HET FLAT-MYSTERIE Interieur informatie-centrum aangepast aan aktualiteit SAMAN BV Dit biedt de beeldbuis ELEKTRO LIEVENSE Exclusieve zelfmaakmode in Le Joujou Haamstede Werkeiland Neeltje Jans Uitvoering Kleine Mattheüs Passion op hoog nivo STREEKNIEUWS NEELTJE JANS - Begin volgende week zal de interieur-verandering in het informatie-centrum op het werkeiland Neeltje Jans zijn afgerond. Ted Sluijter van de afdeling voorlichting vertelt dat de veranderingen passen in de jaarlijkse wisseling van informatie. Elk jaar opnieuw wordt er ingespeeld op de aktualiteit en de gewijzigde omstandigheden, waarin het werk aan de stormvloedkering verkeert. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647 - .1909 Zaterdag 2 april, 19.15 uur, Nederland 1: ,,Babbelonië". Het team, met v.l.n.r. Willem Duys, Lous Haasdijk, Pim Jacobs en Jos Brink. Renesse RENESSE - Maanden van ijverig en met veel inzet repeteren vonden donderdagavond hun hoogtepunt in de Hevormde kerk van Renesse, tij dens de uitvoering van ,,De Kleine Mattheüs Passion" van Kühnhausen, door het Hervormd Kerkkoor van Renesse onder leiding van Janny Lemson. Naast het koor werkten ook twee professionele solisten mee: Pe ter Melis en John Rat. Deze solisten, maar ook het koor, bleken de partij volledig te beheersen. De Kleine Mattheüs Passion is ge baseerd op het evangelie naar Mat theüs, de hoofdstukken 26 en 27. De opbouw van het werk is dezelfde als van de overbekende Mattheüs Passi on van Bach, alleen iets eenvoudiger. De belangstelling voor dit muzika le evenement was bijzonder groot. In een bomvolle kerk begroette de voor zitter van het koor, mevrouw J. M. Moerland-Visser de muziekmin naars, in het bijzonder het kollege van b. en w. Bijzondere avond Omdat het de eerste keer was dat dit koor een dergelijk groot werk uit voerde, maar ook omdat het de eerste keer was, dat dit werk in de regio werd uitgevoerd en het nivo uitste kend was, werd het een bijzondere avond. De dirigente beheerste de par tituur goed en had het koor volledig in de hand. 2e wist het koor zelfs tot emotioneel zingen te inspireren met het ,,Lass Ihn kreuzigen". Aan het slot van de avond werd ook de naam onthuld van de anonie me schenker van de partituur. Het bleek de heer Jan Janse te zijn, een der leden van het koor, die voor zijn geste werd beloond met een hartelijk applaus. Afgelopen maandag is met de nieu we opzet begonnen. De studies van de pijlerdam en de alternatieven voor een stormvloedkering zijn uit het info-centrum verdwenen. De mi- lieuwand is aangepast aan de aktua liteit. Rijkswaterstaat was van me ning dat de oude wand niet voldoen de duidelijkheid verschafte over waarom de Oosterscheldedam wordt aangelegd en de gevolgen voor het milieu en de visserij. Op deze wand is veel gewerkt met foto-materiaal, dat trouwens in de hele ruimte volop aanwezig is. De kiosk is in het kader van de ver nieuwing ook bijgewerkt. Voor de bezoekers wordt het info-centrum steeds meer voorzien van goed en duidelijk materiaal. Nieuw is de want met een kosten- en batenanaly se van de werken aan de Oosterschel dedam. Maquette Dinsdag 5 en woensdag 6 april wordt de negen meter lange maquet te afgemaakt. De maquette is een aktueel model van de monding van de Oosterschel- de en geeft tot in details informatie over het werkeiland, de drie stroom- geulen, de werkschepen en de pijler- dam zelf. Naarmate het werk aan de pijlerdam vordert kunnen de ont wikkelingen worden bijgehouden op de maquette. Daarboven zal een fries worden aangebracht, dat wil zeggen een sche ma vanaf de eerste bodembewerking tot aan het plaatsen van een pijler. In het info-centrum komen ook nog een manshoge, beweegbaar model van een schuif en een video-hoek. In de loop van de maand april kunnen de bezoekers via de video op de hoogte raken van het bodembescher mingsproces en het leggen van de fil- termatten. Bezoekers Het aantal bezoekers dat een kijkje komt nemen bij de aanleg van de pij lerdam is dit jaar opnieuw gestegen ten opzichte van het vorige jaar. Voor het seizoen 1983-1984 worden een half miljoen gasten verwacht. Het informatie-centrum werd in juli 1979 geopend, haalde in 1980 de hon derdduizendste bezoeker binnen, in 1981 kwamen er 150.000 mensen en in het seizoen 1982-1983 kreeg het info centrum 250.000 mensen te verwer ken. Het in aanbouw zijnde bedienings gebouw ir. J. W. Tops op liet werk eiland, waarin ook het informatie centrum zal worden ondergebracht is in 1984 klaar. De beschikbae opper vlakte is drie keer zo groot als in het huidige informatie-gebouw. Het ver werken van de enorme hoeveelheid bezoekers zal dan geen problemen meer geven. Het info-centrum is trouwens tij dens de verandering van interieur ge woon ge'opend voor het publiek. ZIERIKZEE Fietscrossbaan moet even wachten Het plan op zaterdag 2 april te star ten met de werkzaamheden aan de fietscrossbanen aan de Levensstrijd- weg kan voorlopig niet worden uit gevoerd! In verband met de slechte weersomstandigheden en de daar mee samenhangende gesteldheid van de grond, werd besloten de werk zaamheden voorlopig een maand uit te stellen. HAAMSTEDE Thema-groep FIOM De FIOM-Zeeland start woensdag 20 april in het gebouw van Jeugd en Gezin in Middelburg met een thema- groep voor alleenstaande ouders. De bijeenkomsten hebben als motto ,,Je lekker voelen kan mag dat?" Alleenj-zijn is zielig en het één oudergezin wordt dikwijls door de samenleving niet als een volwaardig levenspatroon gezien. Het gevolg kan zijn dat een al leenstaande ouder zich dan ook niet lekker voelt, omdat het waarde-oor- deel van de maatschappij veel in vloed heeft op de handel en wandel van personen. Annetien Heering, fysiotherapeute en deskundige op spannings- en ont- spanningsgebied, zal een paar avon den aanWezig zijn. De groep begint op'20'april om 20.00 uur 's avonds. T* C\M t u RENESSE Reegeit doodgereden Op de Vroonweg te Renesse is don derdagavond om 23.00 uur een ree geit doodgereden. Automobilist P. uit Almelo reed over de Vroonweg toen de reegeit plotseling overstak. P. kon de geit niet meer ontwijken en schepte het dier. De veldpolitie heeft de geit naar de voedselkommissie in Goes vervoerd. NOORDWELLE PvdA-iedenvergadering De PvdA-Westerschouwen houdt 12 april een algemene ledenvergade ring in het dorpshuis te Noordwelle. De vergadering begint om half acht. ZONNEMAIRE Bijeenkomst NBP Voor een helaas niet talrijk pu bliek hield mevrouw L. Strayer- Slager een voordracht over „bewust konsument zijn". Zeer prettig was het dat de kernpunten op een scherm te lezen waren. Na een uitvoerige voorlichting werd het programma na de pauze gevuld met een kwis, waar bij bleek dat er voor de meeste aan wezigen nog heel wat te leren is. Bejaardenmiddag Onder leiding van mevrouw Van 't Veer-van Dijke hield de bejaarden- soos in Zonnemaire een paasmiddag. Zij las een paasmeditatie en een ge dicht voor. De kleuters van de kleu terschool zongen enkele liedjes over paashazen, kuikens en bloemen. Ze gaven iedereen een zelfgemaakte narcis. De kleuters kregen limonade en een paasei. Mevrouw Van Leeu wen las een verhaal voor. De bejaar den deden mee aan een sjoel wedstrijd, waarbij prijzen konden worden gewonnen. Nadat mevrouw Van 't Veer nog iets had voorgelezen werd de bijeenkomst besloten met een broodmaaltijd. DUIVELAND Kleding-inzameling De Stichting Samenwerking 9nt" wikkeling Sahellanden haalt vrijdag 22 april in de gemeente Duiveland ge bruikte kleding op. De inzameling wordt in de dorpen Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Oosterland en Sirjans- land gehouden. OUWERKERK Ondermaatse vis R. J. uit Nieuwerkerk heeft don derdag in Ouwerkerk ondermaatse vis verkocht. J. kreeg een bekeuring. OOSTERLAND Fatale manoeuvre Ter hoogte van de Blauwe Keet bij LONDEN - Het aantal werklozen in Groot-Brittannië is in maart voor de tweede achtereenvolgende maand gedaald, maar als rekening wordt ge houden met seizoensinvloeden is er nog steeds sprake van een toeneming van de werkloosheid, zo blijkt uit donderdag gepubliceerde cijfers van de regering. MÜNCHEN - Een 19-jarige Tsjechi sche grenswacht is naar Beieren ge vlucht en heeft er politiek asiel ge vraagd. Dit heeft de Westduitse grenspolitie donderdag meegedeeld. Een woordvoerder zei dat de jonge man genoeg had van de ekonomische en politieke toestand in zijn land. Oosterland heeft vanochtend om 07.50 uur een ongeluk plaatsgevon den, waarbij twee auto's betrokken raakten. Mevrouw B. uit Keulen (W.-Dl.) reed vanaf de parkeerplaats voor de Blauwe Keet de rijksweg, de N 59 op. Vanuit de richting Bruinisse naderde automobilist H. uit Klaaswaal. Toen mevrouw B. de auto zag stopte ze. H. trachtte achter haar auto langs te rij den, maar botste frontaal tegen een lantaarnpaal. H. raakte niet gewond. De auto werd wel zwaar beschadigd. Garage Ista uit Oosterland sleepte het voertuig weg. PARIJS - Als gevolg van de uitzon derlijke droogte in grote delen van Afrika worden naar schatting zo'n 50 miljoen Afrikanen door honger be dreigd. Niet alleen de vanouds dorre Sahelzone is door droogte getroffen, maar ook de Westkust, de Hoorn van Afrika en het zuidelijk deel van het continent hebben te lijden onder het uitblijven van de regen. Zaterdag 2 april Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur Zo is het en niet anders 16.10 uur Smurfen. Tekenfilm. 16.35 uur Dick Turpin 17.00 uur Orgelcursus 18.55 uur De mini-bios 19.15 uur Babbelonië. Spelprogram- ma. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Dallas. Grote onderlinge ruzies tussen de verschillende Ewing leden vormt de hoofdmoot van deze aflevering. 21.20 uur De versierders. Avonturen- serie met als hoofdpersonen Lord Brett Sinclair en de ondernemende jongeman Danny Wilde. 22.10 uur Sportpanorama 22.35 uur Televizier Magazine 23.15 uur Toestand in de wereld 23.25 uur Journaal 23.30 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Tom en Jerry. Tekenfilm. 19.25 uur De Frank Kramer show. Spelprogramma. 20.45 uur De magie van David Cop- perfield. Deze bekende goochelaar zal in deze show ontvangen Katheri- na Bach, Clark Brandon en Afton Cooper. 21.35 uur Gods Gabbers. Een musical die zich afspeelt bij het graf van Je zus. 22.20 uur Algemene loterij Neder land 22.30 uur Journaal 35 Geen mens die je dwingt. Vraag maar een ontslagbewijs, ik zal de chef wel bellen en uitleggen; dat je helemaal kop over bol bent geweest door die zaak. Enne kijk voortaan een beetje uit. Ik pas wel op mezelf, zei Carla be ledigd. 'k Ben d'r altijd zélf bij. Jaja, en nou was je d'r bijna bij! Hij zag ze kijken achter de ramen. Ouwe Driessen met die hippe griet! Hij wuifde grijnzend. Zure druiven, jongens DERDE DEEL Het recht in eigen handen. Martijn Koppenol trof Jan van Tol, terwijl hij in een kleine garage een tweedehands auto aan 't opknappen was. Nog laat aan 't werk, konstateerde hij. Van Tol zeg hem wantrouwend en ongerust aan. De één werkt en de ander loopt de kantjes af, zei hij. Gaat 't je wat an? Heb je een boodschap? Hoepel an ders op, ik heb geen tijd voor klets praatjes. Tk héb een boodschap, zei Martijn rustig. Anders zou ik je niet van je werk houden. Kom er dan mee voor de dag. jan van Tol was nerveus, merkte Koppenol. Mijn naam is Koppenol, van de re cherche. Van Tol liet de schroevendraaier vallen. 22.45 uur Studio Sport 23.15 uur Paaswake. Viering van de liturgie van de Paaswake vanuit de St. Franciscus Xaveriuskerk te Amersfoort. Zondag 3 april Eerste Paasdag Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Paasfeest in Rome 16.00 uur Nieuws 16.05 uur Hoe laat begint het schilde rij? 16.20 uur Ontdekje je plekje. Putten wordt dit keer bezocht. 16.25 uur Honderd beroemde schilde- rijnen. De opstanding van de hand van Piero Delia Francesca wordt be keken. 16.35 uur Toppop. Populair muziek programma. 18.00 uur Sprekershoëk 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Oogst in beeld 18.55 uur Carmina Burana 20.00 uur Nieuws 20.10 uur Panoramiek 20.40 uur Humanistisch Verbond 20.45 uur Ja, natuurlijk. Quizpro gramma. 22.15 uur Ander nieuws 23.05 uur Journaal Nederland 2 12.00 uur Capitool 12.45 uur Schooltelevisie 15.00 uur Studio Sport 17.00 uur Paasdienst. Vanuit de Herv. Gemeente Bijlniermeer. 18.25 uur Nieuws voor doven 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Happy days. Richie begeeft zich in deze aflevering op vrijers voe ten. 19.30 uur Nederland Muziekland. Ar tiesten die hier in op zullen treden zijn: Frank en Mirella, Bonnie en Bennie, Maywood, Vitesse en Babe. 20.10 uur Dynasty. Alexis maakt het Blake en Krystel moeilijk om de zoon van Steven te adopteren. 21.00 uur Holland, land van wind en water. Herhaling. Deze elementen worden belicht vanuit de hoek van de rekreatie, maar ook zal het gaan over de scheepvaart en de vervuiling van het milieu. 22.25 uur Magnum PI. Magnum wordt gevraagd de vriendin van een zekere Taylor Hurst op te sporen 23.10 uur Journaal 23.15 uur Nieuws voor doven Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. Ik ben op zoek naar mensen, die me wat méér kunnen vertellen over die buurman van je, Nieuwolda. Zo kom ik bij jou. En ik hoorde dat je hier was. Mooie tijd, mopperde Jan. Had je liever gehad dat ik een agent in een politie-auto naar je baas had gestuurd om je te sommeren mee te komen naar 't bureau? Je rijdt 'em natuurlijk om dat zaakje van tien jaar geleden; juist déérom zoek ik je hier, en nu. Ik wou dat je even met me meereed. M'n vrouw weet nergens van. Zou ze zich zo ongerust maken vroeg Koppenol. Hij zag het gezicht van de man vertrekken. Van Tol leek een rustige gesloten man. maar zulke waters hadden soms onvermoed diepe gronden. Hier praten we rustig, zei Koppenol tevreden, toen ze in één der kamers van het politiebureau zaten. Hij vond het soms beter de mensen hier te on dervragen, dan waren ze wat minder op hun gemak en minder zeker van hun zaak. Wat weet je van Nieuwolda. Kende je hem Kennen en kennen is twee. Hij was m'n buurman. We zeiden elkaar ge dag. Uw vrouw nam wel es boodschappen voor 'em aan. Nou én? vroeg van Tol uitdagend. Waar was jij die avond? Ik had een klusje. Een geysertje aan gelegd. Bij Nieuwenhuis in de Oude Maandag 4 april Tweede Paasdag Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 13.15 uur The Sleeping beauty. Sprookjesballet van Tsjaikovski. 16.00 uur Happy days 16,25 uur Nederland muziekland. Herhaling. 18.55 uur Studio Sport 19.45 uur Lotto 20.00 uur Journaal 20.18 uur Herfst in Riga. Het verhaal gaat over twee oudere mensen die el kaar ontmoeten Riga. De twee hech ten zich erg aan elkaar, maar weten dat een onontkoombaar afscheid zal volgen. De hoofdrollen worden ver tolkt door Mary Dresselhuys en Paul van Steenbergen. 22.00 uur Tepito si. Dokumentaire over een oude stadswijk van Mexico. 23.05 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws vooi doven 18.30 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Vinger aan de pols. Medi sche rubriek. 19.45 uur Avontuur voor het leven. Hoofdfiguren zijn een diepzee biolo ge Diana en de jurist Bob. Ze ontmoe ten elkaar en Bob is zeer gechar meerd van Diana die hem echter op grote afstand houdt. 21.15 uur Ontdek je plekje. Naarden worden bezocht. 21.25 uur Opsporing verzocht 22.05 uur Hier Frankrijk, hier Jan Brusse 22.30 uur Journaal Dinsdag 5 april Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur Daar vraag je me wat. Po pulair wetenschappelijk program ma. 16.40 uur Er was eens de ruimte 18.55 uur Mickey en Donald 19.20 uur Doe maar tv. Muziekspecial rond deze gelijknamige groep. 20.00 uur Journaal 20.28 uur André's comedy parade. Programma rond André van Duin. 21.30 uur Falcon Crest. Richard zegt een eerlijke uiteenzetting te zullen geven in het blad Globe. Chase heeft daar zijn bedenkingen over. Emma deelt telefonisch mee voorlopig niet thuis te zullen komen. 22.20 uur Aktua tv 22.55 uur De verhuizing. Kolderieke film uit het tijdperk van de „stom me" film. 23.25 uur Nieuws 23.30 uur Nieuws voor doven 23.35 uur Studio Sport extra Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur D'r kan nog meer bij 19.25 uur Ronduit magazine. Jonge- renrubriek. 20.00 uur Haalt de EO 1984? Leden- werfaktie om de B status te verkrij gen. 21.00 uur Klankkleur. Muziekpro gramma van religieuze muziek op ou de instrumenten. 21.10 uur Het evangelie van Johan nes 21.40 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven door TOM LODEWIJK Marktstraat. Nummer dertien. Het kwam er uit als een van buiten ge leerd lesje. Dat weet je nog heel precies. Ik heb een goed geheugen. Hoe laat ben je daar begonnen? 'n Uur of zeven, half acht. Hoe laat ging je van huis Ik ben niet naar huis gegaan. Te ver uit de buurt. Ik heb een half kippetje met wat petat gegeten in een tentje. Bij wie? Bij Freek, in de Hooglandstraat. Nummer weet ik niet precies, maar een kind kan 't je wijzen. En toen? Ben ik een biertje gaan drinken en heb een kaartje gelegd met een paar vrinden. Wie waren dat? Nou. Tienus en Freek. Vrinden is het woord niet. We zien mekaar daar wel es. Weet je hun namen en adressen? Nee, niet eens, *t is gewoon Tienus. En Freek. Zo, zei Koppenol. Ik dacht dat je over die vent wou vragen. Waarom zit je mfj uit te vragen? Van Tol stak nerveus een sigaret op, zijn hand met de lucifer beefde. Da's routine, zei Koppenol. Alle mensen die er mogelijk iets mee te maken hebben... Wat zou ik er mee te maken kunnen hebben (wordt vervolgd) HAAMSTEDE - Het begon meer als een lolletje, een spelletje, le Joujou zoals ze dag in Frankrijk zeg gen, maar voor Nelly Hoek-van der Torre groeide haar hobby om zelf mode te ontwerpen uit tot een goed lopend zaakje in Goedereede. Dat was voor haar een reden om ook in Haamstede een boetiek te beginnen, die natuurlijk de naam „Le Joujou" mee kreeg. De nieuwe boetiek in Haamstede. In het pand Ring 7 richtte Nelly haar modezaak in. Exclusiviteit staat bij haar voorop, want in Le Joujou draait het alleen om enke le stuks. Nelly koopt zelf de stof fen in (voornamlijk in België en Frankrijk) ontwerpt en knipt zelf de patronen. De produktie ligt dus in haar handen, terwijl drie naaisters voor de afwerking zor gen. Gevarieerd De kollektie is zodoende zeer gevarieerd en uiteenlopend van sportief tot chic. Om ook een beet je tegemoet te komen aan de pastel-rage, verkoopt ze tevens tricot jurkjes, truien en t-shirts in zachte tinten van het merk Slippely-mode. Verder truitjes en vestjes van het Duitse merk Robi, maar de hoofdmoot voert toch de zelfmaakmode. Draagbaar „De kleding die ik momenteel verkoop zou bij wijze van spreken ook volgend jaar gedragen kun nen worden. Het zijn wel aktuele ontwerpen, maar niet zo trend gevoelig. Ik vind het belangrijk als het goed draagbaar is. Dat be tekent ook dat je er goed mee kan kombineren. Door middel van ac cessoires kan je dan een kle dingstuk een sportief of een ge kleed uiterlijk geven". Tot 44 De maten 36 tot en met 44 zijn in Le Joujou vertegenwoordigd. Voorlopig is de boetiek alleen donderdag- en vrijdagmiddag en zaterdag geopend. In de zomer maanden zal deze zaak de gehele week open zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4