Jeugdsoos ,,De Kêête" geopend in Nieuwerkerk Welzijnskommissie Zierikzee hecht helang aan voortbestaan van het peuterspeelzaalwerk /^/•10'AL£ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Verdachten Zierikzeese inbraken aangehouden Nog geen advies over subsidie Leger des Heils WAr PE Bitr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek .Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37.00. per jaar f 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW Maandag 21 maart 1983 139ste jaargang Nr. 23289 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) in dit nummer:„Opsporing verzocht" uit Zierikzee Nieuw onderkomen voor de jeugd dankzij partikulier initiatief NIEUWERKERK - „Te vaak wordt een beroep gedaan op de overheid om voorzieningen tot stand te brengen voor het jeugdwerk". Met deze woorden richtte burge meester J. van Bommel zich over de hoofden van de ge nodigden tot allen die het aangaat, nadat hij klokslag half twee zaterdagmiddag het nieuwe onderkomen van Jeugdsoos „De Kêête" voor geopend had verklaard. De eerste burger van Duiveland wees nadrukkelijk op het particulier initiatief waardoor het soosgebouw is gerea liseerd en sprak waarderende woorden over de wijze waarop ouders en kinderen zich - met elkaar - hebben in gezet. Felicitaties gingen uit naar het bestuur van de soos. Met name klonk een applaus voor de heren Mat- thijsse en Wandel. De heer Van Bommel riep de jeugd van Nieuwerkerk op, een goed en gepast gebruik te ma ken van het gebouw. ZIERIKZEE - De Rijkspolitiegroep Schouwen-Duiveland maakte be kend dat de verdachten van een serie inbraken in de nacht van 9 op 10 de cember 1982 in Zierikzee zijn aange houden. De verdachten, L. C. en A. A. v. d. W., beiden uit Veldhoven en G. F. uit Tholen, hebben die nacht goed huis gehouden aan de Wandeling en de Touwbaan. De auto van W. T. werd gestolen, er wedden twee pogingen ondernomen tot het stelen van een wagen aan de Wandeling en er zijn pogingen tot inbraak gedaan in drie woningen. Ook deden de verdachten een poging tot diefstal bij Albert Heijn. Een maand eerder, in de nacht van 17 november 1982, ondernamen de drie criminelen een poging tot diefstal bij de juwelier de Twaalf Apostelen. De verdachten zijn be trokken geweest bij tientallen diefstallen in het gebied tussen Schouwen-Duiveland en Noord- Limburg. C. V. d. W. en F. zitten mo menteel vast in het Huis van Bewa ring te Breda. L. C. en A. A. v. d. W. werden 8 februari aangehouden in Best. en G. F. werd de twaalfde van deze maand gearresteerd in Tholen. ROME - Ex-koning Umberto van Italië, die vrijdag in een kliniek in Geneve aan kanker is overleden, wordt donderdag begraven in de Abdij van Hautecombe in het Franse departe ment Savoye. Dit is zaterdag in Rome meegedeeld. AJACCIO (CORSICA) - Een bom explosie in een discotheek in de Zuid- Corsicaanse plaats Porto Vecchio heeft zaterdag een schade aangericht van ruim een miljoen gulden Bij de aan slag werd niemand gewond. „De Kêête" is werkelijkheid ge worden op het voormalige sportveld aan de Burg. van Eetenstraat door de zelfwerkzaamheid van ouders en kinderen. Het gemeentebestuur ver strekte enthousiast een renteloze le ning van 6.000,-, waarvoor enkele kerken zich borg stelden. Naast de jeugdsoos gaan ook de padvin- ders(sters) gebruik maken van de ruimte. Hans Matthijsse verraste in een creatie van ,,Boer K'nelis" de aanwe zigen met een amusante weergave van de geschiedenis welke vooraf was gegaan aan de totstandkoming van ,,De Kêête". Voorheen maakte de soos gebruik van een pandje aan de Weststraat, maar het decibel gehalte van de muziek werd door om wonenden niet op dezelfde wijze ver werkt als door de jeugd. Na intern beraad begon het zoeken naar de mo gelijkheden van een eigen honk. Met medewerking van de gemeente en enkele kerken kreeg de Oecumeni sche Jongerengroep uiteindelijk be schikking over losse onderdelen, waaruit het soosgebouw is gecreëerd. De werkzaamheden onder soms ex treme weersomstandigheden hebben geleid tot het thans zichtbare resul taat. Na een driewerf hoera liep de geor- ganiseerde bazar van stapel en func tioneert ,,De Kêête" in volle om vang. Het gebouw staat als een voor beeld van hoe het tegenwoordig nog kan, wanneer een portie zelfwerk zaamheid in de strijd wordt gewor pen. Burgemeester J. van Bommel onthult de naam van de nieuwe jeugdsoos „De Kêêtein Nieuwerkerk. BEIROET - Een Israëlische militai re eenheid heeft zaterdagavond gepro beerd binnen te dringen in een wijk van Zuid-Beiroet die onder kontrole staat van Amerikaanse mariniers en militairen van het Libanese leger. PARIJS - De Franse minister van buitenlandse handel heeft zondag zijn ontslagaanvraag bij president Mitter rand bekendgemaakt HARARE - In de roerige Zimbab- wese provincie Matabeleland zijn vrij dag vier blanken vermoord door on bekende gewapende mannen. Dit heeft de politie in Harare bekendgemaakt Volgens ingewijden waren de slacht offers een ouder echtpaar en hun twee kleinkinderen, die de door vonden toen zes gewapende mannen een boer derij aanvielen in Nyamandlovu, onge veer 150 km ten noordwesten van Bu- lawayo. ZIERIKZEE - De welzijnskommissie hecht belang- aan het voortbestaan van het peuterspeelzaalwerk in Zierik zee. Dat bleek vrijdagmiddag tijdens een openbare kom missievergadering in de raadzaal van het stadhuis toen de subsidiëring van het Leger des Heils te Zierikzee aan de orde kwam. De gemeentelijke bijdrage voor het peu terspeelzaalwerk zit ingebouwd in de totale subsidie van 146.000,— voor het club- en buurthuiswerk en de beide door het Leger des Heils geleide peuterspeelzalen in Zie rikzee. BUR(JH - Automobilist A. d. V. uit Scharendijke kreeg vrijdagmiddag een klapband, terwijl hij over de Cauerswcg richting Kraaijesteinweg reed. De auto vloog door de klap de berm in, raakte een boom, schoot door en bleef totaal vernield aan de slootkant liggen. D. V. werd in de praktijk van dokter Stenger behandeld, waarna hij weer naar huis kon. Takelbedrijf J. de Jonge uit Zierikzee haalde het wrak op. Vele jaren bleek het Leger des Heils daarmee uit de voeten te kun nen, maar sinds de subsidie werd ge maximaliseerd en de kosten voor het club- en buurthuiswerk stegen, drei gen er problemen voor het club- en buurthuiswerk en de beide door het Leger des Heils geleide peuterspeel zalen in Zierikzee. Luitenant P. Dijkstra lichtte vrij dagmiddag van de publieke tribune af toe, dat het totale tekort op het club- en buurthuiswerk 80.000,— bedraagt en dat voor het peuterspeel zaalwerk ongeveer 40.000,— moet worden bijgelegd. Dat geld werd tot nu toe ook bijgelegd door de Leger leiding in Amsterdam, maar van die zijde heeft het korps in Zierikzee in middels te horen gekregen, dat men met de kosten ,,door het plafond zit" en dat in de toekomst de tekorten niet vanzelfsprekend zullen worden aangevuld. In verleden opgepakt Voorzitter van de welzijnskommis sie, wethouder J. Groen memoreer de, dat het peuterspeelzaalwerk in het verleden door het Leger des Heils werd opgepakt en dat er eigenlijk nooit vaste afpsraken met de ge meente over werden gemaakt. Er werd in die tijd ingespeeld op een be hoefte en het werk wordt voortgezet tot het moment dat het financieel niet meer haalbaar is. Het Leger des Heils werd inmiddels verzocht een prioriteitenlijst op te stellen van het geen binnen het club- en buurthuis werk gehandhaafd zou kunnen blij ven en van hetgeen zou moeten weg vallen op basis van de huidige subsi die van de gemeente. De leden van de welzijnskommis sie zouden voor het geven van een ad vies volgens dc voorzitter, dan duide lijker onder ogen krijgen welke voor zicningen zouden verdwijnen of op een andere manier ingevuld zouden moeten worden. In afwachting van die prioriteiten lijst van het Leger des Heils kwam het vrijdagmiddag nog niet tot een afgerond advies over de aangevraag de verruiming van subsidie. Dat zal gaan gebeuren in de volgende verga dering van de welzijnskommissie op donderdagavond 14 april. Wel gaven de kommissieleden tijdens deze ver gadering hun meningen over het be- Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. lang van club- en buurthuiswerk te kennen. Onmisbaar Kommissielid de heer C. Bij de Vaate, merkte op dat de gemeente reeds vele jaren eerder met een aan zienlijke subsidie-aanvraag gekon- fronteerd zou zijn als destijds het Le ger des Heils niet had ingespeeld op de behoefte aan een peuterspeelzaal. De heer Bij de Vaate liet duidelijk weten belang te hechten aan het voortbestaan van de huidige peu terspeelzalen en sprak zelfs over ,,een onmisbaar iets". Hij vergeleek de subsidie aan het Leger des Heils van 146.000,— met de naar zijn me ning forse bedragen, die ook aan an dere welzinsinstellingen worden ver strekt. „Laat het Leger des Heils niet het slachtoffer worden van het feit, dat ze destijds - misschien wat te spon taan - het peuterspeelzaalwerk ter hand hebben genomen", aldus de heer Bij de Vaate. Hij was van mening, dat er toch op andere wijze in voorzien zal moeten worden als het Leger des Heils het peuterspeelzaalwerk niet meer zou kunnen uitvoeren. Later gaf hij in de diskussie te kennen duidelijk voor stander te zijn van verruiming van de subsidie. Hij verwees in dezen naar financiële tegenvallers in het onderwijs, die door de gemeente ook zoveel mogelijk worden opgevangen en was van mening, dat voor het voortbestaan van het peuterspeel zaalwerk ook een mogelijkheid moet worden gevonden. De heer K. T. de Jonge achtte het juist de nadere informatie van het Leger des Heils af te wachten alvo rens een advies uit te brengen. Hij liet weten, dat vele zaken door het korps verricht, hem wel aanspreken. Niet onder C.A.O. De heer J. de Kreuk achtte het niet juist een oplossing te zoeken door de huidige volgens de C.A.O.-Welzijn betaalde leidsters op andere wijze te gaan honoreren. Hij was bovendien van mening, dat de financiële pijn niet zo zeer zit in die salariskosten, maar meer in de totale exploitatie van het gehele club- en buurthuis werk. Een duidelijke specifikatie achtte hij in dit verband zinvol. De heer J. J. Geleijnse konstateer- de, dat het huidige peuterspeelzaal werk goed loopt in Zierikzee. Hij vroeg zich echter wel af of een ont koppeling van het Leger des Heils wellicht een minder hoog „financieel plaatje" voor deze voorziening te zien zou geven. Ook mevrouw M. R. de Jong-van Loo liet weten het niet zinvol te ach ten onder dc C.A.O.-normen te gaan draaien. Evenals de heer Bij de Vaate zag zij overigens wel mogelijkheden Vervolg pag. 4 Verwachting tot dinsdagavond: Vrij koud Wisselend bewolkt en enkele bui en; minimumtemperatuur ongeveer 4 graden, middagtemperatuur om streeks 7 graden; krachtige tot stor machtige zuidwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 25 maart Woensdag; Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80%. Minimumtemp.: 4 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: zuidwest 6 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80%. Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: west 4 Vrijdag: Kans op neerslag: 80%. Minimumtemp.: 0 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 22 maart Zon op 6.40, onder 18.56 Maan op 10.49, onder 3.01 Eerste Kwartier: 22 maart (3.25) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 22 maart 8.07 20.34 1.45 14.24 Doodtij: 24 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer in de komende dagen wordt bepaald door een lage drukgebied, waarvan het centrum zich in de buurt van zuid-Noorwegen zal ophouden. Met zuidwestelijke winden wordt de lucht aangevoerd waarin van tijd tot tijd buien ont staan. De temperatuur is morgenmiddag ongeveer 7 graden, dat is circa 4 gra den beneden de gemiddelde tempera tuur voor deze tijd. De laagste tempe ratuur in de nacht is omstreeks 4 gra den. De zuidwesten wind is krachtig, windkracht 6, aan zee en boven het IJsselmeer hard tot stormachtig, kracht 7 of 8. Ook in het binnenland kunnen tijdens buien stormachtige windvlagen voorkomen. Na morgen wordt de wind wat westelijker en neemt dan wat af. De aanvoer van vrij koude en onstabiele lucht gaat echter door. CAIRO - De Egyptische autoriteiten zijn sunversieve plannen op het spoor gekomen die Libië wilde laten uitvoe ren aan de gemeenscahppelijke grens en in enkele grote stedea

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1