Individuele sportbeker van 1982 voor komeet Carianne Berrevoets Team-sportbeker verdiend naar herenformatie HV Delta Sport Zierikzeese turnster op dag uitreiking gekozen voor nationale EK-ploeg INGEZONDEN STUKKEN Misverstand BERIGTEN UIT HET VERLEDEN Natasja Alkemade weer gekozen 1 6 ZIERIKZEE - Vandaag (vrijdag 8 april) wordt voor de Zierikzeese turnster Carianne Berrevoets een dag, waarop zij door het thuispubliek eens echt in de bloeme tjes wordt gezet. Uit handen van burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee neemt zij om vier uur de Zierik zeese sportbeker 1982 in ontvangst. Op donderdag 10 fe bruari werd zij daarvoor door de Zierikzeese Sportraad nagenoeg unaniem voorgedragen. Toen kon niemand voorzien, dat juist 8 april voor de als een komeet omhoog geschoten turnster de zoveelste mijlpaal zou worden in haar turn-karrière. Nationaal hoofdtrainer Hans van Zetten nodigde haar juist op deze dag uit om met natio naal kampioene Thérèse Wilmink en Carola Eenkhoorn deel te gaan nemen aan de Europese turnkampioen- schappen, die vanaf 2 mei in het Zweedse Gothenburg zullen worden afgewerkt. Daarvoor - op vrijdag 15 en za terdag 16 april - is de Zierikzeese aktief in de nationale A-ploeg in de interland tegen het zeer sterke turnland Bulgarije. Medio december 1981 begon voor Carianne Berrevoets echt de vikto- rie. Zij kreeg toen het bericht, dat zij zou worden opgenomen in de natio nale A-selektie. Vele jaren van kei hard werken leken de vruchten te gaan afwerpen. Konsekwentie van een en ander was wel, dat de Zierik zeese vanaf 4 januari 1982 permanent in het nationale trainingscentrum Papendal zou moeten zijn voor de da gelijkse zeer intensieve trainingen. Hans van Zetten gaf uiteindelijk het definitieve groen licht en sindsdien is Carianne Berrevoets onderge bracht in een pleeggezin in Arnhem en volbrengt zij haar schooltijd op een Arnhemse school. Dat is evenwel allemaal slechts bijzaak, want de turnsport staat in het hele gebeuren duidelijk voorop. Sindsdien is Cari anne Berrevoets alleen nog maar tij dens de weekeinden in Zierikzee te vinden. Doorgebroken Dank zi j de enorme steun Van de in middels tot hoofdtrainer, gepromo veerde Hans van Zetten is het met Carianne Berrevoets sinds haar in trede in het internaat allemaal su persnel gegaan. Natuurlijk speelt een trainer wel een rol in het geheel", vertelt Van Zetten desgevraagd. ,,Het is evenwel allereerst de turnster zelf die het zal moeten doen. Carianne Berrevoets is voor twee honderd procent met haar sport be zig. Vooral dank zij haar tomeloze in zet heeft zij in deze betrekkelijk kor te tijd een plaatsje veroverd aan de top van de Nederlandse turnerij, sterker nog. het heeft er zelfs al wat van weg alsof zij internationaal al is doorgebroken, maar dat valt aan een paar wedstrijden natuurlijk nog niet helemaal af te lezen. Dat neemt ech ter niet weg, dat ik persoonlijk enorm veel vertrouwen in haar heb. Als je alles eens op een rijtje zet, wat zij de voorbije tijd heeft laten zien, dan zeg je: dat is pure klasse". Via een aantal goede prestaties tij dens wedstrijden in het Gym Grand Prix-circuit, een „uitvinding" van Van Zetten, klom Carianne Berre voets stapje voor stapje naar de nati onale semi-top. „Om haar het laatste stapje te laten maken naar de echte top, was het noodzakelijk dat Cari anne Berrevoets haar intrede zou ne men in het KNGV-internaat", meldt Hans van Zetten. „Alleen daar kun nen de pure talenten rijpen. De ge richte en voortdurende training die daar wordt gegeven dient als een soort finishing touch, al is het na tuurlijk niet zo, dat het hier om een korte periode gaat. Een turnster die de top wil bereiken en daar boven dien langer wil blijven zal kei- en keihard moeten werken, vele tiental len uren moeten trainen. De turnsport is hard. maar eerlijk. We kreëren beslist geen robots, zoals wel eens gezegd wordt door de bui tenstaander. In de sportbeoefening - van onze toppertjes blijft bewust een flink stuk plezier. Als dat weg is, blijven ook de resultaten weg". Turntalent In 1982 werd Carianne Berrevoets achter haar vriendin en rivale Carola Eenkhoorn tweede tijdens de finale om de Gym Grand Prix in Rotter dam. Na afloop van dit toernooi ven tileerde Hans van Zetten duidelijker dan voorheen, dat hij vooral in Cari anne Berrevoets een van de aller grootste nationale turntalenten zag. „Zij heeft hier laten zien, dat zij de juiste instelling heeft om een hele. hele grote te worden in deze sport", konstateerde hij toen. Meer dan wie ook heeft zij haar keuze voor Papen dal waargemaakt en daar hen ik per soonlijk bijzonder blij om, omdat ik me toch al een hele poos sterk heb ge- maakt voor haar". Op 8 en 9 oktober 1982 kwam voor Carianne Berre voets de eerste officiële kennisma king met het internationale turnge- beuren. Lcona Horvath (toen nog hoofdtrainstcr) en Hans van Zetten kozen de Zierikzeese voor het eerste in de nationale A-ploeg. Zij be schaamde het in haar gestelde ver trouwen allerminst. Achter Carola •I !i rn cn Ellen Dees werd zij S'cdcrlandse in de interland te gen Zwitserland. Later volgden nog meer interlands. Inmiddels is 1982 ruimschoots ver streken en dus ook de periode, waar voor haar de Zierikzeese Sportbeker 1982 werd toegekend. Om te bewij zen, dat zij, als het aan haar ligt ook voor 1983 een claim wil leggen op kontinuering van de beker, zette de Zierikzeese haar zegereeks inmid dels ook de voorbije maanden voort. Op Paaszaterdag kwam Carianne Berrevoets terug van een tiendaagse trip naar Rusland, waar zij deelnam aan twee zeer sterk bezette interna tionale wedstrijden. In Moskou ver baasde zij door in een veld van 62 turnsters als elfde te eindigen. Zij werd daarmee ruimschoots de beste Westeuropese. Thérèse Wilmink moest in de Russische hoofdstad ge noegen nemen met een 34e positie. Carianne Berrevoets noteerde voor de vierkamp het fantastische punten totaal van 36.85, ruim negen gemid deld per toestel. De wedstrijd in Riga verliep iets minder suksesvol, maar een vele uren durende treinreis door de Russische vlakten was daaraan al lerminst vreemd. Mikpunten Carianne Berrevoets werd door Hans van Zetten uitverkoren voor de trip naar Rusland en onmiskenbaar is ook hij het weer geweest, die haar lanceerde voor de nationale keus voor de Europese Kampioenschap pen in Gothenburg. Later in het sei zoen worden dan nog het grote toer nooi om de Ennia-cup en het WK- toernooi in Boedapest afgewerkt. Oftde Zierikzeese er dan ook bij zal zijn, moet nog worden afgewacht. Duidelijk is revënwel voor hen die haar kennen, dat zij er alles voor zal doen om ook daar aan de start te ko men. Mikpunten op langere termijn worden vervolgens de Olympische toernooien van 1984 en/of 1988, maar daar wil ze vooralsnog niet aan den ken. „Alles zit in een enorme stroom versnelling", zegt zij lachend. „Bijna iedere dag wordt er weer een stukje droom werkelijkheid, maar ik reali seer me drommels goed dat ik er nog heel wat uurtjes in zal moeten steken om helemaal door te breken, maar dat heb ik er graag voor over. Turnen is alles voor me. Als het aan mij lag trainde ik nog veel meer, maar ge lukkig tomen ze me van tijd tot tijd enigszins in". MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH, 7-4. Aanvoer: 222 stuks. Prijzen per stuk: Luxe paarden 2400 - 3550; voljarige 2300 - 3050; 2V2-jarige, luxe (merries) 1850 - 2700; 2'/2-jarige luxe (hengsten) 1750 - 2600; 1 Va-jarige, luxe (merries) 1150 - 1950; 1 Va- jarige, luxe (hengsten) 1050 - 1900; veulens, merries 725 - 1425; veu lens, hengsten 725 - 1325; hitten 600 - 1600; Shetlandse pony's (ruins) 275 - 525; Shetlandse pony's (merries) 325 - 675. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den 6,90 - 7,90; oude slachtpaar- den 6,20 - 7,75. De handel was willig. De Eierveilingen BARNEVELD, 7-4. Coöp. Veluwse Eierveiling: Aanvoer 4.478.190 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 9,25 - 9,95; 55-56 gram 11,65; 60-61 gram 12,05 - 12,85; 65-66 gram 12,35 - 13,55. Eierveiling: Aanvoer 756.000 stuks. Stemming: rustig. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram 10,15 - 10,40; 56-57 gram 11,75 - 11,80; 61-62 gram 12,10 - 13,20; 66-67 gram 12,15 - 14,00. Eiermarkt: Aanvoer ca. 650.000 stuks. Stemming: kalm. Eieren van 48-54 gram 9,75 -ƒ 12,00 per 100 stuks, kg-prijs 2,03 - 2,22; 57-61 gram 12,60 - 13,80 per 100 stuks, kg-prijs 2,21 - 2,26; 64- 67 gram 14,25 - 14,60 per 100 stuks, kg-prijs 2,23 - 2,18. ROTTERDAM - Het Nederlandse schip „Salinike", eigendom van het Rotterdamse bedrijf Tanker Trans port Services (ITS), heeft de afgelo pen jaren regelmatig chemisch afval illegaal op zee geloosd, aldus de milieu-organisatie Greenpeace. Momenteel worden onze donateurs toegangskaarten aangeboden voor het concert op 15 april e.k. Als zij ho ren dat zij hiervoor 2,— moeten be talen, dan zijn sommige verontwaar digd. Het is immers een donateur sconcert en dan hoef je toch niet te betalen! Helaas wel. De donatiegel- den hebben wij hard nodig voor aan schaf muziek, uniformen, onderhoud instrumenten, enz. Daarvan kan niet ook nog een concert betaald worden. Wij zijn dankbaar dat we zoveel do nateurs hebben en hopen dan ook dat wij er ondanks die 2,— vele op 15 april kunnen begroeten. Overigens zijn ook niet-donateurs van harte welkom, maar dan wel voor 5,— H. Asma v voorz. Kon. Harm. „Kunst eri Eer" MUNCHEN, BEIEREN - Een Oost duitser die vluchtte naar de Bonds republiek, is bij het „nemen" van de Oostduitse grensversperringen ge wond. De 41-jarige vluchteling bereik te volgens de plaatstelijke politie de deelstaat Beieren met snij- en schaaf wonden aan rechterarm en rechter knie. WOLGOGRAD - Het „werkende volk van Wolgograd" - het vroegere Stalingrad - heeft donderdag een ma nifestatie tegen oorlog gehouden en een beroep gedaan op de mensen van goede wil als één man te strijden te gen de „toenemende dreiging van een kernoorlog" en tegen de plaatsing van Amerikaanse raketten in de Bondsrepubliek en andere Westeuro pese landen. Uit de krant van 50 jaar geleden ELKERZEE - Mej. A. M. van Westervoort Cd, geboren alhier, deed in Huize „Vogelenzang" met gunstig gevolg examen voor het tweede ge deelte krankzinnigenverpleging. BROUWERSHAVEN - Door de garnalenvisschers is de vorige week aangevoerd 5370 kg groote garnalen en 2680 kg kleine garnalen. De prijs bedroeg 10 cent per k.g. voor de groote en U/2 cent per k.g. voor de kleine garnalen. ADVERTENTIE - Met de Paasch- dagen Autotocht naar Rotterdam en Den Haag vanuit Zeeland. Vertrek Goes: 15 April pl.m. 7 uur voormid dag. Terug: vertrek Den Haag 18 April 1 uur n.m. Prijs: 4,retour. Reizigers uit Tholen stappen te Ber gen op Zoom in. Voor Zierikzee wacht men op de le boot Katsche Veer. Bestel tijdig uw plaatsen bij J. C. Krijger-Goes. PERSONEEL - Gevraagd te Bloe- mendaal bij Haarlem in groot gezin: een nette, gezonde dienstbode, met eenige kennis van koken en flinke kunnende werken, v.g.g.v. Salaris 35,— per maand. Hulp van een werkster aanwezig. ZIERIKZEE - Donderdagavond vergaderde op het stadhuis het bestuur der Zierikzeesche Oranjeve reniging onder presidium van de heer J. A. Biermasz. Deze bijeen komst was hoofdzakelijk belegd ter vaststelling van het programma op 24 april, de Willem van Oranje herdenking te Zierikzee. REKLAME - Eet nu vleesch! Paasch-reklame vanaf heden tot 15 april. Lappen: 35 ct, Rollade: 35 ct, .Ribstuk: 40 ct, Stukken: 40 ct, Haas: 55 ct, Rosbief: 45 ct, Biefstuk 45 ct. Alles per 5 ons. Aanbeveelend J. Ber; revoets, Lammerenmarkt Zierikzee. ZIERIKZEE - Na twee stemmingen tijdens de Sportraad-vergadering van donderdag 10 februari viel de beslissing over het toekennen van de Sportbeker voor ploegen in Zierikzee overtuigend uit in het voordeel van de heren-handbalformatie van Delta Sport. Het Mevo'80 volleybalteam van trainer/coach Marco Reedijk moest het toen afleggen tegen Cor Mol en de zijnen. „Ik denk, dat we het eigenlijk toch wel het meeste verdienen", denkt Bert de Vos, een van de belangrijkste pionnen in de blauwwitte brigade. „Kwa niveau spelen we het hoogste en de manier waarop we kampioen zijn gewor den spreekt toch wel behoorlijk aan". Na een jaar afwe zigheid keerde Delta Sport aan het eind van het seizoen 1981/1982 ongeslagen terug in de landelijke derde divi sie, een prestatie die door de vertegenwoordigers van al le Zierikzeese sportverenigingen, verenigd in de Zierik zeese Sportraad, als beste teamprestatie werd aange merkt. Vanmiddag (vrijdag 8 april) ontvangt de ploeg derhalve daarvoor uit handen van Zierikzees burge meester Th. H. de Meester de Sportbeker 1982. Aan het eind van het handbalsei zoen 1980/1981 degradeerde de heren- handbalploeg van Delta Sport als derde van onder teleurstellend naar de Zeeuwse afdelings-eerste klas. Niet zozeer het feit, dat de ploeg als dusdanig geklasseerd degradeerde was teleurstellend, maar veeleer het feit, dat de blauwwitte ploeg van co- ahc Cor Mol de dupe werd van het af glijden van Zeeuwse zustervereni gingen. „Omdat zowel GSC als Olympus naar de derde divisie de gradeerden, moesten wij als derde van onder plotseling ook een stapje terug doen. Dat kwam even hard aan", vertelt Cor Mol, „maar we heb ben deze teleurstelling schitterend rechtgezet. In de eerste klas van het Zeeuwse gebeuren klopten we de vol tallige konkurrentie met overmacht. Niet een punt hoefde te worden inge leverd. Als je zo uitpakt mag je ge rust spreken van een opmerkelijke come-back. Het was om zo te zeggen het overtuigende bewijs, dat we wel degelijk thuis hoorden in het lande lijke handbalgebeuren". Belangrijk facet in het seizoen 1980/1981 was het te kleine arsenaal aan spelers bij de Zierikzeese klub. Blessures of andere zaken, die er toe bijdragen, dat de ploeg een of meer spelers moest missen, bleken fataal. Erwin Schaalje In het daarop volgende seizoen werd dit al veel minder voelbaar en in het seizoen waarin Delta Sport te rugkeerde in de derde divisie was het probleem helemaal van de baan door de terugkeer van Piet van Dalen en de komst van routinier Frank Thier ry van het Goese GSC. Inmiddels is de ploeg opnieuw versterkt met Cor Lagendijk en is er ook uit de eigen jeugd weer een speler van niveau bij gekomen in de persoon van de 16- jarige Erwin Schaalje. Voor het ko mende seizoen zal Piet van Dalen daarvan weer afvallen, omdat hij verkast naar Vlieland. „Het was natuurlijk niet leuk, dat we weer een jaar in het afdelings handbal uit moesten komen, maar het was wel een uitstekende leer school", erkent Cor Mol. „Door de overmacht hadden we de gelegenheid om het een en ander uit te proberen. De ervaring nam natuurlijk ook fiks toe en daar hebben we in het nu besloten derde divisieseizoen aardig wat profijt van getrokken. Diverse jonge spelers zijn op handbalgebied aardig volwassen geworden. Je ziet nu veel minder, dat een paar spelers er met kop en schouders bovenuit steken. Het is veel meer een ploeg ge worden. Jongens als Jacco Vleeshou wer, Bert Nuyens en André Hartoog Op de foto de selektie van Delta Sport, zoals die het afgelopen seizoen uit kwam in de landelijke derde divisie. Van links naar rechts Piet van Dalen, coach Cor Mol, doelman Koos van Zwieten. doelman Piet Bos, Jacco Vlees houwer, Frank Thierry. Wim van der Welle, Rinus Nuyens. André Hartooa Bert de Vos, Kees de Vos en Bert Nuyens. Afwezig zijn de twee later in at ploeg gekomen spelers Cor Lagendijk, Erwin Schaalje en Ad de Jonge. blazen hun partijtje aardig mee, maar ook Rinus Nuyens, Wim van der Welle en Ad de Jonge zijn goed in zetbaar geworden. Vooral dat heeft Delta Sport aanmerkelijk meer body gegeven". Dagdromer Provinciaal is de handbalsport de voorbije paar jar met sprongen ach teruit gegaan. Een gunstige uitzonde ring op deze trend is onmiskenbaar Delta Sport. Daar waar vrijwel alle verenigingen een fikse aderlating moesten doen, zit Delta Sport danig in de lift. In het zojuist besloten seizoen 1982/1983 behaalde de Zierikzeese! formatie uit achttien wedstrijden I evenzoveel punten, ongeveer het. door Mol vooraf geplande aantal punten. Met enig geluk en zonder een paar zwakke wedstrijden had Delta Sport nog hoger op de ranglijst kun nen eindigen, maar het lijkt logisch, dat het nieuwe terrein nog een aan loopperiode vereiste. „Wie dacht, dat wij het afgelopen seizoen een hoofd rol zouden vervullen, was in mijn ogen een dagdromer", stelt Cor Mol. „Ik ben bijzonder tevreden met het totaalresultaat, al moet ik erkennen, dat we best wel eens een of twee puntjes hebben laten liggen. Aan de andere kant hebben we echter ook weer puntjes gepakt, waar niet op ge rekend was. Dus dat heft elkaar dan wel op". ZIERIKZEE - Natasja Alkemadc, A-meisje van de hockey klub HSD uit Zierikzee heeft zich opnieuw verze kerd van een plaats in het Zeeuws West-Brabants zaalhockcyteam. Teamgenote Ydwine Zuiderveld kwam net iets te kort om zich van een plaatsje te verzekeren. Beide meisjes hadden al een plaats veroverd in het Zeeuwse team. Tij dens een selektiewedstrijd tegen het Westbrabantse team in Breda volgde de volgende uitverkiezing. Natasja Alkemade speelt in het najaar voor- selektiewedstrijden voor het Zuidne derlandse zaalhockeyteam. HAARLEM - De Centrale van Poli tie Organisaties (CPO) in Haarlem heeft verontwaardigd gereageerd op een verzoek van burgemeester Polak van Amsterdam om zaterdagavond bij de voetbalwedstrijd AZ'67-Ajax in het Olympisch stadion in Amster dam bijstand te verlenen met een pe loton mobiele eenheid. De bonden hebben hun verontwaardiging aan de commissaris van de koningin in Noord-Holland, R. de Wit, overge bracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6