Zomerse modeshow in vol Pleintheater Aquadelta CLOWNS IN ZIERIKZEE Ik, de rechter in bioscoop Zierikzee llNIN... Dit biedt de beeldbuis Koffie goedkoper, HET FLAT-MYSTERIE thee duurder Wishaar Ontslag anti-kernaktiviste afgewezen Ontbijttelevisie op losse schroeven VPRO en EO boven grens B-omroep beeldplaat geheugen fÏIolty* njode ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 april 1983 Nr. 23298 9 Fijn om te weten.dat alle topmerken weer ruim zijn vertegenwoordigd in onze nieuwe voorjaarskollektie. I Colombaioni AMSTELVEEN - Thee wordt van daag duurder, koffie goedkoper. De verhoging van de grondstoffenprij- zen op de wereldmarkt leidt voor thee tot een verhoging van zes cent per 100 gram. Wat de koffieprijs be treft vinden verlagingen plaats voor een aantal soorten, afhankelijke van de prijsverlaging van de verwerkte grondstoffen. De dalingen in prijs variëren van nul tot twaalf cent per 250 gram. Het ministerie van Econo mische Zaken is op de hoogte gesteld, aldus de Vereniging van Nederlandse Koffiebranders en Theepakkers. DEN HAAG - De Italiaanse pre mier. Amintore Fanfani, zal van 13 tot 15 april een officieel werkbezoek brengen aan Nederland. Hij doet dat op uitnodiging van premier Lubbers. Dit heeft de Rijksvoorlichtings dienst woensdag meegedeeld. Fanfa ni zal worden vergezeld door de Itali aanse minister van buitenlandse za ken, Emilio Colombo. DEN HAAG - Het CPN-kamerlid Schreuders heeft de minister van binnenlandse zaken en de staatsse- kretaris van verkeer gevraagd maat regelen te nemen die ertoe leiden dat het PTT-personeel op donderdag 5 mei in principe vrij af wordt gege ven. Aanleiding tot het verzoek is het besluit van de PTT-direktie de vijfde mei als een normale werkdag te be schouwen. 37 Als ik nou wist dat je onbevooroor deeld was, zou ik je misschien serieus nemen. En heb je nog een hartigheid- je voor me, en wat te drinken? Ik ben zo droog als een snoek op zolder! -k Koppenol zag de groene Morris voor de deur staan toen htf langsreed en handelde bij intuïtie. Hij parkeerde zijn wagentje een eind verderop en wandelde naar het huis naast dat van Tillie van Herwijnen. Het was een ouderwets huis, met een erker, waarin een Chinese vaas van anderhalve meter hoogte aanduidde dat de bewoner in de tropen had ge leefd, als het opschrift boven de villa „Senang", dat al niet luide had ver kondigd. De naam: J. A. J. Bronkhorst, stond in gouden letteren op een zwarte glasplaat. Koppenol belde, een ouder wetse koperen trekbel. De galm luid de door de gang. Hij zag een schaduw voor het gor dijn. Aan de deur wordt niet gekocht, dacht hij vermaakt. Maar hij zag er toch niet uit als een man met veters. De deur zwaaide open en een korte dikke man met een steenrood gezicht en brosgeknipt haar stond op de drempel. Hij zei niets, keek Mart(jn uitdagend aan. Meneer Bronkhorst? Die ben ik. Zou ik u even mogen spreken? Mijn naam is Koppenol. Waar i3 't over? Ik ben van de recherche. Is er een bank beroofd De oude heer lachte dreunend om zijn grapje. Nee meneer maar ik dacht dat we het beter niet hier op de stoep kon den afhandelen. Inderdaad, wat zouden de mensen wel denken, een smeris op mijn stoep. Kom maar binnen. Martijn stapte binnen in een museum van de verleden tijd. Bamboe kap stok, geelgepunte palm, koperen paraplustandaard, grote Indische dekenkist met een felgekleurde sarong er op. Ik zal even mijn vrouw waarschuwen, zei J. A. J. Bronkhorst en liet Mar tin zonder komplimenten in de hal staan. Even later verscheen hij in de deur opening en wenkte. Kom d'r maar in. Martijn werd toegelaten in de tegen woordigheid van mevrouw Bronk horst. Zij was een statige, ietwat fletse dame, maar haar uitermate be slist optreden was daarmee in vol slagen tegenspraak. De heer Bronk horst wekte de indruk, dat hij alles en ieder de baas was, maar dat dan wél buitenshuis. Mijn man zegt, zei mevrouw Bronk horst en gaf die woorden een be tekenis alsof wat haar man zei van heel weinig belang was mijn man zegt dat u van de politie bent. Wat komt u doen? Ik kom om een paar inlichtingen, mevrouw. Over? door TOM LODEWIJK Het gaat om eh- het sterfgeval van meneer Nieuwolda, de man, de vroe gere man, van mevrouw hiernaast. En? Wat hebben wij daarmee te ma ken? Dat weet je toch niet Adèlc?, smeek te meneer Bronkhorst. Daarom vraag ik het. II: wil proberen het u uit te leggen, mevrouw. Wilt u niet gaan zitten? vroeg de heer Bronkhorst, schichtig kijkend naar zijn gade, die verwonderd de smalle werkbrauwen optrok. Martijn vond haar zéér interessant, wist niet dat ze zó nog gemaakt wer den. En had het medelijden-van-de- man voor J. A. J. Hoe zou hij heten? Job, waarschijnlijk. Johan. zou het niet beter zijn wan neer jij nu even naar de bibliotheek ging om die boeken terug te bren gen? Pardon mevrouw, zei Martijn. die niet makkelijk werd geïntimideerd, vooral niet wanneer iemand dat trachtte te doen. Ik zou het hijzonder op prijs stellen, wanneer ik met u beiden kon spreken. Twee veten meer dan één. Het was duidelijk te zien. dat me vrouw deze stelling zeer aanvecht baar achtte. Martijn ging zonder komp'imenten zitten op de stoel, die Johan aarzelend naar voren had ge schoven. (word! verwu-d) ZIERIKZEE Woensdag 13 april vindt onder auspiciën van Uit in Zeeland in de Concertzaal tc Zierikzee een voorstelling plaats van het Italiaanse clownsduo I Colombaioni. Het optreden in Zierikzee is een onderdeel van een grote Nederlandse toernee. Carlo Colom baioni en Alberto Vitali. beiden afkomstig uit Italiaanse circusfami lies, vormen al jarenlang met groot sukses een clowns-duo dat over al ter wereld optreedt. In hun programma Scaramacai presenteren de Cnlombaioni's opnieuw een reeks komische sketches, waarbij on der meer uiteenlopende onderwerpen zoals de televisie, de griezel films, psychiatrische inrichtingen en kolonialisme aan de orde ko men. Aanvang 20.00 uur. PEKING - De Chinese autoriteiten hebben woensdag opnieuw het ope nen van een luehtverbinding tussen Schiphol en taiwan scherp veroor deeld. In het „Volksdagblad", het or gaan van de kommunistische partij, staat dat peking geen „twee-China- politiek" van de Nederlandse rege ring zal dulden. LISSABON - Vertegenwoordigers van meer dan 60 socialistische partij en gaan van 7 tot 10 april proberen een gemeenschappelijke strategie te ontwerpen voor een „socialistisch antwoord" op de wereldkrisis. Het kongres van de Socialistische Inter nationale in de portugese plaats Al- bufeira behandelt zowel de ekonomi- sche krisis als vraagstukken van vre de en veiligheid. Vrolijke flitsen uit de modeshow in het Pleintheater. BRUINISSE - Het Pleintheater van Aquadelta was dinsdagavond heerlijk vol met toeschouwers voor een gecombineerde modeshow die een vrolijk en luchtig ka rakter had. Dat „luchtige" werd zowel veroorzaakt door de prettige sfeer, maar even zo goed door de vrolijke zo- mermode die daar door vijf zaken werd gepresenteerd. De getoonde kollekties waren van Monique Boutique te Goes, Modehuis Pleune te Bruinisse en uit Zierikzee Deurloo (heren- en kindermode), Zentrasport en Verton (schoenen). De presentatie was in goede han den: Leny Lichtenveld uit Wil lemstad gaf de toelichting bij de mo dellen die werden getoond door een deel van haar vaste Zebra-groep, die zij sinds anderhalf jaar onder haar hoede heeft. Het zijn weliswaar geen beroepsmannequins, maar door hun veie optredens toch vertrouwd met het podium en duidelijk (ook choreo grafisch) op elkaar ingespeeld. Kinderen voor het tonen van de kindermode van Deurloo en Pleune werd een aar dige oplossing gevonden door een twintigtal kinderen uit de zaal te plukken, die na de pauze opgetut en wel een leuke performance gaven met prima kleertjes aan, zoals ber muda's, spijkerbroeken, blouses, truien, shirts en bodywarmers. Pasteltinten als zachtroze, licht blauw, zeegroen en zandkleurig wa ren over het algemeen favoriet, ook bij de jeugd, maar ook heren kunnen deze modekleur-bepaling volgen. Bij Deurloo kunnen de heren van sportief tot gekleed terecht, zo bleek uit de presentatie. De actuele belijningen deden het goed, evenals bij dè suède-pakken van Monique. Deze laatste zaak oogstte bovendien veel sukses met middagjaponnetjes en mantel kostuums (regelrecht uit Parijs) en met de jurkjes in minilook en char lestonstijl. Pleune had een gevarieerde collec tie voor dames samengesteld van vrijetijdsmode en het geklede genre, in maten uiteenlopend van 36 tot en met 52. Mooie combinaties van jasjes en rokken, blouses en rokken, trok ken de aandacht, zowel in de toonaangevende tinten als in zwart/wit en blauw/wit. Zentrasport had het uiteraard ge zocht in het sportieve genre, zoals tennis-, trim- en joggingkleding, zo goed-ogende dat die ook best te dra gen is zonder die sporten te bedrij ven. Schoenen Het gepresenteerde modebeeld werd kompleet gemaakt door de kol- lektie van schoenenzaak Verton, die het uiteraard niet alleen in schoenen had gezocht, maar ook in bijvoor beeld korte en/of linnen zomerlaars- jes. Pasteltinten voerden ook hierbij de boventoon, evenals bij de platte sandalettes. Ook de heren kunnen hun voeten in tere kleuren hullen, onder andere in mooie softlederen mocassins. MIDDELBURG - Aktief lid zijn van een anti-kernenergiebeweging in je vrije tijd kan heel goed samen gaan met de funktie van jeugd leidster van een christelijke jeugdbe weging. Tot die konklusie komt de Middelburgse kantonrechter mr. B. Verhoeven in zijn uitspraak waarin de ontslagaanvrage aan de orde komt van de 32-jarige jeugdadvieseuze Ad- die van de Bosse, een beroepskracht, die bij de Middelburgse Christelijke Jeugdorganen (MCJO) in dienst is. Volgens het bestuur van de MCJO wilde een deel van het vrijwilligers kader Addie niet langer als bege leidster accepteren. Als voornaamste reden hiervoor noemde het bestuur haar aktieve deelname aan de anti- kernenergiebeweging „Stop Borsele". Het bestuur diende op grond hiervan een ontslagaanvrage in bij de kantonrechter in Middel burg. Addie van den Bosse, die een ontslagaanvrage op deze gronden in strijd achtte met de grondwet en ook als een soort „beroepsverbod" er voer, heeft met behulp van de FNV- advocaat Paul Hattink de strijd aan gebonden tegen dit dreigend ontslag. Addie toonde zich woensdag uit erst opgelucht over de uitspraak van de kantonrechter. „Natuurlijk hoop ik mijn werk als jeugdadviseuze te kunnen blijven uitoefenen", zegt ze, „maar je moet je natuurlijk ook kun nen voorstellen dat de sfeer binnen het MCJO door deze affaire grondig verpest is". Het bestuur van de MCJO kon na het bekend worden van het vonnis niet meteen reageren. Het wil eerst het vonnis uitvoerig bestuderen al vorens het eventueel verdere stappen gaat ondernemen. ZIERIKZEE - In bioscoop de Con certzaal draait zaterdag 9 en zondag 10 april de film Ik, de rechter. In de hoofdrollen spelen Armand Assante, Barbara Carrera en Geoffrey Lewis. In een armoedig kamertje in een groot flatgebouw in New York wordt een man met een kunstarm op beestachtige wijze vermoord. Wanneer de partikuliere detective, Mike Hammer de dood van zijn beste vriend en oude oorlogskameraad ver neemt, zweert hij die moord te zullen wreken. Dit, onder grote consterna tie en ongerustheid van zijn trouwe secretaresse Velda, en de Inspecteur van Politie Pat Chambers. Mike's hardnekkige speurtocht voert hem naar een bekende kliniek voor sex-therapie in de provincie. Daar is een knappe jongeman bezig één van de beeldschone vrouwelijke „assistenten" op te maken en uit te dossen met een kastanjebruine pruik, om haar dan op bed de keel af te snijden. Via de vrouwelijke geneesheer-di recteur komt hij op het spoor van een uitgebreid komplot van drugshande laars en wapensmokkel. Het hoofdkwartier blijkt ge vestigd te zijn in deze „kliniek", waar Mike Hammer dan ook na vele gevaarlijke avonturen in een adem benemende ijzige climax de dood van zijn vriend weet te wreken. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 8 april draait in- de Con certzaal de film „Die Bleierne zeit". Aanvang 20.00 uur. HILVERSUM - Zowel de VPRO als de Evangelische Omroep heeft met een na de Paasdagen de grens van 300.000 leden overschreden die nodig is voor het bereiken van de B-status. De VPRO is echter een stapje verder op de goede weg dan de EO, want de VPRO, die een maand geleden met 285.000 betaald hebbende leden on der de grens was gezakt, heeft er nu 315.000, die inmiddels ook hun con tributie hebben voldaan. Bij de EO, die volgens perschef Fei- ke ter Velde er dagelijks 2.000 nieu we leden bijkrijgt, staat men thans op 312.000 leden, een winst van bijna 40.000 in een paar weken tijd. Maar die nieuwe leden hebben nog lang niet allemaal hun contributie betaald. En dat laatste nu is een van de voorwaarden die het ministerie heeft gesteld om bij een telling ook echt als lid aangemerkt te kunnen worden. Volgens Ter Velde zal er nu alles aan worden gedaan om die nieu we leden te bewegen uiterlijk 15 april betaald te hebben. Voor beide omroepen geldt overi gens dat zij over uiterlijk 14 dagen 330.000 leden willen hebben. Vrijdag 8 april, 22.15 uur, Nederland I: Man alleen. Hein de Leeuw in gesprek met zijn beneden buurvrouw Mevrouw Welling. Vrijdag 8 april Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Ja, natuurlijk 18.25 uur Teleac 18.55 uur Pippi Langkous 19.20 uur Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma 20.00 uur Journaal 20.28 uur Achter het nieuws 21.10 uur Fame. Lydia houdt haar leerlingen voor dat zij zich niet al leen moeten ontwikkelen als goede artiesten maar ook als mens. 22.00 uur Pisa. Satirische program ma. 22.15 uur Man alleen. Hein de Leeuw is nog steeds alleen, maar zijn gelde lijke zorgen zijn van de baan. Hij is een stomerij begonnen, en zijn vrien den zijn best bereid hun kleren bij hem te laten stomen, maar dan wel tegen een vriendenprijsje. 22.45 uur Sonja op vrijdag. 23.50 uur Journaal. 23.55 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Tedshow. Met muzikale me dewerking van Gemma van Eek en Lee Towers. 20.40 uur Maggie Forbes. Maggie krijgt problemen met haar zoon Ste ve, die een weekendje vrij is van de politieschool. Zij moet hem alleen la ten in verband met haar werk. Steve trekt met een schoolvriend er op uit, maar deze wordt later door zijn ho moseksuele geaardheid van school gestuurd. 21.30 uur Momentopname. Dit keer wordt het onderwerp Gezag aan de kaak gesteld. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Greenaway. Amerikaanse dokumentaire over het eiland Gree naway, de woonplaats van de aller rijkste Amerikanen. 23.55 uur Gesprek met de minister president. 23.45 uur Stage Fright. Een Ameri kaanse rolprent van Hitchock uit 1950. De hoofdrol wordt vertolkt door Marlène Dietrich, wiens man vermoord is. De politie verdenkt haar minnaar van de daad... HILVERSUM - Het plannetje van de VARA om in september op vijf za terdagochtenden te experimenten n met ontbijttelevisie staat op losse schroeven. Want de binnenkort aftre dende NOS-televisiecommissaris Ri chard Schoonhoven heeft de VARA laten weten dat deze omroep voor het experiment geen toestemming krijgt. De VARA was van plan de middag zendtijd op zaterdag te verschuiven naar de ochtenduren maar volgens Schoonhoven maken die middaguren deel uit van een doordegezamenlijk- heid vastgesteld uitzendschema waarvan niet kan worden afgewe ken. Schoonhoven noemt het VARA- plan „niet mogelijk en zeker niet wenselijk". De televisiedirectie van de VARA zal zich nu wenden tot de Raad van Beheer van de NOS en overweegt voorts een beroep te doen op minister Brinkman van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur. In beide gevallen wil de directie proberen daardoor de weigering ongedaan te maken. NEW YORK - Het Japanse elektro nisch concern Matsushita zegt een re volutionaire methode voor de inrich ting van een optisch elektronisch archief te hebben ontwikkeld. Het gaat om een systeem dat gebruikt maakt van beeldplaten met een doornsee van ongeveer twintig centi meter, waarop tienduizend pagina's tekst of afbeeldingen, desgewenst in kleur, kunnen worden opgeslagen. Het revolutionaire zit hem daarin dat de in het optische geheugen opge nomen informatie niet alleen kan worden opgevraagd, maar ook kan worden uitgewist. Dat is bij soortge lijke systemen die nu op de markt zijn niet het geval. Voor de opslag, het aflezen en het wissen van de gege vens op de beeldplaten wordt ge bruik gemaakt van de laser techniek. Het systeem kan worden uitgebreid met een optische lezer, een printer en apparatuur voor het telefonisch overbrengen van de op geslagen informatie. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 9