In Ouwerkerk wordt flink gewerkt aan fietscrossbaan In Sirjansland geen lokatie voor kermis Nieuw DE PALMPAASOPTOCHT IN OUWERKERK In kader Werkloosheidsprojekt Gemeenteraad Duiveland Toptrainer voor A-junioren Bruse Boys ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Extra bezuinigingen Basisschool Sirjansland Informatiecentrum Uitblinker Minister Ruding wil nog dit jaar fors extra Sirjansland hoopt nog dit jaar te kunnen Het informatiecentrum op Neeltje Jans Kees Verkaart van vv Zierikzee was uitblin- bezuinigen. (Pag. 2) starten met een experimentele basis- wordt aangepast aan de aktualiteit. (Pag. 4) ker in de Zeeuwse voetbalploeg. (Pag. 6) school. (Pag. 3) VRIJDAG 1 APRIL 1983 139ste jaargang Nr. 23296 WAARIN OPGENOMEN DE ZfERIKZËËSCHË COURANT (1797 - 1889) Wanneer wij geen sympathie meer hebben voor de jeugd, dan is ons werk in deze wereld afgelo pen. George MacDonald V .•■4 OUWERKERK - „Nou we zijn naar de burgemeester gefietst en hebben hem vertelt, dat we graag een fiets crossbaan wilde hebben op Ouwerkerk. Toen zei de bur gemeester, dat we er maar eens goed over na moesten denken hoe we dat wilden hebben en dat we dat dan maar eens op papier moesten zetten. Nou dat hebben we gedaan, ons plan werd goedgekeurd. Nu wordt het baan tje aangelegd en volgende week kunnen we er crossen". Dat is kort, maar krachtig het ver haal van Johnny Luchies, één van de initiatiefnemers tot het verkrijgen van een fietscrossbaantje op het weitje naast de nieuwe school in Ouwerkerk. Bonno Brouwers en Vincent Ansem- De Vries waren de eerste jongens op het dorp, die in het bezit kwamen van een crossfiets. Johnny zelf volgde en na hem nog ruim een tiental anderen, want crossfietsen werd populair zowel bij jongens als meisjes. Met twee an dere jongens is Johnny toen - enkele maanden geleden - naar het gemeente huis in Nieuwerkerk gereden om eens even met burgemeester J. van Bom mel te praten. De eerste burger nam zijn jeugdige bezoekers heel serieus en zetten hen aan met wat konkretere ideëen te komen. Dat vormde geen probleem, want ze hadden inmiddels wat ervaring opgedaan tijdens twee officiële crosswedstrijden en wisten hoe hun baantje in Ouwerkerk inge richt zou moeten worden. Veel hulp Met de realisering van hun plannen is deze week begonnen. Het inrichten van een fietscrossbaantje bij de open bare lagere school ,,'t Stoofje" werd aangemeld als werkloosheidsprojekt voor jeugdigen. Dit projekt werd goed gekeurd door de toetsingskommissie en een aantal jeugdige werklozen in Duiveland verklaarden zich in een ge sprek met wethouder A. L. Bakker be reid hun medewerking te verlenen. Het fietscrossbaantje in Ouwerkerk is deze week al flink gevorderd en is ongetwijfeld volgende week al gereed. De werkers krijgen ook veel hulp van de adspirant-gebruikers, die hun cross- enthousiasme nauwelijks kunnen be dwingen. In ijltempo lossen zij dan ook de wagens met zand en autobanden, dat werkt snel. Johnny Luches vertelt desgevraagd nog even hoe het parcours er komt uit te zien: „De buitenkant wordt afgezet met autobanden, na de startheuvel komt de springschans, daarna een „tafelberg", een opstaande bocht, een kronkel, drie heuveltjes en aan het einde weer een opstaande bocht". De crossklub, die niet officieel be staat, maar zich wel zodanig manifes teert, hoopt in de toekomst ook onder linge wedstrijden te gaan houden. Om dan wat prijsjes beschikbaar te kun nen stellen, wordt nu reeds een potje ge"c ■nd. Per maand wordt er een gul den voor het lidmaatschap gevraagd en er wordt ook trouw oud papier opge haald om zodoende dat potje te ver sterken. Overigens lijken niet alle crossenden jongeren het eens met die gulden voor het lidmaatschap. Een zich „ex-crosslid" noemende jongen gaf reeds duidelijk blijk van zijn onge noegen over deze regeling. Hopelijk kan een en ander nog in der minne geregeld worden, voordat er echt ge- crossed gaat worden. Binnen afzienbare tijd is er een of ficiële opening te verwachten. Johnny Luchies vindt, dat burgemeester Van Bommel dat maar moet doen. „Mis schien wil hij dan meteen even een rondje over het parcours rijden", stelt Johnny voor. Hij deelt nog mede, dat er streng toezicht zal worden gehouden, dat men niet met brommers of gewone fietsen op het baantje zal komen. De aanleg van dit fietscrossbaantje in Ouwerkerk vormt overigens niet het enige werkloosheidsprojekt voor jeug digen, dat door de toetsingskommissie werd goedgekeurd. Duiveland speelde in op de beschikking pro-deo arbeid W.W.V./R.W.W.-gerechtigden, waar door de mogelijkheid aanwezig is on der bepaalde voorwaarden arbeid te verrichten met behoud van uitkering. Die arbeid dient verlicht te worden bij vrijwilligersorganisaties en niet-com- merciële instellingen. Bovendien moet de uit'te voeren werkzaamheden van te voren ter toetsing worden voorge legd aan een regionale toetsingskom missie. Deze kommissie heeft inmidels ook fiat gegeven aan werkzaamheden op het strand aan de Zuidboutte Ouwer kerk gedurende het zomerseizoen en aan het vervaardigen van speehverk- tuigen en inrichten van speelplaat sen. De uitvoering van meerdere pro- jekten zal afhankelijk zijn van finan ciële mogelijkheden. OUWERKERK - Ouwerkerk beleefde woensdag weer de inmiddels traditioneel wordende Palmpaasop- tocht van de kleuters van ,,'t Stoofje". Leidster en leden van de ouderraad zetten zich altijd enthousiast in voor dit evenement en beleven er zelf ook veel plezier aan. Hoordleidster mevrouw G. Koppert-de Rijke wil de nu echter ook eens peilen hoe de kleuters dit gebeuren zelf ervaren. Ze vroeg hen wat ze zouden zeggen, als ze (bijvoorbeeld) aan iemand van de krant zouden moeten vertellen, wat ze woensdagochtend hadden ge daan. Mevrouw Koppert kreeg dit verhaal te horen! „Wij hadden eerst op school pindaslingers en papierslingers gemaakt, en kuikentjes ook. En toen gingen een paar moeders dat 's avonds op de Palmpaasstokken doen en ze deden er nog véél meer bij; rozijntjes en paaseitjes en een haantje van brood. En we hadden naar het jeugdjournaal gekeken en daar zeiden ze dat het ging regenen, maar daar gaven we niks om wantje smelt toch niet van de regen? Maar het regende toch niet. En toen gingen we met de stokken lopen, één moeder trok de kar, daar lagen bloemen op en broodjes. We gingen naar de oude mensen toe. Dan belden we en dan kwamen zc naar voren en dan begonnen we in eens te zingen, van de lieve lente en zo. En we gaven ze een broodje en een héle mooie bloem. Daar waren ze blij mee. We gingen ook even bij de bakker zingen, dat was geen oud mens maar we gingen toch even de stokken la ten zien want omdat hij de broodjes gebakken had. Een één mevrouio zat op een stoel met een deken over haar schoot want dan bleven haar benen lekker warm. We gingen bij elf mensen bellen, daar werden we wel moe van. Nou en toen gingen we weer naar school en we hadden van de oude mensen zóveel lekkere dingen gekregen, die mochten we mee naar huis nemen, en de palmpaasstok ook. En toen was het bijna afgelopen maar nog niet helemaal want we mochten nog op de foto. Dat deed een meneer van de krant. Daar komen we in. En toen was het echt afgelopen. - I- OUWERKERK - Volgende week zal het fietscrossbaantje in Ouwerkerk gereed zijn. Ten behoeve van een gezellig plaatje werd reeds even geposeerd op het topje van de springschans Vandaag start de Zierikzeesche Nieuwsbode met een nieuw gezicht. Onder de kop van de krant vindt u voortaan enkele verwijzingen naar artikelen binnenin. De gegevens die daar tot vandaag waren opgenomen, vindt u voortaan terug op pagina 3, rechts onderaan. Daar staan nu ook alle telefoonnummers en dergelijke. DUIVELAND - Met de stemmen van de S.G.P.-fraktie tegen besloot de gemeenteraad van Duiveland donder dagavond tot het instellen van een jaarlijkse kermis te Nieuwerkerk, Oosterland en Ouwerkerk. Het betrof een principe-besluit van de gemeenteraad. Voorheen verleen den b. en w. op grond van de algemene politieverordening toestemming voor het houden van kermis. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WA> W* PÊ Bitr S.G.P.-fraktievoorzitter de heer A. van Klinken zei verwonderd te zijn over dit voorstel. Hij memoreerde uit spraken van wethouder A. L. Bakker onlangs gedaan tijdens een vergade ring van de V.V.V.-Duiveland. De wet houder gaf daar een toelichting op het kollegebesluit geen vergunning te ver lenen voor een kermis in Sirjansland. De heer Van Klinken vroeg naar aan leiding van die uitspraken of redenen als kerkelijke gebondenheid en zon dagsrust in Nieuwerkerk en Ooster land niet even zwaar wogen. Niet juichen De SGP-woordvoerder was van me ning dat vele gezinnen niet staan te juichen over de komst van zo'n kermis, BRUINISSE - Zoals het zich nu laat aanzien, komt Bruse Boys vanavond tot overeenstemming met een der meest prominente trainers in de ver re omgeving. Deze oefenmeester, waarvan het bestuur ondanks diver se telefoontjes de naam niet wilde prijsgeven, gaat het volgend seizoen de nieuw te formeren A-junioren- ploeg van de Bruse vereniging trai nen en begeleiden. Tevens vinden er vandaag afslui tende gesprekken plaats met enkele jeugdige talenten uit zowel Zierik zee, Oude Tonge en Renesse, dit om een zo sterk mogelijke formatie op de been te brengen, wanneer Bruse Boys met de A-juniorenploeg in de provinciale hoofdklasse gaat uitko men. Een en ander wordt mogelijk ge maakt door de financiële ondersteu ning van >een gerenommeerd bedrijf, dat vrij onlangs zijn deuren opende voor het publiek. Om negen uur va navond zullen de aanstaande spelers van de A-juniorenformatie door be treffende sponsor volledig in het nieuw worden gestoken en zal ook de oefenmeester voor de ploeg aan het publiek en de regionale pers worden voorgesteld. Alles speelt zich af in hel Dorpshuis var. Bruinisse, dit om dat het Bruse Boys-bestuur ver wacht. dat de eigen kantine het geïn teresseerde publiek niet zal kunnen herbergen. omdat een dergelijk evenement vaak veel geld kost De heer Van Klinken achtte een dergelijk luidruchtig ver maak in een behoudende gemeente als Duiveland niet op zijn plaats. Hij liet weten geen bezwaar te hebben tegen zaken als braderiën, opgezet door de middenstand. De heer C. J. Hillebrand (PvdA) was een andere mening toégedaan. Hij kon zich verenigen met een jaar lijkse kermis op Nieuwerkerk, Oos terland en Ouwerkerk, maar vroeg zich af of een kermis op Sirjansland voor de exploitant wel rendabel zou zijn. Volgens Hillebrand zou de V.V.V. er goed aan doen op „Duiveland Dag" een ander evenement op Sirjansland te or ganiseren, zodat deze kern niet in de vergeethoek komt Wethouder Bakker liet weten, dat nog een ander argument had meege speeld bij het niet verlenen van een vergunning voor Sirjansland Daar ontbreekt volgens het kollege een ge schikte lokatie. Het door de V.V.V. genoemde sportveld achtte de wethou der geen juiste plaats in verband met mogelijke schade, die aangericht zou kunnen worden. Verwachting tot zaterdagavond: Koud en winderig Veel bewolking en enige tijd regen; minimumtemperatuur omstreeks 4 graden; middagtemperatuur onge veer 8 graden; tot vrij krachtig en aan de kust tot hard toenemende naar noord draaiende wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 5 april: Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 707*. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: noord 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: I gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Kans op neerslag: 707.. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 2 april Zon op 7.15, onder 20.15 Maan op 0.53, onder 9.35 3 april Zon op 7.12, onder 20.16 Maan op 2.03, onder 10.07 4 april Zon op 7.10, onder 20.18 Maan op 3.06, onder 10.46 5 april Zon op 7.08, onder 20.19 Maan op 4.01, onder 11.35 Laatste Kwartier: 5 april (10.38) Niet op de Kerkring HOOG- EN LAAGWATER Raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel erkende dat een kermis niet bij alle dorpsbewoners aanslaat, maar dat er (och altijd veel ge brink van wordt gemaakt door een deel van de bevolking, die daar anders overdenkt. De heer W. Stouten (VVD) kreeg desgevraagd de mededeling, dat de kermis in Nieuwerkerk maar beter niet op de Ring gehouden kan worden. De ruimte voor het dorpshuis werd als een betere lokatie beschouwd. Met de stemmen van de SGP-frak tie tegen, kon de raad zich ten slotte met het voorstel verenigen. Zierikzee 2 april 3 april 4 april 5 april Doodtij: 7 april Hoogwater 7.01 19.24 7.32 8.06 8.58 19.52 20.30 21.23 Laagwater 0.37 13.04 1.15 1.51 2.38 13.45 14.24 15.16 Advertentie »-i Restaurant Lj #iotnisso Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er staat ons met de Paasdagen vrij koud en. vooral aan de kust, winderig weer te wachten. De regenkansen zijn daarbij groot. Zaterdag is er veel bewolking mot enige tijd regen. Op eerste en tweede Paasdag valt de regen in de vorm van kort durende buien met daar tussen door af en toe wat zon. Wel zuilen sommige van die buien ook hagel brengen. Dc wind is noordelijk, bo ven land vrij krachtig en aan de kust nu en dan hard. Op tweede Paasdag neemt de wind wat af. Mot de noorde lijke wind wordt koude lucht aange voerd, zodat de middagtemperatuur niet hoger komt dan 7 a 8 graden. Deze voor de Paasdagen omgunsti- ge wcersituatie wordt veroorzaakt door aan de ene kant een dep- ,ie die via Frankrijk na i n- Europa trekt en anderzijds c-n ge- drukgebied dat zich van de oc n naar de Britse eilanden uitbreidt. i t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1