ai&td overleg'? GEBRUIK EVENEMENTENTERREIN 'S WINTERS ALS PARKEERPLAATS Peuterspeelzaal Leger des Heils Raad Middenschouwen bespreekt verhoging huur volkstuinen ^ININ...| Haamsteedse bakkers in zakformaat I Middenstandsvereniging Renesse: 'Holty* ii|pde STREEKNIEUWS De Arbowet. Goed gereedschap om mee te werken. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 maart 1983 Nr. 23287 3 RENESSE - De middenstandsvereniging Renesse heeft dinsdagavond tijdens de ledenvergadering opnieuw ge- diskussieerd over het evenemententerrein aan de Hoge- zoom. De vergadering vond dat deze terreinen elders in het land als parkeerterrein worden gebruikt buiten het seizoen. Verschillende horecabedrijven zeiden dat door rekonstruktie van de Hogezoom een groot aantal par keerplaatsen verloren is gegaan, 's Zondagsmiddags staan motors op het trottoir, terwijl op het evenemen tenterrein volop parkeerruimte is. RENESSE - De zaak van bakker Wim Janse in Renesse wordt grondig verbouwd. Deze wijze van verbouwen is noodza kelijk om het mogelijk te maken dat de nieuwe oven, die is aangeschaft, in zijn geheel te kunnen plaatsen. Wanneer de oven in onderdelen zou moeten worden aangevoerd, heeft men ongeveer twee weken nodig voor demontage en op bouw. De verkoopruimte in de winkel zal worden verdubbeld, terwijl een speciale toonbank er voor zal zorgen dat de klant een ruime indruk krijgt van het gevoerde assortiment. Omdat het pand in een slechte staat verkeerde en de winkel vooral 's zomers veel te klein bleek te zijn, werd besloten tot drastische verbouwing. De eigenlijke bakkerij werd twee jaar geleden al geheel nieuw gebouwd, met een totaal vloeroppervlak van 280 m2. Het vernieuwde pand zal geheel in oude stijl worden opgetrokken. Bakker Wim Janse, die straks boven de zaak gaat wonen, nam vier jaar geleden de bakkerij over. Hij is de vierde bak ker op rij, die in dit pand het beroep uitoefent. De eerste bakker vestigde zich zo'n negentig jaar geleden in dit pand aan de Korte Reke in Renesse. (Foto: H. A. Wakkee) (Vervolg pag. 1) In cijfers betekend dat 80.000,- voor het gehele club- en buurthuis werk erbij leggen. Een uitsplitsing toont aan dat het tekort op „Kwibus" en „Harlekijn" in totaal 38.788,- bedraagt. Tot op heden was de Leger-leiding bereid deze tekorten aan te zuiveren, maar ook van die zijde is nu een waarschuwende vinger gekomen: het hoofdbestuur heeft vragen gesteld over de tekorten en laten weten, dat men in Zierikzee (financieel gezien) „door het plafond heenzit". Volgens Rudi Prager en lui tenant Dijkstra houdt dat in, dat het korps in Zierikzee zich thans dient te beraden op een toekomstbeleid wat betreft het club- en buurthuiswerk in het algemeen en peüterspeeï'zaal- werk in het bijzon<^7 Doelgroep Voortdurend de ouderbijdrage (thans 36,- per maand, 10 keer per jaar) opschroeven of de kursusgelden verhogen biedt volgens de woord voerders geen oplossing. „Dan ver lies je ten slotte ook je doelgroep; ons werk is er juist opgericht de drempel laag te houden voor zowel peuterop- vang als voor kursussen". Vooral wat dat laatste betreft, is Rudi Pra ger van mening, dat dit in de huidige tijd van grote (jeugd)werkloosheid belangrijk is. des Heils^ wordt op redelijke wijze voorzien in het peuterwerk in de ge meente Zierikzee". Met dat laatste ging de meerder heid van de raad toen akkoord. Een en ander had uiteraard meer om het lijf dan gegoochel met woorden, het ging (en gaat) bij de vaststelling van een gemeentelijk welzijnsplan im mers in de eerste plaats om het vast leggen van een beleid. BURGH-HAAMSTEDE Diabetes-voorlichting De leden van de NCVB, afdeling Burgh-Haamstede kregen dinsdag avond voorlichting over diabetes mellites. De heer Padmos, voorzitter van de werkdgroep Schouwen-Dui- veland van de Diabetes Vereniging Nederland, vertelde dat een diabeet eigenlijk geen patiënt is. De diabeet moet zich wel aan strenge leefregels houden, zoals diëet, controle, hygië nische verzorging en voldoende slaap. De symptomen van diabetes mellites werden besproken en ook hoe de diabeet daarop moet reageren. Ook werd de voorlichtingsfilm Waar een wil is, is een weg vertoond. Kollekte De kollekte ten bate van het Rheu- mafonds heeft in Burgh-Haamstede een bedrag van 2558,95 opgeleverd. Gevers en kollektanten wordt dank gezegd. RENESSE Diefstal hout Twee mannen, M. d. R. uit Zaan dam en H. v. H. uit Bussum zijn van nacht aangehouden door de Rijkspo litie Schouwen-Duiveland. Van een bouwwerk aan de Maurits- weg te Renesse zouden- zij afgelopen nacht hout hebben gestolen. Het tim merhout werd op een bestelwagen gereden en de mannen gingen er van door. De politie, die was ingelicht, hield ze even later aan. SCH ARENDIJKE - De pachters van volkstuinen staat een huurverhoging te wachten, wanneer de raad van Middenschouwen op 24 maart akkoord gaat met een desbetreffend collegevoorstel. Nu wordt een prijs van tien cent per vierkante meter betaald, maar B. en W. willen daar vijf tot vijftien cent bo venop gaan doen, omdat de prijsstijgingen van de laatste jaren daartoe aan leiding geven. De vergadering vond het onbegrij pelijk dat voor de rekonstruktie 's winters wel aan één kant van de Ho gezoom mocht worden geparkeerd en nu niet meer. De vergadering besloot hierover een schrijven te richten aan het kollege van b. en w. en de raad van de gemeente Westerschouwen. Advertentie Fijn om te weten dat alle topmerken weer ruim zijn vertegenwoordigd in onze nieuwe voorjaarskollektie Ook voor hoeden en shawls Dam 15-19. Zierikzee Telefoon 01110 - 2816 ZIERIKZEE Ledenvergadering PvdA De PvdA, afdeling Zierikzee houdt dinsdag 29 maart in Marktzicht een ledenvergadering. De vergadering staat voornamelijk in het teken van de sportparkproblematiek. Er zal worden gediskussieerd over de aan leg van de nieuwe sportvelden, met name het kostenaspekt krijgt ruime aandacht. De PvdA vraagt zich af met hoeveel procent de gebruikersta rieven voor de verenigingen omhoog zullen gaan en of de vernieuwing niet eenvoudiger uitgevoerd kan worden dan gepland. Aanvang 20.00 uur. Diefstal stalmest Afgelopen dinsdag werden ten na dele van de gemeente Zierikzee 10 kruiwagens stalmest gestolen van het terrein aan de Engelse Kade. Door het opnemen van het autoken teken van de dader, kon deze later worden aangehouden. Het was C. v. O. uit Kerkwerve. Eenzijdig ongeluk Dinsdagochtend even voor half tien gebeurde op de Groeneweg te Zierikzee een eenzijdig ongeluk. J. v. d. M. uit Oosterland vloog met de au to uit de bocht en kwam via de berm in de sloot terecht. Na behandeling De kommissie herziening VVV- kontributie maakte bekend dat tot een verhoging van 1437 was beslo ten voor de groep horeca en mid denstand. De vergadering vond dat het bedrag aan evenementen moet worden besteed. Zij waren van me ning dat de evenementenkommissie zeer goed werk doet, maar dat het be schikbare budget te klein is om iets goeds op touw te zetten. Goede eve nementen waren van belang voor het hele VW-wezen. Besloten werd nog eens 2000,— uit te trekken voor de evenementenkommissie. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer A. M. Verseput mee dat De Zeeuwse Stromen en de heer P. van Oost tot de vereniging waren toegetreden. Hij vestigde de aandacht op de bouwaktiviteiten bij bakkerij Janse en bij de expressobar aan de Lange Reke. Hij deelde mee dat vanaf 29 maart weer alle winkels in Renesse op dinsdagochtend geo pend zullen zijn. Statuten dorpshuis De heer Verseput zal als afgevaar digde van de middenstandsvereni ging zitting nemen in het nieuw te be noemen bestuur van het dorpshuis. Vanuit de vergadering werd er op ge wezen dat er nauwlettend op moet worden toegezien dat men zich houdt aan de statuten van het dorpshuis en de ruimte niet als verkoopruimte laat gebruiken. De heer M. G. Verse put bracht verslag uit namens de winkelweekkommissie over de Sin- terklaas-aktie. Daaruit bleek dat met een omzet van 275.000 van een goed verloop kan worden gesproken. Na 13 jaar stelde de heer Verseput zich niet meer beschikbaar voor de winkelweekkommissie. De heer J. Moerland stelde zich kandidaat. De heer L. Lemsom bracht finan cieel verslag uit. De heer L. C. Hoogerhuis werd lid van de kaskom- missie. Het bestuursvoorstel dat wanneer meer mensen uit één bedrijf de ver- gadering willen bezoeken, ze lid van de vereniging moeten zijn, werd aan genomen. Per bedrijf heeft slechts één persoon stemrecht. van een hoofdwond in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis kon v. d. M. huiswaarts keren. BURGH-HAAMSTEDE Jaarvergadering Ring Promotion De Ring Promotion in Burgh- Haamstede houdt vrijdag 25 maart in hotel Bom te Burgh-Haamstede de jaarvergadering. Op de agenda staat onder meer de definitieve exploita tierekening van 1982, propaganda- folder plus de verkoopaktie en voor stellen inzake de opzet van de Ring Promotion in 1983. Aanvang 20.00 uur. De voorzitter deelde mee dat het zo goed als zeker is dat op 3 augustus een wielerronde zal worden gehou den en men hoopte daarom van harte dat het evenement, evenals op zoveel andere plaatsen, in het centrum van het dorp zal kunnen worden gehou den. Op 10 augustus is het Veronicadag. De middenstand werd verzocht wat kraampjes neer te zetten ter opvrolij king van het geheel. Op 3 mei zal de jaarlijkse reis worden gehouden. Het reisdoel is nog niet bekend. De voor zitter komplimenteerde de heer L. C. Hoogerhuis met zijn initiatief om het voor- en naseizoen in Renesse te pro moten. Er is voor 5000,— meer geadverteerd dan verleden jaar. SEROOSKERKE Hoorzitting In het dorpshuis van Serooskerke wordt dinsdag 29 maart een hoorzit ting gehouden voor de bewoners van dit dorp. Op 11 januari konden zij zich uitspreken over de knelpunten, die er in het dorp zijn opgemerkt. Daarna ging de plaatselijke projekt- groep weer aan het werk en heeft oplossingen voor die knelpunten ge zocht. Deze zullen worden besproken op de hoorzitting van 29 maart. Aan vang 19.30 uur. Strao in Serooskerke Aanstaande zaterdag 19 maart wordt in Serooskerke het Strao-feest gehouden. Om één uur worden, voor het dorpshuis, de versierde paarden en daarna de (eveneens versierde) fiet sen Van de leerlingen van de lagere school De Schelphóek gekeurd. Het programma wordt vervolgd met ringsteken voor de jongste kin deren, waarna de oudere kinderen uit het dorp aan de beurt zijn. Om kwart voor drie krijgen de rui ters gezelschap van de muziekvereni ging „Luctor et Emergo" uit Renes se. De opening van de eigenlijke strao geschiedt door een vertegen woordiger van het gemeentebestuur van Westerschouwen. Tijdens de feestelijkheden in het dorp zal de Wellfaire van het Rode Kruis goederen verkopen in het klei ne zaaljte van het dorpshuis. 's Avonds gaat het feest nog door. Om half acht begint een toneeluit voering van het stuk „Engeltje" door leden van de dorpsgemeenschap. Een bal besluit de strao-dag Serooskerke. NOORDWELLE Hoorzitting In het dorpshuis van Noordwelle wordt dinsdag 22 maart een hoorzit ting voor de bewoners gehouden. In januari konden zij zich uitspreken over de knelpunten in Noordwelle. De plaatselijke projektgroep ging aan het werk en heeft daarvoor naar oplossingen gezocht. Op 22 maart ko men deze aan de orde. Aanvang 19.30 uur. NOORDWELLE E.O. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Noordwelle e.o. zal donderdag 24 maart in het dorpshuis te Ellemeet een ledenbij eenkomst houden. Zoals de zaken er nu voor staan, ziet het voortbestaan van het peu- terspeelzaalwerk er niet zo rooskleu rig uit. Dat wil dan weer niet zeggen dat „Harlekijn" en „Kwibus" vol gende week hun deuren sluiten, maar toch er moet - met het oog op de toekomst - wel iets gebeuren om dat voortbestaan veilig te stellen. Het Leger des Heils heeft enerzijds te maken met genoemde maximalise ring van de gemeentelijke subsidie en met bezuinigingsronden en ander zijds met verhoging van de loon kosten omdat men nou eenmaal C.A.O.-plichtig is. Op den duur zou dat tekort dan steeds groter worden en „ze zitten al door het plafond", zo als de Legerleiding heeft laten we ten. Het Leger des Heils in Zierikzee heeft, om een beleid voor de toe komst mogelijk te maken, dan ook besloten bij de gemeente een verzoek in te dienen voor enige verruiming van de subsidie. Gesplitste begroting Om een goed inzicht te verstrekken in de kosten van het buurt- en club huiswerk werd inmiddels een gesplitste begroting opgesteld, zodat die kosten van het peuterspeelzaal- werk daaruit apart zijn te distille ren. Voordat nu dit subsidieverzoek met een voorstel van b. en w. aan de gemeenteraad zal worden voorge legd, zal advies worden gevraagd aan de gemeentelijke welzijnsadvies- kommssie. Deze kommissie verga dert vrijdag 18 maart, 's middags om half vijf in de raadzaal van het stad huis. Tijdens deze bijeenkomst zul len de leden van de welzijnskommis- sie hun oordeel dienen te geven over het verzoek van het Leger des Heils de gemeentelijke subsidie te verrui men. Beleid Tijdens de bspreking van het wel zijnsplan 1982/1985 voor de gemeente Zierikzee destijds pleitte de welzijns- kommissie voor toevoeging van een zin bij het hoofdstukje over het peu terspeelzaal werk in deze gemeente. Deze zin werd als» volgt geformu leerd: „Nieuwe initiatieven zullen ondersteund worden: een peu terspeelzaal in Poortambacht is beslist op zijn plaats". Het kollege van b. en w. nam dit advies echter niet over en stelde de raad voor de zin als volgt te wijzigen: „Met de bei de peuterspeelzalen van het Leger De verhoging zou reeds voor 1983 moeten gelden voor volkstuinen aan 't Laantje te Kerkwerve, voor twee kavels aan de Elkerzeeseweg Carlstraat (die tot op heden gratis mochten worden gebruikt) en voor vijf uit te geven tuinen op voormalig land van de heer Bezuijen dat de ge meente onder andere aankocht ten behoeve van de aanleg van het sport veldencomplex. Voor de overige tuinen in Midden schouwen zou de verhoging per 1 ja nuari 1984 moeten ingaan. „Piggelinee" De raad wordt voorts gevraagd een extra krediet van 4258,25 beschik baar te stellen voor vervanging van meubilair voor de openbare kleuter school Piggelmee te Kerkwerve. Het meeste meubilair dateert uit 1969, zo dat een deel daarvan zeker als versle ten kan worden beschouwd. Reeds eerder ontvingen B. en W. een derge lijk verzoek van de leiding van de kleuterschool, maar toen is een en ander hersteld. Inmiddels is echter het herstelde materiaal ook weer aan het slijten, zodat het college in over leg een lijst heeft samengesteld van noodzakelijk te vervangen meubi lair. Dit betreft onder andere: een leidsterstoel, 14 kleutertafels, 30 kleuterstoelen, 1 groepstafel, 1 open kast en sjouwmateriaal. Met uitzon dering van het sjouwmateriaal gaf de inspectrice van het kleuter- en lager onderwijs toestemming voor de aan schaf. Maar omdat die uitzondering niet als meubilair is te beschouwen, kan dat sjouwmateriaal uit de nor male exploitatiekosten worden be taald. Jeugdsoos De vergaderagenda telt daarnaast nog drie voorstellen: beschik baarstellen van een krediet voor de uitbreiding van Jeugdsoos Trace te Scharendijke; niet deelnemen aan de subsidieregeling van Stichting Thea terbureau Zeeland en het opheffen van de gemeenschappelijke regeling Centrum Automatisering Zuid-west Nederland (CAZW). De raadsvergadering wordt gehou den in het gemeentehuis te Scharen dijke en begint om 19.30 uur. HAAMSTEDE - Een honderdtal kleuters, leerlingen van de kleuterschool 'f Kleuterbosje in Haamstede, hebben woensdagmorgen de eerste stappen gezet in de grote bakkerij van dhr. Hogenaar. Deze had de kleuters uitgenodigd om, zoals ook in voorgaande jaren, een bezoek aan de bakkerij te brengen en dan zelf eens wat te bakken. Gewapend met grote koksmutsen op hun hoofd werd er lustig op los gekneed, nadat de bakker zelf de nodige instructies had gege ven. Het uiteindelijke product ging daarna, voorzien van de naam, de oven in. De in groepen werkende kleuters kre gen tijdens het bakken limonade en een tas met een paar verschillende broodjes en later hun gloeiend heet zelfgebak ken broodje of andere kunstzinnige" figuren om mee naar huis te nemen. Tot slot nog een kleurplaat, die de kleuters volgende week bij de bakker in moeten leveren en ze krijgen dan nog een ijsje ook. Dat een en ander zeer werd gewaar deerd was duidelijk aan de gezichtjes te zien. Met medewerking van het onderwijzend personeel en de oudercommis sieleden beleefden de kleintjes de dag van hun leven. Advertentie De nieuwe Arbowet is er. Een stuk "gereedschap"om veiliger, gezonder en prettiger te werken. Hoe? Vraagde Arbo-folder aan. Stuur 'n briefkaart aan: Arbowet, Postbus 51.2500 RR Den Haag. Publikatie ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. IBAHÜET [m? bahht r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3