Positief advies voor twee sanitaire units bij het strand in Westerschouwen Zierikzee centraal tijdens rechtstreeks radioprogramma DE ZIERIKZEESCHE COURANT te gast bij Herman Emmink" Vergadering Stichting Samenlevings opbouw V '<f\ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ketelbouw Klachten gezondheidszorg In ere hersteld De ondernemingsraad van de KMS noemt De oprichting wordt bepleit van regionale De klok van de Ned. Herv. Kerk te Haamste- Zaalvoetbalgebeuren In de tweede klas van het zaalvoetbalge- een vertrek van de ketelbouw uit Vlissingen klachtenbureaus in onderzoek „Tussen art- de wordt in ere hersteld. Twee vrijwilligers beuren werd Bijmakelaardij door een 10-0 catastrofaal voor Zeeland. (Pag. 2) senmacht en patiëntenklacht" te Zeeuws- maken een nieuwe klokkestoel. (Pag. 7) Vlaanderen. (Pag. 4) zege kampioen. (Pag. 5) DINSDAG 12 APRIL 1983 139ste jaargang Nr. 23301 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Velen verstaan het, door toegeven hun wil door te zetten. Sirius ZIERIKZEE - „Nou dat was knudde", moest TROS- presentator Herman Emmink erkennen toen hij met ruim driehonderd aanwezigen maandagmiddag in de Concertzaal even proefdraaide met het lied „Ik heb m'n hart in Zierikzee verloren". Binnen enkele minuten zou Zierikzee rechtstreeks verbonden zijn met de studio in Hilversum voor een direkte uitzending van het bekende radioprogramma te gast bij Herman Emmink". Dat proefdraaien ging dan niet zo spontaan, toen de Concert zaal eenmaal in de ether was, liep het op rolletjes. Natuurlijk worden er tijdens zo'n uitzending talloze aanwijzingen ge geven als er op saillante momenten applaus wordt verlangd van het pu bliek, maar dat wil niet zeggen, dat echt alleen op kommando de handjes op elkaar gingen maandagmiddag. Het welwillend publiek in de Con certzaal beleefde duidelijk plezier aan het programma en toonde dat ook op spontane wijze. Na het nieuws van twaalf uur, de verkeersinformatie, de sterspots en de TROS-jingle, een pittige start van te gast" door De Michael Mill Compagny onder leiding van Peter Bochem met de herkenningstune ,,Ik houd van Holland". Vokale on dersteuning werd verleend door pu bliek en achtergrondkoortje bestaan de uit Paula Korver, Marianne di Gi ovanni en Titia Dekker. Herman Em mink begon zijn presentatie met historische en aktuele informatie over Zierikzee. Mans vakmanschap is genoegzaam bekend, maar dat het een verademing is deze presentator aan het werk te zien, mag nog we ieens gezegd. Tenslotte wordt er door anderen soms nog weieens gefröbeld op dit gebied. Anita ziek Het aangekondigd optreden van de zangeres Anita Meijer moest komen te vervallen. Zij kon wegens ziekte niet aanwezig zijn in Zierikzee, waar zij destijds haar carrière echt begon met het winnen van een talenten jacht. In haar plaats eveneens een po pulaire blondine, zij het in een wat andere genre wellicht: Corrie Ko- nings. Met een bij een radio uitzending passende souplesse trad zij op met haar hitkraker: ,,Ik krijg een heel apart gevoel van binnen". Zierikzeeënaar Ad Leijdekkers was door producer Wout Verwey in middels naar het podium geloodst om naast Herman Emmink plaats te nemen. Leijdekkers bleek in staat gedurende enkele minuten op vragen van de presentator een typerend beeld te schetsen van Zierikzee en Schouwen-Duiveland. Hij vertelde desgevraagd onder meer over stad en Ook de plaatselijk bekende Ad Leijdekkers behoorde tot de Zierikzeeënaren, die voor de mikrofoon werden gehaald. Hij schetste in enkele minuten een typerend beeld van Zierikzee en Schouwen-Duiveland. Eén van de gasten, waarmee Herman Emmink een gesprek had, was mevrouw C. Ribbens uit Zierikzee. In het gesprek verklaarde ze, dat ,,er geen gezelligheid meer aan was in Zierikzee streek van voor en na de ramp in 1953. Herman Emmink kreeg van hem het advies zich na VUT of pensi oen ook maar in dit Zeeuwse te vesti gen. „Don't break it up", speelde ver volgens De Michael Mill Compagny. Nee, de TROS brak ook nog niet op, maar maakte juist van de gelegen heid gebruik even wat fanmail voor te lezen van trouwe luisteraars en deelnemers aan de wekelijks rau- ziekkwis, een onderdeel van dit pro gramma. De opgave in Zierikzee luidde: „Welk Nederlands duo heeft het volgende wijsje bekend ge maakt?". Het volgende wijsje was: „Zomer in Zeeland" en dat wist de zaal duidelijk te appreciëren. De kwisvraag leek weinig om het lijf te hebben, hoewel énkele dames in het publiek wijdden er bijna een de bat aan, omdat de één dacht dat het Frank en Mirella waren geweest, maar de ander bezwoer dat Saskia en Serge dit liedje beroemd hadden ge maakt. Vijftieii jaar artiest I Ben Cramer bracht vervolgens een medley uit ei^en repertoire. Keus ge noeg inmiddèls, want deze zanger staat aan de yooravond van zijn vijf tienjarig jubileum als artiest. Leo van dé Hoek uit Rotterdam nam daarna plaats naast Herman Emmink en vertelde met verve over „zijn" stichting en periodiek „Ons Rotterdam". Van Hoek is één der ini tiatiefnemers van deze Stichting, die beoogt een bijdrage te leveren aan de nostalgie van deze wereldhavenstad. Vooral het menselijk aspekt blijkt in deze opzet ruime aandacht te krijgen. Peter Bochem dirigeerde zijn or kest vervolgens naar een muzikale escalatie in een moderne bewerking van „De Sabeldans" en Corrie Ko- nings pakte voor de tweede maal de mikrofoon, wederom voor één van haar békende nummers: „Adios Amor". Vrolijk programma-onderdeel vormden de bliksem-gesprekjes van Emmink met enkele mensen uit het publiek: Mevrouw Ribbens liet we ten, dat „er tegenwoordig geen gezel ligheid meer an is in Zierikzee" en dat „het vroeger veel leuker was met de gemeenschap". Bovendien voegde ze er aan toe geen lid van de TROS, maar van de AVRO te zijn. Het gaf de presentator stof genoeg om op komi sche wijze zijn tochtje door de zaal te vervolgen. Mevrouw Achterberg zei al twintig jaar in Zierikzee te wonen en niet meer terug te willen naar Bra bant. Mevrouw De Bleijker uit Ou- werkerk vond het „prachtig wonen" op Schouwen-Duiveland en me vrouw Els Kloet uit Zierikzee had het ook wel naar haar zin, maar vond dat er te weinig geld beschikbaar werd gesteld voor popfestivals. „Verrekte gezellig" De uitsmijter was toebedeeld aan Ben Cramer. Het was hem toever trouwd met een prima vertolking van „That's music". Het uur van 55 minuten was om, nog even de herkenningstune en de Concertzaal was weer uit de ether. Herman Emmink bedankte het pu bliek voor de spontane medewerking en liet weten het zelf „verrekte gezel lig te hebben gevonden in Zierik- DEN HAAG - Tijdens het PvdA- congres, dat van 21 tot 23 april in Den Haag wordt gehouden, zal voor het eerst sinds het congres van februari 1981 weer de erkenning van de Pa lestijnse bevrijdingsorganisatie PLO aan de orde komen. Dorpsfilm Serooskerke SEROOSKERKE - Het algemeen bestuur van de Stichting Samenle vingsopbouw Schouwen-Duiveland houdt op donderdag 14 april een alge mene bestuursvergadering. Deze ver gadering wordt gehouden in het Dorpshuis van Serooskerke, om 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere het jaarverslag en de financiële jaar rekening over 1982 en het werkpro gramma en de begroting over 1984. Bovendien zal de afronding van het Kleine Kernen Experiment Schou wen-Duiveland worden behandeld. Voorts zal een overzicht van de stand van zaken betreffende het verzoek om in 1984 te mogen voortbestaan worden gegeven. Eén van de laatste agendapunten is de vertoning van de dorpsfilm over Serooskerke. De film wordt ver toond door de heer J. Kloet; na af loop bestaat er gelegenheid om over de film na te praten. Provinciale raad voor rekreatie MIDDELBURG - De Provinciale raad voor de rekrea tie in Zeeland heeft maandagmiddag een positief advies aan Gedeputeerde Staten uitgebracht over het verstrek ken van subsidie voor de aanleg van sanitaire voorzie ningen in de gemeente Westerschouwen. De Raad advi seerde twee van de zeven aan te leggen sanitaire units in aanmerking te laten komen voor een bijdrage. Dat be treft een unit bij het Watergat, kostenraming 60.000,- en een unit bij het strand aan de Luieweg, kostenraming 80.000,-. Voorzitter J. B. Ventevogel stelde voor de vijf overige units „pro memorie" op te nemen in de subsidie voordracht. De gemeente Westerschouwen maakte in een nadere toelichting be kend dat het aantal rekreantcn op het strand in de zomermaanden op kan lopen tot 8.000 per dag. „Kwali teitsverbetering van de stranden is op zich toe te juichen. Ik denk dat het goed is dat we daar rekening mee houden", zei Ventevogel, die voor stelde twee verzoeken te honoreren. Daarbij is rekening gehouden met de prioriteitenlijst van de gemeente Westerschouwen. Voorlopig komen er dus geen sani taire units aan de Jan van Renesse- weg te Renesse (kostenraming 50.000,-), aan de Scholderlaan (kostenraming 46.000,-), aan het Kijkduin (kostenraming 55.000,-), aan het parkeerterrein aan de Laöne (kostenraming 50.000,-) en aan het strand bij de rotonde te Westenschou- wen (kostenraming 70.000,-). De sanitaire voorzieningen zijn bestemd voor langdurig op het strand verblijvende bezoekers (plaatsing niet permanent) en na een lange autotocht arriverende, dan wel met een lange autotocht in het voor uitzicht vertrekkende strandbezoe- kers (plaatsing permanent). De unit aan de Luieweg is bedoeld voor eerst genoemde groep en de unit aan het Watergat voor laatstgenoemde groe pering. De Provinciale Raad adviseerde de aanleg van een fiet-/voetpad aan de Hoogenboomlaan, de aanleg van een fiets-/voetpad aan de J. J. Boeijes- weg en de komst van een ruiterpad in Nieuw-Haamstede „pro memorie" op te nemen in de subsidie-voor dracht. Om aan de Hoogenboomlaan moge lijkheden te scheppen voor rekrea- tief fietsen en wandelen is een van de rijbaan gescheiden fiets-/voetpad noodzakelijk. De kosten worden ge raamd op 710.000,- inklusief btw, maar exclusief grondaankopen. De kosten voor de aanleg van het fiets- /voetpad aan de J. J. Boeijesweg worden geraamd op 530.000,- inclu sief btw, maar exclusief grondaanko pen. De kosten van het ruiterpad worden geraamd op 20.000,-. De gemeente Zierikzee heeft een verzoek om subsidie gedaan voor de Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. aanleg van een 50 m. lange passan tensteiger en de realisering van een douche- en toiletruimte. De kosten van de steiger worden geraamd op 107.500,- en de kosten van de sani taire voorzieningen worden geraamd op 220.000,-. De Provinciale Raad was van me ning dat uibreiding van de ligplaat sen voor passanten noodzakelijk is en de raad merkte de douche- en toi letaccommodatie als kwaliteitsver betering aan. De raad stelde voor bei de projecten ter subsidiëring voor te dragen onder voorbehoud dat een goede financiële onderbouwing van de gemeente zal worden ontvangen. De heer J. W. Harreveld, recreatie- consulent van het ministerie van WVC dacht daar anders over. Hij vroeg zich af of de kosten van de douche- en toiletruimte niet doorbe rekend kunnen worden aan de 16.000 gebruikers. „Indat geval hoeven we geen beroep te doen op de algemene middelen", zei Harreveld. Wel stem de hij in met het voorstel de aanleg van de passantensteiger te subsidie- Voorzitter Ventevogel antwoordde dat het niet op de weg van de Provin ciale raad ligt om op eigen initiatief te beginnen met het doorberekenen van kosten aan de consument. De heer ir. R. M. Th. Adriaansens, direk- teur van de PPD zei: „We moeten niet alles neer laten komen op de beurs van de recreant. Ik denk dat dat een slechte zaak is. Er zijn ook grenzen". De raad besloot beide verzoeken tot de volgende vergadering aan te hou den, zodat eerst meerdere partijen kunnen worden gehoord. Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden Eerst zonnige perioden, een enkele bui en middagtemperatuur rond 9 graden. In het weekeinde kans op re gen en mogelijk iets zachter. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 12 april: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 9 gr. Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 50 Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: noordwest 4 Zaterdag: Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13 april Zon op 6.50, onder 20.33 Maan op 07.23, onder 20.43 14 april Zon op 6.47, onder 20.34 Maan op 07.41, onder 22.00 Eerste kwartier: 20 april (10.58) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 13 april 3.42 16.58 10.06 22.13 14 april 4.40 17.31 10.42 22.51 Doodtij: 15 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Op de nadering van een in betekenis afnemend hogedrukuit- loper mogen morgen perioden met zon tegemoet worden gezien. Vooral aan zee schijnt de zon. In het binnen land is de bewolking wisselend en er is nog een kleine kans op een bui. In de komende nacht wordt de mi nimumtemperatuur ongeveer 2 gra den waarbij plaatselijk nachtvorst kan optreden. De middagtempera tuur wordt een graad of 8. De wind draait naar het westen en neemt tot matig, windkracht 4, af. Aan zee is de wind noordwest en neemt af tot vrij krachtig, windkracht 5. Voor de rest van de week ziet het er naar uit dat er eerst nog zonnige pe rioden komen, maar in het week einde wordt de kans op regen groter, mogelijk wordt het dan iets zachter. DEN HAAG - Het Centraal orgaan, de landelijke werkgeversvereniging van de gemeenten, is schoorvoetend akkoord gegaan met het toekennen van drie extra verlofdagen zoals ook het personeel van de rijksoverheid die heeft gekregen als tegemoetko ming voor het inleveren van de prijs compensatie per 1 januari van dit jaar. Het Centraal orgaan heeft dat maandag meegedeeld na afloop van het afrondend overleg met de bonden van gemeentepersoneel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1