen te wandelen". i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 2