Gezellige jaarvergadering H.V.G. „Helpt Elkander" Flinke drukte aan Bruse haven Speelwerktuigen in Poortambacht Nieuw: permanenten met een computer „Ik ga vissen STREEKNIEUWS Rabobank steekt 25 miljoen in opleidingsprojekt Salvadoriaanse moeders in hongerstaking Autoboten op Ameland aan vervanging toe Miljoen gulden schade bij brand in Herpen SAMAN BV Huisvesting bibliotheek Zierikzee BRUINISSE - „Jezus staat aan de oever van onze levenszee. Hij zoekt ons steeds weer op, ook als wij terug keren tot de sleur van het dagelijks leven. Zo heeft ons leven zin, door Hem, omdat Hij aan de oever van ons leven staat", aldus mevrouw Teekens in haar inleiding „Na Pasen" tijdens de 36e jaarvergadering van de Hervor mde Vrouwenvereniging „Helpt Elkander". De presidente: „Pasen heeft ons met vreugde vervuld, er was perspektief. Maar het leven herneemt zijn gewone gang. Waar is die blijdschap dan gebleven? De dicipelen, aldus Joh. 21, namen hun oude beroep weer op: „Ik ga vissen". Maar dan staat Jezus aan de oever van het meer. En als ze niets hebben gevangen, geeft Hij het bevel: „Werpt het net uit aan de rechterzijde". Het net kwam vol met vissen. Dan keert er toch weer iets terug van die vreugd- de van Pasen, óók in ons dagelijks bestaan". In haar welkomstwoord noemde mevrouw Teekens het een groot voor- recht en iets om dankbaar voor te zijn dat de vrouwenvereniging al 36 jaar bestaat, omdat veel vrouwen in deze wereld daarvan zijn verstoken. Het aanvangslied was: „Weest gegroet, Gij eersteling der dagen". De sekretares- se, mevrouw Van Oeveren-Zondervan, was door ziekte verhinderd. Mevrouw De Korte-Padmos maakte het jaar verslag en op boeiende wijze schetste zij het afgelopen verenigingsjaar. Uit het financieel verslag van mevrouw Ottens-de Boer bleek dat de vereni ging nog bepaald niet noodlijdend was. De dames werd dankgezegd voor hun korrekte verslaggeving. BRUINISSE Openingstoernooi Jeugd Bru-Tèn Donderdag 7 april begon voor de jeugd van de Bru-Tèn officieel het tennisseizoen 1983. 's Ochtends waren er spelletjes voor de jeugd tot en met 10 jaar. Leu ke spelletjes, een verkleedpartij en limonade met cake, het werd een dol le boel. Lianne de Looff en Ingmar Coppoolse hadden de meeste punten. Het origineelste verkleed waren Martine Viergever en Jan Kees v. d. Stigchel. 's Middags waren er voor de oudere jeugdwedstrijden. Na een reeks spannende matches werd Mar co v. d. Bos le. Op een gedeelde twee de plaats kwamen Jacqueline Hoogerheide, Isabella Knop en Ste- fanie Sjouken. De gehele dag werd prima verzorgd door de jeugdigen van de jeugdkommissie, Mirna Geen- se, Paula de Groot, Jaap Muller, Mar co v. d. Bos en Petra Kostense. Mevrouw De Waal-Jumelet las het gedciht „Opstanding". Mevrouw Ver- spoor- v. d. Stoel bracht als solo-zange res enkele prachtige liederen ten ge hore. De feestelijke bijeenkomst werd enkele malen onderborken o.a. voorde broodmaaltijd. Het seminarium Hierna brachten enkele dames een stukje, getiteld: „Het seminarium". Het was een vrolijk samenspraakje van een gezing dat bij hun broer op bezoek ging die voor dominee^studeer- de en in het Seminarium was. En dit alles op z'n Bru's voorgedragen. Vereder werd het scoonmaaklied gezongen, waaruit bleek dat de man het beslist moeilijk heeft in de schoonmaaktijd. Dit zingen werd onderbroken door een aantal stukjes en gedichten die een zeer humoris tische karakter droegen. Na nog een pauze met een glaasje wijn, een stukje kaas en een slaatje dankte mevrouw Teekens ieder harte lijk die een bijdrage had geleverd aan deze gezellige avond, ook zij die hiel pen met de bediening. Mevrouw De Waal-Jumelt dankte de presidente voor haar inzet in het afgelopen ver enigingsjaar. Mevrouw Kesteloo- Schraver dankte namens alle leden het bestuur voor alles wat ze voor de ver eniging deed. LISSABON - „Nooit tevoren is het overleven van de mensheid zo in het geding geweest". Aldus de Westduit- se oud-bondskanselier en leider van de SPD Willy Brandt als voorzitter van de Socialistische Internationale SI, die in het Portugese Albufeira haar vier daagse congres begon. Ds. Teekens sprak in zijn slotwoord de wens uit dat de jarige vereniging mocht voortgaan zoals ze tot nog toe steeds deed, daarbij Gods Woord als leidraad hanterend. De slotzang was Gez. 282:1, 2 en 5. Ds. Teekens ein digde met dankgebed. Er mocht dankbaar worden terug gezien op een goede en fijne vereni gingsavond. ROUEN - Ongeveer honderd jonge Fransfe boeren hebben donderdagmor- gen gedemonstreerd voor het Neder landse consulaat in Rouaan, hoofdza kelijk tegen de compensatoire EG-be- dragen. GOES - De Rabobankorganisatie steekt circa f 25 miljoen in een oplei dingsprojekt voor automatisering. Over een periode van vier jaar zullen 22.000 medewerkers een speciaal door de bank ontwikkelde gebrui- kerskursus krijgen. Dit bedrag van f 25 miljoen komt bovenop de reeds ge bruikelijke opleidingskosten van cir ca f 50 miljoen per jaar. Dit vertelde drs. R. B. J. van Eldik, lid van de hoofddirektie van Rabobank Neder land, vrijdag tijdens de opening van het hoofdkantoor van de Rabobank Goes. De heer Van Eldik gaf aan dat de ontwikkelingen op het gebied van automatisering nieuwe fasen betre den. Binnen enkele jaren zullen alle plaatselijke Rabobanken voorzien zijn van apparatuur die via een kom- munikatienetwerk onderling en met centrale systemen kan kommunice- ren. Nieuwe ontwikkelingen in het betalingsverkeer als een nationaal betalingscircuit, gelduitgifte-auto maten of kassaterminals zullen in de ze struktuur hun plaats kunnen vin den. Meer informatie De heer Van Eldik verwacht dat in de toekomst de administraties van kliënten meer en beter voorzien gaan worden van aan het betalingsverkeer ontleende informatie. Diensten die aan het betalingsverkeer zijn ver bonden zullen moeten worden ver goed; Dit zou tot gevolg kunnen heb ben dat rente voor lenen of sparen niet de lasten zöü7dragen van het be talingsverkeer. PARIJS - Zeventien topbazen van zeer brote Europese ondernemingen hebben in Parijs een „Club" opgericht, waarin zij regelmatig met elkaar kunnen overleggen over een gezamen lijke inspanning om hun steentje bij te dragen aan een heropleving van de Europese industrie en de bestrijding van de werkloosheid. THONON (HAUTE SAVOIE) - Twee chauffeurs van de Saoeidsche koninklijke familie zijn vorige week op de Frans-Zwitserse grenspost Valiard bij Annemasse (Haute Savoie) gear resteerd toen ontdekt was dat zij zes revolvers van groot kaliber in hun Cadillacs verborgen hadden. WASHINGTON - Leden van het ko- mité van moeders van verdwenen personen en politieke gevangenen in El Salvador houden in Los Angeles een hongerstaking. De vrouwen willen hiermee pro testeren tegen de vergroting van de Amerikaanse ekonomische en mili taire hulp aan de salvadoriaanse re gering. In een verklaring wijzen de moe ders erop, dat de hulp aan het regime van El Salvador ertoe bijdraagt, dat het zijn onderdrukking van de bur gerbevolking kan voortzetten. Door te zwijgen over de moord op kloosterzusters, journalisten, land bouwdeskundigen en andere Noorda- merikaanse burgers maakt de Ame rikaanse regering zich medeschuldig aan de situatie van onderdrukking in El Salvador, aldus de verklaring. LEEUWARDEN - Gedeeltelijke vervanging van de twee autoboten die gebruikt worden voor het vervoer op Ameland, is dringend gewenst en duit eigenlijk geen vertraging meer. Dat blijkt uit een rapport van het Nederlands Maritiem Instituut (Marin) dat in opdracht van Rijks waterstaat directie Friesland is op gesteld. Het urgentste probleem is dat van de te grote inzinking van de beide auto boten. Mede door de groei van het ver voer en de sterk toegenomen aslast van het vrachtverkeer is de situatie ontstaan dat de autoboten zwaarder beladen moeten worden dan eigenlijk is toegestaan. De hierbij optredende inzinking van de beide autoboten le vert vanuit een veiligheidsstandpunt een „min of meer gevaarlijke situatie op", aldus het Marin. BRUINISSE - Al is het alweer enkele jaren geleden dat een nieuwe mosselkotter van een Bruse helling gleed (de Ye 70 en de Bru 48) en moet vooreen tewaterlating van een nieuwbouw hoogaars nog dieper in het geheugen worden getast (Bru 50) toch betekent dit allerminst dat de helling er verroest bij zou liggen. Nog dagelijks liggen er kotters of andere vaartuigen met vlakschadeonderhoudsbeurten of voor kontrole van de Scheepvaartinspektie. Op de langshelling van Duivendijk kon men onlangs hoog en droog zien liggen de ZZ 9, de oude Ye 16, de TH 4 en de Bru 24 van schipper Hoogerheide. Al deze schepen /uramcrt voor reparatie aan het vlak. De machinefabrieken Maaskant en Padmos staan internationaal en in eigen land in hoog aanzien bij vlooteigenaren van vissersschepen. Naast het afbouwen en geheel visklaar maken van nieuw gebouwde casco's van zowel zee- als mossclkotters, nemen de reparatie- en onderhoudsbeurten van deze schepen een belangrijke plaats in in het totaal pakket van werkzaamheden. Met de toeleveringsbedrijven erbij en de bij komende bouwaktiviteiten (betimmering, stoffering, sanitair installatie) levert dit een grote brok werkgelegenheid op en is daarmee een van de steunpilaren van de Bruse ekonomie. Bij Paclmos ligt de Ye 36 waarbij een elektrisch aangedreven Padmoslier wordt ingebouwd. Hier wordt ook de laatste hand gelegd aan de nieuwbouw kotter Willem Jacob, de zg. Noordzee-allesvisser. Bij Maaskant wordt de Goeree 48 van een nieuwe Deutz-motor voorzien en de lier gereviseerdI)e Ye 19 (de oude) krijgt een onderhoudsbeurt aan lier en stuurmachine. De ZZ 6 had een reparatie aan de losinstallatie. De gigantische klus aan de Schotse BF 250, na de brand aan boord, vordert gestaag. Ook de eigen-ontwerp Maaskant lieren vormen een belangrijk facet van het bedrijfsgebcuren. Deze lieren worden geleverd aan de visserij, de off-shore, aannemersbedrijven en vinden hun weg over de hele wereld. De aanpassing unn de reparatiehaven, welke plannen door het Bruse gemeente bestuur onlangs zijn gepresenteerd zal vooral voor de machinefabrieken van wezenlijk belang zijn omdat de afbouwkade dan niet alleen getijde gebonden bereikt kan worden. ZIERIKZEE - Werknemers van de Dienst Gemeen tewerken van Zierikzee hebben deze week in de wijk Poortambacht een aantal speelwerktuigen ge plaatst. Op een pleintje, dat wordt omsloten door de straten Steenbank, Middenbank en Schouwenbank is zodoende een verkeersveilig speelterrein gescha pen, waar de jeugd zich kan uitleven op een glij baan, een schommel en twee wiptoestellen. Verder heeft men er de beschikking over een basket. Het initiatief om te komen tot de inrichting van een dergelijk speelterrein is vorig najaar geno men door enkele inwoners van dit wijkgedeelte. Nadat alle buurtbe woners hun goedkeuring aan een globaal plan hadden gehecht, heeft men het plan ingediend bij de gemeente, met het verzoek om iets dergelijks te realiseren. In verband met de weer somstandigheden heeft men ge wacht met de inrichting van het plein tot deze week. Onder de speelattributen worden rubber te gels gelegd, waardoor het licha melijk letsel bij valpartijen aan zienlijk wordt beperkt. Het karwei, dat een gemeente lijke investering vergt van 20.000 gulden, zal vandaag worden afge rond. Bij kapper Ron Kotoun ZIERIKZEE - De computer heeft, zoals op vele andere fronten, ook zijn in vloed op de kappers wereld. Sinds kort staan bij Ron Kotoun, in zijn kapsalon Pandora te Zierikzee, twee computers opgesteld, waardoor een permanent ri sicoloos kan worden aangebracht. Risicoloos betekent in dit geval: geen kans op kroes, geen verkleuring van (geverfd) haar. Het grote pluspunt: zachte, le vendige en regelmatige krullen van de haarinplant tot aan de punten, al is het haar nog zo lang. Permanenten per computer. Het klinkt misschien een beetje griezelig, maar die indruk moet dan meteen de wereld uit geholpen worden. Welis waar gaat het gebruik van zo'n appa raat (het heeft het formaat van een schoenendoos op een steel) gepaard met de nodige pieptonen, maar dat is dan ook alles. Voor het overige wordt slechts een aftast-apparaatje, een stukje plastic ter grootte van een luciferdoosje, op het reeds in wikkels gerolde haar onder een plastic muts geplaatst. Vloeistof Het haar is dan tevoren al met een zogenaamde „zure vloeistof" bevoch tigd, inplaats van de gebruikelijke alkalische vloeistof. De nieuw ge bruikte vloeistof is ook belangrijk in deze nieuwe ontwikkeling in de filo sofie van de biosthéqué, zoals Ron het graag noemt, want die regelt de behandelingswijze van haar dat bij voorbeeld aan de punten veel poreu zer is dan op andere plaatsen. De kapper geeft op de computer aan voor welke haarsoort de perma nent wordt gebruikt, waarna de com puter de zogenaamde posetijd, de tijd van inwerking, aangeeft. Die kan lo pen van twee tot tien minuten. Juist die exacte tijdsbepaling is belangrijk voor het goede eindresultaat. Enthousiast Ron Kotoun is zeer enthousiast over deze nieuwe ontwikkeling. Hij heeft de „Sensor Perm" (van Revlon) eerst samen met collega's uitgetest, maar ook reeds bij verscheidene klanten toegepast. Hij heeft daarbij goed gekonstateerd, dat de krul van het begin tot het eind zeer regelmatig is. Bovendien is het haar heel gemak kelijk te bewerken, föhnen gaat uit stekend. HERPEN - In het kerkdorp Herpen in de gemeente Ravenstein (NB) is in de nacht van woensdag op donderdag de Drukkerij Fillip afgebrand. Dc schade wordt geschat op ongeveer een miljoen gulden aan gebouwen en apparatuur. Het onderzoek van de politie heeft uitgewezen dat een lekkage van ri- oolgas de oorzaak van de brand is ge weest. Dit gas zou door wanden en kieren in aanraking zijn gekomen met de waakvlam van de verwar mingsinstallatie. Tijdens het onderzoek naar de oor zaak van de brand is, volgens de poli tie, bovendien ontdekt dat in het eve neens ernstig beschadigde belenden de perceel goederen waren ont vreemd. Ook bij ,,deel"-behandelingen is de overgang van gepermanent naar niet-gepermanent haar heel geleide lijk, dus een plotselinge overgang van gekruld naar steil haar is er niet meer. Kapper Kotoun heeft voor de twee computers in zijn zaak het alleen recht voor Schouwen-Duiveland en hij denkt dat er ook op Goeree- Overflakkee nog geen dergelijke ma nier van permanenten wordt toege past. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647 - 3909 (vervolg pag. 1) van een reserve voor de bouw van de nieuwe bibliotheek. Uit de eenmali ge financiële ruimte van 1982, die to taal 320.000,— bedroeg, zal een be drag van 100.000,— voor deze reser ve worden bestemd. Verder zal uit deze eenmalige ruimte 100.000,— worden toegevoegd aan de reserve Concertzaal en eveneens 100.000, aan de reserve Riolering, die daar door in totaal 390.000,— zal gaan bedragen. Toelichting Financieel ambtenaar de heer G. Dijkstra had behoefte een toelichting te geven op het ontstaan van die ruimte van 320.000,— over 1982. Het grootste deel werd gevormd door een rentevoordeel van 0,8 over een lening van 21,— miljoen, te weten 163.000,—. Een groot aantal afreke ningen in het kader van de lager on derwijswet resulteerde verder in een bedrag van 35.000,— aan extra ren te en een uitkering uit de verfijnings regeling monumenten leverde een be drag van 86.000,— op. Met andere woorden: de financiële ambtenaren hadden er met hun ramingen echt niet zo ver naast gezeten, er waren duidelijk aanwijsbare redenen voor die ruimte van ruim 300.000,—. Dat bedoelde de heer Dijkstra ongetwij feld ook te zeggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4