BOUWEN IN BRUINISSE NATIONALE BOOMFEESTDAG OP GROOTSE WIJZE AANGEPAKT DE ZIERIKZEESCHE COURANT Leerlingen lagere scholen plantten honderden bomen 21 woningen in saneringsgebied dammen mr- Milieugroepen tegen uitstel aanleg Oosterschelde- Honda maakt van elk grasveld een gazon. HONDA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek .Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 37,00, per jaar f 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) t 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Donderdag 24 maart 1983 139ste jaargang Nr. 23291 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit.nummer: Konflikt bij WV Zierikzee „Boom planten is blijk van vertrouwen in de aarde WESTERSCHOUWEN -Vier gemeenten op Schouwen- Duiveland hebben zich woensdag 23 maart intensief be ziggehouden met de Nationale Boomfeestdag. Op ver schillende plaatsen werden vele bomen en struiken ge plant door de leerlingen van de diverse lagere scholen. Enkele weken geleden hebben de scholen in deze ge meenten, Zierikzee, Westersehouwen, Brouwershaven en Middenschouwen, informatie-materiaal binnengekre gen, waarmee de kinderen onder begeleiding van de leer kracht zelf aan het werk konden. De bedoeling hiervan is dat de leerlingen zich meer bewust worden van het groeien en bloeien van de natuur en dat zij leren zuinig om te springen met de groenvoorziening. Het planten van de bomen en strui ken gebeurt in overleg met de dienst gemeentewerken, die verantwoorde lijk is voor de aanleg en het onder houd van het groen in een gemeente. In de gemeente Zierikzee valt deze taak onder de bevoegdheid van de af deling plantsoenendienst. De gemeente Westersehouwen had - net als Zierikzee - voor woensdag een heel programma opgesteld. Om ne gen uur 's ochtends waren de leerlin gen van de zesde klas van de openba re school De Kirreweie opgetrom meld om langs het voetpad Irene- straat-Leliëndaleweg dertig knotwil gen te planten. Voordat de kinderen aan het werk mochten sprak wethou der J. C. de Feiter enkele woorden. „Blijk van vertrouwen" „Een boom planten is een blijk van vertrouwen in de aarde en een daad voor de toekomst", vond de wethou der. De opzichter van de plantsoe nendienst, de heer S. L. de Feiter gaf tekst en uitleg over hoe de knotwil gen geplant moesten worden. Daarna werden door enkele leerlingen van de christelijke nationale school On der de Wieken langs de Willem Alexanderstraat 26 linden geplant. Namens het kollege van de gemeente Westersehouwen was hierbij wethou der A. J. Padmos aanwezig. „Jullie moeten deze bomen eigen lijk een beetje als jullie bomen be schouwen. Jullie mogen best oppas ser spelen over de groenvoorziening, zodat vernielingen worden voorko men", zei de heer Padmos. Langs de Stoof weg, tegenover het politiebureau, plantten leerlingen van de openbare lagere school ,,'t Staepel'of" uit Renesse elf iepen. Twintig elzen werden door de leerlin gen van de openbare school De Stove uit Noordwelle in de grond gezet langs de Ingridstraat. Om elf uur ten slotte werden enkele kinderen van de openbare school De Schelhoek uit Serooskerke ingeschakeld om twee honderd sneeuwbessen te planten langs de Frederikstraat. Voor alle kinderen was er een herinnerings vaantje aan de Boomfeestdag. Brouwershaven In de gemeente Brouwershaven werd voor de tweede maal aandacht aan de Nationale Boomfeestdag besteed. De kinderen van de christe lijke en openbare lagere scholen uit dë vier kernen van Brouwershaven hebben hieraan hun medewerking verleend. Te Brouwershaven werden door de schoolkinderen uit deze kern aan de Schuithaven mos-eiken en bij de jachthaven bij het Tonnenmagazijn bol-acacia's geplant. Tevens werden op beide plaatsen 500 heesters in de grond gezet. Te Dreischor werden de schoolkin deren uit deze kern „aan het werk ge zet" bij het Slingerbos en de Stoof - weg, waar moeras-eiken en zilverlin den werden geplant. Kinderen uit de dorpen Noordgou- we en Zonnemaire namen de taak op zich om in het verlengde van de Pauwstraat te Noordgouwe, bij de vijftien in aanbouw zijnde woningen mos-eiken, sierkersen en een dui zendtal heesters te planten. Op alle plantplaatsen waren aan wezig de wethouder van onderwijs, mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-De Kanter en hoofd van gemeentewer ken ing. J. H. M. Beek. Na het planten van de bomen en heesters werden de kinderen naar het dorpshuis të Noordgouwe ge bracht, waar een tweetal films van Staatsbosbeheer, betrekking heb bend op de nationale boomfeestdag, vertoond werd. Voor tot vertoning werd overge gaan, reikte mevrouw Loschacoff-De Kanter aan de scholieren de herinne ringsvaantjes uit. Middenschouwen In Ellemeet (gemeente Midden schouwen) werden door enkele leer lingen van de openbare lagere school essen geplant langs de Heernis- se'straat; Leerlingen van de christe lijke nationale school en de openbare lagere school uit Kerkwerve werden betrokken bij de aanplant van Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. De heer SL. de Feiter, opzichter van de plantsoenendienst, schept het gat dicht, gegraven om. één van de dertig knotwilgen langs het voetpad Irene- straat-Leliëndaleweg in Haamstede te kunnen planten. In het midden staat zesde klas leerlinge Veronique van Felius van De Kirreweie, die de wilg vast houdt. lijsterbessen, esdoorns en kastanjes langs de Zuidkerkestraat. In de ge meente Duiveland werden dit jaar geen bomen en/of struiken geplant. Wel kregen de scholen beschikking over informatie-materiaal. De ge meente Bruinisse heeft zich afzijdig gehouden van de Boomfeestdag. BRUINISSE - De Christelijke Woningbouwvereniging „Schouwen en Duiveland" gaat eind van dit jaar begin nen met de bouw van 21 woningen aan de Beursstraat- Kerkstraat in Bruinisse. Begin van dit jaar zijn de laatste percelen grond in eigendom verworven. De grondverwerving was overigens het grootste struikel blok. De woningen zullen in drie blokjes van zeven wo ningen gebouwd worden, in drie typen: kleine eengezins woningen, grote bejaardenwoningen en kleine zoge naamde één plus twee woningen. De huur zal naar ver wachting tussen de 350,— en 450,— per maand komen te liggen. Voorzitter van de woningbouwvereniging, de heer B. de Groot deelde des ge- vraagd mee, dat mede naar aanleiding van vragen van het S.G.P.-raadslid Van de Bos, de bouw in eerste instantie werd aangeboden aan de plaatselijke, Bruse aannemers. Deze vonden de bouw van de 21 woningen een te groot risi co: met de bouw is een bedrag van 1,5 tot 2 miljoen gemoeid. Architekt Jobse uit Vlissingen zal binnenkort een andere aanbeveling doen. BRUINISSE - De woningen (18 stuks) aan de Mossel- en Oesterstraat zullen binnenkort worden voorzien van dubbel glas, hardhouten kozijnen en -deuren en muurisolatie. In het jaarverslag van de woning bouwvereniging over 1982 wordt melding gemaakt van de grote aan dacht voor isolatie van het woning- bezit. In het kader van het meerjaren-isolatieplan werden reeds drie komplexen met totaal 49 wonin gen voorzien van nieuwe, hardhou ten kozijnen en -voordeuren, poly- glas en muurisolatie. Uniek daarbij is, dat ook op de slaapverdieping van de woningen dubbel-glas werd en wordt aangebracht. Begin van dit jaar werd besloten een volgend kom- plex woningen aan te pakken: 9 wo ningen aan de Weststraat en 9 aan de Mossel-Oesterstraat. Voor 1984 staan nogmaals 18 woningen op het pro gramma. Verantwoord De Groot: „Dit betekent uiteraard een forse aanslag op de financiële re serves van de vereniging. Dankzij de goede financiële positie is het bestuur van mening, dat uitvoering van dit „groot onderhoud" en isole rende maatregelen op verantwoorde wijze kan geschieden zonder gevaar dat niet aan de verplichtingen kan worden voldaan". Verder uit het jaarverslag: De ex ploitatie van de „zorgwoningen" geeft reden tot voldoening. De wachtlijst voor deze belangrijke streekvoorziening vertoont een be hoorlijk aantal gegadigden. Het ledenaantal van de vereniging bedroeg op 31 december 1982 151, on der wie nagenoeg alle huurders. Het aantal woningen in eigen bezit is 117 stuks. Opvallend Woningbouwvereniging „Schou wen en Duiveland" is een van de kleinste woningbouw corporaties van het land met slechts één (part time) administrateur in vaste dienst: de heer A. J. Deurloo. Desalniette min en opvallende vereniging: als eerste in Zeeland begonnen met een isolatieprogramma en de exploitatie van de 32 „zorgwoningen" samen met het bejaardencentrum „In 't Op per". Binding met huurders Het „geheim" van de vereniging is vooral de binding die er bestaat tus sen bestuur en huurders, dat onder meer tot uitdrukking komt in het iso latieprogramma. Voor de uitvoering WA> P 811.7* hiervan is een woningbouwvereni ging afhankelijk van de medewer king van de huurders. „Wij ondervin den geen agressieviteit", aldus de voorzitter. De isolatiewerken worden uitge voerd door de aannemerskombinatie Jumelet-Deurloo, voor het vervan gen kozijnen en deuren; fa. A. L. van Brussel uit Nieuwe Tonge verzorgt het schilderwerk en het plaatsen van dubbel-glas. Begonnen wordt nog vóór het stookseizoen '83/'84. Huurverhoging De huurverhoging hieraan gepaard gaande is alleen verschuldigd voor het dubbel-glas, kozijnen en deuren worden uit het onderhoudsfonds be taald. De verhoging betaalt voor de bejaardenwoningen 20,— en voor de eengezinswoningen 30,— per maand. Verwachting tot vrijdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele bui en; minimumtemperatuur ongeveer twee graden; middagtemperatuur circa zes graden; tot matig afnemen de noordwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 28 maart. Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: n.west 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%>. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: variabel 3 Maandag: Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: noordoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 maart Z(?n op 6.33, onder 19.00 Maan op 14.27, onder 5.34 Volle Maan: 28 maart (21.27) Begin zomertijd: 27 maart HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 25 maart 12.29 5.42 18.30 Springtij: 31 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een aktief lagedrukge bied dat donderdagochtend noord van de Wadden langs trok, wordt morgenmiddag bij zuid-Zweden ver wacht. Door het wegtrekken van dit systeem neemt de wind geleidelijk af en wordt morgen matig, kracht 4, aan zee krachtig, eerst mogelijk nog hard, windkracht 6 7, later vrij krachtig, windkracht 5. Er komen weer enkele buien voor, maar er zijn ook opklaringen. Advertentie DEN HAAG - Uitstel van de zoge noemde compartimenteringsdam- men in de Oosterschelde is schadelijk voor het milieu en betekent geen be zuiniging. De Zeeuwse en Brabantse milieufederaties en de Stichting Na tuur en Milieu schrijven dit de Twee de Kamer. De Oosterscheldewerken bestaan behalve uit een stormvloedkering uit twee meer landinwaarts gelegen dammen, de Philipsdam en de Oesterdam. Deze dammen zijn nodig om het zoutgehalte en getijverschil in de Oosterschelde te handhaven. Minister Smit-Kroes (waterstaat) overweegt de aanleg van de compar- timenteringsdammen uit te stellen. Zij heeft de raad voor de waterstaat gevraagd naar de gevolgen van uit stel. De milieugroepen wijzen de Twee de Kamer er op, dat uitstel in feite geen bezuiniging is, maar een ver schuiving van kosten, die later 20 procent, zeggen zij, hoger uit zullen vallen. Zij menen, dat een daling van het zoutgehalte in de Oosterschelde grote schade toebrengt aan het mi lieu. Zo zijn er nadelige gevolgen voor de schelpdierencultuur en voor de tienduizenden vogels (steltlopers), die elk jaar op zoek naar voedsel naar de Oosterschelde terugkeren, de miliegroepen waarschuwen verder voor erosie van enkele honderden hectares per jaar aan schorren, slik ken en zandplaten. A.s. zaterdag GROTE HONDA TUINFRAIS- EN NI AAI MACHINE- SHOW 4-takt motor betrouwbaar start direkt 6 maaihoogten roestvrij aluminium frame veilig roestvrijstalen messen keuze uit 7 typen De Grasverslinders Tuincentrum Renesse Laöne 10 - Renesse Telefoon 01116-1820

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1