Oprichter Ir. Knaap verstrekt legaat voor aktiviteiten voor Zierikzeese lagere schooljeugd Dames HSD houden lang stand bij koploper Vlissingen: 4-2 Kwiek-heren slepen een punt uit topper tegen bijna-kampioen Spivo IV Irene Meuldijk te sterk voor heren bowlers in Paastoernooi in Renesse Winst voor Liesbeth Kort in eerste Mistralwedstrijd Jacolies van Gastel Delta Sporter van het jaar Handballers Delta Sport via gelijkspel naar vijftig procent Schaakvereniging Zierikzee 2e Internationale Domeinenloop in natuurgebied Wester schouwen Surffilm en lezing Nipte 1-0 zege voor SKNWK damesvoetbalteam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 maart 1983 Nr. 23291 11 ZIER1KZEE - De Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport hield haar jaarvergadering in het Huis van Nassau in Zierikzee. Vooraf aan de vergade ring werden voor de jeugd twee films vertoond over de Olympische spelen, die bijzonder in de smaak vielen. De vergadering zelf werd geopend door voorzitter Wim Schot. Hij heette iedereen van harte welkom met een speciaal woordje voor ere-voorzitter Korst an je en erelid Mouthaan. Aansluitend wer den de notulen van de vergadering van 1982 goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat er een tekort is ontstaan, hetgeen tot gevolg heeft, dat het lidmaatschap verhoogd zal moeten worden. Getracht zal worden hieruit tevens een fonds te stichten om de te verwachten huurverhogin gen wanneer het Zierikzeese sport park gerenoveerd zal zijn, op te kun nen vangen. Ondanks de te nemen ZIERIKZEE - De handbalkompeti tie 1982/1983 zit er voor de heren handbalploeg van Delta Sport op. In de laatste kompetitiewedstrijd skoorde Jaco Vleeshouwer in de laatste minuut het achttiende en ge lijkmakende doelpunt bij het Zeven- bergse Groene Ster. Ook halverwege de wedstrijd stonden beide ploegen al op gelijke hoogte (11-11). Halver wege de tweede helft nam Groene Ster een voorsprong van 16-13, maar Delta Sport kwam net op de valreep terug. De Zierikzeese formatie had zelfs nog goede uitzichten op de voile winst, maar Kees de Vos miste drie k«er vanaf de strafworpstip. Resumerend speelde Delta Sport een goed seizoen, nadat het het vorig jaar ongeslagen terugkeerde in de derde divisie van de landelijke kom petitie. In achttien wedstrijden be haalde de ploeg van coach Cor Mol ook achttien punten, een skore van vijftig procent derhalve. Met enig ge luk en zonder een paar totaal misluk te wedstrijden zelfs een vierde plaats in de eindklassering kunnen berei ken. Nu werd de blauwwitte forma tie achter kampioen Avanti en achter Dongen, EMM II, Mountain Stars en Boemerang zesde met evenveel pun ten als het Bredase Rapid. EBHV en Olympus degraderen naar het afde lingshandbal, hetgeen via Olympus weer een aderlating betekent voor het Zeeuwse handbal. In de dames handbalkompetitie verloor de formatie van Ouwerkerk in sporthal Onderdak met 2-9 van Sluiskil II. Het tweede damesteam van Delta Sport Onderdak met 2-9 van Sluiskil II. Het tweede da mesteam van Delta Sport boekte een fraai resultaat door met 7-7 gelijk te spelen tegen GSC II. De welpenploeg van Delta Sport speelde met 6-0 posi tief tegen Operatie '71, maar verlies was er voor de meisjes-aspiranten- ploeg van Delta Sport tegen Utopia: 7-9. maatregelen vertoont de begroting voor 1983 toch nog een klein tekort. Dit kan mogelijk worden opgevan gen, omdat er nog gelden binnen ko men, onder andere van de nog lopen de sticker-aktie. Voorde vergadering werd daaruit al een bedrag aan de penningmeester overhandigd. Aktiviteiten Het verslag van de kaskommissie toonde aan, dat de penningmeester zijn zaakjes keurig voor elkaar had. Er werd tevens een nieuw lid be noemd. Het verslag van de Delta Sport-se- kretaresse maakte duidelijk dat Del ta Sport een legaat heeft ontvangen van de oprichter van Delta Sport, de heer Knaap. Dit bedrag wordt be heerd door een stichting. De op brengsten moeten worden besteed voor aktiviteiten voor de lagere schooljeugd. Het geheel is aan stren ge regels gebonden. Na de sekretares- se werden verslagen van de techni sche kommissie, de redaktiekommis- sie van het Delta Sport-klubblad, de atletiekbaankommissie, de rekord- kommissie en de materiaalkommis sie behandeld. Na de papieren-business werd overgegaan tot het in de bloemetjes zetten van Delta Sporters, die zich het voorbije jaar verdienstelijk maakten in hun sport. De B-jongens ploeg en de bijbehorende trainers kregen felicitaties voor hun fraaie derde plaats in de distriktsteamkom- petitie en Esther Goedhart werd spe ciaal gefêteerd voor haar uitzonder lijke prestaties op de Europese atle- tiek-kampioenschappen voor vetera nen die in Straatsburg werden ge houden. Zij behaalde daar een eerste plaats op het diskuswerpen en een derde prijs bij het kogelstoten. Ver volgens werd de Delta Sporter van het jaar bekend gemaakt. Voorzitter Wim Schot overhandigde Jacolies van Gastel de wisselbeker, de bijbe horende kadobon en een feestelijk bloemetje. Zomerkalender Na de pauze werden de jeugd verte genwoordigers gekozen. Tijdens dé bestuursverkiezing werden sekreta-' resse Joke van de Kassteele en Ge rard van de Wiel herkozen. Vervolgens liet de vergadering zijn oog vallen op de zomerkalender en voor de diverse kompetities werden begeleiders aangezocht. Na de rond vraag sloot Wim Schot de bijzonder goed bezochte vergadering. Voor de genen, die de beide Olympische films voorafgaand aan de vergadering om welke reden ook gemist hadden, was er tot slot een tweede kans. SPIJKENISSE/MIDDELHARNIS - Het herenteam van Kwiek speelde za terdagavond tegen koploper Spivo IV in de sfeervolle sporthal Waterland in Spijkenisse. Voor beide ploegen was het best haalbare resultaat van groot be lang voor de handhaving van de florissante eerste en tweede plaats. Zowel Spivo als Kwiek traden daarom in hun sterkste opstelling binnen de lijnen. De thuisploeg had de niet te verwaarlozen steun van het zeer luidruchtige thuispubliek. Het kon evenwel niet verhinderen, dat Kwiek met de halve winst naar Bruinisse terug kon. Het damesteam van Kwiek won in de Olym- piahal van Middelharnis met 3-0 van RVC/Libanon. Tijdens de eerste set van de heren- topper in Spijkenisse leek het er aan vankelijk op, alsof Kwiek probleem loos zou worden afgemaakt. Via 4-0 liep de thuisploeg uit naar 11-0, het geen voornamelijk veroorzaakt werd door slechte stops aan Kwiekzijde. Aanvallend wilde het bovendien nog niet zo vlotten in de ploeg van coach Tonny van Breda. In de slotfase kon Kwiek nog wel een paar puntjes pak ken, maar meer dan een 15-3 neder laag zat er niet in. De tweede set gaf een totaal ander beeld te zien. Hardwerkend Kwiek pakte dit keer snel een 4-0 voorsprong, waardoor de thuisploeg de schrik te pakken kreeg. Met name Jan Kole toonde zijn talent als afma ker en hij drukte de tegenstanders in een mentaal dal door een formidabel blok. Spivo kon toch terug komen tot 6-4. Hierna ging het skoren gelijk op tot 9-8 in het voordeel van de thuisploeg. Hierna was het gedaan met de goede bedoelingen van Spivo en eiste Kwiek alsnog overtuigend de set op met 15-10 cijfers. In de derde set een zelfde spelbeeld met een gelijkop- gaande partij volleybal tussen twee hardwerkende ploegen. Kwiek sloop in de tweede sethelft geleidelijk van de tegenstander vandaan om 15-9 te winnen. De halve buit was binnen voor Ton ny van Breda en zijn mannen. In de vierder en beslissende set tapte Spi vo weer uit een ander, vaatje. Koste wat kost moest een punt in Spijke nisse gehouden worden. De thuisploeg kwam vrij gemakkelijk op een 8-3 voorsprong, mede door dat Jacolies van Gastel werd in 1982 Del ta Sporter van het jaar. Uit handen van voorzitter Wim Schot ontving zij de bijbehorende wisselbeker NEW DELHI - Juan Antonio Sama ranch, de voorzitter van het Interna tionale Olympische Comité (IOC), zal Indira Gandhi, de premier van India bij de opening van het 86e IOC- congres in New Delhi onderscheiden met de Gouden Olympische Orde. Het IOC spreekt daarmee haar waar dering uit voor het feit dat Indira Ghandi veel heeft gedaan voor de ontwikkeling van de sport in India. Shri Zail Singh, de president van In dia, opent vandaag het congres. ROTTERDAM - Eredivisieclub Sparta uit Rotterdam heeft in Bert Jacobs (43 jaar) een nieuwe trainer- coach gevonden. Jacobs is momen teel nog in dienst bij Seiko in Hong kong. Hij heeft met Sparta een over eenkomst gesloten voor één jaar en zal zijn werkzaamheden beginnen op 18 juli. Jacobs, die de naar FC Utrecht vertrekkende Barry Hughes opvolgt, was in Nederland eerder ak- tief bij FC Utrecht, Roda JC en Wil lem II. ZIERIKZEE - In de 25e ronde van de huishoudelijkie kompetitie van Schaakvereniging Zierikzee werden acht partijen afgewerkt. De uitslagen waren als volgt- R. van der Veken-J. J. van den Ende të-V£; A. J. Scheele-H. Uil të-të; P. M. Bouwens-A. M. van de Westen 0-1; J. A J. van de Made-J. L. Bom 1-0; J. J. Hoogstratew- J. van Loon 0-1; C. van Eldik-J. Vos Vi- Vz\ B. S. Spiegels-A. Louws 0-1; S. J. Stoel-A. Waaijers 1-0. loop wordt speciaal gehouden voor politieambtenaren, die niet bij de Nederlandse Politie Sportbond zijn aangesloten en voor de pure trim mende politieambtenaren. MIDDELBURG ZIERIKZEE - In 1982 organiseerde het distrikt Mid delburg van de Rijkspolitievereni- ging Luctor de le Internationale Do meinenveldloop in het bekende bos gebied van Westenschouwen. Het enorme sukses van deze loop had tot gevolgd, dat er vanzelfsprekend een tweede loop moest volgen. Op woens dag 30 maart aanstaande is het zoVer. De 2e Internationale Domeinenloop staat onder auspiciën van de Neder landse Politie Sportbond en is open gesteld voor personeelsleden van de Rijkspolitie, de Gemeentepolitie en de Koninklijke Marechaussee. De af te leggen afstand van de 2e Internationale Domeinenloop be draagt voor A- en B-klassers en vete ranen zeven kilometer. De start van de loop is om 14.30 uur. Voorafgaand aan de hoofdloop staat er een loop over twee kilometer op het program ma voor dames. Het eerste startschot van deze loop klinkt om 14.00 uur. Om 15.15 uur gaat de prestatieloop over zeven kilometer van start. Deze De start van alle lopen vindt plaats bij de hoofdingang van de Dominiale bossen in Westenschouwen. Het startsein zal worden gegeven door adjudant J. Hoekman, kommandant van de groep Schouwen-Duiveland van het Korps Rijkspolitie. Alle deelnemers ontvangen een blijvende herinnering aan deze loop. Om streeks 16.15 uur zal door de Burge meester van de gemeente Wester- schouwen mevrouw J. L. Niemants- verdriet-Leenheer, in café-restaurant Zeelust de prijsuitreiking plaats vin den. De wedstrijdkommissie bestaat uit Gerard Verhulst uit Vlissingen en Adrie Gerards en Hans van Elzelin- gen uit Zierikzee. De verwachting is gerechtvaardigd te veronderstellen dat er een bijzonder groot deelne mersveld uit Nederland en België aan de start zal staan. RENESSE - Irene Meuldijk en Erik Jan Klesser zijn zondagmiddag de winnaars geworden van het in het bowling centrum Renesse gehouden paasbowling toernooi, waaraan door 43 spelers(sters) werd deelgeno men. Bij de dames ging Irene Meuldijk reeds na de eerste game aan de leiding met 175 punten gevolgd door Jannie Bal met slechts 3 punten minder en Yvonne Vasseur met 157 punten op de derde plaats. In de tweede game wist Irene Meuldijk haar voorsprong met een ga me van 150 punten op te voeren daar Jannie Bal genoegen moest nemen met een game van 134 punten. In de derde en laatste game stelde Irene Meuldijk met 158 punten te scoren haar overwinning veilig. Yvonne Vasseur wist door konstant te spelen Jannie Bal nog van de tweede plaats te verdringen. Bij de heren ging Leen Duinhouwer met een game van 180 punten na de eerste ronde aan de leiding, gevolgd door Rini Hendrikse en Martin Krijger beide met 175 punten. Ook na de tweede ronde had Duinhouwer de leiding nog altijd in handen nu gevolgd door Erik Jan Klesser met een achterstand van elf punten. In de derde en beslissende game wist Klessér met een game van 170 punten zijn slag te slaan en Duinhouwer nog van de eerste plaats te verdringen. Doordat ook Rini Hendrikse in deze laatste game nog goed voor de dag kwam werd Duinhouwer zelfs nog naar de derde plaats verwezen. Op zondag 17 april a.s. zal het kampioenstoernooi worden georgani seerd waaraan de bowlers kunnen deelnemen welke zich in de toernooi en van het seizoen 1982/1983 bij de eerste tien hebben weten te plaatsen. De uitslagen, dames: 1. Irene Meuldijk 483 punten (10 str.); 2. Yvonne Vasseur 461 punten (10); 3. Emmy Warringa 432 punten (4); 4. Jannie Bal 428 punten (6); 5. Barry Rijstenbil 427 punten (5); 6. Miep Voskuijlen 408 punten (4); 7. Paula Vasseur 390 punten (3); 8. Janni Keuzekamp 367 punten (2); 9. Riet Rijstenbil 364 punten (6); 10. Willy Hoogerhuis 361 punten (6). Heren: 1. Erik van Klesser 481 punten (8); 2. Rini Hendrikse461 pun ten (10); 3. Leen Duinhouwer 456 punten (6); 4. Jan Druyve 455 punten (6); 5. Mark Manders 448 punten (9); 6. Hans Boosman 447 punten (9); 7. Martin Krijger 442 punten (7); 8. Jacob Stoel 437 punten (10); 9. Jan Stoel 420 punten (4); 10. Jerry Rijstenbil 408 punten (5). De twee winnaars van het Paastoernooi bowling in The Country Club in Renesse. Irene Meuldijk skoorde 483 punten en was daarmee sterker dan alle hereninklusief winnaar Erik-Jan Klesser (rechts). MILAAN - De Amerikaanse tennis ser Vitas Gerulaitis is in het toernooi van Milaan niet verder gekomen dan de eerste ronde. Guerlaitis werd in drie sets uitgeschakeld door de Nieuwzeelander Russel Simpson: 4-6, 6-3, 6-4. UTRECHT - De Nederlandse schoonspringploeg die van 1 tot 4 april zal deelnemen aan de wedstrij den om de Europacup te Brno (Tsjecho-Slowakije) bestaat uit Daphne Jongejans, Jolanda van Ruy- ven, Wessel Zimmermann en Edwin Jongejans (allen van de Randstad). ZEIST - Het Nederlands Olympisch voetbalelftal speelt ter voorberei ding op de kwalifikatiestrijd in groep vier voor Los Angeles een aan tal oefenduels tegen eredivisieclubs, de ploeg ontmoette reeds Feyenoord (1-5), Groningen (1-1) en FC Utrecht (1-3). Op 27 april treedt oranje aan in en tegen Roemenië. Daaraan vooraf gaand speelt het Olympisch elftal op 30 maart in Alkmaar tegen AZ '67 en op 19 april in Kerkrade tegen Roda JC. De duels tegen Ajax en PSV zijn verschoven naar het volgende sei zoen (september). ZIERIKZEE - De standaardelftallen van de hockey vereniging HSD hebben zondag een nederlaag geleden. Heren 1verloor op eigen veld met 0-2 van Hoekse Waard en dames 1 zag uit in Vlissingen de gelijknamige koploper met een 4-2 overwinning het veld verlaten. Overwinningen waren er wel voor de andere seniorenteams. Heren 2 versloeg in Bergen op Zoom tempo 6 met 0-4 en heren 3 won de uitwedstrijd van Tempo 2 met 1-3. De thuiswedstrijden van de junioren-teams werden zaterdag afgelast. Alleen jongens B, jongens D en meisjes D betraden het veld. De twee eerstgenoemden wonnen de wedstrijd, maar meisjes D kreeg in Teteringen een monster-nederlaag (18-0) te verwer ken. Kwiek het aanvallend niet meer tot het beste kon brengen, omdat er in de twee voorgaande sets bijzonder veel gebleven was. Het wegvallen van Henk Rutgers met een enkelblessure speelde ook een niet te verwaarlozen rol. Via 12-8 liep Spivo gemakkelijk naar de 15-9 setwinst en een 2-2 ge lijkspel in de totaalstand. Sterkste aanval ,,Na een desastreuze eerste set heb ben we in de tweede set de sterkst mogelijke aanval ingezet, waardoor de aanvallen van Spivo met de uit stekende Evert van Beilen danig werd ontkracht", meende Tonny van Breda. „Dat hebben we twee sets vol kun nen houden. Toen was de ploeg te vermoeid om nog voldoende tegen gas te geven aan een alles gevend Spivo. De puntendeling in Spijkenis se is dik verdiend". Eerder in de kompetitie speelden beide ploegen in Bruinisse ook met 2-2 gelijk. In de wedstrijd tegen RVC/Libanon nam Kwiek een snelle 12-3 voorsprong. De aanval liep voor treffelijk bij de Bruse ploeg van co ach Kees Arendsman. Na een time out verzette Libanon echter de ba kens en sloop de Rotterdamse ploeg beetje bij beetje dichterbij. Kwiek toonde te weinig initiatief, waardoor Libanon terug kon komen tot 13-10. Toen vonden de Bruse dames het evenwel welletjes en werd simpel af gerond: 15-10. In zowel de tweede als derde nam Kwiek een ruime voor sprong, die ook in beide gevallen bij na werd verspeeld. Juist op het goede moment herstelden de Bruse dames zich steeds en kwam de 3-0 zege er via 15-8 en 15-9 setwinst. OUWERKERK - Windsurfing Vier- bannen in Ouwerkerk organiseert een film met lezing over het plank- zeilen en het funboard varen. Het gebeuren speelt zich af op vrij dag 25 maart vanaf 20.00 uur in Bar- Restaurant de Vierbannen in Ouwer kerk. Heren 1 moest op sportpark Ban- nink aantreden tegen het op de ge deelde eerste plaats stande Hoekse Waard. Doordat Hoekse Waard vori ge week van koploper Vlissingen won, kon dit team op gelijke hoogte komen, zij het dat het doelsaldo van Vlissingen beter is. HSD, dat de vijf de plaats bezette, had de eerste ont moeting tegen Hoekse Waard met 1-0 verloren. In de eerste helft had het gastteam wel een overwicht op de wedstrijd, maar echt uitgespeelde kansen waren er niet. Vrij vroeg in het begin van de wedstrijd kreeg Hoekse Waard een strafbal, maar de ze werd gemist. Door een fout in de HSD-verdediging kon Hoekse Waard toch een keer scoren, 0-1. Na rust nam HSD het initiatief over en drong de tegenstander terug op de eigen helft. HSD kreeg ook wat scoringskansen, maar de mogelijkhe den werden niet afgerond. Halverwe ge de tweede helft kwam Hoekse ROTTERDAM - De Rotterdamse Zeilvereniging organiseerde op de Kra- lingseplas de eerste landelijke Mistralwedstrijd surfen. In drie klassen kwa men 69 deelnemers aan de start. In de damesklasse boekte nationaal kam pioen 1982 Liesbeth Kort uit Zierikzee een fraaie overwinning door in vier van de vijf heats als eerste over de meet te komen. Doordat een resultaat afge trokken mocht worden, behaalde zij de maximale skore. Klubgenotc Marion van Dongen uit Haamstede eiste de tweede plaats op via vier tweede plaatsen en een overwinning. De twee Schouwen-Duivelandse surfsters zorgden zo voor het eerste grote sukses voor de nieuwe fusie-klub WSV Grevelingen. In de lichte klasse bij de heren ver schenen in totaal 25 deelnemers aan de start. Onder de vertrekkers ook twee leden van de WSV Grevelingen. Cees Bolijn klasseerde zich als zestiende. Een dertiende plaats in de tweede heat was zijn beste resultaat. Verder reikte hij naar twee zestiende plaatsen, een achttiende en een ne gentiende plaats. Het slechtste resul taat mocht ook hier worden afge- trokken. De dertienjarige Erik-Jan Kort klasseerde zich in de totaal-uitslag als twintigste, maar hij werd tevens derde junior achter Johan Koetsier en Erik-Jan Postema. In het totaal- veld werd Kort een keer zestiende, een keer negentiende en twee keer eenentwintigste. In de middelste van de vijf heats bereikte hij de finish niet, mede doordat de wind een ver raderlijke rol speelde. Weliswaar stond er slechts een windkracht vier op de Kralingseplas, maar de surfers kregen wel af te rekenen met vlagen. Winnaar in de lichte klasse werd Paul Spruyt, terwijl de eerste plaats bij de zware surfers naar Paul Gieb ging. Onder de 38 deelenemers in de ze klas waren geen WSV Grevelin- gen-vertegenwoordigers. Waard iets terug, maar kon niet echt de wedstrijd naar zijn hand zetten. Het overwicht was en bleef voor HSD. Ondanks die situatie kon de snelle voorhoede van Hoekse Waard nog een keer profiteren van een ver- dedigingsfout van HSD, 0-2. De wedstrijd stond onder de goede lei ding van scheidsrechters Peter Lub bers en Hans Blom. Koploper Dames 1 moest zondag de lang uit gestelde wedstrijd tegen Vlissingen 2 spelen. De wedstrijd had al in okto ber van het vorige jaar gespeeld moe ten worden, maar de weersomstan digheden waren toen zo slecht dat de zondagkompetitie werd afgelast. Vlissingen 2 speelde het vorige sei zoen nog als dames 1 In de tweede klasse. Het meisjes A-team werd ech ter dames 1 en de senioren moesten dus wijken. Daardoor kwamen zij in de onderbond-kompetitie terecht, waarin dames 1 van HSD door een in- delingsfout ook speelt. Het standaar delftal van HSD had eigenlijk vierde klasse moeten spelen. Vlissingen 2 bezet in poule U van de onderbond ongeslagen de koppositie en het HSD-clftal (3e plaats) had dan ook een zeer zware wedstrijd verwacht. Beide elftallen waren echter goed tegen elkaar opgewassen en er ont spon zich op sportpark Bonedijke in Vlissingen een spannende bockey- match. Na een minuut of tien in de overigens zeer zwak gefloten wedstrijd kon Vlissingen profiteren van een gat in de HSD-verdediging en maakte 1-0. Even later maakte midvoor Arianne Kraaijeveld na een voorzet van rechterspits Aleid Hoos zeer fraai 1-1. Vlissingen, dat de kom- binaties wat sneller uitvoerde, had daarna weinig moeite om de achter hoede van de gasten uit te spelen en scoorde binnen vier minuten twee maal, 3-1. Na rust opnieuw een gelijkopgaan- de strijd, waarin Vlissingen zelfs tot 4-1 kon uitlopen. HSD bleef hard werken en kwam via Arianne Kraaijeveld op 4-2. Ver diend verlies voor de Zierikzeese ploeg, maar het team heeft een goede wedstrijd achter de rug en de return- ontmoeting. thuis op sportpark Ban- nink, wordt dan ook met enig opti misme tegemoet gezien. Heren 2 won uit in Bergen op Zoom met 0-4 van Tempo 6. De goals waren van Maarten Hardon (3x) en Joop de Vlieger. Heren 3 versloeg ook in Ber gen op Zoom Tempo B met 3-1. Uitslagen: Jongens B: Push 3-HSD 2-5. Jongens D: Teteringen-HSD 4-6. Meisjes D: Teteringen-HSD 18-0. Da mes 1: Vlissingen 2-HSD 4-2. Heren 1: HSD-Hoekse Waard 0-2. Heren 2: Tempo 6-HSD 0-4. Heren 3: Tempo B- HSD A 1-3. N1EUWERKERK - In de eerste klas van de Zeeuwse damesvoetbal kompetitie won de damesploeg van Jaap Goud van SKNWK met 1-0 van Oostkapelle. De winnende treffer kwam pas drie minuten voor het laatste fluitsignaal van Petra Rouw. Vlissingen klopte Yersekc ruim met 6-1 en VCK kreeg op eigen terrein klop van Veere: 1-2. De ontmoeting tussen Hoek en koploper GDVV ver dween van het programma. De stand in de eerste klas is nu: GDVV Vlissingen Veere SKNWK Oostkapelle Patrijzen Hoek VCK Zeelandia Yerseke 12 12 0 14 11 1 12 9 1 12 13 10 13 12 13 12 9 0 3 4 3 3 3 2 2 2 1 3 0 57- 5 24 2 62-10 23 3 41-18 19 3 28-12 18 6 17-19 10 4 9-22 9 8 12-28 8 8 13-39 6 9-42 5 0 2 10 3-56 Na twee verrassende overwinnin gen op achtereenvolgens Hansweert- se Boys en Smerdiek, verloor de da mesploeg van Dreischor dit keer de uitwedstrijd bij Krabbendijke. De grootste tegenstrever voor WIK in de race om de titel, Wemeldinge, had alle moeite van de wereld om zich Kruiningen van het lijf te hou den. Vlak voor tijd pakten de Wemcl- dingse dames nog de volle winst: 2-1. Smerdiek won met 5-1 van hek- kesluiter Hansweertse Boys. De stand in de tweede klas: WIK Krabbedijke Wemeldinge Kruiningen Smerdiek Waarde Dreischor Hansw. Boys 10 10 0 0 48- 3 20 12 9 0 3 54-12 16 9 8 0 1 52- 4 16 11 5 0 6 22-14 10 11 4 0 7 21-47 8 8 2 0 6 7-22 4 11 2 0 9 7-32 4 10 1 0 9 6-83 2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 11