Rabobank S Ministerie gaat akkoord met aanvraag inventaris LTS van meer dan een miljoen Kamers van koophandel Zeeland tikken PZEM op de vingers President Lions brengt bezoek aan Neeltje Jans voor ondernemers uit het en voor ondernemers uit het agrarische bedrijfsleven midden- en klein bedrijf. STREEKNIEUWS Misschien MTS in Oude Tonge U weet dat de Rabobank bekend staat als de bank voor het agrarische bedrijfsleven. Van veehouder tot zuivelfabrikant. Maar is het u ook bekend dat één op de vier ondernemers uit het midden- en klein bedrijf werkt met de Rabobank? En steeds meer ondernemers kunnen zich uitstekend vinden in de aanpak van de Rabobank. Geen wonder. Want 3.100 vestigingen met een sterke plaatselijke betrokkenheid en een brede deskundigheid in tal van diensten maken de Rabobank tot meer dan een goede buur van het midden- en kleinbedrijf. Thuis in elke bedrijfstak. ZIERIKZEE Speeltuin open De Mr. Breetvelt speeltuin in Mal ta gaat zaterdag 2 april open. Om 14.00 uur i^ er een eierzoekfestijn voor de leden. Vergadering Mr. Breetvelt speeltuin Woensdag 27 april wordt de jaar lijkse vergadering van de'Mr. Breet velt speeltuin gehouden. In de Theo Thijssenschool begint de vergadering om 20.00 uur. Aanrijding Op de hoek van de Lombardstraat en de Minnebroederstraat raakten dinsdagmiddag een brommer en een auto betrokken bij een aanrijding. De bestuurder van de brommer, A. K. uit Zierikzee kwam uit de Lom bardstraat en wilde de Minnebroe derstraat inrijden. K. zou daarbij geen voorrang hebben verleend aan automobiliste C. B. d. V.-d. L. uit Zie rikzee. Beide voertuigen raakten licht beschadigd. Auto beschadigd Mevr. N. V.-J. uit Zierikzee heeft aangifte gedaan van beschadigingen aan haar auto, terwijl zij in sporthal Onderdak verbleef. De auto werd be krast en liep deuken op. BROUWERSHAVEN Oud papier De a.s.v. Brouwershaven haalt za terdag 2 april oud papier op. Vertrek 09.00 uur vanaf de Markt. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. OOSTERLAND Eenheidsdiploma EHBO Janet van der Hulle en Rianne van der Maas, beiden uit Oosterland, slaagden aan het Reformatorisch Vormingsinstituut te Goes voor het eenheidsdiploma EHBO. Advertentie De Rabobank is een brede bank ZIERIKZEE - „Het al in 1981 aangevraagde inventaris voor de nieuwbouw Technische School in Poortambacht heeft het ministerie goedgekeurd". Met deze verheugen de mededeling opende voorzitter W. den Boer dinsdag avond de algemene ledenvergadering van de vereniging Technische School voor Schouwen-Duiveland. De school heeft lang moeten wach ten op deze toewijzing. Op deze aan vraag van 1.100.000,- was eind 1982 nog geen antwoord binnen. Dit bleek een vervelende ontwikkeling, omdat de nieuwbouw allerlei voorzieningen eiste voor deze inventaris, terwijl de bouw uiteraard niet stopgezet kon worden. Met deze toezegging kan een groot deel van de huidige iventaris worden vernieuwd. De bouw van de nieuwe school ver loopt voorspoedig. Direkteur F. G. Scherjon deelde mee dat de bouw waarschijnlijk eind mei afgerond kan worden. In juni zou dan met de verhuizing begonnen worden. M.T.S. Een van de aanwezigen vroeg zich af of er nog nieuwe ontwikkelingen waren wat betreft de oprichting van M.T.O. en M.E.A.O. in samenwer kingsverband met de scholen op Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee en eventueel Sint Phi- lipsland. De voorzitter vertelde dat vertegenwoordigers van alle scholen voor voortgezet onderwijs en verte genwoordigers van de gemeente besturen in november verleden jaar bijeen waren gekomen. Een werk groep werd in het leven geroepen om de plannen voor te bereiden. Inmid dels zijn de statuten opgesteld en het stichtingsbestuur zal in april/mei of ficieel naar buiten treden. Het is slechts een eerste aanzet om .tot oprichting te komen van een M.T.S. met een M.E.A.O. afdeling. Momenteel is in Zeeland alleen in Vlissingen een MTS gevestigd. Voor leerlingen op Goeree-Overflakkee of Schouwen-Duiveland bestaat verder de mogelijkheid in Rotterdam deze opleiding te volgen. Wat betreft de nieuwe MTO en MEAO zal eerst aangetoond noeten worden dat er voldoende leerlingen zijn voor deze opleiding. Gedacht wordt deze school in Oude Tonge te vestigen. Met de opening van de nieuwe school in Poortambacht te Zierikzee zal tevens het 100-jarig bestaan wor den gevierd van de Technische School Schouwen-Duiveland. Een kommissie werd samengesteld die onder leiding van de ing. H. G. Fre- riks allerlei aktiviteiten zal gaan or ganiseren. Oude foto's Om dit te realiseren zijn o.a. oude foto's van de school (of leerlingen) nodig. Degenen die nog over dit ma teriaal beschikken wordt verzocht dit tijdelijk beschikbaar te stellen. Voor inlichtingen kan men kontakt opnemen met de heer Freriks, Oosterland. BURGH-HAAMSTEDE Excursie „De Westhoek" De kommunikatievereniging ,,De Westhoek" maakte een excursie naar het Evoluon te Eindhoven. Hier volgde men met belangstel ling een explicatie over het verloop van de ontwikkeling van de elektro techniek en in het bijzonder van die bij Philips. Vervolgens werd een film bekeken, die handelt over het Euro pese ruimtevaartprogramma en met name het Ans-projekt, een satelliet voor onderzoek in de ruimte. Van de ze satelliet werd in de film de gehele geschiedenis in beeld gebracht, vanaf de bouw tot en met de lancering en het werk in de ruimte. Omstreeks 4 uur werd de terugreis aanvaard en na nogmaals koffie te hebben gedronken in Gilze was men om 7 uur in de Westhoek terug. Voor de deelnemers bleek de dag een groot sukses te zijn geweest. Het bestuur nam zich dan ook voor te be kijken of in de toekomst wellicht meer van dergelijke dagen georgani seerd kunnen worden. t. RENESSE Botsing Automobilist L. L. uit Rotterdam reed vannacht over de Jan van Re- nesseweg te Renesse. L. moest rem men voor enkele voetgangers. Auto mobilist R. v. B. uit Rotterdam reed achter L. B. remde wel, maar gleed door en botste tegen de wagen van L. aan. Beide voertuigen raakten be schadigd. BRUINISSE Tennisbanen opgeleverd De twee gravelbanen langs de Dr. de Kockstraat van de tennisvereni ging ,,De Bru-Tèn" zijn opgeleverd door het aannemersbedrijf v/h M. v. d. Velde. Dit Bruse bedrijf had de ba nen grondig gerenoveerd en speel- klaar gemaakt tot het maaiveld. De leden van de vereniging hebben door zelfwerkzaamheid pok een eigen in breng in het geheel gehad. Tot volle tevredenheid van alle be trokkenen, is het werd door v. d. Vel de uitgevoerd. Dit bedrijf heeft in middels een goede reputatie opge bouwd in de realisering van sportter reinen en tenniskomplexen. Bij de oplevering waren aanwezig namens dit bedrijf B. v. d. Velde, namens de Technische Dienst direkteur Van Wy- chen en namens de tennisvereniging de heren F. Mous en baankommissa- ris E. Korstanje. In een goed samen werkingsverband waren er tijdens de werkzaamheden tussen deze heren werkbesprekingen welke vanwege hun positieve inbreng in een goed klimaat verliepen. Zaterdag 2 april om 13.00 uur wordt het tennisseizoen Woensdag 6 april ZIERIKZEE - Woensdag 6 april brengt Everett J. Grindstaff, president van de internationale Lionsorganisatie een bezoek aan het werkeiland Neeltje Jans. Dit uitstapje valt in het kader van een tweedaags bezoek van Grindstaff en zijn echtgenote aan Nederland, 's Ochtends om negen uur vertrekken de genodigden in bussen vanaf bungalowpark Burghstede in Burgh. Het gezel schap bestaat uit de gouveneurs van de Nederlandse Lions, de Lions uit de regio Zeeland, Goeree-Overflakkee en Hoekse Waard. Op het werkeiland wordt een be zoek gebracht aan de expositieruimte in het informatiecentrum. Ook wordt de film over de afsluiting van de Oos- geopend met een onderling toernooi waarbij het gezelligheidsaspekt zwaarder weegt dan de drang tot winnen. VOLKERAKSLUIZEN Stuurman in slaap In volle vaart is gisteren het motor tankschip ..Ganda" op een geleide- dam gelopen bij de Volkeraksluis in Willemstad. Volgens de schipper van het ledige Belgische schip was de stuurman achter het roer in slaap gevallen. Na enkele bochten buiten het vaarwater te hebben gemaakt, liep het vast op de dam. Vanwege de inzettende eb kwam het schip niet meer los op ei gen kracht. De berger Theunisse uit Dinteloord heeft met z'n bergings sleepboot „Furie II" troskontakt ge maakt de tanker vlot getrokken. Zo wel schip als dam hadden schade. CAIRO - Egypte is bereid met de VS een overeenkomst te sluiten voor de aankoop van zuivelprodukten. terschelde bekeken. Daarna zal het gezelschap een rondrit over de Neeltje Jans maken. In Burghstede wordt het echtpaar Grindstaff koffie aangeboden. De heer R. Leenhouts, voorzitter van de regio zal de president en zijn echt genote een aandenken overhandigen. Ongeveer om elf uur 's ochtends wordt het echtpaar de gast van de Belgische Lions. Devies „We serve" In zijn huidige funktie van Wereld president vertegenwoordigt Mr Grind staff meer dan 1,3 miljoen Lions, ver enigd in 33.000 clubs in 130 landen. In Nederland zijn momenteel ongeveer 600 Lions verdeeld over ruim 200 clubs over geheel Nederland ver spreid. De Lions hebben als devies „We serve" en trachten dit tot uitvoe ring te brengen door aktiviteiten die zowel materieel als immaterieel ge richt zijn. De leden van een Lionsclub willen elkaar als goede vrienden ont moeten en waarderen. Als regel komt men 2 x per maand bijeen. Lions heb ben zich akkoord verklaard met ethi sche beginselen van loyaliteit en inte griteit en trachten deze in het dagelijks leven toe te passen in de privésfeer als in het zaken- en beroepsleven. Door het nemen van initiatieven en ontwik kelen van aktiviteiten in het humani taire vlak, willen Lions zich daadwer kelijk inzetten voor het bevorderen van het algemeen welzijn. MIDDELBURG - De samenwerkende Kamers van Koophandel in Zeeland hebben de direktie van de NV PZEM (Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij) op de vingers getikt, omdat die in zijn begroting van 1983 een onjuiste voorstelling van zaken heeft gegeven. In de begroting staat voor dit jaar een negatief resultaat vermeld van bijna vier miljoen gulden. Maar als die begroting goed wordt nagekeken, dan blijkt dat de rente die de PZEM op het eigen vermogen binnenkrijgt bijna veertien miljoen gulden be draagt. Na aftrek van het negatieve resultaat resulteert dus in feite een winst van bijna tien miljoen. De Kamers van Koophandel in Zee land zijn het niet eens met deze ma nier van opstellen, en de Rotterdam se accountants die in hun opdracht d^ begroting hebben doorgelicht den ken er net zo over. ZIERIKZEE - Woensdagmiddag werd in de haven van Zierikzee een enorme grijper verscheept. Het is in zijn soort de grootste ter wereld, gebouwd bij de machinefabriek Nemag. Het gevaarte weegt 40.000 kg en kan in één greep 51 m3 verplaatsen. Eigen vermogen Zij konstateren voorts dat de PZEM de rente op het eigen vermo gen buiten de winstdeling houdt, het geen in strijd is met de statuten van het bedrijf. De aandeelhouders van de PZEM - dat zijn provincie en ge meenten - hebben er recht op exact te weten hoe groot de werkelijke winst is en hoeveel men daarvan aan de re serves denkt toe te voegen, aldus de Kamers van Koophandel. Ekonomisch direkteur A. Kannc- kens van de PZEM, reageert nauwe lijks geschrokken op de beschuldi gingen van de zijde van de Kamers van Koophandel. Ze hebben inder daad gelijk, zegt Kannckens. We zul len dat dan ook zo snel mogelijk in de begroting veranderen. Kannekens vreesde wel, dat de aandeelhouders in de toekomst nu nog meer dan voorheen zullen aan dringen op een meer verdelen van de winst en minder toevoegen aan de re serves. Niet negatief Daar staan we ook niet zo negatief tegenover, zegt Kannekens, want we willen zelf ook geen binnenvetter worden. Maar men moet ook bedenken dat wij dankzij onze gunstige reserves in staat zijn om bijvoorbeeld hot in nood verkerende bedrijf. De Konin- lijke Maatschappij De Schelde, vijf tig miljoen gulden te lenen. Daar wordt toch ook de gemeen schap mee gediend. Als we geen re serves kweken, dan is dat soort za ken ook van de baan, aldus Kanne kens.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5