Kommissie Financiën adviseert verhoging huurtarief gymzaal aan de Raamstraat P. den Haan 25 jaar bij plantsoenendienst Zierikzee STREEKNIEUWS <müSfü&t Oosterland: Oranjevereniging presenteert programma Koninginnedag '83 Een harde werker en een tevreden mens ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 april 1983 Nr. 23299 3 ZIERIKZEE - „Waarom moeten we onze tarieven kop pelen aan die van rijksscholen, die hier toevallig staan?" Deze vraag stelde de heer L. Bêcu (VVD) naar aanleiding van het voorstel van b. en w. de huurtarieven voor de gymnastiekzaal in de Raamstraat in de loop van acht jaar te verhogen tot de norm, die ook geldt voor de huur van gymzalen in rijksscholen. Dit voorstel kwam donderdagavond (wederom) aan de orde tijdens een openbare vergadering van de kom missie financiën. Ruim een maand geleden kwam de verhoging van de huurprijs gymzaal Raamstraat ook ter sprake in deze kommissie. Toen werd echter voorgesteld reeds in vier jaar tijd door middel van 20% verho ging per jaar op die rijksnorm te ko men. Dit voorstel was nu dus inmiddels wat teruggedraaid naar 10% verho ging in de komende acht jaar. De ar gumenten van het kollege betroffen het feit, dat sport gebruikers in de gymzaal van de rijksscholen 17,90 per uur moeten betalen en de gebrui kers van de zaal in de Raamstraat slechts 8,55 kwijt zijn. Daar schuilt volgens het kollege een oneerlijkheid in, die recht getrokken dient te wor den. Exploitatie tekort De heer Bécu kon het donderdag avond helemaal niet eens zijn met dat argument. De gemeente had vol gens hem niets te maken met de ta rieven, die voor rijksgebouwen gel den. Toen de voorzitter, wethouder L. J. van Gastel liet weten, dat de ge meente ook kampt met een groot te kort op de zaal in de Raamstraat, antwoordde de heer Bécu, dat er dan een voorstel op tafel moest komen gerelateerd aan dt exploitatietekort. Hij achtte het onjuist het voorstel, zoals nu werd gedaan, te koppelen aan de rijksnormen. De heer Bécu onthield zich er dan ook van een ad vies uit te brengen. De heer Asma (PvdA) was het tot op zekere hoogte eens met de VVD- woordvoerder. Ook hij vond die ver gelijking met de rijkstarieven niet juist en adviseerde op grond van de kosten de huurprijs op te trekken. De heer Asma had verder overi gens geen moeite met het voorstel van het kollege, maar verbond daar wel het advies aan ook te zorgen dat de apparatuur in de zaal in de Raamstraat in orde wordt gebracht. Deze toezegging deed de voorzitter. De heer L. S. P. van Velthoven (CDA) vond dat de rijksnorm best als een vergelijkingscijfer kon dienen en achtte het juist de tarieven in de loop der jaren naar elkaar toe te laten groeien. Ook de heer W. F. Sprengel- meijer (RU) achtte het niet reëel, dat er een verschil in huurprijs bestaat voor de diverse sportgebruikers; hij steunde dan ook het voorstel van b. en w. Gedupeerden niet geholpen Op de publieke tribune bevond zich (wederom) de heer J. Vermeulen, voorzitter van de tafeltennisvereni ging „Scaldina", één der gebruikers van de Raamstraatzaal. Hij liet we ten blij te zijn met de uitspraak van de heer Bécu, daar hij zelf ook grote moeite had met her argument de ta rieven op te moeten trekken (de men sen, die nu reeds dat hoge tarief Van 17,90 betalen) er toch niet mee ge holpen worden als de Raamstraatge bruikers meer moeten gaan betalen. ,,U gebruikt de meer-opbrengst tbch niet ten gunste van ,die gedupeerden?", aldus de Scaldiha- voorzitter. ZIERIKZEE Exkursie- Agrarische kommissie Donderdag 14 april organiseert de agrarische kommissie C.P.B. C.B.T.B. een exkursie naar Zeeuws- Vlaanderen. In de ochtenduren staat een bezoek aan een akkerbouwbe drijf met mestvee op het programma, 's Middags zal een bezoek worden ge bracht aan de landbouwpraktijk- school te Schoondijke, Vertrek boot vanaf Vlissingen om 9.25 uur. Opga ve aan het C.B.T.B.-kantoor voor 12 april. Telefoon: 01117-1319 of 01119- 1301. BURGH-HAAMSTEDE Spullen voor rommelmarkt De stichting dorpshuis Burgh- Haamstede zal op zaterdag 16 april a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur spullen ophalen voor de rommelmarkt die op 21 mei gehouden zal worden ten bate van de inventaris dorpshuis. Dege nen die rommel beschikbaar willen stellen kunnen kontakt opnemen met de heren J. Kenters (tel. 2441) en B. van Dongen (tel. 1605). DREISCHOR Bijeenkomst Plattelandsvrouwen In het dorpshuis van Dreischor zal 20 april een bijeenkomst worden ge- Hij had het juister gevonden als duidelijke exploitatiecijfers op tafel waren gekomen en op grond daarvan was bepaald dat een aanpassing van de huurprijs nodig zou zijn. Daarbij maakte hij nog de kantte kening, dat het een vast gegeven is, de exploitatie van dit soort gymzalen vrijwel nooit kostendekkend kan 2ijn. De toelichting van de heer Vermeu len bracht overigens geen verande ring meer in de reeds uitgebrachte adviezen van de kommissieleden. houden van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Noordgouwe e.o. Voor de pauze zal mevrouw Herin ga dia's vertonen van Opper-Volta in Afrika. Na de pauze zal mevrouw v. d. Werf-Klaasse verhaaltjes vertellen in Zeeuws dialect. Degenen die zich nog niet hebben opgegeven voor het jaarlijkse reisje (3 mei) kunnen dit doen voor 14 april. KERKVVERVE Vossenjacht voor de jeugd De werkgroep jeugdaktiviteiten organiseerde donderdag 7 april een vossenjacht voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar. In het dorp waren veertien „vossen" aanwezig, die de kinderen moesten opsporen. De vos sen waren gewoon aan het werk, al thans dat leek zo op het eerste ge zicht. De één schuurde een stoep met een tandenborstel, een ander knipte een heg met een nagelschaartje en zo waren er meer opvallende zaken in het dorp. Terwijl de oudste kinderen aan het zoeken waren, werden de kleintjes in het verenigingsgebouw bezig gehou den met knippen, plakken en kleu ren. Na afloop was er voor ieder kind een presentje en een traktatie. In totaal namen 80 kinderen aart, dit eyenement deel-, ZIERIKZEE - Tegen de achtergrond van een schitterend decor legde de Nieuwsbode-fotograaf een voor een kind geweldige belevenis vast. De ingrediënten bestaan uitPaasvakantie, vrij zijn, een beetje mooi weer, een sfeervolle omgeving én een paard-en-wagen. kleding niet zomaar weggegeven kan worden, is de volgende regeling be dacht: Aan een kledingstuk, kan thuis een kaartje met de vastgestelde prijs worden gehangen. Wordt dit op de beurs verkocht dan'wordt het be taalde bedrag gedeeld tussen de eige naar en de peuterspeelzaal, dus ieder de helft. Naast deze „betere" kleding staat er weer de bekende verzamel bak die tegen de vastgestelde prijs Advertentie BRUINISSE Exclusieve damesmode MAISON Kledingbeurs „De Krukels" Op woensdagochtend 13 april tus sen 9 en 12 uur houdt de Stichting Peuterspeelzaal „De Krukels" een kledingbeurs. Ten einde ook de mooi ere en betere kleding in de verkoop aan te kunnen bieden heeft de Stich ting gekozen voor een andere opzet dan voorgaande jaren. Omdat begrepen wordt dat mooie toont u iets aparts HAVENPLEIN 11 - ZIERIKZEE NIEUWE BURG 22-24 MIDDELBURG verkocht wordt. Op deze beurs zijn ook boeken te koop. Inleveren in de peuterspeelzaal uit sluitend op 11 en 12 april 's middags tussen half 2 en half 4. Kleding liefst met hangertje. Het geld dat over blijft komt volledig ten goede aan de peuterspeelzaal. Overgebleven kle ding gaat naar het Leger des Heils. De koffie is klaar, voor de kleinen een grabbelton. „Bru 26" De Ye 19 van de fa. Barbe uit Yer- seke is verkocht aan Dies de Ronde. De kotter gaat verder door het leven als de „Bru 26". DEN HAAG - De hoofdredactie van de Haagse Courant heeft donderdag in een reactie op de beschuldigingen van het Regionaal Centrum Buiten landers, met klem de „racistische te neur" van een eerder verschenen hoofdartikel van de hand gewezen. Woensdag verscheen een kort com mentaar van de hoofdredactie van de Haagsche Courant naar aanleiding van de schietpartij in Delft, waarbij zes doden vielen. OOSTERLAND - De Oranjevereniging Oosterland heeft het programma voor Koninginnedag vastgesteld. Zoals gebruikelijk wordt de Koninginnedag om 8.00 uur 's ochtends ingeluid door de klokken. Om 9.15 uur gaat de „versierde" lawaai-optocht van start met fietsen, steps, etc. Het geheel wordt voorafgegaan door het fanfarekorps en de drumband van Muziekvereniging „Oosterlands Fanfare". Na afloop van de optocht worden kinderspelen gehouden op het voor malige sportterrein „De Saêle". Het middag-programma begint om half twee met een vossenjacht voor de jeugd Bekende en/of minder bekende Oosterlanders fungeren als „vos" en zullen moeten worden opgespoord. Ronde van Oosterland De deelnemers aan de inmiddels tra- ZIERIKZEE - De heer P. den Haan, gemeente-ambtenaar III, werkzaam bij de plantsoenendienst van de gemeente Zierikzee, vierde donderdag in de trouwzaal van het stadhuis zijn vijfentwintigjarig jubileum bij de overheid. Vergezeld van echtgenote en kinderen werd hij toegesproken door burge meester Th. H. de Meester, direkteur gemeentewerken D. D. J. van der Poel, hoofd plantsoenendienst, J. Louwerse, J. Struijk van de ABVA/KABO en col lega M. W. van 't Veer. De direkte chef van de jubilaris, de heer Doeswijk, typeerde Piet den Haan als een verknochte Zierikzeeë- naar, een harde werker en bovenal een tevreden mens. „Toen u in dienst kwam zei u: ik heb een paar handen aan mijn lijf en die wil ik gebruiken. Dat heeft u gedaan. Als iedereen zijn kennis zo zou gebruiken als u uw handen dan zou de wereld er heel wat beter uitzien dan vandaag de dag het geval is," komplimenteerde hij Den Haan. Direkteur gemeentewerken Van der Poel haalde enkele herinnerin- Het echtpaar P. den Haan kreeg bij aankomst in het stadhuis een bosje bloemen overhandigd van Léanne Schouls, me dewerkster van de dienst gemeentewerken. Rechts op de foto staat direkteur gemeentewerken, D. D. J. van der Poel. gen uit het verleden op. In 1958 kreeg de plantsoenendienst als eerste een gemotoriseerd vervoermiddel, dat echter alleen maar vooruit kon rij den. Een schaft- en toiletgelegenheid was er toen nog niet en de stookruim te van de kweekkas werd als een soort schuilplaats gebruikt. „We kunnen wel stellen dat de plantsoe nendienst in de loop der jaren grote verbeteringen heeft ondergaan, merkte Van der Poel terecht op. „Vlotkapitein" De heer Van der Poel vond dat de jubilaris zich had ontwikkeld tot een gewaardeerde medewerker, die in de loop der jaren is ingezet bij de alge mene dienst. Naast zijn gebruikelij ke bezigheden werd de heer Den Haan ook als extra kracht bij de gladheidsbestrijding en het straatve gen ingezet. Zijn grootste voorliefde gaat uit naar de grachten van Zierikzee. De heer Van der Poel vertelde een leuk voorval over de rol van „vlotkapi tein", die de heer Den Haan speelde. De gracht was begroeid met zoutmin- nende waterplanten. De heer Den Haan zat samen met een kollega op het vlot vanwaar af hij de planten met een zeis wegmaaide. Door een wat ongelukkige manoeuvre raakte hij te water. Hij verkleedde zich, keerde terug en zei: „Twee kapiteins op een vlot dat kan, maar er is maar één haantje de voorste." In december 1957 besloot het kolle ge van Zierikzee de plantsoenen dienst uit te breiden. Ambitie Per 1 april van 1958 kwam Piet den Haan als zestienjarige jongen in dienst. De motieven waarom hij werd aangenomen zijn wat duister. Piet had ambitie en doorzettingsver mogen, had een goed karakter en kwam uit een goed gezin. Op deze kwaliteiten werd de heer Den Haan waarschijnlijk aangenomen, zij het op proef. Het duurde namelijk tot 1 januari 1968, voordat Den Haan zijn vaste aanstelling kreeg. In 1960 werd het afgewezen, omdat hij te jong was en in 1965 werd het verzoek opnieuw geweigerd. Burgemeester De meester overhandigde de heer Den Haan een enveloppe met inhoud en een oude af beelding van glas in lood van het tuindersvak. ditionele „Ronde van Oosterland" worden om ongeveer half vier weg geschoten. De renners zullen het be kende parcours Sint Joostdijk-Hof- weg voor hun rekening moeten ne men. Uitdrukkelijk wordt vermeld dat de deelname aan de wielerronde al léén is opengesteld voor inwoners van Oosterland Het sportieve gedeelte van de Koninginnedag wordt afgesloten in de vroege avonduren met een trim- loop met hindernissen door een ge deelte van de bebouwde kom. Voor alle kategorieen stelt de Oran jevereniging weer fraaie prijzen be schikbaar. Het Oranjefeest wordt besloten met een lampion-optocht, die om ongeveer half tien 's avonds begint vanaf het dorpshuis „Oosterhof'. Oosterlands Fanfare zal de optocht voorzien van muzikale begeleiding. De lampionnen worden gratis verstrekt Vlag De Oranjevereniging zal het pro gramma nog huis-aan-huis bezoi'gen, waarin gedetailleerde mededelingen worden gedaan. De vlag kan reeds in gereedheid worden gebracht Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: R. A. Huneman, D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) t 37,00; per jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 45 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3