BOUWDOKKEN II EN III IN NAJAAR ONDER WATER 'ZIN IN Stormschade bij kapsalon New Wave Zes regionale ondernemers maakten fijne Franse Avond Feestmiddag ouderen Zonnemaire Uitstel bij Oosterscheldewerken STREEKNIEUWS ,,Een beetje van dit en beetje van dat" ZIERIKZEE - Jeanette toont een fraaie, een lief, gestreept zomerjaponnetje, langstellend toe. Van Oeveren Reisburo, Van Gees bergen Mode, Verton Schoenen, Kwakernaak Kaasboetiek, Restau rant Mondragon en Wout Lokker Coiffures leverden alleen een belang rijk aandeel in deze suksesvolle Franse Avond. Promoten van eigen produkten, diensten en service zal wellicht de eerste drijfveer achter dit gebeuren zijn geweest, maar daarnaast speelde ook de gedachte, dat het goed was het publiek op geanimeerde manier te wijzen op de mogelijkheden ook in tijden van recessie nog wat prettige dingen te doen of te kopen. Volgens de organisatoren leent een land als Frankrijk zich daar uitstekend voor. De Lichtstad Mogelijkheden een tripje naar Pa rijs te maken zijn er voor vrijwel elk budget, zo bleek uit een film over de ze lichtstad van de Franse Toeristen Service (F.T.S.). Overbekende items als de Eiffeltoren, de Sacré Coeuer, de Notre Dame, het Louvre en de Are de Triomphe kregen aandacht in deze rolprent, maar ook werden beelden gewijd aan de fraaie Parijse waren huizen, aan het Bois de Boulogne, de renbanen van Longchamp, de Jardin du Luxembourg, aan het futuristi sche Centre Pompidou, aan de toch ten over de Seine, aan het unieke sfeertje in Quartie Latin, aan de tal loze eethuisjes en restai^rants en uite raard ook aan het Parijse nachtle ven, want welke toerist, hoe kunst minnend ook, zou daaraan voorbij willen gaan. Na deze F.T.S.-film de eerste mode presentatie uit de voorjaarskollekte van Van Geesbergen Mode. Wout Lokker en consorten vormden een sprankelend groepje mannequins en dressmen, die er blijk van gaven zon der enkele moeite het Concertzaalpo dium te betreden om op bijzonder aardige wijze hun fraaie kleertjes en schoen (van firma Verton) te tonen. In de nieuwe modekleuren blijken de zuurstokvariaties vooral in de jeugdige modellen favoriert, zwart/wit wordt deze zomer ook een prima kombinatie en voor wie het wat gematigder wil, zijn er die fraaie aardkleuren, waarin ook heel wat modellen werden getoond. De lengte behoeft ook geen enkele probleem te vormen, alles mag: mini, net over de knie of langer. Schoenmode Ook in de schoenmode scoren de pasteltinten hoog en zelfs in de mode voor herenschoenen komt langzaam maar zeker verandering. Niet alleen meer klassieke modellen in zwart of bruin, maar veel meer kleur en zeer veel sportieve exemplaren in een mo- dische vertaling van de joggingschoe- nen. Met de hoogte van de hakken zal het ook best lukken deze zomer: de zogenaamde Queeny-hak is er nog steeds, de platte ballerina mag ook nog, dit keer zelfs ook met een open neus en de hoge hakken (Magda toon de er zelfs enkele van 9 cm) passen uitstekend bij de Hollywood-stijl. Deze eerste show bood een zeer geva rieerd beeld van de kleding, die straks de nu toch wat saai-wordende wintergarderobe mag gaan vervan gen. Na de eerste pauze, waarin koffie met cake werd geserveerd, was het tijd voor een zonnig tochtje naar Cor sica, de Cóte d'Azur en Villefranche. De kleurrijke F.T.S.-film bracht het allemaal heel dicht bij huis. Vrolijke beelden werden verder getoond van de vakantieparken van de F.T.S. in Boulouris sur Mer en van Maxima 2000" in de buurt van St. Tropez. Dat kaas een echt natuurprodukt is, wist iedereen wel; dat het veel kennis vereist om zelf kaas te ma ken, ook wel. Dat het maken van Franse kaas iets heel bijzonders is, werd vertoond in een volgende film. modische regenmantel met daaronder Het zeer talrijke publiek kijkt be- Jammergenoeg was deze rolprent voorzien van een engelstalige toe lichting en zal er derhalve veel van de tekst verloren zijn gegaan. Gezegd moet wel, dat de beelden zeer tot de verbeelding spraken en duidelijk in zicht gaven van de wijze waarop we reldberoemde kazen als Ementhaler, Roquefort, Camembert e.d. worden vervaardigd. Soms gaat dat in Frankrijk groten deels geautomatiseerd, maar heel vaak betreft het nog volledig hand werk. Voeg daarbij de wetenschap dat veel kazen rijpen in plechtige au- thentike kelders en er kleeft meteen een brok romantiek aan. Kijken naar het bereiden van kaas maakt hongerig en daar hadden de mensen van Kwakernaak Kaasboe tiek op gerekend. Tijdens de tweede pauze werden stokbroden met Bour- sin, Camembert en Brie geserveerd, omlijst met een pittig glaasje Bordeaux-wijn. „Ligne Furage" Voor de tweede modepresentatie had Wout Lokker zijn mannequins voorzien van mooie nieuwe kapsels, waaronder de „Ligne Furage", een fraai kapsel met a-symetrische lijn: van achteren kort opgeknipt met lan ge lok naar voren. De kleertjes en het schoeisel wer den nog wat zomerser in deze tweede show van Van Geesbergen Mode en Verton Schoenen. Heel mooi was een zachte nappa pantalon waar Helma in verscheen. Ze droeg er een modi sche, geperforeerde laars met slee- hak bij. Fraaie kombinatie in de reeds genoemde aardkleuren werd geshowd door Jany, ze droeg er een bruine sandalet bij. In de jumpers deze zomer weer een nieuwe V-hals lijn, zo showde Jeanet- Aan een trilrol (soort wals), eigen dom van Aann Mij Schouwen-Duive- land te Zierikzee, en staande op het parkeerterrein Rotonde, waar de rol bij de vernieuwingswerkzaamheden gebruikt wordt, zijn vernielingen aangericht. Metertjes werden gesloopt, de accu verdween en diver se afsluitdoppen van o.a. radiateur en olietanks werden eveneens wegge- HAAMSTEDE Brandje geblust Vannacht (1.30 uur) werd de brand weer van Haamstede gealarmeerd voor een brandje aan de Steursweg bij fam. H. Deze was overdag bezig geweest met het verbranden van wat rommel en dacht dat het vuur uit was. Overburen waarschuwden 's nachts de brandweer omdat er ge vaar zou zijn voor het woonhuis. Met drie man klaarde de brandweer dit karweitje. Jeugdige winkeldieven Een drietal Duitse jongens, af komstig uit Wuppertal, Erkrath en Solingen, oud 8-, 11- en 12 jaar, heb ben donderdag en vrijdag in 4 win kels in Haamstede deifstallen ge pleegd. Snoep, autootjes, schrijfge rei en zaklantaarns behoorden tot hun buit. Toen ze bezig waren de goe deren te verstoppen, werd dit opge merkt door een inwoner uit Haamstede die de politie waar schuwde. Deze konde de jongens aan houden en de gehele buit bij de eige naar terugbrengen. Ze vertoeven op een kampeerterrein in Haamstede. Watersport-show Vrijdag en zaterdag hield de heer E. Jonker in zijn voormalige planten kassen aan de Omloopsweg een grote show van watersportartikelen. Hoofdmoot was de surf sport: niet minder dan een 40-tal planken, van allerlei merken en in alle prijsklas sen stond opgesteld. Ook waren er al le artikelen die met deze sport te ma ken hebben, zoals aangepaste kle ding enz. Er bestond een goede be langstelling voor deze show. Vergadering brandweer Op de jaarlijkse ledenvergadering Paasbijeenkomst bejaardensoos Dinsdag 29 maart vindt in het Ver enigingsgebouw aan de Bea- trixstraat een Paassamenkomst van de bejaardensoos plaats. Om half vier, na schooltijd, zal de Hervormde Zondagsschool „Immanuël" hieraan medewerking verlenen door zang en declamatie. Ook de ouders van de kinderen worden uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. MASERU - Het volledig door Zuid- Af rika omgeven koninkrijk Lesotho heeft zondag gemeld, dat zaterdag een gewapende groep uit Zuid- Afrika een aanval heeft uitgevoerd op een paramilitaire kazerne aan de zuidgrens waarbij aan Zuidafrikaan- se zijde 20 doden of gewonden vielen. ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is grote schade aangericht aan het dak en interieur van kapsalon New Wave aan de Visstraat in Zierik zee. Van een belendend pand waaiden een aantal dakpannen af, die na een val van ettelijke meters op het dak van de kapsalon terechtkwamen en een licht koepel in dat dak vernielden. De dakpannen vernielden daardoor niet alleen het dak, maar ook nog een gedeelte van het interieur. Vanmorgen was nog niet bekend hoe groot het schadebedrag is. Mevrouw Van Dam, de echtgenote van eigenaar G. van Dam: ,,Er moet eerst een expert ko men, die de schade opneemt. We hebben het vernielde dak en lichtkoepel pro visorisch dichtgemaakt. Maar dat kan niet voorkomen dat we ook morgen de zaak nog gesloten moeten houden". Het ligt in de bedoeling om woensdag de deuren weer voor de kliëntele open te stellen en dan tijdelijk de dameskapsa lon onder te brengen in heren-afdeling. WERKEILAND NEELTJE JANS - In tegenstelling tot eerdere plannen zullen de bouwdokken II en III met gereedstaande pijlers voor de stormvloedkering Ooster- schelde pas in het najaar (en dus niet op korte termijn) onder water worden gezet Een van de oorzaken daarvan is, dat de volgorde van het plaatsen der pijlers is veran derd. Besloten is dat eerst het gehele sluitgat Hammen, dus dicht bij de damaanzet bij Burghsluis, geheel gereed zal worden gemaakt. De eerste pijlers, die daarvoor nodig zijn, staan in het reeds in 1981 onder water gezette bouwdok I. WASHINGTON - De Amerikaanse minister van defensie, Caspar Wein berger, heeft zondag de hoop uit gesproken dat de Sowjet-Unie haar eigen wapens in de ruimte zal ont wikkelen, omdat daarmee de wereld zal worden verlost van het gevaar van een kernoorlog. ZONNEMAIRE - Zaterdagmiddag was het feest voor de ouderen van Zonnemaire. 's Middags werd namelijk de jaar lijkse feestmiddag gehouden van de Algemene Soos voor Ouderen in het Dorpshuis van Zonnemaire. Het programma bood een skala van vermakelijkheden, waaraan de aanwezigen veel plezier beleefden: een optreden van het eigen soos-koor, een muziekpotpourri op het hammond-orgel door de heer J. v. d. Doel, direkteur van de muziekschool te Maassluis, het bekende duo Annie en Jannie met sketches en liedjes op z'n Zeeuws en een demonstratie volksdansen door ouderen, onder leiding van mevrouw J. Oele uit Sirjansland. Op de foto het eigen sooskoor van de ouderen in Zonnemaire tijdens één van de optredens. Dat onder water zetten van bouw dok I was toen reeds noodzakelijk om het hefsehip Ostrea het bouwdok te kunnen laten invaren om proefne mingen met het tillen en plaatsen van pijlers te nemen. Daarbvij bleek al speodig, dat de onder water gezette pijlers aan de voet met een behoor lijke laag slib waren bedekt Dat moest dus eerst worden weggezogen, omdat de pij Ier zo schoon mogelijk op de matten-fundering dient te worden gezet Vanwege die slibvorming heeft men nu besloten zo lang mogelijk te wach ten met het onderwater zetten van de twee andere bouwdokken. Bovendien is er dan, gelegenheid om eventuele aanvullende werkzaamheden aan de pijlers droog, en dus gemakkelijker, te doen plaatsvinden. De periode tussen het „open zetten" van de bouwdokken en het plaatsen van de ijlers wordt dus zo kort moge lijk gehouden. Eerst sluitgat Hammen Het is nu de bedoeling, dat - in plaats van verdeeld over de drie sluitr gaten eerst - het sluitgat Hammen geheel gereed wordt gemaakt om de pijlers te plaatsen. Dat betekent dus dat onder-, boven- en tegelmatten, plus de „negatieve overlap" (de „vul ling" tussen de niet geheel tegen el kaar liggende matten) op de Oosten scheldebodem klaar liggen. Er bestaat echter wel grote kans, dat de pijlers die het dichtst aan de Schouwse kant komt te staan, eerder wordt geplaatst dan de andere in het sluitgat Hammen. Dit wordt gedaan om zo spoedig mogelijk te kunnen beginnen met het werken aan de „over- ganskonstruktie" tussen pijler en damaanzet Deze overbrugging kan vergeleken worden met een oprit van een weg. De ruimte tussen pijler en wal wordt geheel opgevuld, dat wordt dus een dich stuk dam, waarvan er totaal zes komen tussen de wallen en eilanden. Generale repetitie Intussen worden in de maand april de laatste generale repetities voor het plaatsen van pijlers gehoudea Het laatste half jaar is er zeer intensief proefgevaren met het hefsehip Ostrea en het afmeer- en opschoonponton Ma- coma, die zowel apart als gekoppeld zijn uitgestest Aan de rand van het stroomgat Room pot, een paar kilometer de Ooster- schelde in, ligt zoals bekend een proef- lokatie met onder-, boven- en tegelmat De komende weken zullen daar een achttal proefplaatsingen gebueren om te bereiken dat een pijler in twee dagen tijd van het bouwdol exact op zijn bestemde plaats wordt gezet, hetgeen straks bij het definitieve plaatsen noodzakelijk is. Gasflessen gestolen Op een kampeerterrein in Renesse zijn van 3 caravans, eigenaars komen uit Sliedrecht, de gasflessen die voor verwarming en verlichting zorgen gestolen. Selzoenweekmarkt Met ingang van 18 mei zal weer ie dere woensdagochten van 8.30 tot 13.00 uur een seizoenweekmarkt worden gehouden te Renesse. Dit loopt door tot en met 7 september. Het is al weer het 15e jaar dat Renes se zijn seizoenweekmarkt heeft. Naast de bekende kramen en standwerkers zal er gedurende de ge hele periode 1 kraam zijn voor chari tatieve doeleinden. Hiervan zal ge bruik worden gemaakt door de peu terspeelzaal Renesse op 15 juni, wel- farewerks van het Rode Kruis 20 jiili, vrouwenvereniging Martha op 27 juli en de orgelkommissie N. H. kerk Re nesse op 6 en 13 juli en 3 en 10 au gustus. De Stichting Dorpshuis Burgh-Haamstede zal de overige we ken de kraam gebruiken. Advertentie Fijn om te weten dat alle topmerken weer ruim zijn vertegenwoordigd in onze nieuwe voorjaarskollektie njodc Ook voor hoeden en shawls Dam 15-19. Zienkzee Telefoon 01110 - 2 Vernielingen kerkwerve van de personeelsvereniging van de vrijwillige brandweer, werden enige brandweermannen plezierig verrast. Burgemeester, mevrouw J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer overhandig de de heren W. J. Geleijnse, E. Jonker en J. v. d. Zande een oorkonde met versierselen in verband met het be reiken van een periode van 12'/2 jaar trouwe dienst. Verder werd de heer C. W. v. d. Klooster bevorderd van brandwacht 2e klas naar brandwacht lste klas wegens het bereiken van de 45-jarige leeftijd en een dienstver band van meer dan 12*/2 jaar. Lezing over Franse tuinen Vrijdagavond hield de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plant kunde, afdeling Schouwen-Duive- land een bijeenkomst in de recreatie zaal van de Geref. kerk te Haamste de. Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer A. S. van Leeu wen die een goed bezette zaal mocht begroeten, hield de heer M. van Vugt, tot voor kort hoofd van de plantsoe nendienst in Oss, een lezing met dia's over de Franse tuinen. Veel aandacht werd besteed aan het werk van de be roemde tuinarchitect Le Notre, die de tuinen in barokstijl aanlegde bij kasteel Vaux le Vicomte. Ook waren er fraaie dia's van kwekerijen en kasteeltuinen in Orleans, Tours, Nancy en Anger. Met de vertoning van een serie dia's van Engelse tui nen werd deze zeer geslaagde avond besloten. Op zaterdag 15 mei gaat de afd. Schouwen-Duiveland een bustocht maken naar de Koninklijke Belgi sche tuinen in Laeken (België). WESTENSCHOUWEN ZIERIKZEE - „Een beetje van dit en een beetje van dat", bleek niet dé sukseformule voor een winnend song festivalliedje het bleek wel de juiste gok voor een uitstekend geslaagde „Franse Avond" vrijdag in de Con certzaal. Een beetje Parijs, een beetje zonnig zuiden, een beetje Franse kaas, een slok Bordeaux-wijn een flinke vleug zomerse mode bleek voldoende om een totaal ge vulde Concertzaal een plezierige, gevarieërde avond te bezorgen. Zes enthousiaste, regionale ondernemers ston den daar borg voor. te: hoog van voren en diep uitgesne den rug. Een nieuw snufje ook bij de overhemden: een statig rech topstaande boordje en dat stond dressmen Marco en Wout zeer chic. De bermuda's, knickebockers, kniebroeken en broekrokken hand haven zich in het huidige modebeeld en een bodywarmer mag op koele zo merdagen ook best gedragen worden. De finale was vrol.ijk en verras send de volledige equipe verscheen in de Franse kleuren rood, wit, blauw en dat gaf een charmant ef- fekt, evenals de wijze waarop de or ganiserende ondernemers de model- len bloemen aanboden. Deze sukses volle Franse Avond werd op eigen wijze aan elkaar gebabbeld door gastvrouw Annemarie van de Wiel, die tevens als lady-speaker funnktio- neerde tijdens de modeshows. Edwin van der Velde gaf er blijk van heel enthousiast met zijn ,,Disco-Works" dit evenement muzikaal te omlijsten. k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4