Groep huurders „Beter Wonen" neemt recht in eigen hand Kollege wil kapverordening in gemeente Brouwershaven Ruim miljoen subsidie voor rekreatie in Westerschouwen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Verenigingsraad dringt aan op onderzoek Voor beter onderhoud bomen Advies werkkommissie Provinciale Rekreatie Raad &t tl 2 Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur; zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Uitgave B.V Drukkerij v/h lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar f 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Dinsdag 29 maart 1983! 139ste jaargang Nr. 23294 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Ledenvergadering VVV Zierikzee ..We zijn wel erg geschrokken" was de reaktie van de zesdeklassers van de lagere school Binnen de Veste na een EHBO-oefening maandagmiddag. Zonder dat de kinderen er iets van wisten, waren bij de leerlingen van de vijfde klas zware (nep)verwondingen aangebracht en de zesde klassers kregen de taak deze kinderen direkt te helpen. Het zag er allemaal best griezelig uit: brandwonden, schaafwonden, bloedneuzen, verwondingen aan handen, het leek net echt. De paniek was echter niet van lange duur. want snel gingen de leerlingen aan de slag om de slachtoffers uit de nood te helpen. Het werd een geslaagde oefening, die tevens als doel had de leerlingen voor te bereiden op het examen jeugd EHBO-A. BROUWERSHAVEN - Het kollege van b. en w. van de gemeente Brouwershaven stelt de raadsleden voor een kapverordening vast te stellen. Gaat de raad daar dins dag 5 april mee akkoord, dan mogen er voortaan geen bo men meer worden gekapt, of men moet over een vergun ning beschikken. Aan deze vergunning kan het voor schrift worden verbonden, dat ge kapte bomen geheel of gedeeltelijk moeten worden vervangen door nieu we. Ook is het dan mogelijk om na il legale kap een verplichting tot her planting op te leggen. Verder kan via deze kapverorde ning herbeplanting worden voorge schreven, als een waardevolle boom sneuvelt door andere oorzaken dan de hakbijl. Dit zou bijvoorbeeld kun nen gebeuren door verwaarlozing, vergiftiging of weersomstandighe den. Verder hebben burgemeester en wethouders in bepaalde gevallen de bevoegdheid om van de eigenaar van een waardevolle boom maatregelen te eisen wanneer een boom dreigt ten onder te gaan. Het kollege kan dan een instandhoudings- of onder houdsplicht voorschrijven. De ge meente Brouwershaven beschikte tot op heden nog niet over een kapveror dening. Verder komt tijdens deze raadsver gadering een voorstel aan de orde de grenzen te verruimen van de be bouwde kommen, zoals die in de Bos wel worden aangegeven. Dit gebeurt op verzoek van de Gedeputeerde Sta ten, die vinden dat de bevoegdheden in deze zoveel mogelijk bij de ge meente moeten liggen. Dan kan ook een meer adekwate kontrole plaats vinden. Hierdoor kunnen sneller misstanden worden gekonstateerd, dan wanneer de kontrole door de pro vincie wordt uitgeoefend. Verder komt aan de orde het op nieuw vaststellen van geluidhinder- verordening Brouwershaven; verle nen van een krediet van bijna 4700,voor de aanschaf van een ge luidsfilm projektor voor lagere scho len in deze gemeente en de vaststel ling van de exploitatievergoeding 30.782,65) voor de School met de Bijbel le Brouwershaven. ZIERIKZEE - „We moeten ervoor waken, dat Beter Wonen onrechtmatigheden zomaar toestaat", was de me ning van de heer M. Wieringa, lid van de raad van com missarissen van de Woningbouwvereniging, op het be richt dat een groep huurders in Dreischor het recht in ei gen hand neemt door een verhoging van de huurprijs botweg te negeren. Deze huurders zouden het op de ac ceptgirokaart ingeprinte bedrag doorstrepen en daaron der de naar hun mening rechtvaardige huurprijs van voor de verhoging invullen. noodzakelijke werkzaamheden als groot onderhout' uit te voeren. Als deze maatregel niet genomen zou worden, zou, volgens de direk- teur, genoegen genomen worden met woningen, die langzaamaan verkrot ten. Ing. Van Doorne liet weten, dat Beter Wonen nog steeds voldoende reserve heeft om een aantal noodsitu aties op te vangen. Het is niet de be doeling renovatie struktureel door te schuiven naar groot onderhoud. Eerlijker Dit kwam maandagavond aan de orde tijdens een openbare vergade ring van de verenigingsraad van Be ter Wonen in het Huis van Nassau. De kwestie werd aangekaart door verenigingsraadslid de heer J. H. Dorst. Hij was van mening, dat dit een ongewenste gang van zaken is en vroeg het bestuur of Beter Wonen daar niets van moest zeggen. Direkteur van de woningbouwver eniging ing. Ph. H. van Doorne liet weten dat huurverhogingen echt wel hard worden gemaakt, maar dat ach terstallige huurbedragen minstens tot 500, moeten oplopen om inge vorderd te kunnen worden. Verder deelde hij mede, dat een groep bewo ners van De Moggestraat in Drei schor een schrijven hebben gericht aan de huurkommissie met de vraag of de vorig jaar doorgevoerde huur verhoging wel redelijk is. Beter Wo nen wacht in dit geval een nadere uit spraak van die huurkommissie af voor nadere stappen worden onder nomen. Verder liet de direkteur we ten, dat er in de praktijk snel sprake is van een bezwaarschrift. „Als de huur niet wordt betaald, beschouwt de minister dat reeds als een signaal voor een bezwaarschrift", aldus ing. Van Doorne. Nader uitzoeken Commissaris Wieringa drong toch op aan aan de bel trekken door Beter Wonen in het door de heer Dorst ge schetste geval. Hij achtte het onjuist als de woningbouwvereniging niet zou reageren op het door huurders ei genhandig wijzigen van acceptgiro kaarten. Zowel de plaatsvervangend voorzitter de heer J. Pomper - de heer F. K. Vos was afwezig - als de direk teur zegden toe dat de zaak nader zal worden uitgezocht. De heer Van Doorne maakte echter wel de kantte kening, dat op de huurverhoging van 1 juli vorig jaar zestig bezwaarschrif ten zijn ingediend. Als de betreffen de huurders tot die groep behoren, heeft het volgens hem geen zin thans in te grijpen. In dat geval zal er eerst een uitspraak van de huurkommissie moeten zijn. Groot onderhoud De verenigingsraad ging akkoord met het voorstel tot uitvoering van groot onderhoud aan zeventien wo ningen te Oosterland, te weten: drie aan de Lage Achterweg en veertien aan de Burgemeester Van der Ha- vestraat. Het plan aan deze wonin gen groot onderhoud door te voeren in plaats van aanvankelijk voorge nomen renovatie heeft te maken met de bijzondere tegenvallende kontin- genten voor renovatie. Van de ruim honderd geplande te renoveren woningen op Scfcouwen- Duiveland zullen er slechts twintig gerealiseerd kunnen worden. Om de be\voners niet de dupe te laten wor den van die ongunstige kontingen- ten, besloot Beter Wonen de zeer De direkteur lichtte toe, dat de kosten voor Beter Wonen niet zo veel groter zullen zijn dan bij renovatie. Bovendien is het maximumbedrag om te renoveren teruggebracht tot 23.000,—, hetgeen volgens de heer Van Doorne betekent, dat er niet zo veel meer kan gebeuren dan groot on derhoud. Het huidige voorstel achtte hij dan ook eerlijker tegenover de huurders, omdat bij het doorvoeren van groot onderhoud geen huurver hoging ineens zal plaatsvinden, zoals bij renovatie wel het geval is. Boven dien moet die 2,5 huurverhoging in geval van renovatie afgedragen wor den aan het Rijk, terwijl bij groot on derhoud de jaarlijkse huurverhogin- Vervolg pag. 4 NOORDGOUWE - In de Pauwstraat te Noordgouwe zullen door woningebouwvereniging ..Beter Wonen" negen na oorlogse looningen een ingrijpende verbetering ondergaan. De verenigingsraad ging maandagavond akkoord met de financiële voorstellen om deze ingrijpende verbetering mogelijk te maken. Het gaat om de oneven nummers 1 t/m 17 in genoemde Pauwstraat. sanitaire voorzieningen in de ge meente nabij het strand noodzake lijk is voor: a. de langdurig op het strand verblijvende bezoekers (plaatsing niet permanent) en b. voor de bezoekers, die een lange autotocht achter de rug hebben of nog moeten afleggen (plaatsing permanent. De onder a. genoemde voorzieningen dienen op dan wel zeer nabij het strand te worden gesitueerd. De on der b. genoemde voorzieningen die- Vervolg pag. 4 ZON- EN MAANSTANDEN 30 maart Zon op 7.21, onder 20.09 Maan op 22.21, onder 8.27 31 maart Zon op 7.19, onder 20.11 Maan op 23.28, onder 8.46 Laatste Kwartier: 5 april (10.38) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 30 maart 5.00 17.58 11.02 23.14 31 maart 5.41 18.32 11.41 23.56 Springtij: 31 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie bij IJs land breidt zijn invloed naar onze omgeving uit en zal tot de paasdagen ons weer bepalen. Het bijbehorende neerslaggebied trekt vannacht over het land en brengt op veel plaatsen regen. De passade van dit systeem gaat gepaard met een harde zuid westelijke wind, kracht 7 of 8 aan de kust. Morgen is het regengebied naar het oosten weggetrokken en stroomt er lucht het land in, waarin zich buien kunnen ontwikkelen. Tussen de bui en door schijnt ook de zon. De mid- dagtemperatuur is ongeveer 10 gra den. Doordat de depressie tot het weekeinde dicht bij ons land blijft, komt er in dit wisselvallige weerty pe voorlopig maar weinig verande ring. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. BURGH-HAAMSTEDE - De werkkommissie van de Provinciale raad voor de rekreatie in Zeeland geeft die zelfde Raad het advies een aantal subsidie-verzoeken van de gemeente Westerschouwen in te willigen. Het be treft de aanleg van twee fiets voetpaden, een ruiter pad, een douche- en toiletruimte. Voor Zierikzee is een positief advies uitgebracht voor de aanleg van een douche- en toiletruimte voor passanten en uitbreiding van de passantensteiger. In totaal gaat het om een be drag van 1.671.000, Het fiets/voetpad aan de Hoogen- boomlaan te Renesse is een zeer drukke verbindingsweg ten bate van vele campings en funktioneert even eens als ontsluitingsweg voor dagbe- zoek aan het strand nabij het Water gat. De breedte van de weg varieert, maar is voor het grootste deel smal ler dan 4 m. Al het verkeer maakt van deze rijbaan gebruik, wat vol gens de werkkommissie tot onaan vaardbare situaties leidt. Om moge lijkheden te scheppen voor rekrea- tief fietsen en wandelen is een van de rijbaan gescheiden fiets voetpad noodzakelijk. De gemeente Wester schouwen is van mening dat in kom- binatie met het projekt fiets voet pad Hoogenboomlaan-Vroonweg een aantrekkelijk circuit voor de re- kreant ontstaat. De werkkommissie heeft voor laatstgenoemd projekt echter afwijzend geadviseerd inzake het subsidie-verzoek. De kosten van de aanleg van het fiets voetpad aan de Hoogenboomlaan worden ge raamd op 710.000,—, inklusief BTW, maar exklusief grondaan kopen. De aanlegkosten van een fiets voetpad aan de J. J. Boeijesweg te Haamstede worden geraamd op 530.000,—, inklusief BTW, maar ex klusief grondaankopen. De gemeente Westerschouwen wijst erop dat deze weg te smal is en veel verkeer ver werkt. ïn deze aantrekkelijke omge ving wordt een fietspad voor met na me rekreatief gebruik gewenst. De werkkommissie stelt voor dit pro jekt „pro memorie" op te nemen in de subsidie-voor dracht, omdat nog een nadere beoordeling van het tracé dient plaats te vinden. De kosten van het ruiterpad in Nieuw-Haamstede worden geraamd op 20.000,—. Door dit pad ontstaat een goede verbinding ten behoeve van een circuit, waardoor een aan trekkelijke uitbreiding van de moge lijkheden tot beoefening van de rui tersport ontstaat. Ook voor dit pro jekt wordt voorgesteld het „pro me morie" op te nemen. Sanitaire voorzieningen Het gemeentebestuur van Wester schouwen vindt dat de behoefte aan Verwachting tot woensdagavond: Enkele buien In de nacht veel bewolking en re gen; overdag wisselend bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur omstreeks 6 graden, middagtempera- tuur ongeveer 10 graden; vrij krach tige zuidwestelijke wind, kracht 5. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 2 april: Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.. 10 gr. Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: zuidwest 3 Niemand heeft een ander recht dan dat om altijd zijn plicht te doen. Comte

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1