Zwak Mevo '80 toch naar 3-0 zege op nog zwakker Kangoeroes nm Duo Heuser/Boot naar halve eindstrijd Sliedrecht Handbaldames Ouwerkerk in slotwedstrijd naar zwaar verlies gespeeld i 1 7 Afstraffing bij Spivo werkte nog fiks door Renesse bijna gedegradeerd na 5-1 verlies Rekreatieve badminton- kompetitie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 maart 1983 Nr. 23293 ZIERIKZEE - Kwa resultaat boekte de herenvolley- balploeg van Mevo'80 zaterdagmiddag een revanche voor de pijnlijke en kansloze nederlaag een week eerder bij koploper Spivo. Runner-up Kangoeroes verloor in sporthal Onderdak met 3-0 van Marco Reedijk en de zij nen. Kwa spel was het evenwel uiterst pover en chao tisch wat de oranje herenploeg liet zien. „Hier ben ik ei genlijk best van geschrokken", merkte de verbouwe reerde coach na afloop op. „Ik had de indruk, dat de ploeg de nederlaag volledig te boven was, maar dat was aan het spel bepaald niet te merken. Er werd maar wat aangerommeld en we mogen de handen bepaald dicht knijpen, dat ook Kangoeroes totaal niet bij de les was. Met enig overleg en met hetzelfde spelletje, dat ze eerder in eigen huis speelden, waren we vandaag minimaal een punt kwijt geraakt. Er zal beslist de komende week heel wat op een rijtje gezet moeten worden, willen we de vol gende week met sukses aantreden bij Hollemare in het waarschijnlijk laatste beslissende duel met betrekking tot de tweede plaats". Koploper Spivo maakte eveneens geen fout en won vrij gemakkelijk bij VQuick in Strij- en. Gerard. Janse en Piet Zoon blokken een inzet van Erik Elens attent af in het volleybalduel tussen de nummers twee en vier in de tweede klasMevo '80 en Kangoeroes. Wat een topper had moeten worden, mondde uit in een uiterst matig duel, dat door de minst zwakke formatie met 3-0 werd gewonnen. In de huidige situatie lijkt de twee de plaats in de tweede klas definitief binnen voor Mevo'80. Er resten nog twee kompetitieduels, waarvan het duel op zaterdag 9 april veruit het be langrijkste is. In Zwartewaal zal dan moeten worden gespeeld tegen Holle- mare. Het setsaldo is momenteel evenwel zeven punten in het voor deel van Mevo'80, waardoor het on waarschijnlijk lijkt dat de formatie uit Zwartewaal nog aan de tweede plaats kan komen. Winst brengt de Zuidhollandse equipe in punten naast Mevo'80, maar dan nog blijft de tweede plaats in Zierikzeese han den door het setsaldo. Noodzaak is dan wel, dat de laatste wedstrijd thuis tegen Pollux met de maximale skore wordt gewonnen. Rake klappen Het wedstrijdbegin was hoopvol voor de Zierikzeese ploeg. Door een goede eerste opslag van Gerrit van Splunder en een aantal rake klappen van Tonny Merle kwam de Zierikzee se ploeg vrij vroeg op een 6-1 voor sprong, maar toen reeds werd duide lijk, dat het allemaal niet zo lekker liep, als iedereen wel zou wensen. Kangoeroes sloop beetje bij beetje dichterbij, maar maakte zelf daarbij zoveel fouten, dat Mevo'80 toch wat puntjes kon blijven toevoegen. Bij 9- 7 werd echter toch een rustgevende time-out noodzakelijk. Een gelukkig balletje van Van Splunder gaf de thuisploeg gedurende enkele minu ten weer wat inspiratie, hetgeen re- SAS VAN GENT - Een duidelijke sterk en ook beter voetballend Corn Boys behaalde een ruime 5-1 over winning op het bezoekende Renesse. Kort voor het verstrijken van de eerste helft konden Frank de Meijer en Erwin Faes de Zeeuwsvlamingen een 2-0 voorsprong geven. Nadat Henk van Oosten na de thee voor 3-0 had gezorgd wist Walter de Jonge voor Renesse tegen teskoren(3- 1). Door Frank de Meijer (4-1) en een door Henk van Oosten benutte straf schop kwam de 5-1 eindstand op het skorebord. sulteerde in de 15-8 winst in de eerste set, die naar later zou blijken nog het beste spel te zien zou geven. Aanvankelijk zette de goede lijn zich ook nog door in de tweede set. Mevo'80 kwam probleemloos voor met 10-3, maar stortte daarna kom pleet in. Zelfs time-outs bij 10-6 en 12- 9 mochten niet baten. Het was en bleef een uiterst rommelig geheel, maar Kangoeroes deed in dat opzicht niet onder voor de thuisploeg, waar door zich een herhaling van het 2-2 gelijke spel in de uitwedstrijd niet zou voordoen. ,,Als we vandaag zo gespeeld hadden als in de eerste wedstrijd, dan was Mevo'80 kom pleet de boot in gegaan", vertelde Kangoeroes-aanvoerder John van Unnik, ..rnaar de klad zit er bij ons in. We hebben een erg jonge kern, die speltechnisch wel van een goed ge halte is, maar waarvoor de kompeti tie blijkbaar wat te lang is. Diverse spelers maken een uitgebluste in druk". Ongekontroleerd Na de tweede Mevo'80 time-out dreigde het alsnog volledig fout te gaan voor de thuisploeg. Bij 12-12 re sulteerde een goed geblokte smash van Tonny Merle zelfs in een Oost- voornse voorsprong, maar twee fou- tieven klappen aan de andere kant bezorgde Mevo'80 toch weer voordeel (14-13). Nog een keer kwamen de bezoekers naastzij door een listige tik van Si mon Jongejan, met Dick Zwart en Erik Elens de gememoreerde goede jonge kern, maar toen was het over. Eerst sloeg Jaap van de Vlugt een goede mogelijkheid ongekontroleerd buiten de lijnen en vervolgens rond de Eddy de Looff een lange rallye met een doffe dreun af tot 16-14. Het Kangoeroes-verzet leek gebroken, maar een aantal grove fouten aan Mevo'80-zijde zorgden ervoor, dat de bezoekers ook in de derde set weer lange tijd uitzichten hadden op een setwinst. Mevo'80 nam een 5-1 voor sprong en tegen het eind ook nog eens met 14-10, maar telkens sloften de be zoekers dichterbij. Via een fortuin lijk balletje, dat als set-up was be doeld, maar door zijn onzuiverheid net aan de andere kant van het net viel, besliste Piet Zoon uiteindelijk op de valreep het duel: 15-13 en 3-0. Mevo'80 leeft nog, maar het was al lerminst fraai wat de promotiekan didaat liet zien. Het eerste Mevo'80 damesteam speelde in Oud-Beijerland een voor treffelijke wedstrijd tegen koploper Data C/D. In ruim anderhalf uur werd Mevo'80 door de kampioen toch op verlies gezet via de alleszeggende setstanden 16-14, 15-11 en 16-14. Uit de lange duur van de wedstrijd mag worden gekonstateerd, dat Mevo'80 zich allerminst naar de slachtbank liet leiden. De twee ploegen voerden een boeiend schouwspel op. In de eerste set nam Mevo'80 brutaalweg een 2-8 voorsprong, die lang kon wor den vastgehouden. Bij 11-13 hadden de bezoeksters nog riante uitzichten op een verrassende setwinst. Nog net op tijd drukten de jeugdige Data C/D spelers het initiatief weer over om met 16-14 te winnen. In de tweede set voortdurend een Data C/D-voor- sprong. Bij 14-7 leek het er evenwel op, alsof Mevo'80 hetzelfde zou gaan doen als de thuisploeg in de eerste set. Bij 14-11 was de koek echter op en won Data C/D met 15-11. Onoverbrugbaar Ook in de derde en laatste set kwam Mevo'80 aanvankelijk op ach terstand, die schijnbaar onoverbrug baar leek. Via 5-3 kwam Data C/D met 13-6 voor. Toen volgde een ge weldig slotoffensief van de Zierik zeese dames. Dieneke Bolle onderscheidde zich aanvallend, terwijl Rian van de Vel de haar goede wedstrijd als spelver- deelster onderstreepte door enkele uitstekende taktische hoogstandjes. Mevo'80 kwam bij 14-14 naastzij, maar Data C/D herpakte zich juist op tijd en via twee uitstekende opsla gen werd de 16-14 alsnog binnenge haald, achteraf misschien gelukkig omdat anders tot staken van het duel had moeten worden overgegaan we gens tijdsoverschrijding. Het tweede damesteam leed een verdiende 0-3 nederlaag tegen Set- point, dat eveneens nagenoeg gepro moveerd is. Het vierde damesteam leed in Middelharnis een dikke 3-0 nederlaag tegen Intermezzo III. Het tweede herenteam liet tegen hek- kesluiter Bernisse de eerste set ver rassend lopen, maar stuitte vervol gens niet meer op noemenswaardige problemen en won met 3-1. Een 3-0 nederlaag was er voor het derde her enteam tegen Setpoint en hetzelfde negatieve resultaat boekte ook al het vierde herenteam. Het als tweede ge klasseerde Intermezzo IV was in Mid delharnis ruimschoots te sterk voor het desondanks zeer redelijk spelen de Zierikzeese team. Ruitenboer-bridgetoernooi ZIERIKZEE - Bridgeclub Zierik zee speelde deze week met twaalf paren mee in het Ruitenboer-Toer- nooi. Dit toernooi bestaat uit lande lijke wedstrijden (voorronden) waar 450 clubs met meer dan 10.000 paren aan deelnemen. Zij spelen die voor ronden op de clubs met spellen ver strekt en toegezonden door dc Neder landse Bridgebond. De winnaars van de clubs gaan naar acht landlijke halve finales. Voor de paren uit Zierikzee wordt die op 7 mei gespeeld in Sliedrecht De finale vindt plaats op 29 mei in Utrecht (Nieuwe- gein). De uitslag 1. Mevrouw Heuser-de heer Boot 135; 2. Dames Goedhart-Terwischga 134; 3. Dames Kops-Tuinman 131; 4. Heren Eekman-Viergever 129; 5. Me vrouw Sleegers-de heer Nolet 128; 6. Dames Van der Zande-Van Geesber- gen 120; 7. Dames Does-Hendriksen 117; 8. Echtpaar De Vlieger 116; 9. Echtpaar Pomper 112; 10. Heren Be- samusca-Meulstee 111; 11. Mevrouw Schults-de heer Schot 107; 12. Me vrouw v. d. Berg-de heer Does 100. Het gemiddelde was 120. Mevrouw Heuser en de heer Boot gaan naar de halve finale in Sliedrecht. De paren 1, 2 en 3 verdienden een fles wijn. De niet deelnemende paren speel den een onderlinge wedstrijd echter ook met een serie spellen van het Rui- tenboer Tournooi van voorbaande ja ren, uiteraard zonder mededingen. Doordat twee paren niet de juiste spel len tegen elkaar speelden, konden ook twee andere paren hun spellen niet meer korrekt afspelen. Volgens de regelementen werd de juiste uitslag bepaald met vier arbitrale scores voor de 3 en 5 eindigende paren van 40% en vier arbitrale scores van 60% voorde 7 en 9 eindigende paren. De uitslag werd hierdoor. 1/2 Mevrouw Van Oeveren-Tenne- kes, heren Blonk-van Hengstum 89; 3. Dames Van Groningen-Schaalje 80; 4. Mevrouw De Vos-de heer Evenwel 74; 5. Heren Van der Mark-de Wit 72; 6. Heren Turel-de Vries 64; 7. Dames Van Kooten-Lepelaars 63; 8. Dames Besamusca-Lievense 59; 9. Heren 't Hart 58. Het gemiddelde was 72. REEUWIJK - Cor Lambregts blijft ongenaakbaar in wegwedstrijden. De Limburgse atleet gebruikte zater dag bijna een halve minuut minder dan zijn voornaamste konkurrent Steef Kijne bij de loop over vijftien kilometer om de Reeuwijkse Plas- MONTE CARLO - Marianne Borg heeft haar man Björn geen goede dienst bewezen. Zij verrichtte zon dag de loting voor het Grand Prix- tennistoernooi in Monte Carlo, waar Borg voor de laatste keer in een offi cieel evenement in aktie komt. De af scheid nemende Zweed, die van de organisatie een zogenaamd ,,wild card" had gekregen, moet het in de eerste ronde opnemen tegen de als derde geplaatste Argentijn Jose-Luis Clerc. Deze gravelspecialist behoort met Ivan Lendl en Guillermo Vilas tot de grote favorieten voor de eind zege. Alberto Fernandez winnaar van Catalaanse Week TERRASSA - De Spanjaard Alber- to Fernandez is winnaar geworden van de Catalaanse Week. De laatste etappe een rit over 163 km van Bada- lona naar Terrassa leverde nog een sukses op voor onze landgenoot Jo- han van der Velde, waarmee hij na overwinningen van Jac. Hanegraaf en Ludo Peters het aantal overwin ningen voor de Raleigh-ploeg op drie bracht. In de laatste etappe viel de beslis sing reeds op de eerste col, de Mont- serrat. Voor de top vormde er zich een kopgroepje van vijf renners, de Italianen Pozzi en Viotto, de Span- jaar Faustino Ruperez en de Neder landers Johan van der Velde en Ge rard Veldscholten. In de afdaling van de Estenellas wist Van der Velde zich van zijn me devluchters, van wie Viotto tijdens de beklimming had moeten lossen, te ontdoen en zegevierend de finish te passeren. Gerard Veldscholten maakte het Nederlandse sukses volledig door beslag op de tweede plaats te leggen voor de Spaanse klimmer Vicente Belda. Fernandez, de winnaar van de Catalaanse Week, is een ronde renner bij uitstek die reeds in 1980 de Ronde van Spanje op zijn naam bracht en vorig seizoen winnaar werd van de Ronde van Piemont en op de vierde plaats eindigde in de Ronde van Ita lië en Spanje. Brabantse Pijl voor gewiekste Eddy Planckaert ST. GENESÏUS RODE - De 23e Brabantse Pijl, een wedstrijd op en rond de Alsemberg over 166 km, heeft een overwinning opgeleverd voor de Belg Eddy Planckaert. Jjje beslissing in deze wedstrijd viel-na 78 km wedstrijd toe>Ui£gveen uit 12 renners bestaande kopgroep werd ge vormd, waarvan uiteindelijk Planc kaert, De Wolf, Matthijs en Peeters overbleven. Daar Matthijs en Peeters alleen maar oog hadden voor De Wolf kreeg Planckaert de gelegenheid het hazen pad te kiezen en een beslissende voorsprong te nemen. Met 25 seconden voorsprong op Ru dy Matthijs ging hij winnend door de finish met De Wolf op de 3e- en Pee- terse op de 4e plaats. Met een achterstand van 1 minuut en 22 seconden legde Johan van der Velde beslag op de 5e plaats. Van de overige Nederlanders werd Hans Langerijs 13e, Theo de rooy 15e en Jan van Houwelingen 22e. Sean Kelly wint ook Internationale Lentekriterium SANT TRIVIER - Sean Kelly blijft winnen. De Ierse wielerprof, die twaalf dagen geleden de eindover winning in Parys-Nice prolongeerde, zegevierde zondag in de 52e editie van het Internationale Lentekrite rium. Kelly won de afsluitende tijdrit in SaintTrivier over 21 kilometer. Hij finishte in een tijd van 28 minuten en 25 sekonden. De Zwitser Jean-Marie Grezet bezette zowel de tweede plaats in de tydrit, als in het eindklassement De overwinning van Kelly beteken de een groot sukses voor de ploeg van Jean de Gribaldy. Na de drievoudige triomf in de rit naar de zon (Kelly, Grezet en Rooks) zorgden Kelly en Grezet opnieuw voor een dubbel sukses. Regis Clere, de Franse kampioen, die tot de tijdrit de leiding had in de al gemene rangschikking, moest in de laatste rit meer dan een minuut prijs geven Joop Zoetemelk was de beste Nederlander. Zowel in de tijdrit als in het eindklassement werd de 36-jarige in Franse dienst rijdende wielerprof derde. Bernard Hinault moest in de tijdrit 1.46 min. toegeven op winnaar Kelly en werd daarmee slechts zeven tiende. In het eindklassement beland de Hinault op de elfde plaats. Het eind klassement van het Internationale Lentekriterium was als volgt 1. Kelly 8.09,05; 2. Grezet op 4 sek.; 3. Zoetemelk op 30 sek.; 4. Clere op 49 sek.; 5. Roche op 58 sek.; 6. Andersen op 1.36; 7. Seiz op 1.47; 8. Alban op 2.15; 9. Jourdan op 2.15; 10. Fignon op 2.20; II. Hinault op 2.50. BARCELONA - FC Barcelona heeft de kans op de Spaanse voetbal beker behouden. Zaterdagavond werd Real Madrid met 2-1 verslagen. Het stadion Nou Camp was uitver kocht met 125.000 kijkers. Real nam in de 21e minuut de leiding door Jua- nito. Nog voor rust maakte Marado- na gelijk. In de 78e minuut maakte Alonso het winnende doelpunt. Door deze overwinning naderde Barcelona leider Real Madrid tot op één punt. ZIERIKZEE - ln de rekreatieve badmintonkompetitie zijn alle kam pioenen inmiddels al bekend. In de eerste klas pakte Zierikzee I de titel, in de tweede klas was de koppositie al vergeven aan de ploeg van DFS en in de derde klas ging Zierikzee IV zon der een verliespunt met het kam pioenschap strijken. Het weer bij zonder geslaagde gebeuren is der halve weer aan de laatste wedstrij den toe. De afgelopen dagen werden in alle klassen twee ontmoetingen af gewerkt In de eerste klas boekte Netovertnet I een 5-1 zege op het tweede team van ZSC. De Scharendijkse eer werd ge red in het heren enkelspel waai- G. Cobussen met 10-15 en 4-15 te sterk bleek voor H. van de Zande. In het dames enkelspel was er evenwel Bru- se winst voor L. Vleugel op J. Cobus sen; 11-4, 11-4. In de dubbelspelen bleven L. Vleugel, C. Berrevoets, H. van de Zande en KL Delfgauw zonder verliespartij. Het eerste team van ZSC bracht het er tegen Duiveland II nog slech ter af. Hier ging de zege met maxi male 0-6 cijfers naar de Oosterland- se ploeg. J. van Westen, A Stouten, B. Matthee en B. Jonker hoefden noch in de enkel- noch in de dubbel spelen ook maar een set af te staan aan hun Scharendijkse opponenten. In de tweede klas won Duiveland III met 4-2 van Netovertnet III. J. van de Bos en T. Neele wonnen de enkelspe len van respektievelijk D. Vleugel en A Knappers. De dubbelspelen wer den broederlijk gedeeld. Bruse winst kwam er echter steeds pas na drie zwaarbevochten games. I. Deurloo won samen met A. Knappers het da mes dubbel, terwijl zij met D. Vleugel een van beide gemengde dubbelspe len won. Voor de Oosterlandse ploeg zat C. Volkers in beide gevallen in het winnende koppel, een keer met C. van de Linde en een keer met W. Struyk. Netovertnet II en Zierikzee III deelden in de tweede klas de punten: 3-3. Het lierendubbel was voor de Bruse ploeg via K. Delfgauw en E. Korstanje en met J. van den Ouden won Delfgauw een gemengd dubbel spel. Het dames dubbel ging naar J. van den Ouden en T. van de Zande. De Zierikzeese punten kwamen op naam van A en N. Melieste, afzon derlijk en samen. In de derde klas won kampioen Zie rikzee IV met 4-2 van Torpedo uit Brouwershaven. R. Moerman werd winnaar in het heren enkelspel en sa men met I. Wijnen in een van de twee gemengd dubbelspelen. D. van de San- de en D. Everaarts wonnen het tweede gemengd dubbelspel en het dames- dubbel Wijnen/Van de Sande zorgde voor het vierde punt De Brouwse pun ten kwamen op naam van KL van de Welle in het dames enkelspel en L en K. van de Male wonnen het heren- dubbelspèL M. Fonteine, L. de Jonge, H. Kafoe en R. Giltay zorgden gevieren voor een 6-0 overwinning van Drei- schor op Renesse. ADEN AU - De 100 km-race, die zondag op het circuit van de Nürn- bergring zou worden gehouden, is wegens langdurige sneeuwval afge last. Zaterdag was de baan met een 15 centimeter dikke sneeuwlaag be dekt, hetgeen de gehele winter nog niet het geval was geweest. In de nachtelijke uren van vrijdag op za terdag heeft men nog vergeefs gepro beerd door het verspreiden van een extra sterk dooimiddel de sneeuw van de baan te krijgen. ZIERIKZEE - De dames handbalploeg van Ouwerkerk heeft het seizoen niet al te daverend besloten. In sporthal Onderdak kreeg de formatie van coach Henk Snijders een fris pak op de broek van het Goese GSC (5-20), maar aan de nederlaag ligt een fiks exkuus ten grondslag. Bij de stand 2-3 liep keepster Di ana Bakker een handblessure op, waardoor zij haar werk niet meer kon doen, zoals een keepster dat pleegt te doen. Bij 3-9 besloot Henk Snijders haar te vervangen door Jeanette Renters, maar de morele tik werkte dusdanig door, dat de Ouwerkerkse ploeg zich nog nauwelijks afdoende kon verweren tegen de skoringsdriften van de Goese dames. Al na twee minuten spelen waren beide keepsters een keer gepasseerd. GSC nam de leiding, maar vanaf de hervatting trok Marja Otte de skore weer gelijk. Opnieuw kwam GSC voor," maar andermaal had Ouwer kerk het ahTwooPd' klaar, dit keer door de doeltreffende aktie van Erna Bakker. In de zevende minuut de der de Goese treffer met daarbij naar la ter zou blijken de oorsprong van de hanblessure van Diana Bakker. „Zij speelde nog wel door, maar van in grijpen was nog nauwelijks sprake. Toen de pijn te hevig werd liet Diana Bakker zich bij 3-9 vervangen, maar toen was de achterstand al te gek", meldde Henk Snijders. Tegenslag Halverwege had GSC al een 4-12 voorsprong, omdat zowel Marja Otte als Erna Bakker nog een keer doel troffen voor de Ouwerkerkse ploeg. In de tweede helft liep de skore suksessievelijk op tot 5-20, waarbij de Ouwerkerkse treffer andermaal op naam kwam van Marja Otte. ,,Toen het verschil in skore eenmaal vijf doelpunten was, toen knapte er iets in de ploeg. De tegenslag kon niet afdoende verwerkt worden en het was toen voor GSC een koud kunstje om zeer ver van ons vandaan te lopen. Die dingen gebeuren en daar moet je je simpel bij neerleggen. Het was enigszins in de lijn van de tweede kompetitiehelft", vertelde Henk Snijders. ,,In de eerste helft van de kompeti tie is er zeer goed gespeeld voor onze begrippen, want je moet natuurlijk wel inkalkuleren, dat we een erg smelle groep hebben, waarin nie mand gemist kan worden. Dat werd in de tweede seizoenhelft wel duide lijk. Toen kregen we af te rekenen met een fiks aantal blessures en dan ben je als ploeg nergens meer. Win nen was er toen ook niet meer bij". De Ouwerkerkse dames waren opge lucht, dat het seizoen erop zit. Na een paar weken rust gaat men echter weer fanatiek aan de slag. Een aantal oefenwedstrijden in de open lucht moeten dan de aanzet worden voor een nieuw seizoen. ,,Ze hebben nu ook gemerkt, dat ze niet te vlug met het hoofd in de wind moeten gaan lo pen, want dat was in de tweede kope- titiehelft ook wel een beetje het ge val. Een stukje zelfoverschatting speelde wel degelijk mee. Toch durf ik zeggen dat we een leuk seizoen achter de rug hebben, gezien onze be perkte mogelijkheden", besloot Henk Snijders. ;-y Spelmoment uit de handbalontmoeting tussen de damesteams van Ouwer kerk en GSC, een duel dat na een fikse blessure van de Ouwerkerkse keepster Diana Bakker uitmondde in een 5-20 nederlaag voor de Ouwerkerkse ploeg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7