Annelies de Koning boekt zege op dressuurwedstrijd Renesse Teleurstellend verlies voor herenteam HSD HSY Oosterschelde aktief Barry Berrevoets laat de nationale finale glippen Voortreffelijk debuut van Annemarie van Goudoever 6 RENESSE - Tijdens een door Ruiter vereniging Renes se in manege Grol in Renesse georganiseerde dressuur wedstrijd hebben een aantal Schouwen-Duivelandse kombinaties goed gepresteerd. In de lichte L-klasse boekte Annelies de Koning een overwinning met 123 punten en de M-klasse leverde winst op voor Erica But ler. In de B-dressuur debuteerde Annemarie van Goud oever verrassend en een goede prestatie zette ook Laura Davidse neer met haar paardRamona. Een lichte te leurstelling was er voor Mara de Bel. In de L-licht mocht zij haar vijfde winstpunt inkasseren, maar het ene nog benodigde punt in de L-zwaar kwam er niet, waardoor de promotie met Simke naar de M-dressuur enigszins werd uitgesteld. Het jurywerk werd in Renesse verricht door mej. D. T. Groenenboom uit Ridderkerk, zelf Z- startgerechtigd ondanks een fikse lichamelijke handi- kap. Annelies de Koning pakte met haar schimmel Tanagra een dikverdiende overwinning in de Ll-dressuur, waarmee zij zich met name revan cheerde op Mara de Bel met de Fries Simke. Een week eerder pakte Mara de Bel twee keer een eerste plaats, terwijl Annelies de Koning twee keer als derde werd geklasseerd tij dens een dressuurwedstrijd in mane ge De Korenzolder in Bruinisse. Me vrouw Vellinga waardeerde de proe ven van Annelies de Koning bijzon der laag, maar mej. Groenenboom schatte de PPC Schouwen-Duive- land-kombinatie aanmerkelijk hoger in. Voor de lichte proef kreeg de Bru- se kombinatie 123 punten, terwijl de zware L-proef een waardering van 118 punten kreeg. Verrassend was de zege in deze afdeling van Corine Wondergem met Funny van de RV Middelburg. ,,Dat is onbegrijpelijk", gapte de jeugdige Middelburgse, Funny wilde helemaal niet in ga lop. Ik was al blij geweest als ik niet laatste was geworden". Annelies de Koning werd door deze opmerkelijke klassering tweede in deze afdeling. Winstpunt Mara de Bel werd in de lichte L- klasse tweede met 120 punten en in de zware klasse eiste zij de derde plaats op, maar het gehoopte winst punt kwam er niet uit. Meer dan 115 punten wilde mej. Groenenboom niet op de startkoepon zetten. In de Ll-klasse werden de kombi naties Monique Moeliker met Saris- ka, Jan Bal met Oliver en Silvia van Tilborg met Silvia (allen RV Renes se) respektievelijk vijfde, zesde en achtste, terwijl Jan Bal en Monique Moeliker in de L-zwaar als zesde en zevende uit de bus kwamen. De M- klasse was zeer minimaal bezet. Slechts twee kombinaties streden om het oranje rozet, hetgeen een over winning opleverde voor Erica Butler met Ramesses van RV Renesse. Met 113 punten bleef deze kombinatie In ge van de Berg en Sinclair van de PPC Schouwen-Duiveland vier pun ten voor. Zowel de BI- als de B3-rubriek le verde een overwinning op voor de kombinatie Marionne Knöps met Ta marisk van RV Rockanje. In de Ll- klasse werd zij op de hielen gezeten door Annemarie Goudoever met haar paard Useance. Het was het eerste optreden van de RV Renesse- kombinatie in een wedstrijd voor punten. Met 112 punten boekte zij meteen haar eerste winstpunt met het zelf geprepareerde 4-jarige paard. De tevredenheid straalde te recht af van het gezicht van de sym pathieke amazone. Achter Anita de Annemarie van Goudoever verraste in haar debuutwedstrijd in de dressuur- klasse B met haar zelf geprepareerde paard Useance met een tweede plaats en een eerste winstpunt. Annelies de Koning pakte tijdens de dressuurwedstrijd in manege Grol een eerste plaats in klasse L met haar paard Tanagra. Vriend met Unesco van RV Middel burg pakten Freddy Monshouwer met Parina en Marijke de Jong met Rosa (beiden van RV Renesse) de der de en vierde prijs. Laura Davidse met Ramona en Rinus Dalebout met Tarzan klasseerden zich als zevende en achtste. Kritisch In de B-zwaar leverde Laura Da vidse een puike prestatie al toonde zij zichzelf niet zo erg tevreden over de gedemonstreerde proef. Met 114 punten eiste zij desalnietteming de tweede plaats op achter de opnieuw superieure Marionne Knöps met Ta marisk. Marijke de Jong pakte met 110 pun ten nog net een winstpunt mee met Rosa als derde en Annemarie Goud oever werd in haar tweede optreden vierde met Useance. Freddy Mons houwer met Parina en Rinus Dale bout met Tarzan werden respektieve lijk zesde en achtste. De Ruiterver- eniging Renesse kon terugzien op een voortreffelijk verlopen wedstrijddag met goede dressuurproeven al bleven de skores door het uiterst kritische beoordelen van mej. Groenenboom wat aan de lage kant. Voor de meeste kombinaties betekent een dergelijk deskundige jurering echter alleen maar een extra stimulans om de trai ning nog wat fanatieker ter hand te nemen. Zoetemelk en Knetemann blijven in leiderstrui LA SEYNE/PAGLIETA - In zowel Parijs-Nice als Tireno-Adriatico blij ven er Nederlandse koplopers. In Parijs-Nice won Ferdi Van den Hau te de vijfde etappe met een voor sprong van vijf sekonden op de Brit Herety en van zeven sekonden op zijn landgenoot Lieckens. Het pelo ton met alle eersten uit de klassering verloor 1.37 min. op de voor de alge mene rangschikking onbeduidende winnaar. De derde etappe van Dwars voor Italië werd opnieuw een zege voor Argentin, die een dag eerder ook al de tweede etappe op zijn naam had geschreven. Achter de Spanjaard Fernandez bezette Frits Pirard de derde plaats. Gerrie Knetemann kwam als zeventiende binnen en be hield de leiderstrui met nog twee se konden voorsprong op wereldkampi oen Saronni, die de helft van zijn ach terstand afknabbelde bij een van de tussensprints. Johan Lammerts en Henk Lubberding bezetten de vijf tiende en zeventiende plaats in de klassering op ruim veertig sekonden van de leider. BOGOTA - Brian Gottfried (VST) heeft het toernooi van Bogota gewon nen. In de eindstrijd versloeg hij An dres Gomes (ECU) met 7-6,1-6,7-5. In de halve finales won Gottfried van zijn landgenoot Stan Smith (6-4, 6-0), Go mez had met 6-3, 6-3 gewonnen van Eddie. Smith (VST). Damklub Zierikzee ZIERIKZEE - Voor de huishoude lijke kompetitie van Damklub Zierik zee werden vier partijen gespeeld op de laatste klubavond. Koploper Jos de Wild speelde remise tegen Rinus van de Wielen in een partij die op positioneel gebied voortdurend in evenwicht was. Chris van de Wielen voegde een punt toe aan zijn totaalskore door re mise overeen te komen met J. L. Smal- heer in een ingewikkelde partij. A. J. Flikweert en C. M. van de Velde be sloten ook tot remise, al had Flikweert lange tijd winstkansen, maar Van de Velde verdedigde koelbloedig. Ten slotte behaalde voorzitter John Honig en goede zege óp nestor C. Monteban. ZIERIKZEE - Heren 1 van HSD heeft zijn eerste kompetitiewedstrijd na de winterstop verloren. HSD moest in Spijkenisse tegen het gelijknamige stan daardelftal aantreden en verloor met 2-1. Het doelpunt voor de Zierikzeese gasten werd gescoord door Erik van der Doe. De thuiswedstrijd voor de win terstop werd ook door HSD verloren en wel met 0-1. Het damesteam won de thuiswedstrijd tegen Breda 8 met 7-0. Heren 2 leverde een uitstekende presta tie door koploper Teteringen 2 op sportpark Bannink met 1-0 te verslaan. He ren 3 moest met 0-2 het onderspit delven tegen de kampioen Etten Leur B. De hoogste jeugdteams behaalden beide een zege. Jongens A won uit met 0-2 van Warande 4 en meisjes A behaalde uit een 0-1 overwinning op Push 3. ZIERIKZEE - Bij het Nederlands kampioenschap bootvissen eindigde Eddy Smit van de HSV Oosterschelde op de tiende plaats. Door dit resultaat mag hij mede Nederland vertegenwoordigen in de wedstrijd tegen Duitsland. De wedstrijd wordt gehouden op de Oostzee. Op bijgaande foto van NVVS- fotograaf Henk van Essen staat Smit met de nummers zes tot en met negen (op de voorgrond links). Zaterdag waren 56 hengelaars aan wezig voor de vijfde kompetitie wedstrijd van de HSV Oosterschel de. Er werd gevist bij de Westbout. Het weer was prachtig maar de vangst matig. De vangst bestond in hoofdzaak uit flinke botten, onder andere twee van 820 gram. A. Verloo werd met 1431 winnaar, voor M. P. Ravia met 1120 punten en W. Dekker met 1011 punten. Een punt minder inkasseerde R. Timmer man en A. L. Mol behaalde als vijfde 991 punten. C. H. van Schelven no teerde 875 punten en L. Bolier kwam tot 871 punten. M. A. Verton boekte 852 punten en op de plaatsen negen en tien werd beslag gelegd door J. C. Kristelijn met 820 punten en M. P. J. Ravia met 775 punten. Aanstaande zaterdag staat de vol gende wedstrijd op het programma. Het vertrek naar de visplaats is om 9.45 uur vanaf de Balie. Zaterdag 16 april staat de selektiewedstrijd kust- hengelen van het rayon Zuid op het programma. Er wordt gevist op het strand bij Koudekerke (Dishoek). De hengelaars, die aan deze wedstrijd willen meedoen kunnen zich voor 30 maart opgeven bij het verenigings bestuur. De eerste ontmoeting van het da mesteam tegen Breda 8 eindigde in een 1-5 overwinning voor HSD. De thuiswedstrijd, zondag, werd met 7-0 gewonnen. Bij de rust was de stand pas 1-0. De voorhoede van HSD kreeg in de eerste helft wel verschillende mogelijkheden om te scoren, maar deze werden niet benut. In het begin van de wedstrijd ontsnapte HSD zelfs aan een 0-1 achterstand. De mid- voor van Breda 8 kreeg een uitgele zen mogelijkheid om een doelpunt te maken, maar Wilma Kooman, keepster van HSD, stopte de bal knap. Na rust kon HSD doordrukken en kon het sterk afgezwakte Breda 8 in de verdediging drukken. De HSD- voorhoede had in die tweede helft weinig moeite meer om de verdedi ging van Breda 8 te omspelen en kon nog zesmaal scoren. De goals kwa men van Arianne Kraaijeveld (3x) en Aleid Hoos (4x). Kampioen Heren 2 speelde thuis tegen koplo per Teteringen 2, dat 21 punten uit 12 wedstrijden had behaald. HSD stond zesde op de ranglijst met negen pun ten uit elf wedstrijden. In de veer tiende minuut van de eerste helft scoorde Joop de Vlieger 1-0 voor HSD. De thuisploeg moest hard wer ken om.de aanvallen van Teteringen af te slaan, maar de koploper was niet bij machte om de achterstand in te halen. Heren 3 kreeg Etten Leur B op be zoek. Dit team had aan een gelijkspel voldoende om de kampioenstitel bin nen te halen. De gasten waren zeer gebrand op een goal en lieten in de eerste helft zeer nerveus en aanval lend spel zien. HSD weerde zich kra nig, mede door goed keeperswerk van Paul van der Borght. Voor rust stopte hij ook nog een strafbal. In de tweede helft bleef Etten Leur via snelle aanvallen de achterhoede van HSD bestoken. HSD kon de druk niet langer weerstaan en moest kapi- tuleren. Na de eerste goal van Etten Leur volgde twee minuten later de tweede. Daar bleef het bij en de gasten gingen met de bloemen van het veld af. Meisjes A speelde zaterdag een uit wedstrijd tegen Push 3. De eerste ontmoeting eindigde in een 7-0 over winning voor HSD. Zoals verwacht werd het uit in Breda heel wat moei lijker. Push had thuis de beschikking over de gehele achterhoede, die in de eerste ontmoeting had ontbroken. De vervangende speelsters konden destijds niet tegen de HSD- voorhoede op. In Breda trad HSD zonder de middenvelders Anneke Vlieger, Klaske Visser en Astrid Ro- da aan. Linksbuiten Jolanda Kraaij- veld bezette samen met Yd wine Zuiderveld het middenveld. Beide A- meisjes speelden een uitstekende wedstrijd. De krappe 0-1 overwin ning was hun beloning. Keepster Ja- colien Fierens hoefde sléchts twee maal in aktie te komen, mede door dat ausputzer Johanna Zuiderveld alle ballen voor haar neus wegkaap te. Na een kwartier spelen hadden de aanvallen van HSD sukses. Jolanda Kraaijeveld maakte de verlossende goal. Na rust viel het HSD-team wat terug en kreeg de Zierikzeese achter hoede te maken met een enorm Push- offensief. Dit team wilde koste wat het kost de gelijkmaker scoren, maar HSD hield het hoofd koel, werkte hard en bracht een verdiende over winning mee naar huis. Jongens A speelde - net als heren 1 - ook de eerste wedstrijd na de win terstop. De uitwedstrijd tegen Wa rande 4 uit Oosterhout werd met 0-2 gewonnen. Bij rust was de stand nog 0-0. In de tweede helft maakte Sipko Visser uit een strafbal het openings doelpunt. De tweede goal kwam voor rekening van Jurgen Ensing. De thuiswedstrijd eindigde in een 7-1 overwinning voor HSD. Uitslagen: Jongens A: Warande 4- HSD 0-2. Jongens B: HSD-Hercules 2- 5. Jongens C: Middelburg 2-HSD 8-1. Jongens D: HSD-Made 4-4. Meisjes A: Push 3-HSD 0-1. Meisjes B: Zevenbergen-HSD 3-0. Meisjes B2: Pelikaan 2-HSD 4-0. Meisjes D: HSD- Etten Leur 2 0-2. Dames 1: HSD- Breda 8 7-0. Heren 1: Spijkenisse- HSD 2-1. Heren 2: HSD-Teteringen 2 1-0. Heren 3: HSD A-Etten Leur B 0-2. bereikbare plaats geklommen onder de top drie. Ondanks zeven maal af wezigheid is dit een goede prestatie te noemen. In de volgende drie ron den zal uitgemaakt worden wie zich T.O.G.-kampioen seizoen 82/83 mag noemen. Drie kanshebbers met on derling een miniem verschil bestaat de kans dat de climax zich pas in de laatste wedstrijd ontlaad. Uitslagen: Abr. v. d. Berge-J. de Jonge afgebroken; J. de Korte-J. van de Bos 1-0; A. Douw-A. Kik 1-0; M. van Driel-Chr. van de Berge 1-0; R. Bal-K. van de Bos V2-V2; A. Knop-A. van Klinken 0-1; E. Wiebrens-A. J. van de Berge 1-0; L. Houkamp-M. Kik 1-0; E. van Gilst-J. klink 0-1; M. Houkamp-L. Kostense 1-0; M. Duinhouwer-P. Kostense 0-1; P. Hanse-J. Stouten 1-0. Finalewedstrijden Kegelbond Vrijdag 18 en maandag 21 maart worden in Kegelhuis Geluk te Zierik zee de finalewedstrijden gespeeld van de 100-ballen kaart der Zierik zeese Kegelbond. Aanvang: half acht. BERLIJN - BundesJigaclub Hertha BSC heeft maandag in Berlijn gelijk gespeeld (2-2) tegen het nationale elf tal van Finland. Voor de Berlijners skoorden Mohr en Gloede, de Finse doelpunten werden gemaakt door Kousa en Rautainen. BC Zierikzee bridgekampioen HAAMSTEDE - In de voor de vier de keer gespeelde viertallemvedstrijd tussen de dames van de bridgeklubs Zierikzee, Ouddorp, Middelharnis en Haamstede is het team van Zierikzee met twee punten voorsprong kam pioen geworden. Haamstede werd tweede voor Middelharnis en Oud dorp. Er werd gespeeld in een A- en een B- groep, waarna de vergaarde punten werden opgeteld om zo tot een eind resultaat te komen. De wedstrijden reeks begon op 27 oktober 1982, waar na per maand twee wedstrijden wer den afgewerkt De laatste wedstrijd werd in Haam stede afgewerkt De organisatie was in handen van mevrouw Walther uit Haamstede. Zij kreeg voor haar inzet een aardige attentie aangeboden. Zie rikzee behaalde 271 punten (128 en 143), Haamstede 269 punten (120 en 149), Middelharnis 239 punten (91 en 148) en Ouddorp 185 punten (124 en 61). Country Club voor Zeeuwse titel ZIERIKZEE - Country Club speelt woensdagavond (morgen) de eerste wedstrijd om het Zeeuws voetbal kampioenschap in de zaal. De Goese kampioen AKF fungeert om 20.20 uur als de eerste tegenstander in sporthal Onderdak. De wedstrijd heeft de officiële speelduur van 2 keer 25 minuten. Na afloop van deze wedstrijd staat de ingelaste laatste wedstrijd uit de eerste klas op het programma. Stella Boys moet het opnemen tegen Sport - huis Zierikzee. Winst voor Stella Boys met één doelpunt betekent een beslissingswedstrijd voor de tweede degradatieplaats tegen Bruse Boys. Winst met meer dan een doelpunt laat de Bruse ploeg degraderen en ie dere ander uitslag maakt van Stella Boys de tweede degradant. Beslissingsduel nodig in 3e klas korfbalkompetitie ROOSENDAAL - Keep Fit uit Roosendaal heeft voor een enorme verrassing gezorgd door alsnog een beslissingswedstrijd af te dwingen in de derde klasse D van het distrikt Zuid-west van het KNKV. De achter stallige wedstrijd tegen WION lever de in Roosendaal een 11-10 overwin ning op. Als extraatje zullen Keep Fit en Ter Gouw uit Gouda een beslissings wedstrijd moeten spelen om uit te maken welke ploeg zal degraderen. De Goudse ploeg kende na een goede seizoenstart een enorme terugval, waarbij uit de laatste tien duels slechts twee punten werden gehaald. Tegen een op toeren gekomen Keep Fit zal Ter Gouw het ongetwijfeld nog erg zwaar krijgen in het alles- beslissende duel. All Ready besluit de kompetitie in deze klas als vierde, weliswaar een straat achter de drie topploegen Fiks, Vlaardingen en WION, maar opmerkelijk was het optreden tegen met name beide laatste ploegen. Zwakker kwam de Zierikzeese ploeg voor de dag tegen de staartploegen, maar echt degradatiegevaar dreigde nauwelijks, omdat met name KNS en Keep Fit hun eindsprint pas inzetten toen All Ready al in veilige haven was. TOG Bruinisse BRUINISSE - Met nog drie ronden te gaan in de huishoudelijke kompe titie van de Bruse schaakvereniging T.O.G. was Abr. van de Berge bijna aan zijn volgende huzarenstukje toe. Na een eerdere ontkroning van Jan de Korte, legde hij nu de nieuwe kop loper Jan de Jonge het vuur na aan de schenen. Na een zeer langdurige schaakavond resulteerde het voorlo pig in een afgebroken partij, de eerste van de kompetitie. J. de Korte won gemakkelijk deze maal van J. van de Bos en A. Douw maakte geen fouten tegen A. Kik. Martin van Driel is door winst op Chris van de Berge tot de hoogst nog Door onnodig verlies in zesde ronde NIEUWERKERK - J. Konings uit het Brabantse Zegge heeft in het afgelo pen weekend in café ,,De Meebaal" te Nieuwerkerk op overtuigende wijze beslag weten te leggen op het gewestelijk kampioenschap le klasse libre. In de finalepartij tegen J. Wouters uit Standaardbuiten toonde Konings zijn klasse door de 170 te spelen caramboles in 8 beurten vol te maken. Door zijn algemeen gemiddelde van 9.41 schakelde Konings zich zelf uit voor de strijd om de nationale titel, daar hij hiermee ver boven het toegestane gemiddelde kwam. Het gewest zal nu worden vertegenwoordigd door Wouters die op de tweede plaats beslag wist te leggen. Barry Berrevoets, die het distrikt Schouwen-Duiveland vertegenwoor digde, weerde zich in dit gezelschap voortreffelijk. Jammer was het dat hij zaterdagavond laat in Van Mierlo zijn meerdere moest erkennen. Was het hem gelukt om deze partij in winst om te zetten, dan had hij het gewest bij de strijd om de nationale titel kunnen vertegenwoordigen. Ko nings bracht met 76 caramboles de hoogst op het toernooi gescoorde se rie op zijn naam alsmede met 21.25 het hoogste partijgemiddelde. De vertegenwoordiger van het gewest de heer B. Schoof sprak voor hij tot de prijsuitreiking overging woorden van dank tot de organiserende vere niging O.K.K. voor de uitstekende wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd. De eindstand: J. Wouters, Standaardbuiten. J. Berrevoets, Zierikzee A. Hofman, Oostburg I. J. Menheere, Colijnsplaat F. Klaassen, Steenbergen L. van Mierlo, Waalwijk 12 1167 124 9.41 21.25 76 8 1003 127 7.89 11.33 67 8 1043 151 6.90 9.44 •IS 8 926 136 6.80 9.44 49 6 1004 169 5.94 8.09 33 6 931 181 5.14 10.62 62 6 913 185 4.93 7.72 29 2 958 185 5.17 8.09 37

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6