Zierikzee-junior Rini Verwest ondertekent fullprof-kontrakt Zwaarbevochten overwinning herenteam HSD hij Forcial: 1-2 Kwiek-dames pakken volle winst bij zwak MVC: 1-3 Zwakke start tweede helft kompetitie voor All Ready Voor een jaar naar ere-divisieploeg Roda JC Damesploeg veegt vloer aan met Zwart Wit: 8-0 De reserves in het kort 6 r Onder het toeziend oog van Roda JC-manager Hans Coerver (links) en notaris mr. D. van Eek ondertekende Zierikzee- A-junior Rini Verwest een eenjarig profkontrakt hij de Limburgse ere-divisieploeg Roda JC, waar hij in de voet balsporen hoopt te treden van zijn voormalige klubgenoot Adrie Koster. ZIERIKZEE - Na reeds gedurende een aantal jaren kontakten te hebben gehad met een aantal profklubs heeft de talentvolle Zierlkzeese A-junior Rini Verwest, na overleg met zijn ouders, de knoop doorgehakt. Maandag middag werd ten kantore van notaris mr. D. van Eek te Zierikzee een eenjarig kontrakt getekend met het Lim burgse Roda JC uit Kerkrade, de klub waar ook Adrie Koster indertijd zijn eerste stappen zette in het betaalde voetbal. Voor Roda JC was bij het tekenen van het kontrakt aanwezig de manager Hans Coerver, die zich bijzonder ingenomen voelde met de aangegane verbin tenis. De kontakten tussen Roda JC en Rini Verwest dateren niet van vandaag of gisteren. Reeds twee jaar geleden vonden de erste kontakten tussen de jeugdige Zierikzee speler en Roda JC plaats. Dat toen de knoop niet werd door gehakt vond wel voor een belangrijk deel zijn oorzaak in het feit dat Rini Verwest, Zierikzeeënaar in hart en nieren, zich op 15-jarige leeftijd nog niet rijp voelde om aan het avontuur in het verre Kerkrade tussen het brons groen eikenhout te beginnen. Bij Roda JC had men hiervoor volledig begrip, al bleef men wel de verrichtingen van het jeugdige talent op de groene grasmat nauwlettend volgen. Nu, twee jaar la ter, vond men bij Roda JC de tijd wel aangebroken om spijkers met koppen te gaan slaan en de knoop door te hakken. Positief resultaat Vorige week zaterdag werd Rini Verwest te Terneuzen in de wedstrijd tussen de A-junioren van Terneuzen en Zierikzee nog eens onder de loupe genomen en dit met een positief resul taat 's Maandags werd telefonisch kon- takt opgenomen met de familie Ver west waarbij de afspraak werd ge maakt dat zoon Rini op donderdag zou deelnemen aan een training en een oefenpartijtje bij Roda JC, dit alles onder leiding van de trainer Piet de Visser. Ondanks de bar slechte weersomstandigheden waaronder een en ander moest plaatsvinden wekte het optreden met de A-selektie van Roda JC zo veel vertrouwen bij de leiding van de Limburgse ere-divisie- klub dat men geen ogenblik aarzelde hem een kontrakt aan te bieden als volledige prof-voetballer waarby hij ook nog de toezegging kreeg, dat hij op kosten van de klub ook nog zijn rijbewijs zou mogen halen. Zowel Rini Verwest als zijn ouders waren tot de konklusie gekomen, dat de tijd nu wel was aangebroken om een beslissing te gaan nemen en na ampele overwegingen werd dan ook de beslis sing genomen om de verbintenis met Roda JC aan te gaan. Een rol hierbij speelde ook nog een aanbieding welke men nog lopende had met PSV. Daar de aanbieding van PSV echter lang niet zo aantrekkelijk was als welke door Roda JC werd gedaan was een beslissing snel genomen. Een rol hier bij speelde ook nog de positieve ge luiden welke Adrie Koster had laten horen met zijn ervaringen bij Roda JC die hij als bijzonder positief kenschet ste. De nu 17-jarige Zierikzee-speler, komt per 1 juli as. onder kontrakt bij Roda JC, waar hij zal worden onderge bracht in een pleeggezin. MAASSLUIS - Het Kwiek damesvolleybalteam speelde een uitwedstrijd bij MVC in Maassluis. Na een moeilijk begin, waarbij de zwakke Zuidhol landse formatie zelfs de eerste set kon winnen, stelden de Bruse dames simpel orde op zaken en werd gemakkelijk een 1-3 overwinning binnengehaald. Winst was er ook opnieuw voor het op de tweede plaats staande herenteam van Kwiek. Spivo II kreeg met 1-3 klop, nadat ook de Spijkenisser ploeg eerst een set naar zich had toegetrokken. Vervolgens lieten de Bruse heren niets meer aan het toeval over. Het begin van de wedstrijd tussen de damesploegen van MVC en Kwiek verliep rommelig en traag. MVC speelde erg zwak en Kwiek werd hierdoor duidelijk geïntimideerd. De stop kwam vaak te scherp, zodat de spelverdeelster vaak moeite hadden er nog een goede set-up van te ma ken. Het geheel bleek te statisch en ook ontbrak het aan de befaamde Bruse vechtlust. MVC kon hierdoor verrassend de eerste set binnenha len: 15-13. Echt volleybal In de volgende set maakte Kwiek een goede start, dankzij een beter lo pende aanval. De Bruse ploeg nam een 2-7 voor sprong, maar bij deze stand werd er weer te veel gerommeld. Van echt volleybal was nauwelijks sprake. MVC haalde op tot 7-8. Dit betekende voor Kwiek echter het sein om er weer wat harder aan te gaan trek ken. Via een aantal goede akties werd MVC op afstand gehouden en de set kwam met 11-15 in Bruus bezit. De derde set vertoonde aanvanke lijk hetzelfde monotone spel als in de twee voorgaande sets, maar in het tweede deel werd er door de be zoeksters aanmerkelijk beter ge werkt. Vooral verdedigend liep het nu beter. Kwiek won de set met 10- 15 MVC wilde zich hierna nog niet gewonnen geven en kwam met 5-2 In de loop der jaren heeft Rini Ver west, mede door zijn optreden in de Zeeuwse selektie-teams tal van aan biedingen gehad van gerenomeerde verenigingen. Reeds op 12-jarige leeftijd stond het Bredase NAC op de stoep om hem bij de Branbantse vereniging te kun nen inlijven. Achtereenvolgens wa ren er ook nog kontakten met Sparta, Feyenoord en het Belgische FC Brugge. Ondanks het feit dat er by Zierikzee wel eens enige strubbelin gen waren zei Rini Verwest dat hy achterom ziende toch een leuke tijd bij de jeugd heeft gehad. Zyn droom, waarvoor hij alles heeft gedaan en gelaten waarvoor dat nodig was, gaat nu in vervulling, beroepsvoetballer worden. Het voetballen is alles voor hem. Hij staat er mee op en gaat er mee naar bed. Hij is er zich echter volkomen van bewust, dat dit nog maar de eerste aanzet is en dat hij er nog lang niet is. Keihard zal er moeten worden ge traind en tegenslagen moeten worden overwonnen. De wil om er wat van te maken is echter ten volle aanwezig. „Mocht het in Kerkrade onverhoopt niet lukken, dan ga ik gewoon weer voor Zierikzee voetballen, of voor Re- nesse", voegde Rini Verwest er gek scherend aan toe. „Over een jaar we ten we meer". Robur III-Zierikzee III GOES - Zierikzee III sloeg in de uit wedstrijd tegen Robur III in de twee de helft haar slag (1-4). Voor de rust waren beide partijen na aan elkaar gewaagd. Jan van Bemden kon Zierikzee voorsprong geven (0-1), waarna de Goesenaren de balans weer in evenwicht brachten (1-1). Na de hervatting nam Zierikzee duidelijk het initiatief in handen. Antoine van Velthoven liet de doel man van Robur twee keer kansloos (1-3), waarna Jan van Bemden de eindstand op 1-4 bepaalde. Laatste duel Country Club om Zeeuwse titel ZIERIKZEE - Schouwen-Duive- lands zaalvoetbalkampioen Country Club speelt woensdagavond (morgen) het laatste duel om het Zeeuws zaal voetbalkampioenschap. Het wordt waarschijnlijk ook het duel, waarin de titel meegegeven zal moeten wor den aan de tegenstander van Country Club in deze laatste ontmoeting, De Ster uit Hulst Country Club won de eerste wed strijd met 3-1 van AKF Goes, maar verloor vrijdagavond met 4-3 bij Sport Stijl Sinke, waardoor de kansen op behoud van de Zeeuwse titel wel aan een zeer dun draadje zijn komen te hangea De Ster klopte Sport Stijl Sin ke met liefst 8-1 en won vervolgens ook zeer overtuigend van AKF. Coun try Club kan de titel alleen nog in Zie rikzee houden als er met minimaal twaalf doelpunten verschil wordt ge wonnen. De ontmoeting in sporthal Onderdak begint om 20.20 uur. AV Delta Sport houdt informatie avond op Bannink ZIERIKZEE - De Zierikzeese at- letiekvereniging Delta Sport houdt donderdagavond 31 maart een infor matie-avond voor afstandlopers in de bestuurskamer van sportpark Ban nink. De aanvang is 20.00 uur. Trijnie Smeenge en Koos Oggel ko men tijdens deze avond vertellen over training, wedstrijdvoorbereiding, op gedane ervaringen en vooral prakti sche dingen, dus alles wat met lange afstandlopen te maken heeft De avond is niet alleen voor wedstrijdatleten, ook trimmers en andere belangstel lenden zijn van harte welkom. GENÈVE - Albert Voorn was op Purplex de beste Nederlandse ruiter in het internationale springconcours in Genève. Winnaar van de prijs van de stad Genève was de Westduitser Wilhelm Bettinger op Wüstenfee. PARIJS - De 27-jarige Franse dam mer Luc Guinard heeft zondag in Pa rijs een sterk bezet open toernooi ge wonnen. Hij vergaarde in zeven par tijen elf punten en bleef ongeslagen. Oud-wereldkampioen Iser Koeper- man uit de Verenigde Staten eindig de met een punt minder als tweede. Beste Nederlander was Henk Rues- sink uit Vorden, die eveneens met tien punten de derde prijs veroverde. Advertentie Schuithaven Zierikzee Zwaar verlies bij Zuidwesters: 8-2 OOST-SOUBURG - Het eerste team van korfbalvereniging All Ready is bepaald niet al te voortvarend gestart met de tweede helft van de veld- kompetitie. In Oost-Souburg leed de Zierikzeese formatie een kansloze 8-2 nederlaag tegen koploper Zuidwesters. Omdat Luctor thuis een punt haalde tegen l^oba III (4-4) is All Ready nu alleen hekkesluiter in de eerste klas van de afdeling zuid-west van het KNKV. Na negen wedstrijden heeft de formatie van trainer Rinus Bruël vier wedstrijdpunten, een minder dan Luctor en Olympia, waarby de aantekening, dat Olympia een wedstrijd minder speelde. Met zeven punten uit negen wedstrijden is ook Tjoba III nog binnen bereik. In de eerste helft van de wedstrijd tegen Zuidwesters was het bar en boos aan All Ready-kant Er werd slecht geplaatst en uit de toch wel aanwezige mogelijkheden werd niet geskoord. Zuidwesters drukte het veldoverwicht in deze periode al terdege uit via een 5- 1 ruststand. Het enige All Ready-doel- punt kwam van de hand van Jan Vos- hart, die zijn debuut in het eerste veld- team maakte en die ongetwijfeld een sterke aanwinst voor de ploeg ge noemd kan worden. Tussendoor liet Leo Fonteine nog een strafworp on benut In de tweede helft toonde AU Ready zich van een iets betere kant maar doelpunten kwamen er niet op de bor den. Zuidwesters skoorde echter on middellijk 6-1, waardoor de ontmoe ting definitief gespeeld was. De rest van de party kreeg het karak ter van een soort oefenwedstrijd. De kou en de van tyd tot tijd neerklet terende hagel zorgden ervoor, dat er weinig goed korfbal getoond kon worden door de beide ploegen. Pas bij 8-1 kon All Ready nog wat terug doen. Eerst liet Jaap van Gastel een strafworp onbenut, maar vijf minu ten voor tijd benutte Leo Fonteine de derde strafworp, waardoor de 8-2 skore bereikt werd. Over veertien dagen komt het sterke Blauw Wit uit Kloetinge op bezoek, opnieuw geen gemakkelijke opgave. Daarna komen drie wedstrijden, die van groot belang zijn voor de eventuele handhaving of degradatie uit de hoog ste afdelingsklas. Olympia, Luctor en Tjoba ITT treden in deze volgorde tegen AU Ready aan. De stand in de le klas is nu als volgt: Zuidwesters Seolto Blauw Wit Swift n Tjoba m Olympia Luctor All Ready 9 8 0 61-35 16 51-41 11 54-48 10 48-49 10 55-65 7 59-67 5 59-61 5 44-63 4 aan de leiding in de beslissende vier de set. Vanaf die stand nam Kwiek evenwel volledig het initiatief over. In een opslagbeurt werd de achter stand omgezet in een 5-12 voor sprong. MVC skoorde vervolgens nog een paar punten, maar aan de 1-3 set winst voor Kwiek kon niet meer ge tornd worden. Bij 8-15 kwam het ein de. Herenploeg Het herenteam van Kwiek voegde weer twee punten toe aan het totaal ten koste van Spivo II. De start van de Bruse heren was slecht. De Kwiek-ploeg kon geen aanvallen af maken en Spivo kwam geen moment onder druk. De Spijkernisser ploeg had dan ook voortdurend de leiding en won met 8-15 vrij gemakkelijk de eerste set. Dit zou later de enige set blijken te zijn. waarin Spivo wat in te bren gen had. In de volgende drie was het louter Kwiek wat de klok sloeg. De. tweede set kwam via 9-0 met 15-4 in Kwiek-bezit en in de derde set ver liep het al niet anders. Dit keer skoorde Spivo zes punten. De vierde set was nog slechts een formaliteit. Via 15-7 haalde Kwiek de 3-1 winst binnen. Vanavond (dinsdag) speelt Kwiek een belangrijke inhaal wedstrijd tegen Sctpoint. De tweede plaats is hierbij zeer duidelijk in het geding. Renesse II-Hans. Boys II RENESSE - De reserves van Renes se en Hansweertse Boys waren zon dagmiddag op het sportpark „De La- one" na aan elkaar gewaagd wat uit mondde in een 1-1 puntenverdeling waarmee beide ploegen loon naar werken kregen. In het eerste kwartier kreeg Renes se enige goede mogelijkheden om de score te openen, maar het waren de bezoekers die met een 1-0 voorsprong de eerste helft konden afsluiten. Na de rust kwam Renesse weer op gelij ke hoogte uit een door Martin Jonker benutte strafschop, nadat Jaap de Feiter binnen de beruchte lijnen on deruit was gehaald (1-1). Renesse Ill-Goes V RENESSE - Renesse III heeft in de thuiswedstrijd tegen Goes V dé kans op de winst laten liggen. Voor de rust konden de duinbewo ners door Hans Everaers voorsprong nemen 1-0, welke naar de hervatting door Ad Verseput werd opgevoerd tot 2-0. Doordat de Goesenaren van enkele foutjes in de Renesse verdedi ging wisten te profiteren slaagden zij er nog in op gelijke hoogte te komen (2-2). Dreischor III-Renesse IV DREISCHOR - Een sterker en ook produktiever spelend Dreischor III behaalde een duidelijke 5-0 overwin ning op het bezoekende Renesse IV. Nadat Rinus de Rijke de thuisklub voorsprong had weten te geven (1-0, zorgde Adrie Geelhoed met twee tref fers voor een 3-0 ruststand. Na de thee wist Rinus de Rijke nog twee keer het net van de bezoekers te vin den waarmee hij de eindstand op 5-0 bepaalde. CARACAS - De bokssport heeft op nieuw een slachtoffer geëist, Antonio Quevara uit Venezuela is zondag in een ziekenhuis in Caracas na een her senoperatie overleden. De operatie was noodzakelijk, nadat Quevara in zijn laatste gevecht op 7 maart tegen Juan Resman van de Philippijnen knock out was gegaan. ZIERIKZEE - Het dames hockeyteam van HSD boekte zondagmiddag een simpele 8-0 overwinning op het Bredase Zwart Wit. Halverwege het eenzijdi ge duel leidden de Zierikzeese dames al met 3-0. Goed was de 1-2 zege van de heren hoofdmacht bij Forcial in Rockanje. Na de overwinning op koploper Te- teringen 2 in de vorige thuiswedstrijd zorgde het tweede herenteam van HSD opnieuw voor een uitermate verrassende skore door de nummer twee van de ranglijst, Push 12 met lege handen naar huis te sturen via een 3-1 overwin ning. De veteranen herenploeg had minder sukses. Tegen Middelburg A werd met 0-4 verloren op sportpark Bannink. Na de met 0-2 gewonnen uit wedstrijd bij Zwart Wit eerder in de kompetitie, leek het geen overdreven optimisme om ook op eigen veld een overwinning te prognotiseren voor de damesformatie van HSD. Dat het evenwel allemaal zo simpel zou gaan had niemand verwacht. Zwart Wit bakte er totaal niets van en er was mede daardoor slechts een ploeg, die trachtte om redelijk hockey te spe len. Het veelal ongekontroleerde spel van de Bredase dames maakte ook dit echter totaal onmogelijk, zo dat er een wedstrijd te zien was, waarbij zowel publiek als speelsters naar het einde verlangden. De enige vraag die nog enigszins staande bleef was, hoe hoog de skore eventueel op zou kunnen lopen. Smadelijk Al na twee minuten opende HSD via Arianne Kraayeveld de skore, mede doordat de keepster van de te genstander zich nog niet tussen de palen geposteerd had. Halverwege de eerste speelhelft verhoogde de zelfde speelster de marge tot 2-0 en vlak voor rust passeerde Aleid Hoos na een vlotlopende aanvalsaktie de skore tot 3-0. In de eerste helft van de tweede wedstrijdhelft dreigde Zwart Wit b Spelmoment uit de dameswedstrijd tussen HSD en Zwart Wit. Willemijn Vis ser (rechts) in de aanval op de Zwart Wit-veste. Arianne Kraayeveld (links) en Nelle Koopman middenkijken toe hoe het duel zich ontwikkelt. 4 aanvankelijk tegen een wel zeer sma delijke nederlaag aan te lopen, maar bij 8-0 stokte ook bij HSD het ritme. In de tweede minuut skoorde eerst Karen van de Borght en vijf minuten later was het Anca de Smit, die num mer vijf op haar naam schreef. Twee keer aanvoerster Aleid Hoos en Ka ren van de Borght bepaalden de eindstand op 8-0. Mogelijkheden om uit te lopen naar de dubbele cijfers werden aan de zeer matige tegenstan ders kado gedaan. In Rockanje behaalde het eerste herenteam van HSD een krappe, maar verdiende 1-2 overwinning óp Forcial. De thuiswedstrijd eindigde in een ruime 8-0 overwinning, maar gedurende de wintermaanden kreeg Forcial enkele nieuwe spelers; waar door de ploeg uit Rockanje aanmer kelijk meer power heeft gekregen. Recentelijk werd verdienstelijk met 0-0 gelijk gespeeld tegen het op de tweede plaats staande Goes, terwijl tegen koploper Vlissingen een krap pe 1-2 nederlaag werd geleden. HSD startte evenwel goed in Rockanje. Al in de eerste minuut was het raak. Rechtsbuiten sloeg de bal voor, waarna linksbuiten Bonne Brouwer in een vloeiende beweging doelpunt te: 0-1. HSD kon niet echt profiteren van deze morele opkikker. Vlak voor rust kon Forcial zelfs op gelijke hoogte komen door een foutje van doelman Peter van de Berge: 1-1. Overwicht Van de Berge was in de veron derstelling dat de bal achter zou gaan, maar een graspolletje besliste anders. De attent ragerende cen trumspits van Forcial hoefde slecht in te tikken. In de tweede helft kreeg HSD meer en meer een overwicht, maar on danks enkele goede mogelijkheden bleef het een gelijke stand. Een tien tal minuten voor het verstrijken van de tijd alsnog de verdiende overwin ning. Andermaal was Bonne Brou wer de afmaker, dit keer uit een strafcorner. Het tweede herenteam won op eigen veld met 3-1 van Push 12 door treffers van Joop de Vlieger en Wiebe Ploeg voor rust en van op nieuw Wiebe Ploeg in de tweede peri ode. Toen pas kon Push iets terug doen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6