SKNWK overrompelt Nieuwland met uitstekend voetbal: 0-4 Warrige beslissingen arbiter leveren Mevo enorme kater op Formatie Kees van de Linde grijpt laatste strohalm Dreischor in de problemen na 2-1 verlies Ouwerkerk klopt geirriteerd Jong Ambon: 0-5 TOTO Zierikzee- reserves weer in de race na 3-0 winst op koploper Robur X X X X X X X X X X Meeuwen zet titelpretendent opnieuw op verlies: 2-1- i k ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 maart 1983 Nr. 23293 Arie Kristaleijn zyn tweede doel punt, toen hij een pass onderschepte, die vanvuit de Nieuwlandse verdedi ging vertrok. Via een paar goede pas seerbewegingen was de nummer vier een feit, „Er is nu bij iedereen weer hoop. Het gat is verkleind tot drie punten en we hebben nog vijf wedstrijden, waar onder de ontmoeting met SNS. Het valt nu weer te overzien", meende Van de Linde. „Erg positief was vandaag, dat ik een Jan Bresser heb gezien, zoals ik hem kende. Hij is een goede spits, die het de verdediging van een tegenstander erg moeilijk kan maken. Hij skoorde weliswaar niet, maar het is een handenbindertje. Uitstekend speelde verder ook Evert van der Zan- de, die van Hugo Crucq een dood punt maakte. Verder zetten Arie Kristaleijn en René van der Zande hun man voort durend voor onoplosbare problemen. Resumerend kan ik echter zeggen, dat de hele ploeg goed werkte en liet zien, dat SKNWK veel beter kan dat de plaats op de ranglijst zou doen ver- moedea Als we nou ook nog eens vloeiende aanvallen kunnen afwerken en niet alleen hoeven te skoren uit dode momenten, dan is er beslist nog geen man over boord". Z1ER1KZEE - Zonder vervangende uitslagen had er in onze twintigste Nieuwsbode-Toto best wel eens een nieuwe leider in kunnen zitten. Nu bleven zowel Henk Vrijdag als Kees Verkerk op tien goede voorspellingen steken. Daarmee komen zij met het reeds geklasseerde viermanschap Arie Folmer, Bert de Vos, Bert Nuyens en Kees Verkaart op de gedeelde derde plaats achter leider Marcel van Grunsen en nummer twee Tonny Tetteroo, die respektieve- lijk twaalf en elf keer goed tipten. De derde deelnemer aan de twintigste To to, Iman Westdorp, komt met vier goede aankruisingen in de staart van de ranglijst. Alleen Cees in 't Veld skoorde minder. Mevo verloor voor de tweede keer van het Zoutelandse Meeuwen, al had Cas Hubregtse daarvoor de on dersteuning van arbiter Poot nodig. SKNWK zorgde voor sensatie door bij titelpretendent Nieuwland fors naar de eerste seizoenzege te gaan. Twee treffers van Arie Krsitaleijn en twee doelpunten van Leo Wandel be tekenden de 4-0 winst. DFS-SVD ging van het programma en krijgt als vervangende uitslag een gelijkspel mee. In de drie eerste wedstrijden van het twintigste rijtje skoorden de drie Totoïsten niet een keer. Puntendeling Ook bij Heinkenszand-WIK fun geert een gelijkspel als vervangende uitslag. Kees Verkerk en Henk Vrij dag dachten ook in deze richting. Co- lijnsplaatse Boys moest aantreden tegen Duiveland, maar ook hier een afgelasting. Een overwinning voor de ploeg van Piet Roks leek de sportredaktie voor de hand liggend. Opnieuw skoorden hier Kees Verkerk en Henk Vrijdag. De tweede klas-topper ZSC-Hoede- kenskerke krijgt als vervangende uitslag een puntendeling mee, het geen ook Kees Verkerk voorspelde. Zierikzee redde het voor de tweede keer niet tegen Jong Ambon. Na de 1- 0 in Zierikzee werd het nu 2-0 voor de Middelburgse formatie. Henk Vrij dag gokte hier goed. Voor Renesse is het doek bijna ge vallen. Door de 5-1 nederlaag bij Corn Boys is de ploeg van Ko Willem- se nog een punt van degradatie van daan. Iman Westdorp en Kees Ver kerk voorzagen het verlies. Drei- Evert van der Zande vertolkte een hoofdrol in verdedigend oogpunt in de ploeg van SKNWK. Hij speelde de gevaarlijkste Nieuivland-spits Hugo Crucq kompleet uit de wedstrijd en droeg zodeonde een belangrijk steentje bij aan de 0-4 zege. schor raakte ook weer in de gevaren zone door een onnodige 2-1 nederlaag bij Zeeland Sport. Dit keer skoorden Kees Verkerk en Henk Vrijdag juist. Voor de hand lag een overwinning van de SKNWK-dames bij VCK. Van daar een vervangende ,,twee" voor dit duel. Verkerk en Vrijdag tipten insgelijks. Drie goede voorspellingen kwamen uit de bus bij het handbal duel tussen de damesploegen van Ou- werkerk en GSC. Ouwerkerk verloor met 5-20. Sterk verweer Drie keer juist ook was de skore bij het volleybalduel van de damesploe gen van HPV en Kwiek. De Bruse da mes wonnen met 0-3. Eenzelfde skore was er bij Mevo'80 tegen Kangoeroes, al mocht de Zie rikzeese herenploeg de handen dichtknijpen, dat ook Kangoeroes een faaldag had. Iman Westdorp gok te verkeerd. Bij de damesontmoeting tussen Data C/D en Mevo'80 ver weerde de Zierikzeese ploeg zich sterk, maar het 3-0 verlies kon niet worden voorkomen. Dit keer gokte Kees Verkerk foutief. All Ready startte slecht in de tweede helft van de veldkompetitie. Bij koploper Zuidwesters werd met 8-2 verloren. Kees Verkerk en Henk Vrijdag gok ten juist. VLISSINGEN - Gebrek aan schotr vaardigheid is Dreischor in de uit wedstrijd tegen Zeeland Sport nood lottig geworden. Door een serie doel- rijpe kansen te laten liggen werd het uiteindelijke resultaat voor Drei schor een 2-1 nederlaag waarmee het nog danig in de problemen komt ten opzichte van de drie degradatie plaatsen. Hoewel Dreischor een veldmeer- derheid had slaagde het er niet in, ondanks de kansen welke men zich wist te scheppen dit in doelpunten tot uitdrukking te brengen. De eerste helft kon nog met een 1-0 voorsprong worden afgesloten door een treffer van Bas Terpstra halver wege. Na de hervatting lieten Chris Tetteroo, Bas Terpstra en Wim van der Linde goede mogelijkheden liggen om de stand definitief in het voordeel van Dreischor te beslissea Na een kwar tier spelen kon Zeeland Sport uit een strafschop de stand in evenwicht bren gen (1-1) waarna zij zeven minuten voor tijd de wedstrijd in hun voordeel konden beslissen (2-1). MIDDELBURG - In een nogal rom melige wedstrijd heeft Ouwerkerk een duidelijke en verdiende 5-0 over winning op Jong Ambon IV weten te behalen. Voor de rust kon de thuis- klub nog aardig gelijke tred met de bezoekers houden. Na een half uur spelen schoot Wi llam Remeeus uit een doorbraak Ouwerkerk naar een 1-0 voorsprong Twee minuten na de hervatting bracht Niek Hesp met een kopbal uit een door Jakkie Bezemer genomen hoekschop de stand op 0-2. Na een kwartier spelen werd het 0-3 door René Waardenburg uit een straf schop nadat Jakkie Bezemer onderuit was gehaald. Bij Jong Ambon kon men de achter stand maar moeilijk verkroppen wat resulteerde in het uit het veld zenden van een van hun spelers. Nadat Jakkie Bezemer uit een voorzet van Bas Nee- Ie de stand op 0-4 had gebracht kon nog een van de Jong Ambon spelers de kleedkamer gaan opzoeken, waardoor zij met negen man verder moesten spelen. Twee minuten voor tijd kon Niek Hesp nog de eindstand op 0-5 bepalen. RUCPHEN - De Belg Ludo Dielis heeft zondag in Rucphen de wereldti tel biljarten in de spelsoort bansto- ten geprolongeerd. Dielis won in de zevende en laatste ronde van de Westduitser Zenkner. Hij maakte de 200 caramboles vol in 24 beurten. Zenkner bleef steken op 181. NIEUWLAND - Hekkesluiter SKNWK heeft én zichzelf én koploper Nieuwdorp een voortreffelijke dienst be wezen door rivaal Nieuwland op eigen terrein een fiks pak slaag te bezorgen. SKNWK speelde een uitstekende wedstrijd, maar moest toch nog tot in de laatste minuut van de eerste helft wachten, vooraleer een voorsprong genomen kon worden, nadat eerder diverse uitgespeelde mogelijkheden onbenut waren gebleven. „Ondanks het feit, dat de ploeg voortreffelijk voetbalde, bleef dit manko nog levensgroot aanwezig", konstateerde oefenmeester Kees van de Linde na afloop. „SKNWK kan nog steeds niet afwerken. Als we dat vandaag wel gekund hadden dan was Nieuwland een blamerende nederlaag niet be spaard gebleven. Maar voorlopig ben ik met het 0-4 resultaat natuurlijk dik tevreden. Als we zo blijven voetballen en we degraderen dan nog, dan kunnen we dat in ieder geval met opgeheven hoofden doen". Het vorig seizoen leek SKNWK na de helft van de kompetitie ook een regelrechte degradant in de vierde klas van het zaterdagse KNVB-voet- bal Na de winterstop leefde de ploeg, toen nog onder leiding van trainer Ed van Dalen, evenwel helemaal op en speelden de Nieuwerkerkers zelfs nog even mee voor de promotie. Dit jaar leek zich het verhaal te herhalen. Op nieuw sloot SKNWK de ranglijst aan het eind van de eerste kompetitiehelft, maar het herstel bleef ook uit Zestien wedstrijden lang smaakte de formatie van trainer Kees van de Linde niet het zoet van een overwinning, al was men er een paar keer erg dicht bij. Voor alsnog kwam men niet verder dan vijf gelijke spelen en de marge met naaste GOES - Gaf men enige weken gele den geen cent meer voor de kansen op de kampioenstitel voor de Zierikzee se reserves, na de 3-0 overwinning welke zij zondagmiddag te Goes op koploper Robur II wisten te boeken zijn zij plotseling weer tot de kans hebbers gaan behoren. In een bikkel hard duel wist het beter voetballende Zierikzee-team een verdiende over winning te behalen, waarbij de be slissing reeds in de eerste helft viel. De openingstreffer viel in de 20e minuut toen André Flohil een vrijetrap langs de doelman van Robur knalde (0- 1). Tien minuten later was het weer raak en weer was het André Flohil die uit een vrijetrap van enige meters bui ten het strafschopgebied kon skoren (0-2). Ondanks de verwoede pogingen van Robur om de kansen te doen keren hield de Zierikzee verdediging het hoofd koel en gaf het de Goese aanval lers weinig gelegenheid om gevaarlijk te worden. Vijf minuten voor de rust viel de definitieve beslissing toen An dré Flohil, deze middag produktief, goed doorging op een over de verde diging geplaatste bal en de stand op 0-3 bracht Na de rust bleef het een harde wed strijd mét als enig resultaat dat er van beide teams een speler naar de kleed kamer werd verwezen, maar dat er niet meer werd geskoord. rivaal SNS met het oog op degradatie groeide uit tot vijf punten. Spelkoncept „Ik ben er steeds in blijven geloven, dat de punten er toch zouden komen", vertelt Van de Linde. „Tegen Smerdiek hadden we de winst voor het oprapen, maar in het laatste kwartier zorgden een aantal warrige beslissingen van scheids rechter Vermeulen ervoor, dat we alsnog de boot in gingen. Bij Nieuw land kwam de toen reeds verdiende winst er alsnog en hoe". SKNWK startte bij Nieuwland met een op aan vallend spel geënte opstelling met Arie Kristaleijn op het middenveld. De twee spitsen Jan Brasser en Jan Tierie werden voortdurend onder steund door de opkomende midden velders Arie Kristaleijn en René van der Zande, een spelkonsept, dat Nieuwland verraste en waarop zij het antwoord volledig schuldig moesten blijven. Al na vijf minuten had SKNWK op voorsprong kunnen komen als Leo Wandel een goede steekpass van Jan Brasser had verzilverd Hij schoot evenwel knullig naast In de loop van het eerste bedrijf, dat volledig door de Nieuwerkerkers werd beheerst kreeg ook Jan Tierie nog twee schitterende kansen, toen hij evenzoveel keer oogin oog met de Nieuwlandse doelman kwam. De afwerking faalde evenwel schromelijk. Drie minuten voor het rustsignaal verknalde Tierie ook nog een strafschop, maar op slag van rust tekende Arie Kristaleijn alsnog voor de openingstreffer, toen hij een vrije trap op maat van Arie Folmer voorbij de Nieuwlandse sluitpost kopte: 0-1. Hoekschoppen De eerste vijf minuten van de twee de helft was er plotseling toch weer paniek in de Nieuwerkerkse tent, het geen resulteerde in drie Nieuwlandse hoekschoppen en een kopstoot die slechts nipt doel miste. „Toen die eerste zenuwachtige pe riode voorbij was, pakten wc het goe de spel van de eerste helft weer op en kwam Nieuwland er kompleet niet meer aan te pas", weet Van de Linde. Na een kwartier verdubbelde SKNWK de skore, toen Leo Wandel een hoek schop op rechts met de linkervoet genomen in een keer in het doel depo neerde. Vijf minuten later herhaalde hetzelfde scenario zich nog een keer en toen zat SKNWK op rozen: 0-3. Een kwartier voor tijd skoorde ook Utrecht-Feyenoord Willem II-Helmond Sp. AZ '67-Fortuna S Roda JC-GA Eagles Twente-Haarlem NEC-NAC PSV-Excelsior Sparta-Groningen V itesse-Eindho ven Volendam-Cambuur V Veendam-Wageningen x Den Haag-MVV De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 3-1-3-1-2-3-1-3-1 -2-2-1 Aantal deelnemers: 75.246. Inleg: 312.073. Beschikbaar voor prijzen: 148.235. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 14 -18 - 20 - 26 - 28. Toegevoegde wedstrijd: 9. Aantal deelnemers: 7790. Inleg: 34.632. Prijzenbedrag: 16.450. Lotto De winnende getallen zijn: 6 -16 - 21 - 33 - 36 - 37; en het reservegetal is: 7. Aantal deelnemers: 628.072. Inleg: 3.305.930. Prijzengeld: 1.688.386. Cijferspel Winnend in het cijferspel is: 895927. Eredivisie FC Utrecht-Feyenoord 1-1; Willem II-Helmond Sport 4-0; AZ'67-Fortuna S 0-0; Roda JC-Go Ahead Eagles 2-0; PEC Zwolle-Ajax 1-2; FC Twente- Haarlem 2-4; NEC-NAC 1-1; PSV-Ex celsior 4-3; Sparta-FC Groningen 3-3. Ajax 27 20 5 2 45 77-27 Feyenoord 27 18 8 1 44 58-29 PSV 27 17 8 2 42 67-28 Groningen 27 8 14 5 30 50-40 Sparta 27 9 11 7 29 50-41 Roda JC 27 11 7 9 29 44-39 Haarlem 27 11 7 9 29 31-35 Fortuna S 27 9 9 9 27 30-32 AZ'67 27 10 6 11 26 36-26 Excelsior 27 10 6 11 26 36-35 FC Utrecht 27 9 8 10 26 40-43 Helmond Sport 27 8 7 12 23 36-53 Willem II 27 6 7 14 19 35-43 PEC Zwolle 27 6 7 14 19 34-47 GA Eagles 27 5 9 13 19 30-53 FC Twente 27 4 10 13 18 26-46 NEC 27 3 12 12 18 24-49 NAC 27 4 9 14 17 23-60 Eerste Divisie Vitesse-Eindhoven 1-0; Telstar-FC Den Bosch 1-1; Volendam-Cambuur 1-2; Heerenveen-De Graafschap 2-0; Veendam-Wageningen 2-3; FC Den Haag-MVV 2-1; DS'79-Heracles 2-0. DS'79 23 12 7 4 31 47-32 Volendam 24 13 4 7 30 60-35 Cambuur 24 12 5 7 29 41-28 MVV 24 10 8 6 28 41-27 Den Bosch 24 11 6 7 28 37-25 Den Haag 23 10 7 6 27 49-33 FC VW 23 12 2 9 26 41-41 Heerenveen 24 7 12 5 26 37-36 Vitesse 24 10 4 10 24 35-29 Eindhoven 24 9 5 10 23 32-43 SVV 24 7 9 8 23 35-47 Veendam 24 6 10 8 22 34-35 Wageningen 24 8 4 12 20 36-51 Graafschap 24 6 4 14 16 25-44 Telstar 24 5 5 14 15 31-48 Heracles 23 5 2 16 12 29-57 ZOUTELANDE -"Teleurstelling alom in de Mevo-gelederen nadat het laatste fluitsignaal had geklonken van de voor de Zierikzeese ploeg zo belang rijke ontmoeting bij het Zoutelandse Meeuwen. Voor de tweede keer moesten Toon van Tiggelhoven en zijn mannen beide punten laten aan de Walcherse equipe. Dit keer kreeg het verlies echter een vervelende bijsmaak, want abso lute hoofdrolspeler in het duel werd arbiter Poot. „Die man was nou een schoolvoorbeeld van een thuisfluister", mopperde Toon van Tiggelhoven. „Meeuwen maakte gelijk via een voor iedereen zichtbare handsbal en in de laatste tien minuten keurde hij twee zuivere doelpunten van ons af. Zo moet je wel de boot ingaan". Meeuwen won uiteindelijk met 2-1, nadat Cas Hu bregtse en de zijnen eerder in het seizoen in Zierikzee al met 2-4 de meerdere waren geweest. De eerste helft van het voor Mevo belangrijke treffen met het oog op behoud van kampioenskansen, ver liep voor de Zierikzeese formatie uit erst suksesvol. Weliswaar werd en kele keren erg nonchalant met de mo gelijkheden omgesprongen, maar dat deerde nauwelijks, omdat Meeuwen bijzonder terughoudend speelde en het doel van Jan-Leen van Liere niet of nauwelijks onder druk kwam. In de tweede minuut al kreeg Arnold Vercauteren een goede kans, maar zijn omhaal in een draai miste net doel. Beter nog was de kans voor Mart Koopman, maar hij lepelde vanaf vijf meter de bal nog over het latwerk. In de 30e minuut alsnog de verdiende Zierikzeese openingstref fer van de voet van Martin Quist. Hij rondde een gave aanvalsaktie van Arnold Vercauteren en Rudy Ver- kruysse attent af. Mogelijkheden „Ook vlak voor rust kregen we nog een paar mogelijkheden, maar de verlossende tweede treffer wilde niet vallen. Dat was jammer, want we speelden in Zoutelande weer aanmer kelijk beter dan de laatste twee wedstrijden op eigen veld tegen de degradatiekandidaten SNS en SPS. We konden ook vrij uit aanvallen, omdat Meeuwen er slechts spora disch uitkwam", vertelde Toon van Tiggelhoven. In de eerste twintig minuten van de tweede helft plotseling een kompleet gewijzigd spelbeeld. In dc verdedi ging maakte Mevo een paar fatale fouten, maar de gelijkmaker van Meeuwen had toch de steun nodig van de nietsziende arbiter Poot, die zijn eerste wedstrijd in KNVB- verband floot. Dirk van der Sleen en Sjaak Lankhaar renden gelijkop naar een verdwaalde dieptepass, waarbij Lankhaar weliswaar als eerste bij de bal was, maar hij toch ook de hulp van een van de hande no dig had om dc bal voor zijn schiet- been te deponeren. „Toen was het voor hem een koud kunstje om in te tikken, maar het is toch te gek, dat het handsgeval niet gezien wordt, terwijl dc grensrechter onmiddellijk de vlag opstak. Hij had zich toch mi nimaal op de hoogte kunnen stellen van het hoe en het waarom van het vlaggen", aggeerde Van Tiggelho ven. Twee minuten na de gelijkmaker opnieuw een verdedigingsfout en dit keer rondde Wim Flipse af. „Deze treffer was een direkt gevolg van de gelijkmaker, maar in dit geval treft mijn ploeg alle blaam. Als een inci dent zoals bij het eerste doelpunt achter de rug is, dan moet iedereen weer bij de les zijn. Dat was niet zo en dat is niet sterk". Mevo ging even wel sterk in het offensief en leek dit met sukses te gaan doen. In het laatste kwartier speelde de Zierik zeese ploeg verdedigend een tegen een, waarbij Dirk van der Sleen van wege zijn lengte in de frontlinie ver scheen. Twaalf minuten voor tijd leek Mevo weer terug in de race, toen Rudy Verkruysse een vrije trap in een keer achter de Zoutelandse doel man mikte. „Rene Verwijs en Rudy Verkruys se plaatsten zich beiden achter de bal. Verwijs vroeg nog aan de scheidsrechter of de vrije trap direkt of indirekt was, waarop deze het eerste beaamde. Toen de bal in de touwen lag, veranderde hij zijn visie echter en liet hij weten, dat het een indirekte vrije trap betrof", legde Van Tiggelhoven uit. Vanzelfsprekend raakten de ge moederen door het optreden van de scheidsrechter danig verhit en moest de Brabantse fluitist het enkele mi nuten behoorlijk ontgelden. Van de wijs raakte hij echter allerminst en enkele minuten later trakteerde hij Mevo andermaalNop een onaangena me verrassing. Rinus van der Neut sprintte achter een puike dieptepass aan, kwam ook in oog met de doel man en skoorde. „Toen Van der Neut vertrok stond hij nog zeker drie me ter voor de laatste verdediger. Pas toen het doelpunt een feit was werd er buitenspel gegeven. Ronduit bela chelijk, maar door al deze. akkefiet jes kunnen wij onze aanspraken op een mogelijk kampioenschap wel vergeten", konstateerde de teleur gestelde Mevo-oefenmeester. Martin Quist tekenae voor Mevo voor de openingstreffer in het duel met Meeuwen. Echt baten zou het niet, want met behulp van een falende scheids rechter haalde de Zoutelandse ploeg alsnog de volle buit binnen (2-1). 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5