HET FLAT-MYSTERIE Het Zeeuws Orkest geeft concert in de Concertzaal Bassie Adriaan komen naar Zierikzee Dit biedt de beeldbuis Koningin onthult Geuzenmonument BERIGTEN UIT HET VERLEDEN Manifestatie te Vlissingen Noordzee bevat (weer) volop maatjesharing Groter areaal tomaten en komkommers i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag I5 maart 1983 Nr. 23286 5 ZIERIKZEE - Het Zeeuws Orkest zal, in het kader van haar voorjaarsserie 1983, op maandag 21 maart concerteren in de Concertzaal van Zierikzee. Het orkest staat onder leiding van Louis Stotijn; als solist treedt op Paul Uyter linde, cello. Zaterdag 26 maart: Concertzaal ZIERIKZEE - Twee zeer populaire vrienden bij de jeugd komen op saterdag 26 maart naar Zierikzee. Het gaat om Bassie en Adriaan, die samen dat bekende duo vormen en heel wat kinderen aan de beeldbuis wisten te kluisteren of naar hun circusvoorstellingen wisten te trek ken. Bassie en Adriaan staan nu niet meer in de circuspiste, maar tre den met een volkomen nieuwe show op in de theaters. Volgens een toelichting van Bassie zelf gaat het om een prachtige show met fluri- serend licht, die een echte droomwereld weet op te wekken. Met an dere woorden: Bassie kijkt weer eens even „aan de binnenkant van zijn ogen". Zaterdagmiddag 26 maart zal men het allemaal kunnen gaan zien in de Zierikzeese Concertzaal van 14.00-16.00 uur. De kaarten zijn (ad. 7,50) van maandag 21 maart afverkrijgbaar bij restaurant Mondragon, 's middags van vier tot zes uur. Liedjes en loltrappers Bassie en Adriaan hopen zowel jong als oud publiek met hun two menshow te laten zingen, juichen óf lachen. In dit optreden worden zelfs internationale liedjes gezongen, zoals 1, 2, 3, un, dos, tres en Ge heime Agenten (Bassie en Adriaan als James Bond). Daarnaast zijn er de geheide loltrappers zoals de trechter met wa-, ter en de onverwoestbare ballonnen entré en het zogenaamde scherp- schieten. Het duo brengt in deze show geen boodschap, of toch eigen lijk wel: „Wat er ook gebeurt, altijd blijven lachen". Bassie en Adriaan treden verder in Zeeland nog op in Vlissingen op, 19 maart en in Middelburg o^p 23 maart. Het programma, dat begint om 20.00 uur, bestaat uit de volgende on derdelen: Ouverture a l'après-midi d'un faune van Claude Debussy; Cel loconcert no. 1 in a kl. terts opus 33 van Camille Saint-Saëns, waarvan gespeeld worden de onderdelen Alle gro non trappo, Allegro con moto, Tempo primo en Un peu moins vite. UTRECHT - Het overleg tussen de bonden en de boeken- en tijdschrif tuitgevers over. een verdere verkor ting van de arbeidstijd is maandag vastgelopen. Volgens bestuurder F. Gottmer van de Dienstenbond FNV betekent dit, dat aan de 10.000 werk nemers in deze sector de prijscom pensatie van 1 januari 1983, 2,06 pro cent, moet worden uitbetaald. VLAARDINGEN - Koningin Bea trix heeft zaterdagmorgen in op de markt voor de Grote Kerk in Vlaar- dingen het Geuzenmonument ont huld. Het monument is opgericht ter nagedachtenis van de verzetsgroep De Geuzen. Tijdens een herdenkings dienst in de Grote Kerk zei burge meester Van Lier van Vlaardingen dat nu na een tijd van verflauwende aandacht velen zich weer ernstig met vragen over oorlog en vrede bezig houden. Hij achtte dit temeer van belang omdat er parallellen te trekken zijn tussen het heden en de jaren '30, waar in de werkloosheid en de ekonomische krisis, het opkomende fascisme en rascisme konden gedijen onder hen die niets meer te verliezen hadden. Hij meende dat de waakzaamheid weder om een prioriteit onder de samenle ving moet vormen. De Geuzen waren de eerste georga niseerde verzetsgroep in Nederland tijdens het begin van de Tweede We reldoorlog. De groep ontstond in Vlaar dingen en groeide binnen enkele maanden uit tot een grote organisatie die met name in het waterweggebied zeer aktief was. Al na enkele maanden werd in november 1940 de top van de Geuzenverzetsbeweging gearresteerd en werden op 13 maart 1941 vijftien Geuzen gefusilleerd Binnen enkele maanden na de eerste aanhouding werden tweehonderd leden gearres teerd van wie er 157 op transport naar Buchenwald werden gezet Van hen maakten er 54 de bevrijding niet meer mee. DEN HAAG - Tot 1 oktober van dit jaar zullen in principe geen nieuwe verklaringen en vergunningen voor bouwprojekten in de gezondheids zorg worden afgegeven. Staatssekre- taris Van der Reijden (volksgezond heid) heeft dit maandag aan de Twee de Kamer meegedeeld. Deze pas-op- de-plaats geeft de staatssekretaris de gelegenheid bestaande projekten - voorzover zij daarvoor in aanmer king komen - die nog niet in aanbouw zijn genomen in heroverweging te ne men. (uit de krant van 50 jaar geleden) BROUWERSHAVEN - De keuring van de dienstplichtigen voor den lichting 1934 zal alhier plaatsvinden in het gemeentehuis op 9 Mei a.s. des voormiddags 9 uur, voor de inge schrevenen der gemeente Brouwers haven, Eikerzee, Renesse, Ellemeet, Duivendijke, Burgh en Zonnemaire. NIEUWERKERK - Vrijdag werd alhier in de openbare school een wel geslaagde Ouderavond gehouden. Door een vriendelijke attentie van de heer Eveleens was het lokaal kwistig getooid met levenden bloemen. On der de talrijke aanwezigen was de burgemeester, wethouder Gaanderse en het raadslid Steendijk. ADVERTENTIE - Opgevangen: 4 schapen met lammeren. Inlichtingen verstrekt de gemeentelijke veld wachter Scharendijke. - Burgermeis je zag zich gaarne geplaatst als hulp in de huishouding v.d.e.n., leeftijd 21 jaar. - Gevraagd in April of Mei huis houdster bij man alleen, kl. landbou wer, door Jac Oosse te Serooskerke. BROUWERSHAVEN - Dinsdag middag werd in Hotel Jacob Cats een reclamefilm vertoond van de Blue Bandfabrieken. Vooral dese avonds was de zaal stampvol. Het publiek werd onthaald op thee met Blue- Bandgebak. terwijl in de pauze loot jes* verkocht werden voor de ver looting van 3 taarten en 10 cakes. Het programma werd besloten met een komische bij-film. Het publiek ging voldaan huiswaarts. WASHINGTON - Het driegende oorlogsgevaar in Europa was aanlei ding voor President Roosevelt om Donderdag de Fransche en Duitsche ambassadeurs tot een bespreking uit te nodigen en tevens te overweegen zoo spoedig mogelijk een Ameri- kaansche vertegenwoordiger naar Europa te zenden. Na de pauze worden vier onderde len gespeeld van Symfonie no. 4 in e kl. terts opus 98 van Johannes Brahms: Allegro non trappo, Andan te molto, Allegro giocosa en Allegro energico e passionato (Tema con vari- azoni). De 4e symfonie van Brahms is op hef programma geplaatst in verband met in 1983 de 150-ste geboortedag- herdenking van deze componist. Lan delijk wordt hieraan veel aandacht besteed. Solist Paul Uyterlinde is af komstig uit Zeeland en is één van de jonge musici, die deel uitmaakt van de cello-groep van het orkest. Hij stu deert aan het Haags Conservatorium bij Jean Decroos. De fluitsolo in L'après-midi d'un faune van Debussy wordt vertolkt door Leendert de Jonge, eveneens af komstig Zeeland en afgesturdeerd aan het Haags Conservatorium. Na Zierikzee staan nog drie concer ten op het programma en wel in Goes (23 maart), Vlissingen (24 maart) en Middelburg (25 maart). Om K.M.S.-groep VLISSINGEN - Op zaterdag 19 maart 1983 vindt in Vlissingen een manifestatie plaats in het kader van de akties behoud arbeidsplaatsen K.M.S.-groep. Met name het dreigen de verlies van arbeidsplaatsen voor jongeren zal in deze manifestatie extra aandacht krijgen. Aan de manifestatie wordt door een groot aantal popgroepen, sprekers, e.d. belangenloos meegwerkt De organisatie van de manifestatieis een initiatief van een aantal werkloze jongeren en het Steunkomité Behoud Arbeidsplaatsen KM.S.-groep. De netto-opbrengst van deze manifestatie zal ten goede komen aan de aktivitei- ten van het Steunkomité. Onder de deelnemers aan deze ma nifestatie bevindt zich ook de Schouwse formatie „Kees en de Snelbinders". Deze groep treedt op van 14.45-15.30 uur. Visserij BRUINISSE/ZIERIKZEE - Drs. Ad. Corten, de haringbioloog van het RIVO, is vol vertrouwen over de ko mende visserij van echte nieuwe Hol landse maatjes haring in de maand juni. Dat is voor andere landen mis schien wat vroeg, maar voor Neder land is juni altijd de maand geweest van de Vlaggetjesdagen, van de Ko- ninginne haring en van de verschij ning van de bevlagde haringkarren in de straten van elke zich respekte- rende Nederlandse stad. Was de jaarklasse 1980 van de ha ring die straks de maatjesharing moet gaan leveren al bijzonder goed, de jaarklasse 1981 is nog enkele tien tallen procenten beter, zodat gespro ken wordt van een overvloed van ha ring in de Noordzee, die alle ver wachtingen overtreft. In 1977 werd de haringvisserij in de centrale Noordzee gesloten, omdat men de overgebleven haring niet ho ger schatte dan 100.000 ton, en dat wilde zeggen, dat de vangsten onver wijld moesten worden gestopt, om uitroeiing te voorkomen. Nu, ruim vijf jaar lager, schat men de haring - stock al op één miljoen ton, dus 10 keer zo veel, en de jaarklasse 1981, kan daaraan zeker 350.000 ton (drie jarige) haring toevoegen. Onderzoek De onderzoekingen die een en an der hebben aangetoond zijn eind fe bruari - begin maart afgerond. Er moeten nog wel enkele berekeningen worden verricht met de gevonden cij fers, maar vast staat, dat de geza menlijke visserijbiologen, die aan het onderzoek hebben meegedaan, een gunstig advies over de ha ringstand zullen uitbregen. Plus daarbij de wenselijkheid zullen advi seren om tot het wegvangen van een gedeelte over te gaan, omdat men an ders straks met een teveel zal komen te zitten. Hoeveel duizend ton men zal advi seren en hoe de quota onderling ver deeld zullen worden zal nog nader worden bekeken. Volgende week zal drs. Corten deelnemen aan de verga dering van de internationale haring- werkgroep te Kopenhagen. Deze zomer nog Vast staat wel dat minister Braks zich tot het uiterste zal moeten in spannen om er voor te zorgen, dat de adviezen om reeds deze zomer te mo gen vissen, tijdig aan de E.E.G. in Brussel worden doorgezonden. Minister Braks weet echter goed wat er voor de Nederlandse reders op het spel staat en hoe nuttig en winst gevend en bevorderlijk voor de werkgelegenheid het zal zijn als de Hollandse vloot medio juni kan uit varen. GENEVE - De grote importeurs en exporteurs van hout zijn maandag in Geneve besprekingen begonnen die moeten leiden tot een internationale overeenkomst voor tropisch hout Het doei van deze overeenkomst is in de eerste plaats het verdwijnen van de tropische wouden te voorkomen. MADRID - In Spanje zal voorlopig geen referendum worden gehouden over de toetreding van dat land tot de Navo. Dit heeft de socialistische pre mier Felipe Gonzalez maandag be kendgemaakt BRUSSEL - De Europese Gemeen schap heeft maandag in Brussel beslo ten Libanon 20 miljoen Europese re- keneenheden (ruim vijftig miljoen gul den) beschikbaar te stellen voor her stel van de waterleiding in en rondom Beiroet Libanon zal verder 15 miljoen re bijdragen aan dit projekt, dat in totaal bijna 90 miljoen gulden vergt WARSCHAU - Bezine, sigaretten en koffie in Polen worden een stuk duur der, zo is maandag bekendgemaakt Bezine gaat 25 procent in prijs omhoog en kost met ingang van dinsdag 32 Zloty (ongeveer 1,26 gulden). Niette min blijft benzine op de bon en krijgt de automobilist dertig of 45 liter per maand, al naar gelang de motorinhoud van de wagen. INGEZONDEN STUKKEN „Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland" Het jaar 1983 wordt in allerlei op zichten misschien een belangrijk jaar. In één opzicht zeker: in dit jaar zal er een beslissing vallen ten aan zien van de plaatsing van nieuwe kernwapens op Europees grondge bied. Overal in Nederland en vast ook op Schouwen-Duiveland, wonen men sen die vragen hebben bij die voort gaande bewapening. Uit angst voor die misschien zelfs per ongeluk over ons heen komende waanzinnige ver nietigingskracht. Uit zorg over een toekomst voor de kinderen. Uit pro test tegen het onrecht dat ontstaat, wanneer zoveel geld aan bewapening wordt uitgegeven. Geld dat niet meer besteed kan worden aan voedsel, on derwijs, gezondheidszorg hier en el ders in de wereld Overal in Nederland en ook op Schouwen-Duiveland wonen mensen voor wie het nu genoeg is; die menen dat er nu meer dan genoeg kernwa pens om ons heen staan en die inzien dat onze verdediging op deze manier meer dreiging dan veiligheid in zich bergt Als u zich bij deze vragen betrok ken voelt en daaruit konsekwenties wilt trekken zouden we graag met u in kontakt komen. We stellen ons voor dat we ons bezinnen op vragen rondom oorlog en vrede en elkaar en onszelf kritische vragen stellen door te denken. We verwachten ook dat we er dan niet omheen kunnen om binnen de samenleving aktief te zijn, informatie te verzamelen en door te geven. Naar buiten te komen als een groep mensen die nee zegt tegen (nog meer) kernwapens. We stellen ons voor om aansluiting te zoeken bij een landelijke vredesorganisatie zoals het I.K.V. We nodigen u uit om mee te doen en met elkaar verder te pra ten op woensdag 23 maart om 20.00 uur. We ontmoeten elkaar ten huize Van de fam. Stutvoet, Haven ZZ 7, Brouwershaven. Als u die avond niet kunt, dan graag toch een briefje of te lefoontje. We houden u dan op de hoogte en zullen zo nodig bekijken of een andere avond misschien meer ge schikt is. Graag tot 23 maart, Ymkje Stutvoet (01119) 1489 Elly van Eyken (01112) 2040 25 Mijn man meneer, verklaarde Loekie van Tol, is haast nooit thuis. Die man werkt altijd. Ik zeg wel es, je hebt thuis een hondje zien knuppelen zeker, 't Is niet altijd gezellig voor een vrouw, zei ze meewarig, je wil ook wel es wat, nietwaar? Haar stem vroeg om begrip, maar Martijn paste op zijn tellen. Als poli tieman moest je helemê&l voorzich tig zijn. Ik zal niet zeggen dat ie niet goed voor me is, en ik krijg alles wat ik nodig heb, maar verder is er niet vee! an, en dan nog jaloers op het ziekelijke af. Martijn begreep daar wel iets van, al zei hij 't niet. Die ruzie, zei hij, dat v/as vóór die bewuste avond waarop het eh... gebeurd zou moeten zijn. Loekie knikte droevig. Hebt u die avond zelf niets gemerkt? Niemand gezien, niemand gehoord? Nee. zei ze. maar dat kan ook niet, want ik ben samen met me vriendin naar de bios geweest, want Jan was weer aan 't overwerken. Daar kan ie toch geen last mee krijgen?, vroeg ze verschrikt, want 't gaat allemaal zwart natuurlijk. Dit is mijn afdeling niet, stelde Mar tijn haar gerust. Met de belastingen heb ik alleen maar in zoverre te ma ken, dat ik óók moet betalen. Ze glimlachte opgelucht en verdween met een draaigntje naar de keuken om nog een kopje koffie te maken. Martijn wiste zijn voorhoofd af; het was maar goed dat Nel hem niet overal kon gadeslaan. WEST-BERLJJN - De Liberalen (FDP) in West-Berlijn gaan aan de zij de van de Christen-Democraten(CDU) regeren in de senaat. Na een tweede gespreksronde is maandagmiddag een coalitieovereenkomst tussen CDU en FDP gesloten, zo hebben partijfunk- tionarissen meegedeeld. SAN SALVADOR - Twee onbekende buitenlanders zijn maandag in El Sal vador gedood door regeringstroepen. Dit heeft de legerradio van het land gemeld. De twee slachtoffers, waar schijnlijk journalisten, waren op pad met guerrillastrijders. SCHEEPVAART Abida, 13-3 te Cliftonpier Acila, 14-3 van Bahrein naar Momba sa Acmaea, 14-3 te Port Victoria Nedlloyd Adelaide, 12-3 van Dakar naar Freetown Nedlloyd Amersfoort, 12-3 van Sura- baja naar Djakarta Nedlloyd Barcelona, 13-3 te Genua Nedlloyd Dejima, 13-3 van Hamburg naar Bremerhaven Nedlloyd Delft, 13-3 te Djeddah Nedlloyd Rotterdam, 13-3 te Marseil le Ondina, 17-3 te Rotterdam verw. Vitrea, 13-3 van Ceuta naar Rotter dam Land- en tuinbouw DEN HAAG - De arealen tomaten en komkommers waren op 1 februari res- pektievelijk 4,3 en 11 procent groter dan op die datum in 1982. Met tomaten is 1188 hectare beteeld, met komkom mers 494 hectare. Het ministerie van landbouw heeft deze gegevens gepu bliceerd De slateelt is volgens het departe ment duidelijk minder belangrijk dan vorig jaar. Het areaal op 1 februari was 955 hectare groot tegen 1055 hectare het jaar daarvoor. Ook wordt er minder andijvie geteeld. Het areaal bedraagt 96 hectare tegen 112 hectare in 1982. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Renkum (toez.) H. Stroeve te H. I. Ambacht. Aangenomen naar Amsterdam- Watergraafsmeer J. F. Oosterom te Tienhoven; naar Vlissingen J. W. Glashouwer te Nieuwleusen, die be dankte voor Uithuizermeeden. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Veendam drs. C. Kruijswijk Jansen te Hoevelaken. Beroepen te Kollum (3e pred.pl.) drs. D. H. Sijtsma te Abcoude en aan genomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Amersfoort C. Tj. Boersma te Apeldoorn. Christelijk Gereformeerde Kerken Beroepen te Broeksterwoude en te Huizen T. M. Hofman, kand. te Slie- drecht; te Siegerswoude-De Wilp J. W. Wüllschleger, kand. te Zeist; te Heerenveen W. v. 't Spijker, kand. te Utrecht. Tweetaai' te Goesburg: A. Brons, kand. te Apeldoorn en T. M. Hofman, kand. te Sliedrecht; te Opperdoes: T. M. Hofman, kand. te Sliedrecht en H. C. Mijnders, kand. te Veenendaal. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Arnhem R. Katten- berg te Lelystad; te Leerdam Chr. v. d. Poel te Yerseke; te Boskoop A. Moerkerken te Nieuw-Beijerland, die bedankt voor Gouda. Bedankt voor Spijkenisse H. Hof man te Gorkum. Nee, toen ze thuiskwam was het haar opgevallen dat de lomp nog brandde en daardoor was het haar 's morgens opgevallen dat ie nóg brandde. Of alwéér brandde?, vroeg Martijn voor alle zekerheid. Nee. want het was de bureaulamp en aan de achterkant was alles donker. En dAar was de badkamer. Martijn bedankte zijn gastvrouw, vroeg als haar nog iets te binnen schoot, of ze een seintje wou geven, wat ze gretig beloofde, en wandelde weg. Een paar deuren verder zag hij voor een raam, in een spionnetje, een ge zicht als een verdroogd appeltje on der een bos grijs haar, met een paar scherpe, stekende oogjes. Hij begreep dat dit het door Loekie van Tol ge signaleerde „oude kavalje" was. dat heel de dag zat te gluren en van zulk soort mensen moest de politie het vaak hebben. Hij zat een paar minuten later tegenover opoe Stolk. die blij was iemand te zien want nie mand keek naar haar om; de kinde ren kwamen nooit. Martijn kende de verschijnselen: de kinderen waren waarschijnlijk zon dag nog geweest. Aan opoe's stem banden mankeerde blijkbaar niets, noch aan haar gezichtsvermogen; ze las nog zonder bril en ze was al tweeënzeventig! Martijn klakte met z'n tong van be wondering en kwam tot de zaak. Nou. ze had wel één en ander opge- morken, ze had haar ogen niet in Woensdag 16 maart Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 15.00 uur Schooltelevisie 15.30 uur Poppenkraam 15.55 uur Wereldcircus 16.45 uur Kun je nog zingen, zing dan mee 18.25 uur Teleac 18.55 uur Pubertijd 19.20 uur Kenmerk 19.45 uur Soeutera 20.00 uur Journaal 20.28 uur BGTV 21.00 uur Oponthoud in Zaltbommel. Een filmisch portret van Karl Marx. 22.10 uur Hier is Adriaan van Dis. Diverse personen zullen in dit nieuwe praatprogramma door Adri aan van Dis, redakteur van het NRC Handelsblad ontvangen worden. 23.00 uur Teleac 23.35 uur Journaal, 23.40 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Staatsloterij 18.30 uuf Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen 19.20 uur Van gewest tot gewest. O.a. wordt een kijkje genomen bij de Del tawerken in de Oosterschelde. 20.10 uur Blind geloof. Jane Butler heeft niets te klagen. Haar huis is van alle gemakken voorzien. Zij hun kert echter naar meer aandacht van haar man die geheel verdiept in zijn werk is. Op een dag wordt zij getrof fen door het werk van een tv- prediker en zij besluit zich voor dit werk in te zetten. 21.05 uur Cinevisie. Filmrubriek. 22.00 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio sport 23.30 uur Nieuws voor doven MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 14-3. Aanvoer totaal 1363, waaronder slachtrunderen 1016, schapen en lammeren 347. Prijzen per kg: Stieren le 8,55 - 9,40, 2e 8,30 - 8,55; vaarzen le 7.60 - 8,90, 2e 6,70 - 7,60; koeien le 7,60 - 8,80, 2e 7,00 - 7,55. 3e 6,70 - 7,00; worstkoeien 5,80 - 6,90; dikbillen extra kwaliteit 9,00 - 13,50. Prijzen per stuk: Schapen 190 - 250; lammeren 230 - 325. Overzicht: slachtrunderen: aan voer hoger, handel redelijk, en prij zen stabiel; schapen en lammeren: aanvoer minder, handel matig, en prijzen stabiel, (schapen lager). Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 14-3. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm 14,00 - 14,50; Bintje 50 mm opwaarts 18,50 - 19,25; Bintje 35-55 mm 14,50 -f 15,50; Irene 35 mm opwaarts in zakken 30,00 - 32,00. Zandaardappelen: Bintje 35-50 mm 13,00 - 14,00; Bintje 50 mm op waarts 16,25 - 17,00. Exportaardappelen: 45 mm op waarts in zakken 18,00. Voeraardappelen 8,00 - 10,00. Stemming was prijshoudend. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 14-3. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 314 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 3000 - 4000; werk paarden 2200 - 3400; oude paarden 1850 - 2500; 3-jarige paarden 1650 - 2650; 2-jarige paarden 1400 - 2500; veulens 450 - 1350; hitten 550 - 1500; pony's 250 - 950. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 4,95 - 6,90; jonge slachtpaarden 5,50 - 7,10. De handel was rustig en matig. door TOM LODEWIJK haar zak. Die meneer dat was een jongen van de gestampte pot, ze hoefden haar niets te vertellen. Ze had es gediend bij nét zo'n tiep... Martijn manoeuvreerde het gesprek weer naar het onderwerp terug. Opoe had het over die rooie slet die zowat in der blote nou ja liep en dat buurvrouwtje kookte óók niet gaar, daar zat ie soms veel te lang. Martijn kreeg de indruk dat het bevorderen van des naasten eer en goed gerucht niet tot oma's hobbies behoorde, maar zijn indruk dat Loekie voor Henri af en toe méér was dan een brood-aanneemster werd wel beves tigd. Henri was bepaald niet eenken nig geweest! Ja, die avond was het al vroeg don ker natuurlijk, je kon tcmec geen mens meer herkennen; er was een heilssoldaat langs gekomen met de Strijdkreet en een verpleegster zeker voor de ouwe Lambrechts op 121, die lag zo slecht, dat zou wel aflopen, en om zeven uur had ze de gordijnen dichtgedaan om naar de t.v. te kij ken. want ze hield niet van inkijk. Martijn knikte. Zc hield meer van uitkijk, dat was duidelijk. Nee. aan haar had ie niet veel. Toen hij wegging vroeg opoe. of hij nog koffie wou. maar Martijn onthul de dat als ie vooroverboog, de koffie zowat over zijn lip liep. Opoe knikte boosaardig, zc had precies nagegaan hoe lang hij bij Loekie van Tol ge zeten had... mannen zijn allemaal gelijk! (wordt vervolgd) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5