Zierikzee onder aanvoering van door selektieheren genegeerde Kees Verkaart naar sterke zege Duiveland verspeelt vlak voor tijd halve winst: 1-1 Ongeïnspireerd Bruse Boys wint een punt zonder te voetballen bij Oranje Wit 1 Steenbergen op eigen veld gedeklasseerd: 0-3 TOTO X X X X X X V X X X X Onmachtig SKNJVK tegen Yerseke de boot in: 0-1 v V Mf i4'fm k ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maa„dag 11 april 1983 Nr. moo 5 Steenbergen kreeg zondagmiddag de rekening gepresenteerd van een te leurgesteld en ingetoomd woedend Zierikzee. De Brabantse ploeg, die moest winnen om nog enig uitzicht te houden op een eventueel kampioen schap werd vanaf de eerste minuut zoek gespeeld door de roodzwarte trein onder leiding van Kees Verkaart „We hadden een start zoals Zierikzee die graag heeft en die dan meestal ook funest is voor de tegenstander", kon- stateert Kees Verkaart „Binnen het kwartier leidden we al met 0-2". Jan- Leen Boot rukte ver op in de verde digingslinie van de Brabanders, waar na hij teruglegde op Kees Verkaart Deze liet een verraderlijke schuiver los van net buiten het zestien meter gebied, die net voor de Steenbergse sluitpost nog even opstuiterde. Het enige wat hem nog restte was het uit de touwen halen van de bal: 0-1. Amper drie minuten later was het opnieuw raak. Na een een-twee tussen Theo Wittenberg en Jan-Leen Boot liet de laatste een vernietigende poeier loi, van ongeveer vijftien meter die loei hard in de bovenhoek terechtkwam. Denigrerend Zierikzee kon na de 0-2 ontspannen voetballen en Steenbergen volledig zijn wil opleggen. Verder dan een schot op de lat van Kommer Verwijs kwam de thuisploeg in de eerste heift niet en ook in de tweede 45 minuten ontstonden er nauweüjks mogelijkhe den voorde veste van Ronald Lievense. Jan-Leen Boot zou in die periode ook de Zierikzeese nummer drie voor zijn rekening nemen na een fraaie aanval met Wim Overweel en Rob Wijnste kers. „We hebben de wedstrijd vooral beheerst omdat het middenveld uit stekend funktioneerde. Bovendien werden alle Steenbergse spelers indi vidueel afgetroefd. Het was weer eens een keer een sterk spelende Zie rikzeese ploeg, maar er moest ook wat rechtgezet worden en dan kun nen we wel degelijk goed voetballen. De motivatie was optimaal", meende Verkaart. Voor de aanvallende mid denvelder bestaat sinds het krabbeltje van vrijdagmiddag alleen nog Zierik zee. „Als Jo de Waal straks door bles sures of zo plotseling toch mensen te kort komt, hoef hij by mij niet meer aan te kloppen. Ten eerste wil ik nu niet meer bankzitter worden", be sluit Kees Verkaart met enige verbit tering over de denigrerende behan delingvan de Zeeuwse selektieheren. Kees Verkaart mocht in Oude tonge ,,voor het oog van het kerkvolk''meespe len in een Zeeuwse selektieioedstrijd. De Zierikzee-spelmaker was van Zeeuwse kant de onbetwiste uitblinker, maar viel desondanks uit de defini tieve selektie voor de ontmoetingen tegen RBC en het Belgisch elftal. STEENBERGEN - De melding, dat Zierikzee-spelma ker Kees Verkaart door de selektiekommissie van het Zeeuwse elftal niet akseptabel werd bevonden, heeft de ploeg van trainer Bas de Zeeuw opgedweept tot een voortreffelijke wedstrijd bij het voor zijn laatste kans vechtend Steenbergen. De ploeg van trainer Frie Ver- straete werd op eigen veld op een gevoelige, nauwelijks geflateerde 0-3 nederlaag getrakteerd, nadat Zierikzee al na een kwartier twee keer het vijandelijk net had ge vonden. „Er is vrijdagavond nadrukkelijk over gespro ken", vertelde Kees Verkaart zelf. „Het enige wat wij konden bedenken was, dat er weer eens een schitterend stukje komedie is gespeeld door de heren De Waal en konsorten. Deze manier van selekteren is alleen maar te betitelen als een pure giller. Mijn uitnodiging voor de wedstrijd in Oude-Tonge was achteraf inderdaad niet meer of minder dan een goedmakertje voor het niet uitnodigen in de voorbije jaren, een goedmakertje overi gens dat slechts negentig minuten mocht duren. De se lektie stond blijkbaar al vast voordat er ook maar een minuut gevoetbald was. Dit is eigenlijk het einde van mijn Zeeuwse aspiraties, want wat nu gebeurd is is ronduit belachelijk". maar als we eerlijk zijn moeten we stellen, dat de uitslag de enig juiste is", meende Piet Roks. Vijftien spelers kregen in de loop van vrijdag een uitnodiging voor de wedstrijden tegen RBC in Roosendaal aanstaande woensdag en tegen Belgié een week later. Breskens en Arnemui- den zijn samen met zes spelers verte genwoordigd. Hoek en Oostkapelle hebben elk twee spelers in de selektie, terwijl RCS, Middelburg, Sluiskil, AZW en Kapelle ieder een vertegen woordiger krijgen. „Met name de keu ze van drie spelers van Breskens is verbazingwekkend", meent Verkaart „De ploeg is in onze klas aanvankelijk met bijzonder veel fortuin op kop ge komen. Later zijn ze eerlijkheidshalve beter gan spelen, maar dat kun je eigenlijk meer zien als een winning- mood-sfeer. Dat echter een speler als Robbie de Munck in de ploeg hoort, daar moet je toch wel je vraagtekens bijzetten. Ik wil me niet op de borst kloppen, maar ik schat mezelf toch wel wat hoger in". Verloren schaap Ook de keuze van Bram van de Broecke is opmerkelijk. Tijdens de wedstrijd van een voorlopig Zeeuwse formatie tegen het ernstiggehandikap- te Flakkeese team liep Van de Broecke als een verloren schaap over het DBGC-terrein. Het zelfde gold ook voor de twee Arnemuidense verdedi gers. Geelhoed werd door de zeer mid delmatige aanvaller Auke Wagenaar van de eerste tot en met de 45e mi nuut kompleet voor schut gezet, zo zelfs dat eoaeh Jo de Waal hem de tweede helft maar een verdere af gang bespaarde door hem in de kleed kamer achter te laten. Jaap Meer man op zijn beurt stond direkt aan de basis van alle drie de Flakkeese tref fers. Een verhaal apart is verder de selektie van de geblesseerde Franz van der Pijl van derde klasser Hoek. Jo de Waal ging er al van uit dat de Zeeuwsvlaamse speler moest afval len, maar nodigde hem - ondanks het feit dat hij in noch de ene, noch de andere selektiewedstrijd kon opdra ven - uit voor de wedstrijd tegen RBC. Verkaart speelde in Oude Tonge vol gens iedereen een knappe partij, als een van de weinige Zeeuwse spelers. „Ze zeggen dat ze het hele seizoen de velden hebben afgestroopt om kapa bele spelers te vinden. Bij deze uit spraak zet ik al sowieso mijn vraag tekens, want wij hebben nooit iemand gezien, maar dat even terzi jde. Als het werkelijk zo zou zijn, dan heb ik het evenwel slecht getroffen, dat ze kwa men kijken in een van die twee of drie wedstrijden, dat ik echt zwak was. Verder heb een redelijk tot goed sei zoen gespeeld. Wat ze zagen was des ondanks voldoende om me in de aan vankelijke groep van 22 te brengen. In Oude-Tonge heb ik naar mijn gevoel voor 98 procent sterk gespeeld. Als je dat bij elkaar telt en ze laten je dan toch vallen voor spelers, die veel minder presteren, dan kun je je niet aan de indruk onttrekken, dat er een vies spelletje is gespeeld", vertelt Kees Verkaart. Bankzittersrol In feite was het in Oude-Tonge al merkbaar, dat Kees Verkaart louter werd opgeroepen om de Schouwen- Duivelandse voetbalfans tijdelijk stil te houdea Behalve de Zierikzee-aan- valsleider stond ook Bruse Boys-spits- speler Tonny van de Berge op het lijstje, maar hierleek aanneembaar dat ook hij niet zou doordringen tot de laatste vijftien. Van de berge zit in militaire dienst en kan zich moeilijk vrijmaken. Bo vendien is van de flegmatieke aanval ler bekend, dat hij er niet op staat te wachten om in een vertegenwoordi gend team uit te komen. Volgens af spraak zou Verkaart in ieder geval in de begin-opstelling staan, maar daar bleek al van te zijn afgeweken. De Zierikzee-speler kreeg een bankzit tersrol, maar mocht tenslotte toch opdraven vanaf de eerste minuut toen Middelburger Johan le Conté op het laatste moment gebleseerd ver stek liet gaan. Insiders konden hier uit al konstateren, dat er zelfs vooral geen moment werd gedacht over een eventuele selektie van de Zierikzee- speler, een bang voorgevoel, dat na drukkelijk werkelijk zou worden. OOSTERLAND - Duiveland heeft luttele sekonden voor tijd de halve winst mee moeten geven aan het Koudekerkse VCK. Door een afstandsschot van 25 meter van Martin Brasser kregen de bezoekers overigens wel loon naar wer ken. ,,VCK speelde vooral technisch beter dan wij", erkende trainer Piet Roks. „Duiveland speelde vaak te rommelig en te ongekontroleerd om de wedstrijd naar zijn hand te kunnen zetten. Het verlies van dat ene punt is overigens wel jammer als je de resultaten van de overigen wedstrijden be kijkt. We hadden een heel goede zaak kunnen doen". Duiveland is door het 1-1 gelijke spel weer aardig in de race gekomen, mede doordat ook Heinkenszand een punt liet liggen en DFS en GPC zelfs klop kregen. GPC moest de eer aan hekkesluiter Colijnsplaatse Boys la ten, dat voor de tweede week in suk- sessie een overwinning boekte en al les in het werk lijkt te stellen om het vege lijf te redden. ,,'s-Heer Arends- kerke laat mogelijk ook nog wel eens een of twee punten liggen en dan zul je zien, dat dat ene punt wat we nu in de voorlaatste minuut verspeelden wel eens van vitaal belang had kun nen zijn", jammerde Roks. „Dat zijn jammerlijke dingen, maar dat is voetbal. Een wedstrijd duurt nou eenmaal negentig minuten". Strafschop Duiveland kreeg al in de tweede' minuut een uitgelezen mogelijkheid, maar Dolf Roks schoot oog in oog met de Koudekerkse doelman over het doel. Bert Goudzwaard had hem in deze ideale positie gemanoeu vreerd. De thuisploeg ging na de sterke openingsfase bijzonder rommelig spelen en er kwam bijzonder weinig lijn in de aanvalsopzetten. Toch zou de ploeg in de dertiende minuut op voorsprong komen, toen de weer te ruggekeerde Iko van de Berge - hij liep tegen drie wedstrijden schorsing aan in de uitwedstrijd bij VCK - in het strafschopgebied werd neerge legd en Jaap van Sliedrecht van elf meter kon raak schieten: 1-0. VCK behield het betere van het spel en gaf Duiveland weinig kansen weg zonder daarbij zelf evenwel ook gevaarlijk op te duiken voor Eddy ten Klooster. Marco van der Have raakte nog wel een keer het hout werk, maar zoals gememoreerd kwa men de bezoekers in de voorlaatste minuut toch nog naastzij, toen Mar tin Brasser vanaf 25 meter een wan hoopsschot losliet, dat net naast de paal in de touwen achter doelman Ten Klooster plofte. „Doodzonde, Utrecht-Fortuna S Willem II-GA Eagles AZ'67-Ajax Roda JC-Haarlem PEC Zwolle-NAC Twente-Excelsior NEC-Sparta PSV-Groningen 20T SVV-EindhóV'èti Telstar-Graafschap Veendam-MVV VVV-DS'79 DORDRECHT - „We hebben vandaag een punt gewonnen zonder dat we hebben gevoetbald", vertelde Bruse Boys-trainer Jan Englebert na afloop van het duel tussen het Dordtse Oranje Wit en Bruse Boys, dat evenals het eerste onderlinge duel eerder in het seizoen in Bruinisse in 2-2 eindigde. „Zoals er vandaag werd gespeeld, daar gaan we niet mee door. Ik heb niet zo gauw kritiek op mijn ploeg, maar dit was ronduit een blamage. Een aantal spelers speelde een waardeloze wedstrijd, zonder enkele inspiratie. Wie zo door wil gaan moet het maar tegen me zeggen, dan kan ik mijn maatregelen nemen. Er zijn er nog genoeg, die wel willen werken". De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 1-1-2-1-1-2-1-1-3 -2-3-2 Inleg: 297.005,00. Prijzenbedrag: 141.077,00. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 1 - 5 - 12 - 15 - 16. Toegevoegde wedstrijd: 23. Inleg: 33.488. Prijzenbedrag: 15.907,00 Lotto De winnende getallen zijn: 2-9-11- 30 - 39 - 40; en het reservegetal is: 25. Inleg: 3.200.914. Prijzengeld: 1.649.042,00. Cijferspel Winnend in het cijferspel is: 495299. Eredivisie Feyenoord-Helmond Sport 2-1; FC Utrecht-Fortuna S 4-0; Willem II-Go Ahead Eagles 2-0; AZ '67-Ajax 2-3; Roda JC-Haarlem 2-0; PEC Zwolle- NAC 2-1; FC Twente-Excelsior 0-2; NEC-Sparta 5-2; PSV-FC Groningen 6-0. Het verhaal over Oranje Wit-Bruse Boys kan uiterst kort zijn. Oranje Wit kon niet en Bruse Boys wilde niet voetballen. „We hebben een punt weg gegeven bij een van de slechtste teams uit onze klas en eigenlijk toch ook weer een punt gewonnen zonder daarvoor iets te doen Van zo'n wedstrijd krijgje als trainer grijze haren, maar dat duurt bij mij maar even, want ik grijp in. Daar mag je op rekenen", brieste Englebert. „Als je nog een zeer reële mogelijk heid hebt om mee te kunnen doen, dan mag je als ploeg niet zo voor de dag komen". Aanrommelen Na twintig minuten aanrommelen kwam Oranje Wit op voorsprong, toen Kees van der Putte zo vrij als een vo geltje een voorzet mocht loslaten dip simpel achter Steef van der Velde kon worden gewerkt Togen hot einde van het eerste be- drjj f kwamen de bezoekers op gelijke hoogte, toen Tonny van de Berge een gave solo doeltreffend afwerkte, maar na een kwartier in de tweede helft kon de ploeg van Jan Englebert opnieuw op jacht naar de gelijkma ker, toen een zwakke wegwerk-aktie van Jan Minnaard attent werd af gestraft De nauwelijks verdiende puntendeling kwam er toch nog, toen de Oranje Wit-verdcdiging tien mi nuten voor tijd bleef staan voor ver meend buitenspel en Adrie de Jonge kon binnen prikken: 2-2. „Deze waardeloze wedstrijd zullen we maar als een incident beschou wen", konstateerde Englebert nog. „Er zal echter wel terdege over ge sproken worden, al hebben we daar- voor niet veel tijd, want dinsdagavond moeten we al weer de wei in voor het bekertreffen tegen Smerdiek. Dan zal er echter uit een ander vaatje getapt moeten worden. We zijn tegenover het bestuur en de supporters moreel ver plicht om naar beste kunnen te pres teren en daar leek het vandaag niet op". Ajax 29 22 5 2 49 83-30 Feyenoord 29 20 8 1 48 62-31 PSV 29 18 9 2 45 74-29 Roda JC 29 12 7 10 31 47-42 Haarlem 29 12 7 10 31 36-39 Sparta 29 9 12 8 30 53-47 Excelsior 29 12 6 11 30 40-36 Groningen 29 8 14 7 30 51-48 FC Utrecht 29 10 9 10 29 45-44 Fortuna S 29 10 9 10 29 32-37 AZ '67 29 10 6 13 26 39-31 Helmond Sport 29 8 8 13 24 38-56 Willem II 29 7 7 15 21 38-45 PEC Zwolle 29 7 7 15 21 37-53 GA Eagles 29 6 9 14 21 32-56 NEC 29 4 12 13 20 30-53 NAC 29 5 9 15 19 27-63 FC Twente 29 4 10 15 18 27-51 Eerste Divisie SVV-Eindhoven 1-1; Vitesse-Cam- buur 1-2; Telstar-De Graafschap 1-3; Volendam-Wageningen 3-1; Veen- dam-MVV 1-1; FC VVV-DS '79 1-5; FC Den Haag-Heracles 4-0. DS'79 25 13 8 4 34 52-33 Volendam 26 15 4 7 34 66-37 Cambuur 26 13 6 7 32 43-29 MVV 26 11 9 6 31 45-29 Den Haag 25 11 8 6 30 53-33 Den Bosch 25 12 6 7 30 40-26 Heerenveen 25 7 12 6 26 37-39 FC VVV 25 12 2 11 26 43-49 Eindhoven 25 9 6 10 24 33-44 Vitesse 26 10 4 12 24 37-34 SVV 26 7 10 9 24 37-53 Veendam 25 6 11 8 23 35-36 Wagen ingen 26 9 4 13 22 40-55 Graafschap 26 7 4 15 18 29-47 Telstar 26 5 6 15 16 32-51 Heracles 25 6 2 17 14 34-62 NIEUWERKERK - Zelfs SKNWK-trainer Kees van de Linde lijkt na de 0-1 nederlaag tegen Yerseke de moed opgegeven te hebben. „Het leek wel of ze met de eerste kompetitiewedstrijd bezig waren in plaats van met een wedstrijd waarin de laatste kans op klassebehoud op het spel stond", mopperde hij mistroostig. „Diep teleurgesteld ben ik over deze pot. Het was weer net als in de slechtste wedstrijden. Niets was er nog over van de vechtlust bij Smerdiek en Nieuwland waar we goed tot zeer goed voetbalden. Theoretisch kan het nog wel, maar het ziet er nu wel zeer somber uit. Gelukkig blijft ook SNS verliezen, maar we zullen toch eerst nog een paar punten moeten pakken vooraleer we de strijd aanbi- den met de Flakkeese ploeg. Drie punten verschil kun je eenmaal niet in één wedstrijd wegwerken". SKNWK was tegen Yerseke weer eens een keer volkomen onmachtig. Aanvallend kwam er totaal niets uit, ondanks het feit dat de ploeg van trainer Hans Bal de Nieuwerkerkers volop ruimte bood om zich uit te leven. Pas halverwege de eigen helft wilden de bezoekers de wanhopige aanvalsopzetjes van de thuisklub pareren. „We spelen de laatste weken al zo en dat levert steeds een kleine overwinning op. Je zou wel gek zijn als je dan een andere strategie zou gaan bewandelen", argumenteerde Bal halverwege het uiterst magere treffen, waarin voor beide ploegen aardig wat op het spel stond. „We willen een serieuze gooi naar een tweede plaats doen", stelde de Yerseke-oefenmeester vast. „Wat We- meldinge het vorig jaar lukte, lukt ons misschien ook wel". Bedoelingen Het begon overigens allemaal hoopvol voor de thuisploeg. Al in de tweede minuut prikte Leo Wandel uit een onmogelijk hoek de bal op de lat en enkele minuten later moest doelman Jaap van der Hiele zijn hele klasse aanwenden om een uitermate lastige schuiver van Jan Tierie te keren. Toen was de koek echter ver op. Meer en meer werden de spitsen on bereikbaar. Voor Jan Brasser deed zijn uiterste best om niet aanspeel baar te zijn. Hij kwam in de tweede helft mede daardoor dan ook niet meer terug. Bram Roks toonde zich daarna aanmerkelijk vechtlustiger, maar kon toch ook niet echt opbouwend te werk gaan. na een half uur was er kompleet niets meer over van de voor de wedstrijd geventileer de goede bedoelingen van de Nieuwerkerkers. Reeds toen verzuchtte Kees van de Linde: „Je zou niet zeggen, dat we nog een kans heben om erin te blijven". In de 32e minuut leek SKNWK reeds geklopt, toen Johnny Vette doel trof op een inzet van de van tijd tot tijd weer grotos voetballende Leo van Ast. Vette zou echter doelman Toon Wandel onheus hebben beje gend, waardoor het feest niet doorging. „Volgens mij was er niets aan de hand", meende hij. „Ik heb die keeper niet geraakt. Volgens mij struikelde hij over zijn eigen benen". In de 38e minuut plotseling weer een opleving aan de andere kant. Jan Brasser lanceerde Arie Krista- leijn, die met de bal aan de voet doorging tot aan de achterlijn en toen teruglegde op de volkomen vrijstaande Leo Wandel, die echter onge kontroleerd overkopte. „Dit zijn de ideale mogelijkheden, die benut moeten worden. Omdat we dat niet doen staan we onderaan", merkte Van de Linde weerbarstig op. Vormcrisis Vijf minuten voor het rustsignaalbegonv oro Yerseke de malaise. Jan Griep verstapte zich en moest vervangen worden. Hans Zoetewey, door een vormkrisis uit de basisploeg gebleven, verving hem, maar hij lijkt sindsdien kanshebber voor een plaatsje in het Guiness Book of Records. Nog geen zestig sekonden na zijn intrede was het voor hem immers al weer gebeurd. In een beweging passeerde hij Kees Dalebout, die echter revanche wilde nemen. Juist op het moment, dat Zoetewey wilde inzet ten tikte Dalebout hem aan op de hiel. Freddy Kusters werd de volgen de invaller, maar dat betekende een fikse verzwakking in aanvallend opzicht. Het eerste kwartier van de tweede helft was optisch in SKNWK-bezit, maar ook nu klopte er niet veel van de aanvalsbewegin- gen al kreeg Arie Kristaleijn geen loon naar werken, toen hij na zeven tien minuten in een vloeiende beweging een pass van Bram Roks in schoot. Doelman Van er Hiele redde evenwel fenomenaal. Het zou het laatste Nieuwerkerkse wapenfeit van de wedstrijd wor den. Meer en meer eiste Yerseke onder leiding van Leo van Ast het initi atief op en het leek slechts een kwestie van tijd wanneer een Beveland- se treffëi1 zou gaan vallen. In de 27e minuut was het zover. Leo van Ast kronkelde vier verdedigers door, was even dicht bij een strafschop maar bleef toch staande. Pas toen hij eidereen kwijt was passte hij breed. Via de handen van doelman Toon Wandel kwam het leer bij Jan de Koeyer, die slechts hoefde te tikken: 0-1. De strijd leek gestreden. Nog slechts een noemenswaardig feit deed zich voor. Na 33 minuten trapte Kees Dalebout zijn 17-jarige opponent Kees de Smid onderuit en een reaktie bleef niet uit van de op de grond liggende speler. „Ik rea geerde in een reflex", vertelde De Smid, nadat hij naast Hans Bal had plaatsgenomen. „In de eerste helft zag ik voor mijn neus hoe hij Hans Zoetewey torpedeerde en nu was ik blijkbaar aan de beurt". Biede ploegen mochten met tien man verder. Bij SKNWK werd Jan Tierie (op nieuw een spits) vervangen door Joop Wandel (opnieuw een middenvel der net als in het geval van Jan Brasser en Bram Roks), maar de zege van Yerseke kwam geen moment meer in gevaar. *34» <*-y Leo Wandel kreeg in de eerste helft van de ontmoeting tussen SKNWK en Yerseke een paar goede mogelijkheden. Jan Brasser (achter Wandel) werd halverwege gewisseld voor Bram Roks. Volendam, Cambuuren FC VVV zijn periodekampioen TTV Kerkwerve organiseert jubileum-toernooi KERKWERVE - Ter gelegenheid van het vijljarig bestaan organiseert tafeltennisvereniging Kerkwerve een toernooi, waarin vier achtkam- Sen worden afgewerkt Het gaat hier- ij om twee aehtkampen voor deel nemers die uitkomen in de derde klas en twee aehtkampen voor vierde klasscrs. Het toernooi zal worden gehouden in sporthal De Werve in Kerkwerve op zaterdag 23 april anstaande en heeft een duur van negen uur. Nadat om negen uur 's morgens de eerste bal wordt geslagen, zullen de kampioenen om zes uur bekend zijn. Er zal worden deelgenomen door spelers en speel sters van Arnemuiden, Goese Polder, Kapelle, Scaldina Zierikzee, Tholen, Big Smash en Vierpolders.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5