Eilandelijk overleg over leerlingenvervoer Wethouder P. de Rijke start rekonstruktie Hoofdpoortstraat KOLLEGE WESTERSCHOUWEN WIL BEVOEGDHEID AANKOOP/ VERKOOP GARANTIE-WONINGEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Opel Voorjaarsshow ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar t 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 1 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Dinsdag 15 maart 1983 139ste jaargang Nr. 23286 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Jonge boeren pleiten voor zoet water Bocht moet verkeer afremmen ZIERIKZEE - Wethouder P. de Rijke heeft maandag middag de eerste stenen gelicht uit de feestelijk met vlaggen versierde Hoofdpoortstraat. Met behulp van een graafmachine werd een begin gemaakt met het verwij deren van de klinkerbestrating. De start van de re konstruktie van de Hoofdpoortstraat is eindelijk een feit. Het was wel duidelijk dat het werken met de graaf machine geen dagelijks werk is van de heer De Rijke. Met horten en stoten kwamen de bakstenen in de gereed staande vrachtwagen terecht. Wethouder De Rijke deelde later onder een drankje in Auberge Mari tiem mee dat het gemeentebestuur niet bij elke herbestrating zo in de bus blaast. ,,De Hoofdpoortstraat neemt wel een uitzonderingspositie in", zo verklaarde hij. De heer De Rijke bedankte alle be woners van de misschien wel meest geruchtmakende straat van Zierik zee voor hun geduld dat zij hebben gehad. „Het is vandaag een feestelij ke dag voor u en zo lang wachten is het vlaggen wel waard", vond de wethouder. Hij ging terug tot halver wege de zeventiger jaren om de voor geschiedenis van de rekonstruktie te herhalen. In een brief aan de gemeen te Zierikzee toonden enkele huismoe ders wederom hun bezorgdheid over de verkeersomstandigheden. Onhoudbare situatie In 1978 schreef het verkeersaktie- comité Hoofdpoortstraat over een „onhoudbare situatie" wegens de trillingen en de schade aan de wonin gen, veroorzaakt door vrachtverkeer dat door de straat denderde. In april 1979 dacht de meerderheid van het toenmalige kollege van b. en w. dat een verlengde Raamstraat de oplos sing voor het probleem Hoofd poortstraat zou zijn. Die verlengde Raamstraat ligt er nog steeds niet. In 1980 besluit de gemeente Zierikzee een adviessnelheid van 30 km per uur in te stellen. Uiteindelijk volgt het definitieve ontwerp: het rekonstrueren van de Hoofdpoortstraat door het aanbren gen van een afremmende bocht- konstruktie. De raad stelde een krediet van 60.000 beschikbaar. Met dat geld kon de helft van de betreffende straat worden verbeterd. De gemeen te Zierikzee had geluk. Een financië le meevaller zorgde ervoor dat de he le straat in één keer kon worden aan gepakt. De werkzaamheden hadden in principe al eind 1982 kunnen be ginnen, maar omdat er nog enkele nutsleidingen doorgetrokken moesten worden werd besloten te wachten tot maart van dit jaar. Superstraat Het plan is om de huidige klinker bestrating te verwijderen, een hy draulische slakken-fundering aan te leggen en over de slakken een zand laag aan te brengen. Volgens de wet houder wordt er tussen de slakken en Advertentie Bezoek deze week de AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. Kloosterweg 2 - Noordgouwe het trottoir ook zand aangebracht om de trillingen meer tegen te gaan. De bewoners worden bevoorrecht, want er zal een speciaal soort steen worden gebruikt, ook om het aantal trillin gen zoveel mogelijk te doen afnemen. „We zullen een superstraat krijgen", voorspelde wethouder De Rijke. De heer C. Berrevoets, voorzitter van de buurtvereniging Hoofd poortstraat bracht aan de kollegele den zeer grote dank uit (burge meester Th. H. de Meester had zich later bij het gezelschap gevoegd). „We zijn allemachtig tevreden", zei hij. „Het was erg en ik hoop dat het verleden tijd is. Maar we hebben er het volste vertrouwen in dat het een super-straat wordt", sprak de heer Berrevoets. Burgemeester De Meester vroeg aan de voorzitter of het zinvol is de borden met 30 km per uur te handha ven na de rekonstruktie. De heer Berrevoets zei dat 30-40 van het aantal auto's en vrachtwagens zich aan de adviessnelheid houdt. De bochtkonstruktie zal gedeelte lijk over het parkeerterrein tegen over de Ravestraat komen te liggen. Daardoor zullen twee bomen aan de rand van de parkeerplaats moeten verdwijnen. De rekonstruktie zal naar verwachting zes weken duren. Het werk wordt uitgevoerd door aan nemingsbedrijf M. C. v. d. Dries uit Zierikzee. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. X* .,4.a C T, f Gemeenten springen bij als onderwijsbegroting daartoe aanleiding geeft ZIERIKZEE - „Onlangs is er in eilandelijk verband overleg geweest tussen de kolleges van B. en W. van de gemeenten op Schouwen-Duiveland en St. Philipsland om te bezien op welke wijze er iets door de gemeenten kan worden gedaan, als in het kader van de bezuinigin gen op de onderwijs-begroting het vervoer van leerlin gen in de knel komt. Met daadwerkelijke plannen moe ten we echter wachten tot de behandeling van de onder wijsbegroting in de Tweede Kamer achter de rug is. Dan pas is bekend waar de klappen vallen". Deze medede ling deed de Zierikzeese onderwijswethouder J. Groen (PvdA) gisteravond tijdens de vergadering van de kom missie onderwijs van Zierikzee. Er is tijdens dat overleg gesproken bineren van het vervoer van leerlin- over eventuele bijdragen van de be- gen uit de verschillende gemeenten, trokken gemeenten en over het com- Dit laatste zou mogelijk zijn omdat het leerlingenvervoer in hoofdzaak gericht is op de Beatrixschool in Zie rikzee en de Anne Frankschool in Goes. Speelplaats Mierennest Omdat de inrichting van de speel plaats van de openbare kleuterschool ,,'t Mierennest" in de wijk Poortam bacht sterk voor verbetering vatbaar is, heeft de schoolleiding een plan op gesteld voor het aanbrengen van be paalde voorzieningen. Volgens een bijgevoegde begroting schat de schoolleiding de totale kosten van deze voorzieningen op een bedrag, waarvoor een krediet door de ge meenteraad moet worden verstrekt ter grootte van 5.080,-; enkele ande re werkzaamheden moeten worden verricht ten laste van de post „onder houd" van de gemeentebegroting. Gezien de staat, waarin de speel plaats zich nu bevindt, ondervond het voorstel bij de commissie geen WA> ffih Pe 8ii.r !~t: A- Wethouder P. de Rijke neemt plaats achter de handels om de klinkerbestra ting uit de Hoofdpoortstraat te verwijderen. bezwaar. Unaniem was men het er over eens dat er iets aan gedaan dien de te worden. J. L. de Jongeschool De uitbreiding en aanpassing van de J. L. de Jongeschool aan het Vrije ten behoeve van het geïntegreerd ba sisonderwijs hoopt men voor het eind van dit jaar te realiseren. Vol gens mededelingen van wethouder Groen is de beslissing van het mi nisterie van onderwijs over twee we ken te verwachten. De aanbesteding kan dan ongeveer in dezelfde tijd plaatshebben. De heer D. van der Wekken (PvdA) wilde graag een antwoord op de vraag, wat er moest gebeuren als het ministerie op- of aanmerking heeft op het begrote bedrag, en of zoiets vertragend zou kunnen werken op de realisatie van de uitbreiding. Wet houder Groen: „Afhankelijk van de hoogte van het bedrag bestaat de mo gelijkheid dat de gemeente zelf bij past. Wanneer er, naar het oordeel van de minister, erg veel moet wor den geschrapt, dan zal het plan in grijpend dienen te worden bijgesteld in overleg met de architekt. Een exact antwoord kan ik u hierop ech ter niet geven". Petitie Naar aanleiding van een vraag van wethouder Groen stelde de kommis sie zich unaniem achter het voorstel Vervolg pag. 4 Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden In de nacht en ochtend enkele mist banken; minimumtemperatuur om streeks 2 graden en plaatselijk nacht vorst; overdag zonnige perioden en droog; middagtemperatuur ongeveer 10 graden, aan de kust enkele graden lager; zwakke tot matige westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 19 maart: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 307r. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 maart Zon op 6.54, onder 18.45 Maan op 08.00, onder 20.43 17 maart Zon op 6.52, onder 18.47 Maan op 8.17, onder 21.58 Eerste Kwartier: 22 maart (3.25) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 16 maart 3.49 17.14 10.14 22.16 17 maart 4.20 17.47 10.44 22.51 Springtij: 17 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Vandaag bevonden we ons nog in een uitloper van een de pressie boven het noorden van de Noordzee, maar het komende etmaal komt een hogedrukgebied boven En geland naar ons toe. Dit betekent dat de buiïgheid spoedig uitsterft. Het wordt een heldere nacht met weinig wind en omdat de lucht van origine koud is zal de temperatuur vannacht flink kunnen dalen, tot om streeks 3 graden. Op veel plaatsen zal met nachtvorst rekening gehou den moeten worden. Ook zal zich in de nacht waarschijnlijk nogal wat mist vormen. Morgen overdag blijft het droog en zijn er zonnige perioden Het wordt dan ongeveer 10 graden, aan de kust enkele graden lager. De luchtdrukverschillen in onze omgeving blijven klein en dat bete kent weinig wind, later zwak uit westelijke richtingen. Tot aan het weekeinde is de regenkans klein maar vanaf zaterdag neemt die wat toe. BURGH-HAAMSTEDE - Het kollege van b. en w. van de gemeente Wester- schouwen stelt maandag 21 maart aan de raad voor de bevoegdheid tot het aan- en verkopen van met gemeente-garantie gekochte woningen te delegeren aan het kollege. Het kollege verwacht dat het aantal executoriale verkopen van woonhuizen toe zal nemen. Daaronder kunnen zich ook woningen bevin den, waarvoor de gemeente zich ten aanzien van de betaling van rente en af lossing garant heeft gesteld. Deze schamele aankleding van de speelplaats bij de openbare kleuterschool 't Mierenest zal binnen afzienbare tijd worden verbeterd. De commissie onderwijs had gisteravond in ieder geval geen problemen met de voorgestelde plan- Indien bij een gedwongen verkoop blijkt dat de opbrengst lager is dan de hypothecaire schuld dan komt het verlies voor 50 7o voor rekening van de gemeente en voor 50 voor reke ning van het rijk. Omdat het geveil de onroerend goed ver beneden de marktwaarde verkocht zou kunnen worden wil de gemeente als aktieve partij bij de veiling aanwezig zijn. De gemeente kan dan als hoogste bie der tot aankoop van de woning over gaan, mits voor het pand een veel te lage prijs door derden wordt gebo den. Het ligt in de bedoeling de be treffende woning zo spoedig moge lijk op de vrije markt te verkopen. Voor het doen van de benodigde uit gaven stelt het kollege de raad voor een krediet van 200.000,— beschik baar te stellen. Tegenover dit bedrag kan een inkomst van hetzelfde be drag worden geraamd wegens ver koop van het aangekochte onroerend goed. Ook wil b. en w. dat er een re serve van 10.000,— wordt gevormd ten laste van de gewone dienst. Projektleider werkloosheid In de raadsvergadering van maan dag 21 maart komt het aanstellen van een projektleider voor de werk- loosheidbestrijding aan de orde. De raadsleden hebben het rapport ge kregen, dat aangeeft op welke wijze er maatregelen getroffen kunnen worden ter bestrijding van de (jeugd)werkloosheid, c.q. de maat schappelijke gevolgen van het werk loos zijn. Het rapport werd samen gesteld door de heer P. A. Zoon, gemeente-ambtenaar van Zierikzee en de heer J. A. van der Broeke, di- rekteur van de ISD. Het kollege van Westerschouwen stelt voor een be drag van 0,70 per inwoner beschik baar te stellen voor de financiering van de aan te stellen projektleider. Dat komt neer op een bedrag van 3.591,70. Stiltegebied De minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhy giëne heeft het natuurgebied Kop van Schouwen als wettelijk stiltege bied aangewezen. De minister heeft uitgezonderd: het perceelnummer H 72 (duinkampeerterrein van de Wilhelminahoeve), het gedeelte langs de weg Renesse-Haamstedeen hel ge deelte langs de weg Haamstede- Nieuw Haamstede. Met de totstand koming van dit besluit is de gemeen te Westerschouwen niet betrokken. Het kollege vindt dat een niet te ak- septeren zaak. Daar komt bij dat op dit moment nog geen enkel inzicht bestaat in de konsekwenties van het zijn van een stiltegebied. Het kollege heeft beroep ingesteld en wil dat de raad het beroepschrift bevestigt. De raadsvergadering begint maandag 21 maart om 19.30 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1